Somogyi Néplap, 1987. május (43. évfolyam, 102-126. szám)

1987-05-25 / 121. szám

\ 1987. május 25., hétfő Somogyi Néplap HsportES Á bajnokjelölt is meghajolt Labdarúgó NB II Munkában a fehérmezes újpesti védelem (Folytatás az 1. oldalról.) A szemerkélő esőben kez­dődő találkozón, az első iga­zi helyzet a 12. percben a siófokiak előtt adódott, ami­kor Adii lépett ki a védők közül, de hosszan szöktette magát és a közbenyúló Kar­dos lábáról szögletre került a labda. A másik oldalon Rostást vágták föl a 16-os vonala előtt. A szabadrú­gást a sértett végezte el, a beívelt labdát Kardos ma­gasra felugorva a kapu mel­lé fejelte. A 36. percben Rostásnak volt kecsegtető helyzete, 12 méterről jó hely­zetből csúnyán a kapu mellé lőtte a labdát. Szünet után nagyobb se­bességre kapcsoltak az új­pestiek és egymás után két helyzetet is elügyetlenked­tek. Előbb Rostás szöglete után Eszenyi lőtt a kapu mellé, majd Kozma futott el a bal oldalon, átívelt a túl­oldalra, Katona középre fe­jelt és a berobbanó Schróth ugyancsak fejessel a bal ka­pufára küldte a labdát, ahonnan az a mezőnybe vá­gódott Egy perccel később Palkovics hagyott ki nagy helyzetet. Tíz méterről Szendrei lábának lőtte a labdát és a visszapattanót fejjel szintén a kapusba küldte. A 69. percben meg­szerezte a vezetést az eddig is jól játszó Bányász: Laka­tos iveit szögletből középre a bal oldalról, a magasan felugró Palkovics mesterien tovább csúztatta a labdát és Adi az 5-ös sarkáról a meg­dermedt Szendrei mellett a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 1-0. A következő percben Adi elcsípte Schneider haza­adását rávezette a labdát a háziak kapuvédőjére. de nem tudta mellette elrúgni, az a kapus lábáról szöglet­re perdült. A 81. percben Adi szabálytalankodott Schrot tál szemben a felező­vonalnál, s mivel korábban már sárga lapot kapott, ezért a játékvezető kiállította. A 87. percben Kardos futott el a jobb oldalon, középreadá- sánál Katona nagy helyzet­ből a kapu fölé fejelte a labdát. Az első félidő lagymatag­nak tűnő játéka után a má- sodiban a csapatok fölpör­gették a játékot és élvezete­sebb lett a találkozó. Ebben az időszakban a kapuk fel­váltva forogtak veszélyben, de mindvégig látni lehetett hogy az újpestiek erőlködve, görcsösen játszanak, amíg a siófokiak könnyedén futbal­lozva tetszetős akciókat ve­zettek. Az első játékrészben is csak a siófokiaknak volt olyan helyzete, amelyet gol- 'al illet volna befejezni. A Bányász vezető gólja után a fővárosi együttes annyira megzavarodott, hogy a siófo­kiak előtt még két százszá­zalékos helyzet adódott. A Dózsa csak a szerencsének, no meg Szendrei kapusnak kc-zönheti, hogy nem szen­vedett nagyobb arányú ve­reséget. Jók: Horváth Gy., Pardavi, Olajos, Palkovics, Adi, ill. Szendrei, Kardos, Kovács, Rostás. A mérkőzés jegyzőkönyve Megyeri út. 3500 néző. V.: Körös (Bognár, Roxin). Siófoki Bányász: Horváth Gy. — Brettner, Pardavi, Olajos, Kolovics — Jancsi­ka, Palkovics, Szajcz, Qjiiri- kó — Lakatos, Adi. Edző: Kaszás Gábor. Újpesti Dózsa: Szendrei — Schneider, Kardos, Kovács, Kecskés — Kozma, Herédi, Steidl, Rostás — Eszenyi, Katona. Edző: Göröcs János. Csere: Steidl helyett Schróth a szünetben, Kozma helyett Sulija, a 72. perc­ben, Szajcz helyett Árky, a 78. percben. Lakatos helyett Marozsán, a 87. percben. Sárga lap: Steidl a 43., Adi az 58., Kolovics a 65., Schneider a 83. percben. Kiállítva: Adi a 81. perc­ben. Juhász Gyula NB 1 utánpótlás bajnokság Újpesti Dózsa— Siófoki Bányász 1-1 (1-1) Siófok: Gaál — Vörös, Sashegyi, Nagy M., Kiss — Laczkovics, Takács Zs., György, Balogh (Kelemen) — Takács T., Molnár. Edző: Pusztai László. Végig egyenlő erők küz­delmét láthattuk. Magas színvonalú, jó iramú mér­kőzésen igazságos eredmény született. GóMövő: Balogh I., illetve Molnár. Jók: Sashegyi, Ta­kács Zs., Molnár. További eredmények: Pécsi MSC—FTC 2-2 (0-0) Pécs, 16 000 néző. V.:Hart­man. Kétgólos hátrányt dolgo­zott le a hazai együttefc. Gól­lövők: Bérczy (2), illetve Dzurják (2). 3:l-es győzelmet ért el, s ez már az NB I-t jelentette szá­mukra. Vasárnap az ugyan­csak veretlen Kazincbarcikai Vegyész volt a kaposváriak ellenfele, a Dózsa most is re­mek napot fogott ki, és ma­gabiztos játékkal 3:0-ra győzte le a Vegyészt. A Kaposvári Dózsa remek fegyvertényt hajtott végre, Somogy megye, így Kapos­vár történetében először for­dul elő, hogy férfi röplabda­csapat az élvonalban szere­pel. A Dózsa sikereinek ré­szesei (felvételünkön álló sor balról jobbra) Tárnái Zoltán szakosztályelnök, Laszczik Iván edző és a játékosok: Karagity, Stefik, Angyal, Horváth, Smidt. Guggolnak: Károly, Vidák, Fehér, Erdei, Gelencsér. Röplabda NB I K. V. Izzó—Dunavarsány 3:0 (11, 9, 10) K. V. Izzó: Sántosiné, Ma­rek Gy., Magyarné, Kristály, Varga K., Pintér. Csere: Ma­rek A., Nagy A., Novak, Ba­logh, Sáfrány. Edző: Simon- né Kutas Zita. Budapesten lejátszott mér­kőzésen az Izzó jó játékkal verte meg azt a csapatot, amelyet még a bajnokság so­rán nem sikerült legyőznie. Határozott, erős nyitásaival, pontos, erős ütésekkel érték el pontjaikat az izzós lá­nyok. Az egész csapat jól játszott, de Sántosiné, Pin­tér, Varga, Marek Gy. külön is kiemelkedett. Nagyatád: Szabó — Kri- valics (Pintér), Dekanics, Vi- dák, Czink — Maróti, Szige­ti, Mohácsi, Kovács — Tát­rai, Rácz. Edző: Selmeczi István. A végig alacsony színvona­lú mérkőzésen az első fél­időben határozottabban és mindvégig lelkesen játszó vendégek megérdemejrten vitték el az egyik bajnoki pontot a Tenkes aljáról. Gól­lövők : Kolompár, illetve Tát­rai. ' TOTÓ A 21. játékhét nyertes szelvénye: 2, x, 1, x, 1, x, 1, X, 1, 2, 1, x, x, +x. NB I-ben a Újabb együttessel bovúlt megyénkben az élvonalban szereplő csapatok száma. A Kaposvári Dózsa folytatva két héttel ezelőtti szép osz- tályozós sorozatát, ezúttal Székesfehérváron remekelt. A kaposváriaknak már egyet­len győzelem elég volt az NB I-be jutás biztosításához. A kaposvári legénység szom­baton a Nógrádi SE ellen Haladás—ZTE 3-1 (2-0) Szombathely, 5000 néző. V. Huták. Tavaszi {tartozásából tör­lesztett a szombathelyi gár­da. GóLlövők: Elekes, Mar­ton, Topor 11-esből, illetve Csepregi 11-esből. Eger—Vasas 1-3 (0-3) Eger, 1500 néző. V.:Plasek. Az Eger úgy küzdött, mint ahogy egy kiesetthez „illik”. Góllövők: Fodor, illetve Bod­nár, Szabadi, Gubucz. Dunaújváros—MTK VM 2- 3 (1-0) Dunaújváros, 6000 néző. V.: Szilágyi. A Dunaújváros már 2-0- ra vezetett a második fél­időben. Góüövők: Boldocz- ky, Csorba, ületvél Oroszki, Kajdy, Balogh. DMVSC—Békéscsaba 0-0 Debrecen, 5000 néző. V.: Drigán. Unalmas, a forduló leg­gyengébb mérkőzése. Tatabánya—Bp. Honvéd 3- 3 (1-2) Tatabánya, 5000 néző. V.: Győri. Több hazai helyzet, jobb vendég helyzetkihasználás! Góllövők: Kiprich 11-esből, Plotár, Dobesch, illetve Fi­tos, Kovács, Détári. Rába ETO—Videoton 3:2 (2:1) Székesfehérvár, 5000 néző. V.: Hazafi. Gólszerzők: Rubold, Szen­tes, Handel, illetve Csongrá­di, Novaith. A helyzeteit jobban ki­használó Rába ETO a ta­vasszal rendkívül eredmény­telenül szereplő Videoton otthonából megéremeftten vitte el a 2 pontot. Az NB I. állása: 1. MTK VM 2. O. Dózsa 3. Tatabánya 4. Bp. Honvéd 5. Ferencváros S. Pécsi MSC 7. Haladás s. Békéscsaba 9. Vasas 10. Siófok 11. Debrecen 12. Rába ETO 13. ZTE 14. Videoton 15. Dunaújváros IS. Eger Á 17 7 28 15 7 27 14 5 28 13 5 28 9 12 28 11 7 28 11 7 27 9 11 28 11 6 28 9 9 28 8 11 28 8 10 28 7 11 28 7 8 28 4 8 28 4 8 4 49-21 41 6 44-21 37 8 38-25 33 10 40-39 31 7 29-24 30 10 26-20 29 10 32-32 29 7 31-31 29 11 37-38 28 10 34-36 27 9 31-35 27 10 44-41 26 10 29-34 25 13 25-31 22 16 26-54 16 16 22-55 16 A Tatabánya—Békéscsaba ta­lálkozót szerdán játsszák le. ISMÉT ELSŐ A RÁKÓCZI K. Rákóczi—Baja 2-1 (0-0) Kaposvár, 5 ezer néző. V.: Komáromi (Vankó, Kalibás). K. Rákóczi: Sándor fi — Kurdi, Deákvári, Riczu, Kraft — Prukner, Biró, Kon- rád, Bócz — Magyar, Meksz. Edző: Csordás István. > Baja: Farkas — Tumó, Krecska, Szabó, Andreidesz — Evanics, Judik, Walter — Miksztai, Freppán, Bognár. Edző: Szentannai József. Csere: Bócz helyett Mio- vecz a szünetben, Judik he­lyett Morvái a 49., Kurdi he­lyett Petrók és Bognár he­lyett Szűcs a 78. percben. Sárga lap: Krecska a 18., Bíró és Meksz 41., Andrei­desz 45., Miovecz az 53. és Miksztai a 87. percbein. Kiállítva: Tumó a 61. és Miksztai a 87. percben. Szögletarány: 9-2 (2-1) a K. Rákóczi javára. Ordító kaposvári gólhely­zettel kezdődött a mérkőzés. Bócz jól fedezte testével a labdáit a jobb oldalon, a be­adása is remekül sikerült, teljesen egyedül találta az ötösön belül Bírót, de a kö­zéppályás a vendégek kapu­sának kezébe gurította a labdát. A Rákóczi meddő mezőnyfölényt harcolt ki. 17 percet keltett várni az első bajai akcióra, ekkor Evanics lőtt távolról, de Sándorfi biztosan védett. A másik ol­dalon Prukner remek beadá­sát Bócz fejelte kapura, de Farkas hárított. A mérkőzés első szögletét a 26. percben a kaposváriak rúgták. Is­mét 10 percet kellett várni a következő említésre méltó eseményre. Meksz 25 méter­ről lövésre szánta dl magát, a jobb alsó sarokra tartó labdát a bajai kapus védte. A 38. percben Kurdi beadá­sára Meksz nem mozdult és odalett a lehetőség. Az első játékrész végén a kaposvá­ri csatár fejjel kapura csúsz­tatott, de Farkas a bal felső sarok elől kitornászta a lab­dát. Gólokkal indult a második félidő. Előbb Magyar kapott jó átadást a 16-oson belül, lövését azonban védte Far­kas. A kipattanó labdát Meksz lőtte rá, de Szabó a gólvonalról mentett, végül Dózsa röplabda csapata Miovecz már nem hibázott, a jobb összekötő helyéről a kapu közepébe vágta az első gólt. 1-0. 6 perc múlva Tu­mó és Evanics együttes erő­vel buktatták Konrádot a büntetőterületen belül, 11-es. Bíró a balra mozduló Far­kas mellett a kapu közepé­be lőtt. 2-0. 20 percet kellett várni a vendégek válaszára. Ekkor Freppán egy 18 mé­teres szabadrúgásból lőtt a jobb felső sarokba. 2-1. Unalmas első félidő után a második játékrészben megélénkült a játék a ka­posváriak jóvoltából. Meddő mezőnyfölényüket ebben az időszakban gólokra váltot­További eredmények: Met- ripond—Salgótarján 3-0, Olajbányász—Ganz Mávag 1-1, Budafok—Szarvas 5-1, Vác—Szolnok 1-0, Szeged— Ózd 3-2, Komló—Volán 2-1, Csepel—DVTK 1-0, Nyíregy­háza—Keszthely 1-0. A labdarúgó NB II állása a 31. forduló után: 1. Kaposvár 2. Bp. Volán 3. Vác 4. Csepel 5. Nyíregyháza 6. Komló 7. Veszprém 8. Szeged. 9. Metripond 10. Szolnok 31 16 10 3118 5 31 16 7 31 14 10 3114 9 31 15 4 3112 9 31 12 7 3111 8 31 11 8 5 36-27 42 8 56-37 41 8 42-30 39 7 41-26 38 8 48-40 37 12 48-41 34 10 35-34 33 12 49-42 31 12 41-30 30 12 32-32 30 ták, mire a Baja csak egy •találattal tudott válaszolni. A Rákóczi megérdemelten nyert, és került vissza az el­ső helyre. Jók: Deákvári, Ri­czu, Prukner, Miovecz, illet­ve Evanics, Freppán, Walter. Balázs Andor 11. G.-MAVAG 12. Salgótarján 13. Szekszárd 14. Keszthely 15. Diósgyőr 16. Baja 17. Ózd 18. Nagykanizsa 19. Budafok 20. Szarvas 31 10 10 31 9 12 31 11 7 31 8 11 31 6 15 3111 5 31 9 7 31 7 11 31 9 6 31 8 5 11 35-36 30 10 27-33 30 13 45-50 29 12 28-32 27 10 33-44 17 15 31-42 27 15 38-41 25 13 33-51 25 16 38-53 24 18 34-49 21 Területi bajnokság D. Vasas—Marcali 1-0 (1-0) Dombóvár, 500 néző. V.: Varga. Dombóvár: Szalai — Lamm, Verhóczki, Banai, Farkas — Zsuró (Álló), Tót- Bagi, Fazekas, Tóth — Szei- ber (Szigeti), Vörös. Edző: Horváth György. Marcali: Dombóvári — Hajdú II., Mészáros, Hadá­szi, Hajdú I. — Varga, Pa- lóczki (Czuczka), Buxbaum (Luka) — Borsfái, Fenusz, Takács. Edző: Fuisz János. Közepes iramú, küzdel­mes mérkőzésen helyzeteik alapján megérdemelten sze­rezte meg a létfontosságú két pontot a D. Vasas. Gól­lövő: Verhóczki 11-esből. Jók: Zsuró, Verhóczki, Vö­rös, Tót-Bagi, illetve Dom­bóvári, Varga, Hajdú II. H. Táncsics SE—Kisdorogi MEDOSZ 3-0 (2-0) Kisdorog, 200 néző. V: Ra- dó. Táncsics SE: Tihanyvári — Vecsei, Vidák, Bregovics (Virovácz), Dézsi — Balas­sa, Gilitsch (András), Bek- ker, Illés — Horváth, Ul­rich. Edző: Nagy Előd. Kisdorog: Kiss — Beming, Klein, Brunner, Jókai (Már­ton) — Spiel, Fábián, Palkó, Papp — Szabó, Koszter (Mikolics). Edző: Dormány László. A mélytalajú pályán sok szabálytalansággal tarkított, közepes színvonalú és ira­mú találkozón a veszélye­sebben támadó Honvéd csa­pat megérdemelten győzel­met aratott. Gólszerzők: Ul­rich, Horváth, Jókai (öngól). Jók: Ulrich, Illés, Tihany­vári, illetve Papp, Fábián. Siklós—Nagyatád 1-1 (1-1) Siklós, 400 néző. V.: Qsz- termájer. Siklós: Pál —Molnár, Ko­vács J., Ferenci, Burai (Ko­vács Zs.) — Petrétei, Szabó, Bagoly (Aszentáler), Mim — Kolompár, Biró. Edző: Csa­ba Gábor.