Somogyi Néplap, 1983. augusztus (39. évfolyam, 181-205. szám)

1983-08-16 / 193. szám

Területi bajnokság Győzelemmel rajtolt a Boglárlelle Az idén már eggyel több csapat képviseli megyénket a területi labdarúgó-baj­nokságban. Az újoncként fölkerült Boglárlelle igazán szépen rajtolt: a nagy múlt­ra visszatekintő és' nemrégi­ben még az NB I-et is meg­járt PVSK-t nem minden­napi körülmények között, de teljesen megérdemelten legyőzte; szebb kezdésre aligha számíthattak a Bala- ton-parti településen. Csaló­dás viszont az újjászervezett Rákóczi bemutatkozása: a Pécsi BTC odahaza ebben az évben már másodszor, le­győzte a kaposvári együttest. A dobogóra vágyók között nagy harcot hozott a Mo­hács—Sellye találkozó, ez goi nélküli döntetlennel ért véget. A Kisdorog 1:0-ra le­győzte a Komlói Bányászt. A Rákóczi jövő heti ellen­fele, a Nagymányok odaha­za szenvedett vereséget a Bonyhádtól. PÉCSI BTC—K. RÁKÓCZI 1:0 (1:0) Pécs, 600 néző. V.: Klei­ber. PBTC: Fiedler — Stefek, König, Bíró, Szabó — Jurin, Bodró, Aradi — Bodor (Var­ga), Zsolt dr. (Jokli), Abra­ham. Edző: Polgár József. Rákóczi: Kutasi — Pe­tő, Zentai, Pandúr, Zatykó — Gyurics (Kurdi), Kakas, Hanusz — Richter (Hosszú). Bíró, Gyurkó. Edző: Bözsöny János. A bőrgyáriak kezdtek job­ban, de kínálkozó lehetőse­geiket nem tudták kihasz­nálni. Fokozatosan átvette az irányítást a Rákóczi, s ez védekezésre kény­szerítette a hazaiakat. A 35. percben mégis ők ér­ték el — mint kiderült — a mérkőzést eldöntő — gólt. Jobbról szállt keresztbe a labda, s a bal összekötő he­lyén tanyázó Ábrahám 15 méterről félmagasan a jobb sarokba lőtte. A szünet után végig a Rákóczi irányított. A 70. percben Bíró már a kapust is kicselezte, de az üres kapuba tartó labdáját az egyik hátra futó védő még a gólvonal előtt elrúg­ta. A bőrgyáriak ismét ta­vaszi taktikájukat alkal­mazták: előnyük birtoká­ban betömörültek és a nagy Rakóczi-fölény ellenére si­került vezetésüket megőriz­ni. Jók: Fiedler, Szabó. Ara­di, illetve Zentai, Kakas, Hanusz. Horváth László BOGLÁRLELLE—PVSK 3 S (1:1) Boglárlelle, 1200 néző. V.: László. Boglárlelle: Both — Kolo­nie*, Gulyás, Fejes, Pintér — Andermann, Kiss, Takács B. (Nagy J.) — Kalász, Ju­hasz, R áss (Pirgcl). Edző: Pusztai László. PVSK: Bank — Gallai, Kaszás, Hergenröder, Bark — Erdős (Barcsa), Hámori (Merkel), Horváth, Stájer — Fábián, Radics. Edző: Megy- gyes Lajos. Rekordszámú közönség előtt, kitűnő talajú pályán jól kezdett az újonc hazai együttes. Már az 5. percben megszerezte a vezetést Kiss távoli lövésével. Továbbra is veszélyesen támadott a Ba- laton-parti csapat, míg a MOGYI PLAP % Vasárnap már bajnoki , pontokért leptek pólyára az *■ NB II-es labdarugó-csapatok is. A Siófoki Bányász jól raj­tolt Odahaza fél óra is elég volt, hogy fölényesen legyőz­ze a 22. sz. Volánt. Sajnos,- a bajnoki táblázaton ennek az eredménye nem tükröző­dik : az MLSZ ismert dönté­se értelmében a siófokiaknak még egy győzelemre van szükségük, hogy nulláról in­duljanak. A forduló nem bővelkedett meglepetésekben. Idegenben egyedül a Kazinc­barcika tudott nyerni: a Debreceni Kinizsi otthoná­ban. Az újoncok közül a Ba­kony Vegyész és a Szolnok győzött, a Szabó L. SE dön­tetlent ért el. A nagy érden lődéssel várt Eger—Salgótar­ján összecsapáson érvénye­sült a hazai pálya előnye. A volt NB I-esek közül a DMVSC-nek és a Békéscsa­Onhausz Tibor a védelem oszlopa volt. bának is egyaránt meg kel­lett elégedniük idegenben egy-egy ponttal. Siófolti Bányász—22. sz. Volán 5:2 (0:0) rutinosabb vendégek kissé öregurasan szőtték támadá­saikat; egy 11-assel azonban sikerült is, Fábián révén ki­egyenlíteniük. A szünet után növelte az itamot a Boglárlelle, több gólszerzési lehetőséget is teremtett, és Kiss révén ismét vezetést szerzett. Közvetlenül a be­fejezés előtt egy szögletrú­gás után Hergenrődernek ugyan sikerült kiegyenlíte­nie, de a cserék miatti hosz- szabbításban Kalász révén a lelleiek belőtték győzelmet hozó góljukat. A lelkeseb­ben és tervszerűbben játszó hazai együttes megérdemelt győzelmet aratott az NB I- et megjárt játékosokkal tűz­delt pécsiek ellen. Jók: Gu­lyás, Andermann, Kiss, Ta­kács, illetve Hergenrőder, Bari. Hajas Gyula A további eredmények: Siklós—Mázaszászvár 1:0. Szigetvár—Boly 1:1, Nagy­mányok—Bonyhád 0:2, Kis­dorog—Komló 1:0, Mohács— Sellye 0:0. Szombaton . ját­szották: Táncsics—Nagyatád 3:1. 1. Táncsics SE 1 1 — — 3-1 •» 2. Bonyhád 1 1 — — 2-0 2 3. BoglárleUc 1 1 — — 3-2 2 1—G. Siklós 1 1 — — 1-0 2 Kisdorog 1 1 — — 1-0 2 PBTC 1 1 — 7 1-0 2 7—8. Szigetvár 1 — 1 1-1 1 Boly 1 — 1 — 1-1 1 9—10. Mohács 1 — 1 — 0-0 1 Sellye 1 — 1 — 0-0 1 11. PVSK 1 — — i 2-3 — 12—11. K. Rákóczi 1 _ i 0-1 — Mázaszászvár l — — i 0-1 — Komló 1 — — i 0-1 — 15. Nagyatád 1 — — i 1-3 — 16. N.-mányok 1 — i 0-2 — PBTC ifi—Rákóczi ifi I. 4:3, Nagyatád ifi 11. 1 :0. ifi—Rákóczi Siófok, 3500 néző: V.: Sza­bó B. (Juhász I., Varga). Siófok: Horváth — Brett- ner, Pardavi, Onhausz, Ta- kács — Szajcz, Belényesi (Mészáros 62. perc), Olajos — Szabó, Tieber, Havasi (Káro­lyi 63. perc). Edző: Szőke Miklós. 22. sz. Volán: Kertész — Nagy, Dunai, Bartosik, Hu­szár — Németh, Rojik, Goschler (Kosztolnik 62. perc), Aranyosi (Meszes 70. perc) — Vad, Szakáll. Edző: Nagy János. Élénk iramban kezdődött a mérkőzés. Már az első per­cekben kirajzolódott, hogy a Volán együttese védekezésire rendezkedik be. A 8. percben történt az első említést ér­demlő esemény: Dunai köny- nyelmüsködese után a labdá­ra rácsapó Tieber elől a vendég kapus csak önfeláldo- zóan tudta hálóját megmen­teni a góltól. A 18. percben Havasi remek beadásából a Megyei labdarúgó-bajnokság Három pontot szereztek az újoncok Kiss J. SE—Marcali VSE 3:0 (2:0) Marcali, 500 néző. V.: Po- lecsák. Kiss J. SE: Szalai —i Vészi, Paizs, Kujber, Hoppár, Györke, Lukács, Mészáros, Gödör, Sárkö­zi, Balázs (Murányi). Edző: Két­szeri Ferenc. Marcali: Dóm Só­vári — Hajdú II., Héder, Hege­dűs, Elek, Babina, . kuka. Kis - dörnyei, Guricza, Czuezka (Csór), Izsák (Béres). Edző: Kisborsó Imre. Góllövők: Mészáros, Gö­dör, Lukács. Jók: Gódor, Hoppár, Györke, Paizs, illet­ve Babina. Bek« Sándor Tab—Latinka SE 2:2 (0:0) Tab, 250 néző. V.: Sze- recz. Tab: Kiss F. — Reichert Z., Kiss L., Vend], Molnár, Bara­bás (Berki L.)* Kiss K., Vinkler (Szabó), Berki I., Reichert J., Kovács. Edző: Puha József. La- tinka SÉ: Schanczenbacher — Tóth, Bálint, Bátori, Reit, Mol­nár, Tamás, Atel, Mikó, Bocz, Bán (Nagy, Wolf). Edző: Sándor Imre. Góllövők: Reichert J., Berki L., illetve Bocz, Mikó. Jók: Reichert Z., Berki L., Reichert J., illetve Tóth, Reit Tamás, Ától. Farkas István Kaposgcp VL—K. Gazdász 2:0 (1:0) Topoaár, 100 néző. K.aposgép VL: Farkas — Bóna, Nagy, Gulyás, Hoffman, Dekány, Fazekas (Márton), Tapaszt!, Ágos­ton, Torma, Bagladi. Edző: Duschák István. K. Gazdász: Párvics — Pál, Jezeri Z., Jez-éri L., Varga, Burcsa, Bácsics, Krizl, Baráturi, Kersák, Limber (Fe­hér). Edző: Zsirai Kálmán. Góllövők: Ágoston, Bag­ladi. Kiállítva Bácsics a 80. percben reklamálásért. Jók: Bóna, Nagy, Dékany, illetve Párvics, Jezeri Z., Jezeri L. K. Gazdász ifi—Kaposgép VL ifi 4:3. Zsirai Kálmán Zimány—Kadarkút 2:2 (0:1) Zimány, 250 néző. V.: Perger. fcimány: Horváth — Kovács (Tamcsu), Barna, Szépics, Ágos­ton, Patzai, Varga (Csapó), Tresz- ler Harangozó, Kenyér, Hideg. Edző: Brunczvig Ferenc. Kadar­kút: Farkas (Kurdi) — Miovecz, Kereső, Kujhus, Németh, Jakab, Nagy, Szigeti, Bakonyi (Tur- maiiai), Kövesi, Rácz. Edző: Schán György. Góllövök: Hideg (2), illet­ve Rácz, Kövesi. Jók: Bar­na, Ágoston, Treszler, Hi­deg, illetve Kereső, Né­meth, Nagy, Rácz. Zimány ifi—Kadarkút ifi 2:2. Gulyás La jos Szönyi SE—Karad 5* (0:0) Taszár, 100 nézó, V.: Vaj­Szónyi SE: Horváth Gy. — Erős, Horváth R., Bokor, Hor­váth L., Zelizi, Svamper (Bá­nyai), Nagy, Szilágyi (Gőgös), Tolnai, ALbertkovics. Edző: »Ba­logh László. Kásád: Károlyi — Kreka, Balogh, Komáromi I., Ko­máromi II., tBuzsáki (Sostai), Lázár, Balázs, Öberhuber (Lóki), Lepenye, Györki. Edző: Horváth János. Góllövők: Nagy, Tolnai, Gőgös, Bányai, Albertkovics. Jók: Nagy, Tolnai, Horváth R., illetve Károlyi, Lázár. Balogh László VBKM Vasas—Fonyód fi:l (3:1) Kaposvár, 400 néző. V.: Cservölgyi. Vasas: Horváth L. — Fekete (Pável T.), Major, Pataki, Lacz- k-ovics, Pintér, Rózsavölgyi I., Czimmerman, Papp, Pávei Zs., várnai (Rózsavölgyi Gy.) Edző: Szenlgróti János. Fonyód: Ge­lencsér, Kiss, Kenéz, Dékány, Baranyai (Koszics), zám-bori, Pintér, Berentz (Mák), Zsirai, Pernecz, Antal. Mb. edző: Hor­váth József. Góllövök': Pável Zs. (2, egyet tizenegyesből), Papp (2). Rózsavölgyi I., Várnai, illetve Zámbori. Kiállítva a 80. percben Zámbori után- rúgásért. Jók: Papp, Rózsa­völgyi I., Pintér, Major, il­letve Kenéz, Zsirai. VBKM Vasas ifi—Fonyód ifi 5.9. Csupnr Gyula (Folytatás az 5. oldalon) da. labdát Tieber mellé lőtte. A 25. percben Szabó teremtett veszélyes helyzetét, de a lab­da végül is a kapus kezébe pattant. A 31. percben Belé­nyesi 20 méteres lövését véd­te szépen Kertész. Hét perc­cel később Belényesi szabad­rúgásából Szajcz fejelt kapu­ra, Kertész azonban jó ér­zékkel elcsípte a labdát. A szünet után nem sokat kellett várni a gólokra. Az 51. percben Havasi a 16-os oldalvonaláról ívelte be a labdát, s Belényesi 20 mé­terről, kapásból, a jobb felső sarokba bombázta. 1:0. Tíz perccel később ismét a ven­dégek hálójában táncolt a labda. Szabó, Havasi adoga­tás után az utóbbi az alap­vonalról ismét középre adott, es Olajos az ötösön belülről a jobb alsó sarokba lőtt. 2:0. A 69. percben Tieber o fél­pályáról indult el a labdá­tól, majd kiugratta, Szajczot, s az nagy nyugalommal S méterről a jobb alsó sarok­ba gurított. 3:0. A 75. perc­ben Szajcz viszonozta Tieber előbbi gesztusát: most ö ug­ratta ki a csatárt, az kicse­lezte az elébe futó kapust, majd 6 méterről az üres ka­puba tálalt. 4:0. A 83. perc­ben Bartosik lesgyanús hely­zetben kapta a labdát. A házi védők leálltak, így nagy nyugalommal törhetett a ka­pu felé, becsapta az elebe futó Horváthot, és a bal sa rokba lőtt. 4:1. A 86. perc­ben Horváth a 16-oson kívül kézzel tudott csak ártalmat­lanná tesszi egy támadás A vendégek szabadrúgáshoz jutottak, a labdat IS méter­ről Dunai a sorfal fölött * hosszúsarokba csavarta. 4:2. Még a 90. perc is tartogatott egy gólt: Mészáros erős lö­vését Kertész a felső lécre ütötte, a lepattanó labdara Károlyi rácsapott, s közelről a jobb alsó sarokba bombáz­ta. 5:2. Annak ellenére, hogy az első félidő gól nélkül leje- ződött be, végig siófoki tő- lény jellemezte azt a játék­részt is. A volánosok azon­ban ekkor még szervezetten és jól védekeztek, igaz, a ha­zaiak támadáaszövésébe szá­mos hiba csúszott. A szünet után mintha kicserélték vol­na a sióf,oki csapatot, leg­alább is ami támadójátékát illeti. Mint korábban az együttestől megszoktuk, épp olyan pontosan, szervezetten rohamozta a pestiek kapuját, s fél óra leforgása alatt négy ­szer be is vette. Ezután kis­sé lefékezett az együttes, a vendégek is föladták értel­metlen védekező hadállásu­kat, s az időnként könnyel- műsködo védők hibájából két könnyen elkerülhető gólt ka­pott a siófoki csapat. Ezután ismét állandósult a somogyi* ak fölénye, s eredménye az ötödik gól. A szünet utáni játékával a Bányász az ilyen arányú győzelmet is teljeserj megérdemelte. Jók: Olajos, Onhausz, .Szajcz, Belényesi, Tieber, illetve Dunai, Rojik, Bartosik, Szakáll. Molnár József A további eredmények: Ganz-MÁVAG—Szekszárdi Dózsa 0:0, Hódgép—Sopron 2:0, Nagykanizsa—Baja 5:3, Bakony Vegyész—Kecskemet 3:1, Ózd—DMVSC 0:0, Szol­nok—Keszthely 2:1, Szabó I». SE—Békéscsaba 1:1, Eger— Salgótarján 3:2, Debreceni Kinizsi—Kazincbarcika 2 A bajnokság állása: 1. N.-kanizsa 1 1 — — 5-3 2 2. B. V egyész l 1 — — 1-1 2 3. H.-Metripond 1 1 — — 2-0 2 4— 5. Eger 1 1 — — 3-2 9 K.-harcikat 1 1 — — 3-2 •> 6. Szolnok 1 1 — — 2-1 O 7—8. Saabé L. SE 1 — 1 — 1-1 1 Békéscsaba 1 — 1 — 1-1 1 9­12. Ózd 1 — 1 — 0-0 1 Debr. MVSC 1 — 1 — 0-0 1 G.-Mávag 1 1 — 0-0 1 Szek&zárri 1 — 1 — 0-0 l 13­-14. Debr. K. 1 — — 1 2-3 0 Salgótarján 1 —­1 2-3 • 15. Keszthely 1 — — 1 1-2 a 16. Baja 1 — — 1 3-5 0 17. Kecskemét 1 — — 1 1-3 • 18. Sopron 1 — — 1 0-2 a 19. 22. sz. Vota« 1 — — 1 2-5 • 20. Siófok 1 1 — — 5-2-2 A fegyelmi döntés ertelmeben a Siófok p on tsz ama bői f-et le­vontunk. 22. sz. Volán ifi—Sioíok ifi 2:1. 22. sz. Volán serdülő—Sió­fok serdülő 10:0 A Somogy megyei Sütő- és Édesipari Vállalat siófoki gyára (Siófok, Somogyi Béla u. 55.) a Balaton-parti üdülők dolgozói szezonon kívüli foglalkoztatásának biztosítására 1983. SZEPTEMBER 15-TÖL 1984. MÁJUS 15-IG meghatározott idpre (későbbiekben évenként rendszeresen) nappali egyműszakos édesipari munkára — jó kereseti lehetőségek mellett — szakképzetlen munkavállalók jelentkezését várja Jelentkezés és bővebb felvilágosítás a helyszínen, a kenyérgyár vezetőjénél. (234756) \ Labdarúgó NB íl Öt góllal nyitott a Siófoki Bányász Gól utáni öröm Boglárlellén.