Somogyi Néplap, 1985. április (41. évfolyam, 76-100. szám)

1985-04-09 / 82. szám

Somogyi Néplap 1985. április 9., kedd sportEI Már ponttal is vezet a Rákóczi Siklóson győzött a Táncsics Területi labdarúgó-bajnokság A területi bajnokságban hétközben lejátszottak az elmaradt mérkőzéseket, s ez újabb módosításokat eredményezett a táblázaton. K. Rákóczi—Mohácsi TE 2:1 (2:0) Kaposvár, 2000 néző. V.: László. K. Rákóczi: Sándorfi — Posta, Kurdi, Mészáros, Ma­gyar — Prukner, Otartics, Gilitsch (Varga) — Czabula, Bíró, Nagy. Edző: Bőzsöny János. Mohács: Antal — Lőricz (Lingl), Berki, Markovics, Reith — Szeitz, Cbert, Ju- rin — Martina, Freppán, Pazaurek (Hámori P.). Ed­ző: Dárdai Ferenc. 29. perc: Otartics a 16-cs magasságából csaknem az oldalvonalról rúgott szaba­dot. Belőtt labdájára jó ütemben érkezett Nagy, aki megelőzve a kimozduló mo­hácsi kapust, 4 méterről a kapuba fejelt. 1:0. 42. perc: Prukner a. jobb­oldalon csaknem az alapvo­nalig vitte föl a Hatodát. Kö­zépre adott. A labda Berki combjáról vágódott a kapu jobb sarkába. 2:0. 70. perc: Martina a Rákó­czi térfél közepéről indulva a Táncsics: Lukács — Mik­lós, Macsi, Drágán, László — Szántai (Papp), Kovács, Meksz, Kolompár — Pfeif­fer (Lengyeltóti), Juhász. Edző: Csordás Győző. Siklós: Hausznek — Mol­nár, Ferenczi, Pintér, Mim — Petrétei, Kanyar, Varga L. — Farkas (Murai), Sztoj­ka. Varga I. Edző: Botos Antal. 5. perc: A bal oldalon f u­tott el a labdáival Kolom­pár, kicselezte védőjét, és amikor már lövéshez ké­szülődött hátulról elhúzták a lábát a 16-os magasságé­ban. A megítélt szabadrú­gást a sértett végezte el, s a jól eltalált pörgő labda meglepte Hauszneket, afki azt csak kiütni tudta, és a berobbanó Macsi, négy mé­terről a kapu bal oldalába fejelt. 1:0. A Táncsics kezdte a játé­kot és rögtön magához ra­gadta a kezdeményezést. A széleken vezetett gördülé­keny támadások már az ötödik percben gólt ered­ményeztek. A hazafiakat lát­hatóan megzavarta a Hon­véd vezető gólja, mert ide­gesen,, kapkodva játszottak, és mint ilyenkor lenni szo­kott, játékukba sok hiba csúszott. így szórványos tá­madásaikban nem volt elég átütő erő, ezért ezeket a Táncsics védelme rendre hárította, ugyanakkor az ellentámadásaik mindig ve­szélyt jelentettek Hausznek kapujára. Szünet után a Táncsics irányította a játé­kot, szemre is tetszetősen játszva gördülékeny táma­dásokat vezetve, több gól­helyzete is volt, de a befe­jezéseknél döntő helyzetben a tálmadófc hibáztak. A Tán­csics harcmodora hatásos­nak bizonyult. Jók: Kolom­pár, a mezőny legjobbja, Miklós, Macsi, Kovács. A siklósi csapatból senki nem nyújtott átlagon felüli tel­jesítményt. Jurák József Nagyatád-Paks 1:1 (0:0) Nagyatád, 800 néző. V.: Tóth. Nagyatád: Szabó — Czink (Lóki), Vidák, Kiss, Utasi — Savanyó, Szigeti, Mohácsi — Tátrai (Pintér), Kádár, Ágoston. Edző: \Nagy Lajos. Paks: Németh — Kun, Kiss, Bencze, Izsák .— Má­té, Vörös (Zulauf), Blatt — Torga, Szűcs, Hargitai (Ré- pási). Edző: Vábró József. 64. perc: Blatt elől Utaisi próbálta haaaadni a labdát, de a kimozduló Szabó fö­lött saját kapujába emelt, öngól. 0:1. 85. perc: Egy atádi táma­dásnál Ágoston lőtte he a labdát a bal oldalról, és a szemfüles Löki 3 méterre a kapu jobb oldalába vágta azt. 1:1. Az első félidőben1 az atá­di csapat akár három-négy Labdarúgó NB I gólt lőhetett volna, de Ká­dár, majd Mohácsi elügyet- lenkedte helyzeteit. A 43. percben egy szögletrúgást követően, Szigeti a jobb felső sarokba fejelt, a já­tékvezető előbb megadta a gólt, majd visszavonta a partjelző jelzésére. A hely­zetek alapján az Atád nyer­hetett is vollnai, de az ala­csony színvonalú küzdelmes mérkőzésen meg kellett elé­gednie az egyik ponttal. Jók: Ágoston, Savanyó, Uta­si, Kiss, illetve Blatt, Vörös, Bencze. Nagyatád ifi—Paks ifi 0:0. Dezse Béla Kisdorog—Csurgó 2:0 (0:0) Kisdorog, 500 néző. V.: Zákány i. Kisdorog: Kiss — Páli, Éppel, Márton, Horváth — Odor, András, Horváth J. — Kerekes, Bosnyánszki, Sza­bó (Veres). Edző: Losinczi István. Csurgó: Kótai — Czár, Englóner (Péntek), Kovács, J. Novak — Kiss, Bódís, Bi- czó, Beke — Eleki (Tóth), Deme. Edző: Papp István. 65. perc: A balösszekötő helyén Kerekeshez került a labda, aki a leálló védelem és a kifutó kapus mellett a kapuba gurított. 1:0. 75. perc: Czár felvágta a kisdorogi balszélsőt, amiért a játékvezető kiállította. 77. perc: Jobb oldali szög­le trúgás után a megzavaro­dott csurgói védetem nem tudott felszabadítani. Bos­nyánszki ezt kihasználva két méterről a kapuba gu­rított. 2:0. Csurgó ifi—Kisdorog ifi 3:0 Kiss Béla További eredmények: PVSK—Sellye 3:0, (Jjpetre —Komló 0:0, Bonyhád—Má- z aszászv ár 0:1, Szigetv ár— Boly 1:2. Hét közben leját­szott elmaradt mérkőzések: Mázas zászvár—Szigetvár 3:0, Siklós—Sellye 1:0. A bajnokság állása: 1. Rákóczi 20 16 4 60-22 32 2. Komló 20 13 5 2 47-15 31 3. Siklós 20 13 l 6 30-35 27 4. Mohács 20 9 8 3 31-18 26 5. Mázasz. 20 7 7 6 35-27 21 6. Táncsics 20 9 3 8 32-27 21 7. PVSK 20 7 7 6 24-19 21 8. Paks 20 9 3 8 32-30 21 9. Szigetvár 20 9 2 9 30-33 20 10. Bonyhád 20 5 7 8 27-23 17 11. Boly 20 7 3 10 30-33 17 12. Kisdorog 20 7 2 11 24-35 16 13. Csurgó 20 3 8 9 25-40 14 14. N.-atád 20 3 8 9 20-36 14 15. Sellye 20 5 4 11 17-33 14 16. Üjpetre 20 3 2 15 14-52 8 Eredmények: Vasas—Ü. Dózsa 2:2 (1:0) Népstadion, 20 000 néző. V.: Szabó B. Gólilövők: Borostyán, Pe- cha, illetve Törőcsik, Rácz (öngól). Haladás—PMSC 2:0 (1:0) Szombathely, 9000 néző. V.: Molnár L. Gólilövőik: Horváth, Niagy. Tatabánya—SZEOL 1:0 (1:0) Szeged, 2000 néző. V.: Ma­kó. Góllövő: Schmidt. ZTE—Csepel 0:0 Zalaegerszeg, 6000 néző. V.: Drigán. Rába ETO—Eger 5:0 (2:0) Győr, 14 000 néző. V.: Lá­zin. _ G óllövők: Szentes 2, Pó­Fonyódon befejeződött a háromnapos labdarúgó tor­na, melyen négy megye ser­dülő válogatottja küzdött az országos döntőibe való jutá­sért. Az elsőségiet eldöntő találkozón Baranya nagy küzdelemben fektette két vállra Tolnát, s ezzel a cso­port győztese lett. A somo­gyiak 'gyengébb kezdés után fokozatosan feljavultak, s bár nem sikerült a hazai bravúrt megismételni, a legjobb együttesnek ítélt Zala biztos legyőzésével ki­harcolták a második helyet. Eredmények: Baranya-—Tolna 1:0 (0:0) V.: Aumann. A nagy tét rányomta bé­lyegét mindvégiiig a mérkő­zésre. A csapatok elsősor­ban védekezésre fektették a hangsúlyt. A viharos szél előnyét szünet után a bara- nyaiáfonák sikerült kihasz­nálniuk. 10 perccel a befe­jezés előtt szerzett fejes gól­lal biztosították be tovább­jutásukat. Góllövő: Németh. Jók: Braun, Fischer, Huszti, illetve Kálmán, Kvandük, Kasza. Somogy—Zala 2:1 (2:0) V.: Laslkai. A Somogyi összeállítás: Keserű (Juhász) — Puha, ezik 2, egyet 11-esből, Ham- / nich. Bp. Honvéd—FTC 3:0 (1:0) Népstadion, 25 000 néző. V.: Huták. Góllövők: Détári 2, Gara­tja. MTK-VM—Debrecen 1:0 (0:0) Hungária körút, 2500 néző. V.: Pádár. Góllövő: Fodor 1. A bajnokság állása: 1. Bp. Honv. 21 14 4 3 41-12 32 2. Videoton 21 12 5 4 33-16 29 3. Rába ETO 21 11 4 6 37-34 26 4. Haladás 20 9 5 6 23-17 23 5. ZTE 21 8 6 7 28-23 22 6. Csepel 21 8 6 7 18-15 22 7. Vasas 21 6 9 6 37-22 21 8. Ü. Dózsa 21 8 5 8 26-21 21 9. Debrecen 21 7 6 8 25-26 20 10. Tatab. .21 8 4 9 29-31 20 11. MTK VM 21 8 4 9 24-26 20 12. B.-csaba 21 8 4 9 25-35 20 13. Pécs 21 6 7 8 20-22 19 14. FTC 21 7 3 11 21-29 17 15. Eger 21 6 4 11 16-33 16 16. SZEOL 20 2 2 16 16-47 6 Horváth Z., Kuti (Itvás), Garai — Perusza (Kárpáti, Balázs, Juhász, Vida (Tar­soly) — Gál, Kovács. Edző: Nagy Előd. A nemcsak lelkesen, ha­nem helyenként jól is játszó somogyiak az első félidőiben kihasználva a szél támoga­tósát, két gólos előnyhöz ju­tották. Szünet után nagy akarással védekeztek, s győ­zelmükkel kiharcolták a második helyet. Góllövők: Horváth Z., Juhász, illetve Fujsiz. Jók: Horváth Z., Garai, Juhász, Vida, illetve Horváth. A 'torna során különdíjak átadására is sor került, me­lyeket dr. Komáromi Jó­zsef, a nagyközségi tanács elnöke nyújtott át a szak­emberek által kiválasztot­taknák. Legjobb kapus: Volcsányi Csaba (Baranya), legjobb mezőnyjátékos: Kvanduk Gábor (Tolna), legeredményesebb góllövő: Horváth Zoltán (Somogy) és Fújsz Ferenc (Zala), a leg­jobb somogyi játékosnak Juhász Péter bizonyult. A csoportküzdelem Pacs- kó Jánosnak, a megyei sporthivatal elnökének zár­szavával fejeződött be. J. R. Megyei serdülő válogatottak tornája Baranya jutott tovább hazai védők „díszkísét He” mellett a kapuba bombá­zott. 2:1. A mérkőzés előtt a kapos­vári öltöző hangulata volt idegesebb. Érthetően, a mo­hácsiak már Ipestek a baj­nokságra törők sorából. Az első 45 perc azonban azt tükrözte, hogy a Dráva csoport éllovasának e mér­kőzésen nem lesz gondja. Ebben az időszakban a já­ték szinte állandóan a ven­dégek térfelén folyt. A má­sodik félidő is Rákóczi ro­hamokkal kezdődött. No és bosszantó kaposvári hibák­kal és kihagyott kaposvári helyzetekkel, melyek felhoz­ták a Mohácsot. Gyorsan meg is született a szépítő gól. Izgalmas lett a hajrá, amelyben Czabula abszolút helyzetben nem találta el az üres kaput. A másik ol­dalon Freppán lábában volt az egyenlítés lehetősé­ge. A Rákóczi második fél­idei játékával maga nehe­zítette meg a dolgát. A tá­madók bosszantó kihagyá­sai tették a végén kétessé a különben megérdemelt ka­posvári győzelmet. Jók: Kurdi, Posta, Otartics, il­letve Berki, Szeitz, Martina. Rákóczi ifi—Mohács ifi 2:0. Kováics Sándor Táncsics SE-Siklós 1:0 (0:0) Siklós, 700 néző. V.: Al­bert. Négy ponttal vezet a Volán a Siófok előtt r LABDARÚGÓ NB II A Volán újabb győzelmé­vel négy pontra növelte elő­nyét a Kanizsán döntetlent játszó siófokiakkal szemben. Miután a Vác odahaza ugyancsak döntetlenül mér­kőzött a Diósgyőrrel, a sió­fokiak is őrzik egy pontos előnyüket a feljutást jelentő második helyen. A forduló érdekessége, hogy hat mér­kőzés végződött döntetlenre, ezek közül négy 0:0-ra. Nagykanizsa-Siófok 1:1 (0:0) Nagykanizsa, 2500 néző, ve­zette: Hamar. Nagykanizsa: Csáki — Fo­dor, Martinkovics, Kormos, Szőke — Balogh, Hozbor, Horváth (Szajkó 69. perc) — Lukács (Varga 80. perc), Ke­lemen, Szirják. Edző: Szőcs János. Siófok: Horváth II. — Brettner, Pardavi, Olajos, Vi- rágh (Zsadányi 78. perc) — Kiss, Szajcz (Belényesi a szünetben), Jankovics — Tie- ber, Horváth I., Marozsán. Edző: Szőke Miklós. 7. perc: Kelemen labdájá­val Lukács elhúzott a bal­oldalon, az alapvonalról be­adott, veszélyes labdáját Pairdaivi az utolsó pillanat­ban fejelte szögletre a be­rohanó Szirják elől. 20. perc. Jankovics átadását Maro­zsán kaipta jó helyzetben, de a fiatal csatár körüiményes- kedett és Markovics az utol­só pillanatban felszabadított. 27. perc. Tiéber kapott jó labdát a kaputól vagy 8 mé­terre, de a csatár még egy­szer cselezni akart, így Kor­mos útját állta, s oda lett a jó helyzet. 32. perc. HoZbor 15 méteres hatalmas lövése Brettner hátáról vágódott szögletre. 33. perc. Martinko- vics 17 méteres szabadrúgá­sát, Horváth II. kiejtette, de utónavetődött a berohanó Hozbor elöl fedezte a labdáit. Szünet után a 48. percben Kelemen kapott egy hosszú indítást a bal oldalon, telje­sen szabadon állt, Horváth II. kétségbeesetten kifutott eléje, a csatár azonban el­húzta mellette a labdát, az alapvonalról beadott, és Lu­kács 3 méterről azt az üres kapu közepébe vágta. 1:0. Az 50. percben Belényesi 25 mé­terről leadott hatalmas lövé­sét Csáki óriási bravúrral hárította a bal alsó sarok­nál. 56. perc. Tieber előbb Szőkét, majd Martinlkovicsof is kicselezte az ötösig jutott, de a labda megpattant előt­te és az a jókor érkező ka­pus zsákmánya lett. Még ugyanebben a percben Hor­váth I. az alapvonalról adott be, Kiss 10 méterről kapura rúgta, a kapus kiütötte azt, de Tiéber 6 méterről fölé lőtt. 65. perc. Kelemen be­adását Lukács 6 méterről óriiésli helyzetből alig fejelte mellé. 73. perc. Jankovics re­mek szólója utón beadását Horváth’ I. fejelte kapura, Csáki azonban óriási bravúr­ral szögletre hárított. 80. perc. Tieber két védőtt át­cselezett, mikor a büntető területen belül ért, Kormos és Martinkovics közös erővel buktatta. A megítélt 11-est Pardavi hatalmas erővel a léc alá vágta. 1:1. Nagy lendülettel kezdett a két csapat. Eleinte egymás­sal és az orkánszerű széllel kellett ismerkedniük. Húsz perc után enyhe hazái fö­lény alakult ki, de folyama­tos játékról szó sem lőhetett, sok volt a pontatlan átadás. A vendégcsapatnak több ve­Olajos Sándor szélyes helyzete akadt, de a csatárok igen körülményesen játszották, s nem bírtak a kemény hazai védőkkel. Szünet után az óriási vé­delmi hibából született hazai gól mindkét csapatot felráz­ta és gyorsabb lett a játék. A siófoki csapat erősen fel­jött, s állandóan veszélybe tartotta a hazai kaput, de a csatárok, rengeteget hibáztak vagy pedig az elemében le­vő hazai kapus hárított. A sok eredménytelen kísérlete­zés után úgy tűnt, hogy a hazaiaknak sikerül a győ­zelmet megszerezniük, ami­kor egy jól felépített siófóki támadás végién a megítélt büntetőiből sikerült az egyen­lítés. A helyzetek alapján a siófoki csapat egy pontra rá­szolgált, játéka azonban messze elmaradt a megszo­kottól. Több játékos mélyen tudása alatt szerepelt. Jók: Csáki, Martinkovics, Kele­men, 411. Olajos, Jankovics és Rardovi. Molnár József További eredmények Bp. Volán—22. sz. Volán 2:0, Sopron—Szekszárd 0:0, Vác—Diósgyőr 0:0, Keszthely —Hódmezővásárhely 0:0, Du­naújváros—Ózd 0:0, Debrece­ni Kinizsi—Bauxitbányász 1:1, Kazincbarcika—Nyír­egyháza 3:0, Bakony Vegyész —Salgótarján 0:1. Az NB 11 állása: 1. Volán 25 16 5 4 53-27 37 2. Siófok 25 14 5 6 45-28 33 3. Vác £5 12 8 5 41-23 32 4. Szolnok i25 12 6 7 42-27 30 5. Sopron 25 11 8 6 34-27 30 6. Nyíregyh. 25 13 7 5 35-21 29 7. Salgótarján 25 11 7 7 32-24 29 8. D. Kinizsi 25 11 7 7 42-37 29 9. D.-újváros 25 9 9 7 29-31 27 10. K.-barcika 25 8 10 7 34-31 26 11. Metripond 24 8 7 9 27-26 23 12. Ózd 25 8 7 10 30-31 23 13. Diósgyőr 24 9 8 7 43-40 22 14. Baja 25 8 6 11 27-35 22 15. Keszthely 25 8 5 12 31-30 21 16. N.-kanizsa 25 6 8 11 34-46 20 17. Szekszárd 25 4 9 12 21-41 17 18. Bakony V. 25 5 6 14 21-39 16 19. B.-bányász 25 3 7 15 24-53 13 20. 22. sz. Volán 25 3 5 17 28-56 11