Somogyi Néplap, 1979. február (35. évfolyam, 26-49. szám)

1979-02-27 / 48. szám

A Tanács- és fubl/euml Kupa győztese A Marcali VSE Labdarúgó NB II II nyolcadik vidéki döntetlen Véget érteik a Tanács- és Jubileumi Kupa küzdelmei. A UúiUo mérkőzésén a Marcali VSE 11-es rúgásokkal nyert a Naigya iád ellen. A harmadik hegyet a Táncsics SE szerezte meg, mivel nazai pályán le­győzte a siófokiakat. A Ka­rai—Rákóczi ifi mérkőzésre utólag, heuözben kerül majd sor. Marcali VSE—Nagyatád aas (i:i) Táska, 150 néző. V.: Fonódd. Végig nagy küzdelmet es sportszerű mérkőzést hozott a kupadöntő, ameiyet 11-es rú­gásokkal, 5:4 aranyban a mar­cali csapat nyert. Gólilóvók: Kovács, iXimsa, illetve Illcs, Kar ez. Bősz Adám Táncsics SE—Siufok 3:0 (2:0) Kaposvár, 100 néző. V.: Sza­bó T. A nagy seéíben megérdemel­ten győzött a hazai együttes. GóUövők: Bántó (2, egyet 11- esbóL), Nagy. Kiss J. SE—Lábod 2:0 (2:2) Kapoly, 100 néző. V.: Vajda. A jó iramú, küzdelmes mér­kőzésen a hazaiak nagyobb arányban is nyerhettek volna. Góllövök: Gedai. Szanyi. Kálmán Ferenc Rákóczi n.—Tab 2:0 (1:0) Kaposvár, 50 néző. V.: Lő- czd. A változatos, küzdelmes ta­lálkozón megérdemelten nyert Két siófoki játékos igyekszik szerelni a Táncsics támadóját. a kaposvári gárda. Góllövok: Rózsavölgyi, Horváth L. VBKM Vasas—Balaton­földvar 5:0 (1:0) Balatonföldvár, 50 néző. V.: Pesti. A jobb erőnlétű Vasas meg­érdemelten szerezte meg a győzelmet. Góllövok: Hideg (3), Fábián, Lesz. Horváth Ferenc Memye—Latinra SE 3:2 (0:1) Mesztegnyő, 100 néző. V.: Komái. A középpé színvonalú talál­kozót két ellentétes félidő jel­Kosárlabda NB II Teke NB ll Vereség — jó teljesítménnyel Nem mond­hatja magát szerencsés együttesnek a K. Közleke­dési SE újonc NB II-es teke­csapata: a múlt héten Kaposváron is jó teljesít­ménnyel ka­pott ki. Ezút­tal is kitűnően szerepelt a fő­városban, de ez — sajnos — kevésnek bizonyult a jó formában le­vő Bp. Hőerő­mű ellen. Kü­lönösen Illyés versenyzett ki­tünően : 485 fát gurított. Jónak mond­ható Somodi Szemes dobott a legjobban a győztes 440-es ered- csapatból, ménye is. BP. HŐERŐMŰ— K. KÖZLEKEDÉSI SE 6:2 (2624:2546) Harcz 441 — Németh T. 404 Rékai 441 — Somodi 440 Nagy 463 — Hideg 413 Ledviczky 417 — Szákály 399 Marton 458 — Illyés 485 Hang 404 — Kelemen 405 Nem volt olyan szoros mér­kőzése a Kaposvári Sparta- cusnak az ugyancsak fővárosi Hungária ellen, mint ahogy azt a végeredmény sejteti. A szövetkezetiek végig a kezük­ben tartották a mérkőzést. Végül is 73 fa különbséggel biztosan nyertek. Elsősorban Végh és Szemes teljesítmé­nyét kell kiemelni. A Sparta- cusnak immár hat pontja varv s ezzel valószínű pillanatnyi­lag listavezető. K. SPARTACUS-; BP. HUNGÁRIA 5:3 (2536:2463) Bélavári 428 — H 'hl 436 Szemes 443 — Győrök 427 Lőczi 409 — Ferencz 426 Alkonyi 405 — László 390 Végh 441 — Szendrei 378 Kiss 410 — Brassói 406 lemezt». GölJövők: Simita (2). Herencsák (11-esból), illetve Skaíár, .Fekete. Giber Károly Boglárleiiei Spartacus— Kadarkút 8:3 (2:3) Boglárlelie, 150 néző. V.: Pazaurek. A vendégek három szabad­rúgás góllal a félidőben még vezettek. A hazaiak nehezen lendültek játékba, de végül ilyen arányban is megérde­melten győztek. GóMövők: Ta­kács Gy. (4), Takács B. (2), Bán (2, egyet 11-esből), Illetve Matán (2), Szigeti. Hajas Gyula Lengyeltóti—Csurgó 3:2 (1:2) Csurgó, 500 néző. V.: Hajdú. A csurgói ak kétszeri vezetés után is veszítettek a nagy kedvvel játszó vendégek el­len. Góllövöik: Tulá (3), illet­ve Luka, Eleid. Kovács Antal Rares—Boglárleiiei MEDOSZ 2:1 (1:0) Barcs, 100 néző. V.: Kiss. A végig többettámadó Barcs nagyobb arányban is nyerhe­tett volna. Pandúr Ferenc Országos Ifjúsági Kupa: Rákóczi—Pécsi SÍ 3:1 A labdarúgó NB II vasár­napi fordulójában vidéki •►ha­gyományaihoz-“ híven szere­pelt a Rákóczi. A 8. döntet­lent érte el, ezúttal Szombat­helyen. Az élmezőnyben a PVSK újabb pontelőnyre tett szert, mivel biztosan győzött Pécsen az utolsó helyezett Répcelak ellen. A Komló vi­szont »huszáros tettet« hajtott végre, a MÁV DAC-tól tért haza értékes döntetlennel. A fordulóban két idegenbeli győzelem született, az Olajbá­nyász megérdemelten nyert a múlt héten Kaposváron jó be­nyomást keltő Dorog otthoná­ban, az egyre inkább feljövő Bábolna pedig a 11. helyezett Pét pályájáról vonult le tel­jes sikerrel. Sabária SE—Rákóczi 0:0 Szombathely, 2000 néző. V.: Palotai. Sabaria: Pálinkás — Sü- meghy, Varga L. I., Szőnye. Bencsics — Kratochwill (Né- 1 meth L. a 66. percben), Hor­váth, Tóth — Bogáti, Holdosi, Derdák (Varga L. II. a 63. percben). Edző: Szabó Imre. Rákóczi: Málics — Deákvá­ri, Gulyás, Petrák, Németh — Kanyar, Mészáros, Zentai — Murai (Fábián az 58. perc­ben), Bódis, Nagy. Edző: Né­meth Lajos. Már a mérkőzés kezdetén a Rákóczi lépett fel támadóan. A 15. percben Nagy bal ol­dalról középre lőtte a labdát, az elsuhant a védők között, majd Muraihoz került, s ő 8 méterről a bal kapufa mellé lőtt Két perccel később Gu­lyás futott fel a labdával. 18 méteres lapos lövése csak centiméterekkel kerülte el a bal alsó sarkot. Eseménytelen mezőnyjáték után a félidő utolsó előtti percében vezették első veszélyes rohamukat a hazaiak. Holdosi 15 méterről küldött labdáját azonban Má­lics könnyedén hárította. A szünet utáni első emlí­tésre méltó esemény ismét ka­posvári játékos nevéhez fű­ződik. Az 55. percben Bódis 16 méteres léc alá tartó bom­báját Pálinkás jó érzékkel há­rította szögletre. A 74. perc­ben viszont a Sabaria előtt adódott gólszerzési lehetőség. Németh L. jobb oldalról ível­te be a szögletet, a labda Var­ga L. II-höz került, aki 16 méterről alig lőtt a jobb al­só sarok mellé. A következő perc eseménye kicsit felbor­zolta a hazai szurkolók kedé­lyeit. Deákvári nagyon hatá­rozottan szerelte Holdosi t, ő ezután »törlesztett«, megütöt­te a kaposvári játékost. Pa­lotai játékvezető jogosan küld­te le a magáról megfeledke­zett szombathelyi labdarúgót. Az utolsó 10 percben mindkét kapu előtt kínálkozott egy-egy gólszerzés! lehetőség. A 80. percben Kanyar beadását Gu­lyás 8 méterről fölé fejelte, két perccel később viszont Bogáti ugrott ki lesgyanüs helyzetben, de hosszan szök­tette magát, így a kifutó Má­lics meg tudta zavarni, s a labda a kapu mellé gurult A hótól borított fagyos, néhol egyenetlen játéktéren igazságos döntetlen eredmény született. A mérkőzés összké­pét tekintve a Sabaria labda­rúgói többet birtokolták a labdát, viszont az is igaz, hogy az ellentámadásokból a kapos­váriak rendre veszélyes hely­zeteket alakítottak ki. Jók: Sümeghy, Szőnye, Horváth, illetve Gulyás, Bódis, Zentai, Nagy. Bodor Ferenc A forduló további eredmé­nyei: MÁV NTE—Rákóczi SE 0:0, KOMÉP—Bauxitbányász 2:1, PVSK—Répcelak 2:0, Fűz­fő—Oroszlány 2:1, Dorog— Olajbányász 0:2, Pét—Bábol­na 0:1, Sopron—Ajka 3:0, Szekszárd—Bakony Vegyész 2:1, MÁV DAC—Komló 0:0. A bajnokság állásai 1. PVSK 7 22 15 S 4 4Ő—15 33 2. Komló 22 12 7 3 25— 7 31 3. Kaposvár 22 10 10 2 30—14 30 4. MÁV DAC 22 11 6 5 33—23 28 5. Bábolna 22 9 8 5 23—21 26 6. Ajkai Alu. 22 8 7 7 28—23 23 7. Olajbány. 22 8 6 8 29—27 22 8. Sopron 22 9 4 9 22—23 22 9. Szekszárd 22 8 5 9 21—22 21 10. Sabaria 22 6 9 7 16—18 21 11. Pót 22 6 9 7 27—34 21 12. Fűzfő 22 6 8 8 15—26 20 13. Tapolca 22 7 5 10 25—26 19 14. Bakony 22 6 7 9 23—27 19 15. MÁV NTE 22 6 7 9 16—24 19 16. KOMfiP 22 7 4 11 22—27 18 17. Dorog 22 6 6 10 18—25 18 18. Rákóczi 22 5 7 10 22—28 17 10. Oroszlány 22 5 7 10 20—31 17 20. Répcelak 22 5 5 12 21—35 15 A középcsoport élmezőnye? 1. Volán 21 13 6 2 33-M2 33 2. Budafok 21 9 8 4 37—25 26 3. SZEOL 21 9 8 4 32—24 26 A keleti csoport élmezőnye: I. DVSC 22 16 3 3 46—13 S3 2. Nyíregyháza 22 15 3 4 32—11 33 3. Eger 22 13 5 4 40—21 31 Bódis kitűnően játszott. Ismét csat a lérficsapalok nyerlek a Somogyi Néplap A legutóbbi forduló sem hozott sok változást NB II-es csapataink szereplésében. Az újonc tanítóképző főiskolások változatlanul alárendelt sze­repet játszanak ellenfeleikkel szemben: ezúttal hazai kör­nyezetben a Zalaegerszegi Volántól kaptak ki 38 pont­tal. A SAÉV — ugyancsak hazai környezetben viszont biztosan verte a Keszthelyt, a Táncsics pedig pécsi kirán­dulásáról tért haza győztesen, az Universitas PEAC-ot sike­rült legyőzniük. SÁEV SC—KESZTHELY 88:82 (51:39) SÁEV: Magyarfi (10), Szabó (27), Tóth (30), Stickel P. (3), Gulyás (12). Csere: Gosztonyi, Ékes, Déri (6), Stickel L. Edző: Stettner János. Az első félidő magabiztos játéka után kissé kiengedett a kaposvári csapat. Bizony, a végén meg kellett izzadnia a győzelemért. A visszaesés oka elsősorban az volt, hogy az első játékrészben »összesze­dett« fölösleges büntetőpontok miatt többen kénytelenek vol­tak visszafogottan játszani. Jók: Tóth, Szabó, Magyarfi. TÁNCSICS—Ü. PEAC 86:74 ‘ (42:39) Táncsics: Solti (10), Klein (10), Nikolédi (6), Tódika (8), Hosszú (12). Csere: Gálosi(8). Reizinger (8), Kéger (10). Czimbalek (8), Kocsi (14). Ed­ző: Gyürke István, Némi szerencsével nyert a Táncsics. Sikerében közreját­szott, hogy a pécsiek két eredményes játékosa idő előtt kipontozódott. Az elején 6:0- ra a kaposváriak vezettek, majd 10:6-ra a pécsiek álltak nyerésre; ez is mutatja, hogy csaknem egyenlő erők küz­döttek. A végén ugyan elhúz­tak a kapósváriak, de a ha­zaiaknak a hátrányból so­kat sikerült ledolgozni. Jók: Nikolédi, Reizinger. Női mérkő­zés: ZALA­EGERSZEGI VOLÁN- TANÍTÓ­KÉPZŐ FŐ­ISKOLA 82:44 (35:24) Tanítóképző: Sipos (4), Pé­ter (4), Faze­kas (21), Hé­jas (11), Porth (5). Csere: Mi- kas, Takács, üevecseri; Hajdú; Ke. szei, Edző: Csamda István. Az előző mérkőzésekhez vi­szonyítva javuló játékkal ka­pott ki otthonában a női együttes. Különösen az első félidőben volt biztató a játék. Sajnos, ezúttal is döntött az ellenfél magassági fölénye. Ügy tűnik: a kaposváriak csa­pata lassan összekovácsoló- dik. Jók: Fazekas, Héjas, Mi- kus. ANDREA Ha tegyük fel hat-nyolc év­vel ezelőtt írtuk volna le ezt a nevet címben, bizonyára mindenki Gyarmati Andreára gondol. Azt hiszem, hogy ma sem sokan töprengenek azon, kiről szólhat ez a rövid írás. Mátai Andrea ma ugyan­olyan népszerű a nagy sport­eredményekre váró orszá­gunkban, mint annak idején Gyarmati Andrea. Akik fi­gyelemmel kísérik a sportok királynőjének eredményeit, azok régóta sejtették, hogy egyszer megszületik ez a nagy eredmény. Nemrégiben aztán világgá* röpülhetett a hír: Mátai Andrea fedett pályán új világrekordot ért el. »Olim­piai reménység« — hangoz­tatták többen. Mi azonban azt vártuk, hogy előbb a bécsi fe­dett pályás EB-n bizonyítson. Igen, ez már jobban sejtethe­ti a jövőt. Európa-bajnoksá­gon, felfokozott idegállapot­ban, rangos versenyen már inkább lemérhető, hogy And- nea igazi versenyző típus-e. •Elsősorban önmagamat kell legyőznöm, hiába nyomaszt az esélyesség« — hangoztatta az indulás előtt. Nos, sikerült kettős győzelmet aratnia. Le­győzte ellenfeleit és diadal­maskodhatott saját maga fe­lett is. Amikor vasárnap este a televízió képernyőjén a ne­kifutáshoz készülődött, mi már tudtuk, hogy Európa- bajnok. Mégis izgatottan fi­gyeltük, hogy nem moccan-e meg a léc. Andrea a sze­münk láttára sikeresen túlju­tott a 192 centiméteres ma­gasságon. Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de én ezek után nagyon jól aludtam. Á bécsi fedett pályás EB-n Mátai Andrea győzelmén kí­vül további szép magyar si­ker született. Annak könyvel­hetjük el a szolnoki Paróczai András bronzérmét a 800 mé­teren. Ezt is láthattuk a kép­ernyőn. És bizony kicsit saj­náljuk, hogy Paróczai nem bizonyult jobb taktikusnak, mert mi lett volna ha egy néhány másodperccel előbb kezd hajrázni? Hármasugrás­ban Katona Gábor »csak« ne­gyedik lett, ezzel az eredmé­nyével (16,54) új országos fe­dett pályás csúcsot ért el. Az ötödik helyen szintén magyar ugró, Bakost Béla végzett. J. R. Szabó (szemben) és Stlokel P. igyekszik zavarni a keszthelyi kosarast. Vörös első, Rákosa második a MÖSZ kiemelt versenyén Szombaton ' a budapesti sportcsarnok telt nézőtere előtt bonyolították le a MÖSZ idei első kiemelt versenyének utolsó fordulóját, melyben a kaposváriak is érdekeltek vol­tak. Elsősorban Vörös Atti­láért szorítottunk, akinek esé­lye volt a végső győzelem megszerzésére. Eredetileg hu­szonkét párnak kellett volna kötelek közé állnia, de végül is csak tizennégy pár öklö­zött. A többiek sérülés vagy betegség miatt nem jutottak ellenfélhez. így járt a két ka­posvári boksz-oló is. Rákosa Ferenc ellen a kiskunfélegy­házi Borbély nem állt ki, így a somogyi váltósúlyú verseny­ző ellenfél nélkül nyert és ezzel összesítésben a máso­dik helyen végzett. Súlycso­portjában Danyi (Bp. Hon­véd) lett az első. aki az első fordulóban Rákosát pontozás­sal legyőzte. Vörös a középsúlyban ugyancsak mérkőzés nélkül maradt, mivel Vetró (SZIM Vasas) sem bokszolhatott. Vö­rös ezzel a győzelmével meg­nyerte a váltósúlyúak kör­versenyét, ezzel is igazolva, hogy hosszabb kihagyása után formába lendült és nagyobb feladatok végrehajtására is képes. Egy telitalálat a tolón A totó nyolcadik játékhetén egy fogadó ért el tizenhárom plusz egy találatot, nyeremé­nye 1 millió 178 ezer forint. Két fogadónak van tizenhá­rom találata — ezekre 707 246 forint jut. A tizenkettesek 16 544, a tizenegyesek 846, a tízesek 120 forintot érnek. A telitalálatos szelvény: 2, 2, 2, r; 1; 2,* X) i; z; 1,* 1, x; x +1. 1