Somogyi Néplap, 1986. április (42. évfolyam, 76-101. szám)

1986-04-01 / 76. szám

Somogyi Néplap 1986. április 1., kedd SPORT El LABDARÚGÓ NB I Hat pont már a Honvéd előnye TERÜLETI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Három győzelem, egy vereseg A labdarúgó NB I szombat—vasárnapi 24. fordulójában hat pontra nőtt az egymás után harmadik bajnoki címe felé haladó Bp. Honvéd előnye a Pécs előtt. Négy vidéki csapat között éles a harc a dobogós helyezésért. A forduló döntő jelentőségű lehet a kiesés elleni küzde­lemben. Nyert a veszélyeztetett Debrecen és a Békéscsaba is, a Siófok legyőzte a rivális Volánt, a Csepel 15. vereségét szenvedte el. A Bp. Volán és a Csepel helyzete egyre remény­telenebb. Siófok—Bp. Volán 1-0 (1-0) Siófok, 5000 néző. V. Bay (Nagy L., Segovits). Siófok: Kovács — Brett- ner, Pardavi, Olajos, Virágh — Szajcz, Bódi, Zsadányi — Árky, Horváth 1.. Jankovics. Edző: Szőke Miklós. Bp. Volán: Kovács — Sza­bó, Hegedűs, Hatvanger, Hu­szár — Tóth, Kertész, Seres, Krómer — Morgós, Katona. Edző: Novák Dezső. Csere: Horváth I. helyett Tieber az 57. percben, Seres helyett Kotul a 63. percben, Bódi helyett Boda a 70. perc­ben. Gólszerző: Árky. Sárga lap: Morgós, Hege­dűs és Árky. Szögletarány: 7-5 (5-1) a Siófok javára. A 8. percben Jankovics jobb oldali szöglete után Szajcz alig lőtt fölé. Tovább­ra is a hazai csapat maradt támadásban, s a 21. percben megszerezte a vezetést. Egy korszerű támadás után a védőkről lepattanó labdára Árky rácsapott, és húsz mé­terről nagy erővel a bal fel­ső sarokba bombázott. 1-0. Változatos játék után a 27. percben Seres 30 méteres, kellemetlenül pattogó sza­badrúgását nehezen fogta a siófoki kapus. Az utolsó előtti percben újból a Volán veszélyeztetett. Seres jutott szabadrúgáshoz, és 20 méter­ről küldött erős lövése a bal kapufán csattant, a lepatta­nó labdát Kovács elcsípte. A félidő utolsó percében nö­velhette volna előnyét a ha­zai csapat. Bódi jó indításá­val Árky kilépett a védők között, 14 méterről leadott erős lövését óriási bravúrral védte a Volán kapusa. Szünet után a Siófok kez­dett jobban. A 48. percben két Volán-védő is óriási hi­bát vétett, Jankovics elvet­te tőlük a labdát, nagyszerű­en tálalt középre, de a jókor érkező Horváth I. öt méter­ről csúnyán mellé lőtt. Az 55. percben Árky jobb olda­li beadását a kapus magasan felugorva húzta le Zsadányi fejéről. Még ugyanebben a percben Jankovics jól idő­zített beadásáról Tieber haj­szállal maradt le. Óriási gól­helyzet volt. A 65. percben Jankovics végzett el egy szögletrúgást. Beívelését a kapus kiütötte, másodszor is a csatárhoz került a labda, jól eltalált lövésébe a kapus szinte hihetetlen reflexszel nyúlt bele. Az utolsó perc­nek az eseménye volt. hogy Árky összefejelt Hatvanger- rel, erősen felszakadt a szemöldöke, a mentők kór­házba szállították. A Siófok játékosai össze­hasonlíthatatlanul többet mozogta,k és futottak ellen­felüknél. Az első húsz perc meg is hozta a várt vezetést, ami egyben a győzelmet is jelentette. Szünet után mind­két edző átszervezte csapa­tát. A csere a siófokiaknak sikerült jobban, mivel a ha­zai edző a fáradt. Bódi és Horváth I. helyett a gyors Tiebert és Bodát tette a csapatba, Jankovicsot pedig visszavonta a veszélyes Kró­mer őrzésére. Ezzel a takti­kával sikerült az egygólos előnyt megtartani és győzte­sen elhagyni a pályát. Jók: Olajos, Virágh, Zsadányi, Árky és Jankovics, ill. He­gedűs, Kertész, Krómer, Ka­tona. Molnár József NB I utánpótlás-bajnokság: Bp. Volán—Siófoki Bányász 2-1 (1-0) További eredmények az NB 1-ben: Pécsi MSC—Rába ETO 1-1 (0-0) Pécs, 14 000 néző. V.: Nagy B. Igazságos döntetlen szüle­tett. A Rába ETO az egyik pont megszerzésére töreke­dett, ezért elsősorban a vé­dekezésre ügyelt. A pécsiek túlkombinálták lehetőségei­ket. Gólszerző: Bérczy, illet­ve Melis. Debrecen—Haladás 1-0 (0-0) Debrecen, 5 000 néző. V.: Puhl. Szünet utáni lendületesebb játékával a hazai csapat ki­erőszakolta a győzelmet. A Haladás-játékosok elsősor­ban a sokáig zsebükben ér­zett egy pont megtartására törekedtek. Gólszerző: Ku- rucz. Kézilabda Felszabadulási Kupa Csurgói győzelem Szombaton a sportcsarnok­ban rendezte meg a Kapos­vári Városi Kézilabda Szö­vetség 8 csapat — köztük 5 NB II-es részvételével — a Felszabadulási Kupa női ké­zilabdatornáját. A csapatok két négyes csoportban kör­mérkőzéseket játszottak, majd a csoportok azonos he­lyezettjei mérkőztök. Eredmények: Pécsi BTC— Kaposgép VL 18-9, Csurgó— Pécsi KIOSZ 20-7, Nagyka­nizsa—Pécsi BTC 13-21, Pé­csi Kesztyű—Pécsi KIOSZ 12-9, Tolnai VL—Csurgó 10- 11, Kaposgép VL—Herendi Porcelán 9-11, Tolnai VL— Pécsi Kesztyű 10-10, Herendi Porcelán—Nagykanizsa 18-11, Csurgó—Pécsi Kesztyű 15-5. Herendi Porcelán—Pécsi BTC 11-10, Tolnai VL—Pé­csi KIOSZ 13-7, Kaposgép VL—Nagykanizsa 16-14. . Helyosztók: a 7—8. helyért Nagykanizsa V. Izzó—Pécsi KIOSZ 14-22, az 5—6. he­lyért Kaposgép VL—Pécsi Kesztyű 10-7, a 3—4. helyért Pécsi BTC—Tolnai VL 10-9, az 1—2. heyért Csurgó—He- rend 11-9. A különdíjak nyertesei: legjobb kapus: Schell Fe- rencné (Tolnai VL), legjobb mezőnyjátékos: Scheller Ibo­lya (Herend), legsportsze­rűbb csapat: Kaposgép VL, legjobb góllövő: Simics Judit (Csurgó) 25 góllal. A bajnokság kezdete előtt a torna jól szolgálta a fel­készülést, jó versenyzési le­hetőséget biztosított. Néhány mérkőzés csak az utolsó pil­lanatokban dőlt el, például a Csurgó—Tolna mérkőzésen időn túli szabaddobásból Si­mics lőtt gólt, s így nyert a Csurgó. A helyosztók közül a 3. helyért lejátszott mér­kőzésen csak a 2x5 perces FTC—Ű. Dózsa 3-1 (3-1) Népstadion, 25 000 néző. V.: Divinyi. A vezetés megszerzése után az újpestiek úgy vélték, hogy egy gól is elég a győ­zelemhez. Magukra csalták ellenfelüket, s a zöld-fehérek éltek is a lehetőséggel. Gól­szerző: Strausz, Pintér (11- esből), Kincses, illetve Steigl. Bp. Honvéd—Vasas 2-1 (2-0) Népstadion, 20 000 néző. V.: Hartman. Időnként nagy fölényben játszott a bajnokcsapat, s csak az látszott kérdésesnek, hogy hány gólt, rúg. Ám elég volt Andrusch kapus egyet­len megingása ahhoz, hogy egyszeriben kétségessé vál­jon a győzelem. Gólszerzők: Dajka, Détári (11-esből), il­letve Kovács I. Honvéd Táncsics SE— Dombóvári VMSE 3-2 (0-1) Kaposvár, 400 néző. V,: Tóth. Táncsics SE: Lukács — KI011- fár, Kiss, Virágh, Héregi — Gö- bölös, Papp A. (Virovácz), Szán­tai, Ezsi (Molnár) — Juhász, Gyurics. Edző: Köves László. Dombóvár: Bien — Vészi, Macs, Herbert, Lakos (Péter) — Barka, Iván, Bar.ai ■— Nagy, Csanádi (Hosszú F.), Jakab. Ed­ző: Újvári Kálmán. Meqdő mezőnyjáték után a 8. percben egy bal oldali beívelést követően Ézsi lábá­ról a saját kapujába pattant a labda. 0-1. A 62. percben Gőbölös végezhetett el jobb oldalon szabadrúgást. Az egyik vendég védő az ötö­sön kézzel ütötte el a labdát, tizenegyes! Barka reklamált, ezért a játékvezető kiállítot­ta. A büntetőt Szántai vé­gezte el, s a labda a kapus Tisztáz a dombóvári kapus méterről nagy gólt lőtt a jobb alsó sarokba. 1:0. A végeredményt az 51. percben Meksz állította be. Ö Murai Fábián, Miklós, Freppán, Kaszás, Pál. Jók: Freppán, Miklós, Fábián, Abraham, a Boglárlelléből senkit sem le­Békéscsaba—MTK-VM 1-0 (0-0) Békéscsaba, 6 000 néző. V.: Fekete M. Nagy lendülettel rohamo­zott a hazai csapat, de táma­dói a legjobb helyzeteket is elrontották. A befejezés előtt hálóm perccel szabadrúgás­ból elért góllal tartották ott­hon a két pontot. Gólszerző: Pásztor. Tatabánya—Csepel 3-0 (1-0) Csepel, 2 000 néző. V.: Kő­rös. Eléggé közepes színvonalú mérkőzésen a Tatabánya iga­zolva jó formáját, gond nél­kül, magabiztosan győzött a szétesően, elképzelés nélkül játszó hazaiak ellen. Gólszer­ző: Kiprich (2), Vincze I. ZTE—Videoton 1-0 (1-0) Zalaegerszeg, 10 000 néző. V.: Győri. Küzdelmes, jó iramú mér­kőzést vívott a két rivális. A ZTE tulajdonképpen az első támadásából gólt ért el. Ez­után a Videoton mezőnyfö­lénybe került, helyzetet azon­ban képtelen volt kialakíta­ni. Gólszerző: Páli. A bajnokság állása: 1. Bp. Honvéd 24 15 7 2 49-23 37 2. Pécs 24 12 7 5 34-20 31 3. Rába ETO 24 9 11 4 44-33 29 4. Zalaegerszeg 24 9 10 5 38-27 28 5. Videoton 24 10 7 7 23-20 27 6. Ferencváros 24 9 8 7 29-26 26 7. MTK VM 24 9 G 9 39-32 24 8. Tatabánya 24 7 10 7 29-24 24 9. U. Dózsa 24 8 8 8 29-30 24 10. Debrecen 24 7 8 9 23-39 22 11. Haladás 24 7 7 10 25-28 21 12. Vasas 24 7 7 10 30-36 21 13. Békéscsaba 24 6 8 10 25-36 20 14. Siófok 24 6 7 11 24-34 19 15. Bp. Volán 24 4 8 12 24-40 16 16. Csepel 24 6 3 15 20-37 15 kezét érintve került a háló­ba. 1-1. A 65. percben Hosz- szú F. a 16-oson szabadon vehette át a labdát, s egy csel után a léc alá bombá­zott. 1-2. A 77. percben Ju­hász ugrott ki a lesre játszó védők közűi, s a kifutó ka­pus mellett a bal sarokba gurított. 2-2. Tíz perccel ké­sőbb kavarodás támadt a vendégek kapuja előtt, s a szemfüles Gyurics pár lé­pésről a hálóba talált 3-2. Az első 45 perc gólképte­lensége után a második já­tékrészre Köves edző átszer­vezte a Táncsics játékát, s ennek húsz perc elteltével meg is lett az eredménye. A védelmi hiba után a ven­dégek ismét előnyhöz jutot­tak, de a nagy akarással játszó hazaiak meg tudták fordítani a mérkőzés állá­sát. Győzelmüket nem jó já­tékuknak, hanem küzdeni tudásuknak köszönhetik. Jók: Szántai, ill. Nagy, Herbert. Berzeviezy Zolt Kaposvári Rákóczi—Siklós 2-0 (1-0) Siklós, 1200 néző. V.: Dra- vetz. K. Rákóczi: Horváth — Deák­vári, Riczu, Petrók, Kraft — Prukner, Balogh (Pém), Meksz — Murai, Bíró, Czabula (Ha- nusz). Edző: Madár Gábor. Siklós: Pál — Molnár, Feren- czi, Kovács, Mim — Szabó, Petrétei (Bagoly), Bíró — Var­ga (Burai), Sztojka, Kolompár. Edző: Csaba Gábor. A K. Rákóczi a 14. perc­ben szerezte meg a vezetést. A siklósi kaputól 20 méter­re közvetett szabadrúgást ítélt a játékvezető a kapos­váriak javára. Czabula Bíró elé tolta a labdát, s 6 18 A következő pillanatban újabb csurgói goi a Pécsi KIOSZ hálójában. hosszabbításban nyert a Pé­csi BTC. A Csurgó együtte­se a tornán végig jó telje­sítményt nyújtva szerezte meg a végső győzelmet, ör­vendetes a Kaposgép VL sze­replése, hiszen a helyosztón az NB II tavalyi 4. helye­zettjét, a Pécsi Kesztyűt győzte le. A tornáival kapcsolatban ne­gatívumként mindössze any- nyi említhető, hogy a mér­kőzések szinte üres lelátók előtt zajlottak le. A s,portág fejlesztésében részt venni kí­vánóknak érdemes lenne odafigyelniük az ilyen és eh­hez hasonló — NB-s csapa­tokat is felvonultató — tor­nákra, hogy a somogyi, de még inkább a városi kézi- labdasport elmozduljon vég­re a holtpontról. Rákóczi János 'középre gurítását értékesí­tette, 10 méterrőL védhetet- lenül lőtt a bal felső sarok­ba. 2-0. A K. Rákóczi taktikája a várható hazai rohamok le­fékezése és a gyors ellenak­ciókkal való kísérletezés volt. Ez az elképzelés kitű­nően bevált, a kaposváriak védelme hátul ragyogóan verte vissza a siklósi roha­mokat, elöl pedig a két gyors csatár sok borsot tört a hazai védelem orra alá. Jók: Petrók, Bíró, Murai, ill. Ferenczi, Kovács. PVSK—Boglárlelle 7-0 (3-0) Pécs. 200 néző. V.: Albert. PVSK: Tábit — Miklós, Hámo­ri, Barcsa, Lajtai — Fábián, Ká­sás, Gergics (Merkler) — Baum- holczer (Pál), Freppán, Abra- hám. Edző: Horváth László. Boglárlelle: Kötés — Balogh, Zentai, Herédi, Pintér — Far­kas, Szilvási (Cser), Szilágyi (Gelencsér), Nagy — Koroknál, Mihalics. Edző: Pusztai László. Amikor már az 5. percben vezetéshez jutott a pécsi csapat, sejteni lehetett, hogy nem ez lesz az egyetlen va- sutasgól a mérkőzésen. A 27., a 42., az 54., a 62., a 79. és a 81. percben újra megzördült a baglárlelleiek hálója. A pécsiek minden te­kintetben felülmúlták ellen­felüket, a vendégek egyszer sem rúgtak kapura, védel­mük pedig átjáróháznak bi­zonyult. A PVSK a hét gó­lon kívül négy kapufát is lőtt. Góllövők: Ábrahám (2), hét kiemelni. Nagyatád—Boly 3-0 (0-0) Boly, 300 néző. V.: László. Nagyatád: Szabó — Vojkovics, Dekanics, Vidák, Savanyó — Vé­kony, Kovács, Mohácsi (Rácz) — Szigeti (Dékány), Kádár, Kakas. Edző: Nagy Lajos. Boly: Puch — Paksity, Fitt, Mozer, Nagy — Schneider (Da­rányi), Bruder, ívik — Ratting, Bogdán (Panla), Bekker. Edző: Szőke József. Megérdemelt győzelmet aratott az atádi együttes, bár a hazai csapat játékosai a bíró több ítéletét kifogá­solták. Góllövőik: Kakas (11- esből), Kádár, Mohácsi. Jók: Kakas, Kádár, Mohácsi, ill. Bruder. Horváth László — TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Mohács—Somberek 2-0 (0-0), Szigetvár—Kisdo- rog 1-0 (0-0), Paks—Nagyka­nizsai Volán Dózsa 1-0 (0-0), Bonyhád—Mázaszászvár 1-0 (1-0). A bajnokság állása: 1. Rákóczi 20 15 3 2 55-13 33 2. Mohács 19 13 3 3 33-11 29 3. PVSK 19 13 6 55-19 26 4. H. Táncsics 20 8 5 7 28-24 21 5. Szigetvár 19 6 9 4 19-17 21 G. Bonyhád 20 9 3 8 23-35 21 7. Siklós 20 7 6 7 26-26 20 8. Mázaszászvár 20 8 3 9 33-29 19 9. Paks 20 7 4 9 22-27 18 10. Dombóvár 20 5 7 8 33-36 17 ll. Nagykanizsa 20 5 6 9 20-27 16 12. Nagyatád 1!) 6 4 9 21-29 16 13. Boly 19 6 4 9 19-32 16 Kisdorog 20 5 6 9 15-28 16 15. Boglárlelle 1!) 6 4 9 13-31 16 16. Somberek 20 3 3 14 13-44 9 Rally-cross siker Szombathelyen rendezték meg tegnap a rally-cross or­szágos bajnokság első fordulóját, mely nem várt kapos­vári sikert hozott: az Áfor SE versenyzői csapatban fölé­nyesen szerezték meg az első helyet a St pölteni autóklub | és a Főtaxi csapata előtt. Vodicska harmadik. Pék ötödik, Póré hetedik. Kiss Péter kilencedik lett. — Március 25—26-án ren­dezték meg Szolnokon az NB-s kézilabda-játékvezetők részére a hagyományos évi továbbképzést. A játékveze­tők elméleti és fizikai föl­méréseken vettek részt. A megyét képviselő játékveze­tők (Gőzsy Gábor, Szent- györgyi István, Rákóczi Já­nos, Nagy József, Csonka Károly, Dán József, Somogy- vári Ferenc) valamennyien sikeres vizsgát tettek, így jogot szereztek az 1986-os NB-s bajnokságokban való működésre. — Santana változtat. A balsikerű európai túra után a háromszoros világbajnok Brazília a héten Peru ellen játszik az észak-brazíliai Sao Luisban. Santana kapitány már kihirdette a pályára lé-- pő együttest. Ebben több változás van a Népstadion­ban szerepelt csapathoz ké­pest. Játszik a két híres kö­zéppályás, Falcao és Socra­tes is. Marcaliban a Rákóczi Ma Marcaliban vendégsze­repei a Rákóczi labdarúgó- csapata. A VSE látogatását viszonozza. A barátságos ta­lálkozó 16 órakor kezdődik. Totó A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 13. heti totónyeremények a következők: 13 plusz 1 ta- lálatos szelvény 3 darab, nyereményük egyenként: 2 536 410 forint. 13 találatos szelvény 4 darab, nyeremé­nyük egyenként 1 009 198 fo­rint. A 12 találatos szelvé­nyekre 14 717, a 11 találato- sokra 892, a 10 találatosok- ra 151 forintot fizetnek.