Somogyi Néplap, 1970. szeptember (26. évfolyam, 204-229. szám)

1970-09-22 / 222. szám

A Vasas lépést tart a vezető U. Dózsával Az eléggé álmos, unalmas mérkőzéseken vasárnap 13 gól esett a labdarúgó NB I-ben. A legnagyobb érdeklődés a kispesti rangadót kísérte, ahol az Ű. Dózsa és a Bp. Honvéd harca végül igazságos döntet­lent hozott. A válogatott csa­tárok sem az egyik, sem a másik oldalon nem jelesked­tek. A kapusok viszont mind az Újpestben, mind a Honvéd csapatában kiemelkedő telje­sítményt nyújtottak. Érdekes mérkőzés volt a ta­tabányai bányászrangadó. A komlóiak szervezett védeke­zésből eredményes támadáso­kat indítottak, és ezzel le­győzték a Tatabánya csapa­tát. A hazai vereségben ludas volt a válogatott kapus, Rothermel is, aki a győztes komlói gólnál súlyosan hibá­zott. Dunaújváros ugyancsak megijesztette az MTK csapa­tát. Már 2:0-ra vezetett a Ko­hász, amikor rákapcsolt az MTK, és egyen’ített. A Ferencváros csapatjátéka egyre javul. Biztosan nyert a Fradi a Videoton ellenében is. A Szombathelyi Haladás otthonában egy ideig vesztés­re állt a Rába ETO ellen. Szü­net után azonban felülkereke­dett a Szombathely, s újabb vereséget szenvedett az idei bajnokságban erősen gyengél­kedő győri csapat. Gyengélkedik a Szeged is, amely hazai pályán maradt alul a Diósgyőrrel szemben. A DVTK akár nagyobb arány­ban is győzhetett volna. Nem esett gól a pécsi ta­lálkozón, ahol a P. Dózsa nem bírt a Salgótarjáni Bányász- szál. Az SBTC nagyon jól vé­dekezett. Bp Honvéd—Ü. Dózsa 0:0 Kispest, 22 000 néző. V.: Bircsák. Ferencváros—Videoton 2:0 (1:0) Népstadion, 6000 néző. V.: Petri. G.: Branikovics, Mucha. Dunaújváros—MTK 2:2 (2:0) Hungária körút, 6000 néző. V.: Katona. G.: Csörgő, Ha­rangi, ill. Dunai, Kunszt. Szombathely—Rába ETO 2:1, (0:1) Szombathely, 10 000 néző. V.: Müncz. G.: Rátkai, Farkas, ill. Stolcz. Diósgyőr—Szeged 1:0 (0:0) Szeged, 4000 néző. V.: Bor- zási. G.: Gass. Komló—Tatabánya 2:1 (0:0) Tatabánya, 4000 néző. V.: Vadas Gy. G.: Solymosi 11-es- ből, Ihász, ill. Szabó. Pécs—Salgótarján 0:0 Pécs, 5000 néző. V.: Vízhá­nyó. A labdarúgó NB I állása: A Z. Dózsa győzött a rangadón Az NB II Nyugati csoport élén a Z. Dózsa 1. Ü. Dózsa 2. Vasas 3. MTK 4. FTC 5. Bp. Honvéd 6. Pécs 7. Csepel 8. Diósgyőr 9. Szombathely 10. Salgótarján 11. Dunaújváros 12. Videoton 13. Tatabánya 14. Komló 15. Rába ETO 16. Szeged 2 — 23 1 16 1 14 3 8 3 13 2 11 2 3 3 2 3 3 4 3 5 6 : 5 20 : 6 18 : 9 15 : 7 15 :10 14 8 13 9 13 14 12 14 11 :12 10 :10 10 7 9 :10 9 :16 8 :12 5 12 2 Ez történt az NB 1 B-ben Kecskemét—Bp. Spartacus 2:0, Egyetértés—Ganz-MÁVAG 4:0, Székesfehérvári MÁV— Zalaegerszegi TE 0:0, BKV Előre—Egri Dózsa 2:1, Pécsi Bányász—Várpalota 2:1, Szol­nok—Békéscsaba 3:2, Fősped Szállítók—Ooroszlány 3:1, Özd—Debrecen 1:1. Az NB I B állása: Göröcs a keretben A magyar labdarúgó-válogatott szeptember 27-én a Népstadionban idei ötödik mérkőzését játssza. El­lenfele ez alkalommal az örök ri­vális, Ausztria csapata lesz, mely- lyel a kapcsolatok felvétele óta el­telt 68 év alatt 112-szer találkozott. A 113. mérkőzésre Hoffer József szövetségi kapitány hétfőn délelőtt kijelölte a 15-ös keretet. Ez alig tér el az NSZK elleni gárdától. A nürnbergi csapatból nem áll ren­delkezésre Kozma, a Bp. Honvéd fiatal csatára, akinek arcüreggyul­ladása van, Dunai III. erőnléti okok miatt maradt ki ezúttal a jelöltek közül. Kozma helyére a csatársorba a szövetségi kapitány Göröcs Jánost, az Ü. Dózsa 61-sze- res válogatottját hívta be, aki Jó formában játssza a bajnoki mér­kőzéseket, és akit edzője, Baróti Lajos is javasolt. Dunai III. he­lyett Vidáts került a középjátéko­sok közé. A 15-ös keret a következő: Ro­thermel, Bicskei, Noskó, Páncsics, Konrád, Meggyesi, Mészöly, Hal­mos!, • Karsai, Vidáts, Fazekas, Gö­röcs, Kocsis, Bene, Dunai II. Rudé Právo jubileumi futóverseny Az ötvenéves Rudé Právo 16. nemzetközi futóversenyén a 84-es számú finn Tuominen és a 4-es számú Roelants bel­ga versenyző sérülés miatt kiállt. Súlyemelő VB Alekszejev ismét 610 kiló felett Elutasították az óvásokat — A magyar csapat így is harmadik Magyar idő szerint hétfőre vir­radóra befejeződött Columbusban a botrányok sorozatával szolgáló súlyemelő világbajnokság. Még mielőtt az ólomsúlyúak megvívták volna küzdelmüket, lezajlott »a zöld asztal párviadala« is. A Nemzetközi Súlyemelő Szö­vetség elnöksége rendkívüli ülé­sen tárgyalt a diszkvaliíikálások miatt benyújtott óvásokról. Heves viták után szavazást rendeztek, s 11:3 arányban úgy döntöttek, hogy rvényben maradnak a diszkvali- fíkálások. így Holczreiter elveszí­tette arany-, Földi ezüst-, Bagócs pedig a broznérmét, viszont Be­nedek világbajnoki címet kapott. Az országok közötti pontverseny­ben szovjet, lengyel, magyar do­bogós hármas alakult ki. ölomsúlyban a világcsúcstartó és Európa-bajnok szovjet Aleksze- ;ev győzelmét az európai bajnok nelga Reding és a legutóbbi világ­bajnok, az amerikai Dube sem tudta veszélyeztetni. Alekszejev beállította Szombathelyen elért 6i2,5 kilós világcsúcsát és 22,5 ki­lóval előzte meg a második he­lyen végző Redinget. Dube, a vi­lágbajnok csak negyedik lett, Alekszejev 35 kilóval emelt többet nála. Alekszejev lökésben 228 kilóra javította saját, Szombathelyen fel­állított 225,5 kilós világcsúcsát. Ölomsúlyban világbajnok: Va­szilij Alekszejev (Szovjetunió) 612,5 kg (228, 170, 214.5). 2. Sergo Reding (Belgium) 590 kg, 3. Kalevi Lahdenranta (Finnország) 577,5 kg, 4. Dube (Egyesült Államok) 577,5 kg. , Nyomásban világbajnok: Reding 215 kg. Szakításban világbajnok: Lah­denranta 172,5 kg. Lökésben világbajnok: Aleksze­jev 228 kg. Az országok közötti pontverseny végeredménye: 1. Szovjetunió 39 pont, 2. Lengyelország 24 pont, 3. Magyarország 17 pont, 4. Bulgária 16 pont, 5. Egyesült Államok 16 pont, 6. Japán 12 pont, 7. Irán 11 pont, 8. Belgium 8 pont, 9. Fülöp- szigetek 7 pont, 10. Finnország 7 pont. Ha csak a dobogón elért ered­ményeket vették volna figyelem­be, az élcsoport végeredménye: 1. Szovjetunió 43 pont, 2. Lengyel- ország 42 pont, 3. Magyarország 29 pont. 1. Egyetértés 2. P. Bányász 3. Szállítók 4. Kecskemét MÁV DAC 6. Eger 7. Oroszlány 8. ZTE 9. Ganz-MÁVAG 10. Bp. Spartacus 11. Békéscsaba 12. Szív. MÁV 13. Ózd 14. BKV Előre 15. Szolnok 16. Várpalota 17. Debrecen 18. BVSC 3 — 3 1 3 2 - 4 2 1 3f 2 3 1 * — 10: 2 19 2 9:ll 16 3 7:10 16 2 10: 6 15 2 8: 4 15 2 10: 6 13 4 10:11 13 3 14:11 12 2 9:10 12 3 5: 9 12 4 11:10 11 2 7: 9 10 8:11 10 4: 7 9 6:13 9 10: 7 8 7: 7 8 3 15:16 8 Egy telitalálat a totón A totó 13+1 találatos szel­vénye: x, 2, 1, x, x, 1, 2, x, 1, 1, 1, 1, 2, +2. 13+1 találatos szelvény mindössze egy akadt, ennek nyereménye 662 025 forint. 12 találatot huszonketten értek el. A nyeremény 14 639 fo­rint. 11 találatos szelvény 703, a 10 találatos 113 forin­tot fizet. Igen gólszegény forduló volt a labdarúgó NB II Nyugati csoportban. Mindössze tizen­kétszer rezdültek meg a hálók. A forduló legnagyobb mérkő­zését Zalaegerszegen játszot­ták, ahol az eddig veretlen Ba­kony Vegyész találkozott a za­laegerszegiekkel. A Z. Dózsa a legkisebb gólkülönbséggel ugyan, de nyert, és ezzel a baj­noki táblázat élére ugrott. A somogyi csapatok közül a Táncsics SE a vártnál jóval gyengébb mérkőzésen szerezte meg a két pontot. Ügy látszik, a K. Rákóczi kilábal a hullám­völgyből. A Győri Dózsa elle­nében szerzett a csapat egy pontot Győrben. A hatodik forduló után a Táncsics a ne­gyedik, a Rákóczi a 15. helyen áll a bajnoki táblázaton. Táncsics SE — Ajka 1:0 (0:0) Kaposvár, 1000 néző. Vezet­te: Kamarás dr. K. Táncsics: Nagy — Németh, Agfalvi, Tihanyi — Plástyik, Du- ralla — Székely (Róth), Mészáros, Varga (Jankó), Knapik, Itorócli. Edző: Váradi Lajos. Ajkai Bá­nyász: Németh — Varga, Varró, Szalai — Gerencsér, Schwarcz — Cseh (Király), Haász, Márkus, Éber, Tér. Edző: Gyenese József. Mindjárt az elején megfa­gyott a vér a Táncsics-szurko- lókban. A 2. percben Geren­csér 16 méteres szabadrúgását Nagy csak a kapufa segítségé­vel tudta hárítani. Az ellentá­madásnál viszont az előretörő Németh lövése alig valamivel a léc fölött zúgott el. A 8. percben Koródi elől mentett merészein — lábra vetődéssel Németh. A Táncsics volt a többet tá­madó. De csak az első húsz percben, mert utána igen ese­ménytelen negyedóra követke­zett. Aztán az ajkaiaknak volt egy ordító helyzetük: az egye­dül kitörő Márkus elől Nagy remek vetődéssel tisztázott. Szünet után a várt, nagy Táncsics-roham elmaradt. Egy Koródi-fejes ugyan veszélyez­tette az ajkai kaput, de aztán a vendégeknek kínálkozott al­kalmuk a gólszerzésre. Cseh labdája azonban mellé szállt. A 70. percben Márkus nagy erejű szabadrúgását védte Nagy. A 71. perc meghozta a mérkőzés egyetlen gólját. Róth 18 méterről váratlanul kapura bombázott, s a labda a jobb felső sarokban kötött ki (1:0). A vendégek ezután támadás­ba lendültek, és a Táncsics-ka- pus gyakran volt munkában. A 85. percben már ő is verve volt, de Éber két méterről ka­pu fölé küldte a labdát. Ezzel az Ajkai Bányász az utolsó le­hetőséget is elszalasztottá. Hibáklcal tarkított mérkő­zést láthattak a Dózsa-pályán a kaposvári nézők. Szünet előtt a vendégek támadtak veszé­lyesebben, s csak Nagy védései mentették meg a Táncsics-ka- put a góltól. A második negy­venöt percben ugyan feljött a Táncsics, de a csapatot a sze­rencse is segítette, hogy két ponttal gazdagabban vonulha­tott le az eléggé lagymatag ira­mú mérkőzés után. Jók: Nagy, Németh. Knanik, ill. Varró, Gerencsér, Márkus. Győri Dózsa— K. Rákóczi 1:1 (1:0) Győr, 1200 néző. V.: Nagy B. Gy. Dózsa: Halasi — Kovács, Halász, Tamás, Tulner — Tasnádi, Domonkos — Gábor (Vorigin), Szaló, Vígh, Csidei. Edző: Pálfy Antal. Rákóczi: Kovács (Siklósi) — Balogh II., Horváth I., Tüske, Savanyó, Németh II., Marton, Sza­bó, Göncz, Laczkovics, Pálmai. Edző: Zag József. Mindjárt az első percek után kialakultak a taktikai párosok. A kaposváriak úgy szervezték meg játékukat, hogy minden­egyes győri játékosnak volt őr­zője. A. K. Rákóczi védekezés­re rendezkedett be, hogy aztán gyors ellentámadásokkal ope­ráljon. A hazaiak támadásba lendültek, mindjárt az első percekben Csidei elfutásai je­lentettek veszélyt Kovács ka­pujára. A Rákóczi védelmének átszervezése menet közben azt hozta magával, hogy nem je­lentettek különösebb veszélyt a győri baloldali rohamok. A 26. percben már a Rákóczi is támadással próbálkozott A kitörő Laczkovics elől csak Kapoly a% élen Balatonboglár győzött a megyei bajnokság rangadóján A hatodik forduló mérkőzé­seit játszották a megyei baj­nokságban. Ez alkalommal sok nagyszerű mérkőzésről adtak hírt tudósítóink, akik öröm­mel állapították meg, hogy a somogyi meccsekről manapság nem hiányzik a futball sava- borsa, a gól. Somogytarnócán nyolcszor rezdült meg a háló, úgy, hogy döntetlen lett a mérkőzés. Tabon is hét gól esett. A balatonboglári rang­adón hat. Ez utóbbin a ha­zaiak négyszer találtak be a kaposváriak hálójába, s ezzel ismét csökkent a pontveszte­ség nélküli csapatok száma. Most már csak a listavezető Kapoly nem vesztett pontot. Az egves mérkőzésekről az alábbi jelentéseket kaptuk: Balatonboglár— K. V. Lobogó 4:2 (2:1) Balatonboglár, 400 néző. V.: Opemicza. Végig változatos, jó iramú mérkőzést hozott a rangadó. A bogiáriak az első húsz perc­ben akár több góllal is vezet­hettek volna, de a legjobb helyzetek is kimaradtak. A Vörös Lobogó egyik-másik já­tékosa nem tudta elviselni a vereséget, s a mérkőzés hajrá­jában Nagy J.-t, Radakszot és Zimonyit kiállították. A jól játszó Balatonboglár megér­demelten nyert. G.: Csere (3, egyet 11-esből), Zics, ill. Zi- monyi, Jezeri. Jók: Csere, Zics, Magyar, Paszér, ill. Mé­száros, Nagy I.,’ Pakoth, Je­zeri. Kollár József Toponár—N agyatád 1:1 (0:0) Toponár, 200 néző. V.: Bu- zsáki. Közepes iramú mérkőzésen igazságos döntetlen született. G.: Csordás, ill. Bazsó. Jók: Tormási, Hegedűs, Koncz, ill. Bicsáki, Torma, Bazsó. Csima János Fonyód—Kadarkút 2:1 (1:1) Kadarkút, 150 néző. V.: Zsa- lakó. A hazai csapat támadott többet, csatárai azonban csak helyzeteket tudtak teremteni, azoknak nagy részét viszont elhibázták. Ez az oka a kadar­kúti vereségnek. G.: Bogdán, Tamás, ill. Teremi. Németh Lajos Kapoly—Csurgó 3:0 (1:0) Kapoly, 300 néző. V.: Bóna. Végig jó iramú mérkőzés. Szünet után jól játszott a ka- polyi csapat és biztosan nyert. A 85. percben Kisdeák (Csur­gó) utánrúgásért kiállítva. G.: Csullag, Kétszeri, Kertész. Jók: Újvári, Dobos, Kétszeri, Pölcz, ill. a vendégek közvet­len védelme. Kálmán Ferenc Somogytarnóca—Lengyeltóti 4:4 (2:2) Somogytarnóca, 200 néző. V.: Ignáczy. Jó iramú mérkőzés, szép gólokkal. Igaz, hogy ez utób­biakban a védelmek mindkét oldalon ludasok voltak. G.: Molnár (2), Bencsik I., Biczó, ill. Pozsonyi (3), Püspök. Jók: Bátori, Biczó, Molnár, ill. Po­zsonyi, Papp. Horváth József Zamárdi—K. Vasutas 3:2 (1:1) Kaposvár, 50 néző. V.: Tá­las. A lelkes vendégcsapat meg­lepte az enerváltan játszó ka­posváriakat, s végeredményben megérdemelten győzött. G.: Nagy I. (11-esből), Papp, Kriszbai, ill. Kaszás, Bartos. Jók: Piros (a mezőny leg­jobbja), Kovács és Krisztián. A kaposvári csapatból senki nem nyújtott kiemelkedő tel­jesítményt. Végvári Dénes Tab—Babócsa 4:3 (3:1) Tab, 200 néző. V.: Szöllősi. A jól kezdő hazaiak már- már biztos győztesnek látszot­tak, szünet után azonban tíz perc alatt kiegyenlített a ven­dégcsapat. Végül nagyon ke­mény, időnként durva játék keretében harcolta ki a Tab idei első győzelmét. G.: Puha II. (2), Kovács (2), ill. Horváth (2), Szabó. Jók: Puha II. Ko­vács, Fehérvári, ill. Horváth, Szabó. Dietzel Ede Ordacsehi—Somogyi SE 2:1 (1:0) Nagyatád, 100 néző. V.: Horváth II. L. A vendégek lelkes játéka, a hazai csapat tehetetlensége jellemezte a találkozót. G.: Xuczkó, Nemes, ill. Börcsök. Varga Tibor X megyei I. osztály állása: 1. Kapoly 2. B.-boglár 3. K. V. Lobo»» 4. N. Kinizsi 5. Csurgó 6. Ordacsehi 7. Babócsa 8. S.-tarnóea 9. K. Vasutas 10. Fonyód 11. Zamárdi 12. Lengyeltóti 13. Toponár 14. Tab 15. Kadarkút 16. Somogyi SE 6 6 6--------17: 3 12 « 5 — 1 21: 6 10 1 18: 7 10 1 15: 4 9 15:57 3 13:14 6 2 11:14 6 3 14:13 5 3 10:13 3 5:12 3 5:13 3 13:15 3 9:14 3 8:16 4 7:13 5 8:17 i ill '«4 1 6 3 — 6 2 2 6 2 1 6 2 1 6 2 1 6 2 1 6 12 6 12 6 12 6 11 6 1 — lábbal tudott menteni a győri kapuvédő. A 43. percben gólt értek el a hazaiat:. Vigh »nye­sett« labdája szállt Kovács ka­pujára, aki rossz ütemben ug­rott fel, s az 6 kezéről perdült a hálóba a labda. (1:0.) A szünetben Kovács a lecse­rélését kérte, ezért a második negyvenöt percben Siklósi őrizte a Rákóczi hálóját. Az új kapus mindjárt néhány szép védéssel mutatkozott be. Aztán egyenlítési alkalom nyílt a Rákóczi számára: Göncz labdájáról azonban Sza­bó lemaradt. A 21. percben Márton egyedül tört kapura, de kisodródott, és odalett a helyzet. A 26. percben Szaló futott el. és Siklósi csak ügy- gyel-bajjal tudott hárítani. Az­tán egy Laczkovics-bomba adott gondot Halasinak. Táma­dott a Rákóczi, de a befejezés csak nem akart sikerülni. Már- már úgy látszott, hogy nyer a Dózsa, amikor a mérkőzés utolsó percében Göncz a jobb­összekötő helyéről, a 16-osról betalált a sarokba. (1:1.) Ép- penhogy csak volt Idő az újra­kezdéshez, aztán a játékveze­tő már_a mérkőzés végét is je­lezte. Érdekes, változatos találkozó keretében osztoztak meg a pontokon Győrben a csapatok. A Gy. Dózsa — miután a K. Rákóczi a közép pályát áten­gedte — a játékidő nagyobb részében fölényben volt. Ennek ellenére csak egy elég szeren­csés góllal tudott vezetni hosz- szú időn át a győri csapat. A kaposváriak egyenlítő gólja is elég szerencsés körülmények között született, de tefjesen megérdemelt volt. Jók: Halász, Tasnádi, Szaló, ill. Márton, Tüske, Németh II., Göncz. * * * További eredmények az NB II Nyugati csoportban: Dorog—Fűzfő 2:0, Zalaeger­szegi Dózsa—Bakony Vegyész 1:0. Bauxitbányász—Pápa 2:0, Almásfüzitő—Szekszárd 1:0, Pécsi Ércbányász—Pécsi BTC 2:1, Máza-Szászvár—Savaria Cipőgyár 0:0. Xz NB n Nyugati csoport állása: 1. Z. Dózsa 6 5 __ 1 1 2: 2 10 2. Bakony V. 6 5 — 1 7: 1 10 3. Dorog ö 4 1 1 11: 3 9 4. K. Táncsics 6 4 — 2 7: 3 8 5. Gy. Dózsa 6 3 2 1 10: 7 0 6. P. Ércbányász 6 3 1 2 15:10 7 7. Bauxitbány. 6 3 1 2 9: 9 7 8. Pápa 6 3 1 2 4: 6 7 9. Szekszárd 6 3 — 3 8: 4 6 10. Ajka 6 2 1 3 8: 8 5 11. Almásfüzitő 6 1 2 3 5:10 4 12. Máza-Szászv. 6 1 2 3 3:11 4 13. Savaria 6 1 1 4 11:13 3 14. Pécsi BTC 6 1 1 4 4: 8 3 15. K. Rákóczi 6 1 1 4 4:13 3 16. Fűzfő 6 1 — 5 3:13 2 Járási labilsrúsű-bajnokság KAPOSVÁRI JÁRÁS Az ötödik fordulóban Igái el­szenvedte első vereséget, Így Nagyberki került a táblázat élére. Juta—Somogyszil 1:2, Kaposmérö —Somogysára 5:2, Büssü—Zselic- lcislak 2:2, Patalom—Osztopán 1:2, Mernye—Igái 3:1, Nagyberki— Szentgálosicér 2:1. 1. Nagyberki 5 4 1 — 15:8 9 2. Igái 5 4 — 1 18:4 8 3. Mernye 5 3 1 1 H:7 7 Kutas! Gyula MARCALI JÁRÁS A listarvezető Mesztegnyőnek nehéz napja volt Sávolyon. A Vé- se—Gadány mérkőzés elmaradt, mert az utóbbiak nem jelentek meg. Bize—Horvátkút 2:0, Sávoly— Mesztegnyő 5:7, Pusztakovácsi— Somogyzsitfa 0:1, Gyóta—Szenyér 5:0, Kéthely—Boronka 5:0. 1. Mesztegnyő 4 4 --- 27:6 8 2. Gyóta 4 4-----------17:3 8 3. Kéthely 4 3 — 1 18:6 6 Kisgyura Károly NAGYATÁDI JÁRÁS A harmadik fordulón jutottak túl a csapatok. Eddie különösebb meglepetés nem született. Kisebb zökkenőkkel, de folyik az ifjúsá­gi csapatok tornája is, éppúgy, a II. osztálybeliek küzdelme Somogyudvar- hely—flft, Beleg—Gyéké­nyes 4:0, marosberény—Rinya- szentkirály 3:4, Kutas—Háromfa 7:0. 1. Kutas 3 3-----------16:3 6 2. Szabás 2 2-------------9:1 4 3. Beleg 3 2 — 1 8 :2 4 Vörös István A II. osztályban örtilos, az if­júságiaknál Somogyudvarhely ve­zet. FONYÖDI JÁRÁS Nyolc csapat részvételével in­dultak meg a küzdelmek. A har­madik forduló eredményei: Hács—Vörs 0:5. Somogyvámos— öreglak 0:0, Balatonkeresztúr— Lengyeltóti 5:1, Balatonszent- györgy—Vltya 1:4. 1. öreglak 3 2 l — 7:2 5 Somogyvámos 3 2 1 — 6:1 5 Déghy Zoltáa 0 SOMOGYI NÉPLAP Kedd, 1970. szeptember ZL