Somogyi Néplap, 1987. május (43. évfolyam, 102-126. szám)

1987-05-19 / 116. szám

Somogyi Néplap 1987. május 19., kedd Verebe* idejekorán és jól válfoft Ritka jól sikerült a múlt hét magyar érdekeltségű lab­darúgóműsora. Szerdán az olimpiai válogatott aratott újabb győzelmet — ezúttal Spanyolország ellen —, majd a sort szombaton a 21 éve­sek 3-0-ás sikere követte Lengyelország utánpótlás­együttese felett, a „koronát"’ vasárnap este a Népstadion­ban az „A” válogatott tette fel a szintén lengyeilek elle­ni 5-3-as bravúrral. Lengyelországgal szemben vasárnap az olimpiai együt­tes gerincére épített a kapi­tány. Olyan fiatalok játéka került előtérbe (Vincze, Szá­lai, Sekeres), akik bebizonyí­tották, hogy megfelelő kar­mesterrel (Détári, Kékesi) a hátuk mögött sokat tehetnek még a magyar labdarúgás újbóli felvirágoztatásáért. A magyar együttes egy igen erős, egyénileg képzett ven­dégcsapatot győzött le úgy, hogy a lélektani pillanato­kat megérezve és kihasznál­va éppen a legjobbkor lőtt gólokat. Az újjáalakított ha­zai gárda pszichikai csatát nyert meg olyan riválissal szemben, amely játékerő dol­gában tökéletesen egyenran­gú fél volt, és az első félidő- bén igen komoly fölényben játszott lerohanásai révén. Wojciech Lazarek lengyel szakvezető véleménye: — Nekünk nem lehetett más lehetőségünk, csakis a támadás. Kizárólag a két pont segíthetett volna raj­tunk, de a harmadik és ne­gyedik gólt kapushiba miatt kaptuk. Ez volt vereségünk egyik összetevője. A másik I>edig az, hogy míg a magya­roknál az igen jó napiot ki­fogó Détári mellett Kékesi is sok zavart okozott a má­sodik félidőben, addig ná­lunk nem volt olyan egyéni­ség, aki irányított voüma. — Verebes Józsefet sokan faggatták arról, vajon miért volt olyan jelentős a különb­ség a két félidőben mutatott magyar csapatjátékban? — Pontosítsunk! — java­solta a szakvezető. — Én nem hiszem, hogy az első 45 perc csakis a vendégeinké lett volna. Az első félórában több játékosunk valóban nem találta a helyét, és ez ért­hető, hiszen más az olimpiai együttesben játszani, mintáz „A” válogatottban. Az első játékrész hajrájára már azt a taktikát hajtottuk végre, amit előzetesen megbeszél­tünk. Főként a széleken igyekeztünk zavart kelteni. S noha a lengyel csapat di­cséretesen küzdött, a máso­dik félidőben mégis a mi akaratunk érvényesült, illet­ve a mi elképzeléseink vál­tak valóra. Teke NB II Szünet után győzelem Kaposmérői Spartacus— Kanizsa Bútor 6:2 (2385:2352) A háromhetes szünet mindkét csapat teljesítmé­nyén érződött. A mérőiek viszonylag gyengébb ered­ményekkel is biztosan nyer­tek. így a záró forduló előtt a somogyi gárda 30 pontjá­val ötödik helyen áll a baj­nokságban. Mucsi 406 — Müháczi 392, Kiss 405 — Radek 355, Székelyi 401 — Tóth J. 413, ifj. Horváth 365 — Zömbik ;401, Hász 387 — Németh 391. A Kaposmérői Spartacus két versenyzője szerepelt az elmúlt időszakban országos bajnokságon. Ifj. Horváth a serdülők mezőnyében 20., a felnőttek között Horváth plé­dig a 14. helyen végzett. Elmaradt a Gazdász barcsi vendégszereplése Megyei labdarúgó-bajnokság Szombaton Barcson hiába mentek ki a nézők a baj­noki mérkőzésre, a találko­zó, ugyanis élmaradt. (Ennek részleteiről tudósításunk vé­gén számolunk be.) A for­duló meglepetése, hogy a kiesés ellen küzdő Somogyi BSE győzni tudott Tabon. Folytatta győzelmi sorozatát az Építők. H. Somogyi BSE—Tab 3-1 (2-0) Tab, 150 néző. V.: Csapó F. Az óriási lelkesedéssel ját­szó vendég csapat megérde­melt győzelmet aratott a széteső hazaiak ellen. Gól­lövők: Bíró, Zénó, Porrogi, illetve: Balázs. Jók: Bíró, Zénó, Porrogi, illetve: a vendégek közül senki. Vendl József K. Építők—Nagybajom 2-1 (1-0) Kaposvár, toponári pálya, 200 néző. V.: Laczkovics. A küzdelmes, jó iramú mérkőzésen nehezen nyert a hazai csapat. Góllövők: Pető (11-esből), Zatykó,, illetve: Wéber. Jók: Pető, Zentai, Balázs, Gyurics, illetve: Wé­ber, Szigeti. K. Építők ifi—Nagybajom ifi 3-2 Vasáros György K. Vasas—B.-szentgyörgy 3-0 (0-0) Kaposvár 100 néző. V.: Cservölgyi J. A továbbra is erősen tar­talékos csapat a második félidőben alaposan kivágta a rezet. A három gólon kívül még számos kidolgozott gól­helyzetük is jellemezte fölé­nyét. Góllövők: Papp (2), Szántó. Jók: Horváth A., Laczkovics, Kollega, Rózsa­völgyi (a mezőny legjobbja), Papp, Djiba, illetve: Né­meth, Illa, Horváth. K. Vasas ifi—B.-szent- györgyi ifi 4-1. Csupor Gyula B.-földvár—Somogysárd 2-0 (1-0) . Somogysárd, 200 néző. V.: Poleesák, A közepes színvonalú mér­kőzésen a nagyobb akarás­sal küzdő vendég csapat nyert. Góllövő: Samu P. (2). Jók: Gulyás, Samu L., Sa­mu P., Czépán, illetve: Gá- lovics, Kalmár. Somogysárd ifi—B.-földvár ifi 7-0. Vancsura Vilmos B.-lelle—Fonyód 4-0 (0-0) Boglárlelle, 250 néző. V.: Las kai. A sáros, mély talajú pá­lyán a minden csapatrészé­ben jobb Boglárlelle a ta­vaszi idény legjobb játéká­val akár nagyobb arányban is győzhetett volna. A mér­kőzésre jellemző, hogy a hazaiak már az első fél­időben több gólhelyzetet el­hibáztak, míg a vendégek­nek lehetőségük sem volt. Góllövők: Farkas (2), Riba Pintér. Jók: Hollósi (a me­zőny legjobbja), Koroknai, Kötél, Glatz, illetve: Baán, Pintér, Zámbó. B.-!elleifi—Fonyód ifi 2-1. Hajas Gyula Kaposgép VL—B.-szárszó 2-1 (1-1) B.-szárszó 100 néző. V.: Pápai I. A mérsékelt színvonalú mérkőzésen a hazai csapat súlyos védelmi hibájából szerezte meg a győzelmet a kaposvári gárda. Kiemelke­dő teljesítmény egyik együt­tesben sem volt. Góllövők: Göbölös, Horváth, illetve: Virágh. B.-szárszó ifi—Kaposgép ifi 1-1. Balogh Gyula Csurgó—Kiss J. SE 7-0 (3-0) Csurgó, 300 néző. V.: Pa­taki. Bajnokcsapathoz méltó, könnyed, időnként tetszetős BIRKÓZÁS ~J Nagy mezőny Kaposváron A hét végén birkózóver­seny zajlott le Kaposváron. Szombaton a dél-nyugat te- i ületi serdülő kötöttfogású- bajnokságon 40-en mérle­geltek. Ez az esemény egy­ben lépcsőfoka is volt a május végén Salgótarjánban sorra kerülő magyar baj­nokságnak. A győztesek utazhatnak majd a nógrádi fővárosba. A kaposvári továbbjutók és helyezettek 47 kg: 1. Horváth G. (3 győzelem), 55 kg: 1. Csonka (3 gy.), 2. Horváth A. (2 gy., 1 ver.), 60 kg: 1. Szőllősi (3 gy., 1 ver.), 2. Kajtán (2 gy., 1 verj, 65 kg. 2, Hosszú (2 gy., 1 ver.), 3. Gschwindt (2 gy., 1. verj, 70 kg: 3. Kő­szegi (2 gy., 1 ver.). A megyei birkózószövet­ség rendezésében vasárnap úttörő-csapatbajnokságra ke­rült sor, ugyancsak a Dózsa edzöcsamokában. A sport- esemény nagy sikerrel zá­rult. 10 csapat 120 birkózója mérlegelt. Megyénket a Dó­zsán kívül a fonyódiak kép­viselték, a marcaliak, saj­nos, számunkra ismeretlen okok miatt távol maradtak A nagy létszám következté­ben két csoportra osztották a csapatokat, és körmérkő­zéseket tartottak, majd a Takács L. (K. Dózsa) bizto­san verte dombóvári ellen­felét csoportgyőztesek mérkőztek az első helyért, a második helyezettek a bronzéremért A Kaposvári Dózsa úttörő­csapata nagyon jól szerepelt, és nagy fölénnyel szerezte meg aiz első helyet a Pécsi Kinizsi és a Szigetvár előtt. A győztes csapat tagjai: Horváth Zoltán, Gordon Pé­ter, Köcski Zoltán, Wágner Levente, Homa Rudolf, Hor­váth Attila, Gschwindt Ba­lázs, Tóth Balázs, Szarka Zoltán, Pendert Ákos. TENISZ OB I Vereség Szegeden Szegedi JÄTE—KVGY Vasas 6:3 Szombaton nem éppen kedvező időben került lebo­nyolításra az OB I soron következő fordulója. Szege­den az esőzés miatt több­ször is félbeszakadt a Va­sas vendégjátéka, s ez el­sősorban az újoncokat za­varta meg. Az eredmények: Pongrácz —Káplán J. 6-2, 1-6, 6-2, Kanalas Gy.—Káplán I. 1-6, 6-7, Mári—Galgóczy 7-5, 2-6, 6-2, Virágh—dr. Bóta 5-7, 6-0, 4-6. Klivényi—Szabados 6-2, 5-7, 6-3, Kanalas J.— Szabó 6-3, 3-6, 6-2. Párosak: Pongrácz, Klivényi—Káp­lán J., Káplán I. 3-6, (játék nélkül a Szeged feladta). Kanalas Gy., Kovács—Gal­góczy, Szabó 6-2, 6-1, Vi­rágh, Kanalas J.—dr. Bóta, Ács 6-4, 6-1. Harmath Frigyes Totó A Sportfogadási és Lottó­igazgatóság közlése szerint a 20. heti totónyeremények — az illeték levonása után — a következők: 13 plusz 1 találatos szelvény 15 darab volt, nyereményük egyen­ként 322 434 forint. A 13- asok (30 darab) 161217, a 12-esek (1355 darab) 3569, a 11-esek (15 811 darab) 306, a 10-esek (96 548 darab) 75 fo­rintot fizetnek. Jelenet a K. Vasas—Balatonsaentgyörgy mérkőzésről játékkal fölényes győzelmet aratott a csurgói együttes. Kiállítva: Horváth (Kiss J. SE) tiszteletlenségért a 44. percben. Góllövők: Vékony (2), Hosszú (2, egyet 11-es­ből), Deme, Bántó, Németh (öngól). Jók: Vékony, Deme, Kovács J., Bántó, illetve: a vendégek közül senki. Kiss Béla * * * Elmaradt egy megyei baj­noki mérkőzés pedig a já­tékhoz minden adva volt. A harcra kész hazaiak, a há­rom bíró és a vendég együt­tes. Sajnos, a jelenlétük nem esett egybe. Míg a vendég­látó barcsiak a mérkőzés ve­zetői szombaton gyülekez­tek, addig a K. Gazdász le­génysége vasárnap délelőtt érkezett a Dráva partjára, így érthetően elmaradt a ta­lálkozó. Honnan volt a fél­reértés? Amikor döntés született, hogy a válogatott mérkőzés miatt ezt a fordulót szom­baton bonyolítják le, a me­gyei szakszövetség először hozzájárult, hogy a Barcs— K. Gazdász mérkőzésre va­sárnap délelőtt kerüljön sor. Erről hivatalos levélben ér­tesítették az érdekelteket. Időközben azonban az SLSZ megváltoztatta döntését és egy május 12-én postázott újabb levélben kötelezte a két csapatot a szombati ját­szásra. A barcsiak és a já­tékvezetők ennek alapján megjelentek szombaton a helyszínen, de hiába várták a vendégeket, azok — mint utólag kiderült — csak va­sárnap érkeztek meg. Dr. Horváth Ákos, a K. Gazdász ügyvezető elnöke: — Mi május 12-én, kedden kaptuk meg a szövetség ér­tesítését, hogy vasárnap dél­előtt kell játszanunk. Esze­rint is utaztunk el. Űjabb értesítést, ami ettől elérő, a mai napig (hétfő — a szerk.) nem kaptunk. Nem tudjuk, hogy a hivatalos levél hol veszett el, annyi bizonyos, hogy hozzánk nem érkezett meg. Mi így vétlennek érez­zük magunkat. Kisgyura Károly, az SLSZ titkára: — Valóban, először úgy értesítettük a két csa­patot, hogy vasárnap karül sor a mérkőzésre. 11-én, hétfőn született az újabb döntés. Mi 12-én, kedden feladott, ajánlott levélben értesítettünk megint min­denkit. A barcsiak és a bí­rók ezt meg is kapták; egy­szerűen nem értjük, hová lett a Gazdász levele. Ter­mészetesen alaposan kivizs­gáljuk az ügyet, s annak eredményétől függően intéz­kedünk. így fest a helyzet jelen­leg' Lényegében olyan mér­kőzés elmaradásáról van szó, amelynek eredménye megpecsételheti az egyik csapat — a K. Gazdász — sorsát. Hogy mi történt va­lójában, annak kiderítése a szövetség feladata. A bajnokság állása: 1. Z. 3. 4. 5. c. 7. ». 9. 10. 11. Csurgó K. Építők Kaposgép Barcs B-földvár K. Vasas B.-lelle Tab Fdnyód S.-sárd 19 8 16 4 15 4 14 5 11 10 12 6 11 7 12 4 11 6 10 7 Balatonszent­györgy Kiss J. SE 27 27 12. IS. Nagybajom 27 14. 15. 16. S. BSE B.-szárszó K. Gazdász — 68-17 46 7 53 23 36 8 66-37 34 7 47-35 33 6 58-38 32 9 38-35 30 9 51-42 29 11 51-42 28 10 32-43 28 10 42-48 27 11 36-39 25 13 34-53 22 16 31 48 18 17 32-62 16 17 25-58 14 18 28-72 12 Kézilabda NB II Csak az Atád győzött Nagyatád—Ajka 32-20 (13-11) Nagyatád, 200 néző. Nagyatádi VSE: Bárány — Bor áss, Plangár, Puppi, Jüngling, Schuck, Karafa, csere: Takács. . Edző: Jéky Zoltán. Az izgalmas, jó iramú és színvonalas mérkőzés első félidejében egyik csapat sem tudott tetemes előnyhöz jut­ni. A szünet után nagyot ja­vult a hazaiak teljesítmé­nye. Bárány jó védéseivel és a támadások pontos befeje­zésével húzott el a somogyi együttes. A csapatnak nem volt gyenge pontja, Bárány pedig a mezőny legjobbja volt. Góldobók: Boross (8), Puppi, Schuck (6-6), Plam- gár, Jüngling (4-4), Karafa (3), Takács (1). Győri ÁÉV—Csurgói Spartacus 29.21 (15-10) Csurgó: Bartha — Mogyo­rósi, Kovács, Mile, Nagyvi- zeli, Szűcs, Garai. Csere: Kunecz, Vörös, Mód, Hosz- szú. Edző: Sótonyi László. A listavezető otthonában jól kezdtek a csurgóiak, s az első játékrészben sokáig szorossá tudták tenni a mér- . kőzést. A szünet után azon­ban kapkodás jellemezte já­tékukat, s ez technikai hi­bákhoz, majd nyolcgólos ve­reséghez vezetett. Góldobók: Kunecz (8), Mile, Hosszú (4- 4), Szűcs (2), Kovács, Garai, Nagyvtizeli (1-1). Női mérkőzés Pécsi BPC—Csurgói Spartacus 16-13 (7-6) Csurgó: Bödör — Lőrincz, Bogdán, Borsodi, Murányi, Vajda, Kovács. Csere: Tuk- szár, Stelkovics. Edző: Ká- tai Ferenc, A két átlövőjét nélkülöző csurgói csapat különösen az első játékrészben nagy aka­rással ellensúlyozta a pécsi­ek hazai környezet nyújtotta előnyét. A második játék­rész 8. percében még dön­tetlenre álltak, de a hatal­mas iram végül is felemész­tette a somogyiak erejét, így a hajrá a pécsieké volt. Gól­dobók: Lőrinc 6, Borsodi, Vajda, Tukszár 2-2, Kovács 1. Jó: Bödör. Csurgói Spartacus ifi— Veszprém SE ifi 21-17. Dunaújvárosiban sikeresen szerepéit a Csurgói Sparta­cus utánpótláscsapata az or­szágos serdülőkupában s a legjobb tizenihat közé jutott.