Somogyi Néplap, 1972. április (28. évfolyam, 78-101. szám)

1972-04-11 / 84. szám

Az NB I vasárnapi meglepetése: Egri győzelem Pécsen Szombaton meglepetéssel kezdődött a labdarúgó NB I huszadik fordulója. A Fáy ut­cában a Rába ETO lelépte a Vasas csapatát, amely ismét »•kispesti« formában játszott. Vasárnapra is maradt egy csattanó. A kiesés elkerülésé­ért küzdő Egri Dózsa váratla­nul és biztosan verte pécsi testvércsapatát. Nagyon jól jött ez a két pont az egrieknek,, a Pécsnek pedig — ha így foly­tatja — szintén a kiesés ellen kell küzdenie. A többi mérkőzésen már a papírforma érvényesült. Az Üjpesti Dózsa nehezen ugyan, de nyert Soroksáron; a má­sodik félidőben nagyon kétsé­gessé vált a győzelem. A Bp. Honvéd nem tudta megismé­telni a Vasas elleni jó játékát, de így is jobbnak bizonyult az MTK-nál. Tatabányán a bá­nyászrangadón a hazai együt­tes jobbnak bizonyult, mint komlói ellenfele. Salgótarján azt bizonyította, hogy a múlt heti gyengébb- szereplése csak pillanatnyi kisiklás volt Biz­tosan nyert a Ferencváros. A bajnoki táblázaton sok változás nem történt. Érik az Ü. Dózsa újabb bajnoksága, hiszen a lila-fehérek változat­lanul 7 ponttal vezetnek. Ádáz harc dúl viszont a kiesés elke­rüléséért Az MTK mellett a Diósgyőr és a Szombathelyi Haladás van nehéz helyzetben, de nem érezheti magát bizton­ságban az Egri Dózsa és a Pécsi Dózsa sem. Tatabánya—Komló 2:1 (2:1) Tatabánya, 5000 néző. V.: Csernefalvi. G.: Takács (2), ill. Juhász. FTC—Haladás 3:1 (1:0) Népstadion, 8000 néző. V.: Halász. G.: Branikovits (2), Albert, ill. Bíró. Salgótarján—Diósgyőr 3:0 (1:0) Salgótarján, 6000 néző. V.: Palotai. G.: Kmetty, Jeck, Ko­vács. Bp. Honvéd—MTK 1:0 (1:0) Kispest, 10 000 néző. V.: Bi- róczky. G.: Kozma. Eger—Pécsi Dózsa 2:0 (1:0) Pécs, 4000 néző. V.: Nagy B. G.: Kovács F., Vígh. Ű. Dózsa—Egyetértés 2:1 (2:0) Soroksár, 10 000 néző. V.: Tapolczai. G.: Bene (2), ill. Szuromi (11-esből). A labdarúgó NB i állása: 1. Ü. Dózsa 20 15 4 1 57:18 34 2. SBTC 20 10 7 3 34:20 27 3. FTC 20 11 4 5 42:19 26 4. Bp. Honvéd 20 10 5 5 29:18 25 5. Tatabánya 20 8 7 5 32:26 23 6. Vasa« 20 8 6 6 32:26 22 7. Rába ETO 20 6 8 6 25:31 20 8. Komló 20 6 8 6 19:32 20 9. Egyetértés 20 5 8 7 20:21 18 10l Csepel 20 6 6 8 20:26 18 11. Videoton 20 7 3 10 20:20 17 12. Pécs 20 4 8 8 10:15 16 13. Eger 20 5 5 10 23:29 15 14. Haladás 20 4 5 11 21:32 13 15. DVTK 20 5 3 12 21:35 13 16. MTK 20 3 5 12 13:31 11 Már négy pont a K. Táncsics SE hátránya * Erik a Szekszárd NB ll-es bajnoksága Ügy érezzük, sorsdöntő for­duló volt a 19. a labdarúgó­bajnokság II. osztályában a Táncsics SE számára. A kapos­vári csapat nagy küzdelemben, nem kis balszerencsével, de vereséget szenvedett Szombat­helyen, s ezzel már négy pont hátrányba került az előtte ál­Zalaegerszeg az 1NB I B élén Sokan szurkolnak Somogy­bán a szomszédos Zala megye reprezentatív csapatának, a ZTE-nek, amely — hogy úgy mondjuk — itt nőtt fel a sze­münk előtt igazi nagy csapat­tá. Az NB I B osztály 23. for­dulójában a zalaegerszegiek újabb győzelmet arattak. Ha­zai pályájukon 8500 néző tap­solhatott a Kaposváron is is­mert Szabó tizenegyes góljá­nak, amely nem csupán a Ganz-MÄVAG elleni győzel­met jelentette, hanem azt is, hogy az egerszegi csapat a bajnokság élére ugrott. Az ed­dig vezető SZEOL ugyanis folytatta döntetlensorozatát. A másik ellenlábas, a Dunaújvá­ros pedig kikapott Békéscsa­bán, így most a ZTE jobb gól- különbségével megelőzi a Sze­gedet. E két csapatnak há­rom pont előnye van az őket követő Dunaújvárossal szem­ben. Békéscsaba—Dunaújváros 1:0, Pécsi Bányász—Debrece­ni VSC 2:1, Zalaegerszegi TE— Ganz-MÁVAG 1:0, Szállítók— Várpalota 3:0, Kecskemét—Vo­lán 3:3, MÁV-DAC—Szolnok 3:0, Oroszlány—Özd 3:1, Pénz­ügyőr—Dorog 1:0, SZEOL—Bp. Spartacus 2:2. Az NB I B állása: L ZTE 23 14 6 3 46:17 34 2. SZEOL 23 14 6 3 49:26 34 3. Dunaújváros 23 U 9 3 27:13 31 4. MÁV DAC 23 10 10 3 37:22 30 5. Debrecen 23 11 7 5 24:14 29 6. Bp. Spartac. 23 8 10 5 27:26 26 7. Békéscsaba 2.'5 8 9 6 30:26 25 8. Kecskemét 23 8 7 8 43:37 23 9. Dorog 23 7 9 7 23:22 23 10. Oroszlány 23 7 8 8 36:33 22 11. Várpalota 23 6 8 9 19:29 20 12. Szolnok 23 6 7 10 26:32 19 13. Volán 23 5 9 9 31:38 ld 14. Pénzügyőr 23 5 8 10 20:38 18 15. Szállítók 23 6 6 11 25:40 .18 16. Ganz-MÁVAG 23 4 7 12 19:31 15 17. Ózd 23 5 5 13 19:38 15 18. P. Bányász 23 4 5 14 2űL :45 13 lókkal szemben. Még tizenegy mérkőzés visszavan, de meg kell mondani: igen nehéz hely­zetbe került a csapat! Sokat emlegetik manapság Kaposváron a szomszédos Tol­na megye legjobb csapatát, a Szekszárdi Dózsát. A kaposvá­rinál is szerényebb adottsá­gokkal rendelkező Szekszárdon jól csinálják. Az Sz. Dózsa biz­tosan halad az NB I B felé. Már öt pont az előnye. Savaria—K. Táncsics 1:0 (0:0) Szombathely, 800 néző. V.: Marton. Savaria: Varga F. — Virágh, Varga I.., Geicsnek, Sümegi, Mol­nár, Koczor, Gelencsér, Jankó, Nagy, Gangli. Edző: Tölgyesi Jó­zsef. K. Táncsics: Bajkai — Né­meth, Szebeni, Kaufmann, Pál, Vágó, Lipták (Bóth), Angyal, Prei- singer (Lukácsi), Korom, Ür. Ed­ző : Tóth József. Kitűnő labdarúgó-időben, jó talajú pályán biztatóan kez­dett a Táncsics. A 10. percben Angyal bombalövését Varga F. csak bravúrral tolta szög­letre. Aztán Ür bombája zú­gott el a jobb felső sarok mel­lett. A félidő hátralevő szaka­szában is inkább a Táncsics veszélyeztetett. Bajkainak nem sok dolga akadt Szünet után a 10. percben az első félidőben megsérült Lipták lebicegett a pályáról. A 13. percben Preisinger sérült meg. A cseréket követő zűrza­varban Németh a felfutó Ganglit buktatta a 16-oson be­lül. A büntetőt Nagy értékesí­tette. 1:0. A 18. percben Roth- nak lett volna alkalma egyen­líteni. Már csak a kapussal állt szemben, aztán mellé gu­rított. Hasonlóképpen járt An­gyal is, akinek a kapus fölött átemelt labdáját a léc hárí­totta. A 80. percben a hazaiak növelhették volna előnyüket, Marton játékvezető ez alka­lommal túl szigorúan ítélt meg egy büntetőt a hazaiak javára. Ismét Nagy állt a labdának, lövését azonban Bajkai bravú­rosan kiütötte. A pályán más érdemleges esemény nem történt, de levo­nuláskor a kaposvári Szebe­ni tiszteletlen megjegyzést tett a játékvezetőre. Marton bíró erre közölte, hogy a kaposvári játékost kiállítottnak tekinti. Nem mozgott különösebben magas szinten a találkozó, amelyen a Táncsics SE idege­sen játszott. Talán ezért is ma­radtak ki az abszolút gólhely­zetek. A hazai csapatnak nem volt vesztenivalója, ezért a Sa­varia nyugodtan futballozott, és ezzel nyert. Jók: Varga L., Virágh, Jankó, ill. Vágó, Pál, Angyal. További eredmények az NB II Nyugati csoportjában: Győ­ri Dózsa—PVSK 1:0, KOMÉP —Ajkai Bányász 1:0, Szekszárd —Bakony Vegyész 2:0, Almás­füzitő—Zalaegerszegi Dózsa 2:0, Fűzfő—Székesfehérvár 3:1, Bauxitbányász—Olajbányász (Nagykanizsa) 5:1, Pécsi Érc­bányász—Pápai Textiles 1:0. Az NB H Nyugati csoport állása: NB III... NB III... A Bőrgyár végig fölényben játszott, mégis a ll-es juttatta elsősorban a győzelemhez. A MEDOSZ unottan játszott ezen a mérkőzésen. Jók: Fiegler, Görgényi, Gyurkovics, Palotai, ill. Márkus, Hadi. További eredmények a Dél­nyugati csoportban: Nagymá- nyok—Bonyhád 1:0, Dombóvár —Volán 2:0, Mohács—Máza- Szászvár 2:2, a PEAC—Stein­metz mérkőzést az egyetemi csapat és a Steinmetz megál­lapodása alapján később játsz- szák le. ÉSZAKNYUGATI CSOPORT: Siófok—KÖFÉM 1:0 (1:0) Székesfehérvár, 300 néző. V.: Vörös. Siófok; Kálmán — Üjvári, Szi­lágyi, Horváth I., Meggyes, Ba­bán, Erdei, Horváth II., Kapitány, Takács, Soós (Schádl). Edző: Papn Gyula. KÖFÉM: Hargittai — Gaf- lai, Kerék, Fogarasi, Poor, Balia, Németh (Dudás), Keszthelyi, Biha­ri, Farkas, Simon. Edző: Kárász Endre. 35. perc: Korszerű támadás végén Erdei a kaputól mint­egy 22 méterre váratlanul lö­vésre szánta magát, a jól el­talált labda egy védőt érintve vágódott a jobb sarokba. 1:0. Alacsony színvonalú, de jó iramú és változatos mérkőzé­sen a bátor támadójátékot nyújtó Siófok meglepte a ha­zaiakat. Az 1:0-ás vezetés bir­tokában viszont az S. Bányász megerősítette védelmét. Hogy sikerrel, azt az eredmény mu­tatja. Jók: Újvári, Szilágyi, Horváth I, Erdei, ill. Kerék, Bállá, Keszthelyi, Simon. Kapoly—SoproD 2:1 (2:1) Kapoly, 300 néző. V.: Ko­vács Gy. Kapoly: Dobos — Szabó, Csáki, Kertész, Dobián, Johann, Kovács, Puha, Kátai, Soós, Kránicz. Edző: Kálmán Ferenc: Sopron: Babos — Göndöcs, Drázsnyák, Horváth, Já- ger, Princzesz, Benke (Bild), Ab- rahám, Lipóth, Németh, Csuti. Ed­ző: Hemmer Károly. 20. perc: Csuti szaladt el, középre ívelt, és Benke szép fejessel a vendégcsapatnak szerzett vezetést. 0:1. 21. perc: A gólt követő tá­madás végén Sós vezette fel a labdát, a jó ütemben érkező (Folytatás az 5. oldalon.) A Pécsi Porcelán nagy küzdőképességének köszönheti, hogy pontot vitt haza a K. Vasas pályájáról. A sötét mezes pé­csi védők általában könnyen rombolták a kaposvári roha­mokat. Minden labdáért kemény harc folyt a K. Rákóczi—P. Hslyiipar rangadón. Rendre a kaposváriak kerültek ki győztesként az ösz- szecsapásokból. Ezért is lett övék a győze­lem. KÖFÉM csa­patát — ez al­kalommal Fe­hérváron. A kiesés ellen küzdő kapolyi- ak, úgy tűnik, nem adták fel. Ezért tudott győzni a Kiss J. SE az egyik legjobb közép­csapat (nem­régen még baj­nokjelölt) Sop­roni VSE elle­nében. Pontot vesztett az él­lovas Győri Elektromos Tatán. A labdarúgó NB III-as baj­nokság Délnyugati csoportjá­ban nagy fontosságú rangadó mérkőzésre került sor vasár­nap Kaposváron. A bajnokság első helyezettje, a K. Rákóczi az egy ponttal mögötte álló Pécsi Helyiipar csapatát fo­gadta. Bizonyára a K. Rákó­czi múlt heti gyengébb játéka hozta magával, hogy csupán 1200 szurkoló volt kíváncsi a csoportrangadóra. Pedig a K. Rákóczi most jól játszott, meg­lepően biztosan nyerte a der­bit, s ezzel meg is ugrott a mezőnytől. Most már 3 pont az előnye. A délnyugati csoportban a többi csapatnak már nem ment ilyen jól. A K. Vasas szom­baton soványka döntetlent ért el a sereghajtók között tanyá­zó P. Porcelán ellenében. A lábodiak hagyománya a Pécsi Bőrgyár ellenében megszakadt, most kikaptak. Nem adta meg magát egykönnyen Szekszár­don a Barcsi SC, de a végén mégis vesztesként vonult le a pályáról. Ezen a játékhéten az Észak- nyugati csoport somogyi csa­patainak ment valamivel job­ban. A Siófoki Bányász ismét legyőzte a Székesfehérvári Somogyi Népláp DÉLNYUGATI CSOPORT K. Rákóczi—- P. Helyiipar 2:0 (1:0) Kaposvár, 1200 néző. V.: Láng. Rákóczi: Baksics — Kiss, Agfal­vi (Pintér, Németh), Savanyú, Ba­logh, Báli, Horváth, Márton, Nagy, Szöllősi, Laczkovics. Edző: Váradi Lajos. Helyiipar: Jankovics — Bogdán, Móricz dr., Földesi (Buk- szár), Koller, Rideg dr., Szigeti, Vincze, Radó, Harsányi, Tassi. Ed­ző: Kresz Sándor. 5. perc: A hosszabb szünet után újból csatasorba állt Ág­falvi sérülése kiújult. Váradi edző Pintért küldte be a he­lyére, aki két perc múlva szin­tén megsérült, ekkor állt be Németh. 24. perc: Móricz dr. rosszul sikerült hazaadását Szöllősi elcsípte, a kapust is becsapva lőtt a hálóba 1:0. 72. perc: Balogh hosszú lab­dával ugratta ki Szöllósit, aki 12 méterről beállította a vég­eredményt. 2:0. A mérkőzés elején bekövet­kezett sajnálatos sérülések sem zökkentették ki a játékból a Kaposvári Rákóczi együttesét, amely a rangadón lényegesen jobban játszott, mint egy hét­tel korábban. A látottak alap­ján akár nagyobb arányú is lehetett volna a győzelme. Jók: Savanyó, Balogh, Márton, Szöl­lősi, ill. Móricz, Vincze, Szi­geti. Szekszárd—Barcs 2:1 (0:0) Szekszárd, 300 néző. V.: Kö- vesi. Sz. Vasas: Molnár — Tárnoki, Hegyi (Bodnár), Fiath, Kovács, Fehér, Majsai, Huth (RÓstási), Papp, Dobos, Lelovics. Barcs: Tóth — Kiss, Karsai, Winkler, Semsi, Lóczi, Szokol, Bácsovics (Pintér), Gyergyák, Horváth, Ker­tész. 50. perc: Kertész—Gyergyák összjáték után az utóbbi lőtt a hálóba. 0:1. 70. perc: Nagy kavarodás kerekedett a barcsi kapu előtt, végül is Majsai a kapuba ko­torta a labdát. 1:1. 80. perc: Kisst a játékvezető kiállította. 86. perc: Majsai lesen kap­ta a labdát, a barcsi védők, ahelyett, hogy utánairamodtak volna, lest reklamáltak, Tóth kapus már tehetetlen volt. 2:1. A mérkőzés nagy részében jól és fölényben játszott a Barcsi SC, Kiss kiállítása azon­ban megzavarta a csapatot. Jórészt Kiss fegyelmezetlensé­ge okozta a BSC vereségét, mert az egyik pontra rászol­gált volna. Jók: Molnár, He­gyi, Fiath, Majsai, ill. Tóth, Winkler, Kertész, Horváth. Pécsi BTC—Lábod 2:0 (0:0) Pécs, 100 néző. V.: Szalai. PBTC: Seres — Lévai II., Fieg­ler, Horváth, Kincsei IL, Gergői, Görgényi, Huszti, Gyurkovics, Ha­jós, Palotai. Edző: Dara János. Lábod: Márkus — Szekeres, Hadi, Filiszár, Koczka, Wirth, Csalódi, Luczek, Novak, Fülöp Gy., Borzas (Molnár). Edző: Haász László. 75. perc: Egyenlő testhely­zetben Wirth és Palotai közül az utóbbi a földre került, Sza­lai játékvezető meglepetésre 11-est ítélt. Gyurkovics nem hibázott. 1:0. 77. perc: A megzavarodott lábodi védelem mellett minta­szerű bőrgyári támadás után Gyurkovics újra a hálóba ta­lált 2:0. Biztos Rákócsi-gy a Délnyugati rangadón Idegenben nyert a Siófok, otthon a Kapoly 1. Szekszáj-d 19 12 5 2 31:11 29 2. Fűzfő 19 9 6 4 28117 24 3. Gy. Dózsa 19 11 2 6 28:20 24 4. P. Ercbány. 19 9 4 6 28 ^14 22 5. Pápa 19 8 5 6 29:24 21 6. Savaria 19 8 4 7 2712.7 20 7. Z. Dózsa 19 7 6 6 25:31 20 8. Bauxitbány. 19 7 5 7 29:22 19 9. PVSK 19 8 2 9 27:25 18 10. B. Vegyész 19 6 6 7 19:21 18 KOMÉP 19 7 4 8 18:20 18 U. N.-kanizsa 19 7 3 9 21:30 17 13. Ajka 19 5 7 7 15:25 17 14. K. Táncsics 19 5 3 11 23:28 13 15. Sz.-fehérv. 19 4 4 11 18:29 12 16. Almásfüzitő 19 6 — 13 15:32 12 Kozma, Ferstek és Csap aranyérmet szerzett az ökölvívó juniorbajnokságon Kiskunfélegyházán három napon át tartottak az országos junior ökölvívó-bajnokság küzdelmei. Az ökölvívó-után­pótlás legjobbjainak versenyé­ben a Kaposvári Dózsa ver­senyzői remekül szerepeltek, s három aranyéremmel tértek haza. Kozma a papírsúlyban viszonylag könnyen jutott a bajnoki cím birtokába. E súly­csoportban ugyanis mindössze két induló volt. Légsúlyban Ferstek végigverte a mezőnyt, a döntőben sem volt különö­sebben nehéz dolga. A legkel­lemesebb meglepetést a szek- szárdról Kaposvárra igazolt Csap okozta. Az első menetben kiütötte a nagy esélyesnek szá­mító Pálfalvit (Bp. Honvéd). Igen örvendetes a Dózsá- bokszolók három aranyérme. Az viszont már kevésbé, hogy az ezzel a versennyel párhu­zamosan Cegléden rendezett vidéki ifjúsági bajnokságon már nem játszottak szerepet a mieink. Csak Istiván lett bronzérmes a nagyváltósúly­ban. Junior-bajnokok (papírsúly­tól fölfelé): Kozma (K. Dózsa), Ferstek (K. Dózsa), Rácsai (Bp. Honvéd), Csap (K. Dózsa), Nagy (Bp. Honvéd), Harmath (Bp. Honvéd), Borbély (Kun Béla SE), Csizmadia (Bp. Hon­véd), Jakab (Ű. Dózsa), Sza­káll (Oroszlányi Bányász), Buknicz (Kun Béla SE). Ifjúsági vidékbajnokok: Bo­tos (Salgótarján), Dezanics (Sopron), Takács (Borsodi Bá­nnász), Mustos (Ózd), Zentai (Miskolc), Katona (Eger), Du­dás (Szekszárd), Richter (Győr), Bujáki (Kisvárda), Ko­vács (Kisvárda). TOTO A totó 13+1 találatos szelvé­nye: 2, 2, 1, 1, 1, 1, 2, 2, 1, 2, 2, x, 2, -+-1. 13+1 és 13 találatos szel­vény a héten nem volt. Jól fizet­nek a 12 találatosok. Nyeremé­nyük egyenként 45 465 forint. A U találatos szelvény 1128, a lfl-es 173 forintot ér.