Somogyi Néplap, 1976. április (32. évfolyam, 78-102. szám)

1976-04-21 / 94. szám

Győzelmet remélnek a Rákóczinál Már tegnap Kaposvárra érkezett az SBTC Négy nap alatt 2 mérkőzést játszanak az. NB I-es csapa­tok. A K. Rákóczi —- mint a falragaszok már hirdetik — szerdán és szombaton egy­aránt hazai pályán fogadja el­lenfeleit. A Rákóczi-szurkoló- tábor véleménye szerint a csa­patnak most nyílik alkalma valamelyest javítani a gyenge tavaszi mérlegen. A Rákóczi­id bor nem titkolja, hogy e kettős fordulóban kettős Rá­kóczi -győzelmet remél. Köves László, a csapat technikai vezetője szintén úgy nyilatkozott, hogy a szakveze­tés számít a pontokra. — Iga­kában meg kéne nyerni mind­két meccsünket, ezt sulykol­tuk a fiúkba a legutóbbi ed­zéseken — így Köves László. A legutóbbi bajnoki fordu­lóban egy-egy pontot szerzett a Rákóczi is. meg a Salgótar­ján is. Az előbbi Csepelen, a «►Stécé« hazai pályán a Bp. Honvéd ellenében! Az ősszel 1:1 arányú döntetlennel ért véget a két csapat egymás el­leni mérkőzése 'íarjámhan. Viszont a táblázaton a ruti­nosabb SBTC 20 ponttal a 7. helyen .áll. A Rákóczi 17 pontjával kétségbeesetten ka­paszkodik a 11. helyen, nem feledve, hogy á kiesőhelyen álló Csepelnek is csak két ponttal van kevesebbje. Ez a tényező megszabja, hogy Ág- falviékna k foggal-körömmel kell küzdeniük a mai mérkő­zésen. Mert valljuk be: a ta­vaszi idényben nem mindig lobogott úgy a lelkesedés lángja a mi Rákóczinknál, mint ősszel, amikor 50 száza­lékos sikerrel szerepelt a csa­pat. Kétségkívül vannak men­tő körülmények. A sokat em­legetett rendkívül nehéz nyi­tány. Aztán Tatabányán és Fehérváron egyetlen rúgott gól elég lett volna a döntet­lenhez. A Fradi ellen akár nyerhetett volna is a Rákó­czi! Mindezek ellenére rria nagyon. veszélyes helyzetben van a kaposvári együttes. S ebből csak úgy lábalhat ki, ha nem ismétlődik a Haladás elleni rövidzár. Csepelen úgy éreztük, hogy a Rákóczi for­mája javuiL Aztán most nem nyomja a csapatot az MNK- fáradtság terhe. Most előtte állunk az MNK-nak, hiszen 26-án és 27-én következik a kupa-eilődöntő. E pillanatban azonban minden figyelmet a bajnokságnak kell szentelni. Meg az se zavarja a mieinket, hogy az SBTC rutinosabb, ne­vesebb labdarúgókból álló együttes. Nem csak Bástira gondolunk, hanem a váloga­tott 2-es számú kapusára, Szűcsre is. akinek a hálóját bizonyos, hogy nem lesz könnyű majd bevenni. A hazai pálya előnye meg a hazai szurkolók biztatása mellett a Rákóczi megoldott már olyan feladatokat, mint amilyen elé ma délután kerül. Ezért nem alaptalan a vára kozás. hogy a zöld-fehérek le­győzik nagy ellenfelüket. Mathesz Imre csak egy posz­ton gondolkodik. A kérdés, hogy Varga, vagy Karasz lesz-e a kezdő ember. Bizonv- nyal Vargára esik majd a vá­lasztása. hiszen a fiatal csa­tár a támadósor jobb oldalán Csepelen nem is játszott rosz- szul, s a gól előkészítése az ő érdeme volt. A kezdő csapat ez lehet: Hegedűs — Kanyar, Ágfalvi, Mártcm, Németh — Kamrád, Duschák, Barcsa — Varga, Kováts. Túrái. A cserepadon Rapp, Bözsöny és Karasz fog­lal majd helyet. A Salgótarján már tegnap késő délután megérkezett Ka­posvárra. Nem titkolják a bá­nyászok, hogy legalább az egyik pont megszerzését remé­lik.' A mai NB I-es mérkőzések 16 órakor kezdődnek. (A tar­talékok 14-kor lépnek pályá­ra.) A forduló mérkőzései: Rába ETO—Ferencváros Haladás—Vasas Honvéd—Csepel Diósgyőr—Videoton Ü. Dózsa—SZEOL Békéscsaba—ZTE MTK VM—Tatabánya K. Rákóczi—Salgótarján Támad a Fonyód. Gócza, a gyékény esi kapus szép vető­déssel hárít. H. KISS J. SE— MARCALI 4:3 (1:0) Kapoly, 600 néző. V.: Ko­vács Gy. H. Kiss J. SE: Rács — Bartl. Rékási, Küher, Szabó, Tilingcr, Czabula, Boross, Horváth !.. (Csa­tári), Házi, Landek (Bán). Edző: Kétszeri Ferenc. Marcali: Király — Batki, Kuaz, Kiss, Dunkler. Gurieza (Darnyi), Dómba, Sándor, Szántó, Izsák, Ható. Edző: Haász László. \ Ritkán látható jó iramú és magas színvonalú mérkőzést vívott mindvégig a két együt­tes. A Kiss J. SE az első fél­idő 18. percében szerzett ve­zetést. Előnyét a szünet után az 59. percben újabb góllal növelte. Nem adta föl az MSE, átvette a kezdeménye­zést, és négy perccel később szépített, majd a 68. percben egyenlített is. További fölé­nyükre jellemző, hogy a 73. percben megszerezték a veze­tést is. Ezután azonban vé7 dekezésre és az eredmény tartására rendezkedtek be, s ez rövidesen megbosszulta magát. A 82. percben ezúttal a hazaiak egyenlítettek, sőt, két perccel a befejezés előtt Bán révén a győztes gólt is sikerült belőni. A szép szá­mú közönség mindvégig él­vezte a hatalmas iramú, iz­galmakban bővelkedő talál­kozót. Góllövök • Házi (2). Bo­ross, Bán, illetve Ható (2). Jók: Házi (a mezőny legjobb­ja), Szabó, Tilinger. Czabula, Boross. Horváth, illetve Dunk­ler. Sándor, Szántó, Izsák. Ható. Kálmán Ferenc H. LATINCA SE— H. SZÖNYI SE 2:1 (0:0) Marcali, 200 néző. V.: Fo­dor. Latinra SE: Csatári — Weise, Török. Harmath, Horváth, Kozma, Ferenc, Kormány (Bélák), Xvisz- tor. Borsfái, Széesi (Ridács), Ed zó: Borsfái Géza. Szőnyi SE: Kövi — Koza, Zsilina, Takács, Pál, Schwalm, Budalik. Pintér, Halász (Kiss), Imre, Kovács. Ed­ző : Balatoni Sándor. Az első játékrészben szá­mos gólszerzési lehetőséget szalasztottak el a hazaiak. Szünet után különösen csa­társoruk javult föl, és a si­keres cserék után végig ke­zükben tartották a játék irá­nyítását. Megérdemelt győze­lem. Góllövők: Borsfái, Fe­renc, illetve Kovács (11-esből). •Jók: Török. Harmath, Bélák, Borsfái, illetve Pintér, Halász. Döntetlen az KB lli-as rangadón NB II Dunaiiinérns és Dorog vezet A 28. forduló eredményei Szolnok—Dunaújváros 0:0. BVSC— FÖSPED 0:0, Dorog—Debrecen 1:0, Szekszárd—Bp. Spartacus 2:0. Budafok—Pécsi MSC 3:1, Vasas Izzó—Várpalota 1:0, Oroszlány— Volán 3:0. Nagybátony—MAV-Da<" 1:0, Komló—Nagvkanizsa 4:0, Bá­bolna—Kossuth KFSE 0:0. • Az NB II állása: 1. D.-újváros 28 18 8 2 ©2-20 44 2. Dorog 28 16 7 5 51-26 30 3. Budafok 28 16 5 7 65-41 37 4. Volán 28 12 10 6 40-2« 34 5. KKFSE 28 14 5 9 48-33 33 6. BVSC 28 11 10 7 44-33 32 7. Debrecen 2« 12 8 8 40-34 32 8. Szolok 28 10 9 9 37-28 29 9. Pécs 28 11 6 11 39-28 28 10. Komló 28 9 9 10 31-42 27 UL MÁV DAC 28 9 7 12 32-39 25 12. V. Izzó 28 8 9 11 31-39 25 13. Várpalota 28 8 9 11 32-41 2ö 14. N.-kanizsa 28 8 9 Itt 27-40 26 15. Szekszárd 28 7 10 11 32-42 24 1«. FÖSPED 28 7 8 13 37-44 22 17. Oroszlány 28 7 8 13 32-48 22 18. N.-bátony 28 8 5 15 27-49 21 19. Bp. Spart. 28 5 9 14 26-56 19 20. Bábolna 28 6 5 17 33-58 17 Asztalitenisz M» II Rákóczi—M osonmagyaró­vári Kötött 14:11 Gy.: Dómján 4. Rák, Háhn, Kovács 3—3, Szalai, illetve Czihák I. 5, Zomtoik 3, Szeles 2, Czihák II. A két egyenlő képességű csapat találkozóján mindvégig nagy küzdelem volt. A Rákó­czi elsősorban Dómján és Ko­vács jó játéka révén győzött. Rangadóra került sor a lab­darúgó NB III délnyugati cso­portban. A vezető Ganz-MÁ- VAG Székesfehérváron dön­tetlent ért el a második he­lyezett MÁV Előre ellen. Ez­zel a fővárosi csapat tovább­ra is biztosan őrzi első he­lyét. A somogyi NB III-asok kö­zül a hazai pálya előnyét él­vező Siófoki Bányász közepes színvonalú mérkőzésen biz­tosan nyert, s fölzárkózott az élmezőnyhöz. Másik két együt­tesünk viszont vesztesként hagyta el a — dunaújvárosi, illetve pécsi — pályát. Duna­újvárosban négy kiállítás tör­tént két szenvedő alany a kaposvári csapatból került ki. A Barcsi SC — a csütör­töki, válogatott elleni mérkő­zés után — nem is játszott rosszul Pécsen. 3:2-nél azon­ban a barcsiak elszalasztottak az egyenlítési alkalmat. Ismét elhibáztak egy 11-est. Siófok Perbál 3:0 (1:0) Siófok, 1000 néző. V.: Nagy M. Siófok: Zsuponvó — Balogh. Pintér, Horváth K., Kiss, Dróth. Takács, Sab.ián (Johan), Hor­váth J. (Bihari), Bakó. Bocsev. Edző: Papp Gyula. Perbál: Né­meth — Cseh, Kovács I« Füs­tös, Balkó, Oilári (Nagy I ), Pál- fi, Kovács II.. Huckel (Nagy J.l, Monos, Göncző. Edző: Hári László. 29. perc: Horváth J. futott el, középre adott, és Bakó két lépésről megszerezte a veze­tést. 1:0. 65. perc: Takács—Bocsev támadás gördült a pályán, s az utóbbi nyolc lépésről a kapuba lőtt. 2:0. 74. perc: A kiugró Takácsot buktatták a vendégek védői a büntetőterületen belül. A 11-est ugyanő értékesítette. 3:0. Az első félidő közepes szín­vonalú, kiegyenlített játékot hozott. A szünet után válto­zott a helyzet, belelendült a hazai együttes, amely erőn­létben felülmúlta ellenfelét — s ez goinkban is megmu­tatkozott. Jók: Zsuponyó, Ba­logh, Kiss, Horváth K.. illet­ve Kovács I., Bajkó, Nagy J. A somogyiak közül csak a Siófok nyert Dunaújváros— Táncsics SE 2:1 (1:1) Dunaújváros, 1000 néző. V.: Endes. D. Építők: Horváth — Simon F., Kalmár, Mudra, Bátai, Föl­di, Simon G., Vancsura (Béres), Hrych, Ármai, Debreceni. Edző: Kőhalmi Mihály. Táncsics SE: Kiss — Ei;semann, Kovács. Had- zopulosz, Hamar, Németh I.. Kapcsos (Völgyi), Dobor. Edző: Csanda István. , Kemény, küzdelmes mérkő­zés volt, amelyet . kiállítások tarkítottak. A játékvezető a 43. percben Földit, a 75-ikben Dobort, maid közvetlenül a befejezés előtt az összeakasz­kodó Kalmárt és Völgyit ál­lította ki. Góllövők: Kalmár (2), Illetve: Burcsa. Jók: Bá­tai, Mudra. Simon G., illetve Kovács, Burcsa. PVSK—Barcs 3:2 (3:1) Pécs, 800 néző. V.: Fetro- vai. PVSK: Sulyok — Nagy, Szabó, (Engert), Balázs, Gyurina, Ka­szás, Grünwald, Greff, Iván, So- mogyvári, Baumholczer (Mateisz). Edző: Lendvai Miklós. Barcs: Kótai — Bencsik (Semsi), Kömpf, Vinkler, Börcsök, Karsai, Gulyás, Dóczi, Fodor (Petrinovics), Tóth. Nagy. Edző: Mayer György,., 10. perc: Pécsi támadás vé- gén' a középre ívelt labdát Somogyvári fejelte a hálóba. 1:0. 35. perc: Baumholczer be­adásából ismét Somogyvári volt eredményes. 2:0. 38. perc: Barcsi támadás befejezéseként Nagy 14 mé­terről bombázott a léc alá. 2:1. 41. perc: Iván jó labdát adott Balázsnak, aki közelről megszerezte a hazaiak harma­dik gólját. 3:1. 75. perc: Formás barcsi tá­madás végén sakk-matt lett a hazai védelem. Kársainak már csak az üres kapuba kel­lett gurítania. 3:2. 83. perc: 11-eshez jutott a Barcsi SC. Tóth büntetőjét azonban Sulyok hárította. További eredmények az NB III délnyugati csoportban: Véménd—Mázaszászvár 3:1. PBTC—Lőrinci Fonó 1:1. BKV Előre—EMG SK 0:0, Ganz­MÁVAG—Szív. MÁV Előre 2:2, Dombóvár—Enying t 3:0, Bp. Építők—MEDOSZ ÉR­DÉRT 7:0. A bajnokság állása: A Kiss J. SE nyerte a Marcali elleni rangadót VRKM VASAS- NAGY ATAD 3:0 (1:0) Kaposvár, Vasas-pálya, 100 néző. V.: Bognár. VRKM Vasas: Heuthaler — Vágvölgyi (Bancstcs), Máli, Berki, Knoch, Táskái, Fábián, Ernyes, Szalai, Kiss A., Borbély. Edző: Fülöp János. Nagyatád; Márkus — Szabó (Táskái), Roznxk, Gre- zsák, Horváth (Simon), Czár, Varga. Oláh. Segesdi, Lukács, Brezovszki. Edző: Futsz János. A találkozó előtt adták át az első ízben kiírt Tanács Kupát a VBKM Vasas labda­rúgóinak. A tovább fiatalított hazai együttes mind erőnlétben, mind játékban felülmúlta el­lenfelét és jó iramú mérkő­zésen megérdemelten győ­zött. Góllövők: Szalai (2), Fá­bián. Jók: Borbély (a mezőny legjobbja), Mali, Fábián^ Er­nyes. Szalai, illetve Markus, Roznik, Czár. VBKM Vasas ifi—Nagyatád ifi 5:0. Csupor Gyula K. H. VASUTAS— BALATON BtOGLAR 2:1 (1:1) Cseri pálya, 100 néző. V.: Ducsal. KH. Vasutas: Kovács — Bakos, Takács, Berkes, steiler, Tallián II., Törzsök. Hegyi, Tallián I., Kelemen, (Varga L), Kaszás. Ed­ző: Nagy László. Balatonboglár: Csere — Schmidt, Kalász, Por­dán. Muszti, Kadlicskó, Osváth, Mezei, Hock. Pintér, Bibók. Ed­zó : Bolla László. Ideges hangulatú, küzdel­mes mérkőzésen csak a befe­jezés előtt ót perccel szerez­te meg a győztes gólt a vas­utas csapat, a 15. perctől 10 emberrel játszó bogiáriak el­len. Kalászt reklamálásért a játékvezető kiállította. Góllö­vők: Törzsök (11-esből), Var­ga I., illetve Csere (11-esből). K. H. Vasutas ifi‘—Balaton­boglár ifi 3:3. BALATONLELLE— HETES 5:0 (1:0) Balatonlelle, 400 néző. V.: Komái. Balatonlelle: Both — Kuchta, Kenéz, Vázsonyi, Sipőcz, (Ber- dán), Bolla, Vass, Riba, Takács, Nádasdi, Androsovits (Tóth). Ed­ző: Cser László. Hetes: Jámbor — Balázs II. (Balázs I.), Ehl, Trancsik, Kern, Harezos, Decsi, Török, Ticz, Petöfalvi, Hegedűs. Edző: Balázs József. Főként védekezett és he­lyenként, durván játszott a vendég együttes. A taktiku- sabb es helyzeteit jobban ki­használó lelleiek megérde­melten győztek. Egy össze­csapásnál Takács súlyosan megsérült, kórházba szállí­tották. Trancsikot a 63. perc­ben, Ticzet a 74. percben, Ke­nézt a 88. percben szándékos belemenésért kiállították. Góllövők: Vass (2. egyet 11- esből), Riba 2. Nádasdi. Jók: Bolla. Vass, Nádasdi, Riba, illetve Ehl, Török. Hetes ifi—Balatonlelle ifi 7:0. Hájas Gyula LENGYELTÓTI- CSURGÓ 1:0 (1:0) Lengyeltóti, 350 néző. V.: Szentgyörgyi. Lengyeltóti: Kovács — Hosszú, Smida, Präger, Riba, Nagy, Má­tyás, (Cjvari). Szalai. Komócsin (Somogyi), Bodó. Alettncr. Edzó: Haszon Lajos. Csurgó: Gyimesi — Kisgéczi, Madarász. Kovács I„ Harmadás. Endrodi, Nagy, pó­lyák, Kovács III., Kovács IV., Péntek. Edző: ÍSzmolek György. Jó iramban kezdődött a ta­lálkozó, s a lengyeltótiak már a hatodik percben vezetést szereztek. Végig lelkesebbek voltak, megérdemelten sze­rezték első tavaszi győzel­müket. a mezőnyben jól ját­szó csurgóiak ellen. Góllö­vő: Szalai. Jók; Smida, Nagy,, Ko­1. Marcali SE 21 16 4 I 86-23 36 2, Kiss J. SE 21 16 1 4 72-32 33 3. Latinea SE 21 13 6 2 57-25 32 4. Csurgó 21 12 5 4 61-31 29 5. Nagyatád 21 12 5 4 57-27 29 6. B.-Leüe 21 11 6 4 46-2« 2« 7. B.-boglár 21 10 2 9 43-39 22 8. Vasas 21 8 5 8 46-36 21 9. Fonyód 21 8 2 11 42-46 18 10. K. Gazdász 21 5 5 11 22-48 15 U. Lengyeltóti 21 6 3 12 26-53 15 12. Szőnvi SE 21 6 2 13 34-53 14 13. K. H. V. 21 6 1 14 42-4« 13 14. Gyékényes 21 5 3 L3 32-75 13 15. S. B. SE 21 4 5 12 20-8» ír; lé. Hete* 21 1 3 17 21-61 ő 1. G.-MÁVAG 27 18 5 4 63-?6 44 2. Sz.-vár 26 16 4 6 54-32 36 3. Pénzügyőr 26 15 6 5 52-42 36 4. BKV Előre 26 14 4 8 50-30 32 5. Siófok 2« 13 6 7 36-28 32 6. PVSK 27 12 7 8 40-28 31 7. Lőrinci F. 27 12 6 9 44-36 30 8. Véménd 26 13 4 9 53-46 30 9. EMG SK 27 10 8 9 34-32 28 10. Táncsics 27 9 7 11 33-33 25 11. Enying 27 10 5 12 33-41 25 12. Perbál 2« 8 7 11 36-43 23 13. Barcs 27 10 3 14 26-45 23 14. D.-újváros 26 6 9 11 26-36 21 15. Bp. Építők 27 8 4 15 41-45 20 :o. Mázasz. 27 5 10 12 32-39 20 17. Dombóvár 26 7 5 14 27-44 39 18. PBTC 26 6 5 15 26-56 17 19. ÉRDÉRT 27 5 5 17 24-48 U5 Totó Szalai, illetve Péntek, vacs I. Lengyeltóti ifi—Csurgó ifi 5:2. Horváth László FONYÓD— GYÉKÉNYES 3:1 (1:0) Fonyód, 300 nézó. V.: Pálfi. Fonyód: Fenyvesi — Vecsera, Gyuricza, Horváth I., Fejes, Gyur- kó, Zámbori, Nagy (Pápai), Ko- csics, Novak (Horváth II.), Ba­sics. Edző: dr. Vida János. Gyé­kényes: Gócza — IVIándi, Nemes, Kiss, Kunecz (Molnár Gy.), Hor­váth, Kondricz, Bíró, Kele, Mol­nár L., Meszlarics. Edző: Zámbó Tibor. A vendégek eleve védeke­zésre rendezkedtek be. és jól alkalmazták a lestaktikát. A fonyódiak középen erőltették a játékot, s végül megérde­melten. de a vártnál nehezeb­ben nyertek a sportszerűen és az utolsó percig küzdő gyé- kényesiek ellen. Góllövők: Basics (2), Novak. illetve Meszlarics. Jók: Kocsis, Gyu­ricza, Fejes, illetve Meszla­rics, Horváth, Bíró. Fonyod ifi—Gyékényes ifi 8:2. HÉT KÖZBEN JÁTSZOTTÁK K. GAZDASZ— SOMOGYI B. SE 2:0 (0:0) Nagyatád, 100 néző. V.: Pálfi. Góllövők: Lukács, Horváth Zs. Zákányi Kálmán A (tajnokság állása; A 1«. heti 134-1 találatos szel­vény: x, 1. x, 1, Z, 2, 1, 1, x, x, L. 2, X 4- L. A sok váratlan eredmény kö­vetkeztében 134-1, illetve 13 talá­latos szelvény nem volt. A 32 találatos szelvény 36 661, a ll-es 834, a lő-es 135 forintot fizet. Megyei sakkbajnokság Bárány már bajnok Bárány Gyűl» A megyed férfi egyéni sakk­bajnokság utolsó előtti fordu­lójában eldőlt az elsőség kér­dése: Bárány Gyula, a sötét bábokat vezetve megadásra késztette a volt bajnokot, Horváth Miklóst. A sakkozás­hoz hosszú szünet után vissza­tért Bárány ezzel — függetle­nül az utolsó fordulótól, ami­kor Gruller lesz az ellenfele — megnyerte a versenyt. Továbbra is kitűnően sze­repel a fiatal Máthé Gáspár. , J A 10. forduló eredményei: Máthé G. — Ve ithó 1 :0, Erdélyi — Parragi 0 :•!, Hor­váth — Bárány 0,1, Gruller— Rózsa 1:0, Csiki — dr. Illés 0:1, dr. Máthé’ Albert volt szabad napos. A bajnokság állása a befe­jező forduló előtt: 8 pont: Bárány Gyula. 6.5 pont: Máthé Gáspár 6 pont: dr. Máthé Albert 5.5 pont: Horváth Miklós 4.5 pont: dr. Illés Attila, Rózsa István 4 pont: Gruller József 3.5 pont: Vajthó Bálint 3 pont: Csíki István 2.5 pont: Parragi József 2 pont: Erdélyi Sándor Felajánljuk megvételre üzemi konyha részei« 1 db 200 literes gázfűtéses főzőüstünket. Érdeklődés: Nehézipari Minisztérium Üdülője, Balatonszéplak, Deák Ferenc sétány 2. Szennayné elvtársnőnél, telefon: 11-247. (13117) Backtei Géz* Geu János