Somogyi Néplap, 1983. november (39. évfolyam, 258-282. szám)

1983-11-01 / 258. szám

TerOtell bajnokié9 LABDARÚGÓ NB II Már a 7. helyen a 51010kl Bányász Vasárnap odahaza az újonc Szolnok ellen újabb győzel­met aratott a Siófoki Bá­nyász, így a megszerzett négy pontja „távollétében” is már 7. a táblázaton. A forduló nagy meglepetése a DMVSC hódmezővásárhelyi veresége. Siófoki Bányász—Szolnok 1:8 (1:0) Siófok, 1200 néző. V.: Van- kó (Radics, Gergácz). Siófok: Horváth — Brett- ner, Pardavi, Onhausz, Vi­rág — Szabó (Petykó 75. perej, Bódi, Olajos — Tisbc~,' Szajcz, Belényesi (Havasi 75. perc). Edző: Szőke Miklós. Szolnok: Boros — Portlan­ds, Csontos, Repka, Baran — Feleki, Sugár, László — Rózsavölgyi (Ágh 40. perc), Hegedűs, Szabó (Zavaczki 13. perc). Edző: Lódi László. Sorozatos hazai támadások vezették be a mérkőzést. A 14. percben Tieber jobb ol­dali beadását Szabó a gól­vonalról sem tudta a kapu­ba továbbítani. A 19. perc­ben ugyancsak Szabó hagyott ki nagy helyzetet: Szajcz nagyszerű beadását az ötö­sön hibázta éL A 24. perc­ben Tieber pontos átadását Olajos kapásból lőtte rá 10 méterről, de Boros jó érzék­kel szögletre hárított. A 33. percben született meg a mérkőzést eldöntő gól. Tie­ber 40 méterre a szolnoki kaputól kapta Brettnertól a labdát, kapura húzott, előbb Porhandát, majd a kétségbe­esve kifutó Borost is kicselez­te, így lőtt a kapu közepé­be. 1:0. A 44. percben Tie- bert a 16-os oldalvonalánál csak szabálytalanul tudták^ szerelni. Bódi 18 méteres szabadrúgása a védőkben el­akadt, így vágódott a labda szögletre. Szünet után nem sokkal az ellenállhatatlanul kapura húzó Tiebert feltartották a kaputól 17 méterre, Bódi cseles szabadrúgását Boros jó értékkel szögletre hárí­totta. Az 53. percben Szabó ötösre ^erekedte be magát, Olajos Sándor hétről hétre csapata egyik oszlopa. de lövés helyett továbbadta a labdát, így odalett a le­hetőség. Az 57. percben On­hausz 14 méteres hatalmas lövését védte remekül Bo­ros. A 7*5. percben Tieber egyedül húzott kapura, Bo­rost is kicselezte, majd a kapufát találta el. A 80. percben ismét ő volt a fő­szereplő, ekkor a kifutó ka­pus fölött átemelte a lab­dát, mely a felső lécet érint­ve hagyta el a játékteret A kihagyott helyzetek mérkőzése — mondhatjuk a vasárnapi találkozóról. Az egyetlen gól nem fejezi ki hűen azt a nagy különbsé­get, mely a szerény játékot nyújtó vendégek és a siófo­kiak között megmutatkozott Győrben rendezitek meg csü­törtöktől vasárnapig az ifjú­sági ökölvívók magyar baj­nokságát. Az indulási jogot Kaposvárról öten szerezték meg, de Besenczki súlyprob­lémák miatt nem léphetett szorítóba. Legjobban Csonka szerepelt, aki a 10 pehelysú­lyú induló közül a harmadik helyet szerezte meg. Két győztes mérkőzés után igen szoros küzdelemben maradt alul, s csak egy hajszálon Horváthnak szinte semm, dolga sem akadt, s ha Tie­ber és Szabó a biztos gól­helyzetekben nem hibáznak, nagy fölénnyel nyerhetett volna a siófoki együttes. De nemcsak a hazai csatárokon múlott: a szolnoki kapus nagyszerű napot fogott ki. Jók: Pardavi, Olajos, Szajcz, Tieber, illetve Boros. Por- handa, Csontos, Repka. Molnár József További eredmények: Nagykanizsa—Özd 2:0, Ba­ja—Salgótarján 0:0, Hódme­zővásárhely—Debreceni MVSC 1:0, 22. sz. Volán— Sopron 1:1, Kazincbarcika— Szekszárd 3:1, Bakony Ve­gyész— Ganz-MÁVAG 3:0, Szabó L. SE—Eger 0:1, Kecs­kemét- Békéscsaba 1:2, Deb­receni Kinizsi—Keszthely 1 :J. A bajnokság állása: 1. Eger SE 15 5 5 1 34-18 23 2. Debr. MVSC 15 7 7 1 25-15 21 3. Hódg. Metr. 15 7 6 2 23-11 20 4. Békéscs. 15 7 5 3 38-22 19 5. 22. sz. Volán 15 8 3 4 23-24 1? 6. Olajbány. 15 5 7 3 34-32 17 7. Siófok* 15 7 6 2 31-1.6 16 8. Bakony V. 15 6 4 5 29-teo \í 5. Szolnok 15 5 S 5 24-13 15 10. Ózdi Koh. 15 4 6 5 24-26 14 11. Keszthely 15 3 7 5 1S-17 1.3 12. Baja 15 4 5 6 26-30 13 13. Kecskemét 15 5 3 7 22-33 13 14. Salgótarján 15 4 3 8 21-20 12 15. Kazincbarc. 15 5 2 8 20-30 12 16. Szekszárd 15 3 6 6 11-21 12 17. Sopron 15 4 4 7 13-24 12 18. H. Szabó L. 15 3 5 7 19-22 11 15. Debr. Kin. 15 4 3 8 19-26 11 20. G.-Mávag 15 1 5 5 16-36 7 • Siófok csapatától i büntető­pont levonva. múlott, hogy nem 6 állha­tott a dobogó legmagasabb fokára. Ugyanebben a súly­csoportban l’ers első mérkő­zésén összekerült a későbbi ezüstérmes öklözővei, s ve­szített ellene. A papírsúlyú Óvári, illetve a váltósúlyú Mezed mindjárt az első ösz- sczecsapáson vesztesként hagy­ta el a szorító^. Ez utóbbi az első számú kiemelt ellen bokszolt, s hatalmas csatá­ban, csupán minimális, pon­tozásos vereséget szenvedett. Csonka bronzérmes Siklóson nyert a Rákóczi A területi bajnokság 12. ordulójáiban a legnagyobb rdeklőeiés a Rákóczi siklós; vendégjátékát kísérte. A ka­posvári csap® a hagyomá­nyoknak me. ióen szere­pelt a baranyaiak ellen. A Siklós még sohasem szerzett pontot a Rákóczitól, ezúttal sem. Értékes pontot vitt ha­za a Nagyatád Komlóról, a Boglárlelle viszont csak egy féiidón keresztül volt méltó ellenfele a mohácsiaknak. K. RÁKÓCZI—SIKLÓS SE 2:1 (1:0) Siklós, 1500 néző. V.: Köő. • Rákóczi: Kutast — Urbán, Kurdi. Pandúr, Zatykó — Kakas, Gilitsch, Hanusz — Czabula, Bíró Hosszú (Gyu- rics 11., Pintér). Edző: Bö- zscny János. Siklós: Hausznek — Batik, Feretpczi, Kovács, Varga — Horváth (Biró), Zrínyi (Joó), Petrétei — Molnár Cs. Sza­bó V. Héhl. Edző: Csordás István. A Rákóczi győztes gólja A 12. percben szerzett ve­zetést a Rákóczi. Szögletet rúgott a siklósi csapat, Ku­tasd megszerezte a labdát Petrétei mellett, 30 méteren keresztül vezette, a hazai vé­dők csak követni tudták, majd a csatár a 16-os vonal­ról a kifutó kapus mellett a hálóba löt*. 1:0. Az 56. perc­ben egyenlítettek a hazaiak. A baloldalon vezettek táma­dást, Molnár belőtte a labdát a 11 -es tájékára. Kurdi fel­szabadítása rövidre sikerült, a labda Ferencihez került, s ő futtából, 18 méterről a hálóba bombázott. 1:1. A 86. percben dőlt \el a mérkőzés sorsa. Czabula szöglete át­szállt a védők felett, a be­robbanó Gilitsch 10 méterről lőtt, s a labda a keresztező és menteni igyekvő Kovács lábáról a sarokba vágódott. 2:1. Az első félidőben a Rákó­czi jól megszervezte a vé­delmét. és kontratámadások­kal kísérletezett. Ezek az el­lenpróbáikozások mindig ve­szélyesek voltak. A Siklós ugyan mezőnyfölényben ját­szott, mégis a Rákóczinak alakultak ki jobb helyzetei. Szünet után a Siklós teljesen átvette a játék irányítását, ki is egyenlített és úgy látszott, hogy marad a döntetlen, ami­kor négy perccel a befejezés előtt kissé szerencsés körül­mények között megszületett a találkozó sorsát eldöntő gól Hók: Kakas, Czabula, Gi­1 iisch, illetve Ferenczi, Pet­rétei. Lázár Lajos MOHÁCS—BOGLÄRLELLE 3:1 (1:1) Mohács, 1000 néző. V.: Kleiber. Mohács: Hornyák — Kun, Rumszauer, Markovics, Frecs- ka — György (Tukerics), Há­mori, Dárdai — L örincz, Freppán, Vincellér. Edző: Mathesz Imre. Boglárlelle: Horváth — Pintér, Gulyás, Pirgel, An­dermann — Kiss, Pusztai, Juhász, Takács (Fejes) — Kalász, Koroknai. Edző: Bol- la László. Meglepetésre a vendégek kezdtek jobban. A 15. perc­ben Gulyás szabadrúgása Ju­hászon irányt változtatva pattant a mohácsi kapuba. 0:1. A 40. percben egyenlí­tettek csak a hazaiak. Szög- ietrúgás után Harváthtól a labda elpattant, Pintér kézzel ütött bele. A megítélt 11-est Freppán értékesítette. 1 :L Szünet után többet támad­tak a hazaiak, és a 70. perc­ben Hámori 16 méterről szer­zett vezetést 2:1. A 83. perc­ben Freppán egy visszaguri- tott labdát 11 méterről lőtt a hálóba. 3:1. A közepes színvonalú mér­kőzésen jól kezdett a boglár- leilei csapat, az első félidő­ben kétessé tudta tenni a ha­zaiak győzelmét. A mohácsi­ak szünet után nagyon fel­javultak, s ha szerencsés gó­lokkal is, de megérdemelten tartották otthon a két pon­tot. Jók: Markovics, Hámori, Dárdai, illetve Gulyás* Pusz­Hajas Gyula KOMLÓ—NAGYATÄD 2:2 (2:2) Komló, 400 néző. V.: Máy. Komló: Tihanyvári — Jan­kai, Mács, Katona (Imrei), Barka, Cservenka. Hegyi (Gállá) — Incze, Vigh. Tigyi, Pokecz. Edző: Mihalecz Bol­dizsár. Nagyatád: Szabó — Mik­lós, Nagy L., Savanyú, Uta- si — Borsfái, (Czár). Kiss, Vidák — Mohácsi, Pintér (Simonecz), Nagy 1. Edző: Fuisz János. A 10. percben Vigh kilé­pett Nagy L. mellett es 6 méterről a bal alsó sarokba lőtt. ÍO. A 35. percben sza­badrúgáshoz jutott a Komló, Vigh 20 méterről lőtt labdá­ja Vidákon irányt változta­tott, s az' elmozduló Szabó mellett a bal alsó sarokba vágódott. 2 0. A 37. percben Pintér cselezgetett a komlói térfélen, majd 30 méterről lövésre szánta magát, s a. labda óriási erővel vágódott a bal felső sarokba. 2:1. A 44. percben Kiss bal oldatról belőtt szögletrúgásába Kato­na rosszul nyúlt bele. s a labda a lábáról a bal alsó sarokba perdült. 2:2. Nagyatádi fölény alakúit ki az első percekben, de a hazaiak rövidesen gólt értek el. Továbbra is az atád ma­radt támadásban, de a bá­nyászok szerencsés góllal nö­velték előnyüket Ezután a somogyiak mindent egy lap­ra tettek föl, kitámadtak, ennek lett eredménye az el­ső' félidei kiegyenlítés. Megyei labdarúgó-bajnokság Osztozkodtak az éllovasok Csurgró—Kaposgép VL 2a (oa) Csurgó, 400 néző. V.: Vukmamn. Csurgó: üst — Czink, Ko­vács A., C. Kovács, Kiss, Bó- dis, Mód, Novák (M?j*kek), Be­me, Takács, Eleki. Edző: Ké­széi Ferenc. Kaposgép VL: Fe­kete —■ Bóna, Gulyás, Horváth, Nagy Z., Fazekas, Nagy J., Csá­szár, Ágoston, Bagladi, Gyuri- na.^Edző: Duschák István. Góllövők: Derne, Eleki, il- letve Nagy Z., Bagladi. Jók: Kovács A., C. Kovács, Mód, Deme, Eleki, illetve Fekete, Nagy Z., Bagladi. Csurgó ifi—Kaposgép ifi Iá) Kovács Antal Marcali—VBKM Vasas 2:1 (1:1) Kaposvár, 400 néző. V.: Nyerkl. Marcali: Pantoesek — Vida (Ráez), Héder, Hajdú I., Luka, Hajdú II., Guricza, Czuczka, Ilia, Juhász (Béres), Izsák. Ed­ző: Kisborsó Imre. VBKM Va­sas: Horváth — Pável T. (Czim- mermann), Major, Rétsági, Laczkovics, Fábián, Rózsavölgyi I., Szabó, Papp, Pável Zs., Vár­nai (Szentgróti). Edző: Szentgró- ti János. Góllövők: Izsák, Laczko­vics ‘ (öngól), illetve Rózsa- völgyi I. Jók: Guricza, Czuczka, Izsák, Ilia, illetve Major, Rétsági, Rózsavölgyi I. Kiállítva: Hajdú I. után­rúgásért. Vasas ifi—Marcali ifi 2:0 Csupor Gyula Tab—Fonyód 0 rt) Tab, 300 néző. V.: Lacako­vics. Tab: Kiss F. — Reichert Z., Vendl, itiss L. (Vinkler), Mol­nár, Kiss K., Szőnyi (Németh), Kovács, Gyürke, Reichert J., Berki I. Edző: Puha József. Fonyód: Gelencsér — Zámbori, Barta, Béres, Gyökeres, Kiss (Mák), Pamuki, Zsirai, Kocsis, Ferenczi, Lepenye (Fodor). Ed­ző: Túrái László. Jók: Gerencsér, Zámbori, Barta. Tab Ifi—Fonyód ifi 15:0 Farkas István Latinca SE—Kadarkút 6:1 (2:1) Marcali, 100 néző. V.: Ig­náczi. Latinca SE: Gajdán — Mol­nár, Fekete, Reit, Fazekas, Gé- mesi, Páli, Horváth, Mikó, Bá­lint, Bocz., Kadarkút: Turmann — Holecz, Matán, Tóth, Németh, Jakab, Szigeti, Nagy, Kurdi (Ba­konyi), Pintér, Kujbus. Edző: Mecsák Tamás. Góllövök: Bocz (3), Hor­váth (2), Mikó, illetve Ma­tán. Jók: Páli, Horváth, Mi­kó, Bocz. LégTádi Zoltán Zimány—Somogysárd 3:0 (1:0) Zimany, 200 néző. V.: Au- mann. Zimány: Horváth — Kovács, Barna, Varga Z. (Harangozó), Patzai, Kenyér, Treszler, Szita (Hideg L.), Varga F„ Ágoston, Hideg S. Edző: Brunczvig Fe­renc. Somogysárd: Baranyai — Páli, Sági I., Sági II., Kurucz, Sturm, Máli, Meíovics, Lukács (Csordás), Kaszás, Kozma. Ed­ző: Petz János. Góllövők: Varga F. (2), Hideg S. Jók: Barna (a me­zőny legjobbja), Horváth, Kenyér, Ágoston, Hideg S. Zimány ifi—Somogysárd ifi 2:2 Gulyás Lajos Barcs—Karád 1:1 (1:0) Barcs, 200 néző V.: Csapó. Barcs: Komat — Kovács, Er- delecz, Eegyed, Horváth, Holdo: si, Hegedűs (Cservölgyi), Edesár, Obiián (Racsek), Gulyás, Burka. Edző: • Gibizer József. Karád: Keresztes — öberhuber, Komá­romi I., Sostai, Komáromi II., lázár. Károlyi, Lesz, Buzsáki. Vndrásevics (Verkulács), Ta­kács, Edző: Papp Lajos. Góllövök: Gulyás, illetve Lázár. Jók: Horváth, Edesár, Gulyás, illetve az ege&z ven­dégegyüttes. Barcs ifi—Karád ifi 14.H Pandúr Ferenc Somogy tarnóca—K. Gazdász 4:1 (2:2) Kaposvár, 50 néző. V.: Si­mon. Somogytarnrtra: Vucskics — Sánta, Komjif, Kele, Fábián, Otárlics, Kovács V,, rátöri, Csá- los, Deák (Bircsák), Kovács Z. Fúr«: Ilosfai László. Gazdász: Sersl — Linder, Burcsa, Pí, rátöri, Vargra, Brunner (Fenyve­si), Benczik, Bácsics, Kersák, Pál, Térjék (Horváth), Edző: Zsirai Kálmán. Góllövők: Kömpf (2, egyet 11-esből). Kovács Z., Deák, illetve Pál. Jó: az egész ven - dégegyüttes. K. Gazdász ifi—Somogy - tarnóca ifi 3:0 Pócz* Kálmán Szónyi SE—Kiss J. SE 1:1 (1:1) Taszár, 100 néző. V.; Dunkler. Szőnyi SE: Kóra — Tobak, Golubics, Májusi, Kereső, Czer- ján, Korsós (Bányai), Meszlényi (Szilágyi), Pauska, Tolna, Hor­váth. Edző: Balogh László. Kiss J. SE: Szalai — Vészi, Paizs, Hujber, Hoppár, Rénes (Balogh), Magyar szempontból saép nap volt vasárnap a moszk­vai súlyemelő világ- és Euró- pa-bajnokságön. A 110 kiló­sok versenyében Jacsó Jó­zsef, a diósgyőriek 21 éves Mokány, Sárközi (Tóth), Murá­nyi, Benczc, Balázs, Edző: Két­szeri Ferenc. Góllövők: Horváth, illetve Bencae (11-esből). Jók: Go­lubics, a mezőny legjobbja, Májusi, Kereső, Pauska, il­letve Hoppár, Murányi. Balogh László A forduló válogatottja: Keresztes (Karád) — Zám­bori (Fonyód), Major (Va­sas), Barna (Zimány), Golu­bics (Szőnyi SE), Guricza (Marcali), Mód (Csurgó), Bocz (Latinca SE), Deme (Csurgó), Bagladi (Kapos­gép VL), Eleki (Csurgó). 1. Csurgó 12 8 3 1 29-12 19 2. Tab 12 6 6 — 26-12 18 3. Latinca SE 12 7 3 2 26-11 17 4. VBKM Vas. 12 7 2 3 35-13 16 5. Marcali 12 7 1 4 41-14 15 6. Kiss J. SE 12 6 3 3 18-7 15 7. Kaposg. VL 12 6 2 4 23-17 14 8. Zimány 12 5 3 4 20-23 13 9. S.-tarnóca 12 3 6 3 19-16 12 10. Barcs 12 3 6 3 13-14 12 11. S.-sárd 12 3 3 6 13-18 9 12. Kadarkút 12 3 2 7 17-27 8 IS. K. Gazdász 12 2 4 € 16-26 8 14. Karád ti 1 4 7 18-37 6 15. Fonyód 12 1 4 7 7-41 6 16. Szőnyi SE 12 1 2 9 12-43 4 versenyzője többsáOr megja­vítva a magyar csúcsot 410 kilogrammos új országos re­korddal végzett a második helyen a világcsúccsal győző szovjet Klokov mögött. Szünet után ismét atádl fölény jellemezte a találko-, zót, mindkét csapat játéka keményebbé vált, a hazai vé­dők Pintért és Nagyot csak durva szabálytalanságokkal tudták feltartani. Az 50. perc­ben Czár , a mérkőzés sorsát is eldönthetie volna, de nagy helyzetben kivárt. A látottak alapján 1 az ered­mény a bányászcsapatra néz­ve hízelgő. Jók: Mács, Incze, Vigh, illetve Utasi, Pintér, Nagy I. , Dezse Béla További eredmények: Má- zaszászvár—Bólv 3:1, Kisdo- rog—Sellye 2:0. PBTC—Nagy- mányok 1:0, Szigetvár—PVSK 0:0, Táncsics SE—Bonyhád 1:1 (szombaton játszották), A l területi bajnokság Állasa 1. K. Rákóczi 12 8 1 3 22-10 17 2. Bonyhád 12 6 4 2 17-12 11 3. Mohács* 12 6 5 1 26-7 15 4. Siklós 12 6 3 3 18-9 15 5. Nagyatád 12 5 5 2 16-11 .15 6. PVSK 12 4 6 2 17-12 14 7­-8. Sellye 12 5 4 3 13-11 14 Szigetvár 12 5 4 3 13-11 14 9. Kisdorog 12 5 1 6 19-16 11 10. Komló 12 3 5 4 17-14 -11 11. Boly 12 3 4 5 17-19 10 12. M.-Szászv. 1? 3 4 5 11-14 10 13. Táncsics SE 12 4 2 6 15-24 10 14. PBTC 12 4 1 7 13-24 9 15. Boglárlelle 12 3 2 7 16-21 8 16. N.-mányok 12 — 1 11 2-37 1 • 2 büntetőpont levonva. Országos ifjúsági bajnokság: Haladat»—Siófoki Bányász 11X) Országot serdűlőbajnokság: Haladás—Siófóki Bányász 3:0 Területi ifjúsági bajnokság: Siklós—Rákóczi I. 1:1 Komló—Nagyatád 8:3 Mohács—Bogiarleile 3:4 Súlyemelő VB—EB Jacsó ezüstérmes