Somogyi Néplap, 1969. március (25. évfolyam, 50-74. szám)

1969-03-24 / 68. szám

NB III... NB III... A barcsi csapat bravúros győzelme Baján Négy mérkőzésen három pont Jutott a somogyi NB Ill-as csa­patoknak. Ebből kettőt bravúr árán szerzett meg a délnyugati NB III. somogyi újonca, a Barcsi SC. A bajai »-oroszlán barlagból-« hozták haza a két pontot a bar­csi fiúk. Ez az eredmény maga helyett beszél, dicséri a barcsi labdarúgókat, s fiatal edzőjüket, Mayer Györgyöt. . Sokkal több dicsérő szót NB Ul-as csapatainkról nem is igen tudunk mondani. A Marcali ugyan szerzett egy pontot, a másik két csapat viszont vereséget szenve­dett. Némi mentség, liogy mind a Lábod, mind a Kaposvári Va­sas egy-egy góllal maradt alul a pécsi mérkőzésen. A lábodiakat a játékvezetői tévedések sorozata is megakadályozta abban, hogy pontot szerezzenek a bőrgyári pá­lyán. A Vasas egyelőre nem iga­zolja a vele kapcsolatban elter­jedt jó híreket. DÉLNYUGATI CSOPORT Barcsi SC—Baja 1:0 (0:0) Baja, 400 néző. VÖze. Barcs: András — Mohácsi, Szokol, Berda, Bátorfi, Nagy, hang, Marton, Kuczkó, Hor­váth, Kertész (Börcsök). Edző: Mayer György. Baja: Majlinger ,— P. Sza­bó I., (Morócz), Márton, Biszt- rovics, Márity, Miklós, Hor­váth, Bartulov, Rizsányi (Baj- nai), Szabó II., Bojkovics. Ed­ző: Szentannai József. A sáros, mély talajú pályán az első félidőben a hazai csa- iat támadott, a barcsi együt­tes védekezett Szünet után az 5. percben Kertésztől ka­pott jó labdát Horváth, s húsz méterről megszerezte a bar­csiak győzelmet jelentő gólját, 1:0. Az utolsó negyedórában még Bátorfi és Lang rúgha­tott volna újabb gólt, az utób­bi labdája azonban elakadt a sárban, A másik oldalon a ba­jai Horváth egy szöglet után három lépésről András kezé­be emelt Izgalmakban bővelkedő jó mérlcőzés volt, amelyen a barcsi csapat minden egyes tagja önmagát múltat félül. Kertész játéka inár külön is kiemelkedett. A hazaiaknál P. Szabó Horváth és Bojko­vics jeleskedett. PBTC—Lábod 2:1 (2:0) Pécs, 200 néző. V.: Nikolényi. PBTC: Seres — Lévai, Bá- rácz, Keidl, Kővári, Ruman, Hajós, Kincsei, Hauschl, Far­kas, Róth. Lábod: Mohácsi — Németh. Hadi, Filiszár, Wirth, Luczek, Csór, Takács, (Ilosfai), Borzas, Novák, (Családi), Fülöp I. 14. perc: Hauschl az üres kapuba kotorta a labdát, 1:0. 45. perc: Egy túl szigorúan megítélt büntetőt ugyancsak Hauschl értékesített 2:0. 52. perc: 11-eshez jutott a lábodi csapat, ezt Filiszár ér­tékesítette, 2:1. A továbbiakban Fülöp I. a 60., majd a 82. percben sza­bályos gólt ért el, Nikolényi azonban érvénytelennek tar­totta a gólokat. Tovább javul a lábodi csa­pat játéka. A MEDOSZ telje­sen egyenrangú ellenfele volt a bajnok jelöltnek. Jók: Seres, Kővári, Farkas, ill. Németh, Hadi, Luczek. P. Steinmetz—K. Vasas 1:0 (0:0) Pécs, 300 néző. V.: Csordás. A kaposvári csapat az aláb­bi összeállításban szerepelt: Dezső — Itvás, Tanics, Bagi, Szenács, Skiba, Szcnigrőti. Barta, Bíró, Herbei, Fülöp (Matics). Az első félidőben nasy fö­lényben játszott a Vasas, s Fülöpnek négy ízben(!) is al­kalma nyílt volna a gólszer­zésre. Szünet után a hazaiak voltak többet támadásban. A győztes gólt a 82. percben Kiss R, lőtte. Sportszerű mérkőzés .volt, (ímelyen nem kis szerencsével győzött a pécsi csapat. Tovább! eredmények a Déinyu- gati csoportban: Dombóvári VSE—PEAC 1:0, Pé­csi Porcelán—Pécsi Volán 1:0, Du­naújvárosi Papír—Sárbogárci 2:0, Mohács—Dombóvári Szövetkezeti SK 1:1, Bonyhád—Nagymányok 2:0. NYUGATI CSOPORT Marcali —Sz. Dózsa 1:1 (0:1) Marcali, 300 néző. V.: Melles. Marcali: Bácsi II. (Búzás) — Rigó, Hosszú (Varga), Polgár, Proszenyák, Kosi, Fújsz, Lő- rincz, Szántó II., Lázár, Bácsi I. Edző: Bősz Adám. Szombathely: Békái — Ko­vács I., Kovács II., Boros, Sü­megi, Németh I., Molnár, Né­meth II., Kolesánszki, Bíró, Takács. Edző: Szabó Imre. . 30. perc: Ártatlan támadás végén a vendégek balösszekö­tője, Bíró betalált a marcali kapuba, 0:1. 47. perc: Szép összjáték után Proszenyák bombagóllal ki­egyenlített, 1:1. Síkos, de mégsem rossz ta­lajú pályán, sportszerű mér­kőzésen igazságos döntetlen született. A hazaiak elég sok átadási hibát vétettek. Jók: Rigó, Polgár, Szántó II... ill. Kovács II., Németh 1„ Bí­ró. További eredmények a Nyu­gati csoportban: Kőszeg—Za- laszentgrót 0:0. Tapolca— NVTE 1:1. Szombathelyi Va­sas—SZSE 0:0. Celldömölk— Katona J. SE 1:2. N. Dózsa— Sárvár 1:1, N. Sáska—Kör­mend 4:1. Szőke és Zámfeo a válogatott keretben A május 29-i, Csehszlovákia elleni vb-serej cezóre készülő magyar labdarúgó válogatott március 26-áin, szerdán komoly nemzetközi erőpróbán szere­pel, Naintes-ban lép pályára a francia I. ligában szereplő he­lyi együttes ellen. Sós Károly szövetségi kapi­tány az elmúlt bajnoki fordu­lók tapasztalatai alapján az alábbi 15 játékost jelölte a kedden délben elutazó keretbe: Szentmihályi, Fatér. Ká­poszta, Solymosi, Páncsics, Nosicó, D ‘nai 111., Szűcs, Sző­ke. Fazekas. Albert, Bene, Du­nai II., Göröcs, Zámbó. A Var: s játékosok azért nincsenek a keretben, miivel ők ugyancsak szerdán Belerád- ban KK-mérkőzésen szerepel nek a Crvena Zvezda ellen. Kanizsán is kikaptak a K. Dózsa ökölvívói MÁ V-Nagykanissai TE K. Dóssá 12:10 Szombaton délután Nagyka­nizsán került sor az NB II baj- nokj ökölvívó-mérkőzéxc, amelyen a K. Dózsa csapata vá­ratlan vereséget szenvedett. Most már bizonyos, hogy a Dózsa együttese a tavaszi idényben a sereghajtók között fogja zárni az évadot. Papírsúly: Tamás pontozá­sos vereséget szenvedett Zsi­gától, 0:2. Légsúly: Németh (Kaposvár) ellenfél nélkül győ­zött, 0:4. Harmatsúly: Hor­váth—Márton döntetlen. Az egyik bíró négy ponttal Már­tont hozta ki győztesnek, a másik egy ponttal Horváthot (!) 1:5. Pehelysúly: Töröcsik pontozással győzött Szabó el­len, 3:5. Könnyűsúly: Horváth (Kaposvár) ellenfél nélkül győzött, 3:7. - KisváUtósúly: Horváth Z. a második menet­ben döntő fölénnyel nyert Sut" ellen, 5:7. Váltósáig: Műik pon­tozással győzött Tóth ellen, 7:7. Nagyváltósúly: Rigó pontozás­sal győzött Papp J. ellen, 9:7. Középsúly: Paczer (Nagykani­zsa) ellenfél nélkül győött 11:7. Félnehézsúly: Demíny— Koch döntetlen, 12:8. Nehéz­súly: Benczik ellen Végh az el­ső menetben döntő fölénnyel győzött, 12:10. B somogti weplap Hétfő, 1969. március 24. BAJNOKI TÁBLÁZATOK ranpann les lelépte a Kinizsit A labdarúgó NB II. Nyugati cso­portjának második fordulójában szembekerült egymással a K. Tán­csics és a K. Kinizsi csapata. A csöppet sem tavaszias időjárás el­lenére is csaknem háromezer szur­koló gyűlt össze a kaposvári rang­adón, amelyről a Kinizsi hívők csa­lódottan távoztak. A K. Táncs cs kezdettől fogva irányította a já­tékot, s a végén játszi kdnnycds g- gel lépe le nagy vetélylársát. A pi­ros-fehér csapat ezzel a győzelmé­vel és imponáló 6:0-ás gólarányával a Nyugati csoport élére töri. A Siófoki Bányász hazai közön­ség előtt mutatkozott be eléggé mérsékeit sikerrel. Bizony nem sok hiányzott ahhoz, hogy vesztesként vonuljon le a pályáról. A végén azért mégiscsak megmaradt az egyik pont. K. Táncsics— K. Kinizsi 4:0 (1:0) Kaposvár, 2500 néző. V.: Sabácz. Táncsics: Dohány — Káh- lesz, Holzhäuser, Verovszki, Schádl, Farkas, Jankó, Selen- ka, Ivanics (Nagy), Letenyei, Kovács. Edző: Váradi Lajos. Kinizsi: Kovács — Balogh, Báli, Németh, Hajdó (Bodnár), Szöllősi, Savanya, Farkas, Se- gesdi, Göncz (Törzsök), Lacz- kcrvics. Edző: Zag József. A Táncsics vezette az első rohamokat, aztán a Kinizsi próbálkozott. Hamarosan ki­tűnt, hogy az élelmezésiek csak két előretolt csatárral játszanak, holott a szél ebben az időben őket segítette. Á Táncsics széllel szemben is fölényt harcolt ki, s a 17. percben Selenka lövésével majdnem a vezetest, is meg­szerezte, de Kovács a helyén volt. A 22. percben Schádl mintegy 22 méterről célozta meg a kaput, a labda a tömö­rülő védők egyikén megcsú­szott, s a hálóba vágódott, 1:0. Válaszként egy Kinizsi-táma- dás befejeztével Szöllősi dur- rantott kapu mellé. Á 38. percben Ivanics száguldott el, a befej zés azonban nem sike­rült. A Táncsics támadásai­val ért véget az első félidő. Szünet után széllel szemben a Kinizsi már alig-alig jutott át a félvonalon. A Táncsics heves rohamozásba kezdett, s ez a 3. percben már gólt is eredményezett. Szép összjáték után Ivanics juttatta a háló­ba a labdát, 2:0. A 11. perc­ben ismét sakk-matt volt a Kinizsi védelme. Ivanics—Se­lenka összjáték után az utób­bi a hálóba fejelt, 3:0. A lab­da már a hálóban táncolt, amikor Kovács kapus magá­ról megfeledkezve leütötte a földön fekvő gólszerzőt. Sa­bácz játékvezető természete­sen kiállította a Kinizsi ka­puvédőjét. Egy pillanatra Hajdó húzta fel az 1-es szá­mú mezt, de alig kezdődött meg a játék, amikor Zag ed­ző pályára küldte tartalék ka­pusát Hajdó kiállt és Bodnár lett a kapuvédő. A tíz főre olvadt Kinizsi váratlanul tá­madásba lendült, a Táncsics védelme két ízben is csak üggyel-bajjal tisztázott. Ne­gyedóra elteltével azonban elfogyott a cukorgyáriak ere­je, s most már ismét Táncsics- rohamok következtek. Tizenöt perccel a befejezés előtt Iva- niesot Nagy váltotta föl. Bod­nár kapus vétette észre magát néhány nagyszerű vé­déssel, de a 43. percben Schádl távoli lövésével szemben ő is tehetetlennek bizonyult, 4:0. Táncsics-támadásokkal ért vé­get a találkozó. A rangadó kezdetén érezni lehetett, hogy mind a két csapat nagyon idegesen ját­szik.. A Táncsics is tartózko­dó volt, a Kinizsi pedig túl­zottan is védekezésre rendez­kedett be. A Táncsics ismerte ki előbb ellenfele hadrendjét, ennek megfelelően taktikát változtatott cs kezdte irányí­tani a játékot. Szünet után A kapus a földön, de szerencsére nem történt baj. tatődhatoít a Siófok—Fűzfő mérkőzés. Foly­NB n Nyugati csoport 1. K. Táncsics 2 2 S* 2. MÁV DAC 2 1 1 r 3:1 3. PVSK 2 11­4:2 4. Szekszárd 2 1 1­3:2 Savaria 2 1 1­3:2 P. Ércbányász 2 1 1­3l2 7. Nagykanizsa 2 1­1 2:1 3. Almásfüzitő 2 1­1 4:3 9. Dorog 2 1­1 3:3 19. Fűzfő 2 ­2­2:2 11. Veszprém 2 1­1 1:2 12. Siófok 2 ­1 1 1:2 13. K. Kinizsi 2 ­1 1 1:5 14. Pápa 2 ­1 1 0:2 15. Máza-Szászvár 2 ­­2 1:4 16. Bauxitbányász 2 ­2 1:5 NB ni Délnyugati csoport 1. Dunaújváros 2 2­­2. Pécsi BTC 2 2­­4:1 3. Bonyhád 2 11­2:0 4. Barcs 2 1 1­1:0 5. P. Porcelán 2 1 1­2:1 P. Steinmetz 2 1 1­2:1 7. Nagymányok 2 1­1 3:2 3. D. Szövetkezet 2 ­2­1:1 Mohács 2 ­2­l:l 10. DVSE 2 1­1 l:3 11. P. Volán 2 1­1 1:1 32. Baja 2 ­1 1 1:2 13. Sárbogárd 2 ­1 1 1:3 14. Lábod 2 ­­2 1:3 15. K. Vasas 2 ­­2 0:3 PEAC 2 ­­2 0:3 Megyei bajnokság 1. K. Vasutas 2 1 1­2:1 Kadarkút 2 1 1­2:1 Lengyeltóti 2 1 1­2:1 H.-szentgyörgy 2 1 1­4:2 5. M. Latinka 1 1­­3:0 6. Balatonboglár 2 1­1 2:2 Tab 2 1­1 2:2 N. Somogyi 2 ­2­0:0 N. Konzerv 2 ­2­Ifi K. V. Lobogó 2 1­1 3:3 Fonyód 2 1­1 2:2 12. Kapoly 1 ­1­0:0 13. Zamárdi 2 ­1 1 112 S.-tamóca 2 ­1 1 112 15. Csurgó 2 ­1 1 1:3 16. K. Dózsa 2 ­2 0:4 pillanatok alatt eldőlt a mér­kőzés sorsa. A gyorsan beka­pott két gól meg Kovács ki­állítása megpecsételte az élel­mezési csapat sorsát. A Tán­csics erőnlét dolgában és tak­tika terén magasan ellenfele fölött állt, s győzelme ilyen arányban is megérdemelt. Jók: Schádl, Farkas, Jankó, Selen­ka, Ivanics, ill. Balogh, Báli, Bodnár. Fűzfő—Siófok 1:1 (1:1) Siófok, 1200 néző. V.: Gyi­mesí. Fűzfő: Marcsik (Horváth) — Kiss, Balatoni, László I., Ba­jor, Őri, Zaharovics, Csontos. Marton, Tóth T., Megyeri. László II. Edző: Boros József. Siófok: Iszak — Csupor, Fe­hér, Farkas, Kenéz, Kerényi (Szép), Erdei, Meggyes, Csa­ba (Györfi), Takács, Pusztai. Edző: Gábor Sándor. Kitűnő talajú pálya várta a csapatokat, az idő viszont hűvös, szeles, volt. Meglepe­tésre a vendégek kezdtek jobban, gyors szélsőik rendre veszélyes helyzetet teremtet­tek a siófoki kapu élőtt. A 15. percben vezetéshez jutott a fűzfői együttes. Zaharovics harminc méterről váratlanul lövésre szánta magát, jól el­talált labdáját Iszak az előt­te állóktól nem látta, s mire a siófoki kapus megmozdult, a labda kezét érintve a há­lóba jutott, 1:0 a Fűzfő javá­ra. A gól nemcsak meglepte, hanem zavarba is hozta az amúgy is elég sok hibával játszó hazai csapatot, így to­vábbra is a vendégek irányí­tottak. A félidő utolsó percei­ben feljött a Siófok, Erdei a 44. percben három embert is átjátszott, s már a 16-oson belül járt, amikor Bajor há­tulról elkaszálta. Vitathatat­lan 11-es, melyet Kenéz ér­tékesített, 1:1. Szünet után a hazai szur­kolótábor azt várta, hogy a csapata majd felülkerekedik, de nem ez történt. Továbbra is igen enerváltan, erőtlenül játszott a Bányász, amelyre rá sem lehetett ismerni múlt heti dorogi játéka nyomán. A vendégek az utolsó negyed­órában már tartották a lab­dát, s az eredményt. Végül is a Fűzfő teljesen megérdemel­ten vitte haza az egyik pon­tot, sőt az eredmény a Sió­foki Bányászra nézve hízel­gő. Jók: Horváth, László I., a mezőny legjobbja, Zaharo­vics, László II., ill. Farkas, Erdei, Meggyes, Szép. További eredmények az NB II. Nyugati csoportban: Savaria Cipőgyár—PVSK 2:2, Szekszárdi Dózsa—Máza- Szászvár 2:1, Veszprém— Nagykanizsai Olajbányász 1:0, Pécsi Ércbányász—Dorogi Bá­nyász 3:2, Almásfüzitő— Bauxitbányász 4:1, MÁV DAC—Pápai Textiles 2:0. Már csak a K. Dózsa nem szerzett pontot a megyeieknél Még csak kél sorozaton ju­tott túl a megyei labdarúgó­bajnokság, s máris igen érde­kesen alakul a bajnoki táblá­zat. Mindössze egy csapat van, amelyik még nem veszteit pontot: a Marcali Latinlca SjS. Ez az együttes nem kis meg­lepetésre Kapós vár on lelépte a K. Dózsa csapatát. Egyébként a második játékhét után már csak a volt NB 111-as K. Dózsa az egyetlen pont nélküli csapat. A megyei bajnokság mfrkő zéseiről tudósítóink az aláb­biakban számoltak be: Somogytarnóca—Kadarkút 1:1 (0:0) Somogytarnóca, 150 néző. Vezet­te: Bálint. Jó talajú pályán, gyors, izgal­makban bővelkedő mérkőzés volt. A döntetlen megfelel a látottak­nak. Nagy a hazaiaknak szerzett vezetést, Teremi azonban kiegyen­lített. Jók; Bolhói, Bátori, Fischli, ill. Mihóka, Bakonyi, Teremi. Horváth József K. V. Lobogó—Balatonboglár 2:0 (0:0) Kaposvár. 100 néző. V.: Szerecz. Végig jó iramú mérkőzés volt. A hazai csapat szünet utáni jó játé­kával fordította a maga javára a mérkőzést. G.: Zimonyi, Finota. Jók: Nagy I., Zacommer, Zimonyi, ill. Piros, Szilágyi. Kaiser Béla K. Vasutas—Nagyatádi Konzerv 1:1 (1:1) Nagyatád, 200 néző. V.: Farkas. A lelkesen játszó vendég csapat vezető góljára csak nehezen tud­tak válaszolni a hazaiak, akiknek semmi sem sikerült. Az utolsó percben a Konzervgyár még így is megszerezhette volna a győzelmet, Deák azonban elhibázott egy li­est. G.: Szíjártó, ill. Bazsó. Jók: Baksics. Horváth, Tánczos, ill. Né­meth, Deák, Horváth. Horváth Miklós Kapolyi Kiss J. SE—N. Somogyi B. SE 0:0 Kapoly, 250 néző. V.: Szöllősi. Idény eleji játékot hozott a két testvércsapat találkozója. A ha­zaiak nagyon sok helyzetet elhi­báztak. A 70. percben Illés egy 11-est is kihagyott. A vendég csa­patot Rideg kapus kitűnő védése mentette meg a vereségtől. Jók Hamar, Mester, Kétszeri, Róth, ill Rideg, Bene, Gyergyák. Kocsis György Fonyód—Tab 2:1 (0:1) Fonyód, 1O0 néző. V.j Horváth. Az első félidő kiegyenlített já­téka ellenére is a vendégek sze­reztek vezetést. Szünet után a szél­től támogatott hazai csapat nyo­maszó fölénybe került, s győzel­me akár nagyobb arányú is lehe­tett volna. G.: Kolip (2), ill. Puhf I. Jók: Bogdán, Kolip, Farkas, ill Johann, Kovács. Zákányi Kálmán Zamárdi—Homokszentgyörgy 1:1 <l:l> Zamárdi, ICO néző. V.; Bella. Alacsony színvonalú, idény ele­ji játék jellemezte a találkozót Bár a hazaiak többet támadtak, c lelkes vendégek mégis rászolgáltál az egyik pontra. G.: Orsolits, ill Szablics II. Jók: Kovács, Huszár Kriszbai, Ul. Szubotics, Batka, An­der. Dr. Fazekas Miliálj Lengyeltóti—Csurgó 1:1 (0:1) Lengyeltóti, 400 néző. V.: Pesti. Mindkét félidőben a hazai csa pat volt a többet támadó. Némi iz­galmat keltett, hogy Pesti bír< előbb megítélt egy hazai gólt majd a partjelző megkérdezés* után visszavonta. G.: Miletics, ill Szabó. Jók: Dezső. Horváth, Papp ill. Nagy, Szabó, Sótonyi. Dr. Körmendy Istvár M. Latinka SE—K. Dózsa 3:0 (1:0) Kaposvár, 100 néző. V.: Horváti n. L. A találkozó csak annak megle petés, aki nem látta a két csapa küzdelmét, A marcali együtte korszerűen futballozott, a K. Dó zsa helyenként alárendelt szerepe játszott. A vendégek akár nagyobi arányban is győzhettek volna. G. Kövi, Sándor, Turcsik A vendé] csapat minden egyes tagi a kiemel kedőt nyújtott, különösen Köv játszott jól. A Dózsából senkinek j játéka nem érdemel említést. A VILÁG SPORTJA ­A nemzetközi úszóversenyen szombaton a magyar Szabó Sándor a 200 m-es mellúszás­ban 2:42.1 perccel a 27. helyen végzett. * * * Vasárnap Stockholmban megkezdődött a jégkorongvi- lágbajnokság A csoportjában a második forduló. Az els" mérkőzésen a Szovjetunió 8:4 (3:1. 2:1, 3:2) arányban győzőt* az Egyesült Államok ellen. • * * Az alexandriai nemzetköz teniszverseny férfi egyesében Gulyás döntőbai jutott, ahol E íáhafta lesz az ellenfele. Negyeddöntő: Gulyás (magyar)—Elsen broicu (NSZK) 6:3, 6:4. Elődöntő: Gulyás—Pokomy (osztrák) 6:2, 6:4, 9:7. Szőke eredményéről nem ér kezett jelentés. Az osztrák labdarúgó-baj nokság 18. fordulója után: 1 Austria Wien 28 pont, 2. Ra pid 26 pont, 3. Wiener SC 2 pont. — A totó Í3+1 találata szelvénye: x 1 1 x x x x x 2 xxx -fí.