Somogyi Néplap, 1973. május (29. évfolyam, 101-125. szám)

1973-05-03 / 101. szám

NB III... NB III... K. Vasas—Mezőfalva 1:1 (1:1) Kaposvár, 400 néző. V.:i Szoboda. Kaposvár: Kormos — Matán, Pa­taki, Marosi (Ernyes), Mali (Csu- ] por), Herbei, Molnár, Bíró, Búr- j csa, Fülöp, Túli. Edző: Csanda j István. Mezőfalva: Kulcsár — Bir- tucs, Raffer, Horváth, Farkas, Kő­vári, Erdélyi, Pólya, Harangi, Jockl, Bártfai (Virágh). Edző: Kő- , halmi István. 17. perc: Hibázott a Vasas. Burcsa Harangihoz továbbí­tott, aki zavartalanul lőtt a i bal alsó sarokba. 0:1. 43. -vére: Formás hazai > tá­madás végén Túli egyenlített. 1:1. Végig Vasas-fölény jelle­mezte a találkozót, a vendé­gek vezető gólja azonban megvazarta a kaposvári csapa­tot, s a végén meg kellett küz­denie a döntetlenért is. Jók: Matán, Herbei, Túli, ill. Kul­csár (a mezőny legjobbja), Kővári, Harangi. Paksi Kinizsi—Lábod 3:0 (2:0) Pák, 300 néző. V.: Schneider. | Paks: Márkus — Bakó, Kiss, Kő­vári, Váczi, Somodi, Kajári, Ke­resztes, Koltai, Csorna, Vese. Lá­bod ; Márkus — Németh, Filiszár, Szekeres, Kovács, Csabi, Nemes, Dorogi, Lieber, Fülöp, Kozma. * ÖKÖLVÍVÁS A Zalka SE nyerte a Steinmetz Kupát Csorna, Bese, Somodi volt a i gólok sorrendje, s már az 55. percben kialakult a végered­mény. Az eredmény biztos ha­zai győzelmet mutat, a me­zőnyben azonban a Lábod vé­gig egyenrangú ellenfele volt a hazai csapatnak. A kapu előtti nagyobb határozottság döntött. Jók: Kiss, Somodi, Csorna, ill. Márkus, Filiszár, [ ATLÉTIKA Teljes baranyai siker az ifjúsági Nb I B nyitányán Zalaegerszegen két napon, át küzdöttek Baranya, Zala és Somogy ifjúsági atlétái az NB I B nyitányán. A torna a tel­jes baranyai siker jegyében | zajlott le. Somogy fiú- és lánycsapata kettős vereséget szenvedett. Kozma, Ferstek és Budai súlyc6oportgyőztes Pécsen három napon át tar­tott a Steinmetz Kupa nem­zetközi ökölvívó torna küzde­Lieber. További eredmények a Dél­nyugati csoportban: Máza- Százszvár—Vasasi Bányász 2:0, Mohács—Volán 12. SC 1:1, Pé­csi BTC—Nagymányok 2:0 PEAC—Steinmetz SE 0:0. Fiúk: Baranya—Zala 119:92, Baranya—Somogy 129:83, Zala—Somogy 118,5: 92,5. Lányok: Baranya—Zala 79:56, Baranya—Somogy 78:57, Zala—Somogy 69:66. Biztos kaposvári győzelem Táncsics SE—Székesfehérvári MÁV Előre 3. 0 (2:0) A Táncsics vezető gólja. Már a 4. percben székesfehérvári háló. Kaposvár, 800 néző. V.: He­gedűs. Kaposvár; Gilián — Zsemle, Ga- ramvölgyi, Cs, Horváth, Lukácsi, Hangai, Vábró, Angyal (Papp), Mezei, Boromissza (Lipták), Kele­men. Edző: Jutási Róbert. Sz.-fe- hérvár; Paulusz — Karsai, Bátor, Szabó, Mester, Horváth, Reveland, Pataki, Leltner, Bőke, Ür. Edző: Balogh László. Már a 4. percben gólt értei a lendületesen kezdő Táncsics. Zsemle ívelt a fehérvári kapu elé, ahol nagy tumultus kere­kedett, s a szemfüles Vábró megtalálta a lábak között a rést. 1:0. A 10. percben to­vább növelte előnyét a kapos­vári együttes. Korszerű táma­dás végén Kelemen közelről laposan lőtt a hálóba. 2:0. A két gyors gólt követően a Táncsics átrendezte sorait. Most már szóhoz jutottak a vendégek is. A 18. percben Űr célozta meg a kaput, de lövésében nem volt erő. Az ellentámadásnál Boromissza éles fejesét hárította Paulusz. A másik oldalon egy Bőke- bomba adott gondot Gilián- nak. A közönség azon bosszan­kodott, hogy a Táncsics táma­dásai rendre elakadták az el­lenfél lestaktikáján. A 43. percben Hangai egy kapufáról visszapattanó labdát a hálóba fejelt. A játékvezető előbb gólt ítélt, majd a vendégek reklamálására, a partjelző megkérdezése után megváltoz­tatta döntését és lesnek mi­nősítette az esétet. Szünet után fehérvári soro­megrezdült a zat következett. Negyedórán át alig szabadult fel a Táncsics kapuja. A 67. percben Reve­land már csak Giiliánnal állt szemben, de öt méterről a ka­pusba bombázott. A 70. perc­ben Lipták szabadrúgása a ka­pufát súrolta. A 79. percben végleg eldőlt a mérkőzés sor­sa. Lipták két védő mellett el­húzott, beadott és Papp élesen lemsorozaba, amelyen a K. Dó- . zsa hat versenyzővel vett részt. A papírsúlyú Kozma, a légsúlyú Ferstek és a váltó- súlyú Budai ' súlycsoportgyőz­tesként fejezte be a küzdel­meket. Különösen rangos dön­tő volt a Budai—Láng (Stein­metz SE) összecsapás. A nemzetközi torna pont­versenyét a Zalka SE nyerte 26 ponttal, 2. K. Dózsa 15, 3. Steinmetz SE ugyancsak 15 ponttaSL ASZTAUTENTSZ VB L K Miskolci ÉMTE 19:6 Miskolcon került sor a két NB I-es vidéki csapat találko­zójára. A kaposvári együttes a váltnál könnyebbem, győ­zött. Csak Beleznaival nem bírtak a mnieimik. Gy.: Péter, Balázs, Séra, Szálinger (4—4), Ivusaa ütiL Beieanza (5), DuibéczL A barcsiaké a Szabad Föld Kupa Felezer barcsi szurkoló, nyolc barcsi gól a Népstadionban Totó A totó 13+1 találatot, szel­vénye : x, x, x, x, 2, 2, 1, 1, 2, 1, 1, x, 2, +x. 13 talólatos szelvény két da­rab volt, a nyeremény 401 926 farint (13 plusz 1-es nem volt). A 12 találatosokra 19139 fo­rintot, a ll-esekre 1510 forin­tot, a 10 találátosokra 250 fo­rintot fizetnek. Barcs labdarúgói és szakve- | zetői »hivatalos minőségben« j először jártak a Népstadion- j ban. Szóvári György, a Barcsi SC korábbi edzője, aki belátó- | gatott a fiúkhoz az öltözőbe. , megilletődötten nézegette a J pompás öltözők falait, a kor­szerű berendezési tárgyakat. — Most már csak játszano- { tok keli — buzdította a fiúkat j a, korábbi edző. A mostani mester, Mayer György pedig idegesen járt- j kelt a stadion toronyépületé­ben. Minden összejött a Sza­bad Föld Kupa döntő előtt. Az utolsó pillanatban derült ki, ! hogy csak az egyik garnitúra fölszerelést hozták el Barcsról, s pontosan olyan színű mezt, mint amilyet az ellenfél, a Hajdúböszörményi Gépjavító j is húzott. Némi szaladgálás után előkerült egy zöldszegé­lyes fehér mez (örültek is en­nek a Fradi-szurkolók a lelá­tókon), megtörtént a mezcsere, s már indult a csapat bemele­gíteni. amikor felrobbant egy 1 szódásüveg. — Most már nem lehet sem­mi baj, ha ezt a' kettőt meg­úsztak — mondta Mayer j György, aki már korábban ki- ] jelölte a pályára lépő tizen­egyet. s a kispadon helyet fog­laló tartalékokat. — Bízom a fiúkban. Nekünk a kupában általában jól megy. A készülődő csapatban egyéb- | ként nyolc olyan játékosom van, akikkel korábban a Paj­tás Kupában sorozatban há­romszor nyertünk. Pintér, Winkler, Gulyás. Börcsök, Tóth, Dóczi, Otartics meg Hoffer kezdte a Pajtás Kupá­ban s ma a barcsi csapat ál­landó tagja. A kivonuló csapatokat alig kétezer néző köszöntötte a sta­dion lelátóin. Közöttük mint­egy félezer barcsi, ők autóbu­szokon, vonaton, személygép­kocsikon kísérték el csapatu­kat a Szabad Föld Kupa dön­tőre. kiszurkolni a győzelmet. ‘ Sikerült. BARCSI SC—HAJDÚ­BÖSZÖRMÉNYI GÉPJAVÍTÓ 8:3 (3:1) Népstadion, 2900 néző. V.: Nagy B. Barcs: Bódis —■ Pintér, Kuczkó, Kiss, Karsai, Winkler, Gulyás. Börcsök (Otartics), Gyergyák (Hoffer), Tóth, Dó­czi. A böszörményiek csak az el­ső tíz percben ijesztgették a barcsiakat. A 10. percben négy egymást követő szögletet rú­gott a Gépjavító csapata, az­után a 12, percben Gulyás fu­tott el nemekül, beadott és Dóczi egyből lőtt a hálóba, s lett 1 :0. A 26. percben ismét Gulyás játszotta be magát a 16-oson belülre, amikor fel­vágták. Vitathatatlan 11-es. ezt Tóth értékesítette. 2:0. Er­re a gólra Kovács a 30. perc­ben válaszolt, de nem sokkal később Gulyás—Gyergyák összjáték után az utóbbi beál­lította a félidő végeredményét, 3:1. A második félidőben a szél­től támogatott barcsi csapat fél órán át azt csinált a pá­lyán, amit akart. Winkler, Gyergyák, majd ismét Gyer­gyák, aztán Tóth lőtt gólt. 7:1. A nyolcadikat az a Gulyás sze­rezte. aki előzőleg hat gól elő­készítésében játszott főszere­pet. Már zúgott a »Szép. volt, fiúk!«, amikor a hajdúböször­ményi Bíró és Gál góljai kö­vetkeztek, s lett 8:3. Ezzel a Barcsi SC vehette át az 1972— 73. évi Szabad Föld Kupát. Pandur Ferenc elnök és a ve­zetőség többi tagjai megérték az öltözőbe cipelni a serleget, a teljes sportfelszerelést, a Szabad Föld és a MBDOSZ szakszervezet ajándékait^ ; Valóban »szép volt, fiuk«! K. S, lőtt a hálóba. 3:0. Ismételt a Táncsics, mint legutóbbi hazai mérkőzésén, most is gyors két gólt rúgott a csapat, s a biztos vezetés birtokában megerősítette vé­delmét. így a MÁV Előre is sokat támadott, a fehérvári csatárok azonban pontatlanul lőttek, összességében a táma­dásban és a védekezésben egy­aránt jobb volt a Táncsics. Győzelme teljesen megérde- i melt. Jók: Cs. Horváth, Mezei, I Kelemen, ill. Mester, Horváth, Pataki. További eredmények: Pécsi , Bányász—Zalaegerszegi Do- ! zsa 4:1, Pécsi VSK—Fűzfő 2:1, I Olajbányász SE—Sabaria Ci- * pőgyár 2:1. „Mit ér az öreg csatár?..." lljabb hely csere a megyei bajnokság élén Érdekes kilencven percnek lehetett szemtanúja május 1-én Kaposváron ötezer szurkoló. A K. Rákóczi 50 éves jubileumi ünnepségeiben kapott helyet az öiegfiúk válogatottjának kaposvári bemutatkozása. A kaposvári vezetők Buzáiiszky Jenő »kapitányon« keresztül mindenkit meghívtak a ka­posvári íutJballparádéra. Aki itthon tartózkodik és egészsé­ges (Bozsik például beteg), ele­get is tett .az invitálásnak. Az is helyes döntés volt a Rákóczinál, hogy Hidegkúti ék ellenében nem a mai Rákóczi csapatát szerepeltették, -hanem a K. Rákóczi óregjeit. Ezek i vannak szép számmal. S ' mondhatjuk, csaknem teljes lett volna a névsor, ha például a nézőtéiren helyet foglaló Hor- ! váth (Hupci) is magára öltöt­te volna a 11 -es számú mezt. Mint az egykori idők kitűnő kaposvári csatára mondta, szí­vesen beszállt volna, ha szói- I nak neki . . . Azután szintén az »öregfiúk« sorába tartozó Harangozó, j az , ismert játékvezető sípjába fújt, s jelt adott a kezdésrei. A kaposvári és a magyar labda­rúgás egyik nagy öregje, A Var Ricsi indította el útjára a ke­rek bőrlabdát, hogy 'annak zsonglőréi sokáig felejthelét len másfél órái adjanak a fjiit : ball kedvelőinek. BABÓCSA—FONYÓD 7:0 (3:0) Babócsa, 200 néző. Vezette: Farkas. Naigyon elemében volt a ba- bócsai csapat, amely, ha hely­zeteit még jobban kihasználja, akár kétsizájnjegyű győzelmet arathatott volna. G.: Hajdú (3, kettőt ll-esből), Takács, Horváth. Orsós, Vangyija. Jók: | Kiss a mezőny legjobbja, Orosházi, Hajdú. A fonyódi csapatban nem volt kiemelke­dő teljesítmény. Kovács Tibor SOMOGYTARNÓCA— LAT INC A SE 2:0 (Ifi) Somogytairnóca, 200 néző. Vezette: Kovács Gy. A két védelem közti kü­lönbség döntött a végig ke­mény, de sportszerű mérkő­zésen. Helyzetei is inkább a somogytarnócai csapatnak adódtak. G.: Bancsik I., Nagy. Jók: Kát-ai, Pintér. Novak, Bencsdlk I., illetve Szabó Kett- nier, Simon. Novak József KAPOLY—TASZ AH 1:1 (0:0) Kapoiy, 200 néző. Vezette: Buzsáiki. Somogyi Néplap Nyolc-kilenc emberrel vé­dekezett a ’ vendégcsapat, amelynek a 86. percben sike­rült egyenlítenie. G.: Soós. il­letve Gallovics. Jók: Szőcs, Szabó, Soós, Savanyó, illetve Ritter, Jónás. Kálmán Ferenc MARCALI VM—KARÁD 1:0 (1:0) Marcali, 300 néaő. Vezette: Tóth Gy. Véigig sportszerű mérkőzés volt, amelyen keményen, de nem sportszerűtlenül véde­keztek a vendégek. Mindkét oldalon sok helyzet kimaradt. A marcali csapatból Kusz egyet értékesített. Jók: Kozá- ri, Kusz. Kiss. Darnyi. illetve Keresztes, Réka, Ka veczkn. Kálmán Sándor CSÖKÖN YAVISONT A— CSURGÓ 3:1 (1:0) Csokonyav.isonita, 100 néző. Vezette: Komái. Végig jobban játszott a ha­zai együttes, amely meglepte a talán, kissé el is bizakodott csurgói csapatot. G.: Édar, Márkus (ll-esből), Molnár, il­letve Szabó I. Jók: Hornai, Edier, illetve Vlaszák, Szabó II. Szőllös Gyula BALATONBOGíLÁR— SOMOGYI B SE 0:0 Balatoniboglár, 150 néző. Ve­zette: Kreimer. Végig csapkodó játék jelle­mezte a mérkőzést. A vendé­gek — ügyesen — taktikai sza- bálytailianságokka-l törték meg a hazaiak nem túl nagy len- j dütetét. Jók: Pordán. Takács, ! Kalász, illetve Meraies, Fésűs. Sági. Kollár József BALATON FENYVES- LENGYELTÓTI 1:0 (1:0) K RÁKÓCZI II.— K. VASUTAS 3:1 (2:0) BARCS—TÁNCSICS II. 1:6 (0:4) . A megyei bajnokság állása: 1. Marcali VM 2. Barcs 3. Latinca SE 4. Ka paly 5. Taszár 6. K. Vasutas 7. Karád 8. S.-tarnóea 9. B.-boglár 10. B.-fenyves 11. Lengyeltóti U. Csurgó 13. Babócsa 14. Fonyód 15. Somogyi BSE 16. Cs.-visorvta 23 14 23 12 23 14 22 12 23 12 23 11 22 10 22 10 23 10 7 4 2 7 6 4 6 5 7 5 5 7 3 9 3 10 5 10 4 11 3 U 5 12 2 14 4 15 2 19 46:36 32 42:19 ;« 62:27 30 54:22 30 46 :25 30 1 40:28 29 , 33:32 25 | 40:39 23 | 3S:40 23 : 25:32 21 ! 33 :40 20 ; 39 :41 19 , 37:59 17 | 34:48 16 31 :73 12 ; 29:70 6 1 Táncait* II 36 22 3 1 93:19 49 — ---------------— R ákod» h m M 1 T 1MHÍ H swxtva .., Ok M öregfiuk. Ugye ismerős a reek ? Szemüveggel meg elhízva, megkopa­(U. ... í. Pedig az idő nem vonult el nyomtalanul az egykori »aranycsapat« tagjai fölött sem. Jó néhány kilő plusz is jelentkezik csaknem vala­mennyi játékosnál. A labda »bűvölése- azonban — a je­lekből ítélve — nem okoz kü­lönösebb gondot Budainak és társainak. Mathesr/. meg Mé­szöly pedig még ma is befér’3 1 egyik-másik NB I-es csapa- l tunikba. > No és a mieink. Mózsi Imre I őszbe boruilt haja bizony kér-, lel'hetetl-enül tükrözi az iri i múlását. Márkus — már ami a ••haját« illeti — veteks»' . j Rapp Imrével. Csak ma irri - ] nem olyan ruganyos, mint a 1 nak idején. Tapsoltunk mi- annyiuknaik. A hangyaszorgal­mú Gergelynek, Molnár £■-' nyinak meg Szigeti János», a matematikai pontossá» számító Szili Ferinek. Azts két ragyogó kapusnak: Kov úgy tűnik, dacol az idővel. r folytatta május 1-én. ahol 1 utóbb abbahaiavta. Tóth P- bravúros védései fe'ü'imú' az aktív játékos korab?!' » dukcióit is. Jogos volt a őket illető taps. mint ah dicséretesnek bizonyult a 1" dem-ényezés, hogy egy ily népünnepen gyönyörködhas sunk a futball szépségeibe» Mert ezt jelentette az öreg­fiúk kaposvári mérkőzése. ÖREGFIÜK VÁL.— K. RÁKÓCZI ÖREGFIÜK 3:1 (2:0) Kaposvár, 5000 néző. Vezet­te : Harangozó. G.: Szőj ka, Machos ll-esből. Mészöly, illetve Mar-tin. A két csapat: Válogatott: Grosdes — Bu zámsziky, Mészöly, Várhid . Mat.he&z, Berendd, Budai, Hi­degkúti (Raduly), Szőj ka. Machos, Szimcsák (Pál). K. Rákóczi: Kovács — Tóth K.. Szigeti, Molnár, Gergely, Bíró. Herbei. Szőllősi, Göncz. Mózsi. Saenifcgróti. Csere: Tóth D„ Szi­li, Va.lkó, Nagy T„ Márkus. Martin, Jeaeri, Barte, Páliul-