Somogyi Néplap, 1982. augusztus (38. évfolyam, 179-203. szám)

1982-08-17 / 192. szám

Terület! hmfttssk&äg Tíz félt Ilitek a smpak Az első gól: Csorba labdája a megdermedt kapus mögött PORTsp^rtSPORTs^ort^SPOR' fr SPORT, iSDort ?p8r' ort7sPorT7sport SPORT* sporK LABDARUGÓ NB II Nyolcvan percig jól zárt a siófoki retesz A kerületi bajnokság első fordulójában csaknem száz- százalékos somogyi sikerről adhatunk szamot. A Rákó­czinak nem okozott gondot a múlt évben 3. helyen vég­zett Siklós ;két vállra fekte­tése. Az erősen megfogyat­kozott es átszervezett Tán­csics bólyi győzelme bizo- nvara nagy öröm a csapat hívei körében. Ügy látszott, hogy nagyszerű rajtot vesz a Nagyatád. Már két góllal vezetett a' bajnokaspiráns Komló ellen, a vegén azon­ban fejet kellett hajtania a nagyobb tudás előtt. A for­duló kétségkívül legnagyobb meglepetése Kisdorogon szü­letett: a jó erőkből álló PVSK-t valósággal kiütötte a hazai csapat. Váratlan a Dombóvár paksi győzelme is. Rákóczi—Siklós 4:0 (2:0) Kaposvár, 1500 néző. V.: Rákosi. Rákóczi: Horváth — Peti. Zentai, Pram-/. Csorba — Ka­kas (Szóké a szünetben). Bótlis, Varga — Czabula. Hámori, Vé­kony (Véber a 65. percben). Ed­ző : Csaba Gabor. Siklós: Hausznek — Kapitány, Kovács I., Batik. Wim — petré- tei, Ferenczi. Zrínyi — AU, Pa- zaurck (Szabó a 65. percben), Bárdós , (Farkas a szünetben). Edző: Csordás István. 11. perc: a kaputól 25 meterre végzett szabadrú­gást a Rákóczi. Csorba óriá­si erővel vágta a labdát a jobb felső sarokba. 1:0. 40. perc: Pető hosszas labdavezetés után Bódishoz továbbított, s az ő 16 méte­res lövése a bal felső sa­rokba hullott. 2:0. 51. perc: Vékony jobb ol­dali beíveléséből Hámori 8 méterről elesen a bal felső sarokba fejelt. 3:0. 65. perc: Hámori cselezge­tett a 16-oson belül, majd a felfutó Csorba elé tálalta a labdát, az pedig éles szög­ből, 8 méterről, bomba gólt lőtt a jobb felső sarokba. 4:0. 75. perc: 11-eshez jutott a vendeg csapat. Kovács I. büntetőjét azonban Horváth kivédte. Hausznek összeszólalko­zott a szurkolókkal, ezért a játékvezető kiállította. Idény eleji formában ját­szott mindkét csapat — vo­72. perc: Baumholczer rosszul eltalált labdáját Gróf a saját kapujába ejtet­te. 3:3. 75. perc: A Balázzsal szemben elkövetett, szabály­talanság következtében meg­ítélt szabadrúgást Pintér a sorfal mellett 16 méterről lőtte a kapu bal oldalába. 4:3. A mezőinyben nyújtott tel­jesítmény alapján a Táncsics rászolgált a győzelemre. Jók: Varga, Pinter I.. Tóth. il­letve Farkas, Vígh, Baum­holczer. Jurák József Komlói Bányász—Nagyatádi VSE 3:2 (1:2) Nagyatád, 1100 néző. V.: László. Komló: Bieti — Tványí, Gyts- rina. Hammer, Pál — Hohmaan, Kardos (Hegyi), Stemler, ROth — Homonnai. Dunai (Túrái). Edző: Mihalecz Boldizsár. Nagyatád: Beck — I oki (Ko­vács L.). Czár, Borsfái, Simo- necz — Kiss, Kovács J. (Deka- nics). Mohácsi — Fendrik, Krafft, Simon. Edző: Fuisz Já­nos. 12. perc: Gyurina büntető- területen belül kézzel ért a labdához. A 11-est Kiss ér­tékesítette. 0:1. 15. perc: Krafft szabadrú­gásából Lókihoz került a labda, s ő 15 méterről nö­velte az előnyt. 0:2. 23. perc: Egy ártatlan el­lentámadásnál a hazai vé­dők elvétették a labdát, így Homonnai 6 méterről a ka­puba fejelhette. 1:2. 55. perc: Egy szögletrúgás­ra Beck rosszul mozdult ki, s Homonnai újabb fejesgól­lal egyenlített. 2 :2. 61. perc: Dunai lesgyanús helyzetben kapta a iabdát, s 8 méterről megszerezte a győztes gólt. 3:2. A mérkőzés elején a jól kezdő újonc csapat meglepte a bányászokat. 2:0 után azonban alábbhagyott a len­dület, szinte érezni lehetett, hogy az atádiak valósággal megijedtek a kezükben levő nagy lehetőségtől. A Komló fokozatosan lehiggadt, de a hazaiak „segítségére” is szükség volt. hogy egysége­sebb és képzettebb játéko­sai ezt az előnyüket győze­lemre válthassák. Jók: Gyurina. Pál. Homonnai. il­letve Czár, Simon, Krafft. Harsányi Zoltán További eredmények: PBTC—Enying 3:0. Sellye —Mohács-Vémend 1 :0. Paks —Dombóvár 0:3. Kisdorog— PVSK 6:0, Bonyhád—Maza- szászvár 1:1. A bajnokság állása: 1. Kisdorog 1 1 _ _ 6-0 2 2. K. Rákóczi 1 1 — 4-0 •> 3. Dombóvár 1 1 — — 3-0 2 4. Táncsics SE l 1 — _ 4-3 5. Komló 1 1 — — 3-2 2 6. Sellye 1 1 — — 1-0 2 7—8. PBTC 1 — 1 __ 3-3 l Enying 1 p.—• 1 — 3-3 1 9­-ló. Bonyhad 1 — 1 — 1-1 1 Mázasz. 1 — 1 _ 1-1 1 11. Boly 1 — — 1 3-4 — 12. Nagyatád 1 — — 1 2-3 — 13. Mohács- Vém, 1 — — 1 0-1 — 14. Paks 1 — — 1 0-3 — 15. Siklós 1 — — 1 0-4 16. Pécsi VSK l — — 1 0-6 — A második fordulón is túljutottak NB Il-es labda­rúgó-csapataink. A Siófoki Bányász ezúttal Kecskemét­re látogatott. Sokáig úgy lát­szott, hogy sikerül megle­petett szereznie. Nyolcvan percig állta a rohamokat a siófoki védelem, de a hajrá végül is meghozta a végig rohamozó KSC győzelmét. A tartalékos siófoki csapatban új newel iá találkoztunk: Onhauszt, az FTC egykori játékosát a Rába ETO-ból igazolta le a múlt hét vé­gen a Siófoki Bányász. Kevés meglepetés volt eb­ben a fordulóban. Aligha lehet annak nevezni a Vo­lán egri győzelmet, talán csak a Nagybátony salgótar­jáni sikere tartozik ide. A nyugati rangadón a Sopron es a Bauxitbányász megosz­tozott a pontokon. Á továb­bi mérkőzések a hazaiak győzelmével zárultak. Két forduló után a siófokiak a középmezőnyben foglalnak helyet. Kecskeméli SC — Siófoki Bányász 2:0 (0:0) Kecskemét, 4000 néző. V.: Lázin (Szat>ó B., Kőből) Totó A 33. játékhét nvertes szelvénye: 11x2211 1 x 1 2 x x + 1. 13 plusz egy találatos szel­vénye egy fogadónak volt nyereménye 1 402 432 Ft 13 találatot ketten értek el, egyenként 841 459 Ft jut ré­szükre. A 12-esek 7738, a ll­esek 382, a 10-esek 67 Ft-ot kapnak. KSC: Erdei — Nagy, Gu- gyerás, Mohovics, Alberti (Fürtös a szünetben) — So­mogyi, Geiger, Hájer (Hor­váth a 61. percben) — Ra­vasz, Mozner, Goják: Edző: Nagy János. Siófok: Horváth 11: — Brettner, Virág, ■Vaszil, Ta­kács — Szajcz, Onhausz (Károlyi a 69. percben), Gu­lyás — Szabó, Horváth I., Havasi (Belényes a 69. perc­ben). Edző: Szőke Miklós. A Bányász támadólag lé­pett föl, és az első 20 perc­ben több komoly helyzetet teremtett, mint a hazai csapat. Ezután feljöttek a kecskemétiek, akkor már többször volt veszélyben a siófoki kapu. A 42. percben Gulyás kiugrott a védők kö­zött, de 10 méterre a kapu­tól — amikor már csak a kapussal állt szemben — elcsúszott, s odalett a száz­százalékos gólhelyzet. A szünet után újból a Bányász ragadta magához a kezdeményezést. Mindkét csapat a lestaktikát erőltet­te, s általában a két , 16-os között folyt a játék. Az 50. percben Szabó két védőt is kicselezett, de óriási hely­zetben 10 méterről a kifutó Erdeibe lőtte a labdát. A 65. percben Goják középen ki­ugrott, a kapust is ki akar­ta cselezni, de Horváth II. nagyszerű érzékkel hárított. A 82. percben kétszer is szöglethez jutott a hazai csapat. A másodikat Ravasz csavarta élesen a kapu ele. s a nagy lendülettel beroha­nó Monovics négy méterről a rövid sarokba fejelte. 1:0. A 85. percben Gojak tört kapura, és átesett az öt be­csúszva szerelő Virágon. A játékvezető 11-est ítélt, s Ravasz a labdát nagy erő­vel a bal alsó sarokba vág­ta. 2:0. Az utolsó percben Károlyi nagyszerű beadását Horváth I. alig perditette fölé; Az erősen tartalékos Sió­fok — az egész középpályás sor hiányzott — nem vala­mi vérmes reményekkel in­dult Kecskemétre; így is csak pár perccel a befejezés előtt kapott ki. ■ A hazai csapat cseréi job­ban sikerültek, s ez az utol­só negyedórában döntő volt A Bányász kezdeti lendüle­tét a hazaiak nehezen tud­ták megállítani, és csak né­mi szerencsével szereztek meg a győzelmet. A Kecske­met játéka fölgyorsult az utolsó percekben, s ez segí­tette őket a győzelemhez. Jók: Nagy, Mohovics, Gei­ger, Goják, illetve Horváth II., Szajcz, Takács, Szabó. Molnár József További eredmények: Dorog—Olaj bányász 4 :L, SZEOL AK—Ózd 2:1. Ka­zincbarcika—Hódmezővá­sárhely 4:2, Keszthely—Baja 3:2, Sopron—Bauxitbányász 1 :1, 22. sz. Volán—Ganz­MÁVAG 3.T, Salgótarjani TC—Nagybátony 2:3, Szek­szárdi Dózsa—Debreceni Ki­nizsi 1:0, Eger—Volán SC 1:2. 1. Dorog 2 1 1 _ 5-2 3 2. 22. Volán SE 2 1 1 — 3-1 3 3. Tapolca 2 1 1 —­2-1 3 Volán SC 2 1 1 2-1 3 5. Salgótarján 2 1 1 5-3 2 fi. Kecskemét V 1 — — 2-0 2 7. Debr. Kin. 2 1 — 1 3-2 2 Nagybátony 1 1 mm , _ 3-2 2 9. Kazincbarcika 2 1 mm 1 5-5 2 10. Baja 1 1 — 1 3-3 2 Siófok 2 1 — 1 3-3 2 12. SZEOL AK 2 1 — 1 2-2 2 13. Keszthely 2 1 — 1 4-5 2 Nagykanizsa 2 1 — 1 4-5 2 15. Hódm. MSE 2 1 — 1 3-4 2 16. Szék szárd 2 1 — 1 2-3 2 17. ózd 2 — 1 1 2-3 1 18. Sopron 2 — 1 1 1-2 1 19. Eger 2 — — 2 1-3 — 20. Ganz-MÄVAG 2 — — 2 1-6 — Három vendégsiker—csonka forduló A megyei bajnokság nyitánya A megyei bajnokságban is megkezdődött a pontvadászat — bár még nem volt teljes a mezőny, miután a K. Gaz- dász—Kaposgép V. L. mér­kőzést csak későbbi időpont­ban játsszák le. Három pá­lyán született ' vendéggyőze­lem. A Latlnca Fonyódén, a Kiss J. SE Karódon, a Barcs pedig a Vasas ottho­nában nyert. Igaz. ez a há­rom együttes egy évvel ko­rábban még a területi baj­nokságban szerepelt. A töb­bi pályákon hazai győze­lemnek tapsolhattak a * né­zők: Különösen Somogysár- don volt nagy az öröm: a mezőny egyetlen újonca. a jó nevű Marcali VSE-t fosz­totta meg a két ponttól. A legtöbb golt a Kadarkút— Boglárleile összecsapás hoz­ta. Itt a gólokat követően hétszer kellett középkezdés­hez vonulni a csapatoknak. Tab—Csurgó 3:1 '(3:0) Tab, 300 néző. V.: Pálfi. Tab: Kiss — Reichert Z., Vénül. Kurucz, Molnár. Majkó. Barabás (Berki), Spilák (Tóth), Balazs, Reichert ,)., Kovács. Eri­Balatonkeresztúr—K Közle­kedési SE 1:0 (1:0) Balatonkeresztúr. 300 né­ző. V.: Bodnár. B.-keresztiír: Nemes — Bux- baum I., Buxbaum II., Horváth, Bakos, Varga I.. simkó. Kristóf, Kozma, Varga II. (Bódis). Bíró.- Edző: Szabó Zoltán. KKSE: Szá­lai — Pintér. Veisz, Szita, Sturm, Csajági, Palkovics, Veinger. Ko­vács (Szilvás). Torma, Fehér. Edző: Jónás Sándor. Góllövő: Kristóf (11-esből). Jók: Buxbaum II. (a mezőny legjobbja), Nemes. Horváth, illetve Pintér, Sturm, Vein­ger. Balatonkeresztúr ifi—KKSE ifi 1:3. Lázár István Latinra SE—Fonyód 3:0 (1:0) Fonyód, 100 néző. V.: Sze- recz. Latinca: Pesti — Tóth, Ka­tona, Varga, Bodor Sóti, Valter, Szekeres (Lóczi), Szécsényi, Tóth Gy.. Hajhal (Bujdos). Ed­ző: Borsfái Géza. Fonyód: Ge­lencsér — Bodó, Kenéz, Zámbo- ri. Gyökeres (Pintér), Antal, Bi- ezó, Pasztusics, Pernecz. Nagy, Zsirai (Kránicz). Edző: dr. Vida János. Góllövők: Valter (2), Sze- keres. Jók: Katona, Valter, Szekeres. Rákóczi ifi TI—Fonvód ifi A Vasas—Barcs találkozóval Indult a megyei bajnokság. (Sö- tétebb mezben a Vasas) Góllövők: Vegh, Gódor. il­letve Horváth. Jók: Frecska, Mészáros, Györke. illetve Komaromi 1., Sóstai, Káro­lyi. Főnyedi László Kadarkút—Boglárleile 4:3 (3:1) Kadarkút, 250 néző. V.: szú. Szigeti G., Németh, Szi­geti Cs„ illetve Mátyás, Ri­ba. Kalász, Takács Gy Kadarkút ifi—Boglárleile ifi 0:3. Schán György Barcs SC—VBKM Vasas 3:1 (2:0) Kaposvár, Vasas-pálya, 200 Cservőlgyi, illetve Átó, Pin­tér. Vasas ifi—Barcs ifi 6:2. Csupor Gyula Somogysárd—Marcali VSE 2:1 (1:1) Somogysárd, 300 nézó. V.: Pintér. Somogysárd: Németh Kle- novics, Mali, Sági J., Gőndöcz, Vancsura, Belovics (Szukics), Sági Gy., Sardi, Szalai (Takács), Lukács. Edző: Mali Miklós. Mar­cali : Barta — Héder. Hajdú I.« Hajdú II., Babina, /.ajcsuk, Lu­ka, Guricza (Csernafalvi), Izsák, Ilia (Gyurka), Béres. Edző: Kisborsó Imre. Góllövők: Lukacs. Szukics, illetve Ilia Jók: Nemeth, Klehovics, Sági J.. Göndöcz, illetve Héder. Hajdú I. Somogysárd ifi—Marcali ifi 0:5. Vancsura Vilmos 1. Latinca SE 1 1----------3-0 2 2—3. Tab 1 1----------3-1 2 ' Barcs ] 1----------3-1 2 4. Kadarkút 1 1----------4-3 2 5—6. S.-sárd 1 1-----------2-1 2 Kiss J. SE 1 1----------2-1 2 7. B.-keresztúr 1 1----------1-0 2 8. K. Közi. SE 1----1 0-1 — 9—ló. Karád 1----11-2 — Marcali l----11-2 — 11. Boglárleile 1 — — 1 3-4 — 12—13. Csurgó 1---11-3 — Vasas 1 — — 1 l-'3 — 14. Fonyód 1----1 0-3 — 15—16. K. Gazd.-----------------0-0 — K.-gép VI.----------------0-0 — A forduló válogatottja: Tráj (Kadarkút) — Rei­chert Z. (Tab). Sági (So­mogysárd), Buxbaum II. (Róla 1rmlíDroC7ti 1 rl 1J.TTT1 natkozik ez a Rákóczira is, annak ellenere. hogy győ­zelme egy pillanatig sem forgott veszélyben. A ka­posváriakna! elsősorban a középpályás játék akado­zott. de az első félidőben a védelemben is keletkeztek resek. A szünet után ahogy fokozatosan elfáradt az el­lenfél, úgy lett meggyőzőbb a Rákóczi jateka. Jók: Pető. Zentai. Csorba. Czabula, il­letve Kovács I„ Batik. Jutási Róbert Területi ifjúsági bajnokság Rákóczi ifi—Bonyhad ifi 6:0. Táncsics SE—Boly 4:3 (2:1) Boly, 700 nezó. V.: May. Táncsics: Gróf — Kovács, Végh, Katona, Petró — Varga, Zsolt dr. (Nagy), Balázs —Pin­tér, György (Orsós), Tóth. Ed­ző: Zsoldos László. Boly: Puch — Király. Farkas, vigh, Hancz — Schultz, Baum­holczer. Vukmann (Marian) — Ratting. L'lrich (Fitt), Bréz- niczky. Edző: Bán László. 10. perc: Varga jobb ol­dali beadásából a labdát György a kimozduló kapus mellett laposan helyezte a kapu bal oldalába. 1:0. 15. perc: Az elalvó Tán- csics-védők jóvoltából Ul- reich egyenlített. 1:1. 18. perc: A hazai kapus Pintér elé öklözte a labdát, s ó 10 méterről kapásból a jobb felső sarokba lőtte. 2:1. 47. perc: Pintér baloldali beadásából Balázs 8 méter­ről fejelte a labdát a háló­ba. 3:1. 55. perc: Az elmélázó Gróf mellett Baumholczer közel- rőü fejelt a kapuba. 3:2. /zó: Puha József. Csurgó: Major — Czink. Kovács Am Máté, No­vak. Tátrai I. (Horváth R.), Mód, Markek. Horváth A.. Ko­vács J„ Tátrai II. Edző: Készéi Ferenc. Góllövők: Majkó. Balázs, Spilák. illetve Tátrai I. Jók: Kiss. Reichert Z.. Kurucz, Bérki. Balazs. illetve Novak. Tátrái I.. Markek. Tab ifi—Csurgó ifi 4:3. Farkas István 7:0. Kiss J. SE—Karád 2:1 (2:0) Karád, 200 néző. V.: Hau- man. Kiss J. SE: Kovács — Frecska, Végh, Niér. Mészáros, Györke, Varga, Polyvás, Nérci. Banai, Gödör. Edző: Kétszeri Ferenc. Karád: Keresztes — Buzsáki, Komáromi !., Sóstai. Komáromi II.. Balogh, Károlyi, Lesz. Ne­meth. Horváth, Hoppár. Edző: Horváth Jáno«. v Vük man. Kadarkút: Tráj — Nagy, Ker­eső, Hosszú, Racz, Szigeti G., Németh, Jakab (Púpos). Bako­nyi (Vadkerti), Szigeti Cs.. Kö­ves!. Edző: Schán György. Bog- lárlelle: Both — Gróf (Mátyás), Andermann (Basics). Fejes, Ri­ba, Pusztai, Kalász. Pinter, Csépán, Takács Gv.. Takács B. Edző: Pusztai László. Góllövők: Szigeti C*. (3), Hosszú, illetve Takács Gy. (2), Kalasz. Jók: Tráj, Hosz­néző. V.: Szabó T. Barcs: Kótai — Holdosi, Erdc- lee.z, Horváth. Csordás, Csonka, Gulyás, Pörögi, Vránics (Fehér), Nagy, Cservölgyi. Edző: Gibi- zer József. Vasas: Oláh — Fe­kete, Rétsági, Kovács, . Ató, Horváth I., Rózsavölgyi (Pata­ki), Szabó, Hideg (Horvath N.), Pintér. Laczkovics, Edző: Herbei József. Góllövők: Nagy (2). Cson­ka, illetve Pinter. Jók: Kó­tai, Holdosi, Erdelecz. Nagy, VíJdict ii/1 ii\c: coe. iui ;, uhu r, (KKSEj. Valter (Latinca), Szekeres (Latinca). Györke (Kiss J. SE), Balázs (Tab), Nagy (Barcs), Szigeti Cs. (Kadarkút). Csak csatárokban és ka­pusokban volt bőséges a vá­laszték. A középpályára es a két szélső hátvéd posztjára közepes teljesítmennyel is be lehetett kerül»!.