Somogyi Néplap, 1983. március (39. évfolyam, 50-76. szám)

1983-03-22 / 68. szám

Labdarúgó NB // Pontot vesztett a Siófok TERÜLETI BAJNOKSÁG Öt pontot szereztek a somogyi csapatok Pandur, a Rákóczi egyik új szerzeménye fezeti föl a labdát A labdarúgás második vo­nalának hétvégi fordulója bővelkedett1 meglepetések­ben. Iga/- a papírforma a Volán-—Kazincbarcika mér­kőzésen a közlekedésiek mellett szólt, de azt senki sem várta, , hogy a hazai együttes gólözönnel győzi le a feljutás egyik várományo­sát. Tctob csapat idegenben szerzett két pontot. Az Eger Nagy batony ban ugyancsak fölényes győzelmet aratott. A Salgótarján Debrecenből, a Kecskemét Bajáról tért ha­za győztesen. Továbbra is veretlen a Hódmezővásár­hely, ezúttal Dorogon szer­zett egy pontot. A somogyi labdarúgótábor legnagyobb örömére veretlen a Siófoki Bányász is. Látszólag „köny- nyebb" ellenfél jutott szá­mlára vasárnap, de mint ki­derült, ez a kép csalóka volt. A siófokiak a kiesés elkerü­léséért küzdő 22. sz. Volán­tól csak az egyik pontot tud­ták elven,ni. A Bányász így ás egy hellyél előbbre lépett, s jelenleg harmadik a táb­lázatom. Siófoki Bányász — 22. sz. Volán (0:0) Siófok, 2500 néző. V.: Kiss G. (Gergácz, Láng) Siófok: Horváth II. — Brettner, Pardavi, Onhausz, Takács — Szajcz, Bódi, Ola­jos — Károlyi, Havasi, Sza­bó (Mészáros 74. perc). Ed­ző: Szőke Miklós. 22. sz. Volán: Kertész — Kosztolnik, Csider, Huszár, Vaszilev — Goschler, Ara­nyosi — Kotul (Németh J. 69. perc), Vad, Nemeth L. (Huszár 64. perc), Szakáll. Edző: Halácsi László. Lendületesen kezdett a Bá­nyász, s az ötödik percben Bódi szögletét Onhausz ma­gasam föiugorva alig fejelte a bal kapufa mellé. A 10. perc ben Szabó egy cselsoro­zat utam már a kapu elé ke­rült, de a védők föltartották, s a következménye szabad­rúgás. Tovább tartott a sió­fokiak kezdeményezése: a 18. percben Szabó ment el a bal szélen, jól időzített át­adását azonban Havasi az ötösöm elhibázta. A 22. percé­ben Szajcz megunva a csa­tárok tehetetlenségét, 30 mé­terről bombázót}, kapura, de a labda elcsúszott a bal ka­pufa mellett. Három perccel később Károlyi vezette be ,a labdát a kapu előterébe, de Vaszilkótól szorongatva mel­lélett A 27. percDen Parda­vi adott nagyszerű labdát a kapu elé, ám az ötösön ál­ló Szabó taipa alatt elcsú­szott (Nagy helyzet volt.) A 36. percben Bódi 40 meteres szabada-ugasa t védte bravúr­ral Keltesz. Nehány perccel később Bodi már a búmtetó- terület közelében járt, ami­kor felrúg, fák. A szabadrú­gást azonban — ugyancsak ö t— kapu fölé küldte. A 40. perc eseménye: Havasi hi­bázott el óriási helyzetet. Brettner átadásából az ötös­ről sem tudott a kapuba ta­lálni. A félidő utolsó percei­ben Szabót faultolták a kapu­tól 20 méterre. Bódi jbl irányzott lövésénél azonban Keitész ismét a helyén volt. A szünet utam a vendege* öt perc alatt két helyzetet dolgoztak ki. Az 53. percben 18 méterről juthattak szabad­rúgáshoz. Kotul jól csavart, felső sarokra tartó labdáját Horváth II. remek érzékkel szögletre ütötte. A következő percben Tákács szabálytalan­kodott a 16-oe oldalvonalá­nál, ezúttal Aranyosi lőtt kapura, de Horváth II. most is biztosan fogta a lövést. Ezzel a volámosok előtték puskaporukat, ismét siófoki próbálkozások következtek. A 60. percben Károlyi jó beadását Szajcz kapásból tíz méterről fölé lőtte. Tíz perc­cel később ismét Szajcz volt a főszereplő, húszméteres, hatalmas lövését Kertész azonban óriási bravúrral vé­deni tudta. Még egy lehető­ség kínálkozott a hazaiak­nak: a 85. percben Bódi szabadrúgása — ez azonban elakadt a sorfalban. A tavaszi idény két ve­retlen csapatának találkozó­ján alacsony színvonalú já­tékot hozott. A Bányász an­nak ellenére, hogy az egesz mérkőzésen' kezeben tartotta az irányítást, nem tudott tartósan lelkes ellenfele fölé kerekedni. A vendégek vé­dekezésre rendezkedtek be, hélv/etükét azonban meg­könnyítette a helytelen fel­fogasban játszó haza; csatár­sor gyenge teljesítménye. A nagy siófoki fölény ellenére a vendegek kapuját jobbára csak a szabadrúgások ve­szélyeztettek, Bár a Bányász helyzetei alapján közelebb állt a győzelemhez, a volá­notok szervezett és lelkes játékukkal rászoiga tak az együk pontra. . Jók : Brettner. Pardavi, illetve Kertész, Csi- ber, Vaszilev, Aranyosi. Molnár József A további eredmények: Dorog—Hódmezővásárhely 0:0, Bauxitbányász—Olajbá­nyász 2 0 Volán SC—Ka­zincbarcika 7:0, Gainz-Má- VAG—Sopron 1:0. Nagybá- tohy—-Eger 1:4, Debreceni K inizsi—Salgötar j ám 0:1, Baja—Kecskemét 0:1. Ózd— Szekszárd 3:1, Szeged— Keszthely 3:0. 1. Volán SC 23 42 7 4 52-22 31 2. SZEOL AK 23 12 5 6 46-29 29 3; Siófok 23 9 9 5 32-28 27 4. K.-barcika :r; 11 4 8 .37-3« 26 5. Kecskemét 23 9 7 32-24 25 6. Salgótarján 23 10 5 8 33-1*6 25 7. Hód mezöv. 23 11 3 9 37-32 25 8. Éger 28 11 2 10 45-36 24 9. Baja 23 8 7 8 30-26 23 10. Keszthely 23 16 3 10 33-3« 23 il. Sopron 23 8 6 9 27-28 22 12. 22. sz. V. 23 7 8 8 37-40 22 13. Szekszárd 23 8 fi 9 28-34 22 14v Debr. K.-23 7 7 9 28-28 21 15. Bauxitb. 23 8 5 1« 29-33 21 16. N.-Kanizsa 23 9 2 12 34-40 20 17. Dorog 23 8 4 11 26-34 20 18. ózd 23 6 7 1« 34-43 19 19. G.-Mávag 23 7 5 11 27-52 19 20. Nagybátony 23 6 4 13 28-49 16 A Siófoki Bányász vasár­napi mérkőzésének 74. per­cében meglepetéssel tapasz­talták a hazai szurkolok, hogy Szabót egy eddig telje­sen ismeretlen fiú váltotta föl a pályán. — Ki ez a já­tékos? — kérdezgették töb­ben is. Nos, erre kevesen tudtak választ adni. Mészá­ros Zoltán eddig a Ferenc­város játékosa volt. Az 1936- b an született csatárt egye­sülete a nyárig kölcsön adta a siófokiaknak. Igazolását a múlt hét végén nyélbe­ütötték a Bányász vezetői, így kerülhetett sor játékara. A többszörös magyar ifjúsá­gi válogatott játékostól a támadosor további javulá­sát várják Siófokon. Csaknem teljes sikerrel sze­repeltek a somogyi csapatok a 18. fordulóban. Különösen a Táncsics eredménye figye­lemre méltó. Pécsen maga­biztos játékkal győzte lé a BTC-t. A Rákóczinak nem’ okozott gondot idehaza a meggyengült Dombóvár két vaura fektetése', az Alád vi­szont nem bírt a PVSK-yal, s a két csapat találkozója döntetlenül végződött. A pé­csiek kispadjan usmnét egy „új” edző üit; Horváth Lász­ló. Az egykori kitűnő baiszel- so váltotta föl ebben a sze­repkörben Lendvai Miklóst a műit heten. A táblázaton lényeges változások nem tör­téntek. A Bikios kémény csa­tában ugyan, de legyőzte a Hé percen keresztül tíz emberrel játszó Bonyhádot, így előnye az élen továbbra is megma­radt. A Korriio vereségével két pontra leszakadt az éllo­vasok tói.: K. Rákóczi — Dombóvár 3:0 (2:0) Kaposvár; 1500 néző. V.: Rado. Rákóczi: Horváth — Pan­dur (C'zabulá a szünetben), Zentai, Prancz, Csorba — Ka­kas, Hámori, Walter — Bo­ros (Hosszú 62. percben), Bíró, Weber. Mb. edző: Zag József. Dombóvár: Horváth — Kur­di, Barmi, Lakos, Helmeczi — Tőth-Bagi, Havasi, Nikházi Iván, Dudás, Tóth (Farkas 46. perc). Edző: Szabó László. 4.. perc: Kakas jobboldali szöglétrugasa után Csorba fe­jelt kapura, s Horváth a lab­dát kézzel csak beljebb tud­ta segíteni, ljfl. 37. perc: Bíró hatalmas partdobasa után Hámort fej­jel továbbcsúsztatta a labdat, a kapus menteni próbált, de Walter elé ütötte, s ó a ka­pu torkából a hálóba fejelt. 2 :<L 71. perc: egy megítélt sza­badlugast Hámori talppal Csorba elé tolt, s ő 18 mé­terről a jobb összekötő he­lyéről •— kár, hogy nem .a legjobban találta el a labdát —, de az így is a meglepett és kéaőn vetődő Horvath mellett a bal kapufáról a hálóba perdült. 3:0. Jó talajú pólyán lendüle­tesen kezdett a Rákóczi. Egy­más után dolgozta ki hely­zeteit. A kapu közelében azon- oan támadói túlkombinálták ' a lehetőségeiket, elsősorban mindent középén akartak megoldani. A jobb oldalt alig foglalkoztatták. így is töbo helyzetük akadt, de vagy a lövéseik voltak pontatlanok vagy Horváth kapus hárított biztosan. A dombóvári taxti- ka lényege az volt-, hogy igye­keztem minél kevesebb góllal megúszni a mérkőzést,, Az első felidőben azonban még így is vállalkoztak néhány formás támadásra. A szünet után meg tömörebb védeke­zésre rendezkedtek be, így nagyobb lett a Rákóczi fölé­nyé. A kapóst áriaknak ujaob helyzetei adódtak, am ezeket rendre elhibázták. Sokat el­árul a mérkőzésből, hogy egyik gól sem akció befeje- zesekent született. A házai győzelem egy pillanatig sem forgott veszeiyben. A helyze­tek alapjan. sokkal nagyobb arányú is lehetett volna! Jók: Zentai, Csorba, Hámori, il­letve Banai, Lakos. Havasi. Jutási Robert Nagyatád — PVSK 1:1 (1:1) Nagyatád, 1000 néző. V.: Kóő. Nagyatád: Szabó — Utasi, Czár, Czim bale k, Savanyó — Kiss, Borsfái, Mohácsi, Pin­tér (Krafft 75. perc) —Fend- rik, Vidék. Edző: Fuisz Já­nos. PVSK: Bank — Varga. Ba­ri, Kerner, Szabó — Erdős, Tóth, Skáfár /.Radios 75. perc), Fábián — Stájer, Kauf­mann (Merkler a szünetben). Edző: Horváth László. 11. perc: Skáfár megugrott a labdával, de a 16-os előtt a védők szabálytalanul sze­relték. A labdát közvetett szabadrúgásból Szabó legurí­totta, és Stájer az elmozduló sorfal, valamint a kifutó Ka­pus fölött a hálóba emelte. 0:1. 32. perc: Kiss jobb oldal­ról küldte középre a labdát, s a jó ütemben érkező Fend- rik 14 méterről a kapuba lőt­te. 1:1. Hazai rohamokkal kezdő­dött a mérkőzés, meglepetés­re mégis a vendégek jutottak vezetéshez. Énnek ellenére a vasutasok jobbá-ra'csak véde­keztek. A szünet után sem változott a játék képe. Bors­fái, Pintér, Fendrik hagyott ki kecsegtető lehetőségeket Az atádiak változatlanul ke­zükben tartották az. irányí­tást, de csatáraik a legjobb lehetőségeket is elhibázták, pedig a mérkőzés, kepe alap­ján rászolgáltak volna a győ­zelemre. Jók: Savanyó, Fend­rik, Kiss, Borsfái, illetve Szabó, Bank, Tóth. Dezse Béla Táncsics SE — PBTC 4:0 (1:0) Pécs, 300 néző. V.: Oszter- mayer, Táncsics: Füredi —• Ham­mer, Szeilcz, Oberl, Lajtai — Balázs, Magyar, Martin (Var­ga 1. 83. perc), Szigeti — Martina. Pintér. Edző: Zsol­dos László. PBTC: Fiedler — Bíró, Tóth, Kőnigh, Georgia — Jurm, Zsolt dr., Aradi —Bo­dor, Abraliám, Gettó. Edző: O.sko László. 7. perc: Lajtai bal oldal­ról ívelte be a labdát sza­badrúgásból. A védők csak röviden szabadítottak föl, a labda Martinához került, s ő 12 méterről élesen a kapu jobb oldalába lőtte. 1:0. 4Ü. perc: Pintér futott el a bal szélen, két védőt kicse­lezett, majd Martinához gu­rított, az egy újabb csel után 8 méterről tova obi tóttá a iabdat a jobb sarokba. 2:0. 52. perc: Martin kiugratta Pintért, az kicselezte Kőni- ghet, 16 és fél méterről nagy goit lőtt a kapu bal oldala ba. 3:0. 89. perc: Szeitczcel szem­ben szabály taiankodtak a ha­zaiak a 16-os előterében. A szabadrúgásból a iaodát Ma­gyar kapta, s 8 méterről oe- allítotla a végeredményt. 4:0. A változatos, jó iramú mér­kőzésén régen látott jó já­tékkal örvendeztette meg maroknyi lelkes szurkolóját a Táncsics. A kaposváriak végig irányították a játékot, fölényben játszottak, s a ha­zaiakat védekezésre kenysze- rftetiek. A Táncsics minden csapatrészében felülmúlta el­lenfelét. Jók: Füredi, Baiázs, Ober, Hammer, Martina. A hazaiak között nem ! volt jó teljesítmény. Jurák József A további eredmények: Sellye—Enying 5:0, .Siklós.— Bonyhád 2:0, Kisdorog—Má- zaszászvár 3:1. Paks—Mohács 0:0, Boly—Komló 2:0. 1. Siklós 18 11 4 3 22- 9 26 2. Kaposvár 18 11 2 5-36-14 24 3. Komló 18 1(1 2 6 34-12 22 4. Sellye 18 8 6 4 28-18 22 5. Kisdorog 18 9 2 ' 31-25 20 6. Nagyatád 18 6 8 4 26-2t 2« 2. Boly 18 8 4 6 31-30 20 8. Mohács TE 18 8 4 6 17-1« 24 9. Bonyhád 18 5 8 5 24 - 25 1* 1«. Dombóvár 18 fi 5 7 13-18 17 11. Táncsics Sí 18 fi 4 8 W-3Z 16 12. Paks 18 5 4 3 25-36 14 13. PBTC 18 4 6 8 18-29 14 14 PVSK 18 4 5 3 25-37 13 15. Mázasz. 18 3 6 3 17-31 12 Ifi. Enying 18 2 6 1« 23-45 1« Területi ifjúsági bajnokság Siófok—K. Rákóczi 1:3, Ba­ja—Nagyatád 2:2. Területi serdülőbajnokság Siófok—K. Rákóczi 2‘:1, Ba­ja—Nagyatád 3:0. előtt a Kaposvári Sportiskola négy fiatalja a Helmann, Kalmás és a Meiszterics. Luczkó páros tartott. beme­legítésképpen ökölvívó-be­mutatót. A „ráhangolás” nagyszerűen sikerült, s az igazi küzdelem sem okozott csalódást,, bár ... a hazai gárda mindjárt 8:0-as veze­téssel kezdett, mivel a pé­csiek négy súlycsoportban nem tudtak versenyzőt kiál­lítani. így a 14 helyett 10 pár küzdelmére került sor. Közü­lük különösen a Mezei— Papp párharc emelkedett ki. A „nap mérkőzésén” a két József — névnapi üdvözlés­képpen — remek csatát vi­Győz: Mezei Ezúttal „csupán” telt ház volt a szombat esti K. Dó­zsa—Steinmetz SE NB Il-es csapatbajnoki ökölvívó-mér­kőzésen, s néhány gombos­tűnek még maradt hely a nézőtéren. A mintegy hat- száz fős szurkolótábor azon­ban most is jelesre vizsgá­zott, és sportszerű buzdítás­sal segítette győzelemre a somogyi öklözőket. A hivatalos összecsapás ÖKÖLVÍVÓ NB III Izgalmas összecsapások, kaposvári győzelem vott, s közülük a hazai, fiú gyözptt laki mellesleg a születésnapját is ünepelte). K DÓZSA—H. STEINMETZ SE 19:9 Csonka, Besenczki, Papp és Bogdán ellenfél nélkül győzött. A többiek eredmé­nyei : Ifjúságiak, harmatsúly: Kiss—Petre. A 2. menetben élete második mérkőzésén a somogyi fiú magabiztos, tá­madó szellemű öklözéssel döntő fölényű győzelmet ara­tott. Kisváltósúly: Ignácz— Szabó. Első bajnoki mérkő­zésén Ignácz az első menet­ben feladással veszített a tavalyi serdülő magyar baj­nok ellen. Felnőttek, pehelysúly : Férs —Lakatos. Az ifjúsági korú Fers taktikusan küzdött, de eleredt az orra vere, s így a 2, menetben fel kellett adnia a további küzdelmet. Kóny- nyűsúly: Oltai—Grunda. Ol- tai a sok kihagyás után kez­di visszanyerni régi formá­ját, s ezúttal pontozással győzött, Kisváltósúly: Orsós —Hende. A kaposvári öklöző nagy akarással küzdött, de ez nem volt elég. A 3. me­netben feladassál veszített. Váltósűly: Mezei—Papp. A még ifjúsági korú Mezei vé­gig taktikusan, tudása legja­vát nyújtva harcolt, nem hagyta kibontakozni rutino­sabb ellenfelét. Az összecsa­pás szinvonala méltán ra­gadtatta vastapsra a közön­ségét, s Mezei boldogan tar­totta magasba a kezét ponto­zásos győzelme után. Nagy­váltósúly:' Nagy—Danyi. A sorozatos szabálvtalansagok- kal öklöző pécsi fiút (nem kis meglepetésre) a bírók Nagy Zoltánnal egyenrangú öklözőnek láttak. Döntetlen. Középsúly: Jenei—Sári. A hazai Sportoló nem' tartotta be edzője taktikai utasítását, s a végére elfáradt. így pon­tozással veszített. Félnehéz­súly: Rákosa—Burján. A ka­posvári közönség egykori kedvence nagy csatát vívott, és pontozással győzött. Ne­hézsúly : Vöröse—Tóth. A legfurcsább mérkőzés volt: először Vörösre számoltak rá a bírók, maid Tóthra kétszer. A Dózsa öklözőjét meglepte ellenfele, aztán „fölébredt”, s már az első menetben, szin­te pillanatok alatt feladás­ra kenyszerítette a pécsi fiút. összességeben tehat a tíz mérkőzésből öt tartott három menetig, de a korábban be­fejezettek között is volt né­hány emlékezetesen jó ösz- szecsapás. A vendéglátók tombolával is színesítették a programot: sikere igazolja az elképzelés helyességét. ♦ * * A MÖSZ hivatalosan is ér­tesítette a K. Dózsát, hogy az előző héten Győrben el­maradt mérkőzést a szabá­lyoknak megfelelően 20:0-as eredménnyel a kaposváriak javára igazolta. Így az NB III állása a következő; 1. Kaposvári Dózsa, 2. Győri Dózsa. 3. Békés (mindhárom csapatnak 6 pontja van). A további sorrend: 4-, Nvíregv- haza. 5. PVSK, 6 Ajka, 7. Steinmetz SE. t • • * E hét második felében Bu­dapesten a Körcsarnokban országos ifjúsági és junior- versenyeket rendeznek, ezek­ben a K. Dózsa 16 verseny­zővel vesz részt. § S g g 8 SS