Somogyi Néplap, 1982. március (38. évfolyam, 51-76. szám)

1982-03-30 / 75. szám

/ LABDARÚGÓ NB II Az Olajbányász első veresége Vaskos meglepetéssel ért veget a labdarúgó Nß - II nyugati csoportjának egyik, mérkőzése. A feljutásról már lemondó, egykor jobb napokat látott FVSK súlyos vereseget mért Nagykani­zsán a listavezető Olajbá­nyászra. Ez volt a kani­zsaiak első 'veresége ebben a bajnokságban. A Rákóczi Komlón nem tudta folytat­ni eredményes sorozatát, s bár a mérkőzés végén meg­csillant a remény a' pont­szerzésre, tz utolsó két per­cet már ném bírta ki a ka­posvári védelem. A Rákóczi Komló, JOOO nézó. V.: Földvári. Komlo: Bien — Iványi. Gyu­rin», Macs, Bart» — Szajcz, Sie niter. Both (Martinkovics az 54. percben) — Humonai. Túrái, Tóth (Hegyi a »2. percben). Mb. edzó: Faragó József. Rákóczi: Horváth — Kozma, Zentai, Petrók, Csorba — Szlo- vak. Hámori, Kanyar — Fábián (Várnai a 46. percben). Btró. Há. zi (Vékony a 6«. percben). Edző: Csaba Gábor. Az első kapuralövést Hor­vath hárította; a 9. percben Stornier 18 méteres bombá­ját fogta mellre. Ideges já­tékkal, kiegyensúlyozott erők küzdelmében telt el az első húsz perc. A 22. percben egy kaposvári el­lentámadás végén, Bíró 12 meteres lövéséből a labda a kivetődö Bienről szöglet­re pattant. A 29. percben az ötödik- komlói szöglet után alakult ki az első ha­zai helyzet. Homonnai hat méterről fejelt, a gólvonalon álló Kanyar ugyancsak fej­jel mentett, s a kipattanó labdával Fajt 10 méterről a jobb alsó sarkot célozta meg — a visszavetődő Hor­váth azonban elcsípte. A 32. percben Barta sárga lapot érdemelt Kanyar föl vágásá­ért. A 20 méteres szabadrú­gást Szlovák végezte el; éles. -lapos lövéséből a lab­da a jobb oldali lécről pat­tant Bien kezébe. A 39. percben Stemler átadásával ellenlábasai közül a Duna­újváros vereséget szenvedett Szekszárdon, a Sabávia ott­hon nyert, míg a Keszthely döntetlenül végzett Veszp­rémben. A kaposváriak jö­vő heti ellenfele, a Bauxit­bányász — nagy meglepe­tésre — saját otthonában sem bírt a 14. helyen ta­nyázó Várpalotával. A Sa- bária vasárnapi győzelme révén ismét helyet cserélt a Rákóczival. A kaposvári csapat jelenlegi hátránya az 5. helyezett Keszthellyel szemben 2 pont. Tóth került helyzetbe, a bal- összekötő helyéről küldött, futtából leadott lövését Hor­váth szögletre öklözte. Komlói rohamokkal in­dult a második 45 perc. So­káig a kaposvári térfélen íolvt a játék. Az 52. percben Fajt 20 méteres, erős, a jobb sarokba tartó lövéséből a labdát csak másodszorra ka­parintotta meg Horváth. Az. 55. percben Homonnai 20 méteres szabadrúgásából ujjheggyel a felső lécre tol­ta. A visszapattanó labdát az egy perccel korábban be­álló Martinkovics elérte, lej­jel maga elé tette, majd mi­előtt földet ért volna, for­dulásból védhetetlen gólt ragasztott — 10 méterről — a léc alá (1:0). A 61. perc­ben Vékony szögletére Vár­nai ugrott a legmagasabbra. 8 méteres csúsztatott fejese azonban egy hajszállal el­kerülte a komlói kapui. Óriási küzdelem foly a pá­lyán. A gólig a döntetlenért küzdő, s így jobbára véde­kező kaposváriak egyre töb­bet támadtak. A 66. perc­ben reklamálásért jutóit szabadrúgáshoz a Komló. Homonnai 25 méteres lövé­sét azonban Horváth vetőd­ve elcsípte — a jobb sarok elölt. Hiába próbált újítani a vendég csapat, a lelkesebb komlóiak már a 16-os előtt megszűrték a kibontakozó akciókat. A 78. percben a gyakran előre merészkedő Zentai indításával Csorba került ígéretes helyzetbe, lövésre lendülő lába elől Barta azonban az. utolsó pillanatban elrúgta a lab­dát. A 84. percben Homon­nai robogott el a jobb szé­len, Kanyar mellől középre adott, Marliúkovics kapás­lövése azonban elkerülte a jobb sarkot. A következő percben egyenlített a Rákó­czi: Szlovák az ötös jobb sarkáról kapáslövéssel meg­célozta a komlói kaput. Az erős labda Stem'er lábáról az elmozduló Bien mellett jutott a kapu közepébe. (1:1) Alig ült el az. öröm a kapos­váriak körében, s ismét a Komló vezetett! A 87. perc­ben Túrái remek labdával kiugratta Martinkovicsot, s a középcsatár 8 méterről a jobb sarokba lőtt. 2:1. Fontért érkezett 1 Komlóra a Rákóczi.- s bár nehéz mér­kőzésnek ítélték szakvezetői, játékosai, a 90 perc -előtt biztosra vették tervük sike­rét. Az első félidőben két­szer is vezetést szerezhettek volna — előbb Bíró, majd Szlovák révén —, mégis eb­ben a játékrészben a hazai­ak támadtak többet, s kilenc szögletük jelezte fölényü­ket. A komlói vezető gólt követően föladta védekező taktikáját a Rákóczi, és si­került is az egyenlítése. Ar­ra azonban nem számított, hogy a Komló újítani tud. Végeredményben az izgal­mas találkozó a győzelmet, jobban akaró, lelkesebb já­tékot produkáló hazaiak si­kerét hozta. A Komlóból Szajcz, Stemler, Martinko­vics és Homonnai, a Rákó­cziból Horváth, Zentai és Csorba nyújtott többet tár­sainál. Grünvvald Géza A további eredmények: Sabaria—Ajka 3:0. Olaj­bányász—PVSK 1:4, Sopron —Mohács-Véménd 2:0, Szek- szárd—Dunaújváros 2:1, Bauxitbányász—Várpalo­ta 0:0, Dombóvár—MÁV DAC 1:1, Bakony Keszthely 2:2. Vegyész — 1. N.-Kanizsa Hl 12 7 J 34-19 31 2. Szekszárú 20. 14 1 5 28-17 29 :i. Bau-viti). 20 11 b 3 37- lii 28 1, Sopron ’*> 9 7 1 25 5. Keszthely m 8 8 4 28-27 24 8. Sabaria 20 8 7 s 22-18 23 I. Kaposvár 20 8 8 8 29-17 19 s. U.-újv. 90 8 5 7 28-19 21 9. Komi«» 20 9 3 8 28-22 21 1«. MÁV-MAC / 20 8 ti 8 30- 3b 18 11. MVTE 20 ti 5 3 20-22 17 12. ES 20 7 2 11 27-33 18 13. Bakony V. 20 .» 5 10 21-25 15 14. Varpalota 20 4 3 13 1 *. - 28 U 13. Ajka 20 2 7 11 19-33 11 16. Dombóvár 20 3 2 15 13-52 8 A keleti csoport élmezőnye: l. Kazincb. 20 12 5 3 29-12 29 2. E^er 20 10 8 2 29-18 28 3. Debrecen 20 9 8 3 33-22 28 A középcsopo-t élmezőnyé: 1. MTK-VM 20 15 — 5 47-15 30 2. 22. Volán 20 12 2 (i 37-19 28 3. Dorog; 20 11 3 0 29-13 M Komlói Bányász- K. Rákóczi 2:1 (0:0) Megyei labdarúgó-bajnokság Tömörül az élmezőny Raposgrp VL—Csurgó 2:1 (1:1) Kaposvár, 50 néző. V.: Ha- racst. Kapóséra VL: Czeibert — Györki», Márton, Balogh, Varga, Fazekas, Horváth, Hanusz, Baq- ladi, Ágoston, Véber. Edző: Dusohak István. Csurgó: Major — Sárkány, Kovács, Máté, Pén­tek, Horváth R., Horváth A., Novak, Készéi, Markek, kutson. Edző: Készéi Ferenc. Góllövők: Ágoston, Faze­kas. illetve Horváth A. Ki­állítva Máté a 75. percben után rúgásért. Jók: Ágoston, Márton, Fazekas illetve Hor­váth A., Major. Kaposgep VL ifi—Csurgó ifi 2:0 Gönc* István K. Gazda#*—Boglárlclle 2rl (0:0) Kaposvár, 50 néző. V.: Gyenes. Kaposvári Gazdász: Baksies — Mile. Ktíher, Pintér (Fábián), HegeeMi*. Jezeri 7... Burrsa, Ben­őik, Turóczi (Páli, Greguricz, Takárs. Edző: Zsiráf Kálmán. Boglarlelle: Kovács — Gróf, Ké­kmi (Kabát), Pusztai, Fejes, Ha.tdu (Ban). Piniér, Kiss, Ri­ba. Kalász. Takács. Edző: Papp Grata. Góllövők: Küher. Gregu- ricz, illetve Kalász. Jók: Je- zeri Z., Küher, Bencaik, Bur- csa, illetve Pusztai, Fejes. K. Gazdász ifi—Boglárlelle ifi 1:0 x Zsirai Kálmán Tab—Kéthely 4:0 (1:0) Tab. 250 nézó: V.; Pintér. rab; Kiss — Reichert Z., Yendl, Kurucz, Majkó, Llreich (SpilÚK), Kovács, Szönyi (Mol­nár), Balázs, Reichert J., Hop­pár. Edző: Puha József. Kót- He’l.v: Varga — Sipos, rekele. Bácsi es, Szunyogh. Turcsi. Bel­la. Dákai ((sonka). Szabó I Balázs (Gombai), Szabó J. Ed­zó: Sándor Imre. Gollovok: Bala?ss (2), Hop- pár, Kovács. Jók: Balázs. Vendl, Majkó, Hoppár, il­letve Varga, Fekete, Szabó J. Tab ifi—Kethely ifi 5:0 Farkas István VBKM Vasas—Balaton- k er esztúr 2:0 (1:0) Balatonkeresztúr, 250 nézó. V.: Pazaurek. Vasas: Sersl — Kelemen, Sza­bó (Fekete), Átó, Pető. Fábián. Hidcq;, Pávei Tóth, Kovács, Pin­tér (Szilágyi). Edző: Herbei Jó­zsef. Bálát onke részi úr: Nemes — Bakos, Buvbaum Börczi, Györkös, /.sinkó, (iái, Pernecz, Ruxbaum T., Varga, Kristóf. Ed­ző : Smüw Zoltán, Területi bajnokság Gyenge a Siófok /A auiliug.' i voc4/cuui\ mára nem hozott bomba si­kert a huszadik forduló. Az élen álló Siófok nem éppen látványos teljesítménnyel pontot adott le a harmadik helyen álló Kisdorognak. A Barcs megint csak hazai pályán vált meg az egyik póntjától; ezúttal a Sellyé­vel kellett osztoznia. Megyei rangadót játszott a Táncsics és a Latinca. A Táncsics egy góllal nyért, s ezzel a somogyi csapatok közül az egyetlen, -aki két ponttal vonulhatott le a pályáról. Igaz, ennek a Latinca adta meg az árát. Értékesnek mondható a Kiss J. SE pé­csi döntetlenje a bőrgyári­ak ellen. A somogyi együtje­Tizenöt telitalálat A 13. játékhét nyertes szel­vénye: 1 x 1 x x x 1 x x x 1 2 x +x. 15 fogadó ért el 13+1 ta­lálatot — nyereményük egyenként 182 ezer 382 fo­rint. A 13-asok 112 ezer 427, a 12-esek 3118, a 11-esek 274, a lU-esek 68 forintot érnek. Góllövő: Kelemen (2). Jók: Kelemen. Fa cián. Kovács, il­letve Börczi, Györkös. Vasas ifi—Balatonkeresz- tur ifi 2:1 Lázár István Nagyatád—K. Közlekedési SE 3:0 (1:0) Nagyatád, 400 néző. V.: Hosszú. Nagyatád: Beck — Simon, Fendrich, Hoffmann. Krafft, Se- gesdi, Kovács II., (si'-s (Csikós), Kovács I. (Tátrai), Moiiácsi, Bre- zovszky. Edző: Futsz János. KKSL: Szálát — /.elend, ívelsz. Szila (Uécsenyi), Sturm, Csa­jágai, Steller, Welninger (Me­zei), S/rnka, Jónás, Szilvás. Ed­ző: Ágfalvi Mihály. Góllövők: Bvezovszkv (2), Fendrich. Jók: Fendrich, Se- gesdi. Kovács I., Brezovszky, illetve Weisz, Csajaghi, Szrnka. Nagyatád ifi—KKSE ifi 4:0 Harsány: Zoltán Kadarkút—Szőnyi SE 2:0 (0:0) v Kadarkút, 150 néző, v.: Magyar. Kadarkút: Turmann — Mio- vecz, Maian, Németh, Nagy Rácz, Bakonyi (Farkas), Szige­ti G., Púpos (Jakab), Nagy L., Szigeti Cs. Edző: Maian József. Szőnyi SE: Horváth Gy. — Hor­vátul J., Hadaró, Dobos I., Czinimermann, Kiss, Kulcsár, Szűcs, Dobos II., Samu, Kantor. Edző: Balogh László. Góllövök: Nagy L„ Szige­ti Cs. (11-esböl). Jók: Tur- mann, Nagy L., Szigeti Cs., illetve Horváth J., Samu. Rákóczi 111. ifi—Kadarkút ifi 4:1 Srhan György (Folytatás az 5.' okiadon) sek a Siófok és a Táncsics kivételével változatlanul az alsó régiókban tanyáznak, s bizony, mindegyiknek szük­sége volna egy-két huszáros győzelemre, hogy pozíciója valamelyest javuljon. Siófok—Kisdorog 0:0 Siófok, 1200 néző. V.: Kövesi. Siófok: Horváth II. — Brett- ner, Takács, Olajos, Virág — Karasz, Bódi, Havasi (Vaszil) — Károlyi, Horváth I. (Cscpan), Szabó. Edző: Szőke Miklós. Bár óriási lendülettel kez­dett a Siófok, a kisdorogiak szoros védőöfizete láthatóan nem ízlett a számos helyze­tet kidolgozó, de mégis nagy hibával játszó hazaiaknak. Az első félidőben akár négy gólt is lőhetett volna az él­lovas. a szünet ulán viszont a följavult kisdorogiaknak volt két biztos gólhelyzetük. Maradt végül is a gól nél­küli -döntetlen, mert a he­tek óta tudása alatt játszó Siófok néhány labdarúgója nagyon érzi ,,bérelt” helyét a csapatban. A játék képe alapján az eredmény igaz­ságos. Jók: Takács, Virág, Karasz, Bódi, Siófok ifi—Kisdorog ifi 6:1 Molnár József i Táncsics SE—Latinca SE 1:0 (0:0) Kaposvár, 150 néző. V.: Sárkány. Táncsics: Kutasi — Kovács, Rétsági, Magyar, Petró, Balázs (Ambrus), Zsoic! dr., Katona — Pinter I., György, Pinter II. Ed­ző : Tóth József. Latinca SE: Pesti — Bodor, Varga, Katona, Nagy — Sóth.y, Mixtai, Sass — Lóczi iSzlu.ilta), Palkó, Tóth (Bujdos). Edző: Borsfái GCza. A két csapat összecsapá­sát mérsékelt színvonal jel­lemezte. Az- első félidőben a széltől támogatott Táncsics fölénybe került, de csatárai — mint korábban megany- nviszor — a jobbnál jobb Harr » labdáért » swmogyi rangadón. Csíkosban; a La­tinfa. helyzetekét sem tudták ?<5V* Iá érlelni. A Latinea ebben az időszakban jobbára véde-* kezesre kényszerüli, egy-egy* ellentámadása pedig nem- jelen1 ett veszélyt. A máso-j dik félidőben hevesebb lets az iram. javult a színvonal. A Táncsics tartós mezőny- fölényt harcolt ki, s ennele eredményeként a 60. percé ben meg is szerezte a győz­tes gólt, A mérkőzés kepe ezután sem változott, a La­tinca csak szórványosan tá­madott, igaz, ezek nem egy­szer zavart keltettek a ha­zai védelemben. A Táncsics határozottabb, gólratöröbb játékával megérdemelte szo­lid 'győzelmét. Kiállítva: Nagy. Góllövö: György. Jók: Pintér I., Rétsági. Magyar, Zsolt dr., illetve Sóthy, Ka­tona. Jurák Jogart Kiss J. SE—PBTC 2:2 (2:1) Pécs, 100 néző. V.: László. Kiss J. SE: Kovács — Reeska, Banai, Niet, Mészáros — Kádár* Varga, Nérci (Pékár) — Végit. Krisbai, Gödör. Edző: Kétszeri Ferenc. Nagy lendülettel kezdett mindkét csapat, majd foko­zatosan a kapolyiak vették át a kezdeményezést. Ennek eredményeként kétszer is megszerezték a vezetést. A szünet után óriási iramot diktáltak a pécsiek. be egyenlíteni mégis csak. egy súlyos védelmi hiba árán tudtak. A látottak alapján a somogyi csápat közelebb állt a győzelemhez. Góllövő: Krisbai 2 (egyet 11-esből). Jók: Banai, Varga, Vég, Krisbai. Kálmán Ferenc Barcs—Sellye 0:0 Barcs, 700 néző. V.: Szin- ger. Barcs: Kótai — Bodö, Erde­lecz, Horváth, Gölöncsér — Gu­lyás, Oóczi, Winkler — Kovács (Hodosi), Cservölgyi (Bardek), Nagy. Edző; Gibizer József, Jó iramú, küzdelmes ősz- szecsapást hozott az első lélóra. Kezdetben a vendé­gek, majd a barcsiak tá­madtak többet. A szünet után kiegyenlítetté vált a mérkőzés, színvonalas volt a játék, és helyzet is akadt mindkét . oldalon. Az ered­mény megfelel a látottak­nak. Jók: Kótai. Erdeihez, Horváth, Gölöncsér, Nagy. Barcs ifi—Sellye ifi 3:0 Pandur Fer«ne A további eredmények: Mázaszászvár—Bonvhád 1:0, Zsolnay SE—Tamási 2 :I, Siklós—Paks 3: 1, Boly—Ba­taszék 2:1, 1. Siófok 20 18 4 49- * 36 2. Sellye ?4| 9 8 5 37-21 24 3. Kisdorog 20 9 8 5 35-24 24 4. Táncsics SE M 7 7 8 22-23 21 5. Mázasz. 20 9 2 9 30-30 20 ti. Boly 20 7 8 7 25-27 20 7. llonyhád 20 5 9 8 21-23 19 8. Siklós 20 5 9 8 15-17 1« 9. » amátoi 20 7 4 9 23-28 18 lo. Paks 20 5 X 7 28-32 18 11. PBi’C 20 8 8 8 24-30 18 12. Latinca SE 20 5 7 8 28-26 17 13. Kiss J. SE 20 8 5 9 27-W 17 14. Bátaszék 20 5 7 8 18-25 17 15. Barcs 20 5 8 9 25-36 16 1«. Zsolnay 30 6 4 1« 14-37 1« Értesítjük a t. utazóközönséget, hogy 1982. április 1- tól Kaposváron gázvezeték-építés miatt az Ady Endre utcát a közúti forgalom elöl lezárják. Ennek követ­keztében az érintett autóbuszok útvonalai és mefáliói a következők szerint módosulnak: — A vasútállomásról induló 1, 1A, 2, 3, 11, 11A helyi járatok az Achiin A. utcán át közlekednek. A Vő rös Csillag mozinál lévő megálló az Universal Szövetkezet előtt lesz. — Az autóbuszállomástól induló helyközi járatok a Kossuth tér után az Április 4. u. József Attila u. irányon érik el eredeti útvonalukat. A Széchenyi téri felszállóhely az Április 4. utca elejére lesz kijelölve. — Ellenkező irányban a Latinea Sándor u., Kossuth tér, terelő útszakaszon közlekednek a jármüvek. Leszállási lehetőség a Kapós-szálló előtt. Az építkezés várhatóan folyó év június 15-ig tart. A forgalomterelésből eredő kényelmetlenségért a la­kosság szíves megértését kérjük. VOLÁN 13. SZ. VÁLLALAT KOGAZ * KAPOSVÁR KAPOSVÁR (204585) A Ivaposgép VL második gólja a csurgói hálóban