Somogyi Néplap, 1966. november (23. évfolyam, 258-282. szám)

1966-11-09 / 264. szám

SOMOGYI NÉPLAP Szerda, 1966. november 9. Legjobb csapatával érkezik a Vasas Kaposvárra Kerkai és Bata játéka kétes a Honvédban Bizonyára más hangulatban készülődött volna a K. Hon­véd a mai MNK mérkőzésé­re, ha vasárnap nem olyan balszerencsésen végződik az Eger elleni találkozó. A hazai vereség fölött még nemigen tértek napirendre a Honvéd háza táján, amikor már itt van az újabb nehéz feladat1 a K. Honvédnak a magyar bajnokcsapat, a Vasas ellen kell helytállnia a mai MNK- mérkőzésen. Mint értesültünk, a Vasas legjobb csapatával érkezik Kaposvárra. Nem is titkolják a piros-kékek, hogy tovább akarnak jutni a magyar ku­pában. Ha a Honvéd olyan enerváltan és olyan rossz fel­fogásban játszik, mint vasár­nap az Eger ellen, akkor nem is lesz nehéz dolga a Vasas­nak. Egyébként a Honvédcsa­patában kétes Kerkai és Bata játéka. A két labdarúgót ugyanis harmadszor írta fel vasárnap Müncz játékvezető, így mindkettőjüknek fegyelmi elé kell állnia. Az MNK-mérkőzés ma dél­után fél kettőkor kezdődik a Kinizsi-pályán. A játékvezető Katona lesz. Nagy lehetőségei szalasztott el a K. Honvéd BAJNOKI TÁBLÁZATOK NB I. 1. Vasas 24 16 8 — 63:24 40 2. Ferencváros 3. Tatabánya 4. Bp. Honvéd 5. Ü. Dózsa 6. Győr 7. Pécs 8. Csepel 9. Diósgyőr 10. MTK 11. Salgótarján 24 14 5 24 ll 7 24 13 3 24 11 6 24 10 8 24 7 12 24 9 7 24 10 4 24 7 6 24 6 5 5 61:32 33 6 37:17 29 8 43:36 29 7 60:37 28 6 29:25 28 5 26:29 26 8 29 :33 25 10 30:27 24 11 26:43 20 13 23:36 17 Érződött, hogy nincs már tét a labdarúgó NB I-ben Meglepetés nélküli fordulót ho­zott a labdarúgó NB I 24. játék­hete. A Vasas folytatta sikersoro­zatát. Az Üjpesti Dózsa a vártnál nehezebben győzte le a Dunaújvá­rost. Igazságos döntetlen ered­mény született az Ózd—Diósgyőr »»északi rangadón«. Biztosan nyert a Ferencváros Dorogon. A Győri Vasas ETO az 1:1 után már a kupamérkőzésre tartalékolt. Az élvonalbeli csapatok eredményei közül félig-meddig számit várat­lannak az, hogy a mérkőzés nagy részében tíz emberrel játszó MTK pontot vitt haza Pécsről. Egyéb­ként a mérkőzésekre rányomta bélyegét, hogy valójában már minden kérdés eldőlt. Érződött ez a nézőszámokon is. Mindössze harmincötezer szurkoló volt kí­váncsi a hét NB I-es találkozóra. Tatabánya—Bp. Honvéd 3:0 (1:0) Tatabánya, 6000 néző. V.: Gere. G.: Szuromi (2) és Csernaí. Ferencváros—Dorog 3:1 (2:0) Dorog, 4000 néző. V.: Emsberger. G.: Albert, Novák, Szőke, ill. Monostori. Győr—Csepel 1:1 (l :0) Csepel, 3000 néző. V.: Kaposi. G.: Keglovich, ill. Losonczi. Diósgyőr—ózd 3:3 (1:0) Ózd, 3000 néző. V.: Fáth. G.: Szurgent (2), Sikora, ill. An­gyal, Szendroi (11-esből), Ko­vács (öngól). Vasas—Salgótarján 1:0 (1:0) Fáy utca, 7000 néző. V.: Schopp. G.: Mathesz. Ü. Dózsa—Dunaújváros 1:0 (0:0) Megyeri út, 7000 néző. V.: Sze­gedi V. G.: Bene. Pécs—MTK 0:0 . Pécs, 5000 néző. V.: Bállá Gy. Folytatódott az óriási küzdelem a labdarúgó NB I B osztályban. Két héttel a bajnokság befejezé­se előtt még nyolc csapatnak van lehetősége arra, hogy felkerüljön. A két kiesőhely elkerüléséért hat együttes küzd. A 28. játékhéten egyébként a Kaposvári Honvéd óriási lehető­séget szalasztott el. Könnyen le­hetséges, hogy az Egertől elszen­vedett vereség a K. Honvéd ki­esését jelenti majd a bajnoki év végén, amelyre két hét múlva ke­rül sor. Egri Dózsa—K. Honvéd l;0 (1:0) Kaposvár, 5000 néző. V.: Müncz. Eger: Kovács — Mészáros, Kiss I., Winkler — Alaxai, Szász — Prommer, Sárközi, Zilahy, Varga, Faliszek. Edző: Szentmar jay Ti­bor. Honvéd: Borok — Szántó, Zimonyi, Tóth — Köves, Bata — Kalmár, Arany, Kerkai, Fekete, Hernádi. Edző: Tóth József. Váratlan gólt ért. el az Eger a 2. percben. Tóth elengedte Prom- mert, Ő középre gurított, a kitörő Sárközi lefutotta Zimonyit, s bár hosszan szöktette magát, a későn kimozduló Borok mellett a háló­ba lőtt, 1:0. A gól után a vendégek rögtön védelemre rendezkedtek be, elöl csak két-három csatáruk tartóz­kodott, a 16-ost viszont gyakran hét-nyolc játékos tartotta meg­szállva. A 7. percben Kalmár fej­jel tette maga elé a labdát, be­adását Kiss a kapu torkából vág­ta szögletre. Azután Varga hCsz- méteres bombáját vedte Borok. A 10. percben Arany ker/üt gól­helyzetbe, gyenge lövését azon­ban Kovács kitűnő érzékkel láb­bal védte. Egy gyors egri ellen- támadás során Borok húsz mé­A Szászvár és az N. Bányász már feljutott Lassacskán véget ér a küzdelem a délnyugati NB IH-ban, ahol még egy mérkőzést játszanak a csapatok. Ekkor dől majd el, hogy a már feljutó két bányász csapat mellett melyik harmadik együttes léphet egy osztállyal följebb. Ek­kor kapunk feleletet arra a kér­désre is, hogy ki lesz az egyetlen kieső. A somogyi csapatok ezen a héten rosszul vizsgáztak. Mind a siófok, mind a Lábod veresé­get szenvedett. Baja—Siófok 1:0 (0:0) Siófok, 400 néző. V.: Kleibert. Baja: Bisztrovics — Vajda, Oszt- rogovácz, Viszmeg — Csongor, Varga — Krémer, Petrity, Rizsá- nyi, Márity, Boskovics. Edző: Jászberényi János. Siófok: Iszak — Farkas, Fehér, Vörös — Szabó. Herényi — Erdei, Németh Schádl, Pelyva, Papp. Edző: Haragh Ti­bor. A bajalak megerősített védel­mével szemben sorra vezette tá­madásait a siófoki csapat az első negyvenöt percben. Két helyzetet össze is hoztak a siófoki csatárok, befejező azonban nem akadt. Szünet után is hasonló volt a játék képe. Pelyva és Kerényi szalasztott el egy-egy gólszerzés.! alkalmat. Már-már úgy látszott hogy marad a döntetlen, amikor a 38. percben Kleiber bíró mint­egy háromméteres lesről engedte egy szerelőt Ka­posvár, egy szere­lőt Nikla telephel­lyel dömperek mel­lé, SZ—100-as sze­relőt Sásd telep­hellyel, mezőgazda- sági gépek szerelé­sében jártas szere­lőt Balatonboglár telephellyel. Jelentkezés személyesen vagy írásban: Talajjaví­tó Vállalat, Balatonb->g- lár, Szabadság út 69. sz. alatt, Németh Béla mű­szaki vezetőnél. (4276) el Rizsónyit, s az a leálló védők mellett zavartalanul lőtt a hálóba, 1:0. Néhány percen át állt a já­ték, aztán siófoki támadásokkal folytatódott, de az eredmény már nem változott. Az átlagosnál magasabb szín­vonalú, szép és érdekes mérkőzé­sen vereséggel zárta hazai pályán az évet a Siófoki Bányász. Ebben azonban részes az indiszponált bí­ró is, aki tévedésével meghami­sította a mérkőzés eredményét, amely a látottak alapján döntet­len lett volna. Jók: Osztrogovácz, Viszmeg, Varga, Krémer, Rjzsá- nyi, ill. Fehér, Szabó, Schádl. Dunaújváros—Lábod 2:0 (0:0) Dunaújváros, 300 néző. V.: Su- tyor. Dunaújváros: Horváth — Lip- ták, Németh. Szabó — Radák, Fundák — Erdélyi, Kosa, Bor­bély, Radios, Orbán. Edző: Len- nert Ferenc. Lábod: Monostori — Hadi, Mihóka, Németh — Nagy, Koczka — Keszi, llosfai. Borzas, Takács, Posta. Edző: Selmeczi István. A lábodl csapat vezetői megle­petéssel vették tudomásul, hogy a hét közben Fülöppel együtt eltil­tott dunaújvárosi Orbán játszik a hazai csapatban. A salakos, mély talajú, rossz pályán az első fél­idő kiegyenlített volt. A 34. perc­ben Szabó lerúgta Takácsot. *X sérült játékos ettől kezdve csak statisztált. A 40. percben a kitörő Készít Radák a hajánál fogva húzta vissza a 16-oson belül, Su- tyor bíró sípja azonban néma maradt. Szünet után Posta hagyott ki egy nagy helyzetet, aztán már úgy tűnt, hogy marad a döntet­len. A 87. percben Erdélyi labdá­ja szállt kapura, Nagyon azonban irányt változtatott, így Monostori hiába vetődött, 1:0. A 89. percben Radák ívelt kapura, Monostori a léc alá tartó labdát kiütni akarta, de már csak beljebb tudta segí­teni, 2:0. A tartalékosán k?álló lábodi együttes nem volt gyengébb el­lenfelénél. A döntetlen inkább megfelelt volna a látottaknak é9 az igazságnak. Jók: Németh, Sza­bó, Radák, ill. Monostori, Mihóka, llosfai. * * • TOVÁBBI ' EREDMÉNYEK A DÉLNYUGATI CSOPORTBAN: Nagykanizsai Bányász—Mohács 1:0, Zalaegerszegi Építők—Szek- szárd 1:0, P. Helyiipar—Pecbi BTC 2:1, P. Ércbányász—Nagykanizsai Dózsa 2:1, Máza-Szászvár—Lová­szi 5:0. térré kifutva fejjel mentett. A 13. percben Ismét gólhelyzetbe ke rült Arany. Egy beívelt szöglet után nyolc méterről laposan, gyen­gén lőtt, s a labda Kovács kezé­ről szögletre pattant. Fokozatosan nyomasztóvá vált a Honvéd fölénye. Szinte állandóan az egri térfélen folyt a játék, és gyakran előfordult, hogy a Hon­véd oldalán alig tartózkodott já­tékos. A 21. percben közvetett szabadrúgáshoz jutott a Honvéd az egri ll-es pontnál. Lövés he­lyett Kerkai emelte a labdát, s azt a sorfal könnyen hárította. A 25. percben a játékvezető fel­írta Kerkait. Később 17 méterről rúghatott szabadot a kaposvári csapat, lövés helyeit azonban ezt is túlkombinálták a hazai csatá­rok. A 35. percben Köves ívelt be Jobbról szabadrúgást, Kalmár fej­jel kapura csúsztatta, a kitűnően védő Kovács azonban szögletre öklözte. Hiába volt a Honvéd nagy fölénye, a továbbiakban még lövéshez sem jutottak a csatárok. Fordulás után a 9. percben Arany jó helyzetben lyukat rú­gott. A 13. percben Faliszek fu­tott el, s a mintegy 25—30 méterre kifutó Borok és Zimonyi együttes erővel felvágta. Varga óriási ere­jű szabadrúgása a felső lécen csattant. A 20. percben Fekete tört be az egri 16-csra. Három védő fogta közre és buktatta. Müncz játékvezető 11-est ítélt. Az egriek tiltakoztak, közrefogták a játék­vezetőt, aki csak két partjelzője segítségével tudott rendet terem­teni. A tumultus végén Vargát kiállította. A 11-csnek Zimonyi futott neki, és jobblábas félma­gas lövése mintegy két méterrel elkerülte a kaput. A kihagyott büntető föllelkesítette a vendége­ket, s már csak az eredmény tar­tására törekedtek. A középen ve­zetett erőtlen Honvéd-támadások a hátralevő időben már helyzetet sem eredményeztek. A 35. perc­ben Hernádi Jutott lövéshez, a gyenge labdát Kovács a kapufa segítségével szögletre nyomta. A 35. percben a tizenötödik szögle­tét rúgta a Honvéd. Kovács ki­ejtette a labdát, Bata támadta, a védők kétségbeesetten igyekeztek felszabadítani. A kavarodásban — A totó 13-fi találatos szelvé­nye : 1 x x x 21 212 lxxx + 1. 13+l-es és 13-as találat nem volt. Heten értek el 12 találatot, a nye­remény az illeték levonása után 103 542 forint. A 83 darab ll talá­latos szelvényre egyenkénf 3493 forintot fizetnek. 10 találatos szel­vény 828 volt, egyenként 525 fo­rintot fizetnek rá. A 46. hétre átvitt Jutalomösszeg: 743 915 forint. Kovács megsérült, a játékvezető pedig felírta Batát. Amikor a 2. percben megrezdült a kaposvári háló, az idei óv re­kordközönsége aligha hitte még, hogy ez az egyetlen góiocska el­dönti a mérkőzés sorsát. A vé­gén így történt. Elsősorban azért, mert ismét a régi K. Honvédőt — a védekező csapatot — láttuk a pályán. Az ötezer szurkoló bosz- szankodva látta, hogy az első negyvenöt percben a kaposvári csapatban Hernádi és Kerkai is mélyen hátrnhúzódva játszik. Az egriek vezető gólja után ez külö­nösen érthetetlennek tűnt. Szünet után Hernádi ugyan előrement a csatársorba, Jobb szélre (1?>. Vég­eredményben a K. Honvéd szélsők nélkül játszotta végig a kilencven percet. A kaposváriak ugyan nagy fölényben voltak, de a lassú, körülményes, viszonylag alacsony termetű csatárok a robusztus és elég kemény egri védők mellett középen nem boldogultak. A ki­hagyott ll-es, amikor Zimonyi elég hosszú huzavona után vállal­kozott a büntetőrúgás elvégzésé­re, tükrözte, hogy lelkileg sem készült fel a Honvéd erre a nagy fontosságú mérkőzésre. Pedig itt igazán lehetett volna valamit ke­resni. Az Egri Dózsa Kaposváron csak azt igazolta, amit a mosta­náig passzív gólaránya sejtetett. Védelme — Kovács kapust kivé­ve — elég gyakran zavarba jött. Csatársora viszonylag keveset pró­bálkozott. Igaz, hogy az l:0-ás vezetés birtokában az egriek min­dent feladtak, és csupán véde­keztek. Egyénileg a győztes csa­patból Kovács kapus emelkedett ki, rajta kívül Kiss L, Alaxai és Sárközi jeleskedett. Hasznosan dolgozott Zilahy is. A kaposvári együttesből maradék nélkül sen­kit nem lehet dicsérni. Szembe­tűnő volt Köves és Kerkai gyen­ge játéka. Még viszonylag Szán­tó, Bata és Kalmár igyekezete ér­demel említést. * • • TOVÁBBI EREDMÉNYEK az NB I B-BEN Oroszlány—MÁV DAC 2:0, BVSC —Egyetértés 0:0, Ganz-MÁVAG— Debrecen 2:0, Szombathely—Nyír­egyháza 3:0, Miskolc—Komló 2:2, Székesfehérvár—Szeged 4:2. 12. Dunaújv. 24 4 8 12 18:36 16 13. Ózd 24 4 4 16 29:63 12 14. Dorog 24 1 7 16 19:56 9 Megjegyzés: Az első vonal fölöt­ti Bp. Vasas csapata már baj­nok. A második vonal alatti há­rom együttes közül kettő osztó- lyozót játszik. A Dorog bizonyo­san. Valószínűleg az özd is, bár papíron még elképzelhető, hogy az ózdi csapat esetleg megelőzi a Dunaújváros együttesét. NB I. B. 1. Eger 28 14 7 7 42:42 35 2. Szeged 28 15 2 11 48:39 32 3. BVSC 28 12 8 8 40:37 32 4. G.-MAVAG 28 12 7 9 40:31 31 5. Komló 28 11 8 9 51:39 30 6. Szombathely 28 9 12 7 42:33 30 7. Oroszlány 28 9 12 7 27:23 30 8. Debrecen 28 11 8 9 52:37 30 9. Szállítók 10. Budafok 28 9 10 9 27:34 28 28 10 7 11 42:36 27 11. Sz.-fehérvár 28 10 6 12 38:36 26 12. Egyetértés 28 8 9 11 30:30 25 13. Nyíregyháza 28 10 4 14 31:40 24 14. K. Honvéd 28 8 7 13 37:51 23 15. Miskolc 28 5 13 10 27:44 23 16. MÁV DAC 28 5 12 11 32:44 22 Megjegyzés: Az első vonal fö­lötti hét csapat közül kettő egye­nesen jut az NB i-be, kettő pe­dig osztályozómérkőzést játszhat. A hátralevő két fordulóban még minden elképzelhető. Az azonban már biztos, hogy az Eger leg­alább osztályozót játszhat. A 9—10. helyen álló Szállítók és Bu­dafok csapata már se föl nem juthat, se ki nem eshet. A má­sodik vonal alatti csapatokat még mind fenyegeti a kiesés réme. NB n Nyugati csoport 1. Várpalota 31 21 5 5 73:31 47 Ez történt az NB II-ben Várpalota—Győri Dózsa 3:2, Esz­tergom—Mosonmagyaróvár 4 :1, PVSK—Veszprém 1:0, Buda! Spar­tacus—Sopron 2:2, Dombóvár—Fő­városi Autóbusz 2:1, zalaegerszegi TE—Székesfehérvári MÁV 4:1, Pé­csi Bányász—III. kér. TTVE 3:2, Vasas Izzó—Pápai Textiles 3:2. Mint az eredmények tükrözik, még öt csapat verseng, hogy a Várpalota mellett kivívja az NB I B-be jutás jogát. Az Autóbusz dombóvári veresége azt jelentheti, hogy a sokáig biztos íeljutónak látszó kispesti csapat esetleg le­marad. K. DÓZSA—LENGYELTÓTI 3:0 (2:0) Kaposvár, 100 néző. V.: Varjas. Dózsa: Mészáros — Herczeg, Csima, Fodor — Völgyi, Farkas — Solymosl, Haracsi, Báli, Veve- rán, Vörös. Edző: Radnai István. Lengyeltóti: Fonódl — Dezső, Csá­szár, Somogyi — Dömyei, Papp — Csordás, Miletics, Horváth, Nyers, Püspök. Edző: Parrag Já­nos. A Dózsa biztosan nyert a sok sportszerűtlenséggel tarkított mérkőzésen. A 75. percben Nyer­set, a 89. percben Haracsit kiál­lította a Játékvezető. G.: Veve- rán. Vörös, Solymosi. Jók: Csima, veverán, ill. Fonódi, Dezső, Püspök. Fonai László MARCALI VM-BARCS 4 it (2:1) Marcali, 500 néző. V.: Hegedűs. Marcali: Szántó I. — Hosszú, Plmpauer, Rigó — Jakab, Kósl — Bene, Klsborsó, Szántó II., Mol­nár, Lázár. Edző: Abonyl Ká­roly. Barcs: Gál — Bogyó, Slnkó, Papp — Bátorfl, Palotai — Berda, Rudán, Kúti, Horváth, Nagy. Ed­ző: Juhász Vilmos. A megfiatalí­tott vendégcsapat csak egy fél­időn át állta a hazaiak rohamait. G.: Klsborsó (3), Molnár, 111. Ber­da és Bátorfl. Jók: Jakab, Bene, Klsborsó, Molnár, ill. Gál, Slnkó, Berda. Kálmán Sándor Megyei f> aj nőieséig K. H. VASUTAS-CSURGÓ 1:0 (0:0) Csurgói 150 néző. V.: Németh V. K. vasutas: Wertenbach — Mol­nár, Orbán, Miseta — Druskó, Si­mon — Tátra, Juhász, Takács, Tánczos, Szilágyi. Edző: Takács Ferenc. Csurgó: Gyaja — Péczell, Hottó II., Nagy — Pókos, Vörös — Németh, Horváth, Sótonyi, Lu- czek, Szabó. Edző: Bata Ferenc. Alacsony színvonalú mérkőzés, amelyen Sótonyi l:J-ás kaposvári vezetésnél 11-est hibázott. Hottó H. a 60. percben önkényesen el­hagyta a játékteret. G.: Tánczos. Jók: Simon, Tátrai, Takács. A csurgói csapatból senki sem nyúj­tott átlagon felülit. Halmai Emil K. V. LOBOGÓ— BALATONBOGLÄR 3:2 (l:Z) Balatonboglár, 200 néző. V.: Kozma. Lobogó: Szentesi — Lukács, Nagy, Marosi — Novák, Zacom- mer — Lovász, Radax, Simon, La­kos, Teli. Edző: Egres László. Balatonboglár: Magyar — Szabó, Fersch, Hűvösvölgyi — Piros, Nagy — Galambos, Vanya, Kato­na, Papp, Laborfalvl. Edző: Frankberger Ferenc. A hazai csa­patot kizökkentette a játékból a gyengén működő játékvezető so­rozatos tévedése. Az idegeskedés következménye lett, hogy a végén a Vörös Lobogó nyerni tudott. G.: Lábas (2, mindkettőt ll-esből) és Zacommer, ill. Galambos (2). Jók: Szentesi, 'Nagy, Zacommer, Lá­bas, ill. Hűvösvölgyi, Piros, Ge­lencsér, Katona. Kollár József TAB—TASZAR 3:1 (0:1) Taszár, 100 néző. V.: Vajda. Tab: Kovács I. — Matyék, Pu­ha L, Szabó — Garabon, Fehér­vári — Kovács II., Székely, Kecs­kés, Simon, Puha II. Edző: Cza- bula Miklós. Taszár: Szalai — Csonka, Scgesdi, Kemény — No- vák, Lukács — Kondoros!, Stündl, Heim, Kiss, Vófcó. Edző: Kiss Já­nos. Most már nyolc tartalék ját­szott a taszári csapatban, ezért nem meglepetés és megérdemelt a vendégek győzelme. G.: Székely (2^, Fehérvári, 111. Heim. Jók: Kovács I., Kecskés, 111. Segesdi, Kiss. Vadas Tibor K. VASAS—KAPOLY 2:1 (1:0) Kapoly, 300 néző. V.: Széki. Vasas: Bánk — Horváth, Borda, Székács — Zimonyi, F| ró — Szentgróti, Laki, Je- zeri, Gulyás, Matics II. Edző: Szili Ferenc. Kapoly: Ábra­hám — Fenyvesi, Somogyi, Miklós — Huszár, Lőrincz — Kovács, Vida, Kétszeri, Ta­kács, Csordás. Edző: Kálmán Ferenc. A nagy iramú mér­kőzésen döntő volt, hogy Lő- rincz és Somogyi öngóljai ré­vén már 2:0-ra vezetett a ka­posvári csapat Kétszeri szépí­tett. Végeredményben a Va­sas szerencsével győzött a baj­nokság szempontjából , fontos kimenetelű mérkőzésen. Jók: Bánk, Borda, Bíró, Laki, ill. Ábrahám, Vida, Kétszeri. Kocsis György MARCALI HSE— SOMOGYTARNOCA 3:1 (2:0) Somogytarnóca, 200 néző. V.: Papp. MHSE: skripeczki — Erős, Pá­volics, Benecz — Csapó,. Nád — Csiszár, Becze, Csermely, Nagy. Takács. Edző: Borsfái Géza. So­mogytarnóca: Fehér — Verkovczi, Rezsonya, Mohácsi — Dombi. Mol­nár — Novák, Kovács, liolhóí. Bi­tó, Nagy. Edző: Szóvári György. Végig sportszerű mérkőzés volt, ennyivel jobb a megyei bajnokság éllovasa. G.: Farkas (2). Becze. ill. Bitó. Jók: Pávolics, Csapó Nagy, ill. Mohácsi, Nagy. Horváth József 2. P. Bányász 31 16 10 3. Zalaegerszegi TE 31 18 5 4. Autóbusz 31 17 7 5. Pécsi VSK 31 17 5 6. Esztergom 31 14 10 66:30 41 57:29 41 59:33 39 53:25 38 7. B. Spartacus 31 10 15 6 49:35 35 8. vasas Izzó 31 14 6 11 46:43 34 9. Győri Dózsa 31 13 7 11 46:38 33 10. Székesfehérvári MÁV 31 11 11 9 32:34 33 11. Dombóvár 31 12 7 12 38:48 31 12. Sopron 31 10 7 14 44:44 27 13. Z. Dózsa 31 9 8 14 39:50 26 14. III. k. TTVE 31 9 6 16 42:59 24 15. Veszprém 31 10 4 17 41:60 24 16. K. Kinizsi 31 6 9 16 28:52 21 17. Pápa 31 5 6 20 26:62 16 18. M.-vár 31 1 4 26 23:106 6 Megjegyzés: A Várpalotai Bá­nyász már feljutott az NB I B- be, a harmadik vonal alatti Mo­sonmagyaróvár pedig kiesett. Az első és a második vonalbeli csa­patok közül még kettő felkerül­het az NB I B osztályba. A 7—17. helyezettek már se föl nem Jutnak, se ki gém eshetnek. NB III. Délnyugati csoport 1. N. Bányász 29 19 4 6 51:25 42 2. Máza-Sz.-vár 29 18 5 6 62:41 41 P. Ércb. Baja 7 44:21 39 8 60:32 38 N. Dózsa Pécsi BTC Lábod Szekszárd NVTE Siófok Dunaújvárosi Ép. Z9 Pécsi EAC 29 Mohács 29 6 8 50:32 36 7 9 44:34 33 4 11 52:36 32 4 12 49:50 30 8 12 52:57 26 6 14 29 :35 24 8 7 14 89:50 23 6 10 13 24:40 22 4 13 12 22:35 21 14. Lovászi 29 5 10 14 28:60 20 15. P. Helyiipar 29 7 5 17 31:54 19 16. Zalaegerszegi Ép. 29 5 8 16 36:71 18 Megjegyzés: A Nagykanizsai Bá­nyász és a Máza-szászvárl Bá­nyász már feljutott az NB Il-be. Az első és a második vonal kö­zötti két csapat közül az egyik még szintén előbbre lép. A má­sodik és a harmadik vonal kö­zötti csapatok már föl sem ke­rülhetnek, ki sem eshetnek. A harmadik vonal alatti három csa­patból egy elbúcsúzik az NB III. osztálytól. Megyei bajnokság I. osztály*. 1. Marcali HSE 29 18 4 7 64:31 40 2. K. Vasas 29 15 9 5 62:26 39 3. Marcali VM 29 17 5 7 91:49 39 4. Kapoly 29 15 7 7 49:32 37 5. K. Dózsa* 29 15 5 9 69:34 34 6. Nagyatád 30 14 5 11 49:50 33 7. Taszár 29 13 7 9 49:51 33 8. K. Lobogó 28 14 4 10 64 :44 32 9. Csurgó 29 12 5 12 67:59 29 10. Tab 29 8 8 13 40:64 24 11. Barcs 29 8 7 14 41:50 23 12. S.-tarnóca 29 7 7 15 38:59 21 ’3. B.-boglár 29 8 4 17 42:60 20 14. Lengyeltóti* 30 9 3 17 39:72 20 15. Babócsa 29 8 4 17 34:77 20 16. K. Vasutas 29 6 6 17 35:75 18 * Egy büntetőpont levonva. Megjegyzés: Az első vonal fö­lötti Marcali HSE már bejutott az NB III-ba. A K. Vasas, a Marcali VM és a Kapoly közül kettő kerül fel. A második ^9 a harmadik vo­nal közötti csapatok már nem juthatnak fel. de ki sem eshetnek. A 13—16. helyezettek közül kerül majd ki a kieső. Mindenfajta textília mosására kiválóan alkalmas (4120)