Somogyi Néplap, 1976. március (32. évfolyam, 52-77. szám)

1976-03-02 / 52. szám

Kosárlabda 114 pontot dobott a Táncsics Az utolsó másodpercben kikapott az Építők Kettős kosár­labda-mérkőzés színhelye volt a Munkácsy Mihály Gim­názium. A Tán­csics remek já­tékkal mutat­kozott be. 114 pontot dobtak a kaposváriak a tavaly óta feljavult Zala­egerszegnek. Sokan kíván­csiak voltak, mit nyom a latban az újonc Kaposvári Építők. Be­igazolódott, hogy rutin nél­kül nehéz lesz az NB II-ben. Jól játszott az újonc, de a ta­pasztaltabb vendégek az utolsó másod­percben meg- A fűzfői Rovó (16-os számú mezben) és fordították a kaposvári Déri harcából ez alkalommal Kaposvári győzelem a somogyi NB lll-as rangadón , Építők játékosa került ki győztesen, s ért el kosarat. posvári rangadó. Ilyen sem volt még a kosárlabda NB II- ben! Tanács Kupa vesztésre álló mérkőzést. TÁNCSICS SE— Z. ÉPÍTŐK 114:88 (54:29) Táncsics: Bokor, Csepreghy (26), Kovács (36), Rab (9), Vertetics (14). Csere: Simon (6), Monoszlai (2), Szabó (4), Hoffmann (5), Vágvölgyi (12). Edző: Győr ke István. Az első pontokat a vendé­gek szerezték, de a 10. perc­ben már 21:9-re vezetett a kaposvári csapat, Az első fél­idő játéka alapján akár na­gyobb arányú lehetett volna az előny. Szünet után is soro­zatban érte el pontjait a Táncsics, bár ebben az idő­szakban a zalaegerszegiek is eredményesebbek voltak. Egy­séges, jó csapat benyomását keltette a kaposvári gárda. NIKE FŰZFŐ— K. ÉPÍTŐK 77:76 (32:36) K. Építők: Déri (14), Hirt (10), Magyarfi (6), Énekes (22), ­Gálosi (10). Csere: Frank, Kis- ket P°nt birtokába. Egyetlen nagy golaramyu győzelem született: a H. Latinca SE hét NB II A Dorog lelépte a Komlót Az NB n-es bajnokság tavaszi nyitányán a Legváratlanabb ered­mény Dorogon született: a ha­zaiak gólzáporos győzelmet arat­tak a Komlói Bányász ellen. Biz­tosan győzött a VoLán SC is. Budafok—Oroszlány 1:0, Dorog— Komló .7:0, Vasas Izzó—Bábolna 2:0, Volán SC—Bp. Spartacus 4:0, Debrecen—Szekszárd 2:0, Szolnok —MÁV DAC 1:1. PMSC—Nagy bá- tony 2:0, Dunaújváros—Fősped 2:1, Kossuth KFSE—Nagykanizsa 1:0, Várpalota—BVSC 0:0. 1. D.,-új város 2. Budafok 3. Dorog 4. BVSC 5. K. KFSE 6. Volán 7. DVSC 8. PMSC 9. SZMTE 10. MÁV DAC 11. Várpalota 12. Oroszlány 13. Szekszárd 14. Komló 15. Fősped 16. Izzó 17. Nagybátony 18. N.-kanizsa 19. Bp. Spart. 20. Bábolna Az NB III Délnyugati cso­portjában somogyi rangadóra került sor. A kaposvári mér­kőzésen egy kiállítás meg­könnyítette a Táncsics dolgát. Érdekes mérkőzést vívott a Siófoki Bányász a Pécsi VSK ellen. Ha egy kicsit bátrabb a Bányász, akkor egy pont he­lyett kettővel rajtolt volna. A délnyugati csoportban a két éllovas, a Pénzügyőr meg a Ganz-MÁVAG egyaránt győzelemmel kezdett, így a táblázat élén a helyzet nem változott. Táncsics SE—Barcsi SC 3:0 (0:0) Kaposvár, Futó. 800 néző. V.: Gombás elől tisztáznak a barcsi védők. Táncsics: Kiss — Eisemann, Ko­vács, Hamar, Hadzopulosz, Molnár K., Gombás, Molnár I., Völgyi, Kap­csos, Dobor. Edző: Csanda István. _____, B arcs: Kótai — fíencsik, Fodor,m vendegek védelmében. Karsai, Vinklcr, Börcsök, Semsi, Utasi, Tóth, Gulyás, Petrinovics (Göcsei). Edző: Mayer György. Az Az első 20 percben nem tör­tént esemény. Azután Dobor, majd Gulyás teremtett hely­zetet, a lövések azonban célt tévesztettek. A 28. percben egy Táncsics-támadásnál Sem­si a 16-oson belül kézzel ütött a labdába. Vitathatatlan 11-es, a büntetőt Kovács félmagasan lőtte, a jól vetődő Kótai azon­ban szögletre ütötte a labdát. Az 51. percben Semsi ösz- szeakaszkodott Kapcsossal. A barcsi játékost a bíró kiállí­totta. Ez némi zavart okozott A VBXM Vasas a döntős csoport élén A Tanács Kupa második fordulója rangadóval kezdő­dött Hétközben játszották a K. Gazdasz—VBKM Vasas mérkőzést, melyen a győzelem egyben az első hely megszer­zését is jelentette. A vendégek biztosan nyertek. Vasárnap egyetlen vidéki siker akadt — a feljavult Balatonlelle két góllal győzött Lengyeltótiban. Négy találkozón ezúttal is a tizenegyesek döntöttek. A Marcali SE és a Siófok tarta­lékjai így jutottak idegenben deák, Tóth (2), Szabó G. (6), Sziget (6). Edző: Stettner Já­nos. Noha megilletődötten kezd- dett a kaposvári együttes, ha­marosan előnyhöz jutott. 6:6 után a vendégek szereztek ve­zetést. Ezt követően azonban 2—8 ponttal mindig az Építők vezetett. Izgalmakban bővel­kedett a hajrá, öt másodperc­cel a befejezés előtt még a kaposváriak vezettek 76:75-re, ;kkor a jól hajrázó fűzfőiek kosarat értek. Nem keltett rossz benyomást a K. Építők, loha játékán érződött, hogy számára szokatlan az NB II .ágköre meg a nagy méretű te­rem. Érdekesnek ígérkezik a kö­vetkező fordulóban sorra ke­rülő Táncsics—K. Építők ka­Nagyatád—Táncsics II. 3:3 (2:2) Nagyatád, 260 néző. V.: Kornai. Háromszor vezettek az atá- diak, de védelmük megingása miatt mindannyiszor egyenlí­tettek a vendégek. Tizenegyes rúgások következtek, melyen K. H. Vasutas—Marcali SE 2:2 (1:2) Cseri pálya, 200 néző. V.: Kovács Gy. A jó iramú, változatos mér­kőzés egyenlő erők küzdelmét hozta. Góllövők: Hegyi, Ke­lemen, illetve Szántó (2). A 11-es rúgásoknál a marcaliak az ajádiak 4:3 arányban bizo- i bizonyultak jobbnak 5:4-re. nyúltak jobbnak. Góllövők: Varga, Segesdi, Ilics, illetve Martin (2), Kopacz. VBKM Vasas—K. GaZdász 4:2 (2:2) Gazdász pálya, 150 néző. V.: Juhász. , ......................... A sáros talajon lejátszott, g olt lőtt a sok ifjúsági jaté- íramú mérkőzésen a Vasas kost felvonultató Barcs Il-nek. A harmadik csoport élén tör­tént még változás, ahol a lei- leiek győzelmükkel az első helyre ugrottak. Eredmények: Döntős csoport: Honvéd Kiss J. SE—Balaton- boglár 2:0 (0:0) Kapoly, 150 néző. V.: Bu- zsáki. Sportszerű, jó iramú mér­kőzésen csak nehezen győz­ték a hazaiak, a helyenként 8—10 emberrel védekező bog­iáriak ellen. Góllövők: Boros, G. Kiss. technikai fölénye jól érvé­nyesült. Góllövők: Huszár (3), Vágvölgyi, illetve Páli, Petz. 1. VBKM Vasas 2 2 — 7-4 6 Z. H. Kiss J. SE 2 2 — 3-1 5 3—4. K. Gazdász 2 1 1 4-4 3 3—4. Nagyatád 2 1 1 4-4 3 5. Táncsics IL 2 — 2 3-5 1 6. B.-boglár 2 — 2 2-5 — II. csoport: Csurgó—Gyékényes 3:0 (1:0) Csurgó, 200 néző. Vezette: Schrantz. A közepes iramú, alacsony színvonalú találkozón az első félidőben egyenlő erők küz­döttek. Szünet után a csur­góiak többet támadtak. A 80. percben Nemest (Gyékényes) kiállították. Góllövők: Koz­ma (2), Kiss. i Fonyód—Tab 1:0 (0:0) Ordacsehi, 50 néző. V.: Molnár J. A jól játszó tabi együttes ellen színvonalas mérkőzést vívtak a fonyódiak, akiknek ugyan több helyzetük akadt, de csatáraik sokat hibáztak. Góllövő: Nagy S. 1. Marcali SE 2. Fonyód 3. Csurgó 4. Tab 5. K. H. Vasutas 6. Gyékényes 2 2-6-35 2 3-1-0 5 2 113-04 2113-33 2-24-51 2 — 2 1-7 — Mezei bajnokság III. csoport: Balatonlelle—Lengyeltóti 2:0 (0:0) Lengyeltóti, 150 néző. V.: Ducsai. A rutinosabb vendégcsapat megérdemelten győzött a sok gólhelyzetet kihagyó, fiatal hazaiak ellen. Góllövő: Vass (2). Tászár—Siófok II. 3:3 (2:1) Taszár, 50 néző. V.: Szerecz. Végig enyhe fölényben ját­szottak a taszáriak. A siófo­kiak az utolsó percben egyen­lítettek. A tizenegyes rúgá­sokból a siófokiak ötöt, a ta­száriak hármat értékesítettek. X. B.-lelle 2. Lengyeltóti 3. Taszár 4. Siófok A kaposfflredi Gombás-legelőn népes mezőnyök álltak rajthoz a megye! mezelfutő-bajnok- ságon a fiatalabb korosztályoknál. Felnőtt atléta alig néhány indult. A bajnokságra vissza­térünk. IV. csoport: H. Latinca SE—Barcs II. 7:0 (3:0) Marcali, 150 néző. Vezette: Pálfi. Különösen szünet után ja­vult fel a Latinca. Korszerű támadások végén szinte tet­szés szerint lőtték góljaikat. Góllövők: Borsfái (4), Pápai, Vér, Weinper. Hetes—Somogyi B. SE 5:5 (2:3) Hetes, 100 néző. V.: Kozári. Jó iramú, küzdelmes mér­kőzésen az 5. perctől 10 em­berrel játszott a Hetes. Ba­lázst a játékvezető durvasá­gért kiállította. Egyenlő erők küzdelme. Góllövők: Török (3). Éhl (2), illetve Fodor, Bé­res (2—2), Kisrigó. Tizenegyes rúgásokkal a hetesiek 4:3-ra győztek. 1. H. Latinca SE 2. Barcs n. 3. Hetes 4. Somogyi B. SE A döntős és a II. csoportban j szerdán újabb fordulót ját­szanak. A részletes programot iszerdai lapunkban közöljük. 55. percben bal oldali part­dobást követően Völgyi vá­ratlan lövése Kótai hasa alatt jutott a barcsi hálóba. 1:0. öt perccel később újabb gólt értek el a kaposváriak. Egy jobb oldalról beszállt labdát Dobor kapásból vágott Kótai kapujába. 2:0. A barcsi csa­pat föladta. A mérkőzés leg­látványosabb gólja a 88. perc­ben következett, ekkor Völgyi nyargalt el a jobb szélen, s bombalövése 'védhetetlen.ül vágódott a léc alá. 3:0. Az idény eleje rányomta bélyegét a somogyi rangadó­ra. A barcsiak megerősített védelmükkel arra törekedtek, hogy lehetőleg ne kapjanak gólt. Hogy az első 45 percben érintetlen maradt Kótai há­lója, az nem csupán a barcsi védők érdeme, hanem a ka­posvári csatárok számlájára is írandó: olykor még az üres kapuba se találtak be. Szü­net után Semsi kiállítása for­dulatot hozott. Amikorra si­került rendezni a barcsi vé­delmi sorokat, már kétszer megrezdült Kótai kapus há­lója. Jók: Eisemann, Gombás, Völgyi,, illetve Fodor, Vinikler. Karsai. Csanda István, a Táncsics SE edzője: — Javult a csapat játéka, a helyzetek alapján, úgy érzem, rászolgáltunk a győzelemre. Máyer György, a Barcsi SC edzője: — Mi döntetlenre szá­mítottunk. Ha Semsit nem ál­lítják ki, talán sikerül is e tervünket megvalósítanunk. Kovács Sándor Siófok—Pécsi VSK 1:1 (1:1) Siófok, 600 néző. V.: Barna. Siófok: Málics — Riedl, Pintér, Babán, Kékesi, Horváth K., Biha­ri, Dróth, Soós, Bocsev, Takács. Edző: Meggyes Gábor. PVSK: Su­lyok — Hergenrőder, Szabó, Gyu­rina, Zoltai, Grünwald, Kaszás, Kresz, Nagy, Iván, Baumholczer (Somogyvári). Edző: Lendvai Mik­lós. 26. perc: 20 méterről köz­vetett szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat. Takács legurí­tott labdáját Horváth K. ha­talmas erővel vágta a bal ol­dali léc mellett a hálóba. 1:0. 30. perc: Jobb oldalon ve­zettek támadást a pécsiék, Kresz erős lövését Málics csak kiütni tudta, a labda az őrizetlen Nagy elé pattant, aki közelről a hálóba gurí­totta az egyenlítő gólt. 1:1. Végig változatos, jó iramú mérkőzés. A vendégek szemre tetszetősebben futballoztak, viszont a Siófok többet birto­kolta a labdát. A Bányász kö­zelebb állt a győzelemhez, s rá is szolgált volna arra. Jók: Pintér, Kékesi, Bihari, Bocsev, illetve Hergenirőder, Szabó, Grünwald, Nagy. Molnár József További eredmények az NB III. Délnyugati csoportjában: Lőrinci Fonó—EMG SK 4:1, Székesfehérvári MÁV—Dom­bóvár 5:2, Ganz-MÁVAG— MEDOSZ Érdért 1:0, Máza- szászvár—Enying 1:0, Pénz­ügyőr—Bp. Építőle 2:1. Perbál —Pécsi BTC 4:0, Véménd— BKV Előre 2:1. A bajnokság állása: 1. G.-MÁVAG 20 14 2 4 47-21 30 2. Pénzügyőr 20 12 6 2 42-20 30 3. Szf. MÁV 20 13 1 6 41-25 27 4. Lőrinci F. 20 10 5 5 36-24 25 5. Siófok 20 10 5 5 26-21 25 6. PVSK 20 9 6 5 32-18 24 7. Véménd 20 10 4 6 39-33 24 8. BKV Előre 20 10 3 7 36-25 23 9. Enying 20 8 4 8 25-27 20 10. Perbál 20 7 5 8 31-33 19 11. Táncsics 20 6 7 7 22-24 19 12. EMG SK 20 6 6 8 25-27 18 13. Barcs 20 7 3 10 16-33 17 14. M.-szászvár 20 5 6 9 24-23 16 15. Dunaújváros 10 4 6 9 18-29 14 16. ÉRDÉRT 20 4 5 11 17-28 13 17. Dombóvár 20 4 4 12 18-37 12 18. PBTC 29 4 4 11 20-43 12 19. Bp. Építők 20 4 2 14 23-38 10 Jól szerepeltek a Dózsa-öklözők Szegeden A hét végén kétfromtos mérkőzést vívtak a Kaposvári Dózsa ökölvívói. Hét verseny­ző lépett szorítóba Sajószent- péteren az I. és II. osztályúak részére kiírt minőségi verse­nyen, ahol szinte az egész ma­gyar élgárda kötelek közé lé­pett. Az erős mezőnyben a vál­tósúlyú Budai szerepelt a leg­jobban, s a második helyen végzett. A kaposvári ökölvívó először erőnyerő volt, majd helytállt Danyi (Bp. Honvéd) ellen, akit mélyütésért lelép tettek ellene. A döntőben Kertli, a Kun B. SE verseny­zője győzte le Budait. A légsúlyban Kozma mér­kőzésnyerés nélkül lett har­madik, akárcsak Ferstek, aki­nek az öklözésén látszott, hogy nem volt teljesen egész­séges. Egy telitalálat a totón A nyertes szelvény a kö­vetkező: 1 x x 1 1 1 2 121x2x+x. A 9. játékhéten egy fogadó ért el telitalálatot, nyeremé­nye 1 573 023 forint. 13 talála- tos szelvény nem volt. A 12- esek 36 441 forintot, a 11-esek 1422 forintot, a 10"esek 208 fo­rintot fizetnek. A nagyváltósúlyban Lévai szerzett bronzot. Mindössze hárman indultak, így körmér­kőzést vívtak. Lévai két me­neten keresztül jól tartotta magát a válogatott Rapcsák ellen, majd feladta. Ezután a veszprémi Töröktől is kika­pott egyhangú pontozással. A pehelysúlyú Varga Z. fel­adta Fi ló (Bp. Honvéd) ellen. Ugyancsak feladásra kénysze­rült a kisváltósúlyú Csap J. is, igaz, ő sérülés miatt. A középsúlyú Rigó jól kez­dett a későbbi győztes Pém (Vasas) ellen, s ha nem vál­toztat harcmodorán, esetleg nyerhetett volna. A szegedi sportcsarnokban rendezett Dózsa ökölvívótor­nán szép kaposvári sikerek születtek. A légsúlyban Nagy Z. végzett az első helyen, le­győzve Orbánt, Fülöpöt és Si­mont. A harmatsúlyban Raj- czi K. szerzett aranyat Kaiser, majd az egykori IBV-győztes Nagy M. és Stezák legyőzésé­vel. A kisváltósúlyú Bogyó sem talált legyőzőre. Előbb Jónás felett diadalmaskodott, majd két soproni öklöző, Bőgi és Daróczai ellen szerepelt si­kerrel. A középsúlyban Sala­mon nem ért el helyezést. Az összesített pontverseny­ben a K. Dózsa lett az első.