Somogyi Néplap, 1982. március (38. évfolyam, 51-76. szám)

1982-03-23 / 69. szám

Labdarúgó NB II Gólözön Kaposváron A labdarúgó N3 II nyuga­ti csoportjának hétvégi for­dulója sem volt mentes a meglepetésektől. Akárcsak egy héttel korábban, most is azt igyekeztek igazolni a csapatok, hogy előnyösebb vendégként pályára lépni, mint pályaválasztóként. Ez utóbbiak csoportjában egye­dül a Rákóczi ért el teljes sikert. Nem is akármilyet. Ebben a bajnokságban most aratta legnagyobb arányú győzelmét, melynek értéké­ből semmit sem von le, hogy a hét gólt a sereghajtó Dom­bóvárnak lőtte. A Rákóczi, miután a Dunaújváros ott­hon sem bírt a Sabáriával, helyet cserélt múlt évi NB I-es társával. A kaposvári csapat ismét három pontot behozott riválisain, ugyanis a dunaújvárosiak mellett a Keszthely és a Sopron is megosztozott a pontokon. A Rákóczi tehát az „ígéret földjét” jelentő első öt kö­zül kettővel szemben már csak mindössze egy pont hátrányban van. A jövő he­ti ellenfél, a Komló Várpa­lotáin ért el teljes sikert, míg a Szekszárd a MÁV DAC, a Bakony Vegyész, az Ajka. a Bauxitbányász a PVSK otthonából tért haza győztesen. A listavezető Olajbányászt a mohácsiak sem tudták megállítani. A kanizsaiak előnye továbbra is négy pont. I. Rákóczi — Dombóvár 7:0 (5$) Kaposvár, 2500 néző. Kovács L. Rákóczi: Horváth — Koz­ma (Várnai a 70. percben), Zentai, Petrák, Csorba — Szlovák (Kakas a 84. perc­ben), Hámori, K anyar — Fábián, Bird, Házi. Edző: Csaba Gábor. Dombóvár: Horváth (Foki a 28. percben) -— Lakos, Porcsa, Hosszú, Herbei — Tóth — Bagí (Kurdi a 49. percben), Herbst, Incze — Iván, Túrái, Jakab. Edző: Vincze János. Csak öt percig váratott magara az első góL Ekkor Bíró buktatásáért megítéli szabadrúgást Csorba a legu- ritás után 25 méterről óriási erővel bombázta a léc alá 1:0, A 12. percben veszé­lyeztettek először a vendé­gek, de Horváth biztosan vé­dett. Ezután három olyan perc következett, amely so­káig emlékezetes marad. A 16. percben baloldali szög­letrúgás után a labda át­szállt az ellenkező oldalra. Ott szlovák megszerezte, egy csel után középre adott, és a berobbanó Házi magasra ugorva öt méterről a kapu közepébe fejelt, 2:0. A iá. percben Csorba futott el a bal oldalon, ő is magasan küldte a kapu elé a labdát, melyet ezúttal Bíró fejelt élésén kapura, s a labda a kapus kézéből pattant a gól­vonalon túlra, 3:0. Egy perc­Bíró 3. gólja cél később Fábián jobb ol- i dali beadását a rövid sarok felé futó Bíró csúsztatott fejessel küldte a hosszú sa­rokba, 4:0. Egután Herbst kapáslövése 8 méterről szállt kapu fölé. A dombóváriak hálója előtt Horváthot Foki váltotta föl, akiinek mind­járt akadt is dolga: Hámori nagy lövését kellett kiütnie. A 34. percben már ö is te­hetetlen volt: ismét Csorba robogott föl a bal oldalon, beadását Házi még le is ve­hette, majd 8 méterről éle­sen lőtt a kapuba, 5:0. Egy perccel később Fábián egye­dül ugrott ki, de holtbiztos helyzetben az oldalhálót ta­lálta ek A félidő utolsó per­cében még rendezett egy tű­zijátékot a Rákóczi, a ven­dégek kapuja előtt, végül Fokinak sikerült védenie. Szünet után 4 perce folyt a játék, amikor egy formás Fábián—Házi—Fábián ado­gatás után az utóbbi bal- * összekötőből küldött lövéssel növelte az előnyt. 6:0. Az 55. percben Kurdi sárga la­pot kapott A 67. percbe« Házi kapáslövését Foki bra­bárral ütötte ki, majd a következő percben újabb pa­rázs jelenet adódott a dom­bóvári kapunál, többen is próbálkoztak gólszerzéssel, amely végül is Bírónak si­került. 7:0. A 74. percben Herts 25 méteres lövése a kapufáról vágódott vissza. A hátralevő időben előbb Há­mori, majd Várnai szerezhe­tett volna még gólt, de a védőknek sikerült hárítani. Nem várt nagyarányú győ­zelmet aratott vasárnap dél­után a Rákóczi labdarúgó- csapata. Ennek értékét csak növeli, hogy a Dombóvár a mezőnyben többnyire tet­szetősen adogatott, igaz, pró­bálkozásai rendre elhaltak a kaposvári 16-oson.. A Rá­kóczi sok mozgással, szelle­mesen, ötletesen szőtte táma­dásait, melyeknek többsége a széleken futott. Sok volt a csapatban a jó teljesítmény, s így az eredmény a vendé­gekre nézve hízelgő. Lénye­gében a mérkőzés sorsa az első félidő említett három perce alatt eldőlt, s ha szü­net utam a Rákóczi nagyobb Kosárlabda NB II r r Háromjegyű SAEV-gyózelem Több mint száz pontot do­bott a SÁÉV SC férfi ko­sárlabdacsapata Keszthe­lyem a hazaiaknak a hét végén sorra került bajnoki találkozón. Ezzel a győzel­mével továbbra is verseny­ben van a följutásért. SÁÉV SC—Keszthely 108:83 (45:45) SÁÉV: Somoskövi (14), Varga (6), Magyarfi (6), Gálosi (21), Czimbalek (8). Csere: Déri (6), Szabó T. (29), Bíró, Bodor, Szabó G. (18). Edző: Simon Károly. Az első félidőben nehezem talált magára a somogyi gár­da. Fej fej mellett haladt a pontszerzésben a két csapat, s nem is tudott előnyhöz jutni a SÁÉV. Fordulás után fokozatosan ragadta magá­hoz a kezdeményezést a ka­posvári együttes, s nagyobb tudása mind a védekezés­ben, mind a támadásban ki­ütközött. Különösen Szabó T. dobóbiztonsága, Szabó G. és Magyarfi harcossága, küz­deni tudása érdemel dicsé­retet. A somogyiak ilyen arányban is megérdemelten nyerték a mérkőzést. Nagy nyeremény a tolón A 12. játékhét nyertes szelvénye: 2, 2, 2, 2, x, 2, x, 1, 1, 1, x. 1, 1 + 1. Egy fogadó ért el 13+1 találatot, nyereménye 3 020 321 forint, három foga­dónak van 13 találata, ezek mindegyikére 812 907 forint jut. A 12-esek 15374, a 11- esek 1 048, a 10-esek 187 fo­rintot érnek. lendülettel rohamoz, akár kétszámjegyű győzelmet is arathatott volna. De ne le­gyünk elégedetlenek. Ezzel az eredményes játékkal a csapat nagyot javított gól­különbségén, amely sf kiéle­zett küzdelemben egy újabb ponttal ér fel. A Rákóczi játéka továbbra is bíztató a jövő szempontjából. A ka­posvári csapatban nem volt gyenge teljesítmény. Csor­bát, Szlovákot • Bírót és Há­zit azonban külön is dicséret illeti. A Dombóvárból Foki és Herbts játszott jól. Jutási Róbert További eredmények: MÁV DAC—Szekszárd 1:3, Várpalota—Komló 0:2, Ajka—Bakony Vegyész 1:2, PVSK—Bauxitbányász 0:5, Keszthely—Sopron 1:1, Du­naújváros—Sabaria 1:1, Mo­hács-Véménd—Olajbányász 0:2. A bajnokság állása: 1. Nagykanizsa 18 tó 7 — 53-15 31 2. Bauxith. 19 11 5 3 37-15 27 3. Szekszárd 19 13 1.5 26-16 27 4. Sopron 19 8 7 4 31-25 23 5. Keszthely 19 8 7 4 26-25 23 6. Kaposvár *19 8 6 5 28-15 22 7. D.-újváros 19 8 5 6 27-17 2i 8. Sábán a 19 7 7 5 19-18 21 9. Komló 19 8 3 8 26-21 19 10. Mohács-Véna. 19 6 5 8 26-20 17 It. M4V-DAC 19 6 5 8 28-35 17 12. PVSK 19 6 2 11 23-32 14 13. Bakony V. 19 5 4 10 19-33 14 14. Ajka 19 2 7 10 19->: 11 15. Várpalota 19 4 2 13 17-28 18 16. Dombóvár 19 3 1 15 12-51 7 A keleti csoport élmezőnye 1. Kazincb. 19 11 5 3 28-12 27 2. Eger ÍJ 9 8 2 25-16 26 3. Debr. Kim. 19 9 7 3 33-22 25 A középcsoport élmezőnye 1. MTK-VM 19 15 — 4 47-14 38 2. 22. Volán 19 11 2 6 34-18 24 3. Dorog 19 10 3 6 26-16 23 NB-s ifjúsági bajnokság: Rákóczi—PVSK 0:1 NB-s serdülő bajnokság: ( Rákóczi—PVSK 1:1 Területi fohéerófó-inrflrokséjt II Siófoknak a Kiss J. SE sem állta útját Ezen a héten ismét ta­lálkozott egymással két so­mogyi csapat a területi baj­nokságban. A listavezető Siófok Kapolyra látogatott és többen meglepetést szi­matoltak, ezért is voltak so­kan kíváncsiak erre az ösz- szeccapásra. A bányász­együttes — bár nehezen — Kapolyról is el tudta vinni a két pontot. A többi csapa­tunk közül egyedül a bar­csiak számolhatnak be rész­sikerről. Esélytelenül' utaz­tak ,a 7. helyezett Paks ott­honába ahol lelkes játékkal megszerezték az egyik pon­tot. A másik két honvéd­csapatunk számára is balul sikerült a hétvége. A La- tinca SE M ázás zás z váron, a Táncsics SE Sellyén szenve­dett vereséget. A táblázaton a Táncsics az 5. helyen áll, de a dolxigásokkal szembeni hátránya négy pontra nőtt. Szembetűnő, hogy a kapos­vári csapat a két utóbbi idegenbeli mérkőzésén ösz- szesen 8 gólt kapott. Érde­kesen alakul a táblázat; vál­tozatlanul olyan szoros a mezőny, hogy egy-egy győ­zelemmel, illetve vereséggel öt-hat helye* is lehet ug­rani, illetve zuhanni. Csak jellemzőül: az 5. helyezett Táncsics és a 14. helyen ál­ló Kiss J. SE között mind­össze 3 pont a különbség. SIÓFOK—KISS J. SC 2:1 (1:») Kapoly, TOO néző. V.; Kul­csár Siófok: Horváth — Takács (Zatykó), Olajos* Vhrárh — Karai«, Vaszil (Tultl* Hava­si — Károlyi, Csépán, Swtbó. Edző: Szőke MHtlós. Kiss J. SE: Kova«« - ka, Banai, Nier, Kádár — Mé­száros, Var^a, Györke (Pékár* — Végh, Krisrbai, Gödör (Mé­néi). Edó: Kétszeri Ferenc Az érdeklődéssel kísért találkozóm megilletödötten kezdett az újjászervezett ha­zai csapat. Már a mérkőzés elején siófoki fölény alakult ki, -különösen miután, a 4. percben egy vitatható bün­tetővel vezetéshez jutottak a vendégek. Ezután feljavult a kapolyi gárda, s a félidő végén Varga révén biztos egyenlítés*! alkalmat szalasz­tott el. Szünet után nagy lendülettel játszott a Kiss J. SE, és sikerült egyenlíte­nie. Ezután azonban ismét a Siófok kapott láhra, és egy kapu előtti kavarodás befejezéseként Olajos a győztes gök is megszerezte. A látottak alapján a Siófok nem érdemelt győzelmet, játékosai közül néh árnyán gyakran összetévesztették a kemény és a durva játékot. Góllövők: Károlyi (11-esből), Olajos, illetve Mészáros. Jók: Takács, Olajos, Vi- rágh. Szabó, illetve - Frecs- ka, Banai, Mészáros, Varga, Végh. Kálmán Ferenc SELLYE—TÁNCSICS Sí 4:« (4:0) Sellye, 400 néző. V.: Lász­ló Táncsics: Tálas — Kovács, Rétsági. Magyar, Pefcró — Ba­lás?«, Pintér I-, Varga (Katona) — Pintér II., György, Várnai. Edző: Tóth József. Már a második percbe« egy távoli szabadrúgás a Táncsics kapujában kötött ki. Ezután a kaposváriak kezdeményeztek, de csak helyzeteket sikerült kiala­kítaniuk. A hazaiak viszont a 32. percben újabb kapus­hibából "növelték előnyüket, majd 5 perccel a befejezés előtt sorozatos védelmi hiba után megszületett a harma­dik sellyei goi. A 45. perc­ben lőtt ll-essel már a vég­eredmény is kialakult. Szü­net után változatlanul tá­madott a Táncsics, tartós mezőnyfölényt harcolt ki, de a hazaiak jól védekeztek. A Czárt és dr. Zsoltot nélkülö­ző Táncsics számára kemény dió volt a tavaly még NB Il-es csapa*. Jók: Petra, Magyar. Rákóczi ifi II.—Selve ifi 6:1 Jurák József MÁZASZÁSZY ÁR—LA­TIN CA SE 2:1 (0:0) Marcali, 250 néző. Vezette: Kleiber. Latínea: . Pesti — Szécsényi, Varga, Katona, Nagy — Solti, Mixtai (Szabói, Sas — Sztojka, Bujdos (LóczÖ, Tóth. Edző: Borsfái Géza. Közepes színvonalú első félidőben mezőnyfölényben játszott a Latimca. de a kí­nálkozó lehetőséget elsza­lasztottá. Szünet után nyíl­tabb lett a találkozó, fö­lénybe kerültek a vendégek, és egy kapusihibából veze­téshez is jutottak. A mérkő­zés a 6fi. percben dőlt el, amikor Nagy 20 méterről (!) öngólt rúgott. Ezután már csak szépítésre tellett a marcaliak erejéből. Góllövő: Lóczi. A Labancában nem volt kiemelkedő teljesít­mény. Giber Károly PAKS—BARCS 1:1 (0:0) Paks, 800 néző. V.: Sár­kány. Barcs: Kótai — Bödő, Rrde- lecz, Horváth, Gölöncsér — WLnkler, Dóczi, Hód ősi (Csor­dás) — Kovács (Cservölgyi), Gulyás, Nagy. Edző: Gibizer József. A végig nagy iramú vál­tozatos és küzdelmes mérkő­zés első félideje kiegyensú­lyozott játékot és sok kiha­gyott helyzetet hozott. Szü­net után a barcsiak gyorsan vezetéshez jutottak, ezután sokat támadtak a paksiak, mégis csak a befejezés előtt hét perccel egy kissé elha­markodottan megítélt 11-** rúgással tudtak egyenlíteni. Góllövő: Dóczi. Jók: Kótai, Bödő, Dóczi, Winkler, Nagy, Paks ifi—Barcs ifi 6:1 Pwndnr Fér»« További eredmények: Bá­taszék—PBTC 1:1, Bonyhád —Zsolnay SE 1:1, Tamási— Boly 1 :l, Kisdorog—Siklós 2d) A bajnokság állása: 1. Siófok 19 1« 3 — 19- 8 3« 2. Sellye IS 9 5 5 37-26 23 3. Kisdorog 19 9 5 5 35-24 23 4. Bonyhád 19 5 9 5 21-22 19 5. Táncsics 19 fi 7 6 21-23 19 fi. Mázas záz vár 19 t 2 9 29-30 18 7. Pak« 19 S 8 6 27-2S 18 8. Taaaiásl 19 7 4 8 24-26 18 9, Boly 19 C • 7 23-26 18 10. La tánca SE 19 5 7 7 26-25 17 11. Siklós 19 4 9 fi 12-16 17 12. PBTC 19 fi 5 8 22-28 17 13. Bátaszék 19 5 7 7 17-23 17 14. Kiss J. SE 19 6 4 9 25-27 16 15. Barcs 19 5 5 9 25-36 15 16. Zsolnay 19 5 4 10 12-36 14 . jRlwrv,., portsspc ÍTO^pVr'tS'PÖfffd 'ORTSPOrl icrts Megyei labdarúgó-bajnokság Döntetlen! játszottak a dobogósok VBKM Vasas—Nagyatád 1:1 (1:0) Kaposvár, 200 néző. V.: Szerecz. Vasas: Sorsi — Pável, Pető, Kovács, Átó, Fábián (Pintér), Tóth, Szabó, Hideg, Szilágyi, Kelemen (Harangozó). Edző: Heroel József. Nagyatad: Beck — Simon, Varga, Hoffmann, Krafft, Kiss, Fendrich, Bre- zovszky, Kovács (Segesdi), Mo­hácsi, ZáKan.yi. Edző: Fuisz Já­nos. Góllövők: Hideg 11-esből, illetve Kiss. Jók: Pető, Tóth, illetve Beck, Simon, Kiss. Nagyatád ifi—Vasas ifi 5:1 Csupor Gyula Boglárlelle—Tab 0:0 Boglárlelle, Tinódi u., 200 néző. V.: Kercza. Boglárlelle: Kovács — Gróf, Kékesi (Kalász), Pusztai, Fe­jes, Hajdú, Kiss, Pintér, Hor­vath (Basics), Piba, Takács. Edző: Papp Gyula. Tau: JKiss — Vendl, Kurucz, Majkó (S'pilák), Szörny i, lllreich, Kovács, Ba­lázs, Reichert J. Hoppar, Rei­chert Z. Edző: Puha József. Jók: Kovács, Gróf, Pusz­tai, illetve, Kurucz Kovács, Hoppár. Boglárlel le ifi—Tab ifi 11:0 Hajas Gyula Kaposgép VL—Kéthely 3:1 (1:0) Kethely, 150 nézó. V.: Pesti Gs. Kaposgep: Czeibert — Györ- kö. Marton, Balogh, Varga. Fa­zekas, Horváth, Hanusz, Ágos­ton (Szalai), Bagladi, Wéber. Edző: Duschák István. Kéthely: Varga — Fekete, Iván. Turcsi, Szumyogh. Tanai. Pákái, Bá­csira, Báláz* (Sípos), Berta (Szabó), Gombai. Edző: Sándor Imre. Góllövők: Wéber (2). Hor­váth, illetve Fekete 11-es­ből. Kiállítva Györkó tisz­teletlenségért, Iván utánrú- gásért. Jók: Czeibert, Wé­ber, Bagladi, illetve Turcsi, Tanai, Dákai. Bácsics. Kaposgép VL ifi—Kéthely ifi 2:0 Sipo« László K. Közlekedési SE— Marcali VSE 2:1 (1 :#> Kaposvár, 50 néző. V.: Kreiner. KKSE: Szálai — /.Hemd. We­is«, Szita, Csajághi. Sturm, Weininge-r, Szilvas, Palkovics (Jónás), Szrmka, Torma (Pre- káczko). Edző: Ágfalvi Mihály. Marcali: Bart ha — Zajáczki, Hidas, Bálim. Babina (Béres), Hajdú, Gyuricza. Ilia, Kovács, Gyurka, Izsák. Edző: Kisborsó Imre. Góllövők: Szmka, Torma, illetve Kovács. Jók: Weisz, Csajághi. Torma, illetve Hajdú, Ilia. KKSE ifi—Marcali ifi 2:1 Szántó Lást&ló Szőnyi SE—BaUton­keresztúr 4:1 (2:0) Taszár, 150 néző. V.: Schrantz. Szőnyi SF.: Horváth Gy- — Hadaró, Muri, Fodor (Gál), Czimmermariin, Szűcs, Kulcsár, Kiss, Dobos J. (Horváth J.). Samu, Kantor. Edző: Balogh László. Balatonkeresztúr: Ta­kács — Buxbaum. Börczi. Fin- rv. a. Rákos, Horvath, Gál. Kris­tóf. Pern-ez. Varga, Ángyán. Edző; Szabó Zoltán. Góllövők: Ha­daró (2), Kántor, Kulcsár, illetve Varga. Jók: Szűcs a mezőm y leg­jobbja Hadaró, Muri, Samu. Rákóczi III. ifi —Balatonke- resztúr ifi 2:0 Balogfa Láozlt K. Ga/.dás».— Karód 3:1 (•*) Karád, 156 né­ző. V.: Posta. Ga/riási: BAksics — Miit*. JfTori V,., .lezeri 1... Hegedűs, Benczik. Burcsa, UreKiu-ic*. Küher, Turóczi (Fábián), . Fehér (Pál). Edit): ..Légtharc” a Vasas—Nagyatad zsvraí Kálmán. Ka- összecsapáson rád: Keresztes — Buzsáki Ko­maromi I., Sóstai, Komáromi II., Balogh, Horváth (Baranyai), Andros ovira, Németh, Károlyi, Lesz. Edző: Horváth János. Góllövők: Küher, Gregu- ricz. Burcsa, illetve Németh. Jók: Jezeri Z,, Burcsa, Gre- guricz, illetve Buzsáki, Ba­logh, Androsovits. K. Gazdasz ifi—Kar ad ifi 5:0 Főnyedi László Fonyód—Agraria SE 4:2 (2:0) Patalom, 100 néző. V_: Dunkler. Fonyód: Fenyvesi — Bndó, Kenéz, Zámbori, Gyökeres, Pin­tér, Pasztusics ,'Lcpenye), Bo­ros, Pemecz (Demeter), Hor­váth, Pető. Edző: dr. Vida Já­nos. Agrária: Szekeres — Ver­lier, Tóth J.. Tóth L.» Kulcsár, Mészáros, Németh. Keszler, Szalai (Csuha). Dómján, Ur­ban. Edző: Szabó László. Góllövők: Pernecz (2), Bo­ros, Demeter, illetve Mé­száros 11-esből, Dómján. Kí­, Folytatás az S. oldalam.)