Somogyi Néplap, 1969. szeptember (25. évfolyam, 202-226. szám)

1969-09-02 / 202. szám

NU vette előnyét as Újpesti Dóssá A labdarúgó NB I. huszadik fordulója vaskos meglepetést hozott: Salgótarjánban a ha­zai bányászegyüttes legyőzte a Ferencvárost. Minthogy pon­tot vesztett a tartalékos Hon­véd is, és az Újpesti Dózsa a rangadón leléote a Vasast, így a Dózsa előnye három pontra nőtt. Nem kétséges, e pillanatban az Újpest a leg­jobb csapatunk. A Pécsi Dó­zsa újabb győzelme az MTK ellen már nem is meglepetés. A Tatabánya magára talált és a küzdelmet lassan feladó Eger ellen biztosan győzött. Szoros mérkőzésen pontoszoz- kodás volt Diósgyőrben és Szombathelyen. Ü. Dózsa-7-Vasas 6:1 (1:1) Népstadion, 15 000 néző. V.: Emsberger. G.: Bene (3), Faze­kas, Nagy L., Dunai II., ill. Pus­kás. Komló—Szombathely 1:1 (0:0) Szombathely, 8000 néző. V.: Hegyes. G.: Makrai, ill. Szabó S. Salgótarján—Ferencváros 2:1 (0:1) Salgótarján, 11 000 néző. V.: Almási. G.: Básti, Jeck, ül. Né­meth. Pécs—MTK 4:1 (3:0) Pécs, 8000 néző. V.: Petri. G.: Köves. Bérezési, Rádi, Máté, ill. Takács. Diósgyőr—Rába ETO 1:1 (1:0) Diósgyőr, 12 000 néző. V.: Wot- tava. G.: Vas, ül. Korsós. Bp. Honvéd—Csepel 2:2 (2:1) Kispest, 10 000 néző. V.: Kaposi. G.: Karakas, Marosi (11-esből), ill. Csordás, Faludi. Tatabánya—Eger 4:0 (3:0) Eger, 3000 néző. V.: Bordási. G.: Monostori (2), Ladinszki (2). A 1. labdarúgó NB Ü. Dózsa I 20 állása 15 3 2 «2 :19 33 2. Bp. Honvéd 20 12 6 2 44:18 30 3. FTC 20 13 4 3 43:19 30 4. Vasas 20 11 2 7 52:32 24 5. Pécsi Dózsa 20 10 4 6 26:22 24 6. Csepel 20 9 5 6 28:21 23 7. Rába ETO 20 8 4 7 39:30 21 8. Tatabánya 20 8 3 9 24:29 19 9. MTK 20 7 4 9 3l :40 18 10. Diósgyőr 20 6 5 9 21:22 17 11. Salgótarján 20 6 3 11 16:27 15 12. Komló 20 3 9 8 13:23 15 13. Szombathely 20 4 7 9 17:37 15 14. Dunaújváros 20 5 4 11 17:36 14 15. Eger 20 4 5 11 19:42 13 16. Egyetértés 20 2 5 13 15:41 9-tunk magunkkal Zbűfolt nézőtér előtt zajlott le Kaposváron az I. KI SZŰR. Bárcsak az »igazi« íoeimeccsekcn is ennyi szur­koló lenne. Bíztunk az időjárásban. Ami­kor csütörtökön még szakadt az eső, gondoltuk, hadd szakadjon, — a KI SZŰR minden gondja a színészek nyakába. Aztán pén­teken, szombaton már előre- veteíte árnyékát, hogy ha törik, ha szakad, pályára kell lép­nünk. Hát még vasárnap, ami­kor verőfényes napra ébred­tünk, i s kilenc óra után megin­dult a népvándorlás Kaposvá­ron a Dózsa-pálya felé . . . Kérlelhetetlenül elérkezett a nagy pillanat, amikor dr. He­gedűs János konferanszié kö­szöntő szavait harsogták a hang­szórók. Sajnos, csak úgy, hogy az állóhely felőli oldalon sem- m.H sem lehetett hallani, ezért foglalta el a közönség hamaro­san a gyepszőnveget. Sebaj — gondoltuk —, ahol a nézők berohannak a pályára, ott szó sem lehet meccsről. Leg­följebb majd az igazi fufcball- cioőbe.n és fölszerelésben ké­szülődő magyar színészváloga­tott óvni fog. A közönség nem tágított. Bi­zony elég gondot jelentett a színpadra lépő művészeknek el- ju.ni a salakpályán felállított szorítóba. A nagy csatákat lá­tott ringben most Bárdi György (Gugyerák), Kabos László, Lo­lán Lenke, Lehoczky Zsuzsa, ifj, Nem tudjuk, a Népsport kinek ítéli oda a hét hőse címet. A KI SZÚR közön­sége mindenesetre Komlós Istvánt javasolná. A kitűnő komikus szakmájához ülő mozdulattal ezúttal is a hálóba vágta a labdát. A háttérben »tehetetlenül« Hadics László áll. B SOíMOGTI néplap Kedd, 1969. neptepnber 2. Latabár Kálmán, meg a Csiky Gergely Színház kitűnő művé­szei váltogatták egymást. Min­den egyes szám után olyan vas- taps zúgott, mint amikor a Dó­zsa-ökölvívók még a fénykoru­kat élték. Nem kevésbé nagy sikere volt Almássy Zsuzsa gör­korcsolyaszámának és a mér­kőzés szünetében porondra lé­pő Sáfrán testvéreknek. De nemcsak a kabaréra lehet­tek kíváncsiak a "nézők, mert amikor lepergett az utolsó szám, egyszeriben szabaddá vált a zöld gyep. Ekkor már láttuk, nincs mese, pályára kell lép­nünk . .. Mint egy vert. sereg, bandu­koltunk Avar játékvezető (és a két csinos női partjelző) nyo­mában a pályára. A hangszóró pedig harsogta Hegedűs dr. sza­vait: — Végre egy mérkőzés, amelyen bizonyára nem lesz bunda! Valóban úgy is Indultak a fővárosi színész labdarúgók, mint a motor. Oda is szögeztek bennünket a kapuhoz,, s mivel a kanunk nem volt beszögez­ve. így hamarosan meg is r?z» dűlt a háló egyszer-kétszer. De a csatakiáltás a nézőtérről azt jelezte, hogy mi is rúgtunk egv gólt. Egyet? Hadd tudja meg or­szág-világ. hogv maga Komlós Pista ötöt. Utólag sajnáltuk, hogy a kitűnő komikus csak akkor húzott cinőt és mezt (igen jól festett), amikor a . rendszeresen futballozó főváro­siak ellenében a mi csapatunk egy része kidőlt. Szóval ekkor jött Komlós, akin kezdetben derűit a közön­ség. s maguk a fővárosi kol­légák is enyhén szólva moso­lyogtak. Még akkor is. amikor Komlós sorrendben ötször a pest» hálóba vaa+a a labdát. Minthogy Tősér Gabi is két gólt lőtt, így büszkén adhatjuk tud- tui mindenkinek, akit érdekel: hetet rúgtunk a színész váloga­tottnak. Az a tény, hogy hatezer néző foglalt helyet a pálya körül, bizonyítja, a kaposvári szurko­lótábor szereti a »jó futballt«, hát még ha mellesleg az ország legjobb humoristáit is láthatja, hallhatja. Gugyerák és társainak sikere nyomán már elült a vastaps, mi azonban a hét gólunkra, meg a meccsen szerzett izom­lázra még jó darabig fogunk emlékezni, éppúgy, mint az első KI SZÚR-ra, amely jó mulaiság volt. Ja, majd elfelejtettük! A ma­gyar színészválogatott kilenc gólt rúgott a mi hálónkba, így lett a végeredmény 9:7. az Siófok nyert® II somogyi rangadóját Az NB II Nyugati csoportjának tizennyol­cadik fordulójában ismét egy somogyi rang­adóra került sor. A Siófok—K. Táncsics mér­kőzésen a Balaton menti város csapata vo­nult le győztesként a pályáról. Ezzel a siófo­kiak előtt megcsillant a remény a bennma­radásra, a K. Táncsics viszont belekerült a veszélyes zónába, ahol e pillanatban három somogyi csapat küzd a kiesés elkerüléséért. A K. Kinizsi igen értékes győzelmet aratott egy másik kiesöjelölt, az Olajbányász ellenében. A csoport éllovasa változatlanul a Pécsi Ércbányász, amely mögött a MÁV DAC áll, a többiek egyre inkább leszakadnak. K. Kinizsi—Olajbányász 3:1 (hl) Egy Igazi gól. Ez már nem a KI SZÜR-on, hanem a K. Kinizsi sporttelepén esett. Göncz remek egyéni teljesít­mény után szinte lehetetlen szögből küldte hálóba a lab­dát. Ez volt a Kinizsi vezető gólja az Olajbányász ellen. — Kovács — NB III... NB III.. Egyetlen pont sem jutott a somogyi csapatoknak Számunkra ilyen sikertelen forduló még nem volt az idei bajnokságban. Igaz, hogy vala­mennyi NB III-as csapatunk idegenben szerepelt, ennek el­lenére azt reméltük, hogy egy- egy pontot majd csak elcsíp­nek. Nem igy történt A K. Vasas szombati vereségét va­sárnap három újabb követte. A Vasas pécsi vesztes meccse egyre nehezebb helyzetbe so­dorja a villamossági gyár csa­patát. A Marcali helyzete las­san csaknem reménytelen. DÉLNYUGATI CSOPORT DVSE-Lábod 1:0 (0:0) Dombóvár, 500 néző. Vezet­te: Veesera. Lábod: Mohácsi — Fülöp II., Filiszár. Wirth, Nagy. Takács, Borzas, Luczek, L ebár (Lie­ber), Novák, Fülöp I. A, mérkőzés sorsát eldöntő gól a 75. percben esett, amikor Sonkoly lövése nyomán a lab­da megtalálta az utat a védők között a lábodi hálóba, 1:0. Végig lelkesen küzdött ugyan a lábodi csapat, de a tartalékos együttes (ráadásul Borzas és Wirth sem volt tel­jesen rendben) balszerencsés mérkőzésen vereséget szenve­dett. Jók: Potó, Berkes, Son­koly, ill. Filiszár, Wirth. Dunaújvárosi Papír — Barcs 3:1 (1:1) Dunaújváros, 200 néző. V.: Polcz. Barcs: András — Mohácsi, Szokol. Berda (Krapecz), Bá- torfi, Nagy, Kimpf, Marton, Kuczkó, Horváth (Obiián) Ker­tész. A 3. percben Marton—Ker­tész—Kuczkó összjáték után az utóbbi vezetést szerzett a bar­csi csapatnak. A 25. percben azonban Hókai kiegyenlített. A 177. percben Kőszegi szerzett ' újabb gólt, majd a 82. percben a Fehér elöl menteni akaró Szokol lábáról perdült a bar­csi hálóba a labda. 3:1. Jó iramú mérkőzés volt. Szü­net után a hazai csapat na­gyon belelendült, Barcs együt­tese viszont visszaesett. Jók: Sági, Bíró, Németh, Hókai, ill. Bátorfi, Kuczkó, Kertész. * * * További eredmények a Dél­nyugati csoportban: Baja—Dombóvári Szövetke­zet 2:0, Steinmetz—Sárbogárd 2:0, PBTC—P. Porcelán 2:1, Nagymányok—PEAC 1:0, Mo­hács—Bonyhád 0:1. NYUGATI CSOPORT Sz. Dózsa— Marcali 4:2 (2:2) Szombathely, 50 néző. Vezet­te: Kozári. Marcali: Bácsi II. — Dunk­ler, Rigó, Polgár, Bácsi I., Ko­si, Szita, Molnár, Szántó, Lá­zár, Virágh. Kolesánszki és Virágh révén a hazaiak fél óra alatt kétgó­los előnyre tettek szert. A 35. percben Lázár, a 43. percben pedig Molnár rúgott gólt, s ki­egyenlített a Meteor. Tizenöt perccel a befejezés előtt még döntetlen volt, a hajrában azonban Kolesánszki két gólja a hazaiak javára döntött. Va­lamivel jobb- volt a szombat- helyi csapat, s győzelme meg­érdemelt. Jók: Kolesánszki, Boros, Sümegi, ill. Kosi, Szán­tó, Molnár. • * * További eredmények a Nyu­gati csoportban: Zataszentgrót—Kőszeg 3:2, SZSE—Sz. Vasas 3:0, Katona SE—Celldömölk 0:0, Mereszjev —Z. Dózsa 1:2, Sárvár—N. Dó­zsa 2:1, Körmend—N. Sáska 2:0. Kaposvár, 1500 néző. Vezet­te : Horváth F. Kaposvár: Kovács — Ba­logh, Báli, Németh, Segesdi, Horváth (Novák), Márton, Bő- zsöny, Savanyó, Göncz, Lacz- kovics. Edző: Zag József. Olaj­bányász: Tóth — Szmolek, Bolla, Kutson, Horváth L., He­gedűs (Boda). Meszes, Komá- novits (Harcz), Bokán, Németh II., Baranyai. Edző: Bárkányi Tibor. Az 5. percben már gólt ho­zott a Kinizsi sorozatos táma­dása, Márton adott jó kereszt- labdát Göncznek, aki egész az alapvonalig verekedte magát, kicselezte a kapust is, és éles szögből védheteilenül lőtt a hálóba. 1:0. A vezető gólra a vendégek válaszoltak néhány támadással. Bokán lövése alig • szállt fölé. A 15. percben for­más Kinizsi-támadás végén Laczkovics az alapvonalról a kapufát találta eL Válaszként Németh II. bombája adott gondot Kovácsnak. A 24. perc­ben is laczkovics próbálko­zott, Szmolek a 16-oson belül háromszor is belerúgott a lab­dát tartó csatárba, a játékve­zető a kanizsai hátvédet kiál­lította, és 11-est ítélt a Kini­zsi javára. Báli rúgta a bün­tetőt. Nem eléggé erős labdá­ját Tóth remek vetődéssel ki­ütötte. A kihagyott ll-es szár­nyakat adott a tíz főre olvadt vendégcsapatnak, amely a 38. percben kiegyenlitelt. Egy bal­ról középre adott labdánál Me­szes mellé adott • "díszkísére- íet« a kaposvári védelem, s o szélső nem hibázott, ,1:1. Szünet után az első negyed­órában még kapkodó volt a Kinizsi játéka, aztán amikor a 17. percben Márton, Balogh, Laczkovics összjáték után a szélső bombagólt lőtt, s 2:1 lett , a Kinizsi javára, lehiggadt a kaposvári csapat. Még inkább, amikor a 25. percben Laczko­vics ismét betalált a hálóba. 3:1. A későbbiek során is csak Tóth ragyogó védissorozata mentette meg a nagykanizsai csapatot a súlyosabb vereség­től. Jól kezdett a K. Kinizsi, s ha Balt 11-esét nem tudja Há­rítani a kitűnően védő Tóth, talán könnyebben nyert vol­na. A vendégegyüttes tíz főre olvadva is sokáig kétessé tud­ta tenni a hazaiak győzelmét, mert a megfogyatkozott Olaj­bányász ellen is rendre csak három csatárral próbálkozott támadni a Kinizsi, s ez majd­nem megbosszulta magát. A hajrában viszont igen bizta­tóan játszott az élelmezésiek csapata, s bár az Olajbányász nagyon igyekezett, ekkor már nem volt ellenszer a Kinizsi- rohamok ellen. Jók: Balogh, Németh, Segesdi, Márton, Laczkovics, ill. Tóth (a me­zőny legjobbja), Bolla, Meszes, Bokán. Siófok—K. Táncsics SE 2:0 (2:0) Siófok, 1800 néző. V.: Félix. Siófok: Iszak — Szilágyi, Fehér, Babán, Csupor, Csaba, Erdei, Szép (Győrfi), Keresztes. Takács, Szabó. Edző: Gábor Sándor. Táncsics: Florovits — Káhlesz, Holzhäuser, Nagy, Farkas (Kincsei), Szabó, Agful- vi, Nááasdi, Ivanics, Selenka, Jankó. Edző: Váradi Lajos. A hirtelen visszatérő nyá­rias idő sok nézőt csalogatott ki a somogyi rangadóra, amely gyors siófoki támadással in­dult. Erdei elől csak nehezen mentettek a Táncsics-védők. Igaz, hogy válaszként Iszak- nak volt bravúrra szüksége, hogy megmeneküljön a hazai kapu a góltól. Az első negyed­órában amolyan erőfelmérés folyt a pályán. A csapatok egymás gyengéit keresték. A 15. percben Takács elől men­tett Florovits, a másik oldalon Ágfalvi lövése adott gondot Iszaknak. Aztán egy siófoki lesgól következett, majd a 35. percben egy érvényes hazai gól született. Csupor a bal szé­len tört előre, Takácshoz ját­szott, ő Erdeihez továbbított, majd a visszakapott labdát Takács vágta közelről a léc alá. 1:0. Megzavarodott a Tán­csics védelme, s egy perc múl­va újabb hazai gólnak tapsol­hattak a szurkolók. Szabó iveit be szögletet, Erdei fölperdí- tette a labdát, s a berohanó Fehér fejjel juttatta azt a há­lóba. 2:0. Most rákapcsolt a Táncsics, de a siófoki véde­lem, Iszakkal az élen mindent Szünet után esett a játék irama. A 8. percben Csupor lö­vése a lécet súrolva hagyta el a játékteret. A 10. percben Keresztes már átemelt a kifu­tó Florovitson, de Holzhäuser az utolsó pillanatban a gólvo­nalról kivágta a labdát. A 20. percben Nádasdi lövése adott gondott Iszaknak, aztán a 58. percben Csaba szép szólója vé­gén mentett bravúrosan a Táncsics kapusa. Egy perc múlva szépíthetett volna a Táncsics, Ivanics még Iszakot is kicselezte, aztán mellé lőtt Az utolsó negyedórában már érződött a nagy meleg a játé­kon. Mindkét csapat lendülete alább hagyott Izgalmakban bővelkedő, jó mérkőzést hozott a somogyi rangadó. Különösen az első fél­időben volt színvonalas és szép a játék. A védelmek és a támadók mindkét oldalon egy­aránt kitettek magukért. A Siófoki Bányász idei legjobb játékát nyújtotta, s egy jól ját­szó K. Táncsics ellenében sze­rezte meg az igen értékes két bajnoki pontot. Jók: Iszak, Fe­hér, Csaba, Takács, Szabó, ill. Florovits, Holzhäuser, Ágfalvi, Selenka. • * * További eredmények a Nyugati csoportban: PVSK—Almásfüzitő 1:0, Savaria —Máza-Szászvár 3:1, Szekszárd— Pápa 3:0. MÁV DAC—Dorog 1:0, F. Ércbányász—Fűzfő 1.0. Az NB II Nyugati csoportjának állása: 1. P. Ércbányász 2. MÁV DAC 3. Savaria 4. Pápa 5. Dorog 6. Fűzfő 7. Szekszárd 8. Veszprém 9. K. Táncsics 10. Bauxitbányász 11. K. Kinizsi 12. Almásfüzitő 13. PVSK 14. Olajbányász 15. Siófok 16. Máza-Szászvár 18 11 18 9 18 10 18 8 4 33 3 27 5 34 4 33 4 28 3 18 5 24 7 25 6 20 8 23 7 13 9 25 9 22 7 16 9 14 10 21 :18 25 :13 24 :20 23 :19 22 :16 21 :13 21 :21 17 :25 17 :20 16 :29 16 :19 16 :23 15 :33 14 •25 14 :33 14 :42 13 És még egy gól. Ez végleg megpecsételte Siófokon a K. Táncsics sorsát a megyei NB Il-es rangadón. Fehér zavartalanul fejelhette a hálóba a siófokiak második gólját. A 1 délnyugati NB : m állása 1. PBTC 18 13 4 1 33:13 30 2. P. Volán 18 11 2 5 31:19 24 3. Barcs 18 9 4 5 25:25 22 4. Lábod 18 10 1 7 32:21 21 5. Baja 18 9 2 7 21 21 20 6. Dunaújváros 18 7 5 6 19:13 19 7. Nagymányok 18 8 2 8 27 :23 13 8. DVSE 18 8 2 8 22:24 18 9. Bonyhád 18 6 5 6 17:21 18 10. Mohács 18 7 4 7 24:23 18 11. PEAC 18 r 5 8 29:29 15 12. Steinmetz 18 5 b 8 25:29 15 13. D. Szövetk. 18 5 4 9 16 :16 14 14. P. Porcelán 18 4 5 9 19:22 13 15. K. Vasas 18 4 4 10 17 :23 32 16. Sárbogárd 18 2 7 10 7:2l u