Somogyi Néplap, 1986. június (42. évfolyam, 128-152. szám)

1986-06-09 / 134. szám

1986. június 9., hétfő Somogyi Néplap BsportEI Elég lenne a döntetlen a franciák ellen? Irama, látványossága, színivanraila szerint nem ér­tékelik külön-külön a Muin- dial mérkőzéseit, de tény, hogy a Magyar ország—Ka­nada találkozót aligha ter­jesztik fett „Osoair-díjra”. Nemzetközi sajtóberfceikban 180 pare benyomásai alap­ján elég nagyot esett a ma­gyar váltogatott árfolyama. Egy francia tudósító már olyan kérdésit is feltett Me- zey Gyöngynek, hogy ;ha esetleg legyőznék a franciá­kat, méltónak találná-e csa­patát arra, hogy a 16 kö­zött tovább játsszon? Az idegileg amúgy is ala­posan megviselt Mezey György szóiméra nem kis feladatot jelentett a váilasz- adlás.. . A magyar válogatott ed­digi teljesítményiével nines kibékülve a sajtó, de nyil­ván megkapja a magáét az első két mérkőzésen egyet­len gólt sem eliér-t, a szaka­dék szélére sodródott Ang­lia is. Brazília varázslói aratják a sikert a kétszer 1:0-ás győzelem után, bár Sainitaina kapitány már kifa­kadt a kritikák nyomán: — Két mérkőzésből nem lehet négy pontnál többet szerezni, mit akarnák még? A pontok adják a csapa­tok valódi értékét, és, a 2:0- ás Kanada elleni győzelem után a magyarok kömében is vélekednek, hogy a két pont volt a lényeg — minden más mellékes. Ezek után mit hozhat a mai, franciák elleni mérkő­zés? — Ű jira a 2:0 utáni hely­zetihez kanyarodok vissza, akikor egyértelműen lát­szott, hogy a csapatban több van annál, amit eddig pro­dukált. Mezey György szövetsé­gi kapitány kihirdette a franciáik elleni összeállítást. Előiször játszik a világbaj­nokságon Kovács Kálmán, miniden időik legfiatalabb magylar vb-résztvevője. Ugyancsak először lesz a kezdőcsapat tagja az addig csak csereként szólhoiz jutott Dajka. A franciák elleni csapat: Disztl P. — Sallai, Kardos, Garalba, Varga — Rótih, Nagy A., Qétáni — Kovács, Dajka), Esterházy. Ahogy haliad előre a vi- lágbacjmotkság, egyre élén- kebb a számolgatás a csa­patok háza táján, így a ma­gyaroknál is. Ha a magyar válogatott legyőízi Franciaországot, ak­kor csoportjában a második helyen végez, és legközaiehib Mexikóvárosiban az A-cső port második helyezettjével találkozik a 8 közé kerülé­sért. Ha a csapat kikap, ak­kor a magyar válogatott száméira befejeződött a Muindiiiail, kát ponttal és na­gyon rossz goHiküilömbs'éggel nem lehet továbbjutni. Ha döntetlenre végződik a francia—magyar, akkor 3 ponttal! esély van arra, hogy a négy legjobb 3, helyezett közé lépjen a magyar válo­gatott és Pueblálban az A- csopont első helyezettjével, vagy Mexikóvárosiban a B- csoport első helyezettjével küzdjön. Pénteken játszották Anglia—Marokkó 0:0 Monterrey, 10 000 néző. V.: Gonzalez (paraguayi). Szombati mérkőzések „B”-csoport Mexikó—Paraguay 1:1 (1:0) Mexikóváros, Azték sta­dion, 110 000 néző, v.: Court­ney (angol). Góllövők: Flores (3. p.), il­letve Roméra (85. p.) A labdarúgás megcsúfolása — éppen a mundialrendező jóvoltából. Így jellemezhető ez a 90 perc. Ezzel az össze­csapással kevés fiatallal le­hetne megszerettetni a sport­ágat. Mindkét együttes ren­geteg szabálytalansággal tűnt ki, folyamatos játékról — az első tíz és az utolsó öt perc kivételével — szó sem volt. „D”-csoport Spanyolország—Észak- Irország 2:1 (2:0) Guadalajara, 26 500 néző v.: Brummier (osztrák). Góllövők: Butragueno (1. p.), Salinas (18.), illetve Clarke (47.) A végig jó iramú, harcos találkozón megérdemelten győzött Spanyolország, s vá­gott vissza ezzel a négy év­vel ezelőtti mundialon hazai földön elszenvedett 1:0-ás vereségért. A D-csoport állása: 1. Brazília 2 2----2-0 4 2 . Spanyolország 2 1 — 12-2 2 3. Észak-lrország 2 — 112-3 1 4. Algéria 2—1 1 1-2 1 „F”-csoport Lengyelország—Portugália 1:0 (0:0) Monterrey, 20 000 néző, v.: Bennaceur (tunéziai) Góllövő: Smolarek (68. p.) A Marokkó elleni pont­vesztés után Lengyelország valóságos huszárbravúrt haj­tott végre, hiszen a második félidő elején viharos tempó­val kezdett Portugáliát egy lesgyanús, összességében sze­rencsésnek nevezhető szituá­ció után rúgott góllal két vállra fektette. A csoport állása: 1. Lengyelország 2 11 — 1-0 3 2. Portugália 2 1-11-12 3. Marokkó 2 — 2 — 0-0 2 4. Anglia 2-110-11 Vasárnapi mérkőzések E-csoport NSZK—Skócia 2:1 (1:1) Queretaro, 27 000 néző, v.: Igna (román) Góllövők: Strachan (18. p.) Völler (22. p.) Allofs (50. p.) Mindkét csapat számára nagy jelentőségű volt a ta­lálkozó, hiszen a pont vagy pontbk szerzése a csoport végső elszámolásánál döntő. A nyugatnémetek határozot­tabb játékukkal 0:1-ről is fordítani tudtak, megérde­melték a győzelmet. A nulla pontos skótok helyzete na­gyon nehéz lett, s kevés a reményük a továbbjutásra. B-csoport Belgium—Irak 2:1 (2:0) Toluca, 10 000 néző, v.: Diaz (kolumbiai) Góllövők: Scifo (16. p.), Claesen (21., 11-esből), illetve Radi (57. p.j Az első mérkőzésüket el­vesztett belgák az első 45 perc során hatalmas fölény­ben játszottak, amire Irak csak sorozatos durvaságok­kal tudott válaszolni. Ami­kor az arab válogatott meg­fogyatkozott, elkezdett ját­szani ... Ha végig így tett volna, talán pontot rabol á végére alaposan kifulladt „vörös ördögöktől”. Jók: Pfaff, illetve Radi, Hashem. A csoport állása: 1. Mexikó 2 11—3-23 2. Paraguay 2 11— 2-1 3 3. Belgium 2 1—13-32 4. Irak 2-------2 1-3 0 I nterliga-mérkőzés Beroe—Siófoki Bányász 2-0 (0-0) Siófok, 500 néző. V.: Mol­nár L. Siófok: Kovács (Horváth Gy.) — Brettner, Pardavi, Olajos, Nagy M. — Zsadá- nyi, Nagy T., Kolovics (Csa­lod, Árki (Böda), Horváth }.. Lakatos. A szünet után a 65. perc­ben egy korszerű vendég-tá­madás után a jobb oldalról beszálló labdára Pardavi ké­sőn mozdult, és Kachmerov 8 méterről hatalmas gólt lőtt a kapu jobb oldalába. 1-0. Három perc múlva Tenez 18 méterről váratlanul lövésre szánta el magát és jól elta­lált labdája a siófoki kapu jobb alsó sarkában kötött ki. 2-0. Az első félidőben igen lanyha iramú játék folyt. A szünet után mindkét csa­pat nagyobb erőre kapcsait. A hazaiak már nem tudtok újítani. A siófoki csapatból Horváth I. igyekezete dicsér­hető. M. J. W Élvonalban a Táncsics kosarasok A vb mai programja C-csoport: Magyaror­szág—Franc iaország (Leóm, 20 ó.) Szovjetunió —Kanada (20 ó.). A rádióban: 19.50: Magyarország— Franciaország, 22.00: Szovjetunió—Ka­nada. A televízióban: 19.55: Magyarors zág— Franicilaohszálg. A Táncsics ISE NB I-be jutott csapata. Az álló sorban közé­pen Magyar András edző Kettlemies meglepetés várt azokra, akik pénteken kilá­togattak a H. Táncsics SE— OSC NB II-es férfi-kosár- laibdamérkőzésre. Kiderült: a kaposváiri legénység a mérkőzés eredményétől füg­getlenül] öt győzelmiével már mindenképpen kivívta az NB I-ben való szereplés jo­gát, a csaipat ettől eltekint­ve utolsó hazai mérkőzésién győzelemmel szeretett volna búcsúzni a közönségtől. Fő­városi ellenfele kissé kelle­metlen módon ettől meg­fosztotta. Az OSC ugyanis csak két játékossal érkezett Kaposvárra, s a játékveze­tők, Szittya Imre és dir. Páli Kálmán hosszas vára- koízás után csak ezt írhat­ták a jegyzőkönyvbe. E mérkőzés eredményéről majd a versenybíróság dlönt, de a két pont minden bi­zonnyal a Táncsicsé lesz. A csapat tehát hat győzelmé­vel a Hódmezővásárhely és a Nagykőrös társaságában jövőre ismét az NB I-foen szerepel. Befejeződött a területi bajnokság Megmenekült az Atád, kiesett a Boglárlelle Paksi SE-K. Rákóczi 3-1 (0-0) Paks, 700 néző. V.: Sör. Rákóczi: Horváth — Deák­vári, Riczu, Petrák, Kraft (Miovecz) — Prukner, Kon- rád, Balogh, Hanusz — Mu­rai, Czabula (Magyar). Ed­ző: Madár Gábor. Az aliső félidőben a ha­zaiak támadtak többet, de támadásaik rendre lesen akadtak el. A szünet után nagyobb sebességre kapcsol­taik a hazaiak és támadásaik eredményesen végződtek. A felszabadultan játszó hazaiak aiz idény legjobb játékával biztos győzelmet arattak a bajnok ellen. Góllövők: Por- ga, Balogh, Répási, ill. Mu­rai. Jók: Blatt F„ Blatt Z., Balogh, Máté, ill. Petrók, Prukner, Konrád. Paks ifi—K. Rákóczi ifi 3-1. Zerza József Mohács-H. Táncsics SE 2-1 (0-1) Kaposvár, 200 néző. V.: Albert. Táncsics: Lukács — Klon- fár, Kiss, Vidák, Virág, Hé- regi — Tigyi, Szántai, Papp A., Kovács — Juhász (Ezsi), Gyurics. Edző: Köves László. Az első félidő 4. percében már hazai gólnak örült a közönség. A gól után a ha­zaiak játszottak mezőnyfö­lényben, de helyzeteik kima­radtak. A második félidő vendégfölényt hozott. A mo­hácsiaknak nemcsak az egyenlítés sikerült, hanem az utolsó percben lőtt góllal megszerezték a győzelmet is. Góllövők: Havasi (2), ill. Gyurics. Jók: Jurin. Kovács, Havasi, ill. Szántai, Kiss, Gyurics. Berzeviczy Zsolt Nagyatád—Mázaszászvár 2-1 (2-1) Nagyatád, 500 néző. V.: Dörnyei. Nagyatád: Szabó — Vojko- vics, Dekanics, Vidák, Sava- nyó — Vékony, XJtasi, Dé- kány — Mohácsi, Szigeti, Kádár (Kovács). Edző: Nagy Lajos. A hazai csapat két gyors góllal megnyugtató előnyt szerzett. Ezután' minden ideg- szállal az előny megtartására .törekedett. A további táma­dások helyett a biztonságos védekezést erőltette, s ez kis szerencsével eredményesnek bizonyult. Góllövők: Dé- kány, Mohácsi, ill. Dunai. Jók: Dékány a mezőny leg­jobbja, Savanyó, Vidák, ill. Komáromi, Hódos! Harsány! Zoltán Bonyhád—Boglárlelle 4-1 (1-0) Baglárlélile, 200 néző. V.: Horváth J. Boglárlelle: Kötél — Ba­logh, Zentai, Herédi, Pintér — Gelencsér (Lovas), Nagy, Szilágyi (Szilvás) — Ander­mann, Koroknai, Mihalics. Edző: Pusztai László, A csúszós talajú pályán a nyugodtaibban kezdő Bony­hád az első félidőben joibban játszott. A hazaiak sok hibá­val közelítették meg az el­Egy veszélyes Táncsics-helyzet a mohácsi kapunál leniéi kapuját.-A 70. perctől a bonyhádiak erősítettek és tovább növelték előnyüket. A minden részében jó ven­dégcsapat megérdemelten győzött. Góllövők: Balázs, Hüber (11-esből), Klein (2), ill, Koroknai. Jók: dr. Se­bestyén, Horváth, Klein, György, illetve Mihalics. Boglárlelle ifi—Bonyhád ifi 1-1. Hajas Gyula A bajnokság végeredmé­nye: 1. Rákóczi 30 21 4 4 80-23 48 2. Mohács 30 20 5 5 58-20 45 3. PVSK 30 18 5 7 71-25 41 4. Siklós 30 11 12 7 39-30 34 5. Bonyhád 30 14 5 11 37-47 33 6. Paks 30 10 9 11 34-41 29 7. Táncsics 30 10 8 12 35-36 28 8. Boly 30 11 6 13 28-44 28 9. Mázaszászvár 30 10 8 12 44-41 27 10. Dombóvár 30 8 11 11 50-51 27 11. Szigetvár 30 7 13 10 29-40 27 12. Nagyatád 30 9 8 13 37-48 26 13. Kisdorog 30 8 9 13 22-38 25 14. Nagykanizsa 30 8 8 14 34-42 24 15. Boglárlelle 30 8 6 16 25-55 22 16. Somberek 30 4 7 19 18-58 15 Az alsó vonal alatti csapatok kiestek a területi bajnokságból. További eredmények: Som­berek—Kisdorog 1-0, Dom­bóvár—Szigetvár 2-2, Nagy­kanizsa—Siklós 1-3, PVSK— Boly 3-0. Női röplabda NB I Vasas—KV. Izzó 3:1 (—9, 12, 4, 14) Budapest, vezette: Békési, Kiss K. Jól kezdett az Izzó. lénye­gében csak a harmadik szettben játszott alárendelt szerepet. A vártnál közelebb állt a győzelemhez. Jók; Si- minné, Szijjártó, illetve Bó- diiS', Novák. Totó A totó 23. heti telitalálatos szelvénye: 2, 1, x, 2, x, 1, x, 1, 1, x, 2, 2, x + 2. Kaszás Gábor a Siófok új edzője Már néhány napja hírül edzőjével. Az egyezség létre- adfuk, hogy előrehaladott jött, a szakember mostantól tárgyalásokat folytat a Sió- irányítja a Bányász nyári foki Bányász Kaszás Gábor- programját, s az új bajnok­ra!, a Kazincbarcika volt ságra való felkészülést. Országos fogathajtó-bajnokság Szombaton a „mairato-n- nal” folytatódott, vasárnap az akadáttyhájtással befeje­ződött Battátoinfenyivesen az országos 2-es fogathajtó-baj­nokság. A versenyt megte­kintette Váczi Ernő szövet­ségi kapitány is, aki a 18 főis váltogatott keret teljesít­ményére volt elsősorban ki­váncsi, Szombaton az utánpótlás maratonharjtásiban: 1. Zald- czai József (Hetényegyhá­Temesvári Andrea a Roland Garros bajnoka Vasárnap déliben játszották Párizsban a francia nem­zetközi teniszbajnokság női páros döntőjét. A harmadik helyen kiemelt T emesvári Andrea és az amerikai Mar­tina Navratilova 6:1, 6:2 arányban -győzött a hatodik kiemelt, Graf, Sabatini (nyu­gatnémet., argentin) kettős ellen. Ezzel Temesvári Andrea révén negyedszer született magyar győzelem a nem hi­vatalos salakpályás világbaj­nokságon. za), válogatott ma-ratonhaj- tásihan Nélmedi István (Ré­gióig) győzött. A vasárnapi eredmények. Utánpótlás akadályhajtás: 1 1. Hatvani Gábor (Kecske- miét, ... 3. Nagy Sándor (Siófok), Válogatott aka- diályihajtás: 1. Nyúl István (Kecskemét). összesített pontverseny. Utánpótlás: 1. Boros Péter (Szilvásváraid) 94 hibapont, ... 4. Nagy Sándor (Sió­fok) 115, Válogatott össze­tett: 1. Kiss Zoltán (Kecs­kemét) 108, 2. Beszedics Fér enc (Kiskunhalas) 111, 3. Szegedi Gábor (Kiskun­halas) 111. Sütő Ödön, a versenyt rendező gazdaság igazgatója végezetül ezeket mondta: — Munkatársaim áldozat- készsié,géniek is köszönhető, hogy a kedvezőtlen körül­ményeik ellenére színvona­las bajnokságot rendeztünk. Azt hiszem, a vasárnapi versenyen résztvevő több ezer vendég kellemesen szó­rakozott, s a jó hangulatot tovább fók’Oízta a háromna­pos programot záró, fajta- kutya és fogat karusszel be­mutató. Süli Ferenc