Somogyi Néplap, 1975. június (31. évfolyam, 127-151. szám)

1975-06-24 / 146. szám

a BVSC már bajnok Véménd—Táncsics SE 5:0 (3:0) Véménd, 700 néző. V.: Szin- ger. Véménd: Doszpod — Szabó, Ke­lemen, Márton, Kajtár, Törjék, Kiss, Jánosi, Tüske, Orosz, Fiochsz (Hüber). Edző: Csoboth Menyhért. Táncsics SE: Kasza — Gondos, Ambach (Hadzopulosz), Nemeth, Kanyar. Hamar. Vcszel- ka, Savanyó. Pintér, Geiger, Var­ga. Edző: Váradi Lajos. Különösen az első félidőben játszott nagyszerűen a hazai együttes. Ebben az időszak­ban akár több gólt is lőhetett volna. Szünet után a Táncsics ragadta magához a kezdemé­nyezést, Németh előtt kétszer, Pintér és Hadzopulosz előtt egyszer-egyszer nyílt alkalom a gólszerzésre. A vendégek voltak támadásban, amikor Kanyar könnyelműsködése kö­vetkeztében újabb gólt ért el a Véménd. Ez végleg megpe­csételte a .kaposváriak sorsát. A Táncsics védelme Jánosit és Oroszt nem tudta semlegesíte­ni. Góllövők: Jánosi, Orosz (2—2), Törjék. Jók: Jánosi a mezőny legjobbja, Doszpod, Kelemen, Törjék, Kiss, illetve Kasza, Hadzopulosz, Varga. Várad! Lajos Mázaszászvár—Siófok 3:1 (2:1) Mázaszászvár, 1100 néző. V.: Soós. Mázaszászvár: Szu!5«s — Csáb- rák. Széles, Róth, Bocz, Pataki, Zsíros, Nagy, Horony (Perényi), Steimler (Bazsonyi), Csordás. Ed­ző: Stepán Tibor. Siófok: Málics — Riedl, Szilágyi (Horváth K.), Babán, Pintér, Fiath, Dróth, Biha­ri, Kékesi, Bakó, Soós (Horváth J.), Edző: Papp Gyula. Az első negyedóra a siófo­kiak^ fölényének jegyében zaj­lott le.: Fiath révén ekkor ve­zettek he a vendégek. Ezután feljött a hazai együttes, kor­szerű, eokmozgásos játékkal sikerült áttörniük a< Siófok vé­delmét. Ebben az időszakban t..' ’ OK elsősorban Málics és Szilágyi megingásai < révén érték el gól­jaikat. Az’Utolsó 20 perc is­mét a somogyi csapat fölé­nyét hozta. Különösen Bihari­nak adódott számos helyzete. Ezeket azonban rendre ki­hagyta. Góllövők: Zsí ros, Csordás, Bazsonyi, illetve Fiath. Jók: Róth, Nagy, Csáh- rák, illetve Fiath, Bihari. Molnár József MEDOSZ ÉRDÉRT— K. Vasas 4:2 (1:0) Budapest, Népfürdő utca, 200 néző. V.: Bállá. ÉRDÉRT: Serdült — Salcza, Ma­rosi, Melicharek, Sóvári (Baltaij, Boruzs (Kvasz), Pál, Halápi, Tus- singer, Jakab, Kornfeld. Edző: Ba­logh Sándor. K. Vasas: Györfi —, Balogh, Hadi, Bojtos, Máli, Poór, ! Boross, Fábián (Pintér), Bíró, j Burcsa, Huszár (Zakócs). Edző: Herbei József. A találkozón majdnem meg­lepetés született. Kétgólos fő­városi vezetés után magára talált a kaposvári együttes, és Bíró, majd Boross góljával egyenlíteni tudott. Ezt köve­tően előbb egy kapu előtti kavarodásból, majd kapushi­bából két ritkán látható po­tyagóllal sikerült a hazaiak­nak otthon tartani mind a két pontot. Amíg fegyelmezetten, szőrös emberfogással játszott a Vasas, egyenrangú ellenfele volt a nagy nevekből álló ERDÉRT-nek. Csatárai azon­ban több biztosnak látszó helyzetet elpuskáztak. Góllö­vők: Halápi (2), Jakab, Korn­feld, illetve Bíró, Boross. Jók: Halápi, illetve Hadi, Poór, Bo­ros. Herbei József Ez történt még az NB lll-ban: BVSC—Székesfehérvár 5ő, Lőrinci Fonó-Törekvés 2:1, Sashalom—BKV Előre 2:0, BVSK—Növényolaj 1:0, Du­naújváros—IIL kér. TTVE 5:0, Szigetvár—Bp. Építők 2:1, Április 4. Vasas—Pénzügyőr 2:1. Az NB III Délnyugati cso­portjának állása: Csak az utolsó forduló dönt 1. BVSC 37 23 8 6 RÍ—29 54 2. PVSK 37 21 10 6 71—35 52 3. BKV Előre 3 18 12 7 61—34 48 4. Duna­újváros 37 19 7 11 62—47 45 5. Székes­fehérvár 37 14 14 9 57—49 42 6. Rénziigy4r .37 17 7 13 70—72 42 7. Véménd 37 15 11 11 52—51 41 8. Táncsics ’ 37 16 7 14 55—60 39 9. Bp. Építők 37 12 14 11 49—46 33 10. Máza­szászvár 37 13 10 14 65—57 36 U. Siófok 37 11 13 13 43—48 35 12. Növényolaj 37 12 10 15 52—62 34 13. Sashalom 37 14 6 17 50—67 34 14. Érdért 37 11 11 15 73—79 33 15. Lőrinci F. 37 13 6 18 43—70 32 16. Április 4. V. 37 12 7 18 45—59 31 17. Szigetvár 37 11 6 20 45—64 28 18. Törekvés 37 10 8 19 35—57 28 19. III. kér. 37 11 3 23 49—79 25 20. K. Vasa« 37 7 10 20 45—73 24 Németh Sopronban is győzött Zavodni második Országos meghívásos moto- crossversenyt rendeztek va­sárnap Sopronban. Rekkenő hőségben, nagy érdeklődéstől kísérve zajlott le a verseny, melyen a két kaposvári mo­toros, Németh és Zavodni ki­tűnően szerepelt. A 250-es géposztályban Né­meth Kornél most sem talált legyőzőre. A K. Volán ver­senyzője Nátóval (BHSE) és Bányaival (Videoton) vívott nagy csatát, és nyert. Érdekes párharcot hozott az 500-asoknál Mohácsi (BHSE) és Zavodni küzdelme. Mohá­csi kis különbséggel győzött. A jövő vasárnap Szegeden lesznek a crossozók. A Tisza- parti városban nagy nemzet­közi motorverseny lesz, a ko­rábbi jugoszláviai viadal visz- szavágója. 29 telitalálat a totón A totó 13 plusz 1 találatos szelvénye: llx2122x 2x111 plusz 1. 29 fogadónak volt telitalá­lata. Ezek nyereménye egyen­ként 30 297 forint A 13 ta­lálatos szelvény 19 397, a 12-es 334, a 11-es 33, a 10 találatos 12 forintot fizet Tizenötezer néző Kaposvá­ron, s ki tudja hányán or­szágszerte úgy gondolták, hogy, vasárnap, amikor Tátrai játékvezető hármas sípjele véget vet a Rákóczi—Várpa­lota találkozónak, ünnep kö­vetkezik a pályán. Kaposvár labdarúgói előtt ugyanis ott volt a nagy lehetőség. A csa­pat átléphette volna az NB I kapuját. Nem sikerült. A remélt győzelemből a végén csak egy keserves döntetlen lett. Ez azonban — noha az ellenlábasok biztosan hozták a két pontot — még mindig elegendőnek bizonyult az el­ső hely megtartására. Viszont véglegesen majd csak az utol^ só forduló dönt. Rendkívül nagy tétje lesz a SZEOL— Komló rangadónak. A Sze­gednek már a döntetlen is elég. A Komlói Bányász jó­formán csak papíron juthat- i za legnagyobb eséllyel az NB Ez volt a nagy lehetősége Karasznak, hogy csapatával átlép-, je az NB I kapuját. , na, még győzelem esetén is az NB I-be. A Rákóczinak is egy pont kell. Tehát a Rá­kóczi és a SZEOL rohamoz­I-et. Ugyanis a Volán sem sétamérkőzést játszik majd Dunaújvárosban. Legalábbis a papírforma szerint nem. Várpalota—Rákóczi 1:1 (0:0) Kaposvár, 15 000 néző. Ve-, vári játékosokra a mérkőzés, zette: Tátrai (Katona, Hege­dűs). Várpalota: Palotai — Albu, Csa­azt tükrözte a találkozó be­vezető szakasza. Az első 20 percben az előző hetek játé­V a 1 paiOld • r tllüldl " *KI HU, . . . ... ■ , > __ 1 Pó, Kisbej, czompó, — Bór, Kér- kai alapjan szinte ra sem le­kül (Bertalan a 67. percben), Ba- hetett ismerni a Rákóczira. (“nyi — Martai Horvath Bene. jnkább a vendégek próbál- Edzo: Palovecz Béla. Rákóczi: He- 7 1x •„ gedüs — Németh, Agfalvi, Márton, koztak egy-egy távoli loves- Hoffmann — Nagy, Konrád, Bur- j 6ej. Hegedűs azonban mindig re“rc7en^ DllsÄUza^MUeVz a helyén volt. A 20. percben Imre. ' | is a várpalotaiak végezhettek Hogy milyen lidércnyo- i 22 m-ről szabadrúgást, amo- másként nehezedett a kapós- ‘ lyan »kaposvári módra*. Évzárás volt a megyei bajnokságban Latinra SE—Hetes 5:1 (1:1) Hetes, 100 néző. V.: Ducsai. La tinea SE: Török — Weisz, Ba­lázs, Berta, Kozma, Mika, Szukics, Nyisztor, Borsfái (Mikolics), Pá­kái, Kormány. Edző: Borsfái Gé- • za. Hetes: Siszler — Tompa, Ba­lázs I., Csonka, Balázs H. (Csima), Göncz, Éhl, Stágl, Budai. Hegedűs, Landek. Edző: Göncz István, Egyenlő eteő félidő után felülkerekedtek a vendégek, és megérdemelten győztek a szétesően játszó hazaiak ellen. Góllövők: Pákái, Kormány 2—2, Szukics, ilietve Landek. Jók: Török, Nyisztor, Kor­mány. A hazaiak közül senki sem játszott kiemelkedően. Csekk László Nagyatádi Kinizsi—Fonyód 6:1 (0:1) Nagyatád,' 150 néző. V.: Szentgyörgyi. Nagyatád: Zsobrák — Varga, Komp, Deák, Grezsák, Németh (Brezovszki), Horváth. Szabó, Ilics, Fodor, segesdi. Edző: Szabó Károly. Fonyód: Fenyvesi — Ve- csera, Gyuricza, Horváth, Soós, Landor, Fodor, Tavaszi, Nagy, Ba­sics, Kertész (Sonnenschein). A 45. percben egy megítélt 11-es után tett megjegyzéséért Deákot kiállították. Góllövők: Ilics (4), Segesdi, Fodor, illetve Gyuricza (11-esből). Jók: Ilics, Horváth, Kömpf, Grezsák, il­letve Gyuricza, Landor. Nagyatádi Kinizsi ifi— ' Fonyód ifi 9:0 Tóth Ferenc Kiss 3. SE—Balatonién® 2:1 (1:1) Balatonlelle, 300 néző. V.: Róza. Somogyi Néplap A közepes színvonalú, sport­Kiss J. SE: Fekete — Horváth I-, Tillinger, Bartl, Szabd, Pordán, i - , , „ . czabuia, Puha (Lerch), Horváth szerű mérkőzésén szünet után ír.. Házi, Bán (Gara). Edző: Két- j a Barcs irányított, és megérde­peiu. FK*n2' B;i'«Vonle,,le;,BoUl — mellen nyert. Góllövők: Gu- Bolia, Kenez (Takács), Vazsonyi, , . TT. 7. Berdan, Bakos (Hegedűs), Riba, j lyus, Vmkler (2—2), Tóth, il. Kovács, Androsovits, Vass, sí- j letve Novák. Jók: Dóczi, Kar- pőcz. Edző: Cser László. I sai, Tóth, illetve Béres, Novák, Fábián. A tartalékos hazaiak ellen a vendégek tetszetősebben és j Barcs ifi—Somogytarnóca ifi jobban játszottak. Gólhelyze- | s.-q teiket csak a kapolyiak hasz- j nálták ki. Góllövők: Házi, | Czabuia, illetve Kenéz. Jók: Fekete, Szabó, Pordán, illetve j Vázsonyi, Riba, Kováts, Vass.) Hajas Gyula Bábod—Babócsa 3:2 (1:1) Novák József K. H. Vasutas—Szőnyi SE 6 -2, (1:0) Cseri pálya, 100 néző. V.: Ko­vács Gy. K. H. Vasutas: Szalal (Okos) Lábod, 200 néző. V.: Bognár, j - Méreg, Hajdó, Kaszás, Kéki, | Steller, Törzsök, Kelemen, Takacs ! Lábod: Márkus — Németh n., j (Berkes) Bakos, Tallinn - Edző: Németh I., Kovács, Wirt ti, Gazdig | Barta Lajos. Szonvi SE: Szarvas (Lieber), Kosz, Oroszi, Kozma, — Hoza, Farkas, Kacnuer, Varga, Dorogi, Iván. Edző: András József. Zs.lina, Imre, Ernyes.Halász, Vag- I Babócsa: Vangyia - Kerényi, Vi- j völgyi, Toth V. Edző: Balatom rovecz. Balogh (Vidák), Vukmann, Sándor. Luczek, Arany, Csuti, Csúzdi, Ta- I kacs, Kiampauer. Edző: Bukovits Idei legjobb játékát nyújtót- István. | ta a hazai csapat. Csatárai ez­úttal helyzeteiket is kihasz­Szünet után rákapcsolt a Lábod, és akár nagyobb arány nálták a gyengén játszó vendé­vT volna Tő 1 gek ellen. Góllövők: Berket. 5?« : uw* .<*r»v T"“”’ !ü2S. Babócsa ifi—Lábod ifi 6:0 Tóth Sándor Barcs—Somogytarnóca 5:1 (0:0) Somogyitamóca, 300 néző. V.: Sehr an tz. Barcs: Piros — Pintér, VTnkler, Dóczi, Hoffer, Karsai, Kiss, Gu­Tallián, illetve Farkas. Szőnyi SE ifi—K. H. Vasutas ifi 4:0 Simon Ferenc Lengyeltóti—Csurgó 1:1 (1:0) Lengyeltóti, 200 néző. V.: Fenyvesi. Lengyeltóti: Kovács — Jozó, A mérkőzés előtt kis ünnep­ség keretében búcsúztatták az aktív játékos pályafutását be­fejező Csordás László játékos- edzőt és fSándor Imrét, aki utolsó mérkőzését játszotta Lengyeltótiban. Jó iramú, sportszerű, talál­kozón a hazaiak több helyze­tet dolgoztak ki. A vendégek lesgyanús helyzetből egyenlí­tettek. Góllövők: Smida, illet­ve Nagy. Jók: Smida, Csordás, Sándor, illetve Kovács II., Máté, Péntek. Csurgó ifi—Lengyeltóti ifi 4:2 Dr. Körmendy István A Marcali SE—Somogyi B. SE mérkőzést csak barátságos alapon játszották le, mivel az atádiak játékosigazolásaikat otthon felejtették. Bár a SLASZ intéző bizottsága még nem döntött, a szabályok értel­mében a két pont a hazaia­kat illeti 3:0-ás gólkülönbség­gel. A táblázat elkészítésénél ezt figyelembe vettük. Az if­júsági mérkőzés is hasonló ok miatt maradt el. Az 1975/76. évi megyei baj­nokság végeredménye: lyás, Tóth, Bencsik, Molnár. Edző: j Kesztyűs. Nagy, Smida, Hosszú, Mayer György. Somogytarnóca. j ty4s> Sándor, Bodó (Tóth). Edző: Kótai — Béres, Bencsik, Farkas, Horváth László. Csurgó: Jancsi — Nagy il (Sátori) Fábián (Kató- Szmolck, Máté, Kovács I., Polgár, „ , _ , . ,.. Kisgéczi (Hosszú), Kovács II., Lu­na), Kovács L, Novák, Horváth n„ ; ka> Kiss, Nagy. Péntek. Edző: Bol- Kovács n. Edző: Bolhát Ferenc. 1 1» ---------* I nnen fejelte Burcsa az egyenlítő gólt, amely esetleg az NB I-et jelentheti... Mártái lövése azonban a jól helyezkedő sorfal mellett az oldalhálóban kötött ki. öt perccel "később viszont Túrái próbált befejezni egy cseles szabadot Bombája magasan a léc fölött szállt el. A 31. percben Burcsa szépen ment el, egész az alapvonalig, be- adásszerú lövését Palotai bra­vúrral ütötte ki. A 40. perc­ben egy kisszögletet követően Burcsa újból megcélozta a kaput. Palotai most szöglet árán mentett. Egy Ágfalvi— Túrái próbálkozás fejezte be az első félidőt Szünet után valamelyest változott a kép. Az első fél­időben eléggé kapkodva ját­szó Rákóczi most már gör­dülékenyebben vezette táma­dásait Igaz, hogy a 49. perc­ben az elemében levő Bara- nyi borzolta föl a kedélye­ket, a léc mellé tartó bom­báját azonban Hegedűs biz­tosan védte. Aztán Rákóczi- támadások és percek követ­keztek. Eredménytelenül. Igaz, az 52. percben Nagy 14 mé­teres bombalövésénél Palo­tai már verve volt, a felső léc azonban mentett Egy Karasz—Túrái—Konrád tá­madásnál is sakk-matt hely­zet volt a várpalotai kapunál, Konrád nyesett labdája azon­ban nem a hálóba esett, ha­nem amögött hullt le. Az el­lentámadásnál Bene durran- tott mellé. Aztán Burcsa fe­jese szállt biztatóan, de az irányzók nem volt jó. A 71. percben váratlan esemény kö­vetkezett. Éppen csak, hogy felszabadult a vendégek ka­puja, amikor Baranyi a bal oldalon támadást indíthatott. Elhúzta a labdát Németh mellett, azután amikor Hege­dűs kimozdult, élesen lőtt a hálóba. 1:0. Fergeteges Rákóczi-táma- dások következtek válasz­ként. A közönség lelkesen buzdította vesztésre álló csa­patát A 8L percben Ágfalvi 1. Barcs 30 24 2 4 88—27 5I> 2. Kiss J. SE 30 21 3 6 88—36 45 3. N. Kinizsi 30 17 7 6 88—37 41 4. K.H. Vasutas 30 15 5 10 55—43 35 5. B.-lelle 30 14 6 10 70—57 34 6. Latinca SE 30 13 7 10 52—45 33 7. Taszár 30 11 10 9 52—53 32 8. Marcali SE 30 12 6 12 56—4« 30 9. Csurgó 30 11 6 13 50—59 28 10. Fonyód 30 12 3 15 55—66 27 11. Hetes 30 12 3 15 65—79 27 12. Lengyel­tóti 30 •0 6 14 44—61 26 13. Somogyi B. SE 30 11 4 15 53—72 26 14. S.-tarnóca 30 7 6 17 58—88 20 15. Babócsa 30 5 3 22 48—96 13 16. Lábod 30 5 3 2ti 30—94 13, unta meg a csatárok tehe- tétlenségét. Előretört, kisod­ródott a jobb oldalra, úgy tűnt, hogy beadása túl száll, Burcsa azonban szinte lehe­tetlen helyzetből, fejjel beta­lált a jobb felső sarokba. 1:1. Nem szűnt meg rohamozni a kaposvári csapat. Nagy labdáját mentette előbb Palo­tai, aztán Túrái oda tálalt Karasz elé, akinek a lábán ott volt az NB ,1. Az ideges­kedő jobbszélső bal lábbal sután kapu mellé küldte a labdát Még egy tűzijáték kö­vetkezett Karasz akár újból javíthatott volna, de nem si­került. A várt ünneplés helyett dermedt csend következett, amikor a játékvezető lefújta az izgalmakban bővelkedő mérkőzést Mint az várható volt, a nagy tét miatt a ka­posvári csapat rendkivül ide­gesen játszott. Csaknem egy óra kellett, hogy ez az ide­gesség feloldódjon. Ekkor meg hideg zuhanyként jött a Várpalota gólja. A kaposvá­ri együttest dicséri (majd­nem csak ez), hogy vesztett állásból viszonylag gyorsan tudott egyenlíteni. Nagy kár, hogy a döntő pillanatban nem sikerült újítani. A Várpalota — minthogy számára veszteni valót ez a találkozó nem tartogatott —• nyugodtan futballozott. A lelkesen küzdő csapat az egyik pontra rá is szolgált, noha — ismételjük — a Rá­kóczi kezében volt a helyzet kulcsa. A vendégegyüttesből Palotai kapus magasan kiemelkedett. Kitűnően játszottak a hátvé­dek. Elsősorban Csapó, Czom­pó mondhatnánk teljesen ki­kapcsolta Túráit. A középpá­lyán találtuk a mezőny leg­jobbját, Baranyit, aki góljá­val csaknem megpecsételte a Rákóczi jövőjét. Elöl Horváth jeleskedett. A Rákóczi csapatában HeJ gedűs hibátlanul védett, pe­dig szokszor tették próbára! Németh jól játszott, de a gólnál rövidzárlatot kapott. Ágfalyi- nemcsak védekezett, ő készítette elő az egyenlítő gólt is. Márton elöl és közé­pütt jeleskedett. Lövéseivel nem volt szerencséje. A kö­zéppályán Nagy kezdett a legjobban, a végére azonban elfáradt, meg is sérült. Bur­csa volt a sor leghasznosabb tagja, nemcsak gólja miatt. Konrád a szokottnál szürkébb volt. Ugyanezt kell elmonda­ni a támadÓ6or tagjairól. Kovács Sándor További eredmények az NB 11-ben: Eger—Dunaújvá­ros 0:0, Volán—Szekszárd 3:0 (2:0), Komló—Ózd 4:1 (1:0), Oroszlány—Bp. Sparta­cus 3:2 (1:1), Ganz-MÁVAG —Budafok 3:0 (1:0), MÁV DAC—Szolnok 1:0 (0:0), Kos­suth KFSE—Nagykanizsa 5:3 (2:0), Dorog—Debrecen 0:0, SZEOL—FÖSPED 2:0 (1:0). Az NB IL állása az utolsó forda­ló előtt: 1. Rákóczi 87 » 7 10 59—33 47 2. SZEOL 37 20 7 10 64—39 47 3. Volán 37 20 6 11 58—40 46 4. Komló 37 14 17 6 46—35 45 5. Debrecen 37 16 10 11 51—42 42 6. MAVDAC 37 13 14 10 52—43 40 7. Duna­újváros 37 13 14 10 50—44 40 8. Dorog 37 12 15 10 36—36 :;íj 9. Oroszlány 37 11 16 10 3«—46 ftC 10. Szekszárd 37 13 il 13 48—61 37 11. Szolnok 37 12 12 13 39—39 36 12. Várpalota 37 12 11 14 47—44 35 13. Kossuth KFSE 37 13 9 15 41—48 35 14. Nagy­kanizsa 37 12 10 15 54—56 34 15. Bp. Spartacus 37 10 12 15 56—61 32 16. Budafok 37 10 12 15 42—48 32 17. FÖSPED 37 11 10 16 42—54 32 18. Ganz­MÁVAfl 37 » 13 J# 37—45 29 19. Eger 37 11 6 20 41—63 28 20. Ózd 37 9 8 20 35—59 26