Somogyi Néplap, 1980. május (36. évfolyam, 101-126. szám)

1980-05-27 / 122. szám

/ LABDARÚGÓ NB II Két pontnyira az élvonaltól Ä labdarúgó NB IT vasár­napi fordulójában nem úgy alakultak az eredmények, hogy a Rákóczi máris első osztályú csapatnak vallhassa magát Bábolnán mindössze csak egy pont megszerzésére telt az erőből, ugyanakkor a Haladás győztesen hagyta el a mohácsi pályát így te­hát az előny egy ponttal csökkent. A hátralevő há­rom fordulóban tehát még egy győzelemre van szüksé­ge a Rákóczinak a bajnoki cim biztos elnyeréséhez. Ez a forduló kevés sikert hozott a pályaválasztóknak: a már kiesett Körmend a dobogóra vágyó Sabária otthonában is megszerezte a két pontot, és a Komló is győztesen tért haza Tapol­cáról. A Rákóczin kívül to­vábbi három csapat szer­zett pontot idegenben. Bábolna-Rákóczi 2:2 12:0) Bábolna, 800 néző, Vz Drigán. , Bábolna; Krass —■ Csikós, Sebestyén, Sülé. Háklár — DcáJc, Fedor, Hegedűs•' (Si­pos II. a 79. percben), Müller •— Dómján, Tímár (Bocskai a 73. •percben). Edző: Mathé Jápos. Rákóczi; Horváth (Békéi ti 27. percben) — Deákvári, Gulyás, Petrák, Kanyar — Mészáros, Havasi (Marosok az 56. percben)é Zentai — Czabula, Fábián, Házi. Ed­ző: dr. Puskás Lajos. Már a 6. percben vezetést szerzett a hazai együttes: Tímár a bal oldalon egy hosszú labdával indította Domjánt, s ő a bizonytala­nul kifutó Horváth fölött 14 méterről a kapuba fejelt. 1:0. Eseménytelen mezőny­játék után a 33. percben növelte előnyét a Bábolna: Hegedűs szöktette Domjánt, az pontosan Fedor elé ívelt, s a középpályás a csereként beálló Békéi mellett bizto­san a kapu jobb oldalába lőtt. 2:0. A szünet után nagyon rá­kapcsolt a Rákóczi. Mezőny­fölényt harcolt ki, s az 59. percben sikerült egyenlíte­nie: Marosok jó labdát adott Fábiánnak, az a kaputól 18 méterre váratlanul lőtt, s az erős labda a bal felső sarokban kötött ki. 2:1. 11 percig váratott magára az egyenlítő gól: szöglethez jutott a Rákóczi, Kanyar rúgta be a labdát, s az a tömörülő védők között a kétségbeesetten menteni akaró Müller lábáról a sa­ját kapujába került. Öngól! 2:2. A mérkőzés hátralévő szakaszában is a Rákóczi játszott fölényben, bár igaz, a hazaiak előtt is kínálko­zott lehetőség. Két ellentétes félidőt ho­zott ez a mérkőzés. A Bá­bolna nagy becsvággyal ve­tette magát küzdelembe, és a nem a legjobb formát mu­tató Rákóczival szemben megérdemelten kétgólos ve­zetéshez jutott. A hazaiak azonban a szünet után már nem jurták az iramot, kulcsjátékosaik elfárad­tak,. s így végig a Rákóczi irányította a második já­tékrészt. A rutinosabb lab­darúgókat fölvonultató listavezető megérdemelten A 21. heti játékhéten tíz fogadó ért el. telitalálatot. Nyereményük egyenként 171 458 Ft. A 13 talá’.atos 118 903, a 12-es 2694, a 11-es egyenlített. Jók: Krass; Se­bestyén, Sülé, illetve Gu­lyás, Peti'ók, Kanyar. További eredmények: Bakony Vegyész—Olajbá­nyász 1:1, Szekszárd—Sop­ron 1:1, KOMÉP—Győri Dózsa 1:0, Sabária—Kör­mend 0:2, MÁV DAC—Aj­ka 1:1, Pét—Dorog 2:1, Bauxitbányász--Komló 0:1, MÁV NTE—Várpalota 1 :ö, Mohács-Véménd—Haladás 2:3. 1. Kaposvár 35 23 9 3 84­26 55 2. Haladás 35 22 6 7 85­36 50 3. Olajb. 35 17 8 10 00­45 42 4. Aj k a 34 15 12 8 49­38 42 5. Sabaria 35 15 11 9 43­37 41 6. Szekszárd 35 13 13 9 41­26 39 7. Komló 35 14 11 10 43­39 39 8. Sopron 35 14 lö 11 45­37 38 9. M \V DAC 3« 13 9 13 42­43 35 ló. Mohács 35 14 6 15 44­38 34 11. Pél 35 Î0 12 13 2.4­50 32 12 Tapolca 3» 12 7 Ki 43­51 31 13. Bábolna 35 11 *> Jő 41­51 31 14. KOMÉP 35 12 7 lit 58­55 31 15. Bakony 35 15 4 18 42­52 30 l<i. Várpalota 35 11 8 1« 54­52 30 17. Dorpg 55 12 4 19 43­57 28 18. MÁV NTE 35 7 13 15 33­50 27 19. Győri D. 35 8 13 18 34­50 25 20. Körmend 35 8 4 23 37­84 20 232, a 10-es 51 Ft-ot ér. A \ telitalálatos szelvény a következő : 2 2 1 1 X X I X 1 1 X 1 X -f- X Tíz telitalálat a totón Csak a bajnoki cím sorsa dőli el 3. megyei labdarúgó-bajnokságban Két fordulóval a befejezés előtt csak a bajnoki cím sorsa dőlt el a megyei baj­nokságban. Izgalmas hajrára van kilátás a továbbiakban is — a helyezésekért és a kiesés elkerüléséért. Táncsics SE—-Barcs 4:2 (12) A tartalékos, nagy lelke- sedéssei játszó vendég csa­pat .megérdemelt vezetést szerzett az első félidőben, a könnyeiműsködő hazaiak eilen. A szünet után a cse­rékkel »följavított« Táncsics a maga javára tudta fordí­tani a mérkőzés eredményét. Góllövők: Meskó (3, egyet 11-esbőD, Orsós, illetve Pá- jer, Kozma. Jók: Meskó, Hódosi, Treszler, illetve Kó- tái, Karsai, Gulyás, Bor­bély. Rákóczi III. ifi — Barcs ifi 1:0, Jurák József Csurgó—Bábod 1:0 (0:9) Csurgó, 200 néző. V.; Pkfc- tér. Az alacsony színvonalú, de a szünet után keménnyé váló mérkőzésen mindkét csapat több gólhelyzetet el­ügyetlenkedett. A hazaiak csak a hajrában szerzett góljukkal tudták otthon tar­tani a két pontot. Góllövő: Imiéi. Jók: Kisgéczi, Kiss, illetve Varga, Liber. Csurgó ifi — Lábod ifi 2:0. Kovács Antal Kadarkát—Fonyód 2:1 (1 :fl) A hazaiak végig mezőny- fölényben játszottak; az eredmeny a vendégekre nezve hízelgő. Góllövők; Szigeti, Hosszú, illetve Ki la J. Jók: Harczos. Mészáros, Hosszú, Szigeti, illetve Ko­csis, Kila J., Juhász. Kadarkút ifi — Fonyód ifi 3 ti K<wu<l—Nagyfiúd 1 :» (U :U) A végig izgalmas, közepes színvonalú mérkőzésen a hazaiak megérdemelten győztek a helyenként túl keményen játszó vendégek ellen. A sok kihagyott hely- .zetben fő szerepet, játszott a vendégek kitűnően védő kapusa, Zsolnák. Góllövő: Baranyai. Jók: Uoppúr, Ko­máromi !.. Kovács, illetve Zsobrák (a mezőny legjobb­ja), Mohácsi, Czimbalek. Ki­állítva: Harcz.^ Nagyatád ifi — Ka rád if! 1:9 ■]. Sebádt LajM Kiss .1. 81)—Mernyc 4:# (3:0) A minden csapatrészében jobb vendég együttes — gyorsabb és ötletesebb já­tékkal nyert Góllövők: Hor­váth, Máté, Dobos, Tardi (öngól). Jók: Vámos, Ko­vács, Horváth, Bódis, illetve Bogdán, Kiss K., Cservenák. Gelencsér Ferenc Siófok—V BKM Vasas 1 :U (1:0) A nagy iramú, kitűnő mérkőzésen a végig jobban játszó hazaiak nem tudtak értékesíteni helyzeteiket, míg a Siófok szórványos tá­madásainak egyikén egy po­tyaízű góllal megszerezte a győzelmet. Heuthaler az utolsó negyedórában búcsú­zott a hazai csapattól és a közönségtől. Góllövő: Túli. Jók: Málics, Takács, Bocsev, Túli, illetve Pataki, Laczko- vics, Pető, Mali, Horváth J. Siófok ifi — VBKM Va­sas ifi 2:1 Csupor Gyula Marcali VSE—Latinca SE 2:2 (0:1) A nagy számú közönség előtt lejátszott találkozó kö­zepes iramú és színvonalú volt. A jobb erőben levő Latinra többet támadott, de Ffémpth Sándor Májustól június 30-ig történő teljesítéssel vasúti kocsiba, gépjárműre ' rakva bányakavics 55 Film3, 0-—30 mm-es minőségi kavics S0 Ft/m3-es áron üzemünknél rendelhető Kavicsbánya Vállalat üzeme, Gyékényes, Telefon: 216. ^°2T> Egy jelenet a Siófok—Vasas rangadóról. a VSE-védelem jól állta a rohamokat. Góllövők: Luka, Rácz, illetve Pintér, Pasztu- sics. Jók: Kozma, Hajdú, Beck, illetve Fitt, Kurdi, Pintér, Péntek. Rákóczi 11 ifi — Marcali ifi 2:1 Ivus/.a István Tab—Boglárlel le 2:2 (2:1)) A jó iramú, színvonalas, kemény mérkőzésen az első félidőben meggyőző játékkal a hazaiak vezettek. Kapusuk sérülése és a kihagyott hely­zetek megzavarták őket, s ezért a vendégek egyenlí­teni tudtak. Góllövők: Rei­chert J. (2), illetve Takács B., Gara. Jók: Androsovies (a mezőny legjobbja), Rei­chert J., Balázs, Kovács, il­letve Takács J., Nagy, Ga­ra, Pusztai. Tab ifi—Boglárlelle ifi 2:1 Farkas István 1. Siófok 28 26 1 1 99-22 53 2. Táncsics SE 28 19 4 5 86-32 42 3. Kiss J. SE 27 18 6 3 71-24 42 4. Boglárlelle 28 15 3 10 71-40 33 5. Eaíinca SE 28 12 5 7 46-29 33 6. VB KM V. 28 12 6 10 45-36 30 7. Barcs 28 9 11 8 32-36 29 8. Tab 28 9 9 10 34-36 27 9. Kadarkút 28 9 6 13. 38-61 24 10. Karád 28 9 4 15 26-62 22 11. Fonyód 28 7 7 14 46-66 21 12 Marcali at X 5 15 38-63 21 13. Csurgó 28 6 X 14 25-47 20 14. Mernye 28 7 4 14 23-68 18 15. Nagyatád 28 5 7 15 43-54 17 16. Bábod ai 5 4 18 20-67 14 Antikvár­könyv-vásár KAPOSVÁRON A József Attila Könyvesbolt udvarán (Kaposvár, Dózsa Gy. u. 1.) 1950. május 27-töl 30-iy. Rossz idő esetén a megyei könyvtár előcsarnokában. (Kaposvár, Csokonai köz 4.) Veszünk — Eladunk Modern és régi kiadású bűnügyi könyvekért, metszetes'nyomtatványokért, 1850 előtti térképekért a legmagasabb napi árat fizetjük. Nagyobb könyvtárakat a helyszínen értékelünk. Csak három napig, utolsó napon csak veszünk. A vásár pénteken 11 órakor zár._______________(43035) j MÁJUS A nap 4.55 órakor kél, 20.’9 nyufrsrffci a bold 17.18 órakor kél, 4,01 órakor nyugszik. 27 KEDD Hella A várható időjárás: Kevés nappali somolyfelhöképrddé» csapadék nélkül. Megélénkülő déli szel; nappali fölmelegedés erősödik. A legmagasab nappali hőmérséklet ma 22—21) fok közöt alakul. A távolabbi kilátások (szombatig) : » hé közepétől megnövekszik a felhőzet, főleg Dunántúlon várható záporesü, kisebb eső. i hőmérséklet tovább emelkedik. — Megnyitotta kapuit az üdülővendégek előtt a siófo­ki íürdóigazgatósághoz tar­tozó valamennyi strand és kemping. Vasárnap már so­kan napoztak — fürdőruhá­ban. — A társadalmi pártfogók­nak tartott továbbképzést tegnap Kaposváron a megyei gyermek- és ifjúságvédő in­tézet. A 23 legjobban dolgo­zó aktívát megjutalmazták. — Fürtös György kerami­kus anyagából kiállítás nyílt Nagyatádon a helyőrségi művelődési otthonban. — At kell haladniuk Du­naújvárosom héttőn reggel 8 órától azoknak, akik a 6-os úton Pécs leié autóznak. Az Útinform tájékoztatása sze­rint ugyanis karbantartási munkálatok miatt lezárták a b-os út 64—63 kilometer kö­zötti szakaszát. , — Táncházat rendez a SÁÉV ifjúsági klubja a Ke­rékkötő együttes és a BM, táncegyüttes szólistáinak közreműködésével. Csütör­tökön este hét órakor kerül rá sor a kaposvári inunkas- szálJó klubjában. — Jolin Muston — több­szörös Oscar-díias rendező — irányításával hétfőn Aiagon megkezdődött a Menekülés a győzelembe című ameri­kai film forgatása. A három főszereplő — Sylvester Stal­lone, Michel Caine és Max von Sydow — egyaránt jói ismert Magyarországpn. — Finnországi kórus ad hangversenyt ma délután Siófokon a SZOT Csepel Üdülőjében. Az énekkar Ou­lu bői. Siófok testvérvárosá­ból érkezik. — Másodszor is kitört va­sárnap a Szent Ilona vuikan. A robbanáskör több mint 12 ezer méter magasba lövellt vulkáni hamu Washington állam délnyugati részén szétterülve ideiglenesen éj­szakai sötétségbe borította a térségét. Az állam kormány­zója lezáratta a tűzhányó 32 kilométeres körzetét, mivel további kitörésekre lehet számítani. — A Jókai-napok vasár­nap fejeződtek be a cseh­szlovákiai Komárom (Ko- márno) városban. A szlová­kiai magyarság műkedvelő színjátszóinak és előadóinak e hagyományos szemléjét a Csemadok (Csehszlovákiai Magyar Dolgozók Kulturá­lis Szövetsége) a pozsonyi népművelési intézettel és a helyi szervekkel együttmű­ködésben ezúttal már 17. alkalommal rendezték meg. — SÚLYOS KÖZÚTI BALESET történt vasarnap reggel Baranya megyében: négyen meghaltak, egy személy súlyosan megsé­rült. Csányoszró és Sellye kö­zött Majoriez József személy­gépkocsijával előzve egy mo­torkerékpárost, összeütközött a 'ele szemben szabályosan köz­lekedő tehergépkocsival. Mato- ricz József 42 éves fürészgépke- zelö, valamint 37 éves felesége, 711 éves édesanyja és Greksa Jözsefné 70 éves nyugdíjas — valamennyien drávasztárai la­kosok — a helyszínen életüket vesztették. Matoricz Zsuzsanna tízéves tanuló életveszélyeken megsérült. 90 évvei ezelőtt, 1890. május 27-én született — és 25 eves korában, 1915. március ^6-án halt meg — Konszutnty m Ivanov, orosz származású csuvhs költő. Pa- rasztcsaíaclban sziUeieM., majd tanai' leit, s kőzremÚKőcioU a esu vas ábécé te txeh ozásá­ban, később csuvas tanköny­vek szerkesztésében. irodal­mi paly a ja JLernioniov, Kol- cov, Nyelvraszov es mások forradalmi költeményeinek csuvas nyelvű mii lord basá­val indult, de hamarosan ön- áiló alkotásokkal is jelent­kezett. Megjelent «Két lány- emui verses elbeszelese. egy balladáskőiete es »A sátán raoja« emui drámatörerick. Részt vett a esuvás irodalom első reprezentál ív gyújte- mellyenek szerkesztésében is. »•Narszpi, szép lány— rima lírai eposza a csuvas iroda­lomnak immár klasszikus re­meke. A s/.op csuvas leány tragikus története a század- forduló csuvas falujának né­pies lórinak íölh&sználásá- vaJ írt kritikai realista áb­rázolása. Ivanov a csuvas irodalom első nagy alakja, akinek müveiben a csuvas népdal zeneisége balladai te­matikával ötvöződik. A csu­vas költészetben ö alkalmaz­ta először a hangsulyos-szó- tagszámláló verseiést. Karádi haüYümánvör/sik sikere Az V. veresegyházi hagyo­mányőrző népi együttestek; országos találkozóján me­gyénk színeit a karáiii ha­gyományőrző együttes kép­viselte. A mozgalom kiváló­ságaiból álló zsűri a somo­gyiakat — teljesítményük alapján — meghívta a kői vetkező, VI. találkozóra is, amelyet a jövő évben újból Veresegyházán tartanak. — Ráesett a daruról egy vaslartály az orosházi üveg­gyár 1. számú huta keverő­üzemében az ott dolgozó Fo­dor János 27 éves segéd­munkás, orosházi lakosra, aki a helyszínen meghalt. A rendőrség szakértő bevoná­sával folytatja a baleset kö­rülményeinek vizsgálatát. — Tizennyolcadszor re'v dezték' meg vasárnap a hs-j gyományos tavaszi somogyi Kiszov-kupa országos hor­gászversenyt a haiatonsze- mesi Vadvirág nyaralótelep előtti partszakaszon. Ezúttal Daróczi Andrásnak, makói lakosnak kedvezett a szeren­cse: másfél kiló keszeget és angolnát fogott ki. A Kiszöv- kupán kívül egy teljes hor­gászfelszerelést kapott. — Éleslövészet. A tanács értesíti Kaposvár lakosságát, hogy a néphadsereg alaku­latai június 15-től 30-ig éj­jel—nappal éleslóvészetet. tartanak a sántosi lőtéren. A fent jelzett időben a lőtéren és annak biztonsági terüle­tén senki ne tartózkodjon, mert tilos és életveszélyes. — Most érkeztek fém és mű­anyag szeméttartók (kukák) és különböző színű műanyag pad­lók Kaposvárra, a Május 1. u. 15. szám alatti vasáru szaküz­letbe. (43062) Szerkesztőségi ügyelet este 8-ig Telefon: 11-510 J — cooPTouRiST hírek. Periin-—Hamburg. 2 nap az NDK fővárosban — Berlinben — 3 nap Hamburgban. Utazás: Bu- lapest—Berlin repülőgéppel-’»'Úri" Tf Vitás: It: i ió l'ittS/v.'tr líj : 6800 Ft 4- útlevél 4- költő­pénz. Időpont: 1980. július ?o— 24. Jelentkezés a C.ooptourist Irodában, Kaposvár. Kossuth I». u. 8. Telefon; 12-038. Í43047Í*)