Somogyi Néplap, 1979. március (35. évfolyam, 50-76. szám)

1979-03-13 / 60. szám

Kosárlabda NB II Labdarúgó NB If A SÁÉV újabb rangadó győzelme A kosárlabda NB II hétvé­gi fordulójában a legnagyobb figyelem kétségtelenül a két veretlen, a SÁÉV és a Szé­kesfehérvári Építők összecsa­pását kísérte. Nem véletlenül. A kitűnő formában levő együttesek gigászi harcot vív­tak a győzelemért, melyet a hazai pálya előnyeit élvező kaposváriaknak sikerült elér­niük. Némi balszerencsével Szombathelyen vereséget szenvedett a Táncsics SE. A rendes játékidő 82:82-es dön­tetlennel fejeződött be, majd döntetlennel zárult az első hosszabbítás is. Ennek máso­dik részét azonban, a hazai együttes nyerte. SÁÉV—SZÉKESFEHÉR­VÁRI ÉPÍTŐK 104:102 (50:54) SÁÉV: Magyarfl (34), Szabó (4), Tóth (12), Stickel P. (7), Gulyás (6). Csere: Pakot (2), Déri (1), Nagy T. (27), Ékes, Stickel L. (2). Edző: Stettner János. Mint az eredmény is sej­teti, nagyon nehéz mérkőzésen született meg ez a minimális hazai győzelem. Az első fél­időben a SÁÉV kosarasai sem dott Jók: Ma- gyarfi, Tóth, Stickel P., Dé­ri, Nagy T. SZABARI A— TÁNCSICS SE 102:99 (47:44, 82:82, 94:94) Táncsics: Hosszú (10), Czimbalek (19), Nikolé. di (13), Kéger (10), Tódilca (23). Csere: Habony. Ko­csi, Csiszár (6), Reisinger (5), Gálosi (8). Jó hazai kezdés után már a 4. perc­ben átvette a vezetést a Táncsics. A hazaiak a 17. percben tudtak egyenlíteni, s a végén némi előnyre szert tenni. A szünet után ismét a Magyarfit most is nchcz volt tartani. kaposváriak percei következ­tek. Az utolsó 5 percben azonban sikerült kissé felül­kerekednie a Sabáriának. A hosszabbítás döntött. Az ered­mény alakulásában közreját­szott, . hogy Kéger megsérült, Czimbalek pedig a kritikus percekben pontozódott ló. Jók: Czimbalek, Nikolédi, Kéger. Négy pontra lőtt a PVSK előnye A somogyi labdarúgó-bará­tok lassan hozzászoknak, hogy a Rákóczi vidékről rendre döntetlennel tér haza A sop­roni kirándulás alkalmával is egy pont jutott a kaposváriak­nak. Ezzel a csoportban új rekordot értek el. A három csoport 59 csapata közül csak a Ganz-MÁVAG dicsekedhet még 12 döntetlennel. A PVSK vasárnapi győzel­me révén négy ponttal meg­ugrott üldözőitől. A Komló — meglepetésre — vereséget szenvedett Tatabányán a Ko- méptől, s ezzel a Rákóczi pontban befogta őket A négy­pontos pécsi előny továbbra sem látszik behozhatatlannak, hisz a 6. fordulóban már 6 pontos előnye is volt a Pécsi VSK-nak. A középcsoportban veresé­get szenvedett a Volán, így ezután az egész NB II-es me­zőnyben már csak a Rákóczi dicsekedhet két vereséggel. A nyugati csoport sereghajtói között nagy a tömörülés. Jellemző, hogy a 13-at, az utolsótól mindössze 4 pont vá­lasztja eL Egyetlen csapat helyzete sem látszik jelenleg még reménytelennek. i J Soproni SE — Rákóczi 1:1 (1:0) Sopron, 3200 néző. V.: Tát­rai. Sopron: Babos — Pete, Drázsnyák, Huber, Horváth — Takács, Németh, Hajszán — Gosztola, Deák (Kiss az 57. percben), Pánczél (Kocsis a 70. percben). Edző: Malhesz Imre. Rákóczi: Málics — Deákvá­ri, Gulyás, Petrák, Németh — Kanyar, Mészáros, Zentai — Fábián, Bódis, Uékási (Kürtös a 46. percben). Edző: Németh Lajos. Hideg, szeles időben válto­zatos játékkal kezdődött a mérkőzés. Pánczél fölélövése i volt az első esemény, a má- ! sík oldalon Mészáros veszé­lyeztette a hazai kaput. Né­hány perc elteltével a hazaiak ragadták magukhoz az irányí­Pctrók hétről hétre csapata egyik legjobbja. Támad a Fehérvár. A »csíkosok« (balról): Stickel P., Gu­lyás cs Tóth állják útjukat, tásit, s ez gólt is eredménye­zett Az ötödik percben Pete rúgott szabadot 35 méterre a kaposvári kaputól. A rossz_ul irányított labda Gosztola elé perdült, aki távolról, a későn vetődő Málics »hozzájárulásá­val« a jobb sarokba lőtt. 1:0. (Málics: — Sokan álltak előt­tem, és csak későn vettem észre a labdát.) Negyedóráig tartott a soproniak fölénye. Azután kiegyenlítettebbé vált a játék, és már a Rákóczi vé­dői is higgadtabban tartóz­tatták föl a hazai próbálko­zásokat. A 17. percben Petrák indította Rékásit, akinek lö­vésszerű beadását a kivetődő kapus az utolsó pillanatban elcsípte Bódis elől. Három perc múlva egy soproni ellen- támadás végén a kaposvári Németh csaknem öngólt lőtt Rosszul eltalált labdája a ka­pufa éléről perdült az alap­vonalon túlra. A 21. percben Fábiánt szögletre szerelték a soproni védők. Kanyar belőtt labdáját a kapu torkában többen is elvétették. A félidő utolsó percében még Kanyar előtt kínálkozott egyenlítési lehetőség: Zentai beadását 6 méterről sem tudta a kapuba továbbítani. közelről, sem távolról nem tudtak pontosan dobni. így jutott négy pontos vezetéshez a vendégegyüttes. A szünet után már a 7. percben átvet­te az irányítást a kaposvári csapat, s ez pontokban is meg­nyilvánult. A 19. perctől vé­gig a SÁÉV vezetett. A győ­zelem értékét növeli, hogy a csapat kulcsjátékosai közül Gulyás (9. perc), Déri (12. perc), Magyarfi (14. perc), Szabó (19: perc), kipontózó­Tehetségkutatás labdarúgásban Az idén is sor kerül a lab­darúgó-tehetségkutató akció­ra, amelyet a Magyar Labda­rúgó-szövetség, a Képes Sport és a Magyar Rádió szórakoz­tató osztálya hirdetett meg az úttörőszövetséggel és a Nép­sporttal közösen. Az akció célja a labdarúgás népszerű­sítése, az utánpótlás alapjai­nak a bővítése, a tehetségek fölkutatása. Részt vehetnek mindazon fiatalok, akik 1964. szeptember 1-e és 1965. augusztus 31-e között szület­tek, nincsenék NB-s csapatnál igazolva, továbbá egyénileg vagy iskolájuk csapatának tagjaként a járási, városi ak­ciónapra jelentkeztek. Jelentkezni a területi lab­darúgó-szövetségeknél lehet, a Képes Sport szerkesztősé­génél és a Magyar Labdarú­gó-szövetségnél. Határidő: március 17. Az akciónapokat az illetékes városi járási sportfelügyélöségek irányítá­sával a labdarúgó-szövetsé­gek rendezik meg társadalmi aktívák bevonásával. A leg­jobbak később Tatán kivá­lasztótáborban adhatnak szá­mot tudásukról. A jelentkezési lapnak az alábbi adatokat kell tartal­maznia: név, életkor, lakcím; melyik egyesületben játszik m í 1 v/xn rvn<V7.t.on. Meglepetés nélküli forduló a megyei labdarúgó-bajnokságban A második félidő kezdetén megeredt az eső. Akkor lé- IPP peu pályára először kaposvári "''#1 színekben az újonnan igazolt öjl Fürtös Béla, s néhány jó meg- ’ mozuulással hívta föl magára a ügyeimet. A 46. percoen * újabo helyzet maradt kapos­vári részről kihasználatlanul. Kanyar jó ütemben ugratta ki Bódist, aki azonban a kifutó kapusba lőtte a labdát Továb­bi négy szöglet jelezte a ven­dégfölényt Ezután Fürtös két ízben is veszélyes fejessel pró­bálkozott sajnos, eredményte­lenül. A 47. percben Kanyar szögletét a jobb kapufa mel­lé, majd Bódis beadását a ka­pus kezébe fejelte. Egy óra elteltével egyenlített a Rákó­czi. Gulyás remek labdával indította Bódist, aki a 16-oson belül mellel maga elé tette a labdát de mielőtt lőhetett volna, két védő ollóba fogta. A kaposvári játékos elesett Tátrai játékvezető határozot­tan a ll~es pontra mutatott. A büntetőt Gulyás — a balra mozduló kapus mellett — a jobb sarokba lőtte. 1:1. A kö­zönség hosszas tüntetése je­lentette a következő percek eseményét a pályán kívül, a pályán pedig a soproni játé­kosok durva belemenései pap­rikázták tovább a hangulatot A játékvezető a^pnban nem torolta meg a szabálytalan­ságokat. Ezután Málicsnak akadt dolga: kétszer egymás után, oklözéssel sikerült há­rítania. A másik oldalon Ka­nyar labdájáról többen ts lekéstek az ötösön belül. Az utolsó percekben hullámzóvá vált a játék: mindkét oldalon adódott helyzet, de azokat ki­hagyták a támadók. A szemre jó talajú pályán változatos, erős iramú, de kö­zepes színvonalú mérkőzést láthatott a- szép számú kö­zönség. A hazaiak taktikája meglepetésre épült, de a nagy iramot csak 15 percig tudták diktálni, utána fokozatosan visszaestek. Ezután a rutino­sabb Rákóczi némi mezőnyfö­lényt harcolt ki, de helyzeteit, melyeket kidolgozott, ezúttal sem tudta értékesíteni. Saj­nos, nem minden játékos küz­dött teljes erőbedobással, s így a csapat teljesítménye — ez nemcsak a számszerű ered­ményre vonatkozik — elma­radt a kupamérkőzéseken lá­tottakétól. így az eredmény igazságosnak mondható. Jók: Babos, Huber, Gosztola, illetve Petrók, Gulyás. Tóth Dezső Hét gól a tabi hálóban A megyei labdarúgó-baj­nokság 19. fordulójának ered­ményei a papírforma szerint alakultak. Biztosan győztek az éllovasok, s a tabellán egyet­len helycsere sem történt. A legtöbb gólt a BoglárleUei Spartacus csatárai lőtték a Tabnak. Döntetlenül végzett a Karád Kadarkúton, a Barcs Nagyatádon, a Siófok Csur­gón. Táncsics SE—Balaton ­f öld vár 3:1 (3:0) Kaposvár, 200 néző. V.: Fodor D. Táncsics: KAtal — Kecskés, Zsdrál, Holla (öry) Bara, Erdős, Jokl, Hódosi, Báumbolczer, Or­sós. Bántó (Szilágyi). Edző: Zsol­dos László. Balatoni oldvár; Papp — Kertész, Kovács I., Szakács, Koczka, Toriéi (Rudoli), Kurdi 1., Farkas, Kovács A., Gacs, Kurdi S. Edző: Kovács István, A hazai csapat végig me­zőnyfölényben játszott, de rengeteg helyzetet kihagyott. A szünet után a vendégek is vezettek néhány veszélyes tá­madást, s ezek egyikéből 11- essel szépítettek. Góllövők: Orsós (2), Zsdrál (11-esből), illetve Kurdi I. (11-esből). Jók: Kecskés, Zsdrál, Erdős, Orsós, illetve Papp, Szakács, Gacs. A Rákóczi III.—Balaton- földvár ifjúsági mérkőzés pá­lyahiány miatt (!!) elmaradt. Perényi György Latinra SE—Lengyeltóti 4:0 (2:0) Marcali, 250 néző. V.: Laczkovics. Latinca SE: Müllner — Hor­váth, Kövér. Czuczka, Péntek, Guricza, Skáfár Födi (Szarka), Bogma, Borsfái, Fekete. Edző: Borsfái Géza. Lengyeltóti: Sánta — Hosszú, Kesztyűs, Mezriczki, Gazdag, Ribs. Smida, Miseta, De- bity. Túli. Práger. Edző: Haszon Lajos. A jó iramú, sportszerű mér­kőzésen a végig fölényben játszó hazaiak megérdemel­ten nyertek a mérsékelt erőt képviselő vendégek eben. Gótlövők: Borsfái, Guricza, Skáfár (2, egyet 11-esből). Jók: Kövér, Czuczka, Péntek, Bogma, illetve Kesztyűs, Prá­ger. Rákóczi II. ifi—Lengyeltóti ifi 9:0 Giber Károly Kiss J. SE—Boglárlellei MEDOSZ 2:0 (1:0) Kapoly, 400 néző. V.: Vajda. Kiss J. SE: Szokol — Mészá­ros (Répás), Horváth, Vámos, Mo­noki, Kovács, Gedai, Palotai, Kop- csa, Szanyi (Tóth). Dómján. Ed­ző: Kétszeri Ferenc. Boglárlellei M.: Draveczki — Tóth, Kadlicskó, Harmatit (Oláh), Osváth, Paszér. Gergye. Pintér, Pető, Milosáko- vics, Dékány. Edző: Bornemissza József. Nehezen nyert a hazai csa­pat a közepes színvonalú és iramú mérkőzésen a lelkesen és jól védekező vendégek el­len. Góüövők: Kovács, Hor­váth (11-esből). Jók: Horváth, Kovács, Dómján, illetve Os­váth, Pintér, Pető. Kálmán Ferenc Kadarkút—Karád 2:2 (2:2) Kadarkút, 300 néző. V.: Róza. i Kadarkút: Tráj — Mlovecz, Lö­ki, Gelencsér, Nyúl, Schwindt, Matán, Mészáros, Púpos (Hor­váth), Szigeti Hosszú. Edző: Ma­tán József. Karád: Keresztes — Szalai (Zserkovics), Kovacsik, Ko­máromi, Ellenberger Kudomrák (Buzsáki), Szabó, Hoppár, Lázár, Lepenye, Pusztai. Edző: Tschepen György. Kemény, de végig sportsze­rű mérkőzésen a hazaiak a mezőnyfölényüket nem tud­ták győzelemre váltani, így az eredmény igazságos. Gól­További eredmények: PVSK —Ajka 3:1, MÁV NTE—Orosz­lány 3:1, H. Rákóczi SE—Bá­bolna 1:0, MÁV DAC—Ba­kony Vegyész 3:1, Sabária— Olajbányász 2:0, Komép— Komló 1:0, Szekszárd—Dorog 0:0, Pét—Bauxitbányász 1:1, Fűzfő—Répcelak 0:2. lövők: Schwindt, Hosszú, Il­letve Pusztai, Hoppár. Jók: Gelencsér, Schwindt, Mészá­ros, illetve Keresztes, Komá­romi, Ellenberger, a mezőny legjobbja és Buzsáki. Kadarkút ifi—Karád ifi 2:0 Schán György Boglárlellel Spartacus— Tab 7:0 (2:0) BoglárleRe, 500 néző. V.: Perger. BoglárleUe: Both — Brunner, Kenéz, Vázsonyi, Riba, Pusztai, Soós, Nagy, Bán, Takács Gy., Ta­kács B. Edző: Papp Gyula. Tab: Kiss — Berki L. (Kurucz), Vendl, Szabó G„ Molnár, Szabó S„ Spi- lák, Mireider Ulreich (Balázs), Vinkler, Berki J. Edzó: Púba Jó­zsef. Egy félidőn át jól védeke­zett a vendég együttes. A má­sodik játékrészben nagy kedv­vel játszó Balaton-partiak látványos gólokkal ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Góllövők: Takács G. (31 Bán (2), Pusztai (2). Jók: Vázsonyi, Riba, Soós, Takács Gy., illetve Mireider. Berki J. Tab ifi — BoglárleUei Spartacus ifi 2:1 Hajas Gyula Memye—La bőd 2:1 (1:0) Meraye, 150 néző. V.: Sza­bó T. Mernye: Szekeres — Tardi, Hor­váth. Kertész (Kiss Pál), Simon M., Lesz, Hock, Bogdán. Simon J. Szanyadi, Simita (Hencz). Ed­ző: Szűcs László. Lábod: Pető — Bebics, Lassú, Mátrai, Csabi, Ko­vács, Liber, Zákányi, Lebár (Hor­váth A.), Gottvald, Fülöp (Ko­vács F.). Edző: Tálos József. A küzdelmes, nagy Iramú, helyenként kemény találkozón megérdemelt hazai győzelem született. Góllövők: Szanyadi, Tardi (11-esből), illetve Gott­vald. Jók: Lesz, Szanyadi, Bogdán, Hock, illetve Bebics. Mátrai. Lábod ifi—Mernye ifi 5:2 Kéri Lajos A V#sas első gólja a marcali hálóban. folytatás az 5. oldalon) A bajnokság állása: 1. PVSK 24 16 4 4 45-18 3« 2. Komló 24 12 8 4 27-10 32 3. Kaposvár 24 10 12 2 31-15 32 4. MÁV DAC 24 12 7 5 36-24 SÍ 5. Bábolna 24 L0 B 6 25-22 28 6. Ajka 24 8 8 8 29-26 24 7. N. OLajb. 24 9 6 9 31-30 24 8. Sabaria 24 7 10 7 18-18 24 9. Szekszárd 24 8 7 9 21-22 23 10. Sopron 24 9 5 10 23-26 23 11. Pét 24 6 11 7 29-36 23 12. Tapolca 24 8 6 10 27-27 22 13. Bakony V. 24 7 7 10 26-30 21 14. MNTE 24 7 7 10 19-27 21 15. KOMÉP 24 8 4 12 25-30 áo 16. Dorog 24 6 8 10 18-25 20 17. Fűzfő 24 6 8 10 15-29 20 18. Rákóczi 24 6 7 11 24-30 19 19. Répcelak 24 7 5 12 26-37 19 20. Oroszlány 24 5 8 11 22-35 18 A középcsoport élmezőnye: 1. Volán 23 14 6 3 36-15 34 2. K. KFSE 23 11 7 5 40-30 29 3. Budafok 23 10 8 5 38-28 23 A Keleti csoport élmezőnye: 1. BVSC 24 18 3 3 50-14 39 2. Nyíregyh. 24 16 4 4 37-11 M 3. Eger 24 13 6 5 41-24 32 Qt telitalálat a totón A 10. játékhét telitalálatos szelvénye: zk, X, X> ,+ 2, x, +1 jíí X, 1, 1, X, X, ' 1. öt fogadó ért el 13+1 ta­lálatot; a nyereményük egyenként 163 927 forint. A 13 találatos szelvények száma 23, ezek mindegyikére 64 708 fo­rint jut. A 12-esek 1844 fo­rintot, a 11-esek 180, a 10- esek 46 forintot érnek.