Somogyi Néplap, 1967. szeptember (24. évfolyam, 207-232. szám)

1967-09-19 / 222. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1967. szeptember 19. NB 111... NB 111... Továbbra is biztosan vezet a Siófoki Bányász Nehéz helyzetbe került a Marcali Latinka SE Hajráznak a labdarúgó NB III-as bajnokság csapatai. A somogyi szurkolók figyelme el­sősorban a délnyugati NB III felé irányul, ahol a Siófoki Bá­nyász együttese négypontos előnnyel vezet a bajnoki táb­lázat élén. A héten e csoport vezető csapatai sorra győztek. Igaz, hogy a PBTC — mint airról már beszámoltunk — csak verejtékes küzdelem után nyert éppen a K. Vasas elle­nében. E mezőny harmadik somogyi csapata, a Lábod bal- szerencsés mérkőzésen hazai pályán csak egy pontot szer­zett. A Nyugati csoportban cson­ka forduló volt. Technikai okok miatt a szövetség hozzá­járult, hogy a Katona J. SE— Szombathelyi SE, valamint az Andráshidai MEDOSZ—NVTE mérkőzéseket későbbi időpont­ban bonyolítsák le. E csoport két somogyi együttese össze­sen egy pontot gyűjtött ebben a fordulóban. A Marcali VM Lovásziból tért haza döntet­lennel. Az M. Latinka SE ha­zai pályán szenvedett veresé­get a Sárvár csapatától. Ezzel a Latinka leszakadt. A zöld asztalnál elvett három pont következtében bizony ez a marcali együttes sereghajtó, s lassan reménye sem lesz arra, hogy elkerülje a kiesést DÉLNYUGATI CSOPORT Siófok— Dunaújvárosi Építők 3:2 (2:2) Siófok.. 1200 néző. V.: öze. Siófok: Iszak — Babán, Fehér, Farkas — Kresz, Schádl — Erdei, Németh, Herényi, Pelyva, Kárpá­ti. Edző: Papp Gyula. Dunaújvá­ros: Horváth — Für II., Németh, Kósa — Fundák, Móri — Für I., Zsinka, Tar, Bódis, Kocsis. Edző: Lennert Ferenc. ^.5£ár a 2. percben vezetést sze­reztek a vendégek. Zsinka erős lö­vését Iszak kiejtette, s a befutó Für I. gólba vágta a labdát, 0:1. A továbbiakban is eléggé idegesen és sok hibával játszott a siófoki csapat. A 28. percben a vendégek újabb golt értek el. Most Tar ta­lált a siófoki kapuba, 0:2. Érdekes, hogy a második gól után lehiggadt a Bányász, s Erdei hamarosan szépíteni tudott, 1:2. A 44. perc­ben Schádl 25 méterről hatalmas lövést eresztett meg, a labda a léc éléről a gólvonalon túlra vá­gódott, s a befutó Erdei már csak beljebb segítette azt, 2:2. Szünet után siófoki rohamokkal folytatódott a játék, ezek során Pelyva egy ízben a kapufát találta el. Aztán Farkas megsérült és tíz- percnyi ápolás után mint szükség- balszélső tért vissza. Már-már ügy látszott, hogy marad a döntetlen, amikor öt perccel a befejezés előtt a sérült Farkashoz került a lab­da, a statisztáló játékost senki sem őrizte, így nyugodtan lőhetett a hálóba, 3:2. Érdekes, izgalmakban bővelkedő mérkőzés szemtanúi lehettek a sió­foki szurkolók. A Bányász csapa­tát dicséri, hogy 0:2-ről meg tud­ta fordítani a meccset elsősor­ban azért, mert félóra elteltével nagyon feljavultak a csapat fede­zetjátékosai. A Bányász rászolgált a győzelemre. A vendégcsapat jó benyomást keltett, de elég sze­rencsés gólokat ért el. Jók: Fehér, Farkas, Erdei, Kresz, Schádl, ill. Németh, Für I., Tar. Lábod—P. Volán 0:0 Lábod, 300 néző. V.: Gabi. Lábod: Mohácsi — Hadi, Fili- szár, Ilosfai — Nagy, Mihóka — Fülöp, Borzac, Csór, Takács, Pos­ta. Edző: Selmeczi István. Pécs: Kollár — Seres, Selymes, Zádori — Bartolovics, Péterfai — Kardos, Lubasity, Kozári, Somos, Balogh. Edző: Szabó László. Mindjárt az 5. percben Takács sérülése zavarta meg a lábodi so­rokat. Kiderült, hogy a játékosnak izomrost-szakadása van, így rö­vid próbálkozás után végleg el- hogyta a játékteret. A tíz főre ol­vadt lábodi csapat is fölényt har­colt ki. Helyzeteik is adódtak, Fü- I löp és Posta azonban jó helyzet­ből nem talált a kapuba. Szünet után a vendégek huszá­ros rohamai következtek, majd feljött a MEDOSZ. Borzas két íz­ben is gólhelyzetbe került, de a befejezés nem sikerült a csatár­nak. A 35. percben Bartolovics megszerezhette volna csapatának a győzelmet, a pécsi fiú azonban három lépésről nem talált az üres kapuba. Sorsdöntőnek bizonyult Takács sérülése. A Lábodi MEDOSZ át­szervezett csapata elég nehezen talált magára, főleg vonatkozik ez a megállapítás a kapu előtti tér­re, ahol igen nagy hibaszázalék­kal játszottak a lábodi fiúk. Az eredmény a pécsi együttesre néz­ve hízelgő. A javuló játékot mu­tató Lábod lényegesen jobb volt. Jók: Filiszár, Ilosfai, Borzas, Csór, ill. Kollár, Zádori, Bartolo­vics. * * * További eredmények a Délnyu­gati csoportban Baja—Szekszárdi Vasas 5:0, Pé­csi Helyiipar—Pécsi Kinizsi 2:1, Szekszárdi Dózsa—PEAC 2:0, Mo­hács—Fadd 6:0, Bonyhád—Pécsi Helyőrségi SK 2:3. NYUGATI CSOPORT Sárvár — M. Latinka SE 2:1 (0:1) Marcali, 200 néző. V.: Balezer. Sárvár: Finta — Szöllősi, Vörös, Kovács — Habeller, Palkovics — Németh H., Léderer, Horváth, Bí­ró, Németh I. Edző: Szíjártó An­tal. Marcali: Tiffán — Radomecz- ki, Fekete, Beneoz — Csapó, Nád — Szigeti, Gundra, Farkas, Csi­szár, Tóth. Edző: Borsfái Géza. A nagy esőzések ellenére is vi­szonylag jó talajú pályán került sor a mérkőzésre, amelyen az el­ső félóra hazai fölény jegyében telt el. A 30. percben Tóth—Far­kas összjáték után a középcsatár vezetést szerzett a Latinka csapa­tának, 0:1. Szünet után sem változott a kép, inkább a marcali együttes táma­dott, eredménytelenül. A hajrában váratlan fordulat következett, a 25. percben ugyanis Németh I. ki­egyenlített, 1 :l. A 39. percben Hor­váth újabb gólt szerzett a sárvári csapatnak, s ezzel a vendégek ha­zavitték a két pontot, 2:1. Hiába támadott a játékidő na­gyobbik szakaszában a Marcali Latinka SE, csatársora sorra ki­hagyta a helyzeteket, a vendégek viszont mindkét helyzetükből gólt szereztek. Ezzel a vereséggel a La­tinka igen nehéz helyzetbe került. Marcali VM— Lovászi 1:1 (1:0) Lovászi, 300 néző. V.: Szabó. A Vörös Meteor csapata az aláb­bi összeállításban szerepelt: Bog­dán — Bódis, Rigó, Hosszú — Mol­nár, Kosi — Bene, Lőrincz, Sza­bó II., Lázár, Kisborsó. Edző: Abonyi Károly. Változatos mezőnyjáték után a Vörös Meteor vette át a játék irá­nyítását. A marcali fölény a 42. percben érett góllá. Ekkor Lő­rincz csapta be a hazai védőket, és lőtt a hálóba, 1:0. Szünet után a bányászcsapat volt a többet kezdeményező, en­nek ellenére a 30. percben Lázár fejesét már csak a kapufa tudta hárítani. A következő percben vi­szont a lovásziak kiegyenlítettek, 1:1. Végül is igazságos döntetlennel ért véget a találkozó, annak elle­nére, hogy a sáros, mély talajú pályán a Meteor több helyzetet teremtett. A hazai támadások vi­szont, különösen szünet után ve­szélyesebbek voltak. * * * További eredmények a Nyugati csoportban Nagykanizsai Dózsa—Szombathe­lyi Spartacus 1:0, Körmend—Nagy- kanizsai Sáska 1:1, Kőszeg—Keszt­hely 6:2, Szombathelyi Dózsa—Ta­polca 2:1. A Szovjetunió atlétái nyerték az Európa Kupát A nők után a férficsapatok kö­vetkeztek soron. A kétnapos atlé­tikai viadalon Kijevben drámai küzdelemben a szovjet együttes nyerte az Európa Kupát. A Szov­jetunió válogatottja egy ponttal e'.őzte meg a 80 pontos NDK-t és az ugyancsak 80 pontos NSZK csapatát. Magyarország atlétavá- logatotijá 53 pontot gyűjtött és ez- »ai a hatodik helyen végzett. Mit fizet a TOTÓ? A totó 13+1 találatos szelvénye: xlllxl2xlxx21 +1. Teli- találatos szelvény ezen a héten nem volt. A plusz 1-es mérkőzés tréfálta meg a totózókat. 13 találatot hat fogadó ért el, szelvényenként! nyereményük 73 144 Ft. A 12 találatos szelvények egyenként 1380 Ft-ot, a 11 találato- sok 122 Ft-ot, a 10 találatosok 28 Ft-ot kapnak. Valamennyi nyere­ményösszeg a nyereményilleték le­vonása után értendő. (MTI) Döntetlenül végződött az örök rangadó A várakozásnak megfelelően a 23. bajnoki forduló kiemelkedő mérkőzése volt a Ferencváros— Vasas örök rangadó. A tét csupán annyi volt, hogy a Ferencváros nagy ellenfelével szemben is meg tudja-e őrizni veretlenségét? Nos, a zcld-fehérek továbbra is veret­lenek. A rangadók rangadója izgalmak­ban bővelkedő küzdelmes mérkő­zést hozott. A ferencvárosi jó já­tékot Albert gólja is kifejezésre juttatta. A kapott egy gólra kettő­vel válaszolt a Vasas. Ezt köve­tően azonban nagyon rákapcsolt a Fradi, s hamarosan ki is egyenlí­tett. A látottak alapján végered­ményben igazságos döntetlent ho­zott a nagy érdeklődéssel kísért találkozó. A forduló többi mérkőzésén sem hiányzott az izgalom. Jó jósnak bi­zonyultunk, amikor elmondtuk, hogy az egriek legyőzhetik a Sze­gedet. Így is történt. Ezzel az eg­ri csapat előtt megcsillant a re­mény. A mérkőzés érdekességéhez tartozik, hogy Egerben a jobbhát­véd rúgta a győztes gólt. Dunaújvárosban a kiszámítha­tatlan csapatok összecsapásán a Dunaújváros bizonyult jobbnak. A Honvéd ezzel a vereségével bi­zony a kiesési zónába került. A tatabányai bányászrangadón a várakozásnak megfelelően a ha­zai csapat bizonyult jobbnak. Igaz, a tarjániak nem adták meg köny- nyen magukat. Hosszú időn keresz­tül vezetett is a Salgótarján, a végén azonban a tatabányaiak vi­szonylag könnyen bebiztosították győzelmüket. A forduló egyetlen meglepetése Győrben született. A Győri Vasas ETO csapatának várt könnyű győ­zelme elmaradt. Sőt majdnem még nagyobb meglepetés szüle­tett. Két perccel a befejezés előtt ugyanis még a szombathelyiek ve­zettek. Ekkor sikerült a győriek­nek egyenlíteniük. Ferencváros—Vasas 2:2 (1:1) Népstadion, 45 000 néző. Abadjian. G.: Albert, Varga, Korsós, Puskás. Eger—Szeged 1:0 (0:0) Eger, 6000 néző. V.: Zsolt, Kárpáti. V.: Hl. G.: Dunaújváros—Bp. Honvéd 2:1 (0:0) Dunaújváros, 5000 néző. V.: Ara­nyosi. G.: Mártha, Kiss, ill. Komo- ra. Tatabánya—Salgótarján 2 :l (0 :l) Tatabánya, 5000 néző. V.: Bir- csák. G.: Kovács I., Szabó, ill. Bánkúti. Győr—Szombathely 2:2 (0:0) Győr, 6000 néző. V.: Hegyes. G.: Szabó S., Gyarmati, ill. Merczel, Somogyi. EZ TÖRTÉNT AZ NB I B-BEN Valójában hat csapat verseng még mindig a labdarúgó NB I B- ben azért, hogy jövőre a legjobbak között szerepelhessen. Hétről hét­re óriási a küzdelem. Ebben a for­dulóban az éllovasok közül több is pontot vesztett. Eredménj’ek: BVSC—Autóbusz 1:0. Ganz-MÁVAG—Egyetértés 1:1. Székesfehérvár—Budafok 3:0. Várpalota—Ózd 2:1. Nyíregyháza—Szállítók 2:0. Pécsi Bányász—Debrecen 2:2. Dorog—Kecskemét 2:2. Biztosan vezet a Győri l0:0-ra kikapott a K. Kinizsi Dózsa Az NB II-es bajnokság Nyugati csoportjában a 21. játékhét az él­csoportban nem hozott változást. A mindinkább bajnok jelölt Győri Dózsa szilárdan őrzi 5 pontos elő- előnyét. Ezen a héten a győriek idegenben nyertek meglepő bizto­san. A kaposvári csapatok közül a Táncsics hazai pályán javuló já­tékkal győzte le a kiesés ellen kétségbeesetten küzdő Dombóvárt. Ez a mérkőzés igazolta a papír­formát. Nem így a másik kapos­vári együttesé. A Kinizsi veresé­ge Szombathelyen várható volt. Ki hitte volna azonban, hogy a cu­korgyár! együttes két számjegyű vereséggel tér haza Szombathely­ről. A 10:0-ra sem a hazaiak, sem a kaposváriak nem találnak egye­lőre magyarázatot. A súlyos vere­ség nyomán a Kinizsi lejjebb csú­szott a bajnoki táblázaton. Ebben az osztályban is igen ádáz a kiesés elkerüléséért folyó harc. A 11. helyezett P. Ércbá­nyász még kieshet. De még veszély fenyegeti a 9. és 10. helyen álló csapatokat is. K. Táncsics SE—Dombóvár 2:0 (1:0) Kaposvár, 1200 néző. V.: Hámori. K. Táncsics: Borok — Szántó, Taliósi, Hernádi — Bata, Lengyel — Kovács, Kaszás II., Arany, Mak­iári, Kaszás I. Edző: Faragó La­jos. Dombóvár: Dobos — Bertók, Egyed, Potó — Sonkoly, Kalmár — Márton, Tapaszti, Varga, Szőcs, Garamvári. Edző: Albrecht József. Két veszélyes kaposvári támadás és négy gyors szöglet vezette be a mérkőzést. A 13. percben formás támadás végén Kovács késett le a labdáról. A vendégek kétségbe­esetten védekeztek, olyannyira el­keseredetten, hogy a dombóvári középhátvéd, Egyed a 25. perc­ben a 16-oson belül kézzel húzta le a labdát. A 11-esnek Kovács állt neki, bal sarokba küldött éles lövését Dobos azonban szögletre védte. A 29. percben azonban Ko­vács kijavította hibáját. A szélső a 16-os magasságából mintegy 25 mé­terről ravasz, ejtett lövést küldött kapura, a labda a íövid sarkot záró Dobos fölött a másik oldalon felső sarokba hullt, 1:0. Ezután is a Táncsics rohamozott. A ven­dégek csak a 40. percben jöttek fel, ekkor Tapaszti ravasz labdá­ját Borok csak üggyel-bajjal tud­ta hárítani. Szünet után váratlanul dombó­vári percek következtek. Nem so­káig. Negyedóra múltán már a ka­posváriak rendeztek tűzijátékot a dombóvári kapu előtt. Makiári lö­vése a kapusba vágódott, aztán a tömörülésben valaki ismét meg­célozta a hálót, de a gólvonalról mentettek a védők. Nyomasztóvá vált a Táncsics fölénye. A 19. percben Makiári labdája a kapu­fáról perdült az alapvonalon kí­vülre. A vendégek alig-alig jutot­tak szóhoz, enhék ellenére Varga középcsatár veszélyes lövést kül­dött Borok kapujára. A másik ol­dalon Kaszás II., majd Arany nem talált a kapuba. A 28. perc­ben Varga és Szántó összecsapá­sa borzolta fel az idegeket. A ka­posvári hátvéd ugyanis hosszas ápolásra szorult. Támadott a Tán­csics, de a befejezés csak nem akart sikerülni. A 33. percben azonban mégiscsak gól esett. Ko­vács szaladt el a szélen, az első beadás elakadt a védőkben, má­sodszorra azonban Kovács Arany­hoz ívelt, aki fejjel küldte a lab­dát a hálóba, 2:0. Az utolsó per­cekben már- esett valamit az iram, de ebben a játékszakaszban is a Táncsics irányított. Az egész napos esőzés után a Kinizsi salakos pályáján került sor a találkozóra. A játékosok elég nehezen találták fel magukat a jó talajú, de szokatlan salakon. Az első félidőbeli túl kemény labda nemegyszer meg is tréfálta mind a hazai, mind a vendégcsapat já­tékosait. A fokozatosan játékba lendülő Táncsics nagy fölényt har­colt ki, jóformán egy pillanatra sem engedte ki kezéből a kezde­ményezést. A látottak alapján akár nagyobb arányú is lehetett volna a győzelem, ha a Táncsics táma­dóbb szellemben játszik, és ha Aranyék akár csak ötven száza­lékban kihasználták volna a kí­nálkozó helyzeteket. Egyénileg a Táncsics csapatá­ból Szántó, Taliósi, Bata és Len­gyel játéka emelkedett ki. A ven­dégeknél Dobos, Egyed és Son­koly nyújtott átlagon felülit. adni. Igaz ugyan, hogy Horváth és Laczkovics ez alkalommal hiány­zott a csapaptból, de az is igaz, hogy az őket helyettesítő Szabó I. és Simon semmivel sem játszott gyengébben, mint a most kima­radt két labdarúgó. A súlyos ve­reség nyomán nem marad más, mint alaposan górcső alá kell ven­nünk az együttes szereplését. Sze­mély szerinti nagy változások nem következhetnek, egyszerűen azért, mert a Kinizsinek nincs más csa­pata. EZ persze nem jelenti azt, hogy nem vonjuk le a 0:10 tanul­ságait. Én a nehéz helyzet elle­nére is remélem, hogy a szombat- helyi kisiklás, amely «számarányá­ban egyedülálló a K. Kinizsi tör­ténetében, nem hagy mély nyomot sem a szurkolókban, sem pedig a játékosokban. Bízom abban, hogy a csapattal sikerül kikeverednünk a jelenlegi hullámvölgyből . — mondta Szigeti edző. ★ * * A tréner tehát nem talál magya­rázatot. Így kívülről nem találhat­nak azok az ezrek sem, akik szív­ügyüknek tekintik a cukorgyári csapat szereplését. Mindenesetre a 0:10 már olyan figyelmeztetés, amely mellett nem lehet szó nél­kül elmenni. Reméljük, hogy az edző optimizmusa nem csupán szó­lam, és hogy a Kinizsi szakvezetői megtalálják a módját annak, hogy a népszerű kaposvári csapat igazi tudásának megfelelően szerepeljen az idei bajnokságban. * * * További eredmények a Nyugati csoportban Pécsi Ércbányász—MÁV DAC 1:0, Máza-szászvári Bányász—PVSK 0:0, Zalaegerszegi Dózsa—Soproni Tex­tiles 6:3, Győri Dózsa—Nagykani­zsai Bányász 3:0, Pápai Textiles- Zalaegerszegi TE 3:1, Fűzfő- Veszprémi Vegyész 2:0. BAJNOKI TÁBLÁZATOK 1. FTC 23 20 3­64:15 43 2. Ü. Dózsa 23 15 4 4 66:23 34 3. Vasas 23 13 5 5 52:26 31 4. Győri ETO 23 11 8 4 54:28 30 5. Diósgyőr 23 9 6 8 40:38 24 6. Tatabánya 23 7 8 8 31:29 22 7. Csepel 23 5 11 7 24 :34 21 8. Pécsi Dózsa 22 7 6 9 23:28 20 9. Dunaújváros 23 7 6 10 26:41 20 10. Szeged 23 7 6 10 25:43 20 11. Bp. Honvéd 23 7 5 11 37:42 19 12. MIK 23 5 8 10 28:31 18 13. Salgótarján 23 7 4 12 28:44 18 14. Komló 22 7 4 11 28:47 18 15. Szombathely 23 6 3 14 29:53 15 16. Eger 23 4 5 14 25:53 13 NB I B 1. Egyetértés 24 12 8 4 38:22 32 2. Oroszlány 24 12 7 5-16:24 31 3. Sz.-fehérvár 24 13 5 6 36:25 31 4. BVSC 24 11 8 5 33:17 30 4. Szállítók 24 12 4 8 37 :23 28 6. P. Bányász 24 11 6 7 32:22 23 7. Bp. Előre 24 10 6 8 26:26 26 8. MAVAG 24 9 7 8 30:25 25 9. Miskolc 24 10 5 9 25:28 25 10. Nyíregyháza 24 10 4 10 29:30 24 11. Dorog • 24 8 6 10 28:30 22 12. Várpalota 24 7 8 9 25:34 22 13. Bp. Spart. 24 9 3 12 27:28 21 14. Kecskemét 24 7 7 10 24:28 21 15. Özd 24 4 11 9 21:37 19 16. Budafok 24 3 11 10 16:35 17 17. Autóbusz 24 5 5 14 19:35 15 18. Debrecen 24 5 5 14 22:45 15 NB H Nyugati csoport 1. Gy. Dózsa 21 13 5 3 33:12 31 2. K. Táncsics 21 12 2 7 41:30 26 3. Sz. Cipőgyár 21 11 3 7 46:23 25 4. ZTE 21 11 3 7 42:30 25 5. Veszprém 21 8 8 5 35:35 24 6. PVSK 21 9 4 8 38:31 22 7. K. Kinizsi 21 9 4 8 28:36 22 8. Pápa 21 9 3 9 31:33 21 9. Gy. MÁV DAC 21 7 6 8 33:31 20 10. Nagykanizsa 21 7 6 8 32:38 20 11. P. Ércbányász 21 6 6 9 26:31 18 12. Z. Dózsa 21 7 4 10 27:38 18 13. M.-Szászvár 21 6 5 10 24:30 17 14. Fűzfő 21 6 5 10 23 :36 17 15. Dombóvár 21 7 2 12 25:33 16 16. Sopron 21 6 2 13 25:42 14 NB III Délnyugati csoport 1. Siófok 21 13 6 2 34:16 32 2. Baja 21 14­7 49 :26 28 3. PBTC 4. Sz. Dózsa 5. Lábod 6. Dunaújváros 7. Pécsi Volán 8. K. Vasas 9. PEAC 10. P. Helyőrség 11. Mohács 12. Bonyhád 13. Fadd 14. P. Kinizsi 15. P. Helyiipar 16. Sz. Vasas 21 10 7 4 36:20 27 21 10 6 5 36:27 26 21 10 3 8 31:20 23 21 9 5 7 37:26 23 7 18.18 22 8 28:25 21 6 30:27 21 9 26:32 19 9 21:26 18 6 5 10 37:40 17 6 4 11 25:40 16 5 6 10 27:45 16 6 4 11 17:42 16 3 5 13 23:45 11 8 5 7 5 NB Hl Nyugati csoport 1. NVTE 20 12 1 7 37:18 25 2. Sz. Dózsa 21 11 3 7 43:34 25 3. Kőszeg 21 10 5 6 41:35 25 4. SZSE 20 9 6 5 36:20 24 5. N. Dózsa 21 9 6 6 30:29 24 6. Marcali VM 21 7 9 5 39:33 23 7. Sárvár 21 8 7 6 31:28 23 8. Körmend 21 9 5 7 31:35 23 9. Keszthely 21 10 2 9 3i:32 22 10. Sz. Spart. 21 8 5 8 37 :22 21 11. Lovászi 21 9 2 10 25:37 20 12. N. Sáska 21 7 5 9 46:40 19 13. Tapolca 21 8 3 10 40:40 19 14. Andráshida 20 4 6 10 17:33 14 15. Katona J. SE 20 5 3 12 21:37 13 16. M. Latinka SE 21 5 2 14 18:42 12 Megyei bajnokság 1. K. Dózsa 21 17 2 2 61:13 36 2. Kapoly 21 12 4 5 56:34 28 3. Taszár 21 13 1 7 48:37 27 4. Nagyatád 21 11 3 7 45:34 25 5. N. Somogyi 21 9 7 5 40:31 25 6. Zamárdi 21 11 2 8 50:42 24 7. K. V. Lobogó 21 11 1 9 51:30 23 8. Lengyeltóti 21 10 3 8 42:40 23 9. Barcs 21 9 5 7 36:36 23 10. Balatonboglár 21 8 4 9 25:30 20 11. Csurgó 21 7 3 11 34:39 17 12. K. Vasutas 21 6 4 11 23:35 16 13. K. Építők 21 6 2 13 28:45 14 14. Tab 21 6 1 14 41:58 13 15. Babócsa 21 3 5 13 28:65 11 16. S.-tarnóca 21 3 5 13 21:60 11 Szombathelyi Cipó—K. Kinizsi 10:0 (4:0) Szombathely, 1000 néző. V.: Nyeste. Szombathely: Mursits — Győr- fi, Horváth, Geicsnek — Virágli, Navratil — Nagy, Bíró, Gaál, Tóth, Iszak. Edző: Velekei Ferenc. Ki­nizsi : Antal — Balogh, Báli, Né­meth — Szabó I., Csaba — Kiss, Nagy, Balázs, Göncz, Simon. Ed­ző: Szigeti János. Rögtön a hazai csapat lendült bele. Az 5. percben csak a szom­bathelyi csatárok ügyetlenségén múlt, hogy két ízben is be nem vették Antal hálóját. Fél órán át a Kinizsi megúszta gól nélkül, ek­kor azonban megindult a gólözön. Szigeti: Három perc alatt három gólt ka­pott a cukorgyári csapat, amely a második félidőben a hazaiak négygólos előnye után feladta a küzdelmet. A cipőgyári együttes akár nagyobb arányban is győzhe­tett volna. G.: Gaál (5), Bíró (2), Nagy (2), Iszak. Jók: Mursits, Győrfi. Navratil, Gaál, Tóth. A ka­posvári csapatból csak Balogh já­tékát lehet dicsérni. Eddig a szűkszavú tudósítás. A Kinizsi nagyarányú vereségével kapcsolatban megkérdeztük Szi­geti Jánost, a csapat edzőjét, ho­gyan látta ő a történteket. Megye/ bajnokság Tovább nőit a K. Dózsa előnye „Hat-hét játékosunk mondott csődöt!‘ — Jól tudtuk, hogy a szombat- helyi mérkőzésünkön a hazai csa­pat esélyes és a cipőgyári együttes még bajnoki álmokat szövöget. Hazai mérkőzésein rendre igen jól is játszik ez a gárda. No meg a Szombathelyt fűtötte a kaposvári vereségért való visszavágás vágya is. Mi ennek megfelelően készül­tünk a találkozóra. A szerdai hét­közi edzés nem sok jóval biztatott. Korábban Pécsen a PVSK ellen tapasztalhattuk, hogy egy váratla­nul bekapott gól olyan zűrzavart okoz védelmünkben, hogy rend­szerint hibát hibára halmoz. Nos, ami a pécsi második félidőben vagy a szerdai Pécsi Dózsa elleni mérkőzésen történt, megismétlő­dött Szombathelyen is. Védelmünk átjáróház volt. Azok az emberek, akik korábban rendszerint gerin­cét alkották a védelmi falnak, most sovra csődöt mondtak. Az következett be, hogy hat-hét já­tékosunkra — köztük kulcsembe­rekre — egyszerűen nem lehetett ráismerni. Előfordult, hogy egy perc alatt két gólt kaptunk. Az ezt követő letargia következménye lett, hogy számolatlanul potyogtak a gólok. A katasztrofális vereségre egy­szerűen nem tudok magyarázatot pontot vesztett a Kapoly és Nagyatádi Konzerv csapata, ezzel a kaposvári lila-fehérek tovább tövelték előnyüket. Kilenc fordu­lóval a befejezés előtt a Dózsa már nyolc ponttal vezet. Figyelmet ér­demlő, hogy a kiesőjelöltek közül a Babócsa és a Somogytarnóca is pontot szerzett. Ez utóbbi csapat idegenben. BABÓCSA—NAGYATÁDI KONZERV 1:1 (1:1). Babócsa, 100 néző. V.: Boda. Változatos mérkőzés volt, mind­két csapat sok helyzetet teremtett. A hazaiak jó játékkal szerezték meg az egyik pontot. G.: Kakuszi, ill. Nezdei. Jók: Vangyija, András, Ilerner, ill. Nezdei, Bazsó. Kovács Tibor LENGYELTÓTI—K. ÉPÍTŐK 4:0 (3:0). Lengyeltóti, 300 néző. V.: Varjas. A hazai csapat már az első húsz percben bebiztosította győzelmét. Szünet után a kaposvári csapat kapusát, Hornyákot kiállították. Ezt a lehetőséget azonban nem használták ki kellőképp a lengyel­tóti csatárok. G.: Milkovics (2), Csordás, Császár. Jók: Sándor, So­mogyi, Papp, ül. Horváth, Csabi II., Zakó mm er. Kovács Ferenc BARCS—K. VASUTAS 1:1 (1:0). Kaposvár, 50 néz:. V.: Tóth Gy. Sportszerűtlenségekkel tarkított mérkőzésen igazságos pontosztoz­kodás történt. A Vasutasnak több helyzete volt, különösen amikor a vendégcsapat kilenc főre olvadt. A barcsi Berdát és Martont, va­lamint a kaposvári Harsányit a játékvezető sportszerűtlenségért kiállította. G.: Gyergvák, ill. Tát­rái. Jók: Lang, Gyergyák, ill. Törzsök, Vendl. Végvári Dénes N. SOMOGYI B. SE—ZAMARDI 2:2 (1:2). Na.gyatád, 300 néző. V.: Szebrák. A mély talajon kezdetben a ven­dégek találták fel jobban magu­kat, a mindvégig lelkesen küzdő nagyatádiak csak öt perccel a be­fejezés előtt tudtak egyenlíteni. G.: Szabó, Karádi, ül. Zsigmond, Szilágyi (öngól). Varga Tibor TASZAR—CSURGÓ 3:1 (2:0). Csurgó, 150 néző. V.: Pesti. Veresége ellenére sem játszott rosszul a hazai csapat. Az döntött, hogy a vendégek kevesebb helyze­tükből több gólt rúgtak. G.: Ha- racsi, Fülöp, Grubel, ül. Hottó (11- esből). Jók: Segesdi, Novak., Má­té, ül. Mihaldinecz, Hottó. Halmai Emil KAPOLY—SOMOGYTARNÓCA 0:0. Kapoly, 200 néző. V.: Tóth I. Jó védelmek, gyenge csatárso­rok. A vendégek határtalanul lel­kes játékukká* rászolgáltak az egyik bajnoki pontra. Jók: Feny­vesi, Szilágyi, Bendula, ill. az egész somogytarnócai csapat. Kocsis György K. DÖZSA—TAB 5:1 (3:0). Kaposvár, 100 néző. A nagyarányú győzelem ellenére sem volt teljesen megnyugtató a belügyiek játéka. G.: Veverán (2), Halvax (2). Nagyréti (11-esből), ill. Puha. K. V. LOBOGÓ—BALATON- BOGLAR 2:0 (2:0). Kaposvár, 100 néző. Az első félidőben Finota és Schrenk góljaival elhúzott a ha­za! csapat. Szünet után nagyon fel­javultak a balatonbogláriak. Az eredmény azonban már nem vál­tozott. j