Somogyi Néplap, 1971. május (27. évfolyam, 101-125. szám)

1971-05-18 / 114. szám

Három helyen áj ember játszik a bolgárok ellen Vasárnap csend volt az NB dáts, Dunai III. és Zámbó he­I-es labdarúgó-pályákon, vi­szont délelőtt a Népstadion­ban a magyar válogatott ke­ret tagjai készülődtek. Edző- mérkőzést játszott a szerdán Szófiában pályára lépő csa­pat. Hoffer József szövetségi kapitány három helyen ter­vez változtatást a legutóbbi együttesben. Mindhárom je­lölt bemutatkozott a kezdő csapatban, s általában jól. Válogatott keret—MTK 10:0 (3:0) A válogatott a következő összeállításban kezdett: Hot­hermel — Fábián, Pane'ács, Vidáts, Juhász, Dunai 111., Zámbó, Fazekas, Kocsis, Al­bert, Kozma. Szünet után Rothermel, Vi­lyett Géczi, Szűcs, Karsai és Kovács jött be. A második félidőben még gólratörőbben játszott a válogatott, s ami­kor véget ért a kétszer 35 perces edzőmérkőzés, a kapi­tány jegyzetfüzetében a kö­vetkező góllövők szerepeltek: Fazekas 4, Kocsis 3, * (egyet 11-esből), Kozma 2 és Albert. Hoffer József elégedett volt az első félidőbeli csa­pattal, s úgy mondta, hogy Szófiában Benét, Noskót és Szűcsöt Dunai III., Fábián és Vidáts váltja fel. Tegnap délután még egy edzést tartott a válogatott keret, ma pedig útra kei Szó­fiába a csapat. A sérültek felépültek, mindenki egészsé­ges, a hangulat általában bi­zakodó. A Táncsics idegenben döntetlen! ért el — a K. Rákóczi itthon kikapott Somogytarnóca pontot vett el a listavezető Kapolytó! Somogytarnóca—Kapoly 1:1 (0:0) Somogytarnóca, 300 néző. V.: Zsalakó. Végig jó mérkőzésen született döntetlen. Különösen a hajrában volt nagy az izga­lom, mert a 84. percben a ka^ polyi csapat Csullag révén ve­zetést szerzett, viszont 5 perc múlva Bencsik III.' kiegyenlí­tett. A lelkes hazai csapat rá­szolgált az egyik pontra: Jók: az egész somogytamócai csa­pat, ill. Csiszár, Dómján, Do­bos. Novák József EZ TÖRTÉNT AZ NB I B-BEN Már 8 pont az Egyetértés előnye Debrecen—Eger 2:0, VM Egyetér­tés—Székesfehérvár 2:0, Orosz­lány—Szolnok 2:0, Szállítók—Zala­egerszegi TE 1:0 (Zalaegerszegen!), Bp. Spartacus—Békéscsaba 0:0, Zamárdi—Babócsa 2:2 (2:2) Zamárdi, 100 néző. V.: Both. A megfiatalított hazai csapat helyenként meglepően jól ját­szott. G.: Papp, Kovács, ill. Hajdú, Luczek. Jók: Kovács, Farkas, ill. Vuckmann, Luczek. Éberhardt Ferenc Kecskemét—BVSC Várpalota 0:0. Az NB I B állása: 1:0 MÁV DAC— 1. Egyetértés 28 16 10 2 36:13 50 2. Eger 28 15 7 6 37:19 42 3. Kecskemét 28 11 10 7 29:22 39 4. Oroszlány 28 13 6 9 38:31 39 5. Békéscsaba 28 12 7 9 34:29 37 6. MÁV DAC 28 10 10 8 23:20 36 7. Pécsi B. 28 7 12 9 26:37 35 8. Debrecen 28 11 9 8 34:26 33 9. ZTE 28 10. 8 10 31:27 33 10. Bp. Spartac. 28 7 10 11 23:27 32 11. G.-MAVAG 28 7 13 8 31:36 31 12. Szállítók 28 7 8 13 22:33 31 13. Szolnok 28 9 7 12 30:34 29 14. Várpalota 28 7 13 8 30:25 28 15. ózd 28 9 7 12 28:37 28 16. BVSC 28 9 7 12 37:46 26 17. Székesfehér. 28 7 8 13 21:33 24 18. BKV Előre 28 5 8 15 16:33 22 A somogyi labdarúgó-bará­tok számára már nem sok ér­dekességet tartogat a labdarú­gó NB II Nyugati csoportjá­nak hátralevő sorozata. A 24. fordulóban Szombathelyen a K. Táncsics szerzett egy pon­tot. Ez az együttes tehát a várakozásnak megfelelően sze­repelt. A Rákóczi újfent azt bizonyította, hogy jelenlegi csapata nem üti meg az NB II mércéjét. A szintén biztos kiesőnek látszó Pécsi BTC el­lenében hazai pályán maradt alul. Alig ötszáz néző volt kí­váncsi a mérkőzésre. A Nyu­gati csoport élén az üldöző boly igyekszik a dorogi előnyt lefaragni. A Pécsi Ércbányász meg a Szekszárd egyaránt győzött, csakhogy a Dorog sem hagyja magát. A bányász­csapat 4 pontos előnye vár­hatóan elegendő lesz majd az elsőséghez. Savaria Cipőgyár— Táncsics SE 0:0 Szombathely, 800 néző. V.: Dér. Szombathely: Varga F. — Vi- rágh, Gerencsér, Geitsnek, Süme­gi, Varga L.f Koczor, Bíró, Jankó, Kecskés, Nagy (Molnár). Edző: Tölgyesi József. Kaposvár: Nagy— Kiss, Báli, Tihanyi, Plástyik, Vágó, Székely, Korom, Balatoni, Knapik, Urr. Edző: Váradi Lajos. Lendületes hazai támadások vezették be a mérkőzést. Az A két gólt elérő Szabó ez alkalommal szabadrúgásból próbálta bevenni a PBTC kapuját. Sikertelenül. A labda a sorfal és a kapufa mögött hagyta el a játékteret. NB III... NB III.. Csurgó—Toponár 2:1 (2:1) Kaposvár, 150 néző. V.: Ko­vács Qy. A nagy meleg nagyon rányomta bélyegét a találkozó­ra, amely végig alacsony szin­ten mozgott. A csurgói csapat a végén egy elég szerencsés góllal győzött. G.: Sótonyi, Szabó, ilL Bank. Csima János Balatonboglár—Kadarkút 5:2 (2:2) Balatonboglár, 150 néző. V.: Bodó. Végig a hazai együttes irányított, s győzelme egy pil­lanatig sem volt kétes, csupán az volt a kérdés, hogy milyen arányban nyer a bogiári csa­pat, mert a hazai csatárok az öt gólon kívül vagy féltucat abszolút helyzetet kihagytak. G.: Anrosovics (2), Takács (2), Pordán, ill. Teremi és Ernyes. Jók: Csere, Takács, Hock, ill. Mihóka, Laiíi, Bakonyi. Kollár József Fonyód—Somogyi BSE 5:0 (3:0) Nagyatád, 100 néző. V.: Hor­váth L. Minden részében jobb volt a vendégcsapat, s ha nem is ilyen arányban, de megér­demelten győzött. K. V. Lobogó—Ordacsehi 5:3 (1:1) Kaposvár, 100 néző. V.: Fenyvesi. Kiegyensúlyozott el­ső félidő után a második negy­venöt percben felülkerekedett a hazai csapat. G.: Radax (3), Jurák, Páti, ill. Riba (2), Ta­kács. Jók: Radax a mezőny legjobbja, Nagy I., Jurák, Si­mon, ill. Riba, Kiss, Mónus. Götz János Nagyatádi Kinizsi—K. Vasutas 3:0 (0:0) Kaposvár, 100 néző. V.: Ba- konvh Az első hetven percben inkább a Vasutas támadott, a kaposváriak azonban sorra ki­hagyták helyzeteiket. Amikor a vendégek vezetést szereztek, pillanatok alatt eldőlt a mér­kőzés sorsa a Nagyatádi Kini­zsi javára. G.: Bazsó, Kömpf. Lebár. Jók: Gelencsér, Nezdei. Lebár, ill. Illés, Hegyi, Tián. Végvári Dénes Ismét három somogyi csapat a kiesőhelyen a Délnyugati csoportban Idegenben szerzett pontot a Siófok Tab—Lengyeltóti 3:2 (2:0) Tab, lr)0 néző. V.: Molnár. Jó xarrv-i. változatos mérkőzés. A helőnyét a vendég cr.- ' -.v" r-il (tette, ezt kö- v u t -l?ó negyedórábarl hé árt túl keménnyé váll a G.: Puha (3, egyet 11­esből). ill. Komócsin, Schnvda (11-esből). Jók: Puha, Szabó Kecskés, Juhász, ill. Csordás, Pozsonyi. DÉLNYUGATI CSOPORT Barcsi SC— Dombóvári VSE 3:2 (3:1) Barcs, 650 néző. V.: Burai. Barcs: Tóth I. — Bogyó, Kuczkó, Winkler (Pintér), Karsai, Kiss, Gu­lyás, Marton, Gyergyák, Tóth II., Kertész (Kása). Edző: Mayer György. Dombóvár: Bancsi — Börzsöny, Tapaszti, Végvári (Ha­vasi), Szabó, Potö, Ugi, Sonkoly, László, Szűcs, Barta. Edző: Lend- vai Miklós. I. perc: Kezdés után Gyer- gyák futott el, az alapvonal­ról beadott, a jó ütemben ér­kező Marton védhetetlenül bombázott a hálóba. 1:0. II. perc: Barta vezetett tá­madást a szélen, középre ívelt, és az őrizetlenül hagyott Szűcs a hálóba lőtt. 1:1. 30. perc: Kertész—Gyergyák összjáték után az utóbbi, nagy erejű lövése védhetetlenül vágódott a hálóba. 2:1. 42. perc: Marton a tisztán álló Kársaihoz továbbított, aki mintegy 20 méterről cé­lozta meg a bal felső sarkot. 3:1. 65. perc: Szűcs ívelt a 16-osra, és a késlekedő barcsi védők mellett László fejes­góllal beállította a végered­ményt. 3:2. A nagy meleg ellenére vé­gig nagy iramú, érdekes mér­kőzést hozott a találkozó. A barcsi csapat volt a . többet támadó és a kezdeményező. A barcsiak két ízben a kapu­fát találták el. A látottak alapján a győzelem megérde­melt. Jók: Bogyó, Gyergyák, Kertész, Marton (a mezőny legjobbja), ill. Bancsi, László, 'Barta. K. Vasas _ Pé csi Helyiipar 1:0 (0:0) Pécs, 300 néző. V.: Köő. Kaposvár: Tábori — Matán, Pa taki, Marosi, Csupor, Takács, Mol­nár (Burcsa), Fülöp. Herbei, And- réka, Bándi. Edző: Szili Ferenc dr. Pécs: Jankovics — Bogdán, Mó­ricz dr., Horváth, Bunyevácz, Sza- lontai, Rideg dr., Kovács dr. (Tas- si), Csorbics, Harsány!, Lengyeltó­ti. Edző: Kresz Sándor. 72. perc: Bándi rúgott sza­badot, a labdát Matánhoz to­vábbította, aki látta, hogy szabad az út, felfutott, közép­re adott, s a berobbanó Fü löp megszerezte a mérkőzés egyetlen gólját. 1:0. Idei legjobb vidéki játéká- Dietzei Ede ual rukkolt ki a Kaposvári Vasas. A látottak és a hely­zetek alapján a kaposvári együttes nagyobb arányban is győzhetett volna. Jók: Ma­tán, Marosi, Takács fa me­zőny legjobbja), Herbei, ill. Jankovics, Szalontai, Harsá- nyi. Marcali VM— Nagymányok 2:0 (1:0) Marcali, 400 néző. Vezette: Schneider. Marcali: Csöndör — Mató, Szán­tó, Rigó. Kósi, Kusz, Batki (Ko­vács), Proszenyák, Simon (Hess), Molnár, Lázári Edző: Abonyi Ká­roly. Nagymányok: Szulics — Ba- reith, Széles, Kozma, Pecz, Keib, Pataki, Molnár, Szőcs, Farkas, Né­meth. Edző: Keller Ferenc. 44. perc: Molnár csavarl szögletét a kapus röviden ütötte ki, ott termett Prosze­nyák, s nem hibázott. 1:0. 65. perc: Molnár elfutott a szélen, s a kimozduló kapus feje fölött lőtt a hálóba. -2:0. A. nagy meleg ellenére Is végig nagy iramú, változatos mérkőzés volt, amelyen a ha­zai csapat irányított. A ven­dégeket csak Szulics nagysze­rű védése mentette meg a sú­lyosabb vereségtől. Jók: Szán­tó, Kusz, Proszenyák, Mol­nár, ill. Szulics, Pataki. PVSK-Lábod 2:0 (1:0) Pécs, 400 néző. V.: Rózsa­Pécs: Abrahám — Gáspár (Pecze), Szabó, Földes, Nagy, Mi­hály, Molnár (Fodor), Somogyvári, Balázs, Varga. Patócs. Edző: Hor­váth László. Lábod: Palaits — Né­meth, Hadi, Wirth, Filiszár, Csaló­it 1 (Szekeres), Koczka, Borzas, Luczek, Takács, Fülöp. Edző: Hász László. 28. perc: Az előrehúzódó Szabó védelmi hibából sze­rezte meg a vezetést a pécsi csapatnak. 1:0. . 85. perc: Molnár állította be a végeredményt. 2:0. A mérkőzésen megmutatko­zott a két csapat közti tudás- különbség, ennek ellenére a lábodiak is sok helyzetet dol­goztak ki. A MEDOSZ-csatá- rok kétszer a kapufát talál­ták el. Jók: Ábrahám, Szabó, ill. Németh, Hadi. Pécsi Volán — Latinca SE 4:0 (2:0) Pécs, 100 néző. V.: Tegzes. G.: Telek, Szenkovics, Tóth L. (11-esből) és Vámos. További eredmények az NB III Délnyugati csoportjában: Bonyhád—Szekszárd 2:2, Pé­csi EAC—Mohács 0:1, Stein­metz—Baja 1:1. A Délnyugati csoport állása: 1. Pécsi VSK 24 17 5 2 53:16 39 2. P. Helyiipar 24 8 12 4 21:16 28 3. PEAC 24 10 6 8 52:28 26 4. Mohács 24 10 6 8 42:37 26 5. K. Vasas 24 9 8 7 26 :26 26 6. Dombóvár 24 9 7 8 26:21 25 7. Baja 24 8 9 7 29:28 25 8. Nagymányok 24 10 5 9 23 :21 25 9. Barcs 24 9 6 9 31:37 24 10. Bonyhád 24 8 8 8 27:42 24 11. Steinmetz 24 4 14 6 26:27 22 12. Volán 24 6 9 9 28:26 21 13. Szekszárd 24 5 11 8 30:20 21 14. Lábod 24 6 8 10 29:40 20 15. Marcali VM 24 6 7 11 36:46 19 16. Latinca SE 24 2 9 13 20:58 13 ÉSZAKNYUGATI CSOPORT Siófok—Pápa 0:0 Pápa, 600 néző. V.: Gyimesi. Siófok: Kálmán — Szilágyi, Fe­hér, Farkas, Horváth HL, Pintér, Székely, Erdei, Meggyes, Takács, Győrfi (Sehádl). Edző: Molnár Pé­ter. Pápa: Mesterházi — Korpást, Harcsa, Keresztes, Szabó, Németh. Miklós, ölbet, Tóth (Horváth), Me­gyeri, Farkas. Edző: Nagyfi Mik­lós. Rossz talajú, poros, salakos pályán, rekkenő hőségben ke­rült sor a mérkőzésre, ame­lyen a jobb összjátékot nyúj­tó siófoki csapat állt közelebb a győzelemhez.- Jók: Fehér, Erdei, Meggyes, Pintér (a me­zőny legjobbja), ill. Harcsa, Németh, Miklós, ölbei. • * • További eredmények az Északnyugati csoportban: Bá­bolna—M. Hubertus 3:0, Győ rí Elektromos—KOMÉP 3:2, Győrszentiván—Fertőszent- miklós 6:0, Ikarus AR—Sop­ron 0:0, Rákóczi SE—Puszta - vámi Bányász 3:1, MOTIM TE —Komáromi O. 3:1, Fertőd— Nyergesújfalu 4:1. A bajnoki táblázat élén helycsere történt. Most a mo­sonmagyaróváriak ugrottak az élre. Alul a Nyergesújfalu és a Fertőszentmiklós sorsa lassan megpecsételődik. 1. MOTIM TE MIS S 3 (1:22 37 2. KOMÉP 24 13 6 3 40:13 38 3. Gy. Elektr. 24 14 5 5 43:25 33 4. Komáromi p. 24 11 7 6 44:30 29 5. Fertőd 24 13 2 9 42:41 2g 6. Siófok 24 9 6 9 33:32 24 7. SVSE 24 9 5 10 30:23 23 8. Győrszentiv. 24 8 7 9 26:25 23 9. MOFÉM H. 24 9 4 11 28:25 22 10. Rákóczi SE 24 8 5 11 31:31 21 11. Bábolna 24 6 9 9 21:29 21 12. Pusztavám 24 7 6 11 32 39 20 13. Pápa 24 7 6 11 19:30 20 14. Ikarus AH 24 5 9 10 21:35 19 15. Fertőszentm. 24 5 6 13 23:38 16 IS. Nyergesújí, 24 5 2 17 19:56 12 5. percben Ketskés már ve­zetést szerezhetett volna a szombathelyi csapatnak, a csatár azonban nyolc lépésről fölé fejelt. Aztán három-négy szombathelyi szöglet jelezte a házai fölényt, s közben Varga 20 méteres bombáját csak bravúr árán tudta újabb szög­letre ütni Nagy. A 25. perc­ben veszélyeztetett először a kaposvári csapat, Plástyik 25 méterről küldött szabadrúgá­sát Varga F. csak üggyel-baj- jal tudta menteni. A másik oldalon Bíró hagyta ott a vé­dőket, Nagy azonban reme­kül tisztázott. Még egy Plás- tyik-bomba jelentette a félidő eseményét, a szombathelyi kapuvédő azonban szöglet árán mentett. Szünet után ismét hazai ro­hamok vezették be á játékot. Az első húsz percben szinte epv pillanatra sem szabadult fel a kaposvári kapu. A 13. percben Bíró 8 .méteres bom­balövésébe Balatoni önfelál- dozóan vetette bele magát, s csak így menekült meg a Táncsics kapuja a góltól. Nem sokkal később Koczor futott el a szélen, tíz méterről nagy lövést eresztett meg. Nagy azonban remek vetődéssel tisztázott. Félóra elteltével változott a játék képe. A ha­zaiak nem bírták a saját ma­guk által diktált tempót, ki­fulladtak. Ekkor a Táncsics negyedórája következett, melynek során a 78. percben Vágó szabadrúgás lövése alig tévesztett célt. A 87. perc­ben megszerezhette volna p'vőzelmet a kaposvári csapat. Balatoni labdáiéval Székelv ugrott ki, a kifutó kapust is kicselezte, d“ nagyon kisodró­dott, s az éles szögből kül- o'ötf labdát a befutó védők ki­rúgták. Jó iramú, változatos, érdé kei mérkőzés volt Szombat­helyen. A védekezésre beállt kaposvári csapattal szemben a hazaiak tartós fölényt har­coltak ki, helyzeteiket azon­ban rendre kihagilták. A utolsó nercekben viszont < Táncsics akár meg is nyár hette volna a meccset. A lá­tottak alapián a döntetlen igazságos. Jók: Varga F„ Sű- meai. ni. Nagy. Tihanyi, Piáit tyik. > > Pécsi PTr_ v. Pákóczi 3:2 (2:1) 500 néző. V. egyenlítési alkalom nyílt: előbb elért egy labdát, mint a kifutó Siklósi, ám az üres kapu mellé lőtt. A legnagyobb helyzet után a legszebb jele­net következett. Bal oldalról szállt a beadás Halász kapuja elé, s Nagy a 16-osról kapás­ból a felső lécre bombázott. Még ebben a percben Siklósi kapujánál is a felső léc men­tett. A 22. percben potya'"'-llal egyenlítettek a pécsiek. Huszti 25 méterről szabadrúgásból lőtt kapura, és a félmagasan középre szálló labda Siklósi keze között csúszott a vonalón túlra. 1:1. A 27. percben He­gedűs állt a Rákóczi kapujá­ba. A kényelmeskedő hazaiak mellett feljött a Bőrgvár. A 35. percben három védő nézte tétlenül, hogy Palotai lekezeli a labdát, és Hegedűs fölött a hálóba emel. 2:1. Szünet után a 11. percben Wagner felvágta a kitörő Pin­tért a 16-oson belül. A bün­tetőt Szabó értékesítette. 2:2. Néhány percig fellángolt a Rákóczi, aztán ismét a pécsi csapat következett. A 30. percben szabadrúgást végez­tek jobb oldalról a vendégek, az élőre ívelt labdát Fiegler fejjel továbbította a hálóba. 3:2. Az utolsó percekben két szögletet ért el a Rákóczi. A második beívelésnél Halász a labda alá futott, azonban az előrehúzódott Balogh az ötös­ről az üres kapu fölé fejelt. Jól kezdett a kaposvári csa­pat, s a vezető gól megszer­zése után úgy látszott, hogy simán nyeri a mérkőzést. A kényelmeskedés azonban, — főleg a védők részéről — megbosszulta magát. A lel­kesebben és a valamivel terv­szerűbben játszó pécsiek két­szer is újítani tudtak és meg­érdemelten szerezték meg a két pontot. Jók: Lévai, Koz­ma, Palotai, ill. Nagy, Pintér. * » o További eredmények az NB II Nyugati csoportjában: Győri Dózsa—Fűzfő 0:0, P. Ércbányász—Ajka 4:0, Szek­szárdi Dózsa—Zalaegerszegi Dózsa 3:1, Bauxitbányász— Máza-Szászvár 4:1, Almásfü­zitő—Pápa 1:0, Dorog—Ba­kony Vegyész 1:0. A bajnokság állása: Kaposvár, Tóth J. Pécs: Halász — Lévai, Kozma. Keiül, Vagner, Horváth, Fiegler. Hauschl (Híres), Huszti, Palotai. Erdősi. Edző: Dara János. Kanos- vár: Siklósi (Hegedűs) — Balogh Horváth, Szita, Németh, Savanyó Nagy, Márton, Szabó, Pintér, Gyu- ricza. Edző: dr. Zádori László. Erőtlen hazai támadások ■után a 14. percben Pintért szögletre szerelték a pécsi vé dók. A beívelt labdát Szabó a bal sarokba fejelte. 0:1. porc múlva Palotai él 1. Dorog 24 16 4 4 51:14 36 2. P. Ércbány. 24 14 4 6 51:21 32 3. Szekszárd 24 15 2 7 31:14 32 4. Gy. Dózsa 24 11 8 5 37:22 30 5. Savaria 24 11 5 8 51:32 27 6. Bauxitbány. 24 12 3 9 43:38 27 7. Bak. Vegy. 24 10 5 9 29:25 25 8. Ajka 24 9 6 9 24:30 24 9. Pápa 24 10 4 10 20:26 24 10. Z. Dózsa 24 10 3 H 36:39 23 11. K. Táncsics 24 10 3 11 23:29 23 12. Almásfüzitő 24 8 5 11 24 :38 21 13. Fűzfő 24 8 4 12 24:34 20 14. PBTC 24 5 6 13 29:44 16 15. Máza—Sz. 24 4 5 15 16:48 18 16. K. Rákóczi 24 4 3 17 21:56 11 Nem akadt telitalálaios szelvény § ’ A totó 13+1 találatos szel­vénye: 1, 2, 2, 1, 1, 1, 2, 1, 2, x, x, 1, 1, +2. 13+1 ta- lálatös szelvény nem volt. 13 találata is mindössze egy fo­gadónak akadt, a/ki 599 75f forintot nyert..-A 12 találatos szelvény 15 378, a 11-es 1066, a 10-es 178 forintot nyert, ■SOMOGYI NÉPLAP Redd, 197L május IS. k