Somogyi Néplap, 1971. november (27. évfolyam, 258-282. szám)

1971-11-02 / 258. szám

To váll!) tart a Komlói Bányász lendülete A szombati »viharos*' NB f-es mérkőzések után, melyek során félbeszakadt a Ferenc­város—Egyetértés talál közi Soroksáron, vasárnap öt vidé­ki mérkőzéssel folytatódott az NB I-es bajnokság. Az már nem is számít meglepetésnek hogy tovább tart a Komlói Bányász sikersorozata. A len­dületes komlói csapat most a székesfehérvári Videotont győzte le, és a 10. játékhét után a bajnoki táblázat har­madik helyén áll! Az Újpest- Dózsa hazai pontvesztése kö­zelebb hozta a kísérő csapa­tokat. A vesztett pontokat te­kintve a Ferencváros már be­érte az Ú. Dózsát, csakhogy a Fradi aligha »ússza meg szá­razon« a soroksári kirándu­lást. Érdekes mérkőzés volt Eger­ben, ahol a hazaiak már 2:0- ra vezettek, aztán a Tatabá­nya végül is győztesként vo­nult le a pályáról. Diósgvőr- ben bebizonyosodott, hog" gyengélkedik a hazsi csaoat Nem játszott jól a Honvéd, de így is biztosan nvert. Pont­osztozkodás történt Szómba«- helven és Gvőrben. A Haladd*, ellen a SaleótnHén. a Rába ETO ellen a Csepel szerzet1 megérdemelten, egy-egy pon tot. Rába ETO—Csepel 0:0 Győr, 2000 néző. V.: Kató na. Komló—Videoton 1:0 (1:0) Komló, 3000 néző. V.: Pa lotai. G.: Bordács. Bp. Honvéd—Diósgyőr 2:0 (1:0) Diósgyőr, 5000 néző. V.: Bí- róczki. G.: Pusztai, Kocsis. Tatabánya—Eger 3:2 (0:2) Eger, 4000 néző. V.: Bircsák G.: Kőműves, Szabó, Takács Ul. Tóth M. (2). Szombathely—Salgótarjá ■ 1:1 (1:1) Szombathely, 6000 néző. V.: Csernefalvi. G.: Pék, ill. Jeck A labdarúgó NB I állása: Kikapott az éllovas Szekszárd és a K. Táncsics is 1. Ü. Dózsa 9 6 3 24: 7 15 2. Vasas 10 6 2 2 21:10 í' 3. Komló 10 5 4 1 13:12 r 4. FTC 8 6 1 1 20: 8 13 5. Honvéd 9 5 2 2 16:10 t: 6. Tatabánya 10 4 4 2 17:13 in 7. CseDel 10 3 5 2 ll:li r 8. Szombathely 10 3 3 4 11 :ll 9 9. Sá!pótárián 9 2 5 2 11:12 f 10. Fába ETO 10 2 5 3 9:12 9 11. Eevetértés 9 2 3 4 10:14 7 12. Diósgyőr 10 3 1 6 14:19 ' Eger 10 2 3 5 14:io 7 14. Videoton 10 3 1 6 9:13 7 15. Pécs 10 — 5 5 2:9 ' * 6. MTK 10 1 1 8 6:21 3 Mertiertvzós! Az 1:1-es éli ásná’ "^beszakadt Egyetértés—FTC mé**­kőzés eredményét a láb if zat e' k*smt ^séfnél nem lemoe. vettük fi gye­Ma: Vasas-St. Johnstone tlEFH-visszaváp A skódai Johnstonban az első fordulóban a Budapesti Vasas csapata kis különbségű vereséget szenvedett. Ma este Budapesten újból találkozik a két csapat. A Vasasnak két­ségkívül nehéz dolga lesz, hisz hátránnyal indul. Meglepően magabiztosan nyilatkoztak a vasárnap már . megérkezett skót csapat veze­tői. Tizenhat labdarúgó és ti­zenkét kisérő jött el Budapest­re. Véleményük szerint leg­rosszabb esetben is megússzál egy döntetlennel, tehát ők jut­nak tovább. Kérdés, hogy mi1 szólnak ehhez a Vasas-labda­rúgók? A népstadionbeli találkozón a skótokat hazai szurkolók ir biztatni fogják. Ma különre- pülőgép hozza a szurkolókat a Vasas—Johnstone' mérkőzésre. Megtorpant a ZTE A labdarúgó NB I B első for- dulójábaii szenvedett utoljára ve­reséget a Zalaegerszegi TE. s most a 13. játékhéten ismét kikapott. Talán várható is volt. hogy ez be­következik. Az első hely — me­lyet hetek óta birtokol a nép­szerű zálae^erszegi csapat — most már szinte teherként nehezedett p ’elkes együttesre. Oroszlányban meglepően könnyen, biztosan győ­zött a Bányász. Ezzel a ZTE uevan még megőrizte első hely^ a bainoki táblázaton, de pont fámban a Szeged már beérte. A két 20 pontos csaoat mögött nagv a tömörülés. A Debrecen, a Győr4 MAv DAC és a Dunaújváros ál’ ugrásra készen, hogy az élre tor­ion. A forduló legnagyobb meg­lepetése Pécsúihelyen született ahol a sere^haitó Pécsi Bányás:- az eddig kUűnően szereplő Bé­késcsabát győzte le nagy* fölény nyel. N pAcsi Bányász—Békéscsaba 4:1. Várp-^ota—Dorog 1:0. Szolok— in. Spartacus 1:0. MÁV DAC- ^o’án 2:2. Szeded—Pénzügyőr 3:1 Ózd—Kecskemét 1:0. Debrecen— Ganz-MAVAG 1:1, Dunaújváros— Szállítók 1:0, Oroszlány—ZTE 2:0. Az NB I B állása: 1. ZTE 13 9 2 2 31:12 20 2. Szeged 13 9 2 2 31:17 2C 3. Debrecen 13 7 5 1 15: 5 19 4. MAV DAC 13 7 4 2 25:14 ír 5. Dunaújváros 13 7 4 2 17: 9 18 6. Oroszlány 13 6 3 4 25:17 15 7. Dorog 13 4 6 3 17:12 14 3. Kecskemét 13 5 3 5 28:20 13 9. Békéscsaba 13 4 5 4 18:18 13 n. Bt). Sportac. 13 4 5 4 14:19 13 11. Várpalota 13 5 2 6 12:16 12 • 2 Pénzű sryőr 13 2 6 5 11:18 10 Szo’nok 13 3 4 6 12:19 10 ’4. Volán 13 3 3 7 15:23 9 1*. ózd 13 3 3 7 13:22 9 ' 6. STáüPók 13 3 2 8 13:26 p "7. G.-MÄVAG 13 2 3 8 12:25 7 13. P. Bányász 13 2 2 9 14:3-3 n A labdarugó NB II. Nyuga­ti csoportjának 12. fordulója bővelkedett meglepetésekben. Ennek számít, hogy az éllovas Szekszárdi Dózsa Ajkán si­mán vereséget szenvedett. En­nek ellenére a szekszárdi lila­fehér csapat biztosan őrzi ve­zető pozícióját. Továbbra is 3 pont az előnye. A 12. forduló a K. Táncsics számára sem ho­zott jót. A Győri Dózsa — tel­jesen megérdemelten — két vállra fektette az átszervezett Táncsics SE-t, amelynek a lá­tottak alapján még meggyűl­hetnek a gondjai a hátralevő őszi fordulókban. Győri Dózsa— K. Táncsics SE 1:0 (1:0) Kaposvár, 600 néző. Vezette: Kocsis. Győr: Havasi — Kovács, Halász, Tamás, Tasnádi, Udvardi, Melckl, Gábor (Szarvas), Baumann (Bá­li;). Vígh, Csidei. Edző: Horváth Zoltán. Kaposvár: Bajkai — Szc- beni, Vágó. Németh, Pál, Kovács, (Lukács), Róth (Szabó), Kelemen, Pemmer, Korom, Ür. Edző: Tóth József. Mindjárt az első percekben kitűnt, hogy nagyon bizonyta­lan a kaposvári védelem. A harmadik percben Baumann elől csak üggyel-bajjal men­tett Bajkai. A másik oldalon Ür gyengén emelt kapura, Ha­lasi könnyen megszerezte a labdát. Eseménytelen negyed­óra következett A kemény, göröngyös talajon sok volt mindkét oldalon a labdakeze­lési hiba. A 20. percben ér­vénytelen gólt ért el a Tán­csics. Egy túlkombinált táma­dás végén Korom leshelyzet­ből lőtt a hálóba. A 23. percben viszont szabályos gól született a másik oldalon. Röviden sza­badítottak jel a Táncsics vé­dői, Gábor meglcaparintotta a labdát, aztán húsz méterről megcélozta a kaput, s Bajkai Súlyos a sérülés, Kocsis játékvezető Is az orvosért Int. Egy ártatlannak látszó összecsapásnál Pemmer bokája éltört. kezét érintve a labda a hálóba perdült. 1:0. A 38. ' percben Korom fejese szállt a kapu mellé. Szünet után sem változott a kép. Álmos, unalmas játék folyt hosszú időn keresztül. Először Korom lövését men­tette nehezen Halasi, aztán a kiugró Gábor előtt kínálkozott újabb -gólszerzési lehetőség. A 16. percben Tasnádi lövését védte Bajkai. A 22. percben a Féket* vasárnapjuk volt a somogyi csapatoknak a dél­nyugati NB Ill-haru Vasárnap délelőtt Kaposváron a Vasas kezdte a sort. Az enerváltan játszó együttes hazai pályán vereséget szenvedett a sereg­hajtók között helyet foglaló Steinmetz SE-től. Aztán Pé­csen és Mohácson is vereség várt a somogyi együttesekre Mohácson, a csoport rangadó­ján a K. Rákóczi nem tudott gólt rúgni, a védelem viszont »összehozott« egyet, és ezzel el is dőlt a mérkőzés a mohácsi csapat javára. A Rákóczi vere­ségével a kaposvári csapat elő­nye mindössze egy pontra csök­kent a bajnoki táblázaton. Pécsen 3:0-ra kikapott a Lá- bod, ugyanilyen arányban a Barcsi SC is. Csapataink tehát ebben a fordulóban sorra meg­buktak, bizonyítva, hogy gyen­gélkedik Somogybán a labda­rúgás. Mohácsi Tsz TE­IL Rákóczi 1:0 (1:0) Mohács, 600 néző. Vezette: E^aráth. Mohács: Perjés! — Schweier, Keipli, Kárász, Aubert, Oláh, Völ- gyesi, Gombár, Budavári, Bura, Dárdai. Edző: Gyévai István. Ka­posvár: Hegedűs — Balogh (Né­meth), Szöllősi, Savanyó, Agfalvi, Márton, Szabó. Farkas, Nagy L., Göncz, Laczkovics (Horváth). Ed­ző: Váradi Lajos. 20. perc: Ártatlan támadás végén Hegedűshöz került a labda. Ö kidobta Szabóhoz, a középpályás addig cselezge­tett, amíg elvették tőle, azt Gombár kapta, s a mohácsi csatár nyolc méterről biztosan lőtt a bal alsó sarokba. 1:0. Közepes iramú első félidő után a második negyvenöt percben felülkerekedett a ka­posvári csapat, a hazaiak azon­ban remekül szervezték meg védelmüket. Amikor Balogh és Laczkovics megsérült, már látni lehetett, hogy hiábavaló a K. Rákóczi erőfeszítése. Nem sikerült még az egyenlítés sem. Jók: Perjési, Keipl, Völgyesi, Gombár, ill. Szöllősi, Göncz. PBTC-Barcsi SC 3:0 (0:0) Pécs, 100 néző. Vezette: Szá­lai. NB//L. NB ///.. Somogyi vereségsorozat a Délnyugati csoportban PBTC: Seres — Lévai, Ficgler, Kozma, Husztl (Wagner), Ulényi, Gyurkovics, Kincsei I. (Görgényi), Hajós, Kincsei II., Palotai. Edző: Dara János. Barcs: Tóth — Pin­tér, Karsai. Semsi, Winkler, Szo- kol, Mácsovics, Dunavári (Otar- tics), Gyergvák, Horváth, Kiss. Edző: Szóvári György. 46. perc: Gyurkovics ját­szotta át a barcsi védőket, és talált a hálóba. 1:0. 48. perc: Ismét Gyurkovics használta ki a barcsi védők zavarát. 2:0. 57. perc: Még föl sem ocsú­dott a megzavarodott barcsi védelem, amikor Palotai be állította a végeredményt. 3:0. Kiegyenlített első félidő után a második negyvenöt perc a hazaiak megérdemelt győzel­mét hozta. A bőrgyáriak jól használták ki a barcsi véde­lem zavarát. Jók: Fiegler, Gyurkovics, Palotai, a barcsi csapatban nem volt, kiemelke­dő teljesítmény. Steinmetz SE— K. Vasas 2:0 (0:0) Kaposvár, 200 néző. Vezét- te: Rózsa. Steinmetz: Lukács — Töttös, Wald, Osztotics, Hadai. Sarck, Kiss L., Pártényi, Fuller, Dárdai, Köves. Edző: Cscte Tibor. Vasas: Szabó — Báli, Matán, Marosi, Ta­kács (Matics, Túli), Andréka, Fü- löp, Málli, Burcsa, Herbei, Mándi. Edző: Zag József. " 49. perc: Nagy védelmi hiba után a labda Köveshez került aki Szabó kapus lába között lőtt a hálóba. 1:0. 75. perc: Andréka elesett, mire a játékvezető a közelé­ben levő Fullért kiállította. 80. perc: A tíz főre olvadt pécsi csapat bátran támadott, Dárdai kicselezett kát védőt, s a kifutó Szabó mellett lőtt a hálóba. 2:0. Csak azoknak meglepetés az eredmény, akik nem látták a mérkőzést. A K. Vasas idei leggyengébb játékát nyújtotta, s a tervszerűen védekező, helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat megérdemelten nyert. Jók: Wald, Osztotics, Pártényi. A Vasasban nem volt kiemelkedő teljesítmény. PEAC—Lábod 3:0 (1:0) A Pécsújhelyen lejátszott mérkőzésről lábodi tudósítónk jelentését nem kaptuk meg. Izgalmakban bővelkedő mér­kőzésen az egyetemisták végül is biztosan győztek. G.: Ko­vács J. (2, egyet 11-esből) és Füle. További eredmények a Dél­nyugati csoportban: Bonyhád— P. Helyiipar 1:2, Nagymányok —Volán 0:2, Szekszárd—Máza- Szászvár 3:1, Dombóvár—P Porcelán 1:0. A Délnyugati NB m állása: 1. K. Rákóczi 12 8 2 2 41:11 18 2. Mohács 12 6 5 1 23:12 17 3. P. Helyiipar 12 6 4 2 14:11 IC 4. PEAC 12 4 6 2 25:18 14 5. Szekszárd u 6 2 4 19:16 14 6. Lábod 12 4 5 3 24:14 13 7. Nagymányok 12 6 1 5 15:18 13 8. PBTC 12 6 1 5 23:22 13 9. K. Vasas 12 5 1 6 17:15 11 10. Dombóvár 12 4 3 5 12:16 11 11. Máza-Szászv. 12 3 4 5 15:17 10 12. Bonyhád 12 3 4 5 19:30 10 13. Volán 12 4 2 6 16:23 10 14. P. Steinmetz 12 3 3 6 12:23 9 15. Barcs 12 2 3 7 10:24 7 IC. P. Porcelán 12 1 4 7 8:23 6 Kapoly győzött, Siófok döntetlenül játszott az Északnyugati csoportban Némi gyógyírt jelent a má­sik csoport négy súlyos vere­ségére az, hogy az északnyu­gatiaknál a Kapolyi Kiss J. SE újabb mérkőzést nyert. Idegenben szerzett pontot a Siófoki Bányász. Á csoport­rangadó® * várakozásnak megfelelően a Győri Elektro­mos győzött a Székesfehérvári KÖFÉM ellen. Minthogy az ellenlábas MOTIM TE is ki­kapott, a győriek előnye a két követő csapattal szemben most már 4—1 pont Pusztavám—Siófok 2:2 (2:2) Mór, 700 néző. Vezette: Sza­bó. Pusztavám: Gőrgényi — Bako­nyi, Bencze. Draveczki, Végh (Hs- berli), Darabos, Marton. Huszár, Katz, Arany, Drobni. Edző: Kádár •József. Siófok: Málics — Szilágyi, Újvári. Horváth I., Schádl (Hor­váth III.), Babán, Erdei (Takács), Dróth, Meggyes, Kapitány, Püs­pöki. Edző: Molnár Péter. 5. perc: Darabos ívelt lab­dáját Meggyes rosszul fejelte el, Arany megszerezte a lab_- dát, és közelről a hálóba lőtt. 1:0. s­20. perc: Erdei öt méterről szép fejesgóllal kiegyenlített. 1:1. 35. perc: Püspöki nagy lö­vését a kapufa mentette, a ki­pattanó labdát Dróth vágta a hálóba. 1:2. 36. perc: Málics elmélázott, s a befutó Drobni a hálóból küldte a labdát. 2:2. Változatos, érdekes játékot hozott az első negyvenöt perc. A siófoki támadósor ez alka­lommal ügyesen kombinált, viszont az S. Bányász védelme ez alkaldmmal sorozatban vé­tett hibákat. Szünet után ella- oosodott a játék. A látottak alapján a döntetlen megfelel az igazságnak. Kapoly—Győrszentiván 3:1 (2:1) Kapoly, 300 néző. Vezette: Pesti. Kapoly: Dobos — Hertelendi, Radios, Kertész, Dobján, Balogh, Kovács, Kátai, Sós (Csullag), Johann, Szelei. Edző: Radnai Ist­ván. Győrszentiván: Csemecz — Kurja (Kovács), Pozsgal, Jurano- vies, Sőregi, Helinger, Vertetics, Bakács, semmer (Bognár), Gőbö- lös, Otartics. Edző: Balogh Ottó. 25. perc: Kapolyi támadás végén Sós ívelt középre, s Ko­vács a jobb alsó sarokba vág­ta a labdát. 1:0. 26, perc: Kátai—Sós ósszjá­ték után az utóbbi tizenkét méterről nem hibázott. 2:0. 40. perc: Bakács lövése Ra­dies lábán irányt változtatva eljutott a kapolyi hálóba. 2:1. 68. perc: Johann húszméte­res bombalövését Csemecz csak kiütni tudta, s Kátai nem hibázott. 3:1. Közepes iramú és színvonalú mérkőzés volt. Minden részé­ben jobbnak bizonyult a kapo­lyi csapat, amelynek győzelme teljesen mea-rdemelt. Jók: Hertelendi, Dobián, Kos Johann, ill. Pozsgai, Bakács, Gőbölös. További eredmények az Északnyugati csoportban: Sop­roni VSE—Fertőd 2:1, Petőhá- zi Kinizsi—Bábolna 0:0, MO- FÉM Hubertus—Sárisáp 1:0, Tatai Spartacus—Rákóczi SE 3:2, Komárom—MOTIM TE 2:1, Győri Elektromos—KÖ­FÉM (Székesfehérvár) 4:2. Az Északnyugati csoport állása: 1. Gy. Elektr. 12 9 2 1 34:13 20 2. MOTIM TE 12 7 2 3 30:12 1G 3. KÖFÉM 12 8 — 4 25:18 16 4. Komárom 12 6 4 2 14: 9 16 5. Sopron 12 6 3 3 18:14 15 6. Siófok 12 5 3 4 21:16 13 7. MOFÉM 12 4 5 3 15:10 13 8. Bábolna 12 4 5 3 17:15 13 9. Rákóczi SE 12 4 4 4 11:10 12 10. Kapoly 12 5 1 6 13:21 11 11. Győrszentiv. 12 3 4 5 13:17 10 2. Petőháza 12 4 2 6 16:21 10 13. Pusztavám 12 3 4 5 13:24 10 14. Tatai Spart. 12 3 1 8 16:34 7 15. Fertőd 12 3 9 14:21 6 16. Sárisáp 12 1 2 9 10:26 4 kaposvári kapuvédő a 16-oson kívül kézzel fogott meg egy labdát, a szabadrúgást azon­ban kapu mellé küldték a győriek. A 25. percben Korom lövését Halasi csak szöglet árán mentette. A 28. percben egy összecsapásnál Vágót a játékvezető kiállította. Két perc múlva kilenc főre olvadt a Táncsics. Egy ártatlan ösz- szecsapásnál Pemmer bokája eltörött, kórházba kellett szál­lítani. Minthogy a cserelehe­tőségeket a Táncsics edzője már korábban kihasználta, így a csonka csapat folytatta a já­tékot Meglepetésre az utolsó negyedórában a Táncsics vet­te át a játék irányítását, lö­vésekkel is próbálkoztak a ka­posváriak, de a győri védelem jól tömörült, s Halasi a legve­szélyesebb labdákat is ártal­matlanná tette. A vártnál kevesebben vol­tak kíváncsiak vasárnap dél­után a cseri pályán sorra kerü­lő mérkőzésre. A Táncsics át­szervezett csapata nem igazol­ta a Szekszárdról kapott ked­vező híreket. Az új együttes védelme átjáróház volt, a ti- madósor játékában nem volt semmi lendület. Egyoldalas volt a csatársor, mely a két­szer negyvenöt perc alatt nem­igen tudta komolyan próbára tenni a jó győri védelmet Ilyen előzmények után a G~,r ri Dózsa hosszú időn át uralni tudta a játékteret. Többet kez­deményezett, veszélyesebb volt. Aztán jött egy váratlan kiállítás, egy sajnálatos sérü­lés. Ehhez hozzájárult a nem. kellőképpen megfontolt csere a Táncsicsnál, s máris meg­született a győri győzelem. A mérkőzést követően az öltözőbe vonuló játékvezető­nek meleg pillanatai voltak a cseri pályán, noha a Táncsics- vezetők igyekeztek biztosítani a bírók elvonulását. Ez nem sikerült teljesen, így várható­an a vesztes mérkőzés még a zöld asztalnál is folytatódik. Jók: Halasi, Kovács, Halász, Gábor, ill. Pál. További eredmények az NB II Nyugati csoportban: Ajka— Szekszárd 1:0, Zalaegerszegi Dózsa—Bauxitbányász 2:2, Pé­csi Ércbányász—Fűzfő 1:0, ga- kony Vegyész—Pápa 4:1, Szé­kesfehérvári MÁV—Nagyka- nizsai Olajbányász 2:1, KO- MÉP—Savaria Cipőgyár 0:0. T o * ö A totó 13 plusz 1 találatos szel­vénye: 2xx2 1líxxlll 2 plusz 1. — A 44. játékhéten egy telitalálatai szelvény akadt. En­nek nyereménye 280 312 forint. A 13 találatot elérő nyolc totózó 70 733 forintot nyert. A 12 talála- tós szelvény 2193, a 11-es 208, a 50-es SS forintot fizet. Az NB n Nyugati csoport állása: 1. Szekszárd 12 7 4 1 15: 5 18 2. Savaria 12 6 3 3 19:"3 15 3. Pápa 12 5 4 3 16:12 14 4. PVSK 12 6 1 5 18:13 13 5. P. Ércbány. 12 5 3 4 13: 9 IS 6. Fűzfő 1.2 5* 3 4 15:12 13 7. Ajka 12 4 5 3 11:14 13 8. Z. Dózsa 12 4 5 3 15:20 13 9. B-akony V. 12 4 4 4 14:10 12 10. Győri Dózsa 12 5 2 5 18:16 12 11. Nagykanizsa 13 5 2 5 15:15 12 12. Táncsics 12 4 3 5 16:15 11 13. Szív. MÁV 12 3 4 5 11:15 IC 14. KOMÉP 12 3 3 6 8:13 Sf 15. Bauxitbány. 12 2 4 6 9:17 8 16» Almásfüzitő u 3 — 9 922 ® 0 SOMOGY! K iáFLAr IfflttL WW A