Somogyi Néplap, 1973. október (29. évfolyam, 230-255. szám)

1973-10-02 / 230. szám

Előretört a vidéki labdarúgás Már a szombati mérkőzése­ken váratlan sorozat követke­zett. A vidéki csapatok sorra győzelmet arattak íővárosi el­lenfeleikkel szemben. A leg­meglepőbb a Rába ETO kis­pesti győzelme volt. de ezután nem ez lett az egyetlen szen­záció. Vasárnap a Zalaegersze­gi TE két vállra fektette a Fe­rencvárost. Ugyancsak a va­sárnap krónikájához tartozik az Újpesti Dózsa vártnál ne­hezebb, de megérdemelt győ­zelme Szegeden. Ugyanígy nyert a Haladás Dorogon. So­káig nyerésre állt a Pécsi MSC Székesfehérváron, de aztán megszületett az igazsá­gos döntetlen. Az MTK—VM Egyetértés mérkőzésen a két csapat nem egy súlycsoportba tartozott. Mindezek után igen érdekes képet mutat a labdarúgó NB I táblázata. Meg sohasem for­dult elő, hogy a hetedik mér­kőzéssorozat után egy vidéki csapat (a Salgótarjáni Bá­nyász) a veretlen. Még ennél is többet mond. hogy a bizto­san vezető Újpesti Dózsa mö­gött a további sorrend: 2. Sal­gótarján, 3. Rába ETO. 4. Ta­tabánya. Csak azután követke­zik a Honvéd, a Ferencváros meg a Vasas. Kétségkívül meg­kezdődött a vidék várva várt felzárkózása a magyar labda­rúgásban. Manapság már nem előre lefutott mérkőzés, ha eay fővárosi »nagy csapat- randul le vidékre. Vagy mini a Vasas és a Honvéd esete példázza, a legjobbak nem le- gvózhetetlenek hazai környe­zetben sem. Ez a tény érdeke­sebbé teszi a bajnokságot. Mu­tatja ezt néhány nézőszám is Zalaegerszegen 20. Újpesten 22 ezer néző vplt. Igaz. hogy viszont Csepelen szombaton még négyszáz fizető jtjéző sem akadt. A hetedik forduló vidéki si­kerei mellett neon szabad fi­gyelmen kívül hagyni azt a vészes gólszegénységet, amely csapatainkra jellező. A nyolc NB I-es találkozón mindössze 13 gól esett! Zalaegerszeg—Ferencváros 1:0 (0:0) Zalaegerszeg, 20 000 néző Vezette: Petri. G.: Kelemen. (A K. Táncsicstól átigazolt csatár zalaegerszegi NB I-es bemutatkozása kitűnően sike­rült. A volt kaposvári be’, szél­ső rúgta a mérkőzés sorsút el­döntő gólt.) Ú. Dózsa—Szeged 1:0 (1:0) Szeged, 22 000 néző. Vezet­te: Katona. G.: Fazekas. Haladás—Dorog 1:0 (0:0) Dorog. 6000 néző. Vezette- Tapolczai. G!: Fehérvári. Pécsi MSC—Videoton 1:1 (1:0) Székesfehérvár, 9000 néző. [ Vezette: Emsberger. G.: Bá- ! lint, illetve Vass. MTK—VM Egyetértés 3:0 (1:0) Hungária körút, 3000 néző: i Vezette: Szilvási. G.: Becsei, , Koritár, Borsó. Három pentef szereztek a kaposvári M ff csapatok Ez történt az NB I B-ben: Jól szerepelnek az újoncok A labdarúgó-bajnokság második vonalában a csapatok már a nyol­cadik mérkőzéssorozaton jutottak túl. Ez évben is rendkívül érdekes az NB I B-s bajnokság. Meglepően jól szerepelnek az újoncok: a Kossuth KFSE például Debrecen­ben győzött; a Nagykanizsai Olaj­bányász pedig a tavaly még NB I-es Komló csapatát verte — Kom­lón. ' Továbbra is a Diósgyőr vezeti a sort, de az első és a 12. helyezett között csupán 4 pont a különbség. Hét 8 pontos csapatot találunk. Meglepetés az Eger és az Orosz­lány gyengébb szereplese. Kecskemét—-Budafok 1:0, Kossuth KFSE—Debrecen 2:1. Dunaújváros —Szekszárd 1:1. MÁV DAC—Pénz­ügyőr 4:1. Olajbányász—Komló 1:0, Szolnok—Eger 3:1. Diósgyőr— Békéscsaba 1:0, Oroszlány—Bp. Spartacus 0:0. Az NB I B állása: Az NB I állása a 7. forduló után: 1. Diósgyőr Kecskemet 8 8 6 4 3 1 15: 7 9: 5 12 11 1. Ü. Dózsa 7 6 — 1 21 :13 12 3. Budafok 8 4 2 2 13: 8 10 2. Salgótarján 7 3 4 — 7:,3 10 4. Olajbányász 8 4 2 2 14:10 10 3. Raba ETO 7 4 2 1 10: 8 10 5. Komló 8 4 1 3 12: 8 9 4. Tatabánya 7 3 3 1 11 : 9 9 6. Dunaújváros 8 3 2 3 18:15 8 5. Honvéd 7 4 •— 3 18: 9 8 7. MÁV DAC 8 3 2 3 12:12 8 6. FTC 7 4 — 3 11 : 7 8 8. Szolnok 8 2 4 2 11 :11 8 7. Pécs 7 3 2 2 10:12 8 9. Várpalota 8 2 4 2 8: 8 8 8. MTK 7 3 1 3 10:10 7 10. Bp. Spartacus 8 2 4 2 7: 7 8 9. Videoton 7 2 3 2 7:10 7 11. Debrecen 8 2 4 2 5: 5 3 10. Szeged 7 3 — 4 12:11 8 12. Békéscsaba 8 4 — 4 11:12 8 11. ZTE 7 2 2 3 5 :10 6 13. Szekszárd 8 1 5 2 5: 6 7 12. Vasas 7 1 3 3 7: 8 5 14. Pénzügyőr 8 3 1 4 12:18 7 13. Haladás 7 1 S 3 8: 8 5 IP, Kossuth KFSE 8 3 1 4 10:14 7 14. Csepel 7 1 2 4 10:14 4 16. G.-MA VÁG 8 2 3 3 7:11 7 15. Dorog 7 1 2 4 8:12 4 17. Eger 8 1 2 5 10:14 4 16« Egyetértés 7 3 4 5:14 3 18. Oroszlány 8 1 2 5 3:13 4 Hazai mérkőzésén biztosan nyert, a második félidőben re­mekül is játszott a Kaposvári Rákóczi, a Táncsics SE pedig Tatabányán folytatta döntet­lensorozatát. A K. Rákóczi egyébként a- hetedik forduló­ban »még egy pontot gyűj­tött^. Az éllovas Fűzfő ugyan­is Veszprémben döntetlenül mérkőzött: így a jövő vasár­nap sorra kerülő rangadó előtt a fűzfóiviK előnye Anost már ?sak egy pont. Leh^t. hogv az őszi elsőség kérdését is eldön­ti a jövő vasárnap Fűzfőn sorra kerülő Fűzfő—K. Rá­kóczi rangadó. K. Rékáim-$z. fehérvári MÁV 4:0 (1:0) Kaoosvár, 250 néző. Vezet­te: Tátrai. Rákóczi: Hegedűs — Németh, Szebeni. Agfalvi, Balogh, Köves. Vagy, Márton (Horváth), Pandu- 1 rics. Kovács. Dosehák. Edző: Ma- thesz Imre. Székesfehérvár; Győ­ré — Karsai, Bátor. Szabó. Lech- ner. Pemmer. Bognár. Mester. Rá baközi (László), Bőke, Ür. Edző: Balogh László. Ez volt a Rákóczi első gólja. Kovács Csaba vetődött a székesfehérvári kapus. fejesére hiába lapos lövéssel beállította a végeredményt. 4:0., * A szokottnál valamivel ke­vesebben választották ezen a vasárnapon Kaposváron a Az első támadást a vendé­gek vezették. Azután Kovács j labdarúgó-mérkőzést. meg Köves próbálkozásai je- | azonban összegyűltek méterről a jobb sarokba bom­bázott. 1:0. Heves hazai roha­mok következtek válaszként Alig-aiig szabadult fel a Tán-' csics kapuja. A 15. percben Zsemle kétszer is nehéz hely­zetben tisztázott. Csak a 29. ^ kik . ! percben jutott el a Táncsics _ , A - : -- Ra~ I ismét a KÚMEP kapujához, „eh az eseményt A 12. kóczi-pályán, bizony nem bán-\ Boromissza labdája hajszállal Evéssé" A 15 pe^mll^zta lak “ár az első félidőben -ént mellé: A 31. percben rt&ÄÄ ez« *»-«««-; 32S", i. ri as ?“ Géra (Miskolc) nyerte a kerékpáros Balaton Kupa lóversenyét Az országos hosszú távú bajnokság há­romszáznál több részve­vőjének a fele szombaton este búcsút mon­dott Fonyód­nak, de így is maradt még Vagy másfél száz. kerékpá­ros, aki vasár- naip szép na­pos időben kezdte meg a kritériumver­senyt, a hagyo­mányos Bala­ton Kupa küz­delmeit. Ké­sőbb azonban hideg. csípős szél támadt, de a nagy becs­vággyal küzdő versenyzőket ez sem zavarta. A Balaton Kupa egyes számai­ban most is népes volt a mezőny. A ser­dülőknél 41-en, a versenykerekes ifjúságiaknál 36-an álltak rajthoz. A nap fő szama természetesen a felnőt­tek versenye volt, ahol tizen­négy első osztályú kerékpáros sorakozott fel az induláshoz. Az eredetileg nyolc körre ter­vezett küzdelmet a versenybí­róság hat körre módosította, azután a körszámláiásnál egy kis hiba csúszott be, úgyhogy a végén hétszer tették meg az 5800 méter hosszú fpnyódi kört. A hatodikban Géra Im­re, a miskolciak válogatott versenyzője faképnél hagyta a mezőnyt, s a végén úgy nyeét, aihogy akart A váloga­tott Géra ezzel némileg feled­tette szombati kudarcát, ami­kor az országos hosszú távú bajnokságban a szintén válo­gatott Takács Andrással együtt bizony a vert mezőnyben fe­jezte be a küzdelmeket Géra Imre (Miskolci VSC), a Balaton Kupa kritériumverseny fő számának győztese. A válogatott Géra a Balaton Kupában »vigasz­talódott -. szombaton ugyanis eltaklikázta a hosszú távú bajnokságot, s a vert mezőnyben végzett hossza 5800 méter): 1. - Géra (MVSC) 1:08.55, ?. Tiszai (Pos­tás) 1:09.03. 3. Hirt (P. Spar­tacus) azonos idővel. Juniorok, 5 kör: 1. Négyesi (MVSC) 53 perc, 2. Bátai (VM Egyetértés) rajta, 3. Da- vidovics (Olajbányász SE) rajta, ... 6. Kovács (Kaposvá­ri Rákóczi) azonos idővel. Versenykerekes ifjúságiak, 5 kör: 1. Sarkad! (KSH 50:01, 2. Csató (MVSC) ‘ 50: 05. 3. Farkas (VM Egyetértés) 51:10. A legjobb kaposvári verseny­ző. Teller, a 18. helyen vég­zett 53 perces idővel. Serdülök, 2 kör: 1. Halász (Szekszárd) 22:10. 2. Tánczos (MÁV DAC) rajta. 3. Fekete (MÁV DAC) rajta. A kapos­vári Takács a 10.. Sipos a 11,, Pánovics a 12. helyen ér­kezett a célba. Vaskerekes ifik, 3 kör: 1. Sebestyén (VM Egyetértés) 30:50. 2. Szabály (Debreceni VSC) rajta, 3. Bognár (DVSC) 30:53. Ottörök, 2 kör: 1. Papp (MVSC) 22:02. 2. Zaka (KSI) rajta, 3. Lázár (MÁV DAC) rajta. Köves ívelt előre egy szabad­rúgást, a labda Duschák elé került, ö Kovácshoz emelte, akinek fejese védhetetlenül vágódott a bal sarokba. 1:0. Nyugodtabb lett a Rákóczi já­téka, idegeskedtek a vendé­gek. Ez nemegyszer szabály­talanság formájában tükröző­dött. A 26. percben Bognár lövését védte Hegedűs. A 31. percben az előretör". Németh labdája zúgott el a léc fölött. Még Mester lövése adott gon­dot Hegedűsnek, azután Ko­vács bombája szállt a kapu fölé. Szünet után is kezdetben hol az egyik, hol a másik ka­pu forgott veszélyben. Előbb Duschák jó helyzetből löt! mellé, az.után Ur beadását kö­vetően tisztáztak nehezen a Rál»óczi-védők. A 66. percben Horváth kivárt, s oda lett egy nagy helyzet. Viszont a 70. percben góllá érett a mind jobban kidomborodó hazai fö­lény. Horváth beadását Du­schák 10 méterről laposan küldte a hálóba. 2:0. Most már feltartóztathatatlan volt a Rákóczi. A 73. percben Nagy 28, méterről küldött nagy bom­bát a kapura. Győré csak ki­ütni tudta a labdát, az éppen Köves elé pattant, s ö okosan a kapuba gurította. 3:0. To­vább rohamozott a kaposvári csapat. Csak úgy záporozták a hattok, két jó formában levő csapat összecsapását. Szünet után Horváth csatasorba állá­sával még veszélyesebbé vált a kaposvári együttes, amely ebben az időszakbart szemre is nagyon tetszetős dolgokat mutatott be. Ilyen arányban is megérdemelten nyert a ha­zai csapat. Jók: Balogh, Kö­ves, Nagy, Duschák, illetve Bá­tor, Lechner, Mester. KOMÉP-Táncsics SE 3:3 (2:0 te Tatabánya. 800 néző. Dorozsmai. Vezet­KOMEP: Fazekas — Llligics, Fenyvesi, Szován, Kováes, Klaus/, Horváth Gy.. Izing (Hiszékeny), Looker, Czakler (Meggyes!). Hajas. Etizó: Lahns László. Táncsics: Lu- dááiyi — Zsemle, Garamvolgyi, Lukácsi, Horvath I„ Hangai, Lip- ták fPoslás), Horváth II.. Bo­romissza. Mezei, Polyók. Edző; Ju­tási Köbért. Vasárnap kora reggel indult útnak Tatabányára a Táncsics SE. A csapatot szállító autó­busz azonban Somogyaszaló- nál meghibásodott, s a végén 10 órakor egy teherkocsi él ve­zett mentésként. Ezzel utazott a kaposvári együttes, s éppen pattogott a labda Ludányi ka­puja előtt, a védők késleked­tek, s a berobbanó Horváth Gy. három méterről nem hi­bázott. 1:1. Nem sokkai ké­sőbb már a KOMEP vezetett. Jobboldalról rúgtak szögletet a hazaiak, s az előre lopakodó Fenyvesi Ludányi kezei kö­zött fejelt a hálóba. 2:1 a KOMEP javára. Szünet után a Táncsics kez­dett jobban. Elkeseredetten rohamozott az egyenlítésért, s ez csak t íz percet váratott ma­gára. Zsemle ívelt kapu elé egy labdát, s Potyák 8 méter­ről a halóba fejelt. 2:2. Ezt követően lett igazán érdekes, izgalmas a játék. Mindkét ka­pu előtt sok veszélyes helyzet teremtődött. A 75. percben a kaposvári csapat jutott előny­höz. Az újonc Horvath III. hosszú labdaval ugratta ki Me­zeit. aki lefutotta a védőket, s a kimozduló kapus mellett lőtt a jobb sarokba. 3:2 a Tán­csics javára. Mindössze öt per­cig tartott %azon ban az előny, mert a 80. percben a játékve­zető felülbírálva a partjelzőt, szögletet ítélt a KOMÉP ja­vara. Ebből a sző"j°tből Hajas megszerezte a KÖMÉP egyen­lítő gólját. 3:3. csak megérkezett a mérkőzés1 Nem mozgott különösebben kezdetére! Az utazás tehát nem ! mogas szinten a tatabányai a legjobban sikerült, a kezdés J azonban igen. Már az 5. perc­találkozó. viszont ritkán lá­tott érdekes, változatos mér­lövések. A 89. percben a befe-\ben megszerezte a vezetést a kőzést hozott. A Táncsics a jezés is sikerült. A fehérvári I kaposvári csapat. Zsemle lub- \l f'”*° 9°l birtokában hamar védők Kovácsot buktatták a dáiat Boromissza a 16-osról \ védelembe vonult, ez a had- 16-oson belül, a labda azon- belőtte. Liptai: átlepte, s Hor rend azonban nem vált be. Ezt ban Duschák elé pattant, s ö | váth II. jó ütemben érkezve 16 1 követően ismét támadásba len­______» .______________________________________ ‘ 1 dűlt a kaposvári csapat, s így ~ 1 r ~i tudott fordítani l:2-röl 3:2-re. B:ir valamivel több helyzete a i KOMÉP csapatának volt, a ■|döntetlen ménis igazságos. ! Jók: Szován. Kovács. Horváth ji/.. illetve Garamrölnyi, Han­'t gai,' Horváth L, Mezei. NB Kapoly tartja előnyét a megyei bajnokságban □ Somogy/ ■ NÁpta w ék A juniorok élmezőnye a fonyódi várdombra vezető emelke­dővel küszködik. A Balaton Kupa kritérium- | A Balaton Kupa csapa t ver- verseny egyéni eredményei: senyt később értékeli a ver­Felnóttek., 7 kör (egy kör I senybíroság. CSURGÓ—KARAI) 3:1 (1:0) Csurgó. 150 néző. V.: Mates. He­lyenként jó Iramú mérkőzés, a ha­zai csapat megérdemelten nyert. G.: Nagy (2). Mód II.. ill. Lepé­nye. Jók; Szmolek. Kisgéczi. Nagy, I ill. Kreká. Simon. Lepenye'. Vörös István baiatonfenyves— 1 K. GAZDASZ 2:o (0:0) j Balatonienyves. 250 néző. V.: j Fenyvesi, jó iramú. változaios ; mérkőzés, az első félidőben ki- j egyenlített játékkal. Szünet után | felülkerekedett a hazai csapat úgy,- ahogy azt az eredmény alakulása is tükrözi. A 75. percben Lukácsot (K. Gazdász) sportszerűtlenségért a játékvezető kiállította. G.: Bog­dán. Sutories. Jók; Szanyi. Per- necz. Búza. ill. Kovács, Bálint. Ba­logh. Szabó Ernő BABOCSA—BALATONBOGLAR 2:0 (1 :0> I Babócsa. 200 néző. V.: Kornál. | A hazai csapat a két gól mellett i még számos helyzetet is kihagyott, j s megérdemelten nyert a fölényes- i kedö Boglár ellenében. G.: Hajdú : (ll-esből). Orosházi. Jók: Sülé. Orsós. Hajdú, ill. Magyar. Kocsis, Halász. Kovács Tibor K. VASUTAS—LENGYELTÓTI 3:1 (1:0) Lengyeltóti, 200 néző. V.; Zsala- kó. Hetvenöt percig nyílt volt a mérkőzés. Ezt követően mintha a hazaiak elfáradtak volna. A ven­dégek két gyors gólja eldöntötte a mérkőzés sorsát. G.: Kelemen (2). Bakos. ill. Csordás. Jók: Haj- dó. Farkas. Szalai, ill. Sándor. Riba, Újvári. \ Dr. Körmcndy István ISOMOGYTARNÖCA- FONYÖD 2;i (2:1) Fonyód. 150 néző. V.: Márkus. Alacsony színvonalú mérkőzés, melyen a hazaiaknak semmi sem sikerült. A fonyódi csatárok há­romszor is a kapufát találták el. G.: Mólnál-. Nagy. Ul. Markovics. Jók p Novak. Nagy. Hohner. A fo­nyódi csapatban nem akadt ki­emelkedő teljesítmény. I Zákányi Kálmán További eredmények az 11. Nyugati csoportjában: Körmend—SZSE Dó?.sa 3:1, PVÍKf—Soproni Textiles 1:1, Máza-Szászvár—S a bari a 1:0, Dutiaú.iváros—BKV Flőré 1:0, ^akony Vegyész—NIKE Fűzfő 0:0. A bajnokság állása: MARCALI VM-LABOD 2:0 (2j0) 1. Fűzfő 7 4 3 — 18: 6 U Lábod. 200 néző. V.: Bodó. Pá- í 1 2. K. Rákóczi 7 4 2 1 10: 8 10 ratlan balszerencsével kezdett a , 3. Sopron 7 0 1 5 — 8: 4 9 lábodi csapat, előbb Fülöp. majd 4. Gy. Dózsa 7 3 3 1 11: 8 9 Szekeres vétett öngólt. Ezt köve- 1 s. Bakony V. 7 2 4 1 10: 4 8 tőén a marcaliak átgondolt játék- 1 6. Sabaria 7 2 4 1 8: 6 8 kai az eredmény tartására tőre- j 7. BKV Flőfe 7 2 4 1 7: 6 8 kedtek. s a védekező harcmodor- 1 R. M.'-Szászvár 7 3 2 2 7:10 8 nak az enerváltan játszó hazai i 9. KOMEP 7 2 3 2 13: 9 7 együttes nem találta meg ellen§ze- 1 10. Szív. MÁV 7 3 1 3 7 :14 7 rét. Jók: Dunkler. Beck. Ható I. ' 11. PVOK 7 1 4 2 R: 8 6 A lábodi csapatból senki sem j 12. K. Táncsics 7 — 6 1 8: 9 6 emelkedett az átlag fölé. , 13. Dunaújváros 7 1 3 3 5: 8 5 Tóth Sándor 14. Körmend 7 1 2 4 7:12 4 M. LATINCA—K. V. LOBOGÓ 1.0 (1:0) ■ í 15. 16. Cy. Eléktr. SZSE Dózsa 7 7 1 2 2 4 3 7:15 6:21 4 2 Sokat támadott, sok helyzetet is teremtett a hazai csapat. végül Huszár gólja döntött. Jók: Ent­brecht. Vadászi, Simon, ill. Páti, Hornyák. Kjsborsó Imre KAPOLY—TASZAR 2:1 (1:0) Kapoly, 200 néző. V.: Aumann. A szívósan védekező taszáriak el­len biztosabban győzött a hazai együttes, mint ahogy azt az ered­mény mutatja. A vendégek harc­modora miatt nem alakulhatott ki tetszetős játék. G.: Kováes. Pin­tér, ill. Gallovlcs. Jók: SzŐcs. Pin­tér. Szabó. Savanyó, Farkas, ill. Szabó, Fábián, Ritter. Erdősi. Kálmán Ferenc Toto A totó 13 plusz 1 találatos szel­vénye: 122xx21x2xlix plusz 1. 13 és 13 plusz 1 találatos szel­vény nem volt. 12 találatos 9 da­rab akadt, nyereményük egyen­ként 141 475 forint. A il találatosak nyereménye 2326 forint, a 10-esek- re 292 forint jut. A 40. hétre átmenő jutalomösszeg i 64)3 179 forint. I