Somogyi Néplap, 1986. szeptember (42. évfolyam, 205-230. szám)

1986-09-30 / 230. szám

Somogyi Néplap 1986. szeptember 30., kedd Bsport Siófok nyerte a rangadót Siófok ÄG Medosz— K. Gazdász 95:61 (41:43) Siófok: Győrfi (23), Juhos (2), Pálvölgyi (26), Hajnal (27), Kersák (10). Csere: Pomucz. Edző: Vojtkó Pál. K. Gazdász: Szabó T. (18), Szabó G. (16), Műdig (9), Déri (8), Gémesi (2). Csere: Lovkó (8), Csabai (2), Heizer (4), Szita. Edző: Klenovics Endre. A -pénteken este Kaposvá­ron lejátszott összecsapáson a hazai együttes az első játék­részben egyenlő ellenfélnek bizonyult. A siófokiak a-má­sodik félidőben jobb erőnlé­tük, magassági fölényük és pontosabb támadásvezeté­sük révén magabiztosan sze­rezték meg a győzelmet. A vendégek közül különösen Hajnal, Győrfi és Pálvölgyi teljesítménye emelkedett ki, a hazaiaknál Szabó T. első félidei dobóteljesítménye, va­lamint Műdig és Lovkó játé­ka érdemel dicséretet. Női mérkőzés: Komlói Bányász— Kaposvári TK 74:11 (37:34) Kaposvári TK: Sztankó (4), Kurdi (6), Czimbó (18), Olsovszky (19), Maráz B. (12). Csere: Vígh (3), Luter (2), Schreck (7), Visnyei, Ma­ráz K. Edző: Ékes Tamás. Kitűnő dobóteljesítményt nyújtva, végig vezetve nyert a vendég komlói együttes a sok hibával, szétesően játszó hazaiakkal szemben. A kép­zősök játékán érződött, hogy kulcsjátékosaik mindössze kétszer tudtak edzeni a hét folyamán. Serdülő mérkőzés: Kaposvári SC—Komlói Bányász 52:42 (29:25) Laczkó József vidékbajnok Nyíregyházán bonyolítot­ták le az ökölvívók országos vidékbajnokságát. A résztve­vők két hét végén álltak kö­telek közé, hogy eldöntsék a helyezések sorsát. A Ka­posvári Dózsát képviselő Laczkó József nagyszerűen szerepelt. Hatvan kilogramm­ban 11 induló között először erőnyerő volt, majd három győzelmet ért el egyhangú pontozással, s ezzel országos vidékbajnokságot nyert. Megverte többek között az IBV-válogatott kecskeméti Hollót, majd a döntőben a tavalyi országos ifjúsági baj­nokság ezüstérmesét is. AMATŐR TENISZ­BAJNOKSÁG Péntektől vasárnapig rendezik meg Kaposvá­ron, a Vasas tenisztele­pén az idei megyei ama­tőr teniszbajnokságot. A kaposváriak részére a verseny már pénteken 16 órakor megkezdődik, a vidékiek szombaton 8 órakor kezdenek. Nevez­ni Írásban lehet szerda 14 óráig Ligeti Gábor cí­mére (Kaposvár, Sávház, III. Ih. L em. 30.). Ver­senyszámok: férfi egyéni (40 év alatt és 40 év fe­lett külön), női egyéni, férfi páros, vegyes páros. Főszerepet kap az utánpótlás? A Somogyi Néplap szep­tember 10-i számában meg­jelent Főszerepet kap az utánpótlás című cikkhez sze­retnék néhány (sajnálatosan) nem újkeletű gondolatot fűz­ni : 14 éve foglalkozom után­pótlás-neveléssel és felkészí­téssel a kosárlabdasportban. Tapasztalataim feljogosíta­nak arra, hogy néhány mon­dat erejéig elmondjam vé­leményemet, mert úgy ér­zem, a mi sportágunkra is érvényes, amit a röplabdá­ról írtak. Az utánpótlás-nevelés nem kedv vagy vállalkozószellem kérdése. Az évenként ki­adott versenykiírás és a szakszövetségi sportági kö­vetelményrendszer világo­san előírja az egyesületek ré­szére az alapszintű bajnok­ságokban kötelezően elindí­tandó utánpótlás csapatok számát. Ez NB I-es szakosz­tály részére (pl. SÁÉV SC, H. Táncsics SE) egy ifjúsá­gi, egy serdülő, 2 úttörő és egy mini csapat versenyez­tetését jelenti. Ezek közül az a csapat minősül megfelelő szintűnek, amelyik az adott bajnoki évben legalább 22 bajnoki mérkőzést játszik. Az NB I-es, NB II-es szak­osztályoknak kötelességük ezenfelül az utánpótlás csa­patok indítása az országos ifjúsági, serdülő-, úttörő-, mini kupában. Az egyesületeknek termé­szetesen a költségvetésükben ennyi rovat nincs a csapa­tok fenntartására, a követel­ményeknek megfelelő verse­nyeztetésére, ezért csak arra törekednek, hogy e csapatok létezését bármikor igazolni tudják. Az utánpótlás felké­szítéséhez tornaterem kelle­ne. de a tanítóképző főiskola kivételével az NB-s szakosz­tályok ilyennel nem rendel­keznek. (1984-ben a városi sportiskolánál életre hívott kosárlabda-szakosztály sem rendelkezik teremmel.) Az egyesületeknek nem marad más megoldás, mint az ál­talános és középiskolák pat- ronálása, a testnevelők meg­nyerése a sportág számára. Ezek a testnevelők, edzők képviselik iskolájukkal a kö­telező csapatokat. Így for­dulhatott elő. hogy az or­szágos serdülőkupára utazó csapat tagjai az autóbuszban mutatkoztak be egymásnak. Az elmúlt tanévben azút­Avagy: ki tud jobban adminisztrálni törő-olimpia megyei döntő­jét játszó együttesek össze­sen 9 mérkőzést játszottak. Érthető tehát, hogy miért került előtérbe az országos szakszövetségben az után­pótlás helyzete. A továbblépéshez nem elég csak adminisztrálni, inkább felelősséggel kellene végezni a minőségi munkát. A következő bajnokságban szerencsére már a névsor le­adása kevés lesz, a pályán kell majd bizonyítani. Ékes Tamás a Kaposvári Sportiskola kosárlabda edzője I RÖPLABDA NB I Vereség — javuló játékkal Ügy látszik, hogy a Kaposvári Vasas Izzó NB I-es női röplabdacsapatát vidéki útjain kísérti a múlt. Csakúgy, mint a múlt hét végi ausztriai útjuk során, most Székesfehérvár felé haladva robbant le a buszuk. Az előmérkőzésnek terve­zett junior találkozót le sem tudták játszani. Álba Volán—K. V. Izzó 3-0 (0, 13, 5) KV Izzó: Marek A., Bódis, Sántosiné, Marek Gy., Novák, Pintér. Csere: Kristály, Majomé, Nagy A. Edző: Simonné Kutas Zita. Annak ellenére, hogy egyetlen pontot sem tudott szerez­ni az Izzó az első játszmában, a szerdaihoz képest mégis javuló teljesítményt nyújtott az együttes, s húszperces küz­delemre, valamint számtalan szervacserére kényszerítette ru­tinosabb ellenfelét. A második játszmában már a pontszer­zés is jobban sikerült, s végig partner volt a kaposvári csa­pat, amelynek győzelmi esélyei voltak ebben a játékrészben. A harmadik játszmát sem adta könnyen a csapat, de erejé­ből nem futotta egy idegenbeli játszmanyerésre. A tavalyi bronzérmes fehérvári együttes otthonában ele­ve esélytelenül lépett pályára a somogyi csapat. A lányok ezúttal sakkal lelkesebben, összefogottalbban küzdöttek, de a legrosszabb pillanatokban mindig közbecsúszott egy-egy egyéni hiba. A nyújtott teljesítmény a számszerű eredmény ellenére biztató a Tungsram elleni pénteki összecsapásra, ahol a tavalyi ezüstérmes ellen óriási bravúrnak számítana egy esetleges játszmanyerés is. RÖPLABDA NB II Nem éppen elégedetten könyvelhetik el hét végi ered­ményeiket NB II-es röplabdacsapataink. Valamennyien ve­reséget szenvedtek, s csupán a sportiskolás lányok késztet­ték nehéz küzdelemre ellenfelüket. H. Steinmetz SE—Tabi Videoton 3-0 (13, 13, 12) Tabi V.: Csizmadia, Horváth, Szabó, Kurucz, Györke, Miklós. Csere: Lukács, Orbán, Józsa. Edző: Nagy Károly. A rutinos játékosokkal szereplő és nagyobb ütőerővel rendelkező pécsi csapat mindhárom játszmában csak a haj­rában kerekedett felül a fiatal tabiakkal szemben. Zirc-Dudari Bányász—SAÉV 3-1 (8, —7, 10, 9) SÁÉV: Méng, Balogh, Károly, Németh, Torma, Török. Csere: Bogár, Valler, Horváth. Edző: Török Tamás. A lelkes hazai közönség harsány buzdításától kísérve lelkes játékkal nyert a zirci együttes .a formán kívüli kapos­váriakkal szemben. Senki sem nyújtott elfogadható teljesít­ményt. Sáév ifi—Zirc dudari Bányász ifi 3-0 Keszthelyi Petőfi—Balatoni Hajózás 3-0 (13, 12, 11) B. Hajózás: Sudár P., Sudár L., Becze, Szilasi, Horváth T., Marton: Csere: Nagy. Edző: Székely Miklósné. Vereségük ellenére is lelkesen küzdöttek a siófoki fia­talok, de ezzel csak megnehezíteni tudták a keszthelyiek győzelmét. Jók: Sudár L., Becze, Szilasi. Keszthely ifi—Bp. Hajózás ifi 3-0 Női mérkőzés Pápai Kinizsi—KASI 3-2 i(—8, —10, 8, 10, 13) KASI: Rónai, Vermes, Monok, Élő Zs. Rúzsa, Pásztor. Csere: Élő A., Choma, Hargitai, Rostás. Edző: Kökényesy Péter. 125 perces mérkőzésen veszített a kaposvári csapat. Az első két játszmában igen jó teljesítményt nyújtott, de ké­sőbb megijedt a lehetőségtől,, és idegessége vereséghez veze­tett. Jó: Rúzsa. Pápai Kinizsi—KASI ifi 3-0. HEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Sárdi bravúr a Kaposgép ellen nokság hét végi fordulójá­nak legnagyobb meglepetését a Somogysárd okozta, amely hazai pályán magabiztosan fektette két vállra az eddig listavezető Kaposgép VL-t. Idegenben is sikerrel vette az akadályt a Tab, amely ezúttal a Vasas otthonából vitte haza a két pontot. A Boglárlelle nem kisebb bra|- vúrt hajtott végre, mint hogy — gyengélkedéséből lába­dozva — legyőzte a mérkő­zés nagy részében mezőny­fölényben játszó Barcsot. Ba- latonszentgyörgyön, a két újonc találkozóján a hazaiak bizonyultak jobbaknak, míg a harmadik újonc, a Bala- tonföldvár megszerezte első hazai győzelmét a Nagyba­jom ellen. A Kiss J. SE já­tékosai hiába igyekeztek, a fonyódi kapus „kivédte a szemüket”. Az Univerzum SE a Balatonszárszót fogadta, s ugyancsak meg kellett izzad­nia a győzelemért. A mezőnyben már csak az élre ugrott Csurgó veretlen, s a Gazdásznak nem sikerült még nyernie. Balatonszentgyörgy— Somogyi B. SE 2-1 (1-1) Balatonszentgyörgy, 100 né­ző. Vezette: Gyenes. A küzdelmes mérkőzésen biztosan nyert a hazai csa­pat. Góllövők: Ilia, Varga T., illetve Román. Jók: Ilia, Horváth R., Varga T., a ven­dégek közül senki nem di­csérhető. . Gáspár Imre Tab—K. Vasas 3-1 (1-1) Kaposvár, 200 néző. Ve­zette: Kercza. A tartalékos Vasas csak egy félidőn keresztül tudott helytállni a kiválóan játszó Tab ellen. Góllövők: Balázs (2), Majkó, illetve Czeibert (11-esből). Jók: Molnár, Rei­chert, Barcza, Balázs, Maj­kó, illetve Orbán, Laczko- vics. Gulyás. Vasas ifi—Tab ifi 4-0 Csupor Gyula Somogysárd—Kaposgép VL 3-1 (1-1) Somogysárd, 200 néző. Ve­zette: Amman. Az őszi idény legjobb já­tékát nyújtó hazai csapat na­gyobb arányban is nyerhe­tett volna a listavezető ellen. Góllövők: Bonder, Pável, Sági I., illetve Nagy J. Jók: Merkei, Horváth T.. Bondor, a mezőny legjobbja, illetve Bagladi, Biczó, Herbei. Kaposgép VL ifi—Somogy­sárd ifi 3-1 Vancsura Vilmos Csurgó—K. Gazdász 3-1 (2-0) Csurgó,, 300 néző. Vezette: Polecsák. Közepes teljesítmény is elég volt a < hazaiaknak a biztos győzelemhez. Góllö­vők: Hosszú (2, egyet 11-es­ből), Deme, illetve Gregu- ricz. Jók: Nagy J., Tóth P., C. Kovács, illetve Pintér, Barabás, Burcsa. Csurgó ifi—K. Gazdász ifi 7-3 Kiss Béla Boglárlelle—Barcs 2-1 (2-0) Boglárlelle, 250 néző. Ve­zette: Dunkler. A hazaiak már az első percben vezetéshez jutottak. Utána a Barcs játszott fö­lényben, mégis újabb boglár- lellei gól született. A máso­dik félidőben a barcsi fö­A Tab (fehér mezben) biz­tosan nyert a Vasas ellen lény csak az utolsó percben eredményezte a szépítő gólt. Góllövők: Riba, Farkas, il­letve Mongult. Jók: Kötél, Koroknai, Túrái, Gelencsér, illetve Kovács A., Sánta, Hold ősi. Barcs ifi—Boglárlelle ifi 11-1 Hajas Gyula Balatonföldvár—Nagybajom 3-0 (0-0) Balatonföldvár, 200 néző. Vezette: Hosszú. A közepes színvonalú ta­lálkozón második félidei gól- ratörőbb játékával megérde­melten szerezte meg első ha­zai győzelmét a Földvár. Gólszerzők: Csépán, Samu P., Balaton. Jók: Csépán, György, Mikó. Kiállítva Ró­zsa (Balatonföldvár) a 75. percben, utánrúgásért. Balatonföldvár ifi— Nagybajom ifi 5-1 Pohl Lajos Kiss J. SE—Fonyód 1-1 (1-0) Kapoly, 200 néző. Vezette: Pesti. A rendkívül jól játszó és rengeteg helyzetet kihagyó hazai csapat győzelmét a szenzációsan védő fonyódi kapus, Bien akadályozta meg. Góllövők: Becsei, illet­ve Ható. Jók: Horváth, Be­csei, Barczi, illetve Bien a mezőny legjobbja, Milosáko- vics, Zsirai. Kálmán Ferenc Univerzum—Balatonszárszó 1-0 (0-0) Toponár, 300 néző. Vezet­te: Simon. A közepes színvonalú mér- kőzésen a hazaiak támadtak többet, helyzeteik azonban sorozatosan kihasználatlanul maradtak. Góllövő: Hideg. Jók: Zatykó, Zentai, illetve Virág, Fiáth. Univerzum ifi—Balaton­szárszó ifi 4-0 Csíkvár Mihály A bajnokság állása: 1. Csurgó 7 4 3 — 12- 3 11 2. Univerzum 7 5 1 1 14- 6 11 3. Tab 7 5 1 1 15- 9 11 4. Kaposgép VL 7 4 2 1 21-13 10 5. B.-földvár 7 3 2 2 21-13 8 6. K. Vasas 7 4 3 10- 9 8 7. Fonyód 7 2 4 1 6- 6 8 8. Kiss J. SE 7 2 3 2 13-14 7 9—10. Barcs 7 2 2 3 11-12 6 B.-szentgyörgy 7 2 2 3 11-12 6 11. Boglárlelle 7 2 2 3 11-13 6 12. Somogysárd 7 2 2 3 9-12 6 13. Nagybajom 7 2 1 4 8-10 5 14. B.-szárszó 7 1 1 5 5-14 3 15. Somogyi B. SE 7 1 1 5 10-20 3 16. K. Gazdász 7 ■ 3 4 5-16 3 A megyei labdarúgó-baj-