Somogyi Néplap, 1985. november (41. évfolyam, 257-281. szám)

1985-11-25 / 276. szám

Somogyi Néplap 1985. november 25., hétfő sportBI NYERT A VASAS IZZÓ A vasárnapi kaposvári NB I-es női röplabdamérkőzés előcsatározása pénteken este volt a főivárosban. Itt a Vi­zafogó úti általános iskola tornacsarnokában a BSEalig egy óra alatt lelépte a ka­posvári csapatot. 3:0 (5, 6, 9) volt a győzelmi arány. Lasz- cik Iván, a kaposváriak ed­zője azzal magyarázta a sú­lyos vereséget, hogy játéko­sai mindhárom szettben 6—8 fogadási háibát vétettek — ennyi előnyt egyetlen csa­patnak sem adhatunk — je­gyezte meg. Azt is hozzátet­te, hogy az Izzó visszavág­hat a BSE-nek. Igaza lett. K. VASAS IZZÓ—BSE 3:2(13, -13, -11, 10,2) Kaposvár, 300 néző. Ve­zette: Békési (Szabó). K. Vasas Izzó: Pintér, No- vák, Varga, Simonná, Bódis, Marek. Csere: Fekete, Kris­tály. Edző: Laszcik Iván. 4:l-es vezetéssel indult az első játszma, azután a BSE vezetett 5:4-ne. Ebiben a szett­ben utoljára, mert 13-13 után az Izzónak sikerült a befejezés. A 'második szett úgy indult, hogy hengerelsz Izzó. 10:2-re, majd ll:4-re vezetett a kaposvári csapat, s ezután jött a hideg zu­hany: 13:15. A harmadik szettben 0:5 után 9:9-re fel­jött a hazai gárda, amely ez­zel el is lőtte a puskaporát. A negyedik játszmában 7:7- et követően jobban hajrázott az Izzó. A döntő szettet alig­ha fogják elfeledni mostaná­ban a kaposvári röplabda­barátok. Alig öt perc alatt 14:1 lett a kaposvári előny. Ezt két forgás követte, köz­ben a vendégek egy pontot szereztek, azután megszüle­tett a végeredmény, 15:2. Az eredmény alakulása is jelzi, hogy izgalmakban bő­velkedő tót órának a része­sei voltak azok, akik a sportcsarnokban kiszurkol­ták a javuló játékot mutató kaposvári együttes második NB I-es győzelmét. Voltak ugyan kritikus pillanatok, de a csapat ilyenkor talpra tu­dott állni, és legyőzte a ma­gassági fölényben lévő, na­gyobb ütőerővel rendelkező vendég együttest. Az Izzó minden tagja kitett magáért, Marek, Novák és Siimonné azonban olykor a mezőny fö­lé nőtt. A vendégeknél Gyöngy, Szabó és Moko tűnt ki. Kovács Sándor Ünnep az olimpiai akadémián Szombaton délelőtt a Test- nevelési Főiskola aulájában ünnepélyes keretek között megnyitották a magyar olimpiai akadémiát. Az ese­ményen Schmitt Pál, a Ma­gyar Olimpiai Bizottság fő­titkára, a magyar olimpiai akadémia elnöke köszöntötte Juan Antonio Samaranchot, a Nemzetközi Olimpiai Bi­zottság elnökét, Buda István államtitkárt, az OTSH és a MOB elnökét, valamint Ni­colas Nissziotiszt és Otto Szymiczeket, a nemzetközi olimpiai akadémia elnökét, illetve dékánját. Ezt követően Buda István a következőket mondta: — A világon huszonhete- ddkiként a Magyar Olimpiai Bizottság is nemzeti olim­piai akadémia létrehozá­sát határozta el, hogy ilymó- don is ápolja, terjessze az olimpiai eszmét, és segítse az ol'impizmus nemes céljainak megvalósítását. A továbbiakban a MOB elnöke emlékeztetett arra, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság 1894-től, tehát megalakulásától jó munka­kapcsolatot tort fenn ma­gyar tagszervezetével, a ma­gyar sportolók és sportveze­tők aktivitását, elhivatottsá­gát és törékvését pedig az újkori olimpiai játékokon elért 118 aranyérem is bizo­nyítja. Totó A totó 47. heti telitalálatos szelvénye a következő: 1, tö­rölve, x, törölve, törölve, tö­rölve, x, x, x; x; x; 1, x, x, x, 2. Ezt követően Juan Anto­nio Samaranch mondta el ünnepi beszédét. Azzal kezd­te, hogy a Nemzetközi Olim­piai Bizottság 161 tagorszá­got tömörít, és a következő olimpiáig várhatóan mint­egy tíz nemzeti olimpiai bi­zottság csatlakozására szá­mítanak. Az olimpiai mozga­tom első embere beszélt ar­ról is. hogy a NOB hidat je­lent a különböző társadalmi rendszerű államok és azok nemzeti olimpiai bizottságai között, igyekszik az ellenté­Szombaton Kaposváron az NB I'I-es hazai csapjatok kí­náltak szórakozási lehetősé­get a sportág kedvelőinek. „Hazai pályán” mind a Ka- pwsplast női, mind a K. Rá­kóczi férfi együttese esé­lyesnek számított. Akik bíz­tak kedvenceikben, s elláto­gattak az egyik vagy másik mérkőzésre, nem is csalat­koztak. Érvényesült ugyanis a papírforma, de ... A Rákóczi legénysége az eredménysor alapján sima győzelemnek látszó találko­zón kereken tíz 2:1 arányú mérkőzést játszott. A kapu­váriak azzal biztosították be — egyébként teljesen meg­érdemelten — csapatgyőzel­teket, nézeteltéréseket elsi­mítani. A NOB elnöke foglalkozott a genfi csúcstalálkozóval is. Szerinte a tárgyalások ked­vezően befolyásolhatják a következő ötkarikás játékok lebonyolítását. Beszédét követően Juan Antonio Samaranch, az Olimpiai Érdemrend ezüst fokozata 'kitüntetést nyújtot­ta át Buda Istvánnak az olimpiai mozgalomban vég­zett többéves kiemelkedő munkásságáért. műket, hogy a tíz meccsből hetet a maguk javára tud­tak fordítani. A listavezető K. Rákóczi azzal aratott újabb sikert, hogy a kritikus percekben felül tudott kerekedni. A csapjatból ismét Gyura és dr. Szita nyújtotta a legtöbbet. A két játékos 100 százalékos teljesítménye magával ra­gadta a társakat is. A Kaposplast asztalitenisz- csarnokába ma már nem csupán azok látogatnak ki. ákik a „gyengébb nem” iránt érdeklődnek. A vcsinos lá- nyok-asszonyok — mármint a Kaposplast csapata — ese­tenként bemutatják, hogy Kettős kaposvári győzelem Gólszegény idényzárás Menekül a Siófok Farkas elől az ötösön előre­vetődve hárította Horváth II. Szünet után az 57. perc­ben egy Árki—Boda—Árki adogatás után az utóbbi az ötösön óriási helyzetben el­csúszott, és a vendégkapus hárítani tudott. A 60. pierc- ben Nagy T. ugrott ki a vé­dők között, de Pardavi az utolsó pillanatban szöglet­re mentéit. A 64. pjercben Nagy M. 30 méterről lövés­re szánta ed magáit, nagy erejű lövését Balázs szöglet­re ütötte. A 66. piercben Bo­da 20 méterről a bal oldali kapufát találta telibe. A 77. percben Nagy M. legurított szabadirúgását Janikovics 20 méterről a bál sarok irányá­ba lőtte, de Balázs vetődve védett. Az utolsó előtti percben. Péter fcselezgetett Vagy harminc méterre a ka­putól, majd lövésre szánta el magáit. Bambája Horváth Il-nek adott újból felada­tot. Hiába játszott végig fö­lényben a helyi csapat, vé­szes gólszegénysóge miajtt nem tudott eredményt elér­ni. A támadásokat jobban felépítő és helyzeteiket job­ban kihasználó vendégek megérdemelten győztek. Jók: Tóth, Kovács L., Vi­das, illetve Molnár Ferenc és Végh. M. J. A további eredmények az NB l-ben: Honvéd—Tatabánya 2—2 (2—2) Tatabányán 3000 néző volt kíváncsi a bányász együttes évadzárójára. Az első játék­részben volt nagyobb a küz­delem. A látottak alapján igazságos a pontosztozkodás. Gólszerzők: Détári, Kovács K., illetve Plotár, Kiprich (lil-eslből). Szombaton és vasárnap 19. alkalommal léptek pá­lyára a labdarúgó NB I csapatai az ősszel. A ne­gyedik előrehozott tavaszi mérkőzéseorozatra elég rossz talajú pályákon, hűvös, esős •időben került sor. A csapa­tok mintha már nagyon, óhaj­tották volna az őszi befeje­zést. Szombaton a hét mér­kőzésen mindössze 11 gól esett, vasárnap periig 4. Az már korábban eldőlt, hogy a Bp. Honvéd csapata — a tavalyi bajnok — az őszi első. Az idei évad meg- lepietésegyütítese, a PMSC is már korábban kiharcolta a második helyet. A Rába ETO ebben a sorozatban lé­pje tt föl a képzeletbeli db- bogóraí, , A somogyi labdarúgófoará- tók pjeraze leginkább azt fi­gyelték, hogy a Siófoki Bá­nyász a téli szünet előtt el tud-e rugaszkodni a kieső- helyről. Sikerült: a siófokiak ugyanás a ZTE-tőd. egy pon­tot otthon tartottak,' s jobb gólkülönbségükkel megelőz­ték a Volánt. A Csepel zár­ta az utolsó helyen az őszi évadot. Siófok-ZTE 0-0 Siófok, 3000 néző. V.: Hart­mann (Körös és Kovács II L.) Siófok: Horváth 11 — Brettner, Pardavi, Takács, Virág — Nagy M. Kiss, Ola­jos, Szftjcz — Boda, Janko- vios. Edző: Szőke Miklós. ZTE: Balázs — Sípos, Csepregi, Pecsics, Péter — Nagy T., Czigány, Galántai — Farkas, Soós, Páli. Edző: Gellei Imre. Csere: Takács helyett Ár- ky (54. perc), Czigány he­lyett Gass (71. perc), Jan- kovics helyett Belényessi (80. perc), Farkas helyett Sziget (83. perc). Szögletarány: 8—3 (1—2) a Siófok javára. Jó iramban kezdődött a mérkőzés. A 8. piercben Pé­ter 25 méteres szabadrúgá­sát a siófoki kapus nagy bravúrral a kapu fölé ütöt­te. Továbbra is támadott a vendégcsapat. A 15. percben Pard'avi rosszul találta el a labdát, Farkas rácsapott, s 18 méterről nagy lövést zú­dított kapura. Horváth II a mezőnybe öklözte a pettyest. A 18. piercben a Siófoknak volt nagy helyzete, de Nagy M. 25 méteres lövését Ba­lázs szögletre tudta háríta­ni. A 26. percben Páli hú­zott el a bal szélen, beadá­sát Farkas 10 máterre a ka­putól lekezelte, de jól irány­zott lövését a sióföld kapus védte. A 28. pjercben Boda jobb szélről belőtt labdáját az ZTE kapusa elcsípte a berohanó SzSajcz elől. A 39. percben Gálámtól beadását Horváth II Ismét 'kitűnően védett Debrecen—Vasas 1—0 (0—0) Noha a mérkőzés sorsát Gulyás öngólja döntötte el (Bücs szabadrúgását „védte be” a Vasas kapusa), a deb­receniek rászolgáltok a győ­zelemre. Rába ETO—Videoton 1—0 (0-0) Győrben 7000 néző volt kí­váncsi a két szomsiaédivár örök raingadójára. A talál­kozót Hannich 11-es góljá­val nyerték meg a hazaiak. Az is döntőnek bizonyult, hogy Ulbert, a győri kapus ragyogó napot fogott ki. A hótól megtisztított, vi­szonylag jó pályán közepes iramú, változatos mérkőzést víMott a két csápat. Már az elején látni lehetett, hogy mind a két csápját biztonsá­gi játékra törekedett, és szórványos támadásokkal igyekeztek a kapukat meg­közelíteni. Az első félidőben a vendégek, a szünet után a hazaiak támadtak többet és veszélyesebben. Így a gól nél­küli döntetlen eredlmény megfelel a játék képének. Jók: Csepregi, Péter, Nagy T. és Páli, illetve Brettner, Nagy M., Pardavi és Jamko- vlics. Molnár József Junior NB l-es bajnokság ZTE—Siófok 3:0 (1:0) Siófok, 300 néző. V.: Sza­bó Tamás. Siófok: Szappanos — Ke­szeg, Végh, Németh (Vörös), Kiss I., Kolovics, Takács Zs., Molnár F., Fodor (Csík), Molnár L., Csalos. Edző: Wachler György. Góllövő: Vidos (2), Ko­vács J.. Ű. Dózsa—Haladás 1—1 (1-0) Szombathelyen úgy lát­szott, hogy az újpesti lila- fehérek esetleg mind a két pjontot megszerzik. Rostás vezető góljába azonban a hazai gólgyáros, Nagy a 49. pjercben válaszolt, s igazsá­gos döntetlen született. Csepel—Békéscsaba 1—1 (1—0) Békéscsabán a hazaiaknak kelllett jobban megkírílód- näiuk az egy pjontért. A csa­baiak azt sem tudták ki­használná, hogy a csepeli Kovács F.-et a játékvezető az 56. pjercben kiállította. Góllövők: Kovács F., illet­ve Kanyárí. MTK-VM—Volán 3—0 (2—0) 0—0 A kék-fehérek már az el­ső félidőben Fodor és Szai- berjt góljával bebiztosítot­ták győzelmüket. Turtóczky állította be a végeredményt. Ferencváros—PMSC 1—1 (0—0) Pécsen 14 000 hazai szur­koló várta a Fradit. A „fut- balülhá'bonú” szerencsére nem tört ki. Végig sportszerű mérkőzésen a zöld-fehérek Szántó révén szereztek ve­zetést. Túri 11-esből egyen­lített, s így lett 1—1. Már Csák a szerdai Cse­pel—Debrecen összecsapás van hátra a labdarúgó NB I 1985-ös műsorából. E mér­kőzés nélkül az őszi sorrefnd . a következő: A K. Rákóczi kezdő hármasa Kaposvár női asztalitenisze­zői is magas fokon űzik e spiortot. Igaz, hogy az ellenfél, a Szekszárdi Költségvetés csa- piata ez alkalommal nem ne­hezítette meg különösebben Diószegi Éváék dolgát. Így aztán a mieinknek időnként alkalmuk nyílt a közönség­nek is játszani. A kaposváriaknál ezúttal is Diószegi és Gazdag volta vezéregyéniség. De elmond­hatjuk, hogy mindenki meg­tette a magáét. Eredmények: K. RÁKÓCZI— ÚT-, VASÚTÉPÍTŐ 18:7 A kaposvári győztesek: Gyura 5, dr. Szita 5, 'Hayden 4, Varga 4, Limbek 1. Női mérkőzés: KAPOSPLAST— SZ. KÖLTSÉGVETÉS SE 13:3 A kaposvári győztesek: Diószegi 4, Gazdag 4, Vára- di 3, Alkonyi 2. 1. Bp. Honvéd 19 12 5 2 39-17 29 2. Pécs 19 10 5 4 28-14 25 3. Rába ETO 19 6 10 3 31-25 22 4. ZTE 19 6 9 4 33-25 21 5. Videoton 19 7 7 5 17-16 21 6. MTK VM 19 8 4 7 30-22 20 7. FTC 19 7 6 6 22-21 20 8. Ü. Dózsa 19 7 6 6 25-26 20 9. Tatabánya 19 5 9 5 17-17 19 10. Debrecen 18 5 8 5 17-27 18 11. Haladás 19 6 5 8 22-25 17 12. Vasas 19 5 6 8 2i--b 16 13. Békéscsaba 19 5 6 8 21-27 16 14. Siófok 19 5 4 10 20-30 14 15. Bp. Volán 19 4 6 9 21-33 14 16. Csepel 18 4 2 12 15-28 10 A góllövőlista élcsoportja: 18 gólos: Détári (Bp. Hon­véd!). 13 gólos: Hannich (Rába ETO). 11 gólos: Nagy (ZTE). 10 góllos: Boda (MTK VM). 9 gólos: Szeibert (MTK VM). 8 gólos: Melis (Rába ETO).