Somogyi Néplap, 1975. november (31. évfolyam, 257-281. szám)

1975-11-10 / 263. szám

Ez történt az NB ll-fc>en Dunaújváros—Debrecen 2:0,' 4:0, FÖSPED—Oroszlány 2:1, Kos- 1:1, Nagykanizsa—Budafok Volán.— pörög 2:1. suth KFSE—Vasas Izzó 1:0, Bábolna—Nagyba tony 1:0, Bp. Spartacus—Szolnok 0:0, MÁV DAC—Szekszárd 3:0, PMSC— Várpalota 3:0, BVSC—Komló Az NB II t9én a Dunaújvá­ros áll 25 portttal a 22 pontos Budafok és a 30 pontos Dorog előtt. A BVSC 19 ponttal a 4.. helyre tört fel. Javítottak a somogyi NB ISI Táncsics \SE—Növényolaj 31:1 (0:0) \ Kaposvár, 200 néző. Vezet­te: Mátyus. \ Táncsics; Kissi — Eisemann, Ko­vács, Hamar, iTadzopulosz, Sza­bó. Németh H.. '.Túli, Németh I. (Dobor), Molnár, .Kapcsos. Edző: Csanda István. N Növényolaj: Mo­hai — Solti, Jordán, Által, Ta­nács, Szabó, Ores Jónás, Ger­gely (Török), B;tkos, Kalmár. Edző: Bálint István.! 49. perc: HadWtpulosz el­rúgta a labdát ifeiss kapus elöl, éppen Gresa elé, aki az üres kapuba vágta «azt. 0:1. 65. perc: 11-eshez jutott a kaposvári csapat, Kb pesos a jobb sarokba bombázott. t:l. 81. perc: Túli a jobb szélen futott fel, beadását Dobor a győzelem. Jók: Kovács, Sza­bó, Molnár, illetve Solti, Jor­dán, Szabó. . k. s. Barcs SC—Véménd 1:0 (0:t0) * f Barcs, 800 iteeő. Vezette: i Gozdán. Barcs: Kótai — Blencsik, Kömf, Karsai, Kiss, Winkl.tr, Tóth, Gu­lyás (Novák), Fodor! Dóczi, Nagy. Edző: Mayer Györíjy. Véménd: Doszpod — Szabót Rótt, Kiss, Kajtár, Farkas, Boróvácz, Fiochsz, Törjék (Hüber), Oi.ősz, Bencsik. Edző: Rónai István. 60. perc: Gulyás a jobb ol­dalról szabadrúgást ívelt ka- ; pu elé, amelyet Vinkier kül- í dött kapura. A visszapattanó j labdát Nagy közelről a hálóba ! gurította. 1:0. Tisztáz & Növényolaj kapusa a kaposvári csatárok elől. küldte kapura, ezt Mohai még kiütötte, de Molnár labdáját már nem tudta védeni. 2:1. 83. perc: A játékvezető Ba­kost tiszteletlen megjegyzés­ért kiállította. * 89. perc: Üjabb 11-est rúg­hatott a Táncsics, Dobor most a bal sarokba vágta a labdát. 3:1. A K. Vasutas salakos pá­lyáján került sor a találkozó­ra. Ez a mérkőzés is a csapat- keresés jegyében folyt a Tán­csicsnál, ahol változatlanul döcög az összjáték. Noha fö­lényben volt a csapat, mégis elég keservesen született meg 67. perc: Botfot reklamá­lásért kiállította a bíró. 88. perc: Borováez meg­jegyzést tett, a játékvezető őt is lakúid te. Jó iramú, küzdelmes mér­kőzés volt, nyelven a barcsi csapat sok helyzetet teremtett. A vendégek inkább csak rek­lamálásaikkal »vétették ma­gukat észre«. A látottak alap­ján. akár nagyobb arányú is lehetett volna a barcsi győze­lem. Jók: Toth, a mezőny legjobbja, Kömpf. Karsai, illetve Orosz, Bencsik. Pandúr Ferenc Vérszegény volt a Rákóczi csatársora Rákóczi-Békéscsaba 1:1 (1:1) Kaposvár, 14 000 néző. Ve* zette: Tátrai (Nagy G., Szóke). Rákóczi: Rapp — Kanyar, Ag­falvi, Márton, Duschák — Nagy, Konrád, Burcsa — Karasz (Túrái 46. p.), Csépán (Bőzsöny 71. n.), Varga. Edző: Mathesz Imre. Bé­késcsaba: Tasnádi — Paróczai, Vágási, Kerekes, Zsíros — Láza, Pásztor, Németh (Alberti 77. p.) — Mártái, Magyar, Királyvári. Edző: Szűcs Gyyla. as csapatok EMG KS—Siófok 0:0 Sashalom, 300 néző. Vezet­te: Nyári Sashalom; Gajárszki — Wies- ner, Marton, Hábersdorfer, Sző­ke, Rédei (Szép), Hoffmann, Lé- ’vai, Szávai, Kelemen (Tóth), ‘Nagy. Edző: Oroszi László. Sió­fok: Málics — Riedl, Pintér, Ba- ibánc Soós, Horváth K., Dróth, JBakó (Sabján), Horváth J., Bi­hari, Bocsev. Edző: Meggyes Gá­bor­22. perc: Márton egy csel­lel elhúzott Riedl mellett, és Dróth csak szabálytalanul tud- tía szerelni a 16-oson belül 11-es. Márton azonban a jobb kapufa mellé lőtte a bünte­tőt. Nagy lendülettel kezdett a Sashalom, s az első félórában szinte kapujához szegezte a siófokiakat. A hazaiak ekkor két kapufát is lőttek. Szünet után a siófokiak áttették a játék irányítását, de Bakó és Bihari réten az ő erejükből is csak két kapufára tellett, A végig ' izgalmas, sportszerű, közepes színvonalú találkozón a játék képe és a helyzetek alapján igazságos döntetlen született. Jók: Gajárszki, Ha- bersdorfer. Szőke, Hoffmann, illetve Málics, Pintér, Bihari, Babán. Molnár József További eredmények: Székes- fehérvári MÁV Előre—■Lőrinci Fonó 2:0, Pécsi BTC—Dombó­vári Spartacus 2:0, Ganz- MÁVAG—Perbál 8:2, Máza- szászvár—Pénzügyőr 5:0, Bp. Építők—PVSK 0:0, Enying— Dunaújváros 1:1, BKV Előre —MEDOSZ Érdért 5:0. A bajnokság állása: 1. Ganz-M. 15 11 2 2 2. Pénzügyőr 15 9 4 2 3. BKV Előre 1*5 8 3 4 4. Sz.-fvár 15 9 1 5 5. Lőrinci F. 15 7 4 4 6. EMG SK 15 6 5 4 7. Véménd 15 8 1 6 8. Enying 15 7 3 5 9. Táncsics 15 6 5 4 10. PVSK 15 6 4 5 11. Barcs 15 7 2 6 12. Siófok 15 5 4­6 13. M.-szászvár 15 4 5 6 14. ÉRDÉRT 15 4 5 6 15. PBTC 15 4 4 7 16. PERBAL 15 4 4 7 17. D.-újváros 15 2 7 6 18. Növényolaj 15 5 1 9 19. Bp. Építők 15 2 2 11 20. Dombóvár 15 1 4 10 3S-45 34 33- 23 22 34- 19 19 26-19 19 25-19 13 21-16 17 30-23 17 21-21 17 19- 19 17 23-19 16 13- 16 16 14- 18 14 21-16 13 15- 18 13 20- 27 12 23-31 12 13-23 11 21- 32 11 17-30 6 10-29 6 Kedves ünnepség előzte meg a találkozót. A kaposvári és a békéscsabai játékosok a 30Ó. NB I-es mérkőzést játszó Rapp Imrét köszöntötték. Rapp meghatódtan vette át a sportkör ajándékát. Azután Magyar indította el útjára a labdát, s a vendégek is vezették az első támadást. A 7. percben Nagy felvágta Pásztort, a szabadrúgás • után Királyvári kapta a labdát, de csúnyán kapu mellé lőtt. A Rákóczi a 10. percben jutottéi először a csabai kapuhoz. For­más Nagy—Csépán—Burcsa támadás gördült a pályán, Burcsa estében csak gyengén tudott lőni, s Tasnádi hárí­tott. A 18. percben Királyvári labdáját Rapp Magyar fejéről öklözte le. Egy perc múlva is­mét Rapp ütötte szögLetre Ke­rekes bombalövését. A 21. perc­ben viszont a kaposvári szur­kolók hördültek fel: Burcsa 22 méteres ravasz szabadrú­gás-lövése nyomán a labda a kapufa felső élén csattant. Tasnádi már verve volt. Ese­ménytelen negyedóra követ- i kezett, s csak a félidő utolsó ! öt percében élénkült meg a | játék. A 41. percben gólt ért el a kaposvári csapat. Nagy vezette föl a labdát, azután mintegy 40 méterről pontosan odatálalt Burcsa elé, aki éles szögből, hatalmas erővel küld­te a vetődő Tasnádi mellett a jobb alsó sarokba a labdát. 1:0. Alig egy percig örvendez­hetett csak a nézőtér. A kö­vetkező támadásnál. Duschák az ötös magasságában, az ol­dalvonalon kívülre küldte a labdát. A partdobásnál elmé­láztak a kaposvári védők. Rapp lábbal próbált menteni, de rosszul találta el a labdát, amely pont Németh elé pat­tant, akinek nem jelenteti gondot az üres kaput eltalálni. 1:1. Még Konrád szabadrúgása jelentett eseményt ebben a félidőben, a labda azonban a kapu mellé szállt. Szünet után tovább esett az amúgy is gyenge játék ira­ma, színvonala. Az első ese­mény a 11. percben adódott, amikor Zsíros a bal oldalon egész az ötös sarkáig futott föl, lövése a kapufa felső élén csattant. Tíz perc múlva Pa­róczai lemásolta hátvédtársa cselsorozatát, ő is eljutott az ötösig, labdáját Rapp szöglet­Ez volt Burcsa vezető gólja. (Péter János felvétele.) ; re hárította. A cserék sem ! változtattak a helyzeten. Az j egyik oldalon Kerekes próbál- | í kozott lövéssel, de Rapp ki- j ; ütötte a labdát, a másik olda- ; j Ion egy Nagy—Burcsa tárna- i i dás végén Tasnádi védett. A | 29. percben Varga futott el j I biztatóan beküldött labdáját j azonban Konrád csúnyán ka­pu fölé vágta. Csalódottan távozott e ta- J lálikozóról a hazai szurkolótá- I bor. Az várható volt, hogy a j békéscsabai együttes megerő- ; j siti védelmét. A Rákóczi-tá- ] bor azonban abban bízott, j | hogy csapata visszanyeri kéz- | 'deti lendületét, s megtalálja 1 i az ellenszert a vendégek vé- j dekező hadrendjével szem­ben. Nem ez következett be. Az idény legvénszegényebb csatárjátékát láttuk a Rá­kóczinál. Ez előretolt három ember Karasz, Csépán és Var­ga még annyira sem boldo­gult a csabai védőkkel, hogy legalább helyzetet teremtett volna. A csatársor csődje hoz­ta magával, hogy a kaposvá­riaknak be kellett érniük egy ponttal. Azonkívül »a védeke­ző« vendégcsapat többször ve­szélyeztetett, mint a Rákóczi. A csabaiak rászolgáltak az egy pontra. Az is igaz, hogy ezzel a játékkal egyik csapat sem érdemelt volna győzel­met. A kaposvári együttesben Rapp a gólnál hibázott. A hátvédsorban Ágfalvi emel­kedett ki, de Márton és Du­schák is sikeresen oldotta meg feladatát. Elöl igazában | csak Burcsa erőtől duzzadó játékát lehet dicsérni. Gólja bármelyik magyar csatárnak dicséretére válna. A vendégeknél Tasnádinak nem sok dolga akadt. Kere­kes a védekezésben jeleske­dett, Zsíros sokszor a táma­dásban is részt vett. Pásztor fáradhatatlanul dolgozott. A Rákóczii szerencséjére a csabai csatárok sem remekeltek. Mathesz Imre: Gyenge mér­kőzés, igazságos eredmény. Szűcs Gyula: Küzdelmes ta­lálkozó volt, amelyen értékes pontot szereztünk. Kovács Sándor A tartalék csapatok mérkő­zése: RÁKÓCZI­BÉKÉSCSABA 2:1 (1:0) Bántó és Csorba révén 2:0­ra vezetett a Rákóczi. A ven­dégek Dobó 11-es góljával szépítettek. Már hat pont a Ferencváros előnye Kikapott a Videoton, döntetlent ért el Csepelen az Ü. Dózsa. Minthogy a Ferencváros biztosan nyert a Hungária úton, előnye már 6 pontra növekedett. A Rákóczi továbbra is 50 szá­zalékos, de a jelekből ítélve na­gyon kell igyekeznie, ha a jelen­legi helyen akar végezni az őszi idény befejeztével. FERENCVÁROS—MTK VM 3:1 <3;1) Hungária út. 15 000 néző. Vezet­te: Müncz. Góllövők: Magyar, Nyilasi, Sza­bó, illetve Takács. HALADAS—RABA ETO 1:0 (1:®) Szombathely, 7000 néző.. Vezette: Marton. Góllövő: Kereki. BP. HON VÉD—SZEOL 2:0 (1:0) Kispest, 4000 néző. Vezette: Kő­rös. Göllövők: Weimper (ll-esből), Pintér. CSEPEL—Ü. DÓZSA 1:1 (1:1) Marcali SE—Taszár 6:0 (4:0) Marcali, 400 néző. V.: Fodor. Marcali: Király — Dunkler, Kusz (Guricza J.), Darnyi, Beck, Pék, Sándor, Domsa, Guricza Z. (Kartali), Kiss, Ható H. Edző: Haász László. Taszár: Hálnál — Tóth, Varga, Pál, Hugó, Koza, Zsilina, Farkas, Halász, Imre (Erős), Dobrovszky (Jankovics). Edző: Balatoni Sándor. A közepes színvonalú talál­kozón a tartalékosán felálló marcali együttes biztosan győ­zött, de az eredmény alakulá­sában a vendégek kapusa is ludas. Góllövők: Sándor, Gu­ricza Z., Darnyi, Ható II., Gu-1 ricza Dunkler (ll-esből). Jók: Király, Dunkler, Sándor, Kiss, illetve Tóth, Halász. Marcali SE ifi—Taszár ifi 3:0 Bősz Adam VBKM Vasas— Balatonboglár 2:0 (1:0) Balatonboglár, 100 néző. V.: Szöllősi. Vasas: Heuthaler — Vágvölgyi, Visnyei, Máli, Fellai, Ernyes, Fá­bián, Pintér, Zakócs (Borbély), Kiss, Huszár (Táskái). Edző: Fti- löp János. Balatonboglár: Csere — Schmidt, Mezei, Szóládi, Pál (Pintér II.). Osváth, Szilágyi (Kadlicskó), Hock, Pintér I., Ka­lász, Bánhegyi. Edző: Zics Imre. A Vasas a mezőnyben job­ban játszott, mégis a bogiári­aknak volt több gólhelyzetük. A mérkőzés sorsát egy 11-es és egy potyagól döntötte él. Góllövő: Kiss (2, egyet ll-es­ből). Jók: Máli, Fábián, Ki6s. Meglepetés nélküli forduló a megyei bajnokságban A hazaiaknál nem volt jó tel­jesítmény. VBKM Vasas ifi— Balatonboglár ifi 2:0 Bornemissza József Honvéd Kiss J. SE—Hetes 3:0 (1:0) Hetes, 100 néző. V.: Zsalakó. Kiss j. SE: Fekete — Bán, Ti- linger, Bartl, Szabó, Pordán (Ha­lász), Czabula, Boross, Rékási (Papp), Házi, Horváth. Edző: Kétszeri Ferenc. Hetes; Siszler — Harczós, Éhl, Hegedűs, Bíró,. Ba­lázs I., Csőri (Rinkóczi), Decsi, Stágl, Fülöp (Francsik), Balázs II. Edző: Balázs József. A vendégek nagyobb tudása és jobb erőnléte különösen a második félidőben domboro­dott ki. A hetesieknek csak a lelkesedése dicsérhető. Góllö­vők: Boross (2), Bartl. Jók: Bán, Czabula, Boross, illetve Éhl, Decsi, Stágl. Rákóczi ifi 11—Hetes ifi 10:1 Csekk László Csurgó—K. H. Vasutas 3:0 (1:0) Csurgó, 150 néző. V.: Hardi. Csurgó: Gyimesi — Szabó, Ko­vács L., C. Kovács, Péntek, Kiss, Pólyák (Polgár), Luka, Nagy, Kozma (Endrődi), Lakatos. Edző: Szmolek György. K. H. Vasutas: Okos —* Méreg, Kaszás, Nagy, Kelemen, Bakos, Tóth (Deák), Egres (Berkes), Kéki, Tallián, Törzsök. Edző: Barta Lajos, '* Jó iramú találkozón a Csur­gó többet támadott, és helyen­ként jól is játszott. A vasuta­sak a mezőnyben szépen ado­gattak, de a kapura nem je­lentettek veszélyt. Góllövők: Nagy (2), Luka. Jók: Kovács L., Péntek, Nagy, illetve Mé­reg, Kelemen, Törzsök. Csurgó ifi—K. H. Vasutas ifi 3:0 Vörös István K. Gazdász—Balatoniéi le 0:0 Kaposvár, 100 néző. V.: Du- csai. K. Gazdász: Baranyai — Mirei- der, Lukács, Fejes, Petz, csábrák, Horváth L. (Soós), Tóth, Bartha, Horváth zs., Pál. Edző; Takács Ferenc. Balatonlelle: Both — Kuchta, Kenéz, Brunner. Berdán (Vázsonyi), Bolla, Vass, Riba, Gróf, Takács. Hegedűs (Sipőcz). Edző: Cser László. Alacsony színvonalú, kapko­dó játékkal tarkított mérkőzé­sen a lelleiek közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Baranyai, Lukács, Bartha, illetve: Kenéz, Bolla. K. Gazdász ifi—Balatonlelle ifi 3:0 Takács Ferenc Gyékényes—Lengyeltóti 4:2 (4:0) Gyékényes,'íöO néző. V.: Fe­kete. Gyékényes: Göcza — Kele, Ne­mes J., Kiss, Mándl, Molnár Gy. (Molnár J.), Kondrlcz, Kunecz, Meszlarics, Molnár L., Nemes T. Edző: Zámbó Tibor. Lengyeltóti: Benkő — Hosszú, Smida, Kesz­tyűs, Tóth, Riba. Nagy, Szalai (Szabó), Józó, Debity, Bodó. Ed­ző: Haszon Lajos. Az első félidő álmos játéka után felülkerekedett a hazai csapat. Kétgólos vezetésüket a vendégek ugyan még kiegyen­lítették, de a hajrában ismét a vasutasok voltak eredménye­sek. Góllövők: Meszlarics (2), Nemes P., Nemes J. (ll-esből), illetve Smida (ll-esből), De­bity. Jók: Kunecz, Meszlarics, illetve Kesztyűs, Szalai. Gyékényes ifi—Lengyeltóti ifi 4:2 Bozsics Tibor Fonyód—Somogyi B. SE 4:1 (1:0) Fonyód, 100 néző. V.: Bog­nár. Fonyód: Sonnenschein — Ve* csera, Bódis, Horváth, Fejes, Gyuricza, Zámbori, Basics (Ko- csics). Nagy, Gyurkó, Markovics (Novák). Edző: dr. Vida Jánps. Somogyi B. SE: Kuti — Rúzsa, Papp, Giczinger, Németh, Varga, Gara, Lencsés (Fodor), Velladics (Ternai), Hollós, Mohácsi. Edző: Ander István. Az alacsony színvonalú ta­lálkozó második félidejének végén rákapcsolt a Fonyód, és biztosan győzött. Góllövők: Basics, Gyuricza, Nagy, Novák, illetve Gara. Jók: Bódis, Zám- bori, Gyurkó, illetve Giczinger, Németh. Rákóczi ifi III—Fonyód ifi 9:2 Zákány! Kálmán Nagyatád—Honvéd Latinca SE 2:2 (1:0) Nagyatád, 100 néző. V.: Bá­lint. Nagyatád: Zsobrák — Czár, Deák, Grezsák, Roznik, Horváth, Oláh, Szabó (Gotwald, Simon), Ilics, Segesdi, Brezovszki. Edző: Fuisz János. Latinca SE: Csatári — Weisz (Béres), Harmath, Szó­nok, Horváth, Kozma, Bélák (Tarr), Pákái, Kormány, Borsfái, Szécsi. Edző: Borsfái Géza. A jó iramú találkozón a ha­zaiak már 2:0-ra vezettek, amikor egy 11-es gól megza­varta csapatukat. Szünet után a marcaliak voltak veszélye­sebbek. Góllövők: Ilics (2), il­letve Harmath (ll-esből), Kor­mány. Jók: Czár, Deák, Ilics, illetve Harmath, Horváth, Kormány. Tóth Ferenc A bajnokság állása: 1. Marcali SE 2. Csurgó , 3. N. Kinizsi 4. H. K. J. SE 5. H. Lat. SE 6. B.-lelle 7. VBKM Vas. 8. B.-boglár 9. Som. B. SE 10. Fonyód 11. K. Gazdász 12. L.-tóti 13. Gyékényes 14. K. H. Vas. 15. Taszár 16. Hetes 13 11 2 — 63-15 24 13 10 2 1 45-17 22 13 9 3 1 35-15 21 18 10 — 3 46-18 20 13 8 3 2 38-19 19 13 8 2 3 33-21 18 13 6 2 5 26-22 14 13 6 — 7 24-27 12 13 4 3 6 20-48 11 13 4 2 7 23-33 10 13 3 3 7 14-32 9 13 3 2 8 19-41 8 13 3 1 9 22-54 7 13 3 — 10 23-31 6 13 2 1 10 18-37 5 13 — 2 11 10-34 2, Csepel, 6000 néző. Vezette: Ha­lász.- Góllövök: Csordás, illetve Fe­kete. VASAS—VIDEOTON 3:2 (1:1) Fáy utca. 4000 néző. Vezette: Nagy. Gőllövők: Gass, Komjáthy, Izsó, illetve wollek (2). SALGÓTARJÁN—ZTE 5:2 (2:0) Salgótarján, 5000 néző. Vezette: Somlai. Góllövők: Marcsok, Jeck, Föl­di, Kajdi, Konyha, illetve Gáspár (ll-esből), Mihalecz. \ TATABANYA—DIÓSGYŐR 0:» Tatabánya, 2000 néző. Vezette: Bana. Az NB I állása: 1. FTC 12 11 — 1 30-11 22 2. Videoton 12 7 2 3 27-14 16 3. Ü. Dózsa 12 7 2 3 26-18 16 4. Honvéd 12 6 3 3 23-16 15 5. Diósgyőr 12 5 4 3 13-14 14 6. Haladás 12 5 3 4 18-15 13 7. Salgótarján 12 6 1 5 22-21 13 8. Csepel 12 4 4 4 15-15 12 9. Rákóczi 12 3 6 3 19-23 12 10. Vasas 12 4 2 6 19-21 10 11. MTK VM 12 4 1 7 13-15 9 12. SZEOL 12 3 3 6 11-25 9 13. ZTE 12 3 2 7 19-21 8 14. Rába ETO 12 2 4 6 14-18 8 15. Tatabánya 12 3 2 7 12-23 8 16. B.-csaba 12 1 5 6 8-19 7 TOTO A totó 13+1 találatos szel­vénye: x, x, 1, 1, 1, 1, x, x, x, 1, 1, 1, 1, +1,