Somogyi Néplap, 1976. október (32. évfolyam, 232-258. szám)

1976-10-05 / 235. szám

Tanulságból két pont A Rákóczi mérkőzéséről szóló szombati előzetesünkben azt hangoztattuk: Csepelen sok függ attól, hogy az előző vereség tanulságait miként szűrték le a játékosok. Utal­tunk a csepelieknek a Rákó­czi ellen nem éppen pozitív mérlegére, amely várhatóan óvatosságra inti őket. Ez csen­dült ki a piros-kékek szak­vezetőjének, Kóczián Antal­nak a találkozó előtti szavai­ból is: nemcsak udvariasság­ból mondta, hogy a mérkőzés háromesélyes, és ők igen tisz­telik a kaposvári csapatot. Nos, az eredmény ismert. . Elöljáróban leszögezhetjük, hogy ezen a mérkőzésen a szegedinél jobb képességű el­lenfelet fektették két vállra. Ezúttal mégsem ez számított, mert a döntést kaposvári együttes nem bízta ellenfelé­re, mint egy héttel korábban. A múlt heti védekező já­téknak a nyomával sem ta­lálkoztunk ezúttal. Zentai pél­dául a hatodik percben föl­bukkant a csepeli kapu előtt, és váratlan lövése meleg hely­zetet teremtett. Aztán Kanyar is »tanult« az esetből, mert egymás után többször is elő­re merészkedett és részt vett a támadásépítésben. A bal hátvéd Németh is fel-feltűnt az ellenfél térfelén, s ha több­nyire nem is játszották meg labdával, annyit elért, hogy a szélsője kénytelen volt utána­menni, s így az ellenakciók­nál rendre hiányzott. Még a söprögetéssel eléggé elfoglalt Ágfalvi is ott volt egyszer- kétszer az ellenfél számára veszélyes zónában, sőt majd­nem gólt is szerzett. így ért­hető, hogy legalább annyi helyzetet sikerült csapatunk­nak összehozni, mint a ha­zaiaknak. Mégsem mondhat­juk, hogy »hazardíroztunk« ezzel a taktikával, és felad­tuk a biztonságos védekezés Kovács tizenegyese újabb pontot hozott. lehetőségét. A felfutó védő helyét mindenkor betöltötte valaki, s a labdaelvesztések után már elöl a csatárok igyekeztek megzavarni a cse­peli ellentámadások kibonta­kozását, s így volt idő a visz- szazárkózásra. Természete­sen ehhez frisseség kellett, amivel ezúttal valamennyien rendelkeztek. Tanulságként szót kell ej­tenünk a támadások alkalmá­val végrehajtott súlypontáthe­lyezésekről, amelyek rendre megoldhatatlan feladat elé állították a csepelieket. Az első kaposvári gól előtt Túrái ívelte át a labdát a másik ol­dalra, ahol Kiss senkitől sem zavarva vehette birtokába. Egy perccel később pedig ép­pen a gólszerző rúgta ke­resztbe a Konrádtól kapott labdát Varga elé, s ez újabb sakk-matt helyzetet eredmé­nyezett. A Rákóczinál a vidéki »ötös« sorozat megkezdése előtt azt mondták: ha ezeken három pont összejön, akkor nem lehet baj. Nos, ez a há­rom pont máris a tarsolyuk­ban van. S következik még két idegenbeli mérkőzés, ahol ezek szerint nincs veszteni­valójuk. De reméljük: van nyernivaló. J. R. NB III... NB IIL. Három mérkőzésen egy pont A 9. forduló kevés sikert hozott NB III-as labdarúgó- csapatainknak. Az eddig ve­retlen Kiss J. SE most alul­maradt — méghozzá saját ott­honában — a Dunaújvárosi Építőkkel szemben. A siófo­kiak a 10. helyezett Perbál­lal mérkőztek, de az ő ere­jükből is mindössze egy pont­ra futotta, hatszáz csalódott néző távozott a mérkőzés után az Olajbányász sporttelepéről. Dunaújvárosi Építők— Kiss j. SE 2:1 (i:0) Kapoly, 600 néző. V.: Mei- zer. Dunaújváros: Péter — Zsifkó, Miklós I-, Tatár, Garamvölgyi, Nagy. Simon G., Simon F., Dei>- reczeni, Fónad, Soós (Balajti). Edző: Kőhalmi Mihály. Kiss J. SE: Rácz — Horváth, Rékási, Csa­tári, Lakos, Gergelies, Czahula, Boross, Tóth-Bagi, Házi, Máthé (Nagy). Edző: Kétszeri Ferenc. 17. perc: Lakos buktatta Simon F.-et, a büntetőterüle­ten belül. A megítélt 11-est Nagy értékesítette. 1:0. 49. perc: Ezúttal Borosst buktatták az ellenfél védői a 16-oson belül. Tóth-Bagi is biztosan talált a hálóba. 1:1. 66. perc; Csatári akadályoz­ta Soóst a labda megszerzé­sében. 20 méterre a kaputól a szabadrúgáshoz leállított lab­dát Nagy lőtte, amely Ger- gelicsen irányt változtatott, s a balra mozduló, tehetetlen Rácz mellett a jobb sarokban kötött ki. 2:1. Kitűnő taktikával léptek pályára a vendégek; ezúttal lelkesedésben is felülmúlták a kapc iakat. Az első félidő­ben különösen a középpályá­sok játszottak rossz felfogás­ban; a csatárok is sokat kap-I Bp* Spartacus: Radics — 6eej - ’ - • ................................. Büki, Varga (Kun), Dorogi, Zöl­A Rákóczi első gólját Kiss lőtte. Hajdún már túljutott labda. Helycsere az NB II élén Az NB Il-es labdarúgó-baj­nokság vasárnapi fordulója is hozott néhány váratlan ered­ményt. A legnagyobb megle­petés a szekszárdiak sima, há­romgólos veresége az újonc Székesfehérvártól. Habár a PMSC is csak egy pontot tu­dott szerezni Oroszlányban, ez a döntetlen elég volt ahhoz, hogy joibb gólkülönbségével átvegye a vezetést a Szek- szárdtól. A gyengén kezdő SZMTE fokozatosan magára talál, ezúttal a Kőbányai úton győzte le a Ganz-MÁVAG-ot. Nem sokáig örülhettek a kom­lóiak a múlt heti debreceni győzelemnek, most saját pá­lyájukon maradtak alul a Bu­dafokkal szemben. Eredmények: MÁV DAC— Kossuth KFSE 4:3, SZMTE— Ganz-MÁVAG 3:2, Budafok— Komló 2:1, BVSC—Debrecen 2:0, Székesfehérvári MÁV Előre—Szakszárd 3:0, Várpa­lota—Özd 2:1, Oroszlány— PMSC 2:2, Szolnoki MÁV— Volán 1:1, Fűzfő—Eger 3:2, Nagykanizsa—Vasas Izzó 3:1. A bajnokság állása: kodtak, így a kínálkozó lehe tőségeket elszalasztották. A második gól még inkább ide­gessé tette a Kiss J. SE-t. A dunaújvárosiak győzelme megérdemeltnek mondható. Jók: Nagy (a mezőny leg­jobbja), Zsifkó, Simon G., Debreczeni. A hazai csapat­ban nem volt jó teljesítmény. Kálmán Ferenc Siófok-Perbál 1:1 (1:0) Siófok, 600 néző. V.: Do­rozsmai. Siófok: Málics — Kiss, Szilágyi, Babán, Kékesi, Fiáth, Bihari (Fá­bián), Horváth II.. Csépán, Soós (Horváth IV.), Bocsev. Edző: Papp Gyula. Perbál: Szegedi — Cseh, Kovács J., Füstös (Ollári), Bajkó, Kisteleki, Hucker (Nagy), Eleki, Kovács L, Bácskái, For­gács. Edző: Hári. László. 20. perc: Soós, Horváth, Csépán adogatás után a kö­zépcsatár került jó helyzetbe, és hét méterről — a kimoz­duló kapus mellett — a jobb sarokba lőtt. 1:0. 86. perc: Forgács magas be­adását Babán és Fiath tétle­nül nézte, s a felugró Ollári a tehetetlen Málics mellett a jobb sarokba fejelt. 1:1. Csak az első 20 percben nyújtott elfogadható teljesít­ményt az Olajbányász. Játé­kosai mintha megelégedtek volna az egygólos vezetéssel, »kiengedtek«, s hagyták a vendégeket kezdeményezni. A szünet után a fáradtság jelei mutatkoztak a siófokiakon. További visszaesésükhöz az is hozzájárult, hogy a cserék ezúttal nem sikerültek. A perbáliak végig lelkesen ját­szottak, és a szünet után több helyzetük volt, mint a ha­zaiaknak. Az eredmény igaz­ságos. Jók: Málics, Szilágyi. Csépán, illetve Cseh, Kisteleki, Bácskái. Molnár József Bp. Spartacus— Barcs 6:1 (0:1) Kőér utca, 150 néző. Vezet­te: Varga ,J. 1. PMSC 9 5 3 1 17-4 13 2. Szekszárd 9 6 1 2 11-10 13 3. BVSC 9 5 2 2 17-12 12 4. Szív. MÁV 9 5 2 2 14-10 12 5. DVSC 9 5 1 3 14-11 11 6. Eger 9 5 — 4 23-19 10 7. MÁV DAC 9 5 — 4 19-18 10 8. G.-MAVAG 9 4 2 3 16-15 10 9. Budafok 9 4 2 3 20-20 1 u 10. Volán 9 3 3 3 19-12 9 11. Várpalota 9 3 3 3 14-12 9 12. Nagykanizsa 9 3 3 3 11-12 9 13. V. Izzó 9 4 1 4 13-16 9 14. SZMTE 9 4 1 4 15-20 9 15. R. KESE 9 3 1 5 17-15 7 16. Özd 9 3 1 5 16-17 7 17. Fűzfő 9 2 2 5 12-18 6 18. Komló 9 2 1 6 7-15 5 19. Oroszlány 9 — 5 4 10-20 5 20. Szóin. MÁV 9 1 2 6 5-14 4 Három hazai győzelem a megyei labdarúgó-bajnokságban E héten rangadó jellegű mérkőzésre került sor a me­gyei labdarúgó-bajnokságban. A Kaposvári Táncsics—Latin- ca mérkőzésen a hazaiak a vártnál simább győzelmet arattak a marcaliak ellen. A kitűnően rajtoló nagyatádia­kat a tabiak sem tudták ott­honukban megállítani, így az atádi együttes változatlanul vezeti a listát. A kadarkútiak mintha megtorpantak volna: erejükből csak egy pontra fu­totta — hazai pályán — a Somogyszob ellen. A Táncsicson kívül csak a Balatonboglár és a Marcali tudta kihasználni a hazai kör­nyezet előnyeit, a többi mér­kőzésen a vendégek egy vagy két pontot szereztek. Nagyatád—Tab 2:0 (1:0) Tab, 250 néző. V.; Aurnann. Nagyatád: Zsobrák — Roznik, Hadi, Varga, Grezsák, Segesdi, Brezovszki, Pólyák, Kovács (Si­mon), Ilicg (Szabó), Pauza. Edző: Fiusz János. Tab: Kiss — Reichert, Mireider (Bajczi), Fehérvári, Né­meth, Szabó G., Bán, Berki (Pu­ha), Szabó Gy., Kovács, Vendl. Edző: Czabula Miklós. A közepes színvonalú mér­kőzésen a gyors atádi gól ked­vét szegte a hazaiaknak, s ha­bár végig mezőnyfölényben játszottak, a szervezetten vé­dekező atádiak biztosan nyer­tek. Góllövők: Brezovszki, Szabó. Jók: Zsobrák, Roznik, Hadi, Brezovszki, illetve Rei­chert, Kovács. Nagyatád ifi—Tab ifi 2:1 Farkas István Táncsics—Latinca 3:0 (1:0) Kaposvár, 200 néző. V.: Ju­hász. Táncsics: Kiss — Jezeri, Ha­mar, Dóczi, Németh, Vinkler, Markovics, Farkas (Iván), Szieber (Molnár), Lauer. Túli. Edző: Zsol­dos László. Latinca SE: Csatári — Veisz, Török, Belicza, Kun, Pákái, Bélák (Batki), Bán, Veim- per. Ható, Kádár. Edző: Kisborsó Imre, Az alacsony színvonalú ta­lálkozón a Táncsics — hely­zetei alapján — nagyobb arányban is győzhetett volna. A Latinca a mezőnyben szé­pen adogatott. Góllövők: Fa­zekas, Lauer, Túli. Jók: Ha­mar, Vinkler, Lauer, illetve Pákái, Veimper, Kádár. Rákóczi ifi II.—Rákóczi ifi III. 0:0 Gazda János Fonyód—Lengyeltóti 3:2 (2:2) Lengyeltóti, 200 néző. V.: Kovács G. Fonyód: Fodor — Sípos, Gyti- ricza, Gyurkó, Horváth« Vecscra, Kocsis, Fejes, Béres, Nagy, Gaz­da. Megbízott edző: Nagy Tibor. Lengyeltóti: Benkő — Riba, Kesz­tyűs, Hosszú, Balogh. Nagj', Bodó, Debity. Smida. Pasztusics, Má­tyás (Üjvári). Edző: Haszon La­jos. Jobban játszott és megér­demelten győzött a fonyódi együttes. Bérest a 44. perc­ben kiállították. Góllövők: Gyuricza, Gazda, Nagy, illet­ve Mátyás, Pasztusics. Jók: Gyuricza, Fejes, Gazda, illetve Benkő. Lengyeltóti ifi—Fonyód ifi 6:1 Horváth László Balatonién c—Gyékényes 5:2 (2:1) Gyékényes, 100 néző. V.: Bognár. Balatonlelle: Both — Köródi, Csepregi, Vázsonyi, Berdán, Vass, Bolla, Makai, Takács. Brunner, Sipőcz (Hegedűs). Megbízott ed­ző: Kuchta Ferenc. Gyékényes: Gócza — Mándi, Nemes, Kiss, Horváth, Kunecz, Molnár, Varga, Szabó, Meszlarics, Rozs (Kond- ricz). Edző: Mándi István. Kezdetben nem játszott alá­rendelt szerepet a gyékényesi együttes. A Nemes által ki­hagyott büntető azonban ide­gessé tette őket, így végül megérdemelten nyertek a jobb játékerőt képviselő lei- leiek. Góllövők: Takács (2), Vass (11-esből), Brunner, Ma­kai, illetve Meszlarics, Nemes. Jók: Both, Vass, Makai, Ta­kács, illetve Nemes, Varga, Meszlarics. Gyékényes ifi—Balatonlelle ifi 2:2 Balatonboglár—Szőnyi SE 4:1 (3:1) Balatonboglár, 150 néző. V.: Halász. Balatonboglár: Gelencsér — Szi­li, Csere, Szilágyi, Németh (Bö- röcz). Hock, Kadlicskó, Pintér II. (Györkös), Pethő, Bánhegyi, Ta­kács. Edző: Bolla László. Szőnyi SE: Kaipl — Szőllősi, Cselinácz, Póth, Hajnal, Schwalm, Pintér, Papp, Riba (Vince), Kiss, Kovács. Edző: Balatoni Sándor. A közepes iramú és színvo­nalú találkozón biztos hazai győzelem született. A bogiá­riak a gólhelyzetek egész so­rát hagyták ki. Góllövők: Pin­tér II., Takács, Bánhegyi, Pe­thő, illetve Kovács. Jók: Szili, Csere, Szilágyi, Bánhegyi, il­letve Kaipl, Pintér, Kovács. Balatonboglár ifi—Szőnyi SE ifi 1:0 Hűvösvölgyi Péter Csurgó—VBKM Vasas 2:2 (0:1) Csurgó, 300 néző. V.: Bu- zsáki. Csurgó: Szőke — Kisgéczi, C. Kovács, Harmadás (Máthé), Hosz- szú, Madarász, Polgár, Baja. Kiss, Nagy, Péntek. Edző: Bolla Jó­zsef. Vasas: Heuthaler — Borbély (Szálai). Vág völgyi, Knoch, Pata­ki, Szukics, Mali, Ernyes, Bíró, Kiss, Berki. Edző: Füiöp János. A változatos mérkőzésen egyik csapat sem került tartó­san fölénybe. A döntetlen igazságos. Madarászt a 75. (Folytatás az 5. oldalon) di, Szaiai, Sárközi. Kránitz, Tóth (Zelics), Kónya. Edző: Povázsal László. Barcs: Szabó — BencsiK, Kömp, Karsai, Báthori (Petrino- vics), Otártics (Utasi), Cservölgyi, Fodor, Takács, Szilágyi, Gyer- gyák. Edző: Lendvai Miklós. Az első félidő 26. percé­ben Karsai góljával szerzett vezetést a barcsi együttes. A higgadtan, pontos adogatással játszó és kitűnően védekező somogyiak ellen a második félidő 11. percéig tehetetle­nek voltak a szövetkezetiek. Az egyenlítő gól után ideges­kedni kezdtek a barcsiak, majd fokozatosan a fáradtság jelei is kiütköztek. Ezután a rutinosabb együttes a gólhely­zetek egész sorát tudta kidol­gozni. A nagy iramú mérkő­zésen az utolsó negyedórában a barcsiakat néha még a sze­rencse is segítette. A Sparta­cus gólszerzői: Kránitz (3, egyet 11-esből), Szaiai (2), Sárközi. Jók: Zöldi, Sárközi, Szaiai. illetve Bencsik és Kömpf. Pandur Ferenc További eredmények: Véménd—Szigetvár 1:0. Sas­halom—Enying 1:0, Sárisáp— Bp. Építők 1:0, BKV Előre— Mázaszászvár 2:0, Paks.—Pénz­ügyőr 2:1, Ikarusz Alba Re­gia—Volán Szállítók 2:2, Pécsi VSK—Lőrinci Fonó 6:0. A bajnokság állása: 1. BKV Előre 9 7 1 1 25-5 ”5 2. PVSK 9 6 2 1 28-9 14 3. Vóménd 9 6 2 1 21-11 14 4. Kiss J. SE 9 4 4 1 14-7 12 5. Szigetvár 9 4 4 1 13-7 19 6. D.-újv. Ép. 9 3 5 1 11-7 11 7. Volán Száll. 9 3 5 1 Ü-9 11 8. Sashalom 9 3 4 2 7-11 30 9. Bp. Spartac. 9 2 5 2 10-13 9 10. Perbál 9 5 5 2 10-13 9 11. Alba Regia 9 3 3 3 13-17 9 12. Pénzügyőr 9 4 — 5 24-21 a 13. Siófok 9 2 4 3 8-13 3 14. Paks 9 2 3 4 16-16 7 15. Sárisáp 9 2 3 4 11-13 7 16. Bp. Építők 9 2 3 4 e-io 7 17. Enying 9 1 4 4 12-16 6 18. M.-szászvár 9 1 4 4 11-17 tí 19. Lőrinci F. 9 1 2 6 7-19 4 20. Barcs 9 — 1 8 4-32 1 Nemzetközi röplabda torna A K. Dózsa és a Vasas Izzó nyerte a vánd&rseriegeket Mint hírül adtuk, a múlt hét végén nemzetközi férfi- és női röplabdator­nát bonyolí­tottak le Ka­posváron, A legjobb somo­gyi együtte­seken kívül ezen az eszéki Zseljeznicar férfi és női együttese is részt vett. A Kaposvári Ta­nítóképző Fő­iskola torna­terme mind­két napon zsú­folásig meg­telt érdeklő­dőkkel, s akik elmentek, nem bánták meg. Nagyon jó ira­mú, magas színvonalú mérkőzéseket játszottak a részvevők. Bi­zony, sokszor tűzbe hozták a röplaibdasport híveit; vala­mennyi mérkőzés színvonala a közepes fölött volt. A fér­fiaknál a Dózsa—Zseljeznicar, a nőknél pedig a Vasas Izzó— Zseljeznicar találkozó külön Egy ejtés az Izzó mérkőzésén: a jugoszláv lányok ezúttal elkéstek. Totó A 40. hét telitalálatos szel­vénye a következő: lxlxl 2111x2x1+2. Az égy darab 13 plusz 1 ta- lálatos szelvény nyereménye 445 216 forint, a 7 darab 13 találatra 112 344 forintot fi­zetnek darabonként. A 12 ta- lálatos szelvényekre egyen­ként 3745 forintot, a 11-esek- re 300 forintot, a 10-esekre pedig 61 forintot fizetnek. is kiemelkedett. A vártaál sokkal nagyobb ellenállást ta­núsítottak ezúttal a Tabi MSC röplabdázói a Dózsával szem­ben. Csak két órás heves csa­tában maradtak alul. Eredmények: Férfiak: K. Dózsa—Tabi MSC 3:2 Zseljeznicar—Tabi MSC 3:0 K. Dózsa—Zseljeznicar 3:1 A torna végeredménye: 1. K. Dózsa. 2. Zseljeznicar, 3. Tabi MSC. Nők: K. V. Izzó—Tabi Videoton 3:0 Zseljeznicar—Tabi Videoton 3:1 K. V. Izzó—Zseljeznicar 3:2 A torna végeredménye: 1. K. V. Izzó, 2. Zseljeznicar, 3. Tab.