Somogyi Néplap, 1974. március (30. évfolyam, 50-76. szám)

1974-03-26 / 71. szám

Budapest—Vidék 6:1 1 Kettős kaposvári siker /. Dózsa— Ferencváros—Videoton hármas az NB I élén A sors szeszélye folytán a labdarúgó NB I huszadik for­dulójában a hét fővárosi csa­pat hét vidéki együttessel ta­lálkozott. (A forduló 8. 'mér­kőzésén, a Videoton—Dorog párharc keretében, vidékiek küzdöttek egymás közt a baj­noki pontokért.) A Budapest—Vidék találko­zókon a fővárosi együttesek bizonyultak jobbnak. Hat mérkőzésen budapesti csapat győzött. A vidéki együttesek becsületét — a forduló legna­gyobb meglepetését jelentő csepeli mérkőzésen — a Szom­bathelyi Haladás mentette meg. Ügy fest tehát, hogy a fővárosiak ismét elhúznak. Az eddig tömör élboly alaposan szétrázódott, kialakult az élen szülnek, s szerdán Nagykani­zsán az Olajbányász ellen ed­zőmérkőzést játszanak. Harsá- nyi, Tóth' András és Zámbó sérülése miatt kimaradt a ke­retből. A Keszthelyre utazott gárda: Géczi, Mészáros kapu­sok. Kolár, Horváth J.. Bálint, Meggyest, Kántor, Juhász l., Kovács J., Vidáts, Póczik, Fe­kete, Fazekas, Bene, Máté, Somogyi J. mezőnyjátékosok. Fekete, Póczik ésx Kántor újonc a válogatott keretben. Illovszky kapitány »kőszívű­nek-« bizonyult. Nem váltak valóra azok a jogos • egerszegi remények, hogy valaki a ZTE-ből (például Mihalecz) akár csak cserejátékosként is egy hármas. Az Újpesti Dó- ‘helyet kapjon a bolgárok el- zsa, mely a zalaegerszegi ]enj mérkőzésen, oroszlánbarlangból is hazavit­te a két pontot, továbbra is pontelőnnyel vezet a tábláza­ton. Az Ü. Dózsa korábban még nem tudott gólt rúgni Egerszegen, most háromszor rezdült meg a háló. A hazaiak legföljebb azzal vigasztalód­hatnak, hogy nagyon közel álltak az egyenlítéshez. A vasárnapi mérkőzéseken a meglepetést a VM Egyetér­tés szolgáltatta. A vendéglá­tóipariak első győzelme a 20. fordulóig váratott magára. Az Egyetértés Szegeden aratott váratlanul biztos győzelmet. Biztosan nyert a Videoton is a Dorog ellenében, noha a gólarány nem ezt tükrözi. Karsaiék erejéből ugyanis csupán egy gólra futotta Fe­hérváron. A Vasas—Tatabá­nya mérkőzésen, a Fáy utcá­ban, egyik csapat sem érde­melt volna győzelmet. Az élen álló három csapat némi egérutat nyert. Az Ü. Dózsa és a Videoton közé a Ferenváros ékelődött be. A vezető csapatok egy-egy pont­nyira állnak egymástól. Két ponttal leszakadva követi őket az üldöző boly, melynek tagjai, a Honvéd, a Rába ETO Ó3 a Tatabánya. Alúl egyre inkább mégpe­csételődik a dorogiak sorsa. Viszont az Egyetértés győzel­mével lényegesen közelebb került az előtte állókhoz. Az NB II. Nyugati csoport 18. fordulójában az élen álló Sopron meg a 2. helyezett PVSK csak döntetlenig vitte, a két kaposvári együttes vi­szont győzelemmel zárta e so­rozatot. A meglepőbb a K. Táncsics sikere Szombathe­lyen, a Sabaria Cipőgyár el­len. Eredményes volt a K. Rá­kóczi nagyatádi bemutatkozá­sa. A csapat az atádi »hazai« pályán két vállra fektette nagy ellenfelét. A jó játékkal azonban adósak maradtak a kaposváriak a megyeszékhely­ről Áfádra utazó másfél ezer és a Nagyatádról meg a kör­nyékéről összegyűlt csaknem ugyanennyi nézőnek. K. Rákcczi-Fűzfő 2:1 (1:1) Nagyatád, 2800 néző. V.: Nagy B. Kaposvár; Hegedűs — Márton, Ball, Agfalvi, Hofmann. Nagy, Köves, Horváth, Kiss, pintér (36- zsöny), Duschák. Edző: Mathesz Imre. Fűzfő: Takács II. — Kiss, Takács I., Búza, Kerkes, Oerts- már, Molnár (Szomolai), Bogát!, Zaharovits, Csukás, Németh (Sárfi). Edző: Galgóczi Ottó. Idegesen kezdett mindkét csapat, aztán a Rákóczi hig­gadt le előbb. Igaz. az első veszély a kaposvári kapu előtt kerekedett, amikor He­gedűs egy kirúgásnál földbe rúgott és a Rákóczi-védők csak üggyel-bajjal tudtak há­rítani. A 10. percben viszont A K. Rákóczi első gólja. Balról csíkos mezben Kiss, a gól­szerző, akinek lövésére ’ Mba vetődik Szandi. Ezt látja már Horváth (szinten csíkos mezben, felemelt kezekkel), aki elindítója volt az eredményes akciónak. gólt ért el a K. Rákóczi. Hor­váth kitört a jobbszélen, ka­pura húzott, aztán lőtt. Ta­kács II. a kapufa segítségével úgy tudott menteni, hogy ki­ütötte a labdát, éppen a jó ütemben érkező Kiss elé, aki közelről nem hibázott. 1:0 a K. Rákóczi javára. A fűzfőiek általában távoli lövésekkel próbálkoztak. Bogáti bombája nem is sokkal zúgott el a léc fölött. A másik oldalon Hof­NB III Ü. Dózsa—Zalaegerszeg 3:2 (3:1) Zalaegerszeg, 16 000 néző. V.: Somlai. G.: Fazekas, Sar­lós, Tóth A., ill. Soós, Miha­lecz (11-esből). VAÍ Egyetértés—SZEOL 3:1 (1:1) Szeged, 8000 néző, V.: Vin- cze dr. G.: Túrái, Kozma III. (öngól), Weimper, ill. Magyar. Vasas—Tatabánya 0:0 Fáy utca, 8000 néző. V.: Mohácsi. Videoton—Dorog 1:0 (0:0) Székesfehérvár. 8000 néző. V.: Müncz. G.: Kovács J. A labdarúgó NB I állása: 1. Ü. Dózsa 20 13 2 5 50:25 28 2. FTC 20 11 5 4 40:18 27 3. Videoton 20 11 4 5 29:21 26 4. Honvéd 20 11 2 7 38:23 24 5. Rába ETO 20 9 6 5 25:25 24 6. Tatabánya 20 9 6 5 24:25 24 7. Pécs 20 7 8 5 10.: 19 22 8. MTK 20 8 5 7 26:23 21 9. S. BTC 20 5 11 4 16:20 21 10. ZTE 20 8 3 9 21:30 19 11. Csepel 20 7 4 9 24:25 18 12. Haladás 20 5 6 9 19:26 16 13. Vasas 20 2 11 7 16:24 15 14. Szeged 20 4 6 10 20:28 14 15. Egyetértés 20 1 11 8 15:32 13 16. Dorog 21 1 6 13 15:33 8 Három győzelem, egy vereség a somogyi mérleg Az NB III. Délnyugati cso­portjában a vasárnapi fordu­lóban a négy somogyi csapat közül három győztesként vo­nult le a pályáról. Csak a Barcsi SC szenvedett veresé­get. Kellemes meglepetés a Vasas győzelme Pécsen a PEAC ellen. Siófok-PBTC 2:1 (1:1) Siófok, 1000 néző. V.: Dob- ler. SIÖFOX: Málics — Ricdl, Szila- gyl, Babán, Kékesi, Horváth, Ká- tai, Dróth (Bujtor), Bihari, Vass Z., Johan. Edző: Papp Gyula. PBTC: Sas — Kozarics, Bíró, Ri­deg, Dvorszki, Németh (Várhelyi), Palotai, Gyurkovics, Radó (Hajós), Oaka. Edző: Dara János. 34. perc: Palota jobb oldal­ról adta be a labdát. Szilágyi nem jól találta el azt, és Gyurkovics fejelt a hálóba. 0:1. 42. perc: Dróth bombalövé­sét Sas csak kiütni tudta, ott termett Vass Z., aki nem hibázott. 1:1. 79. perc: Várhelyi röviden adott haza, Bihari rácsapott a labdára, s a jobbra mozduló kapus mellett a bal sarokba lőtt. 2:1. Két ellentétes félidő volt. Az első negyvenöt percben a vendégek futballoztak jobban, szünet után a Bányász dolgo­zott ki több helyzetet, ezek azonban rendre kimaradtak. Bihari szemfülessége a végén mégis meghoztál a győzelmet a Siófoknak. Jók: Málics, Ké­kesi, Bujtor, Johan, ill. Bíró, Palotai, Gyurkovics, Bartal. Bátaszék-Barcs 3:1 (1:1) Bátaszék, 800 néző. V.: Má­té. BATASZÉK: Pénzes — Pomár, Aradi, Makk, Hollóst, Topor, Hur- tony, Holacsek, Kovács, Tóth I., Tóth II. Edző: Tóth János. BARCS Kiss, Bencsik, Börcsök, Gulyás, Otartics (Pintér), Gyergyák (Tóth), Porrogl. Edző: Mayer György. 7. perc: Barcsi támadás vé­gén Porrogi két védő között kiugorva lőtt a hálóba. 0:1. 20. perc: Kovács—Tóth I. össZjátélc után az utóbbi hat méterről kiegyenlített. 1:1. 65. .perc: Tóth II. magasan ívelte be a labdát, Tóth I. a hálóba fejelt. 2:1. 88. perc: Tóth I.—Kovács összjáték után Kovács beállí­totta a végeredményt. 3:1. Végig jó iramú, küzdelmes mérkőzés volt, s mindkét ol­dalon adódtak helyzetek. A hazaiak jobban kihasználták a lehetőségeket, és ez döntő­nek bizonyult. Jók: Aradi, Tóth I., Tóth II.. ill. Kiss, Börcsök, Bencsik. K. Vasas-PEAC 5:3 (2:1) Pécsújhegy, 200 néző. V.: Láng. KAPOSVÁR: Rácz — Kupás (Lenti), Patak], Kühcr, Máli, Túli, Bíró, Fülöp, Herbei, Ernyes, I .at:/.- kovics. Edző: Csanda István. PEAC: Kovács I. (Gimesl) — Bár­dos!, Kosa, Harasztia, Toller, Ko­vács T., Zsoldos, Szigetvári, Far­kas, Kovács J., Peti (Hermann). Edző: Kertész Tibor. 3. perc: Laczkovics szögletét Herbei 10 méterről lőtte a hosszú sarokba. 1:0. 14. perc: Bíró, kicselezve az őt támadó védőket, 20 mé­terről a jobb felső sarokba bombázott. 2:0. 43. perc: Balról szállt be a labda, melyet Zsolt egyből küldött a hálóba. 2:1. 47. perc: Bíró indította Fü- löpöt, aki a labdát átemelte a kifutó kapus fölött. A vé­dők ugyan megpróbáltak menteni, de már csak beljebb tudták segíteni a labdát. 3:1. 50. perc: Szigetvári ugrott ki és szépített. 3:2. 51. perc: Emyest a játék­A labdarúgó NB I-ben két hét szünet következik. A most következő vasárnap ugyanis a magyar labdarúgó-válogatott Zalaegerszegen Bulgária ellen barátságos mérkőzést játszik. Vasárnap este Illovszky Ru­dolf szövetségi kapitány kije­lölte a készülődő csapatot. A válogatott jelöltek a vasárnapi mérkőzésig Keszthelyen ké­Piros — Dóczi, Karsai, Winkler, Vezető kiállította. 1 döntetlenek napja az I\B I B-ben öt döntetlent hozott a labdarugó NB I B 22. fordulója. A vasárnapi sorozatban újra biztosan nyert a Diósgyőr és a Szolnok (mindket­ten hazai pályán); Békéscsaba és Komló továbbra is erősen a veze­tő csapatok nyomában van. Dunaújváros—Eger 0:0. Debre­cen—Békéscsaba 1:1. Budafok— Olajbányász 0:0, Komló—Szekszárd 2:0, MÁV DAC—Kossuth KFSE t :0, Diósgyőr—Várpalota 4:0, Szolnok— Bp. Spartacus 3:1, Ganz-MAVAG— 'fecskémét 0:0, Oroszlány—Pénz­ügyőr 1:1. Az NB I B állasa: 77. perc: Fülöp átadását Lenti közelről vágta a kapu­ba. 4:2. 83. perc: Herbei átadását Laczkovics óriási erővel lőtte a hálóba. 5:2. 84. perc: Farkas 16 méter­ről beállította a végered­ményt. 5:3. Közepes színvonalú, de élénk mérkőzés volt. A sok gól annak eredménye, hogy a védők mindkét oldalon a les­taktikával próbálkoztak. A Vasas a látottak alapján rá­szolgált a győzelemre. Jók: Pataki, Küher, Bíró, Herbei, ill. Bárdosi, Kása, Farkas. Nagyatád-Mezőfalva 2:1 (1:1) mann két ízben is messziről küldött jó labdát kapura, az irányzók azonban nem volt pontos. A 23. percben egyen­lített a fűzfői csapat. Báli fö­löslegesen felvágta Bogátit. Mintegy harminc méterről rúghattak szabadot a vendé­gek. Bogáti bombalövése el­zúgott a sorfal fölött, Hege­dűs későn vette észre a kapu­ra tartó labdát, amely a felső lécre vágódott, s onnan visz- szapattant a mezőnybe; a sor­falból kiugró Csukás akadály­talanul lőhetett a hálóba. 1:1. Most a Rákóczi lett ismét ideges. A kaposváriak szeren­cséjére Molnár jó helyzetből mellélőtt. A túlsó oldalon Horváth—Nagy összjátékot követően Nagy lőtt csúnyán a kapu fölé. A 33. percben Pin­tér — Horváthtól kapott lab­dájával — az üres. kapuba sem talált be. Még Ágfalvi is próbálkozott lövéssel, de eredménytelenül. Szünet után az első kapos­vári támadásnál nem várt 1500 néző. V. Nagyatád, Sümegi. NAGYATÁD: Palaits — Varga, Kömpf, Deák II., Bicsákl (Fehér), Oláh, Zákány!, Balogh, Deák I., Segcsdi, Brezovszkl. Edző: Bicsákl Sándor. MEZŐFALVA: Mohács — Horváth F., Harangi, Horváth B., Pörgye, Jáksó, Erdélyi, Papp, sü­megi (Birgán), Nagy, Farkas. Edző: Kőhalmi Mihály. 26. perc: Balogh jó labdát adott Segesdinek, aki egy csellel lerázta őrzőjét, ráfor­dult a labdára, 18 méterről óriási gólt lőtt. 1:0. 45. perc: Farkas lefutotta a hátráló atádi védőket és kö­zelről kiegyenlített. 1:1. 70. perc: Balogh három csel után hálóba vágta a győztes gólt. 2:1. A K. Rákóczi—Fűzfő mér­kőzésre gyülekező közönség előtt időnként nem is játszott rosszul a Nagyatádi Kinizsi, amelyet föllelkesített a néző­tér biztatása. A helyzeteket tekintve nagyobb arányú is lehetett volna a hazaiak győ­zelme. Jók: Kömpf. Deák II., Balogh, Segesdi, ill. Harangi, Jáksó. További eredmények a Dél­nyugati csoportban: Nagymá- nyok—Szekszárdi Vasas 2:0, Szigetvár—Paksi Kinizsi 2:1, Porcelángyár—Mohács 1:0, Véménd—-Steinmetz SE 2:1. esemény következett be. Egf csoportosulásnál Takács kéz­zel húzta vissza ellenfelét. Bár — észbe kapva — hirtelen el­engedte, már késő volt; a já­tékvezető sípolt, és némi ha­bozás után leküldte a pályá­ról a fűzfői középhátvédet A tíz főre olvadt csapat beszo­rult. Pintér futtából lőtt mel­lé, aztán a 8. percben egy sza­badrúgás nyomán kétszer a sorfalban akadt el a labda a vendégek kapuja előtt. Ezt kö­vetően viszont percekre a Rá­kóczi tűnt el. A fűzfőiek vér­szemet kaptak, s támadtak. Ez is lett a vesztük. A 28. percben ismét Rákóczi-táma- dás gördült a pályán. Horváth megcélozta a kaput, a közép­re ívelt labdát Takács 1. ki­ejtette, ismét berobbant Kiss, aki másodszorra sem hibázott. 2:1. a K. Rákóczi javára. A mérkőzés eldőlt. A 33. perc­ben Márton ugyan futtából jó lövést eresztett meg, de a lab­da keresztben elszállt a ka­pu előtt. Aztán még Horváth fejese tévesztett célt. Az utolsó percekben a Rá­kóczi már csak az eredmény tartására törekedett. Nem kis tétje volt a K. Rákóczi sporttelepének betil­tása miatt Nagyatádon lezaj­lott mérkőzésnek. A K. Rá­kóczi számára a győzelem rendkívül fontos volt, mert a csapat csak így maradhatott az élmezőnyben. A fűzfőiek jó pozíciójuk megőrzését tűz­ték ki célul. — Győzni jöt­tünk Nagyatádra — mondta a mérkőzés előtt Galgóczi Ottó edző. Nos, a győzelmet végül a kaposvári csapat szerezte meg, s ebben nem kis szere­pe volt annak, hogy a fűzfői együttes Takács I. kiállítása miatt a második félidőben tíz főre olvadt. A Rákóczi elég sok hibával játszott. Bizony, nem tudni, hogy ha a máso­dik gól előtt Takács I. nem ejti ki a labdát, a szárnya- szegett kaposvári támadósor megszerzi-e a győztes gólt. Jók: Márton, Ágfalvi, ill. Kerekes. (Folytatás az 5. oldalon) 1. Diósgyőr 22 12 5 5 37:16 ."9 Az NB III állása: 2. Szolnok 22 11 6 5 34:21 23 3. Békéscsaba 22 10 7 5 24:18 27 1. Véménd 18 13 3 2 37:13 29 4. Komló 22 11 5 6 22:16 27 2. Siófok 18 13 2 3 40:19 23 5. Budafok 22 8 10 4 26:19 26 3. Szigetvár 18 11 4 3 36:16 26 6. MÁV DAC 22 9 6 7 27:19 24 4. Bátaszék 18 9 3 6 28:23 21 7. Dunaújv. 22 8 8 6 33:29 24 5. N.-mányok 18 7 7 4 23:18 21 8. Eger 21'. 8 6 8 31:31 22 6. Porcelángy. 18 8 5 5 30:31 21 9. K. KFSE 22 8 6 8 27:27 22 7. K. Vasas 18 7 5 6 32:25 19 10. Debrecen 22 6 9 7 21:22 21 8. PBTC 18 7 4 7 30:25 18 11. G.-MA VÁG 22 7 7 8 20:26 21 9. Barcs 18 6 5 7 20:23 17 12. Szekszárd 22 6 8 8 13:30 20 10. Mohács 18 6 4 8 21 :25 16 13. Olajbányász 22 7 6 9 24:30 20 11. Mezőfalva 18 5 6 7 17:21 16 14. Pénzügyőr 22 6 6 10 31 :35 18 12. Nagvatad 18 5 4 9 21:27 14 15. Bp. Spartac. 22 6 5 11 21:30 17 13. Steinm. SE 18 6 2 10 18:26 14 16. Várpalota 22 5 7 10 16 :25 17 M. Szekszárd 18 4 2 12 11:33 10 17. Kecskemét 22 5 7 10 22:39 17 * Paks 18 2 5 11 18:36 9 18. Oroszlány 22 5 6 11 16:27 16 13. PEAC 18 3 3 12 15:36 9 Egy emberként örülnek a Rákóczi játékosai Kiss László második góljának. A Táncsics-kosarasak újabb hazai győzelme Egy hazai győzelmet és egy idegenbeli, legkisebb ará­nyú vereséget követően újból Kaposváron játszott a Tán­csics SE NB Il-es kosárlabda- csapata. Az ellenfél, a Péti MTE örök vetélytársa a ka­posvári csapatnak. Az első félidőben a vendégek szerez­tek vezetést. Szünet után azonban már a Táncsics vet­te át a vezetést. Igaz, hogy 66:66-ra is alakult még az összecsapás, a végén azonban elhúztak a mieink. A mérkő­zés keménységét tükrözi, hogy a Táncsics 38, a péti csapat 22 büntetőt dobott. Az nem­különben, hogy a vendégektől öt játékost kipontoztak. A Táncsicsból Bocskor gyűjtött öt hibapontot. Táncsics SE—Péti MTE 85:77 (38:41) Táncsics: Gödöny (16), Tóth P. (4), Horváth (2), Tóth J. (28), Bocskor (3). Csere: Fodor (4), Lévai, Mül­ler, Hidasi, 18, Hirt (10). Nem volt telitalálat a totón A sok váratlan eredmény alaposan próbára tette a totó 12. játékhetének fogadóit. Nemcsak telitalál atos szelvény nem akadt, hanem m’g 13 ta­lálata sem volt senkinek. A 12. játékhét eredménylistája: 2x22xxllxxx2x plusz 2. A 12 találatos szelvény 197 592, a 11-es 4053, a 10-eS 593 forintot fizet.