Somogyi Néplap, 1983. április (39. évfolyam, 77-101. szám)

1983-04-19 / 91. szám

Az 5.-0 és Tieber A rémhír szárnyakon repül, méghozzá nem is madár, ha­nem egy modern repülő del­taszárnyain. Már a múlt hét közepén tele volt vele az egész Siófok. Arról volt szó, hogy a Bányásznak szomba­ton nem szabad nyernie, mert köti az egyezség. A jól értesültek tudni vélték, hogy már az ősszel megegyezett a két testvércsapat, hogy mindkét találkozón megosz­toznak a pontokon. Ennek csupán annyi volt az alapja, hogy Kanizsán mióban gól nélküli döntetlen született. Egyesek már azt hajtogatták, hogy akár mind a két pontot Tieber László oda lehet adni, ezzel kell segíteni a nehéz helyzetben levő zalaiakat, akik aztán majd visszaadják a kölcsönt, akkor, ha egy-két év piálva esetleg ínséges napok követ­keznek. Nos, az eredmény is­mert. Akár tetszik a rémhir- terjesztöknek, akár nem, győ­zött a Siófok és ezzel ismét visszajutott a második hely­re, míg a vesztes kanizsaiak megmaradtak az utolsó előt­ti helyen. A találkozó tartogatott né­hány érdekességet. Nem min­dennap fordul elő, hogy a hazai csapat két egymást kö­vető öngóllal jusson vezetés­hez. Igaz, ezekhez szükség volt arra is, hogy a hazaiak jól rohamozzanak és annyira a kapujukhoz szegezzék el­lenfelüket, hogy azok kap­kodásra kényszerüljenek. Ez a két gól aztán annyira meg­nyugtatta a somogyi csapatot, hogy sorra alakította ki jobbnál jobb helyzeteit az el­lenfél kapujánál. Ebből hár­mat már maga értékesített. Tieber először akkor került az érdeklődés középpontjába, amikor a Videoton — telje­sen váratlanul — átadta a siófokiaknak. Ki hitte vol­na. hogy az a labdarúgó, aki iránt a külföldi profi klubok is érdeklődést tanúsítanak, nem kell a Videotonnak. Le­het, hogy a fehérváriak az­óta már megbánták döntésü­ket. Nem így a Bányász. Tie­ber László rövidesen beillesz­kedett az új környezetbe és Ozdon (az ősszel) már nem tudták megfogni az ellenfél védői. Azóta számos mérkő­zésen volt csapata vezéregyé­nisége. Most szombaton pe­dig a mezőny legjobbja volt. Lőtt két gólt és összehozott egy tizenegyest is. Siófokon most már csak azt sajnál­ják, hogy a kitűnő szélső vándorbotot vesz a kezébe és felcsap profinak. Nem lesz könnyű megfelelő helyettest találni a Bányász szakveze­tőinek. J. R. Az NB II állása 1. Volán 2. Siófok 3. SZEOL AK 4. Salgótarján 5. K.barcika 6. Hódmezővh. 7. Kecskemét 8. Eger 9. Szekszárd 10. Baja 11. D. Kinizsi 13. Keszthely 13. Sopron 14. Ózd 15. Ganz-Mávsg 16. Bauxitbány. 17. Dorog 18. 22. sz. Volán 19. Nagykanizsa 20. Nagybátony 26 13 8 5 50-24 34 27 11 10 6 «1-31 32 27 13 5 9 «9-35 31 27 13 5 9 «3-31 31 2« 13 5 8 41-31 31 27 14 3 10 «3-35 31 27 11 8 8 38-30 30 27 1 2 3 12 51-42 27 27 10 7 10 33-39 27 27 9 8 16 37-36 26 27 8 10 9 31-30 26 27 11 4 12 39-41 26 27 9 8 10 29-31 ?6 27 9 8 10 40-45 26 27 10 5 12 34-58 25 27 9 6 12 34-40 24 27 8 8 11 28-36 24 27 7 9 11 42-49 23 27 10 2 15 40-51 22 27 6 4 17 29-57 16 A 23. fordulóban lezajlott Vo­lán—Kazincbarcika (7-0) mérkő­zés eredménye nem szerepel a táblázatban, mert az MLSZ ha­tározata értelmében a mérkőzést újra játsszak. EB-SELEJTEZŐ Magyarország—Luxemfeurg 6:2 (3:0) A Népstadionban 14 ezer néző előtt a máltai Azzopar- di játékvezetése mellett le­folyt mérkőzésen megismétlő­dött a luxemburgi eredmény. Válogatottunk az alábbi ösz- szeá'nításban játszott: Katzirz — Péler, Kerekes. Garaba, Tóth — ITannich. Nyilasi, Pó- czik (Burcsa 28. perc) —Haj­szán, Kiss, Pölöskei (Szentes a 26. percben). Már a mérkőzés elején a vendégek behúzódtak kapu­juk elé, csak néhány kemény belemenéssel hívták fel ma­gukra a figyelmet. Ennek lett áldozata Poczik és Pölöskei. A 23. percben Póczik labdá­jára Hajszán rácsapott, és 12 méterről a kapuba lőtte. 1:0. A 34. percben Nyilasi egy szabadrúgást a bal felső sa­rokba csavart. 2:0. Három perccel később, Kiss 25 mé­terről bombázott a kapuba. 3:0. Szünet után a magyar védők jóvoltából csaknem egyenlítettek a vendégek. Az 57. percben Reiter közelről fejessel szépített, 3:1, majd Malget a kifutó Katzirz mel­lett lőtt a hosszú sarokba. 3:2. Ezután rákapcsolt a magyar válogatott. 61. perc: Szentes a kiinduló kapus mellett he­lyezte a labdát a kapu jobb oldalába. 4:2. 63. perc: Nyi­lasi húsz méterről bombázott a bal felső sarokba. 5:2. 65. perc: a mérkőzés legszebb gólja következett: formás tá­madás végén Hannich re­mekül indította Burcsát, aki 10 méterről beállította a véd- eredményt. 6.2. Az EB-selejtező III. cso­portjának állása: 1. Anglia 2. Magyarország 3. Dánia 4. Görögország 5. Luxemburg 4 2 2 — 14-2 6 2 2--------12-4 4 2 11-4-3 3 3 1112-3 3 4 ------- 4 5-25 — T otó A 16. játékhét nyertes szel­vénye: 1, 1, 1, X, 1, X, X, X, x, x, x, 1, x, -(-2. 10 fogadó ért el 13+1 ta­lálatot, nyereményük egyen­ként 123 4®1 forint, a 13-asok ,34 371, a 12-esek 918, a ll­esek 102, a 10-esek 30 forin­tot érnek. Megyei labdarúgó.bajnokság Terllletl labdarúgó-halnaksúg A somogyi csapatok „pontatlan” vasárnapja Szomorúan végződött a hét­vége a területi bajnokságban szereplő somogyi együttesek­nek. A bajnoki álmokat szö­vögető Rákóczi az egyik ki­esőjelölthöz, a BTC-hez uta­zott Pécsre. Sajnos ezen a mérkőzésen nem érvényesült a papírforma. A bőrgyári együttes egyetlen lőtt’ góllal is le tudta győzni a kapu előtt hetek óta határozatlan kaposváriakat. Nem sikerült a Táncsics bonyhádi kirán­dulása sem. Megközelítően azonos képességű két csapat találkozott s a hazai pálya előnye döntőnek bizonyult. Már szombaton lejátszotta odahaza mérkőzését a Nagy­atád. Nos, a tavasszal hétről hétre szép győzelmekkel ki­rukkoló mohácsiakat a so­mogyi újonc sem tudta a si­kersorozatban megállítani. Vendéggyőzelem született. Az élen nagyon összetömörült a mezőny. A kiesés elkerülésé­ért harcoló PVSK ugyan le­győzte saját pályáján a Sik­lóst, de a siklósiak ennek el­lenére ott maradtak az élen. Mögöttük azonban három együttesnek — a Rákóczi mellett a Sellyének és a Mohács-Véméndnek is — egyaránt 28—28 pontja van. PÉCSI BTC—K. RAKÖCZI 1:0 (1:0) Pécs, Bőrgyár pálya, 300 néző. V.: Fazekas. PBTC: Fiedler — Georgriu, Tóth, Bíró, Lucz — Aradi, Jurin, Bodor — Getto (Várhelyi, 25. perc), Zsolt dr. (König, 88. perc), Abrahám. Edző: Oskó László. Rákóczi: Horváth — Pető, Zen- tai, Prancz, Csorba — Kakas, Walter (Hámori, 70. perc), Ha- nusz (Gyurics, 18. perc) — Cza- bula, Bíró, Hosszú. Mb. edző: Zag József. 30. perc: Egy bőrgyári tá­madás végén Aradi jól idő­zített labdát táialt Bodor elé, aki élesen lőtt a kapu bal sarkába. 1:0. Nem úgy indult 'a mérkő­zés, hogy a hazaiak meg­szerzik a győzelmet. A Rá­kóczi mindjárt a kezdés után magához ragadta a kezdemé­nyezést, s csak negyedóra után fokozatosan vette át az irányítást a hazai együttes. Ekkor viszont a vezetest is megszerezte. A mérkőzés to­vábbi szakaszában — külö­nösen a második játékrész­ben — a Rákóczi elkesere­detten rohamozott, de tár madói az ellenfél 16-osánál annyira eibátortala nodtak, hogy kialakított helyzeteik­kel nem tudtak mit kezdeni, vagy pedig a nagyon jó na­pot kifogó Fiedler akadályoz­ta meg a gólszerzést. Időköz­ben a fellazuló kaposvári vé­delem mellett a BTC néhány kontratámadást is vezetett, s ezek végén bizony Horváti­nak is szüksége volt minden tudására, hogy csapata ne kapjon újabb gólt. Bár a Rákóczi az utolsó pillanatig nem adta föl, lagymatag pró­bálkozásai folytán kénytelen volt vesztesen elhagyni a já­tékteret. Jók: Fiedler, Bíró, Aradi. Várhelyi, illetve Zen- tai, Gyurics. Horváth László MOHÁCS-VÉMÉND— NAGY AT Ad 2:1 (0:1) Nagyatád, 1200 néző. V.: Máy. s ami nem sikerült a hazai­aknak — a helyzetkihaszná­lás — az sikerült a vendé­geknek. Jók: Schwartzkopf, Hámori. Szigeti, illetve Mo­hácsi, Miklós, Savanyó. Dezse Béla BONYH AD—TÁNCSICS SE 3:2 (3:1) Bonyhád, 400 néző. V.: Ra- dó. Bonyhád: Mucska — László, Kovács, Horváth, Nagy — Szőcs (Izsák, a szünetben), Sebestyén (Pfeifer, 62. perc). Sterez — Pat­kó, György, Buila. Edző: Fertő­szögi Béla. Táncsics: Füredi — Hammer, Szeilz, öbert, Lajtai (Pintér, 76. perc) — Balázs, Magyar, Martin —r Szigeti, Martina. Bagoly. Mb. edző: Csordás Győző. 10. perc: A fölöslegesen cselezgető Balázst Nagy sze­relte, Bullához adott,, aki 14 méterről a kapu bal oldalá­ba lőtt. 1:0. 17. perc: Szögletrúgás után a bonyhádi védelem röviden szabadított fel, és Szigeti 18 méterről óriási gólt lőtt a jobb sarokba. 1:1. 38. perc: Bulla 20 méteres szabadrúgása a sorfal és a későn mozduló Füredi mel­lett a kapu bal oldalában kö­tött ki. 2:1. 42. perc: A késlekedő hon­véd védők mellett Palkó 8 méterről küldte a labdát a bal sarokba. 3:1. 53. perc: A 16-oson belül az egyik hazai védő kézzel ért a labdához. A 11-est Martin biztosan lőtte a jobb sarokba. 3:2. Küzdelmes, változatos, jó iramú mérkőzést hozott a két csapat találkozója, mindkét együttes sokat támadott. Szü­Helycsere az élen A megyei labdarúgó-baj- noksag hétvégi fordulója is­mét igazolta, hogy ebben az osztályban sincsenek előre lefutott mérkőzések. A lista­vezető Kiss J. SE múlt heti kudarcát megismételte. Ez­úttal hazai pályán szenvedett vereséget, s átadta helyét a Latinca SE-nek. A Boglárlel- le újabb győzelmével a har­madik helyre rukkolt elő, a Tab úgy lett a negyedik, hogy pontszámban beérte a Kaposgép VL-t, de egy mér­kőzéssel még kevesebbet is játszott. A múlt héten elma­radt Kadarkút—Tab találko­zót szerdán 17 órakor rende­zik, s ennek eredménye to­vább alakíthatja még a ta­bellát. A Latinca SE a Barcs ellen vesztésre álló mérkő­zést fordította maga javára, míg a dobogós helyért küz­dő Kaposgép VL nem tudta kétvállra fektetni a „megtál­tosodó” Marcali VSE-t Az alsóházban egyre inkább re­ménytelen helyzetbe sodró­dik a Balatonkeresztúr és a Közlekedési SE. A Gazdász újabb pontot szerzett, s igyekszik minél távolabb ke­rülni a mezőny aljától — hátránya azonban ezen a hétvégén sem csökkent az előtte álló Marcali mögött. Boglárlelle—Kiss J. SE 2:1 (1:1) Kapoly, 200 néző. V.: Ma­gyar. Boglárlelle: Both — Nagy J., Fejes, Kiss J., Riba, Kisöörnyei, Andermann, Pintér, Hollósi, Ta­kács Gy., Takács B. Edző: Pusz­tai László. Kiss J. SE: Szalai — Murányi, Paizs, Kujber, Vészi, Mészáros, Balázs, Németh, Gö­dör, Györke, Udvardi. Edző: Kétszeri Ferenc. Góllövők: Takács Gy., Fe­jes, illetve Gódor. Jók: Both, Fejes, Kiss J., Riba, Takács Gy., illetve Paizs, Gódor, Ud­vardi. Kálmán Ferenc Tab—VBKM Vasas 3:1 (1:0) Tab, 300 néző. V.: Szerecz. Tab: Kiss F. — Reichert Z., Vendl, Kiss L., Majkó (Berki L.), Barabás (Tóth), Kovács, vinkler, Berki I., Reichert J., Németh. Edzó: Puha József. Vasas: Kuta- si — Pozsár, -Pataki, C.ti mm er­mann, Lackovics, Giiitsch, Ko­vács, Szabó, Sárdi (Pailós), Fá­bián, Várnai. Edző: Szentgrótí Jáfcos. Góllövők: Reichert J., Ber­ki I., Vinkler, illetve Sardi. Jók: Vinkler. a mezőny leg­jobbja, Reichert Z„ Kovács, Németh, illetve Kutasi, Pa­taki, Lackovics. Vasas ifi—Tab ifi 6:0. Farkas István Kaposgép VL—Marcali VSE kapós vár, 50 néző. V.: Ju­tái. Kaposgép VL: Fekete — Nagy, Gulyás, Hoffmann, Posta, Hor­váth, Márton, Varga, Bagladi, Ágoston. Schulcz (Duschák). Ed­ző: Duschák István. Marcali: Dombóvári — Zajcsuk, Hajdú I., Ilia (Juhász), Babina, Hajdú II., Luka, Elek, Guricza, Héder, Bar- ta. Edző: Kisborsó Imre. Jók: Dombóvári, Hajdú I., Héder. Kaposgép VL ifi—Marcali ifi 1:1. Göncz István Csurgó—Fonyód 4:0 (1:0) Csurgó, 200 néző. V.: Pá­pai. Csurgó: Major — Czink, Ko­vács A., C. Kovács, Kiss, Tátrai F. (Készéi), Mód, Novak, Tátrai J., Markek, Péntek. Edző: Készéi Ferenc. Fonyód: Gelencsér —- Bodó, Kenéz, Gyökeres, Zámbo- ri, Dékány, Ladiszlai, Pintér (Le­pénye), Pernecz, Pasztusics, Zsi- rai (Kiss). Edző: dr. Vida János. Góllövők: Péntek (2), Mar­kek, Készéi. Jók: C. Kovács, Kiss, Markek, Péntek, illet­ve Zámbori, Dékány. Csurgó ifi—Fonyód ifi 2:2. Kovács Antal Latinca SE—Barcs 2:1 (0:1) Marcali, 150 néző. V.: Las- kai. Latinca: Hajnal — Mikó, Tóth J. , Bátori, Reit, Bartos (Nyakas), Tamás, A tó, Hargitai, Bocz, Nagy (Bőgődéi). Megbízott edző: Mé­száros András. Barcs: Komái — Erdei, Edesár, Horváth, Kovács, Holdosi, Kemény (Mongult), He­gedűs, Porrogi, Burka (Erdelecz). Cservölgyi. Edző: Gibizer József. Góllövők: Bocz (2), illetve Holdosi. Jók: Bocz, Tamás, Bátori, illetve Holdosi, Hor­váth, Kovács. Rákóczi II. ifi—Barcs ifi 5:0. Giber Károly K. Gazdász—Karad 1:1 (0:1) Kaposvár, 50 néző. V.: Ker­cza. Gazdász: Baksics — Turóczi, Küher, Mile, Varga, Benczik, Je- zeri L., Hegedűs, Kersák, Pál (Dunár), Horváth (Lukácsa). Ed­ző: Zsirai Kálmán. Karad: Ke­resztes — Balogh, Komáromi I., Sostai, Komáromi II., Buzsáki, Lesz, Károlyi, Lepenye (Andrá- sevics), Oberhuber (Horváth), Lázár. Edző: Horváth János. Góllövők: Dunár, illetve Lepenye. Jók: Baksics, Kü­her, illetve Balogh, Komáro­mi II., Lázár. K. Gazdász ifi—Karód ifi 5:0. Zsirai Kálmán (Folytatás az 5. oldalon) Mohács-Véménd: Homyák — Tóth, Hámori, Berki, Dárdai — Pilkhoffer, schwartzkopf, Szige­ti (Tukenics, 87. perc) — Lőrincz Boher, Markovics. Edző: Mathesz Imre. Nagyatád: Szabó — Miklós, Szi- monecz, Hoffmann, Savanyó — Kiss, Vidák (Borsfái, 58. perc), Mohácsi — Pintér, Fendrik, Ta­kács (Lóki, 76. perc). Edző: Fuisz János. 18. perc: Szőgletrúgáshoz jutott a Nagyatád. Takács jól ívelte be a labdát, s a meglepett védők között azt Mohácsi közelről a hálóba sodorta. 0:1. 60. perc: Lőrincz jobb ol­dalon vezetett támadást. Az atádi védők késlekedtek, így a csatár nyugodtan adhatott középre, a labdát Schwartz­kopf négy méterről fejjel juttatta a kapuiba. 1:1. 66. perc: A 16-os oldalvo­nalánál az ötössel egy magas­ságból végezhetett szabadrú­gást a vendégegyüttes. A be­ívelt labdát a hazai védők csak nézték, és azt Szigeti közelről fejjel a hálóba jut­tatta. 2:1. Ügy indult a mérkőzés, hogy az atádiak sima győzel­met aratnak. A közönség ré­gen látta ilyen jól játszani a hazai együttest, mint az első játékrészben. Ebben az időszakban Miklós két ízben továbbá Kiss, Takács, Fend­rik egy-egy alkalommal akár újabb gólt is szerezhetett volna. Szünet után a kiha­gyott helyzetek megbosszul­ták magukat Rákapcsolt a Mohács, az atádi csapat ért­hetetlenül kapkodni kezdett, net után elszántan rohamo­zott a Táncsics, de gólhely­zeteit nem tudta értékesíteni. A vereségben közrejátszott a Táncsics néhány kulcsjátéko­sának gyenge teljesítménye is. Jók: Bulla. Nagy. Kovács, Horváth, illetve Öbert, Laj­tai. Jurák József További eredmények: PVSK—Siklós 3:1, Máza- szászvar—Komló 1 :fl. Boly— Dombóvár 3:1, Kisdorog— Enying 1:0. A bajnokság állása: 1. Siklós 22 12 5 5 27-13 29 2. K. Rákóczi 22 13 2 7 40-17 28 3. Sellye 22 11 6 5 40-22 28 4. Mohácsi TE 22 12 4 6 25-17 28 5. Komló 22 12 2 8 40-26 26 6. Boly 22 11 4 7 39-32 26 7. Kisdorog 22 11 2 9 34-29 24 8. Nagyatád 22 7 9 6 29-28 23 9. Bonyhád 22 7 8 7 33-33 22 10. Péc-si BTC 22 7 fi 9 21-32 20 11. Táncsics SE 22 7 5 10 37-37 19 12. Pécsi VSK 22 7 5 10 34-42 19 13. Dombóvár 22 6 5 11 20-29 17 14. M. szászvár 22 5 7 10 20-34 17 15. Paks 22 6 4 12 27-46 16 16. Enying 22 2 6 14 24-53 10 Területi ifjúsági bajnokság: Rákóczi—PMSC 1:0. Sellye—Nagvatád 2:1. Siófok—PBTC 0:1. Miután vasárnap a Komló 2:0-ra legyőzte az élen álló Baját, a Rákóczi ifi átvette a vezetést. Területi serdülő bajnokság: Rákóczi—PMSC 1:1. Sellye—Nagyatád 1:2. Siófok—PBTC 2:1. Légicsata a Kaposgép VL (sötét mezben)—Marcali talál­kozón A Somogy megyei Sütő- és Édesipari Vállalat fenntartási osztálya (Kaposvár, Kenyérgyár u.) fölvesz géplakatos, villanyszerelő, gáz- és olajégő szervizes szakmunkásokat, jó kereseti lehetőséggel. Jelentkezés és bővebb felvilágosítás a helyszínen, a munkahely vezetőjénél. (222225)