Somogyi Néplap, 1986. március (42. évfolyam, 51-75. szám)

1986-03-03 / 52. szám

Somogyi Néplap 1986. március 3., hétfő SPORT LABDARÚGÓ NB I Siófoki Bányasz- Haiadás 0:0 Siófok, 2000 néző, vezette: Bay (Plasek, Hamar). Siófok: Horváth II. — Brettner, Nagy M., Olajos. ■Virág — Szajcz, Bódi, Zsa- dányi, Jankovics — Árky, Horváth I. Edző: Szőke Miklós. Haladás: Hegedűs — Gö­rög (Horváth a szünetben). Vörös Cs., Papp, Vörös I. — Nagy J., Pásztor, Bognár, Topor — Dómján, Dán (Pa­dos, a 73. percben). Edző: Rátkai László. Sárga lap: Virág a 3., Jan- kovdcs a 4., Horváth I. (Ha­ladás) a 69., Brettner a 88. percben. Szögletarány: 9-0 (4-0) a Siófok javára. A mérkőzés előtt egyper- ’ ces gyászszünetet tartottak a . csapatok a tragikus körül­mények között elhunyt He­rényi Béla volt Bányász­labdarúgó emlékére. A 9. percben Bódi remek átadásával Horváth I. lépett ki a védők közül, de lövése a kapufát és Hegedűs kapust érintve szögletre vágódott. A 22. percben Zsadányi jól időzített átadását Árky 8 méterre a kaputól tisztán kapta, lövése azonban a bal alsó kapufán csattant. A 35. percben egy szöglet után Jankovics jól eltalált lövését a kapus szögletre hárította. A 40. percben Nagy M. át­adását Szajcz 8 méterről alig bombázta mailé. A 44. percben Jankovics harcolt egy labdáért, Vörös I. elcsú­szott, de Jankovics lövése fölé vágódott. A szünet után a 53. perc­ben Jankovics beadását Szajcz 5 méterről fejelte kapura, de a szombathelyi kapus a labdát a léc alól szögletre ütötte. A 69. perc­ben előbb Zsadányi, majd Jankovics közeli lövését tet­te ártalmatlanná a jó for­mában lévő vendégkapus. A 78. percben Jankovics be­adását Horváth I. alig fejel­te mellé, majd ugyanebben a percben Zsadányi kapás­lövését hárította szögletre Hegedűs. Az utolsó percben Zsadányi megszerezhette volna a győzelmet, de köze­li lövését a kapus hárította. A jégpályához inkább ha­sonlító játéktéren szó sem lehetett komoly játékról. Az első tíz percben a játékosok a talajjal ismerkedtek. Ez­után a Bányász vette át a játék irányítását. Az egész mérkőzés alatt döntő fölény­ben játszott, de erejéből mindössze két kapufára és 9 szögletre tellett. Annak ellenére, hogy a hazai csa­pat többet kezdeményezett, a helyzeteket nem tudta ki­használni, így meg kellett elégednie az egy ponttal. Jók: Nagy M.. Olajos, Bó­di, Szajcz és Jankovics, il­letve Hegedűs, Vörös Cs., Papp és Topor. UTÁNPÓTLÁS BAJNOKI MÉRKŐZÉS: Haladás—Siófoki Bányász 2-0 (0-0) Siófok: 200 néző, vezette Lovassy. Haladás: Kutasi — Hegyi, Wágner, Mikos, Hevesi — Héra, Szatmári, Szabó, Tóth (Koroknál), — Schröter, Gyurmanczy. Edző: Kajári Viktor. Siófok: Molnár A. — Vö­rös (Németh), Végh, Kiss, Sarkanti — Takács, Belé­nyesi, Polovics, Fodor (Mol­nár F.) — Molnár L., Csalos. Edző: Takács József. Gólszerző: Schröter (2). Jók: Wágner, Mikos, Sza­bó és Schröter, illetve Mol­nár A., Végh és Polovics. Molnár József Az NB l további eredmé­nyei: Vasas—Bp. Volán 2-2 (2-1) Fáy utca, 3000 néző. V.: Maczkó. Az irreális talajú pályán igazságos döntetlen eredmény született. Góllövők: Boros­tyán, Rixer, illetve Hatvan- ger, Katona. Bp. Honvéd—Rába ETO 1-0 (1-0) Knopp u., 11 000 néző. V.: Szabó B. A helyzetek alapján na­gyobb különbséggel is nyer­hetett volna a listavezető ha­zai együttes. Góllövő: Dajka. Békéscsaba—FTC 1-1 (1-0) Békéscsaba, 9 000 néző. V.: Kőrös. Csepel—Ű. Dózsa 0-0 Csepel, 3 000 néző. V.: Né­meth L. Szinte végig az Újpest irá­nyított, de támadásait nem sikerült góllal befejeznie. Zalaegerszeg—Tatabánya 2-0 (2-0) Zalaegerszeg, 3 000 néző. V.: Huták. A helyzeteit jobban ki­használó hazai együttes meg. érdemelten győzött. Góllö­vők: Nagy I. és Páli. MTK-VM—DMVSC 2-1 (1-0) Debrecen, 4 000 néző. V.: Hartman. A vendégegyüttes taktikus játékkal kihasználta a töb­bet támadó hazaiak hibáit, s megszerezte a két pontot. Góllövők: Varga (2), illetve Kurucz. Videoton—PMSC 2-0 (2-0) Székesfehérvár, 3 000 néző. V.: Divinyi. A többet támadó Videoton különösen az első félidőben nyújtott teljesítményével szolgált rá a győzelemre. .Góllövő: Kerekes 2 (egyet 11- esből). Az NB I állása 1. Bp. Honvéd 2. Pécsi MSC 3. Zalaegerszeg 4. Videoton 5. MTK-VM 6. Rába ETO 7. Ferencváros 8. O. Dózsa 9. Tatabánya 10. Haladás VSE 11. Debrecen 12. Vasas 13. Békéscsaba 14. Siófok 15. Bp. Volán 16. Csepel 20 13 20 10 20 7 20 8 20 9 5 5 9 7 4 20 6 10 7 7 7 5 6 5 5 ő 5 4 5 2 40-17 31 5 26-16 25 4 35-25 13 5 19-16 23 7 32-23 22 4 31-26 22 6 23-22 21 6 25-26 21 6 17-19 19 8 22-25 18 7 18-31 18 8 23-28 17 8 22-28 17 10 20-30 15 9 23-35 15 12 17-28 13 Siófoki sakksikerek A siófoki 2. és 4. számú ál­talános iskola sakkozóinak sikerét hozta az úttörő-olim­pia siófoki városi és város- környéki döntője, amelyet Balatonszárszón rendeztek meg. Valamennyi korcsoport­ban siófoki győzelem szüle­tett. Aranyérmesek: Szarka Krisztina, Szarka Bernadett és a siófoki 4-es iskola leány­csapata. A fiúknál: Léhmann Zoltán, Molnár Aurél és a siófoki 2-es iskola csapata. Hírek — Bujkó aranyérmes. A 21. Gránit-Hüngária Kupa nemzetközi cselgáncsverseny második napján a magya­rok közül a 65 kilósok me­zőnyében Bujkó igazolta a papírformát, élete második kupagyőzelmét aratta. * » * — Területi úttörő-olimpia ökölvívó-küzdelmeire került sor Veszprémben, s a Ka­posvári Dózsa fiataljai közül kilencen értek el dobogós he­lyezést. Kismátés Imre, Sán- tha János és Pakot László második lett, ők vigaszágon még kiharcolhatják a to­vábbjutást az országos dön­tőbe. Bronzérmet szerzett: Hetesi László, Kalányos Já­nos, Júdás János, Szvath Norbert, Szekeres Zsolt, Var­ga László. ... — „A” kategóriás ökölví­vóversenyt rendeztek Debre­cenben, ezen Kaposvárról két sportoló indulhatott. 71 kg- ban Szántó László harmadik lett, 81 kg-ban Radó László, szoros mérkőzésen, pontozás­sal alulmaradt egy ú. dózsás ökölvívó ellen. ... — Baján, körzeti cselgáncs­rangsorversenyen a barcsi Tsz SC versenyzői eredmé­nyesen szerepeltek. Súlycso­portjában győzött: Vilics Ist­ván, Németh Ervin, Karva- lics Helga és Hamarics Zsu­zsa. Ezüstérmet Somogyi László és Harmann Donát, bronzot Havasi József és Szebeni Gábor szerzett. KOSÁRLABDA NB I Csúfos vereség Csúfos lehet egy vereség úgy is, hogy csupán egyetlen ponttal bizonyul rosszabbnak az egyik csapat. Ugyanakkor ki lehet kapni akár harminc ponttal is úgy, hogy a kö­zönség tisztes helytállásnak könyvelje el a vereséget. A Sáév SC tegnap esti 22 pon­tos veresége — nem a jelen­tős pontkülönbség, hanem — a nyújtott teljesítmény alap­ján sorolható a csúfos vere­ségek közé. MAFC—Sáév SC 97-75 (48-47) Kaposvár, 900 néző. V.: Varga J., Szabó IV. Sáév: Kostenczki (17), Gosztonyi (2), Monok (10), Kovács (25), Lestár (10). Cse­re: Frolow (3), Pestality (8), Durkó, Nagy G. Edző: Simon Károly. Jól indult a találkozó, s a közönség tapssal jutalmazta Kovács Nándort, aki a föl­dobott labdát megszerezte a vendégek egyik amerikai né­ger játékosa elől. Nemsoká­ra 7-4-re elhúztak a kapos­váriak, majd néhány érthe­tetlenül eladott labda után Simon edző időkéréssel pró­bálta rendezni a sorokat. Ez sikerült is, hiszen a csapat 26-19-es előnyhöz jutott. A lendület azonban nem tartott sokáig. Az idegesség jelei mutatkoztak a hazaiak játé­kán, s a félidő végéig sike­rült a MAFC-nak az egyen­lítés, sőt a minimális előny megszerzése is. A fordulás után a hazaiak edzőjének hamar ki kellett kérnie mindkét idejét, de a csapatot ez sem tudta kise­gíteni az egyre jobban el­uralkodó hullámvölgyből. Az utolsó percekben a vendég­együttes már szinte azt csi­nált a pályán, amit akart, Totó x, x, 1, 2, —, x, x, x, 1, 1, 2, x, 1, 2, +1. Hű-hó! Hiába volt a szervezők öt­lete, nem talált vevőre. Hiá­ba hullt szombaton reggelre friss hó, a sísportot kedvelők inkább otthon maradtak; nem voltak hajlandók ki­mozdulni „kora reggel” ki­lenckor, hogy részt vegyenek a beharangozott első kapos­vári sífutótúrán. A húszki­lométeres távra csupán né- hányan neveztek. Felvételünk közülük hármat örökít meg. A sífutókat tehát mérsékelt érdeklődés kísérte. Nem így a jégpályát, amelyet a hét­végén sokan fölkerestek. Ifi 'rMíröí , ♦ «■*, ♦ fi i a hazai szurkolók pedig an­nak örültek, hogy az ered­ményjelző táblán nem há­romjegyű szám virított a ta­lálkozó lefújásakor. Ezen az estén a Sáév ön­magát verte meg. A MAFC nem játszott különösen jól, de a hazaiak mind táma­dásban, mind védekezésben alatta maradtak a vendég­együttesnek. A kaposváriak elemi hibák sorát vétették s voltak időszakok, amikor a ziccerek sorát is kihagyták. Az optimistább szurkolók hazafelé azzal vigasztalták magukat: — Ennél rosszabb már nemigen lehet... Az ellenfél legjobb dobói: Pollard (27), Norris (22), Mo- kos (19), Kókay (13). Gyarmati László TERÜLETI BAJNOKSÁG Paksi SE—Honvéd Táncsics SE 3-2 (2-0) Paks, 400 néző. V.: Radó. Paks: Németh — 'Blatt Z„ Kun, Blatt P., Nagy — Izsák, Máté, Bencsik — Balogh, Porga, Gye- nis. Edző: Márkus József. Táncsics: Lukács — Klomfár (Vidák), Tigi, Virágh, Héregi — Gőbölös, Szántai, Gilist — Papp (Lengyeltóti), Juhász, Gyurics. Ed/'ő: Köves László. Az első félidőben a ha­zaiak kezdeményeztek töb­bet, de Lukács kapus bravú­ros védései megakadályozták a hazai csatárokat a gól­szerzésben. A 30. percben Baloghot buktatták a védők. Bencsik szabadrúgása nyo­mán 30 méterről védhetet- lenül vágódott a labda a jobb felső sarokba. 1-0. A 44. percben Porga húzott el a bal oldalon, s beadását Gyenis az 5-ösről a léc alá vágta. 2-0. A 80. percben a kitörő Gyenist Tigi buktat­ta a 16-oson belül; a bünte­tőt Blatt P. értékesítette. 3-0. A 81. percben Juhász szögletét Tigi a léc alá fe­jelte. 3-1. A 89. percben a felfutó Héregit Bencsik le­rántotta a 16-oson belül; ez' is 11-es. A büntetőt Szántai értékesítette. 3-2. Két ellentétes félidő után a talajhoz jobban alkalmaz­kodó paksiak rászolgáltak a győzelemre. Jók: Kun, Németh, Porga, illetve Tigi, Gőbölös, Lukács. Siklós—Boglárlelle 3-0 (2-0) Siklós, 200 néző. V.: Al­bert. Siklós: Pál — Molnár, Kovács, Szabó, Mim — Petrétei, Feren-' czi, Biró (Bagoly), Kolompár, Sztojka, Varga. Edző: Csaba Gá­bor. Boglárlelle: Kötél — Gulyás, Zentai, Herédi, Pintér — Szilvá- si (I.óvási), Gelencsér, Balogh, Cser — Koroknai (Szilágyi), Farkas. Edző: Pusztai László. A jól előkészített talajon a hazai csapat egészpályás letámadásos taktikája ellen a lelkes Boglárlelle nem ta­lálta meg az ellenszert. Mázasziszvár—Kaposvári Rákóczi 1-0 (0-0) Győré, 200 néző. V.: Fa­zekas. Mázaszászvár: Pesti — Komá­romi, Kója, Dunai, Herold (Czár) — Agócsi, Guth, Róth A., Hódosi — Kaufmann, Beke. Ed­ző: Róth Antal. Kaposvár: Sándorfy — Kurdi (Czabula), Riczu, Petrók, Deák­vári — Konrád (Pém), Balogh, Meksz — Murai, Bíró, Magyar. Edző: Madár Gábor. A jeges, csúszós talajon nagy lelkesedéssel játszó ha­zai csapat megérdemelten nyert a listavezető ellen. Góllövő: Agócsi. Szilvási Csaba Kisdorogi Medosz—Nagyatád 3-2 (1-0) Kisdorog, 200 néző. V.: Horváth. Kisdorog: Kiss — Berning, Horváth J., Páli, Nier — AYid- rás, Horváth P., Márton (Fe­renc), Hosnyánszki (Berning Z.) — Sí^abó, Török. Edző: Kerekes Ágoston. Nagyatád: Szabó — Utasi, De- kanics, Vidák, Vojkovics — Kulcsár (Vékony), Pető, Mohá­csi — Rácz (Dékány), Szigeti, Kakas. Edző: Nagy Lájos. A 27. percben Márton be­ívelését Török perdítette Szabó elé, a csatár a kapu torkából a hálóba kotorta a labdát. 1-0. Az 50. percben Berning előrevágott labdájá­val Hosnyánszki 'kiugrott, Vidák a 16-osnál hátulról felvágta, ezért a játékveze­tő kiállította. Az 52. perc­ben a kapu elé lőtt labdát Szigeti — az elalvó védelem mellett — nyolc méterről la­posan a kapu közepébe vág­ta. 1-1. A 60. percben And­rás—Horváth P.—Török összjáték után az utóbbinak jobb alsó sarkos lövése a kapufa tövénél talált utat a hálóba. 2-1. A 73. percben egy lepattanó labdával a csereként beállt Ferenc el­húzott a jobb szélen, és nyolc méterről a jobb alsó sarokba talált. 3-1. A 85. percben Kakas jobb oldali szögletét Szigeti öt méterről a hálóba fejelte. 3-2. Jók: Szabó, Török, Hor­váth J., illetve Szigeti, Utasi. Bálint György A TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Boly—Nk. Volán Dózsa 1-1. Mohács—PVSK elmaradt. Bonyhád—Dombóvár 3-2.