Somogyi Néplap, 1977. május (33. évfolyam, 101-126. szám)

1977-05-03 / 102. szám

NB III... NB in, Ifjú sportág itjú képviselői Rövid múltra tekint vissza a megyei sportiskolában a csel­gáncs. Fiatal hódolói szépen fejlődnek,, és egyre gyakrab­ban hallatnak magukról. A május elsejei felvonulás egyik kedves színfoltja volt, amikor a Kossuth térre érkeztek. Vüáifiiri vízilabda csapatok Kaposvárra Május 5-e és 8-a között nemzetközi vízilabda tornát rendez Budapesten és Kapos­váron a 30 éves fennállását ünneplő Siotour, valamint a BVSC és az Űjpesti Dózsa sportegyesülete. A négynapos Siotour Kupán a két rendező egyesület csapatai mellett részt vesz az osztrák váloga­tott, a Moszkvai Dinamó és két jugoszláv együttes, a Mla- dost Zágráb és a Dubrovnik is. Az első két napon Buda­pesten lesznek a mérkőzések, melyeket a BVSC Szőnyi úti uszodájában bonyolítanak le. A torna slágermérkőzéseit Kaposváron játsszák szomba­ton- és vasárnap. Az 50 méte­res nyitott uszodában szomba­ton délután 3 órakor tartják az ünnepélyes megnyitót. Ez­után következnek a Mladost Zágráb—Ausztria (15.30), Moszkvai Dinamó—Újpesti Az első alkalommal meg­rendezendő torna jó alkalmat biztosít csapatainknak arra, hogy a világ élmezőnyéhez tartozó együttesekkel talál­kozzanak. A mérkőzéseket az új, nemzetközileg is elfogadott játékszabályok alapján két bí­ró vezeti. Kaposváron a sportbarátok örömmel vették a hírt, hogy a somogyi megyeszékhely ilyen rangos tornának adhat otthont. (Hasonló színvonalas mérkőzéssorozatra Kaposvá­ron még nem került sor.) Ez a torna egyúttal amolyan hír­verője is a sportágnak, hisz ismeretes, hogy a megyei szö­vetség tervei közöít szerepel a vízilabda élet feltámasztása és meghonosítása Kaposváron. Cser Kovács Gábor Zöld asztalnál folytatódik az HB il-es rangadó A magyar labdarúgás történeté­ben szinte páratlan közjáték ke­rekedett a labdrúgó NB II va­sárnapi pécsi rangadóján. Az első helyen álló PMSC és a második helyezett Vasas Izzó csapatainak kellett volna, hogy küzdjenek a bajnoki pontokért. A mérkőzés nyolc ezer főnyi közönségének egy része elégedetlenségének adott ki­fejezést, amiért a két csapat adós maradt az igazi labdarúgással. Nagy Béla, a mérkőzés játékveze­tője is úgy ítélte meg, hogy ko­molytalan a játék, ezért a 60. percben O:0-ás állásnál véget ve­tett a találkozónak. A rangadó tehát a zöld asztalnál folytatódik. A további eredmények: Buda­fok—Szolnoki MÁV 3:1, Székesfe­hérvár—Eger 2:0, Kossuth KFSE— Özd 1:0, BVSC—Fűzfő 2:2, Nagy­kanizsa—Volán SC 1:1, Ganz MÁVAG—Debrecen 0:0, Szolnok— Oroszlány 1:0, MÁV DAC—Komló 2 :0, Várpalota—Szekszárd 3:0. AZ NB n állása: 1. PMSC 30 18 9 3 T2-M 45 2. V. Izzó :í0 16 8 6 57-33 40 3. Szf.-vár 31' 15 8 8 51-46 30 4. SZMTE 31 16 5 10 6-3-47 37 5. Budafok 31 14 8 9 71-53 36 6. toebrecen 31 13 9 9 41-32 35 7. N.-kanizsa 31 13 9 9 47-44 35 8. BVSC 31 11 12 8 51-4C 34 9. Volán 31 11 10 10 42-33 32 10. Eger 31 13 6 12 53-56 32 11. Szekszárd 31 11 10 10 38-37 32 12. MÁV DAC 31 13 5 13 46-50 31 13. K. KFSE 31 12 5 14 47-46 29 14. Várpalota 31 9 9 13 36-412 27 15. G. MÁVAG 31 7 12 12 40-52 26 16. Kormó 31 9 7 15 32-44 26 17. Fűzfő 31 7 10 14 34-51 24 18. özd 31 9 5 17 39-50 23 19. Szf. MÁV 31 6 7 18 25-50 19 20. Oroszlány 31 5 8 18 34-73 18 Megjegyzés : A félbeszakadt PMSC—Izzó mérkőzés nem szere­pel a táblázaton. Csak egy pont jutott a somogyi csapatoknak Noha két mérkőzés hazai pályán zajlott le, a 31. baj­noki fordulóban mégis so­ványka volt a ponttermés a labdarúgó NB III somogyi csapatainak. Hazai pályán szenvedett vereséget a Kiss J. SE, s ezzel a bajnoki táblázat 10. helyére esett vissza. Ép- pencsak hogy meg tudta kapa­rintani az egyik pontot az otthonában küzdő Siófoki Bá­nyász. A Barcsi SC vereségét legfeljebb az menti, hogy. ide­genben játszott. A 0:4 persze nem valami jó ajánlólevél az osztályozókra. A BKV előre 10 pont előnnyel vezeti a sort. Bp. Építők—Siófok 1:1 (1:1) Siófok, 800 néző. V. : Futó. Építők : Furák — Konrád, Pó- cza, Csiszár, Gelesits, Bállá, Pa­taki dr., Gáspár, Prandóczki, Pau- lik, Karel (Kontha). Edző: Thó- matm Antal. Siófok : Málics — Tillinger, Szilágyi, Bőzsöny, Ba­bán, Kékesi, Csépán, Fiath, Sab- ján (Horváth J.), Bihari, Bocsev (Fábián). Edző: puskás Lajos dr. 2. perc: Bőzsöny elvétett egy labdát, Pauli megugrott azzal, s amikor Málics kiindult a ka­pujából, már nem tudott mást tenni, mint fellökte a játékost. Vitathatatlan 11-es, melyet Karel értékesített, a jobb alsó sarokba vágta a labdát. 1:0. 15. perc: Kékesi a jobb ol­dalon futott fel, beadása úgy szállt a kapu elé, hogy a jó ütemben érkező Fiath a kifutó kapus fölött a hálóba tudott fejelni. 1:1. Nem sok öröme volt a szép számú siófoki szurkolónak ezen a találkozón. A Siófoki Bányász minden elgondolás nélkül játszott, s a látottak alapján a vendégek álltak kö­zelebb a győzelemhez. Jók: Konrád, Pócza, Balia, Pauli, illetve Szilágyi, Fiath. Molnár József PVSK — Kiss J. SE 3:1 (1:0) Kapoly, 500 néző. V. : Soós. PVSK: Kovács — Hüber, Talió- si, Vigh, Németh, Kenderest, Ka­szás, Kresz (Tóth), Jánosi, Sza­bó, Grűnwald. Edző : Rónai Ist­ván. Kiss J. SE: Rácz — Ealtos, Rékási, Csatári, Mód, Gergelics (G. Kiss), Palotai (Zsiga), Máté, Nagy, Tóth-Bagi, Landek. Edző: Kétszeri Ferenc. 6. perc: Kaszás ívelt be szögletet, s a szabadon hagyott Grünvald 6 méterről a hálóba fejelt. 1:0. 55. perc: 30 méterről Ken­deresi szabadrúgása az őrizet­lenül hagyott Grünvaldhoz került, aki most sem hibázott. 2:0. 56. perc: Támadott a kapolyi csapat, a pécsi védők röviden szabadítottak föl, s Mód a há­lóba fejelte a labdát. 2:1. 87. perc: Kenderes! partdo­bását a védők elvétették, s Kaszás 8 méterről megsze­rezte a harmadik pécsi gólt. 3:1. Szinte egy pillanatig sem volt vitás a mérkőzés kimene­tele. A lendületesen kezdő és jól játszó pécsi csapat nem­csak fölényt harcolt ki, hanem szünet után hamarosan már kétgólos előnyre is szert tett. A látottak alapján teljesen megérdemelten a pécsi vasuta­soké a két pont. Jók: Tal- lósi, Kenderesi, Grünvald, il­letve, Mód, Zsiga. Kálmán Peren« Perbál —Barcsi SC 4:0 (2:0) Perbál, 1200 néző. V.: Si­mon J. Perbál: Szeged! (Németh) — Cseh, Kovács I., Füstös, Eleki, Bajkó, Oláh (Kovács H.), Kistele­ki, Hucker, Ollári, Bocskai. Edző: Hári László. Barcs: Tóth — Kelé, Orsós, Bátori, Otártics, Hunyadi (Szekeres), Takács, Utasi, Karsai, Szilágyi, Petrinovics. Edző: Lend- vai Miklós. A perbáli csapat gyors gól­jai után a barcsiak egy pilla­natig sem tudták kétségessé tenni a hazaiak biztos győ­zelmét. Góllövők: Kisteleki (2, egyet 11-esből), Bajkó, Kovács II. Jók: Bajkó, Kisteleki, il­letve Orsós, Szilágyi. További eredmények az NB Hl délnyugati csoportban: Sárisáp —Enying 2:1, Bp. Spartacus— Mázaszászvár 2:0, EMG Sas­halom—Véménd 2:0, BKV Előre—Lőrinci Fonó 33), Paks —Szigetvár 3:2, Dunaújváros —Alba Regia 7:0, Volán Szál­lítók—Pénzügyőr 1:1. A délnyugati csoport állását 1. BKV Előre 30 28 4 4 71-1« n 2. PVSK n 34 8 7 re-35 40 3. Pénzügyőr 31 15 8 8 83-41 3« 4. Bp. Spartac. 31 13 12 8 50-36 38 .5. Perbál 31 13 12 6 54-3« 38 8. Véménd x 91 13 10 8 83-39 38 7. Siófok m 13 10 8 46-33 36 8. EMG SK 31 12 12 7 33-31 38 9. Dunaújváros 31 U 13 7 48-27 39 10. Kiss J. SE 31 12 10 9 40-47 34 11. Volán Sz. 31 h n 9 37-» 38 12. Enying 31 *1 Î0 10 40-50 32 13. Bp. Építők 31 10 10 11 35-30 30 14. Szigetvár 31 11 • 12 40-46 30 15. Paks 31 10 8 18 50-59 28 16. Álba Régla 31 5 n 15 29-00 21 17. M.-szászvár 31 4 12 15 38-56 20 18. L. Fonó XI 4 10 17 23-54 1« 19. Sárisáp » i > 18 90-66 Hl 20. Barcs 31 » s as 30-84 t Megyei labdarúgó bafnohság Leli én győzött a Marcali, kikapott -otthonában a Vasas Két taszári játékos egy vasutas csatár ellen, g mégis gyűl­tek a kaposváriak. Dózsa (16.30) és a BVSC— Dubrovnik (17.30) mérkőzé­sek. Vasárnap délelőtt /folytatód­nak a küzdelmek. Sorrendben az Ausztria—Dubrovnik, majd a BVSC—Moszkvai Dinamó (11 ó) és az Űjpesti Dózsa— Mladost Zágráb (12 ó) mérkő­zések következnek. Az ünnepélyes eredményhir­detést egy órakor tartják. A torna győztesének Kaposvá­ron adják át a Siotour által felajániott örökös vándordí­ját, melyet egy évig őrizhet a nyertes. A torna legjobb kapusa, me­zőnyjátékosa és gólkirálya ugyancsak külön jutalmat kap. Öttusa Kitűnő szereplés Warendorfban a nemzetközi öttusa, verseny vívó számá­ban kitűnően szerepeltek a magyarok. Az egyéniben Hor­váth bizonyult a legjobbnak, 1130 pontot szerzett, s a 2—3. helyen is honfitársai végez­tek. \ A csapatban a magyar válogatott fölényesen lett első. A lovaglás és a vívás után az egyéniben Horváth vezet Bakó előtt, míg a csapatban a magyar válogatott igen te­kintélyes előnnyel áll az élen. Egyéni összetett: 1. Horváth 2200 p„ 2. Bakó 2086 p.. 3. Kühn 2006 p. Csapatban: 1. Magyarország 8138 p., 2. Magyar—nyugat­német vegyes 7300 p., 3. Egyesült Államok 7098 p. Egyetlen telitalálat volt a totón A 18. heti 13 plusz 1 talá- latos totószelvény a követke­ző: 2 x 1 2 1 2 1 2 x x x 1 x plusz 1. Telitalálatot egy fogadó ért el, nyereménye a jutalommal együtt 1 190 381 forint. A 13 találatos szelvényre 150 461, a 12-esekre 2160, a 11-esekre 151, a 10-esekre 32 forintot fizetnek. SomoggiJIIiiriap A megyei labdarúgó baj­nokság 23. fordulójának leg­nagyobb meglepetése Kapos­váron született. A VBKM Va­sas vereséget szenvedett a bajnokság alsó, régiójába tar­tozó Somogyszobtól. Nagy vá­rakozás kísérte a listavezető marcaliak lellei szereplését. Nos, a hazai együttes nem tudta győzelmi sorozatában feltartóztatni az új város ki­tűnően szereplő együttesét. Taszáron is felborult a pa­pírforma, a vasutasoknak si­került két pontot szerezni. Az élen a helyzet változatlan. A Marcali és a Táncsics tovább­ra is egymást üldözi. A 3. helyért a Vasas és a Nagy­atád versenyez. Marcali—BalatonlcMe 4:2 (2:1) Balatonlelle, 700 néző. V. : Berkes. Marcali: Barta — Izsák, Skáfár, Kiss, Kusz, Pék. Domsa, Sándor, Szántó, Borsfái, Németh. Edző: Borsfái Géza. Balatonlelle : Both — Sülé, Kenéz, Bolla, Brunner, Csepregi, Berdán (Széles), Vass, Makai, Takács, Basics. Edző: Cser László. Rekordközönség előtt izgal­mas és magas színvonalú Mérkőzésen a lelleiek idegesen játszottak és nem tudták megközelíteni a korábbi he­tek játékát. A marcaliak kul­turáltabban futballoztak, és jobb középpályás játékukkal megérdemelten nyertek. Ta­kácsot a 70. percben megjegy­zésért kiállították. Izsák a 70. percben 11-est hibázott. Gól­lövők: Szántó (2), Sándor, Borsfái, illetve Vass (11-esből), Kenéz. Jók: Kusz, Sándor, Szántó, Borsfái, illetve Kenéz, Bolla. Marcali ifi—Balatonlelle ifi 4 .*0 Hajas Gyula Táncsics—Gyékénye* 6:0 (3:0) Kaposvár, 150 néző. V. Fo­dor D. Táncsics: Bank — Somogyi, Ko­vács, Dóczi, Méhes (Jezeri), Ebed­li, Markovics, Burcsa, Iván, Lau­er (Andorka), Molnár. Edző: Zsol­dos László. GyékényesT Horváth — Koletics, Mándi, Bosnyák, Te­rek. Molnár L., Horváth, Léger. Földesi, Szabó, Enyedi (Molnár J.). Edző: Mándi István. Gyenge iramú, unalmas mérkőzésen a játék jobbára a vendégek térfelén folyt. A Táncsics technikai és erőnléti fölényét csak részben tudta gólokra váltani. A gyékénye- siek lelkesen játszottak. Gól­lövők: Burcsa (2), Iván (2), Markovics, Molnár. Jók: Ko­vács, Dóczi, Burcsa, illetve Mándi, Szabó. Rákóczi ifi 111—Gyékényes ifi 15:0 Erdei György Somogyszob—VBKM Vasas 2:0 (0:0) Kaposvár, 100 néző. V.: Au- mann. Somogyszob: Nárai — Birka. L., Bálint, Varga, Deák, Bakonyi, Fe­hér, Hóka, Bódis, Elekes, Pintér II. Edző: Simon István. Vasas: Heuthaler (Rab) — Weisz, Pataki, Kurdi, Knoch, Máli (Szalai), Len­ti, Bíró, Huszár, Ernyes, Kiss. Ed­ző : Fülöp János. A mindvé'gig rossz játékfel­fogásban szereplő Vasas el­len a Somogyszob lelkes já­tékkal és némi szerencsével győzött. A Vasas négy kapu­fát rúgott. Alacsony színvona­lú mérkőzés. Jók: Nárai, Bá­lint, Bakonyi, Fehér, Hóka. A Vasasban nem volt jó tel­jesítmény. Góllövők: Hóka, Deák. VBKM Vasas ifi—Somogy­szob ifi 6:0 i Csupor Gyula Nagyatád—Balatonboglár 5:3 (2:0) Nagyatád, 250 néző. V.: Szentgyörgyi. Nagyatád: Zsobrák — Szabó, Varga, Roznik (Simon), Grez^ák, Czár, Pólyák, Kovács, Ilics, Vidák, Brezovszky. Edző: Fuisz János. Balatonboglár: Fáncsi — Gelen­csér, Pintér, Muszti, Paszér, Ger- gye (Csere), Osváth, Pintér II., Takács, Koszics, Pető. Edző: Bol­la László. Alacsony színvonalú első félidőben kétgólos vezetéshez jutottak a hazaiak. A vendé­gek azonban nerti adták fel, szünet után egyenlítettek, s ettől kezdve változatos volt a játék. Mindkét kapu többször forgott veszélyben. Góllövők: Czár (3), Brezovszky, Kovács, illetve Pintér, Takács (11-es- ből), Pető. Jók: Czár, Bre­zovszky, Simon, illetve Pintér I. , Takács, Muszti. Nagyatád ifi—Balatonboglár ifi 3:0 Tóth Ferenc Latinca SE—Csurgó 4:1 (3:0) Marcali, 150 néző. V.: Pesti. Latinca: Fodor (Király) — Bat- ki, Török, Berki, Palasics, Belicza, Kádár (Csorba), Bán, Mónus, Bé­lák, Ható. Edző: Kisborsó Imre. Csurgó: Németh — Kozma, Ko­vács n., Kasza, Hosszú I., Tamás, Polgár, Kiss, Nagy, Bája, Hosszú II. Edző: Horváth János. Nagy lendülettel kezdett a Latinca, s az első i félidőben szinte egy kapura játszott. Szünet után feljavultak a csurgóiak, s néhány formás ellentámadást is vezettek. Góllövők: Bélák (2), Ható, Kádár (11-esből), illetve Pol­gár (11-esből). Jók: Batki, Ká­dár, Bán, Bélák, illetve Né­meth, Hosszú I., Polgár, Kiss. Rákóczi ifi II—Csurgó ifi 16:0 Kozma Nándor Fonyód—Kadarkút 1:1 (1:0) Fonyód, 200 néző. V.: Bu- zsáki. Fonyód : Fenyvesi — Sipos, Gyu- ricza, Fejes, Bicsár, Landor, Ve- csera, Horváth G., Kocsis, Béres (Bonevácz), Nagy. Megbízott edző: Nagy Sándor. Kadarkút: Tráj — Nagy, Szemán (Bakonyi II.), Kol- tai, Matán, Gelencsér, Csernus, Schwindt, Miovecz (Bakonyi I.), Kiss, Horváth. Edző: Matán Jó­zsef. Mindkét csapat több formás támadást vezetett. A fonyó- diak jutottak vezetéshez, de szünet után a kadarkútiak gyorsan egyenlítettek. Gyuri- czát a labda kétszer kézzel történő lehúzásáért kiállítot­ták. Góllövő: Horváth G., il­letve Horváth. Jók: Fenyvesi (a mezőny legjobbja), Sípos, Vecsera, Bicsár, illetve Sze­mán, Koltai, Csernus. Kadarkút ifi—Fonyód ifi 7:3 Zákányi Kálmán Lengyeltóti—Tab 2Æ (1:0) Lengyeltóti, 500 néző. V.: Szerecz. Lengyeltóti: Benkö — Bodó, Ri­ba, Hosszú, Balogh, Nagy, Vacsi, Smida, Komócsin (Gyurka), Pasz- tusics, Túli. Edző: Haszon Lajos. Tab: Gróf — Reichert, Mireider, Fehérvári (Nagy), Bán, Szabó G., Szabó Gy., Kovács, Ulreich, Györ­ki, Vendl. Edző: Czabula Miklós. A szép számú közönség iz­galmakban és fordulatokban bővelkedő mérkőzést láthatott, melyen a hazaiak sok gól­helyzetet hagytak ki. A me­zőnyben jól játszó és eredmé­nyesen védekező vendégcsapat megérdemelten jutott az egyik ponthoz. Kitűnő volt a játékvezetés. Góllövők: Túli, Mireider (öngól), illetve Sza­bó Gy., Nagy. Jók: Bodó, Va­csi, Túli, illetve Reichert, Szabó Gy., Vendl. Lengyeltóti ifi—Tab ifi 4:0 Horváth László K. H. Vasutas—Szőnyi SE 1:0 (1:0) Taszár, 150 néző. V.: Fonódi. Vasutas: Dörnyei — Méreg, Ka­szás, Berkes, Kovács L., Steller, Harczos, Szrnka (Szalai), Varga II., Bakos, Laczkovics. Edző: Laczkovics Lajos. Szőnyi SE: Kaipl — Budalik, Kolozsvári, Ér­sek, Kalmár, Várhelyi, Pintér, Kiss (Várkonyi), Sárkány, Hor­váth, Riba. Edző: Balatoni Sán- dor. A mérkőzés elején a vas­utasok 11-esből elért gólja megzavarta a taszáriakat, akik végig többet támadtak és szá­mos gólhelyzetet elhibáztak, Harczost a 65. percben sport­szerűtlen megjegyzésért kiállí­tották. Góllövők: Kovács L, (11-esből). Jók: Méreg, Ka­szás, Laczkovics, illetve Ér­sek, Várkonyi. K. H. Vasutas ifi—Szőnyi SE ifi 2:1 Vadas Tibor A bajnokság állása: 1. Marcali 23 21 1 1 78-23 43 2. Táncsics 23 19 3 1 ai-15 41 3. Vasas 23 14 4 5 67-37 32 4, Nagyatád 23 14 3 6 45-24 31 5. Latinca 23 12 3 8 60-41 27 6. Balatonlelle 23 12 3 8 50-38 27 7. Kadarkút 23 9 e 8 46-41 24 8. Tab 23 9 4 10 46-40 22 9. Fonyód 23 7 6 10 44-63 20 10. Somogyszob 23 7 3 13 34-45 17 11. Lengyeltóti 23 7 3 13 38-60 17 12. Csurgó 23 6 4 13 33-45 16 13. K. Vasutas 23 5 5 13 26-47 15 14. Szőnyi 23 6 3 14 23-5*2 15 15. B.-boglár 23 5 4 14 35-50 14 16. Gyékényes 23 2 3 18 28-108 9 Gyékényestől 1 büntetőpont levonva. A forduló válogatottja: Fenyvesi (Fonyód) — Rei­chert (Tab), Bálint (Somogy­szob), Dóczi (Táncsics), Kol­tai (Kadarkút), Czár (Nagy­atád), Sándor (Marcali), Pin­tér I. (Balatonboglár), Vacsi (Lengyeltóti), Borsfái (Marca­li), Laczkovics (K. Vasutas).