Somogyi Néplap, 1975. augusztus (31. évfolyam, 179-204. szám)

1975-08-05 / 182. szám

Súlyos vereség Tatabányán Tatabányai Bányász—K. Rákóczi 5:2 (2:1) 1*000 nézó. V.: | a hosszú sarokba gurított. 1:1. > is lőhetett volna. Főleg Tu­Rajt a labdarúgó NB Ill-ban Tatabánya, Kőrös. Tatabánya: Csepecz (Brünyi a 61. percben) — Hernádi, Lakatos . (Miklós a szünetben), Bánfi, Tóth — Selenka (Halász a szünetben), Arany, Knapik — Hegyi, Kőmű­ves, Sallói. Rákóczi: Hegedűs (Szabó a 60. percben) — Kanyar (Patyi a 60. percben), Agfalvi, Márton (Kü- cher a 60. percben), Németh — Nagy (Petrók a 70. percben), Ko- .váts, Burcsa — Varga, Csépán, Túrái, A Rákóczi lépett fel kezdet­ben támadólag. Egy Varga— Csépán akciót csak nehezen tisztázott a hazai védelem. Mégis a bányászok szereztek vezetést. Arány 5 méterről lőtt a kapu közepébe. 1:0. — A gólt követőleg" ismét a ka­posvári csapat támadott, és csatárai több veszélyes hely­zetet teremtettek a tatabányai kapu előtt. A befejezések azonban nem* sikerültek. Eb­ben az időszakban a hazaiak csak szerencséjüknek köszön­hették, hogy nem kaptak gólt. A 25. percben Burcsa alapvo­nalról visszágurított labdáját Túrái csupán a nagy lendü­lettől nem tudta a kapuba to­vábbítani. öt perccel később azonban már nem hibázott. Varga beadását sarokkal pör­gette maga elé, és 5 méterről a kimozduló Csepecz mellett Továbbra is a Rákóczi ját- ! szott fölényben, mégis újabb tatabányai gól következett. A ; 35. percben Kanyar § bün­tető területen belül feltartot- | ta 1 a gólhelyzetben levő He- l'gyit, a játékvezető 11-est. Ítélt, ! melyet Arany értékesített. 2:1. Szünet után az 50. percben ! egy ártatlannak látszó tata­bányai támadás végén Sallói nehéz szögből Hegedű^ lába alatt gurított a jobb sarokba. A kapus védhette volna a lö­vést. 3:1. Két perccel később Arany 25 méterről váratlanul lövésre szánta magát, a lab­da Hegedűsről Hegyi elé pat­tant, s a csatár 6 méterről a jobb sarokba lőtt. 4:1. Az 50. percben szépített a Rákóczi. Túrái cseles, 18 méterről lőtt szabadrúgása Csepecz lába között vánszorgott a hálóba. 4:2. Egyre jobban visszaesett a kaposvári együttes, így a bányászok határozott mezőny- fölénybe kerültek. Ennek eredményeként a 71. percben Kőműves újabb góllal állí­totta be a végeredményt. 5:2. Sikerült tehát a Tatabányá­nak visszavágni a kaposvári vereségért. Az első félidőben még úgy tűnt, hogy ez nem lesz könnyű. Ekkor a Rákó­czi kis szerencsével több gólt rai, Varga és Burcsa »kever te meg« többször a hazaiak védelmét. Szünet után azon­ban nagyon elfáradt * a zöld­fehér együttes, s ez súlyos vereséghez vezetett. Jók: Her­nádi, Arany, Hegyi, illetve Ágfalvi, Burcsa, Túrái. Gyimes Zsolt Az újonc a Ganz Bates legyőzte-et Ä tartalékok találkozóján: Tatabánya—Rákóczi 6:1 (2:1). A1 BK másik találkozóján: ZTE—Szombathely 2:0 (1:0). f A Balaton Kupa állása: 1. ZTE 2. Tatabánya 3. Rákóczi 4. Haladás Vasárnap az NB Ill-ban megkezdődött az 1975/76. évi labdarúgó-bajnokság. Me­gyénket továbbra is három együttes képviseli. A koráb­ban: is szereplő Táncsics és Siófok mellett a búcsút mon­dott K. Vasas helyén a bar­csiak szerepelnek. A Dráva-partiak már első í mérkőzésükön, szép sikert könyvelhettek el: legyőzték — nem kis meglepetésre — a ta­valy még NB Il-es Ganz- MÁVAG-ot. A szakvezetés nem vetetlenül bízott csapa-, tában; a jelek szerint sikerült a Nyári Totó Kupában egysé- 61 ges együttest kovácsolni. Re- 5 méljük, a kitűnő rajt kellő ön- 4 j bizalmat ad a folytatáshoz. , i Nehéz mérkőzést vívott Bu­dapesten a Siófok. A nagysze­rűen játszó, rutinos játékosok­kal tűzdelt fővárosi gárda vé­gig nyílttá tette a mérkőzést. Igiaz, egy potyaízű gól döntött, de a lelkesedés is a soipogyiak felé billentette a mérleg nyel­vét. ' Nem sok jót mondhatunk a Táncsics szerepléséről. Tény. hogy csapatuk meggyengült, s amíg az új együttes kialakul, s ezúttal a befejezések is sike­resek voltak. A barcsi csapat­nak nem volt . gyenge pontja, mindenki átlagon felüli telje­sítményt nyújtott. A fővárosi számolni kell kudarcokkal. j csapatból Lugosi, Végh és Ber­Egy erőtlen Táncsics-támadás befejezéseként a vendégek ka-, pusa megkaparintja a labdát a késve érkező Soós elől. hanem ötletes, jó játékkal is j az Építők kapuját. A somo- ellenfelük fölé kerekedtek. í gyiak lelkesedésben és táma- Több helyzetet dolgoztak ki, í dásszervezésben is felülmúl Kajak—kenu-VB, Belgrád > ( Három arany'az utolsó napon Vasárnap délelőtt fináléjá­hoz érkezett az idei kajak— kenu VB. A magyarok több számban is érdekeltek voltak. Az első kérdésre a válasz — hogy Csapó 1973-ban kihar­colt világelsőségét vissza tud- ja-e hódítani — nem sokáig váratott magára: remek haj­rával végül is 6. világbajnok­ságát nyerte. Egyes hajóban pedig a negyediket. A kitűnő kezdet föllelkesítette a többi döntős versenyzőt is. A K—I. 4x500 méteres váltónk — igaz, a szovjet csapat kizárásával egyik legnagyobb riválisát el­vesztette — biztosan utasítot­ta maga mögé a tavalyi világ­bajnok román csapatot. A K —II. 10 000 méteres döntő­ben a Szabó—Bakó páros 5000 méterig vezette a mezőnyt, majd átmenetileg átadták az első helyet a szovjeteknek. Az utolsó forduló után azon­ban ismét élre vágtak, és biz­tosan nyerték a versenyt. A három aranyérem mellett a C—I. 500 méteren Darvas, C—I. 10,000 méteren Szegedi, C—II. 10 000 méteren a Bu­dai—Frey páros szerzett ezüstérmet. A C—II. 500 mé­teren az Árva—Povázsai, a nők K—IV. 500 méteres dön­tőjében is a magyar csapat léphetett föl a dobogó har­madik fokára. Eredmények. , ” 1 . 1 t ! ] Férfiak: ' , j K—I. 500 méter: Világbaj- I nők: Csapó Géza (Magyaror- i szág) 1:44.34. t K—II. 500 métér: Világbaj­nok: Vorobjev, Osztapkovics (Szovjetunió) 1:35.02, 4. Deme, Rátkai (Magyarország) 1:37.55. K—I. 4x500 méter váltó: Vi­lágbajnok: Magyarország (Sztanity Zoltán, Svidló József, Várhelyi Péter, Herczeg Iván) 7:24.16. K—I. 10 000 méter. Világ­bajnok: Perri (Olaszország) 42:12.37. 7. Csapó (Magyaror­szág) 43:39.10. K—XL 10 000 méter. Világ­bajnok; Szabó István, Bakó Zoltán (Magyarország) 38.44.73. K—IV. 10 000 méter. Világ­bajnok: Norvégia 34:47.69. 4. Magyarország (Ghiczy, Rom- hányi, Vargha, Várhelyi) 35:00.70. C—I. 500 méter. Világbaj­nok: Petrenko (Szovjetunió) 1:56.03, 2. Darvas Miklós (Ma­gyarország) 1:56.28. C—II. 500 méter. Világbaj­nok: Vinogradov, Lobanov (Szovjetunió) 1:44.39. 3. Árva, Povázsai (Magyarország) 1:46.53. C—I. 10 000 méter. Világ­bajnok: Jurcsenko (Szovjet­unió 45:33.50. 2. Szegedi Ká­roly (Magyarország) 45:37.39. C—II. 10 000 méter. Világ­bajnok: Csaszjunasz, Lobanov (Szovjetunió) 42:34.11, 2. Bu­dai Tamás, Frey Oszkár (Ma­gyarország) 42:48.73. Nők: K—IV. 500 méter. Világbaj- 1 nők: NDK (Köster, Ohde, | Müller, Zirzow) 1:37.61. 3. j Nem is arkiyira az eredmény, | ta játszott jól. mint néhány játékos hozzáál­lása keserítette el a szurkoló­kat. Ez a »harci kedv« kevés lesz kitűzött céljuk eléréséhez. Érdeikesség, hogy az emlí­tett Táncsics és Siófok mér­kőzés kivételével a papírfor­ma érvényesült a délnyugati csoportban. A többi mérkőzé­sekéi; áz otthon játszó együt­tesek szerepeltek sikerrel. Pandur Ferenc Siófok—Bp. Építők 2:1 (0:1) Népliget, 200 néző. Vezette: Füzessy. Barcsi SC—Ganz MfiVRG 2:1 (1:0) 1500 néző. Vezette: Barcs, Gozdán. Barcs: Piros — Gulyás (Göcse­ji), Tóth, Winkler, Dóczi, Kiss, Nagy, Benfcsik, Karsai, Novák (Gyergyák), Kömpf. Edző: Mayer György. Ganz-MÁVAG: Polina — Stemmier, Bodoki, Marczel, Molnár, Kvassay, Lugosi, Végli, Berta, Simon, Vida. Edző: Vadász Károly. 36. perc: Egy előrevágott Magyarország (Tőzsér, Zaka- j labdára Nagy rajtolt. A Gaaiz- riás, Rajnai, Pozsonyi) 1:39.61. védők szorongatták, ő mégis a kimozduló kapus mellett biz­tosan lőtt a hálóba. 1:0. 60. perc: Szöglethez jutót­III- | tak a vendégek. Az élesen be- g | lőtt labdára Végh rácsapott, és _ í a kapuba továbbította. 1:1. 5 1 ! 75. perc: Gulyás az alapvo­* ! nalról lőtte be a labdát. Ka­A VB éremtáblázata: L 1. Szovjetunió 6 2. Magyaroisz. 4 3. NDK 4 4. Olaszorsz. 2 5. Lengyelorsz. 1 6. Spanyolorsz. 1 7. Norvégia 1 8. Románia — 9. Csehszlov. — 10. NSZK — 11. Bulgária — 12. Jugoszlávia — II. 3 3 2 1 Siófok: Málics — Riedl, Pintér, Fiáth, Babán, Dróth, Horváth K., Sabján (Bocsev), Horváth J., Bi­hari, Bakó. Edző: Meggyes Gá­bor. Bp. Építők: Sarlós — Cziff- ra, Pócza, Papazoglu, Vass, Rozs­nyó, Gáspár, Prandóczki, Beren- csi (Ipacs), Roboz. Horváth (Eich). Edző: Miksovsiky Zoltán. 45. perc: Egy balról beívelt szabadrúgást Prandóczki ma­gasan felugorva a tehetetlen Málics mellett fejelt a bal alsó sarokba. 0:1. 56. perc: Bocsev három vé­dőt is átjátszott jobb oldalon; éles beadását Horváth J. elö- revefődve továbbította a ka­puba. 1:1. 64. perc: Horváth K. saját térfeléről indult el a labdával, 30 méterről lövésre szánta el magát, a labda a kapust meg­lepte, és kezéből a hálóbá per­dült. 2:1. ellenfelet a siófoki Kitűnően játszó fektetett két vállra ! varodás támadt a vendégek l együttes. Az első félidőben el­kapuja előtt, míg végül Nagy i közelről már nem hibázott. i 2:1. Végig nagy iramú, küzdel­mes mérkőzést vívott a két I csapat. Különösen az első fél­órában játszottak nagy fö­lényben. az újonc barcsiak. Ez- í úttal nemcsak lelkesedéssel, sősorban arra törekedtek, hogy kapujukat biztosítsák. Hasznosnak bizonyult Bocsev beállítása; a volt Rákóczi-já­tékos új színt vitt a csatársor játékába. Egymás után dol­gozták ki helyzeteiket. A rú­gott két gólon kívül még há­rom ízben is bevehettek volna A VBKM KAPOSVÁRI VILLAMOSSÁGI GYÁRA a Vasvári Pál utca 1. sz. alatti (Cser) II. telepére egyműszakos; könnyű szerelési munkára fölvesz 14. életévüket betöltött női munkavállalókat (6 órás részmunkaidőben történő foglal­koztatásra is!) J Kereseti lehetőség: 1800—2400 Ft között. Jelentkezni a gyár munkaügyi osztályán lehet: Kaposvár, Mező Imre út. • 1 1 Újpest—Budapesti Honvéd döntő a bajnokok tornáján Szombaton, befejeződött a bajnokok tornája. Az utolsó fordulóban az Üjpesti Dózsa biztosan győzte le Dorogon a Rába ETO-t. Meglepetés a má­sik találkozón született: Duna­újvárosban a Videoton való­sággal lelépte az FTC-t. Igaz, az 5:l-es fehérvári győzelem- I hez a Fradi két öngóllal »já- { rult hozzá«. A másik ágon a | Budapesti Honvéd nem bírt a Csepellel. A mérkőzés 2:2-re j végződött, s csak 11-es rúgá- [sok döntöttek a piros-fehérek javára. Ebben a csoportban feljavult MTK-VM fölényes — 3:0 arányú — győzelmet aratott a még mindig gyengél­kedő, átszervezett Vasas ellen. A szerdai dörutőt tehát az Üj­pesti Dózsa vívja a Budapesti Honvéddal. Az A csoport végeredménye: 1. Újpest 3 3 — 8—ó 6 2. Videoton 3 2 1 9—2 4 3. FTC 3 12 4—9 2 i. Rába ETO 3 — 3 3—8 — A B csoport végeredménye: 1. Bp. Honvéd 3 3 — 8—3 6 j 2. MTK-VM 3 2 1 6—6 k sem maradt el a meglepetés: a I l] csépcT** 3 - I ­Totótájékoztató A telitalálatos következő: 1x2 2 1x1 plusz 1. szelvény a 1 2 2 2 x1 13 plusz I találatos szelvény nem volt. 13 találatos is mind­össze egy akadt, nyereménye 651 180 forint. A tizenkette­sekre 16 697, a tizenegyesekre 1529, a tízesekre 260> forintot fizetnek. A Sportfogadási és Lottó ,_i Igazgatóság közli, hogy a va­sárnapi, augusztus 10-i, 32. fogadási heti tippszelvényről a 10-es szám alatt felvett Bauxitbányász—Bábolna NB lll-as mérkőzést törölték. He­lyette a 14., a Siófok—Pécsi BTC NB III-as mérkőzés lé­pett elő főmérkőzésnek. A 13 plusz 1-es jutalomra való jo­gosultság megállapításánál a 15-ös számú Záhony—Len in­város mérkőzés jön tekintetbe. Labdarúgó MNK Újabb két megyei csapat búcsúzott Tíz csapat találkozott az MNK vasárnapi fordulójában. A meglepetések ezúttal sem maradtak el. A területi baj­nokságban szereplő Buzsák és Kéthely folytatta jó szereplé­sét. Buzsákon a Nagyatádi Ki­nizsi vonult le vesztesként a pályáról, Kéthelyen a Latinca SE volt kénytelen elbúcsúzni a további küzdelmektől. Na­gyon meg kellett izzadnia a Kiss J. SE-nek is Karádon. A mérkőzés döntetlenül végző­dött, csak 11-esekkel jutott tovább a kapolyi csapat. A Taszár Attalában, a K. Vasas pedig a K. Gazdásznál nehéz mérkőzésen győzött egy gól­lal. Eredmények: Buzsák—Nagyatádi Kinizsi 3:1 Kéthely—Latinca SE -3:2 Karád—Kiss J. SE 2:2 Attala—Taszár 1:2 K. Gazdász—K. Vasas 0:1 Az MNK-ban szerdán is lesz forduló; mindhárom NB III-as csapatunk idegenben lép pá­lyára. A Balatonboglár—Tán­csics találkozóra Lengyeltóti­ban kerül sor. A Balatonlelle Siófokot, a Csurgó Barcsot for gadja otthonában. ták neves ellenfelüket. A sió­foki csapatból Málics a me­zőny legjobbjának bizonyult. Rajta kívül elsősorban. Riedlj Pintér, Fiath, Dróth és Bocsev játszott kiemelkedően. A ha­zaiak legjobbjai; Vass és Rozs­nyó. Molnár József EMG SK-K. Táncsics 2:1 (1:1) Kaposvár, 500 néző. Vezette: Futó. EMG SK: Gajárszki — Wiezner, Marton, Hábersdorfer, Bató (Ré- dei), Szávai, Hoffmann, Nagy, Szülte, Kelemen, Tóth. Edző: Orosz László. Táncsics SE: Kiss p. — Gondos, Hamar, Hadzopu- losz, Ambach, Németh, Geiger (Pauszt), Soós, Veszelka, Pénzes, Takács (Dobor). Edző: Csanda István, 2. perc: Jobbról szögletet lőttek be a vendégek. A fede­zetlenül hagyott Tóth 5 mé­terről nyugodtan emelt a bal sarokba. 1:0. 31. perc: Gondos jobbról, a térfél közepéről ívelt előre. Geiger Veszelka elé továbbí­tott, aki futtából 6 méterről nagy erővel lőtt a bal felső sarokba. 1:1. 81. perc: Tóth bal oldalról belőtt íabdáját Rédei élesen fejelte a jobb sarokba. 2:1. Alacsony színvonalú, csap-' kodó játéktól tarkított mérkő­zésen maradt alul a Táncsics. A korán bekapott gól megza­varta' saraikat, és bár a me­zőnyben fölényt harcoltak ki, erőtlen támadásaik a 16-osnál elhaltak. A vendégek az első 45 percben csak szórványosan jutottak el a nazai kapuig, de többször is gólt szerezhettek volna. Két perc alatt Két ka­pufát lőttek. Szünet után a .cserék a vendégeknek sikerül­tek jobban. Végig egyenrangú ellenfelek voltak, és kapu előt­ti határozottabb játékukkal megérdemelten vitték el mind a két pontot. A Táncsicsnak egyetlen csapatrésze sem nyúj­tott elfogadható teljesítményt. Jók: Gajarszki, Kelemen, Tóth, illetve: Kiss P., Gondos, és a szünet után Soós. Jutási Hubert A délnyugati csoport továb­bi eredményei: Lőrinci Fonó —Mázaszászvár 2:1, Pécsi BTC—Növényolaj 5:0, ME- DOSZ Érdért—Pénzügyőr 0:0, Pécsi VSK—Véménd 4:0, Du­naújvárosi Építők—Székesfe­hérvári MÁV 3:2, BKV Előre —Dombóvár 2:0, Enying—Per­bál 3:2. A bajnokság állása: 1. PBTC 1 1 — — 5—0 2 2. PVSK 1 1 — —1 4-0 2 3. BKV Előre 1 1 — — 2—0 2 4. Dunaújváros 1 1 — — 3—2 2 Enying 1 1 — — 3—2 2 6. Barcs 1 1 —1 — 2—1 2 EMG SK 1 1 — — 2—1 2 Lőrinci F. 1 1 — 2—1 2 Siófok 1 1 — — 2—1 2 10. Érdért 1 — 1 — 0—0 1 Pénzügyőr 1 — 1 — 0-0 1 12. Perbál 1 — — 1 2—3 __. S zfv. MÁV 1 — — 1 2—3 __, 1 4. Bp. Építők 1 — — 1 1—1 G.-MA VÁG 1 — — 1 1—2 __. M ázaszászv. 1 — — 1 1—2 Táncsics 1 — — 1 1—2 ___ 18 . Dombóvár 1 — — 1 0—2 __. 19. Véménd 1 — — 1 0—4 20.' Növényolaj 1­— 1 0—5