Somogyi Néplap, 1971. október (27. évfolyam, 230-256. szám)

1971-10-05 / 233. szám

Csonka forduló, kevés gól a labdarúgó NB l-ben Közbeszólt a válogatott csa­pat kapitánya. A jövő szom­baton sorra kerülő francia— magyar mérkőzésre való te­kintettel Illovszky Rudolf ar­ra kérte a szövetséget, hogy a válogatott csapat zömét adó egyesületek mérkőzéseit ké­sőbbi időpontban játsszák majd le. így nem lépett pá­lyára az Üjpest, a Ferencvá­ros meg a Honvéd. Két talál­kozó tehát később lesz, kettőt — mint arról már beszámol­tunk — szombaton lejátszot­tak, így vasárnapra mindösz- sze négy mérkőzés maradt. Négy elég vérszegény meccs. Azt, hogy a futball gólra megy, csak a tatabányai mér­kőzés tükrözte. Igaz, majd­nem kellemetlen meglepetés élte a bányászcsapatot, mert a VM Egyetértés ugyacsak közel állt a döntetlenhez. A hajrában azonban mégiscsak a hazai csapat kerekedett fe­lül. Az talán már nem is szá­mít meglepetésnek, hogy a Komlói Bányász legyőzte az MTK-t \ Komló ha nem is játszott belgrádi formában, jobb volt, mint a kék-fehér együttes, amely besorolt a bajnoki táblázat 18. helyére. Nem sokkal több jót lehet elmondani a Pécsi Dózsáról sem. A pécsi csapat az eddig lejátszott 630 perc alatt mind­össze egy gólt rúgott. Most vasárnap egyet sem. 0:0 ará­nyú döntetlennel ért ugyanis véget a Pécsi Dózsa—Rába ETO találkozó. Minthogy a pécsi csapatnak csak 3 pont­ja van, jelenleg a kiesőhelyen tanyázik. Még egy elég alacsony szín­vonalú mérkőzés szerepelt a vasárnapi programban. A töb­bet támadó Videoton legyőzte a Szombathelyi Haladást. Tatabánya—VM Egyetértés 3:2 (1:1) Tatabánya, 6000 néző. V.: Mohácsi. G.: Takács (2), Tóth K., ill. Szuroml (2). Videoton—Szombathely 1:0 (1:0) Székesfehérvár, 5000 néző. V.: Vízhányó. G.: Borsányi. Komló—MTK 1:0 (1:0) Hqngária körút, 3000 néző. V.: Balia Gy. G.: Bordács. Pécsi Dózsa—Rába ETO 0:0 Szekszárd vezeti a sort az NB II Nyugati csoportjában Idegenben győzött a Táncsics A nyolcadik forduló mérkő­zéseit játszották az NB II Nyugati csoportjának csapa­tai. Az első számú bajnokesé­lyesnek számító Szekszárdi Dózsa újabb idegenbeli győzel­mével (Pécsen az Ércbányászt verte) bizonyította, hogy Szek- szárdon komoly terveket ková­csolnak az NB I B-vel kapcso­latban. Az Sz. Dózsa mellett a Pápa veretlen még. Pécs, 4000 néző. V.: Birócz- ky. A csonka forduló után a bajnoki táblázat elég csalóka képet mutat. A Komlói Bá­nyász, amely korábban rend­re a kiesési mezőnyben fog­lalt helyet, most az előkelő 2. helyen áll. Az NB I állása: i. Ű. Dózsa 6 5 1 — 19: 4 11 2. Komló 7 4 2 1 10:10 10 3. Vasas 7 4 1 2 15: 8 9 4. FTC 6 4 1 1 14: 8 9 5. Rába ETO 7 2 4 1 9: 7 8 6. Tatabánya 7 3 2 2 12:11 n 7. Szombathely 7 3 1 3 9: 7 7 8. Csepel 7 2 3 2 8:10 7 9. Honvéd 6 2 2 2 7: 7 6 10. Diósgyőr 7 3 — 4 13:14 6 Salgótarján 6 2 2 2 7: 8 6 12. Egyetértés 7 2 2 3 8:10 6 13. Eger 7 1 3 3 9:13 5 14. Videoton 7 2 1 4 6:14 5 15. P. Dózsa 7 — 3 4 1: 7 3 16. MTK 7 1 — 6 4:13 2 Zalaegerszeg az NB I B élén Az utóbbi években rendre példaként hoztuk fel a ZTE esetét, ahol az összefogás ered­ményeként a népszerű csapat az NB- II-ből egy osztállyal előbbre lépett. Két éven ke­resztül becsülettel állt helyt a magasabb osztályban is a Za­laegerszegi TE, az idén. pedig meglepte mindazokat, akik fi­gyelemmel kísérik a második vonalbeliek küzdelmét. A 9. forduló az NB I B-ben újabb tanúbizonyságát adta a gárda ió felkészültségének. Idegen­ben nyert a csapat, s mint­hogy a múlt heti éllovas, a Dunaújváros most otthonában vereséget szenvedett, a Zala­egerszeg ugrott a bajnoki táb­lázat élére. Jól tudják azt Egerszegen is. hogy korántsem jelent ez még NB I-et, de bármit hozzon is a jövő, Zalaegerszeg példát mutatott a kis városoknak, hogy nemcsak a mammutüze- melc árnyékában lehet jó <mA-+kort teremteni. A ZTE feltörése mellett a Debreceni VSC előrelépése az NB I B további meglepetése. ZTE—Pécsi Bányász 4:2, Vo­lán—Ózdi Kohász 2:1, Debre­cen—Dunaújváros 1:0 (Duna­újvárosban), Pénzügyőr—Szál­lítók 3:1, Szeged—Győri MÁV DAC 3:1, Oroszlány—Ganz- MÁVAG 2:1, Szolnok—Kecs­kemét 2:2, Várpalota—Békés­csaba 2:2, Dorog—Bp. Sparta­cus 1:1. Az NB I B állása: 1. ZTE 2. Debrecen 3. Szeged 4. Dunaújváros 5. Dorog 6. Békéscsaba 7. MAv DAC 8. Bp. Spartacus 9. Kecskemét Oroszlány 11. Várpalota 12. G.-MAVAG 13. Pénzügyőr 14. Szolnok Volán 16. Szállítók 17. Özd 18. Pécsi B. 1 23: 8 14 1 12: 4 13 2 20:13 13 1 11: 5 13 1 13: 6 12 2 14: 8 11 2 15:11 ll 2 10:12 10 3 18:15 9 4 19:16 9 4 7:11 5 9:13 4 7:13 5 10:17 5 9:16 5 11:19 5 10:16 6 10:25 K. Táncsics SE— KOMÉP 5:2 (1:0) 800 néző. V. Tatabánya, Gyimesi. Kaposvár: Nagy — Németh Gy.. Vágó, Tihanyi, Pemmer, Knapik, Róth, Székelj', Kovács, Korom, Ür. Edző: Tóth József. KOMÉI1: Dumánszki — Luigits, Szekeres, Beck (Klausz), Bognár, György, Horváth II. (Ugolya), Locker, Sárii, Rácz I., Pápa. Edző: Lahos László. Húsz percen át nem történt jelentősebb esemény a mérkő­zésen. Kölcsönös erőfelmérés után inkább a kaposvári csa­pat lendült bele. A 40. perc­ben góllá is érett a Táncsics fölénye. Knapik vezette fel a labdát, a hazai védők hátrál­tak. A középpályás 25 méter­ről váratlan lövést eresztett meg, s a labda a bal felső sa­rokban kötött ki. 1:0. A második félidőt hazai ro­hamok vezették be, aztán a 10. percben újabb Táncsics-gól született. Róth futott el a szé­len, középre játszott, s Korom 17 méterről kapósból nagy gólt lőtt. 2:0. Újrakezdés után ha­marosan harmadszor is meg- rezdült a KOMÉP hálója. Most Űr vezetett támadást, a szélső kapura húzott, kicsalta a kapust és mellette lőtt a hálába 3:0. A 18. percben is­mét Ür szólózott. A fürge szél­Nincs forduló meglepetés NB III... NB III. nélkül. Az NB III Délnyugati csoportjában ugyancsak vá­ratlan eredmény született Ka­posváron, a Rákóczi-pályán. A Lábodi MEDOSZ kétszer vezetett a nagy esélyesnek tartott K. Rákóczi ellen. Nem sok hiányzott ahhoz, hogy lábodi győzelem szülessen Ka­posváron. A Délnyugati csoport to­vábbi somogyi vonatkozású mérkőzésein — mint arról már vasárnap beszámoltunk — a K. Vasas legyőzte a Nagymányokot, ezzel valamit javított pozícióján. Szászváron az következett be, amivel egy megfiatalított csapat esetében számolni lehet, összeomlott a 'Barcs, noha nemcsak ezen múlott a súlyos vereség. Az előző heti éllovas, a Pé­csi Helyiipar Dombóváron nem tudott nyerni, de így is listavezető. A vesztett ponto­kat tekintve a K. Rákóczi áll a legjobban. Az Északnyugati csoport­ban a héten mindkét somogyi csapat vereséget szenvedett. A Kapolyi Kiss J. SE esély nél­kül utazott Győrbe, és ki is kapott. Váratlan viszont a Siófoki Bányász hazai vere­sége. Meglepetés a kaposvári rangadón Otthonában kikapott a Siófok DÉLNYUGATI CSOPORT Lábodi MEDOSZ— K. Rákóczi 2:2 (1:1) néző. V Kaposvár, Kiss R. 2000 Lábod: Palaits — Németh, Hadi (Szekeres). Wirth. Csalódi, Luczek, Fülöp II., Filiszár (Koczka), Nó­rák, Fülöp I., Molnár. Edző: Hász I ászló. K. Rákóczi: Siklósi — Ba­logh, Agfalvi, Nagy J., Marton, Savanyó, Farkas, Szabó, Pintér, Nagy L. (Göncz), Laczkovics. Ed­ző: Váradi Lajos. 7. perc: Partdobás után a Rákóczi védői lest reklamál­tak és leálltak, Novák senki­től sem zavartatva emelt Sik­lósi fölött a hálóba. 1:0. ezúttal is csak lézengett a pá­lyán, de a többinek sem ízlett a lábodiak szoros emberfogá­sa. A MEDOSZ lendületes, lelkes játékával feltétlenül rászolgált az egyik pontra. Jók: Németh, Hadi, Novák, Fülöp I. A Rákóczi csapatá­ban senki nem nyújtott átla­gon felülit. Máza-Szá szvár— Barcs 5:0 (2:0) néző. 200 V.: Szászvár, Máté. Máza-Szászvár: László — Csáb- rák. Bakó, Bocz, Németh, Nagy L., Nádasdi, Perényi, Nagy II. (Kővári), Czebei (Schmidt), Szabó. Edző: Bodony János. Barcs: Piros — Pintér, Karsai, Felső, Winkler, Szokol (Semsi), Kiss, Dtmavári, Bácsovics, Spievla, Horváth (Otar- tics). Edző: Szóváa'i György. 9. perc: Öriási tömörülés kerekedett a barcsi kapu előtt, három szászvári csatár is lesen tartózkodott, amikor Szabó a hálóba rúgta a lab­dát. A bíró megítélte a gólt. 1:0. 37. perc: Szabó isimét lesen állt, a partjelző be is intett, a bíró azonban továbbot mu­tatott, s a szászvári csatár most is betalált a hálóba. 2:0. 24. perc: Nagy J. szabadrú­gást ívelt előre, Szabó két vé­dővel együtt ugrott föl fejel­ni, a labda a kint álló Pa­laits fölött a jobb sarokba hullt. 1:1. 78. perc: Egy elsietett kirú­gás után Balogh cselezni pró­bált, Fülöp I. rácsapott a lab­dára, s a későn vetődő Sik­lósi mellett a jobb sarokba lőtt. 2:1. 79. perc: Kezdés után az előrevágott labdával Laczko­vics kitört közelről egyenlí­tett. 2:2. Csalódást keltett a Rákóczi erőtlen, tervszerűtlen játéka 62. perc: Nádasdi a megza­varodott védelem mellett be­rúgta a harmadikat. 3:0. A 67. és a 85. percben Schmidt volt a gólszerző. 5:0. Közepes színvonalú mérkő­zés volt. A két erősen vitat­ható gól megzavarta a barcsi csapatot. A szászvári támadó­sornak különben is igen jó napja volt, míg a fiatal bar­csi csatároknak nem ment. Jók: László, Schmindt, Szabó, ill. Piros, Karsai, Szokol. • • • A Délnyugati csoport állása: 1. P. Helyű par 8 4 4 — 10*. 6 12 2. K. Rákóczi 7 5 1 1 29: 6 11 3. Lábod 8 3 4 1 19: 8 10 4. Mohács 8 4 3 1 16: 9 10 5. PBTC 8 5 — 3 18:15 10 6. Dombóvár 8 3 3 2 9:8 9 7. Nagy n lányok G 4 1 3 9:13 9 8. PEAC 8 2 4 2 16:13 8 Máza-Szászv. 7 3 2 2 10: 7 8 10. Szekszárd 8 3 1 4 11:13 7 11. K. Vasas 8 3 — 5 9:10 6 12. Barcs 8 2 2 4 7:14 6 13. Volán 8 2 1 5 9:17 5 14. P. Porcelán 8 1 3 4 6:17 5 15. Bonyhád 8 1 3 4 11:24 5 16. P. Steinmetz 6 2 4 3:12 2 ÉSZAKNYUGATI CSOPORT Rákóczi SE— Siófok 1:0 (1:0) Siófok, 400 néző. sits. V.: Pau­Rákóczi: Kovács — Sípos, Goss- ler (Tóth), Kiss L., Kiss G., Szab- lics, Péntek, Jutási, Cselédes (Var­ga), Babai, Müller. Edző: Szepesi Gusztáv. Siófok: Málics — Szilá­gyi, Pintér, Horváth L, Schádl, Püspöki, Erdei, Meggyes, Horváth III., Dróth, Takács. Edző: Molnár Péter. A Lábodi MEDOSZ védelme rendre feltartóztatta a gyá- moltalan K. Rákóczi csatárokat. Ez alkalommal Is könnyen szereli a vendégcsapat védelme Pintért, a Rákóczi közép­csatárát. A csatársor néhány tagja Volán 3:L A Barcsi SC labdarúgó- csapata szerdán délután Bar­cson 15.30-kor barátságos mérkőzést játszik a Pécsi Érc­bányásszal. További eredmények a Dél­nyugati csoportban: Dombóvár—Helyiipar 0:0, PEAC—Bonyhád 5:2, < Szek­szárd—P. Porcelán 2:0, Mo­hács—Steinmetz 3:1, PBTC— 1. perc: Müller elfutott, kö­zépre adott, a labda Szilágyi lábáról Babai elé került, aki két méterről nem hibázott. 1:0. 70. perc: Pénteket utánrú- gásért a játékvezető kiállítot­ta. Az első tatai támadásból esett potyagól uatán sem hit­ték a siófokiak, hogy csapa­tuk ezt a mérkőzést elveszti. Az előnyt szerzett Rákóczi SE azonban olyan védelmi falat állított, melyet a körülményes, mindent középen erőltető sió­foki csatárok nem tudtak át­törni. A Bányász az ember­előnyt sem tudta kihasználni. Az is hozzájárult a Rákóczi győzelméhez, hogy kapusuk. Kovács igen jó napot fogott ki. Jók: Kovács, a mezőny legjobbja, Sipos, Szablics, Ba­bai, illetve Püspöki. Győri Elektromos— Kapoly 3:0 (1:0) néző. V.: Csák­300 Győr, vári. Gy. Elektromos: Takács IL — Varga I., Bokor. Illés. Takács I*. Pável, Németh (Varga H.), Kiéli, Merczel, Sulyok, Nádasdi. Edző: Koós László. Kapoty: Dohos — Hertelendi, Radics, Kertész, Do­bián, Johann, Balogh, Kátai, Ko­vács, Szelei, Csullag. Edző: Rad- nai István. 42. perc: Győri szabadrúgás szállt a kapolyi kapu elé, s Merczel közelről a hálóba fe­jelt 1:0. 60. perc: Johann megsérült, s már nem is tudott vissza­térni a pályára. Ugyanebben a percben a játékvezető Il-est ítélt a győri csapat javára, ezt Bokor értékesítette. 2:0. 86. perc: Sakk-matt lett a kapolyi védelem, s Merczel közelről beállította a vég­eredményt. 3:0. Gólt nem kapni jelszóval lépett pályára Győrben a ka­polyi csapat. Hertelehdiék so­káig eredményesen is taróz- tatták fel a rutinos játékosok­ból álló győri támadósort. Azután egy 11-es megpecsé­telte a Kapoly sorsát, ráadá­sul a somogyi együttes csatá­rai két-három esetben abszo­lút helyzetben hibáztak. Jók: Sulyok, Merczel, Kiéli, ill. Dobos, Radics, Johann. További eredmények az Északnyugati csoportban: Tatai Spartacus—KÖFÉM 1:2, Sopron—Győrszentiván 2:1, Pusztavámi Bányász—Sá­risápi Bányász 0:2, Fertőd— MOTIM TE 1:0, MOFÉM Hu­bertus—Petőháza 2:0, Komá­rom—Bábolna 1:1. Az Északnyugati csoport állása: 1. Gy. Elektr. 2. MOTIM TE 3. Sopron 4. Bábolna Komárom 6. KÖFÉM 7. Siófok 8. MOFÉM 9. Rákóczi SE 19. Kapoly 11. Pusztavám 12. Petőháza 13. Gy.-szentlván 14. Fertőd 15. Sárisáp 19. Tatai Spart. 8 6 1 8 5 1 8 4 2 8 4 2 8 4 2 8 5 — 8 4 1 8 3 3 8 3 3 8 4 — 8 3 2 8 3 1 8 2 2 8 2 — 8 11 8—1 1 24: 7 IS 2 22: 7 11 2 13: 9 10 2 13:10 10 2 8: 5 10 3 14:13 10 3 14: 8 9 2 11: 6 2 6: 6 4 8:11 3 10:14 4 12:14 4 9:12 6 6:15 6 6:18 7 9:29 *h pl' T® tö álatps i, ll 2 SZ X. ső most a változatosság ked­véért a kapus hasa alatt küld­te a hálóba a labdát. 4:0. A négygólos vezetés birtokában a Táncsics lefékezett. Ezt használták ki a hazaiak. A 21. percben KOMÉP-támadás gördült, a labda a kapufára vágódott, onnan visszapattant a mezőnybe, s a jó ütemben érkező Pápa szépített. 4:1. A 29. percben egy gyors kapos­vári támadás újabb gólt ered­ményezett. Ismét Ür vezette a támadást, keresztlabdát adott Székelynek, az Róthhoz továb­bított és máris zörgött a háló. 5:1. A 38. percben Kovács fö­löslegesen cselezgetett, elvet­ték tőle a labdái, aztán Sárii beállította a végeredményt. 5:2. Nem úgy indult a mérkőzés, hogy azt a végén fölényes biz­tonsággal nyeri a Táncsics. Az együttes támadósora azonban ez alkalommal kevés hibaszá­zalékkal játszott. Most csak­nem minden sikerült a kapos­vári csatároknak, s amikor négy gól lett a Táncsics elő­nye, akkor már nem volt vi­tás a mérkőzés kimenetele. Jó­val gördülékenyebb is volt a kaposváriak játéka, mint az újonc tatabányai csapaté. Jók: Vágó, Tihanyi, Űr, Nagy. A hazai együttesből senki sem nyújtott kiemelkedő teljesít­ményt. További eredén vek az NB II Nyugati csoportjában: Szek­szárd—Pécsi Ércbányász 2:0, Bauxitbányász—Fűzfő 1:1, Za­laegerszegi Dózsa—Győri Dó­zsa 3:1, Olajbányász SE—Al­másfüzitő 3:1, Bakony Ve­gyész—Ajkai Bányász 0:0. A Nyugati csoport állása: A totó 13 plusz 1 találatp vénye: törölve, törölve, 1 x 2|l 2 x 2|x 1 plusz szel- x 4 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. 13 találatos szelvény is mindössze egy akadt, ennek nye­reménye 492 475 forint. A 12 talá­latos szelvény 21 888, a ll-es 1719, a 10-es 341 forintot fizet. 1. Szekszárd 2. Pápa 3. Savaria 4. Fűzfő 5. Olaj hányás* 6. PVSK 7. K. Táncsics B. Vegyész 9. Ajka 10. Gy. Dózsa 11. KOMÉP 12. Z. Dózsa 13. P. Ércbányász 14. Szív. MÁV 15. Almásfüzitő 16. Bauxitbány. 6 5 5 4 2 4 1 4 — 3 2 3 2 2 4 3 1 3 1 2 3 2 2 1 4 2 — 2 — 13: 3 14 3 — 14: 4 13 1 2 14:10 11 2 11: 7 10 3 13:11 4 13:10 3 13 :il 3 9: 7 2 7:9 4 13:12 4 7:10 3 8:15 4 8:8 3 6:10 6 7:18 6 4:15 ÖKÖLVÍVÁS Három kaposvári győzelem a II. osztályú bajnokságon / Három napon át a Sportcsarnok­ban rendezte a Magyar ökölvívó Szövetség a II. osztályú egyéni ökölvívó-bajnokság döntőit. A versenyen a Bp. Építők Fémmun­kás versenyzői szereztek a leg­több pontot, ezért Bódis Gyulának ítélték oda a legeredményesebb edzőnek járó külön díj at. A versenyen szorítóba lépett négy kaposvári ökölvívó jól szere­pelt. Jelzi ezt a három bajnoki aranyérem és az egy második hely. Papírsúly. Bajnok: Kozma (IC. Dózsa). A Dózsa versenyzője elő­ször Kiss (Fémmunkás), majd Pap>p (Bp. Honvéd) ellen győzött pontozással. A döntőben zubikot (Ü. Dózsa) verte. Légsúly. Bajnok: Ferstek (K. Dózsa). Ferstek ellen Pálfi (Fém­munkás) az első, Szabó (Tatabá­nya) a második menetben felad­ta. A döntőben Tímár (Kun B. SE) ellen Ferstek egyhangú pon­tozással nyert. Harmatsúly. Bajnok: Bologh (Bp. Fémmunkás). Pehelysúly. Bajnok: Láng (Ta­tabánya) . Könnyűsúly. Bajnok: PéterfS (Fémmunkás). Kisváltósúly. Bajnok: Kocsis (Csepel). Váltósúly. Bajnok: Vígh (Kecs­kemét). Nagyváltósúly. Bajnok: Rigó (K. Dózsa). Rigó az első fordulóban Neufeld (Ü. Dózsa) ellen nyert nontozással, aztán a tatabányai Hegedűst győzte le. A döntőben Czagány (Fémmunkás) az első menet utáni szünetben feladta Rigó ellen. Középsúly. Bajnok: Schrick (Fémmunkás). Félnehézsúly. Bajnok: Fekete (O. Dózsa). 2. Koch (K. Dózsa). Koch az első mérkőzésén Szabót (Fémmunkás) verte. A döntőben az újpesti Feketétől viszont pon­tozásos vereséget szenvedett. Nehézsúly. Bajnok: Hetzmann (Tatabánya). A csapatpontversenyt a Bt>. Épí­tők Fémmunkás nyerie fölényesen 28 ponttal, 2. a K. Dózsa 18, 3. a Tatabánya 17 ponttal. A versennyel egyidejűleg az "ÉVIG Gyömrői úti termében a Kovács László ifjúsági emlékver­senyen a kaposvári Horváth íjászló harmatsúlyban a második helyen végzett. .OMOGYI NÉPLAP Kedd, 1Í7L október 5.