Somogyi Néplap, 1966. október (23. évfolyam, 232-257. szám)

1966-10-25 / 252. szám

/ SOMOGYI ÉPLAP Kedd, 1986. október 25. Bótiizs nem talál! legyőzőre a vidéki asztalitenisz tízekbajnokságon Mint arról korábban hírt ad­tunk, a múlt hét végén Budapes­ten és Dunaújvárosban találkoz­tak a legjobb fővárosi, illetve vi­déki férfi és női asztalitenisze­zők. A budapestiek versenyében meglepetés született. Sorra kikap­tak a nagy esélyesek, Papp Jó­zsef viszont egymás után aratta győzelmeit, végül is veretlenül nyerte a tízekversenyt. A nőknél már kevesebb meglepetés adó­dott. Igaz ugyan, hogy Jurikné csupán a negyedik helyen tudott végezni, Kóczián Éva viszont biz­tosan nyerte újabb bajnokságát. Az asztaliteniszsport somogyi barátai érthetően a Dunaújváros­ból érkező híreket nagyobb ér­deklődéssel várták. Már szomba­ton jól rajtoltak a mieink. A nőknél Bódizs Eszti, a férfiak kö­zül Ivusza jeleskedett. Bódizs a tornán nem talált legyőzőre: mind a kilenc ellen­felét biztosan verte. Dr. Vinczé- né hét győzelme csak a harma­dik hely eléréséhez volt elégsé­ges. Az egri Szigeti (korábban Szennyes néven versenyzett) ugyanis megelőzte a kaposvári versenyzőt. A férfiaknál dr. Horváth (Pécs) bizonyult legjobbnak. A második helyen is pécsi versenyző vég­zett: Arató. Ivusza végül is har­madik lett, Balázs Miklós ötödik, Nagy Tibor pedig hatodik. Asztaliteniszezőink szereplésével elégedéttek lehetünk. Talán csak a férfiaktól vártunk valamivel többet. A Vasas nyerte az 1966. évi labdarúgó-bajnokságot A labdarúgó NB I 23. fordulója jó pár meglepetéssel szolgált. Bi­zonyára kevesen számítottak ar­ra, hogy már ebben a forduló­ban eldőlt az 1966. évi bajnokság sorsa. Ez történt. A Vasas nagy­szerű játékkal, biztosan verte az Üj pesti Dózsa legénységét. Ami­kor a Népstadionban vége sza­kadt a meglepően kevés számú néző előtt lejátszott rangadónak, már a bajnokcsapat vonult a Va­sas öltözőjébe. Az történt ugyan­is, hogy a Ferencváros Diósgyőr­ben, a Bp. Honvéd pedig a sa­ját pályáján vereséget szenvedett. Ez a két eredmény hozta magá­val, hogy három fordulóval a be­fejezés előtt a Vasas előnye már hét pont. A tartalékos Ferencvá­ros egyébként elég könnyen adta meg magát a DVTK-nak. Még nagyobb meglepetés a Honvéd ve­resége, mert a Csepel csapatában nem kevesebb, mint hat tartalék lépett pályára. A lelkesedés azon­ban csodát szült. Igazságos pont- osztozkodás volt Dunaújváros­ban, ahol a hazaiak vezetését ha­marosan kiegyenlítették a job­ban játszó pécsiek. A Győri Va­sas ETO-nak nem volt nehéz dolga az enerváltan küzdő Dorog ellenében. Fölényesen győzött a Salgótarjáni Bányász az Űzd el­len, ez a 4:0 azt jelenti, hogy a Dorog mellett az Ózdi Kohász csapata játszik majd osztályozót az NB I-ben maradásért. Vasas—Ü. Dózsa 4:1 (2:1) Népstadion, 10 000 néző. V.: Gál­ba. G.: Fister, Molnár, Farkas, Puskás, ill. Bene. Salgótarján—özd 4:0 (2:0) Salgótarján, 5000 néző. V.: Ara­nyosi. G.: Taliga, Bánkúti, Szá­lai, Kocsis. Diósgyőr—Ferencváros 1:0 (1:0) Diósgyőr, 27 000 néző. V.: Radó. G.: Szurgent. Győr—Dorog 2:0 (1:0) Győr, 5000 néző. V.: Szilvás!. G.: Stoícz, Tóth (öngól). Dunaújváros—Pécs 1:1 (0:0) Dunaújváros, 2000 néző. V.: Al­más!. G.: Mihály, ill. Török. Csepel—Bp. Honvéd 2:1 (1:0) Kispest, 10 000 néző. V.: Wotta- wa. G.: Rottenbiller, Sebes, ill. Tussinger. • Már két pont az Egri Dózsa előnye Valamennyi kiesőjelölt pontot szerzett A 26. játékhét sem tisztázott semmit a labdarúgó NB I B osz­tályban. Igaz ugyan, hogy négy héttel a befejezés előtt az Egri Dózsa csapata kétpontos előnyre tett szert, ez azonban az idei bajnokságban nem sokat jelent. Pár hete a BVSC-nek nagyobb előnye volt, ma mégis a 4. helyen tanyázik. Az első nyolc helyezett még egyaránt esélyes a feljutásra. Az utolsó nyolcat viszont a ki­esés réme fenyegeti. Ezen a hé­ten valamennyi kiesőjelölt pontot szerzett. A Nyíregyháza kettőt, s ezzel megelőzte a bajnoki táblá­zaton (jobb gólarányával) a Ka­posvári Honvédőt. Ádáz harc lesz itt még az utolsó fordulókban. K. Honvéd—Miskolci VSC 1:1 (1:0) Miskolc, 2000 néző. V.: Vadas Gy. K. Honvéd: Borok — Szántó, Zimonyi, Tóth — Köves, Bata — Kalmár, Arany, Kerkai, Fekete, Hernádi. Edző: Tóth József. Mis­kolc: Novák — Luczó, Buna, Sós — Krompaszki, Cserjés — Osváth, Maróti, Marosi, Kiss, Filetóth. Edző: Kemény Tibor. Már a 2. percben fölszisszentek a hazai szurkolók. A kaposváriak ugyanis szép támadást vezettek, Kalmár ívelt labdája a kapufáról vágódott le a gólvonal elé. Az utolsó pillanatban azonban fel­szabadult a miskolci kapu. Egyre hevesebb lett a játék. A 13. perc­ben Batát felírta a játékvezető. Egy perc múlva Marosi fejesét csak bravúr árán védte Borok. A 20. percben Cserjés neve került Vadas Gy. játékvezető noteszába. A 23. percben Marosi partdobása után Maróti jó helyzetbe került Borok kapuja előtt, a csatár azon­ban közelről fölé lőtt. A másik oldalon Kalmár került biztató MEGYEI BAJNOKSÁG Továbbra is jói szerepel a Lábod és a Siófok Üjabb kettős győzelmet szerez­tek a somogyi NB III-as labda­rúgócsapatok. A Lábodi MEDOSZ idegenben — Zalaegerszegen — szerepelt. A Siófoki Bányász a bajnokságra törő Nagykanizsai Dózsát állította meg győzelmi so­rozatában. Minthogy a Máza- Szászvár nyerte a délnyugati NB III rangadóját, így a bányász csapat jelentősei lépett előre az NB II felé. Lábod'—Zalaegerszegi Építők 3:1 (2:1) Zalaegerszeg, 500 néző. V.: Zá- vár. Lábod: Monostori — Ilosfai, Mi- hóka, Hadi — Koczka, Nagy — Borzas, Csór, Fülöp, Takács, Pos­ta. Edző: Selmeczi István. Zala­egerszeg: Novák — Molnár, Bé­lák, Fekete — Gombár, Büki — Zalavári, Sipos, Sóvárgó, Tánczo.s, Kocsis. Edző: Göncz István. Rossz talajú, kemény, salakos pályán hatalmas iramban kezdő­dött a mérkőzés. A nagy becs­vággyal küzdő hazaiak a 18. perc­ben Gombár révén vezetéshez ju­tottak, l:0. Egy percig sem tar­tott azonban a hazaiak előnye. Újrakezdés után ugyanis Fülöp vitte fel a labdát, lövésszerű be­adását Borzas kapta, s a lábodi csatár kiegyenlített, 1:1. Most a MEDOSZ vette át az irányítást. Sorra vezették támadásaikat a lábodi csatárok. A 30. percben Csór lövése alig kerülte el a ka­put. A 35. percben Fülöp a 16-os- ról kapásból szép gólt lőtt, 2:1. Szünet után sem változott a já­ték képe. Az első hazai rohamo­kat biztosan verte vissza a lábodi védelem, miközben elöl Borzas kétszer, Fülöp egyszer hibázott biztos helyzetben. A 40. percben Csór labdáját Fülöp kapta, s be­állította a végeredményt, 3:1. Izgalmakban bővelkedő, jó mér­kőzést hozott a zalaegerszegi ta­lálkozó. Az első negyedórát le­számítva a Lábodi MEDOSZ irá­nyította a játékot, diktálta a tem­pót. Szünet után már nem volt vitás a MEDOSZ minden tekin­tetben megérdemelt győzelme. Jók: Monostori, Ilosfai, Mihóka, Hadi, Borzas, Fülöp, ill. Bélák, Gombár, Tánczos. Siófok -Nagykanizsai Dózsa 3:1 (2:0) Siófok, 400 néző. V.: Sutyor. Siófok: Iszak — Farkas. Fehér, Vörös — Szilágyi, Herényi — Er­dei, Németh, Schádl, Pelyva, Papp. Edző: Haragh Tibor. Nagy­kanizsa: Pilcz — Fazekas, Ko­vácshegyi, Kalász — Stiló, Tálasi — Szőcs, Kisberki, Hajagos. Só­házi, László. Edző: Kátai József. Már a 2. percben vezetéshez ju­tott a Bányász. Formás támadás végén Papp a 16-osról hatalmas gólt lőtt, 1:0. A vezető gól után egyre keményebbé vált a játék, aztán megnyugodtak a kedélyek. A 29 percben újabb gólt ért el a siófoki csapat: Papp ^nyesett« labdáját Kerényi befejelte, 2:0. Szünet után elkeseredett ellen- támadásokat indított a vendég­együttes. A játék olykor bizony átlépte a keménység határát. Er­dei meg is sérült. A kanizsai fö­lény a 18. percben érett, góllá Ekkor Sóház5 ért el gólt. 2:1. Ese ménytélén negyedóra következett Biajü a 36. percben Németh meg­ismételte egy héttel ezelőtti bra­vúros gólját. Most is csaknem az alapvonalig vitte föl a labdát, s éles szögből lőtt védhetetlenül a hálóba, 3:1. Két jó formában levő csapat ta­lálkozott Siófokon. A Bányász ed­digi legjobb játékával feltétlenül megérdemelten győzte le jó nevű ellenfelét, amely veresége ellenére is jó benyomást keltett Siófokon. Jók: Vörös, Kerényi, Papp, ill. Kovácshegyi. S?őcs, László. * * * További eredmények a Délnyugati csoportban: Mohács—Szekszárd 2:0, Nagyka­nizsai Bányász—Pécsi Helyiipar 4:1, Dunaújvárosi Építők—Lovászi 0:0, Nagykanizsai VTE—Baja 1:1, Pécsi BTC—PEAC 1:0, Máza-Szász- vári Bányász—Pécsi Ércbányász 1UL CSURGÓ—LENGYELTÓTI 4:2 (1:1) Csurgó, 250 néző. V.: Bella. Csurgó: Gyaja — Péczeli, Hottó II., Németh — Pókos, Vörös, — Horváth, Luczek, Sótonyi, Oglizán, Szabó. Edző: Bata Ferenc. Len­gyeltóti: Fonódi — Dezső, Császár, Somogyi — Dörnyei, Papp — Mi- letics, Csordás, Horváth, Nyers, Püspök. Edző: Parrag János. Az első félidőben a lelkes vendégek kétessé tudták tenni a hazaiak győzelmét. Szünet után azonban sokkal jobb volt a csurgói csapat. 2:l-es csurgói vezetésnél Sótonyit, ill. a lengyeltóti Horváthot a já­tékvezető kiállította. G: Szabó (2), Sótonyi, Horváth, ill. Nyers, Püs­pök. Jók: Péczeli, Nagy, Pókos, Oglizán, ill. Császár, Csordás, Nyers, Püspök. Halmai Emil KAPOLY—MARCALI HSE 2:1 (0:1) Kapoly, 300 néző. V: Lendvai. Kapoly: Marcsik — Fenyvesi, Somogyi, Miklós — Huszár, Lő- rincz — Kovács, Vida, Kétszeri, Takács, Csordás. Edző: Kálmán Ferenc. Marcali: Tittán — Erős, Pávolics, Benecz — Csapó, Nád — Takár, Besze, Csermely, Nagy, Far­kas. Edző: Borsfái Géza. Az első félidőben a jobban játszó vendég­csapat megérdemelten szerzett ve­zetést Farkas fejesgóljával. Szünet után viszont Vida révén gyorsan egyenlítettek a hazaiak, tíz perccel a befejezés előtt pedig Miklós a győztes gólt is berúgta. Helyen­ként kemény, de mindvégig sport­szerű, jó mérkőzés volt a Honvéd­rangadó. A hazaiak második fél­időbeli játékuk alapján megérde­melten nyertek. Jók: Fenyvesi, So­mogyi, Miklós, Lőrincz, Vida, ill. Erős, Pávolics, Csapó, Csermely, Farkas. Kocsis György MARCALI VM—TAB 4:0 (2:0) Marcali, 400 néző. V: Darázsi. Marcali: Szántó I. — Hosszú, Pimpauer, Rigó — Kósi, Jakab — Bene, Molnár, Szántó I., Szántó II., Lázár, Kisborsó. Edző: Abonyi Ká­roly. Tab: Kovács I. — Simon, Puha I., Maty ék — Garabon, Fe­hérvári — Kovács II., Székely, Kecskés, Czabula, Puha H. Edző: Czabula Miklós. Közepes iramú és színvonalú mérkőzés, végig a ha­zai csapat irányított. G: Szántó II. (2, mindkettő 11-esből), Molnár, Lázár. Jók: Jakab, a mezőny leg­jobbja, Pimpauer, Bene, Molnár. A tabi csapatból senki sem nyújtott átlagon felülit. Kálmán Sándor BABÖCS A—K. VASAS 1:1 (1:0) Babócsa, 300 néző. V: Maderka. Babócsa: Varga — Riedler, Ba­gó, Molványi — Vukmann, Luczek — Bicsár, Pássá, Csordás, Kakuszi, Horváth. Edző: Bakó József. Ka­posvár: Szarka — Csapó, Borda.. Horváth — Matics II., Székács — Kelemen, Jezeri, Zimonyi, Bíró, Laki. Edző: Szid Ferenc. A baj­nokesélyes és a kiesőjelölt csapat összecsapása jó mérkőzést hozott. Csaknem végig nagy lelkesedéssel küzdő hazaiak voltak fölényben, s megérdemelten szerezték meg az egyik bajnoki pontot. A Vasas ti­zenkét perccel a befejezés előtt tu­dott egyenlíteni. G: Csordás, ill. Jezeri. Jók: Vukmann, JLu-zek, Kakuszi, ilL Székács, Zimonyi. Kovács Tibor SOMOGYTARNÓCA—BARCS 3:3 (3:1) Somogytamóca, 250 néző. V: Vaj­da. Somogy tarnóca: Fehér — Ver- kovezi, Rezsonya, Mohácsi — Dombi, Fischli — Novák, Kovács, Bolhói, Bitó, Molnár. Edző: Szó vá­ri György. Barcs: Piros — Bogyó, Sinkó, Papp — Bátorfi, Berda — Lang, Göncz, Kúti, Horváth, Nagy. Edző: Juhász Vilmos. Kemény, de sportszerű mérkőzés két ellentétes félidővel. Igazságos döntetlen. G: Novák, Bitó, Bolhói, ül. Kúti (2), Lang. Jók: Verkovczi, Bitó, ill. Bátorfi, Bogyó. Horváth József BALATONBOGLAR— K. H. VASUTAS 5:0 (1:0) Balatonboglár, 150 néző. V: Völ­gyi. Balatonboglár: Magyar — Hű­vösvölgyi, Ferch, Somodi — Piros, Nagy — Schmidt, Vass, Katona, Vanya, Laborfalvi. Edző: Frank­berg er Ferenc. K. Vasutas: ülés — Dani, Orbán, Hosszú — Molnár, Mi seta — Németh, Simon, Tátrai, Harsány!, Fülöp. Edző: Takács Ferenc. Az első félidőben a kapos­váriak még úgy-ahogy ellenálltak a hazai rohamoknak, szünet után azonban nyomasztóvá vált ,a bog­iári fölény. G: Vanya (2), Katona, Vass, Ferch. Jók: Ferch, Nagy, Katona, Vanya, ill. Dani, Orbán. Molnár. Kollár József NAGYATÄD—TASZAR 4:0 (1:0) Nagyatád, 300 néző. V. Varjas. Nagyatád: Márkus — Németh, Fritz, Nagy — Bazsó, Nezdei — Deák, Fehér, Tanics, Torma, Pesz- leg. Edző: Nagy Árpád. Taszár: Szalai — Stündl, Segesdi, Novák — Kemény, Kiss — Fertetics, Bors, Fülöp, Horváth, Vokó. Edző: Kiss János. Váratlanul könnyen győ­zött a mérkőzésen a minden ré­szében jobb Nagyatád. A 15. perc­ben Tormát utánrúgásért kiállítot­ták, így a hazaiak létszáma 10-re olvadt. G: Tanics (3), Peszleg. Jók: Fritz, Márkus, Tanics, ül. Fülöp, Novák. helyzetbe, de hibázott. A 24. perc­ben egy összecsapásnál Arany megsérült, pár percig állt is a játék, de aztán Arany visszatért. A 27. percben Kerkai beadását Fekete kapta, a kaposvári csatár alig valamivel lőtt a léc mellé. A 39. percben gólt értek el a ka­posváriak. Buna buktatta a 16- oson belül a kitörő Kerkait, a játékvezető habozás nélkült 11-esí ítélt, Zimonyi a jobbra mozduló kapus mellett a bal sarokba vág­ta a labdát. 1:0 a K. Honvéd ja­vára. A 40. percben Filetóth hibá­zott jó helyzetben. Szünet után az addig is ke­mény játék egyre gyakrabban lépte át a sportszerűség határát. A durva belemenéseknek először Fekete adta meg az árát. A csa­tár sérülése újabb kényszerszüne­tet jelentett a pályán. Aztán Fe­kete sántikálva bár, de folytatta a játékot. Ezután Arany hibá­zott ordító gólhelyzetben. Tíz mé­terről a kapusba vágta a labdát. A 17. percben Kisst írta föl a já­tékvezető, aki egyre inkább ki­engedte kezéből a mérkőzést. Alig volt ugyanis olyan időszak, ami­kor egyik vagy másik oldalon ne fetrengett volna játékos a földön. Tegyük hozzá, nem időhúzásból, nem színészkedésből. A 22. perc­ben Borok kezében volt a labda, Cserjés támadta a kaposvári ka­pust. Zimonyi kapusa segítségére sietett, miközben meglökte a ka­kaskodó Cserjést. A játékvezető sípolt. Kiállította Zimonyit, és 11-est ítélt a miskolciak javára. A büntetőt Krompaszki értékesí­tette, 1 :L Még durvább lett a mérkőzés. A tíz főre olvadt ka­posvári csapat — amelyben eddig Arany is meg Fekete is sántikál­va játszott — ismét csökkent egy játékossal: Tóth sérült meg egy durva belemenés után. Két percig megint állt a játék. A kaposvá­riak most már érthetően szerve­zetten védekeztek. A miskolci csapat támadásba lendült, az ered­mény azonban nem változott. Közepes iramú és színvonalú mérkőzést hozott a két kiesője­lölt csapat találkozója. A kapos­vári együttes Miskolcon is iga­zolta az utóbbi hetekben szerzett jó hírnevét. Tartós fölényt har­colt ki a Honvéd, s korszerű já­téka ellen a hazaiak csak a túl­zott keménységet tudták ellensze­rül felhasználni. A kíméletlen já­ték, amelyet Vadas bíró eltűrt, a kaposvári csapatból szedett több áldozatot. Jórészt ennek meg a vitatható 11-esnek köszönheti a Miskolci VSC, hogy a K. Honvéd csak egy pontot szerzett Miskol­con. Jók: Borok, Zimonyi, Kal­már, Arany, Fekete, ill. Novák, Cserjés, Maróti. * * * További eredmények az NB I B osztályban: Budafok—Egyetértés 1:1, Debre­cen—Győri MÁV DAC 1:1, Eger— BVSC 2:0, Ganz-MÁVAG—Komló 1:0, Nyíregyháza—Oroszlány 3:1, Szeged—Szombathely 1:1, Szállítók —Székesfehérvár 3:1. BAJNOKI TÁBLÁZATOK 1. Vasas 23 15 8 - 62:24 38 2. Ferencváros 23 13 5 5 58:31 31 3. Bp. Honvéd 23 1Z 3 7 43:33 29 4. Tatabánya 23 10 7 6 34:17 27 5. Győr 23 10 7 6 28:24 27 6. Ü. Dózsa 23 10 6 7 59:37 26 7. Pécs 23 7 11 5 26:29 25 8. Csepel 23 9 6 8 28:32 24 9. Diósgyőr 23 10 3 10 27:24 23 10. MTK 23 7 5 11 26:43 19 11. Salgótarján 23 6 5 12 23:35 17 12. Dunaújváros 23 4 8 11 18:34 16 13. Ózd 23 4 3 16 26:60 11 14. Dorog 23 1 7 15 18:53 9 NB I B: 1. Eger 26 13 6 7 40:41 32 2. Debrecen 26 11 8 7 41:31 30 3. Szeged 26 14 2 10 44:35 30 4. BVSC 26 11 7 8 36:36 29 5. MÁVAG 26 11 6 9 37:30 28 6. Komló 26 10 7 9 46:36 27 7. Oroszlány 26 8 11 7 25:23 27 8. Szállítók 26 9 9 8 24 :29 27 9. Szombathely 26 7 12 V 35 :32 26 10. Budafok 26 9 6 11 39:35 24 11. Székesfehér. 26 9 6 11 33:30 24 12. Nyíregyháza 26 10 3 13 29:35 23 13. K. Honvéd 26 8 7 11 36:47 23 14. Egyetértés 26 7 8 11 27:29 22 15. Győri MÁV 26 5 12 9 31:39 22 16. Miskolc 26 5 12 9 25:40 22 NB n Nyugati csoport: 1. Várpalota 29 20 5 4 70:27 45 2. Zalaeg. TE 29 17 5 7 62:27 39 3. Autóbusz 29 16 7 6 54:27 39 4. P. Bányász 29 14 10 5 50:33 38 5. PVSK 29 15 5 9 54:35 35 6. Esztergom 29 12*10 7 47:24 34 7. Gy. Dózsa 29 13 7 9 44:34 33 8. B. Spartacus 29 9 14 6 45:33 32 9. Szf. MÁV 29 10 11 8 29:30 31 10. Izzó 22 12 5 11 41:41 30 11. Dombóvár 29 11 7 11 36:45 29 12. Sopron 29 10 6 13 42:38 26 13. Z. Dózsa 29 8 8 13 34:47 24 14. Veszprém 29 10 4 15 41:57 24 15. rrr. kér. 29 8 6 15 37:56 22 16. K. Kinizsi 29 5 9 15 25:50 19 17. Pápa 29 5 6 18 24:53 16 18. Magyaróvár 29 1 4 24 22:97 6 NB m Délnyugati csoport: 1. Máza-Sz. 27 17 5 5 56:37 39 2. N. Bányász 27 17 4 6 49:25 38 3. N. Dózsa 27 15 6 6 49:29 36 4. P. Ércbány. 27 15 5 7 41:20 35 5. Baja 27 15 4 8 55:31 34 6. Lábod 27 14 4 9 52:33 32 7. Pécsi BTC 27 12 7 8 42 :32 31 8. Szekszárd 27 13 4 10 49:48 30 9. Siófok 27 9 6 12 29:33 24 10. NVTE 27 8 7 12 48:56 23 11. PEAC 27 6 9 12 22:35 21 12. Dunaúj. Ep. 27 7 6 14 36:49 20 13. Mohács 27 3 13 11 21:34 19 14. Lovászi 27 5 9 13 28:55 19 15. Zalaeg. Ép. 27 4 8 15 35:65 16 16. P. Helyiipar 27 5 5 17 23:53 15 Megyei bajnokság: 1. K. Vasas 28 14 9 5 50:25 37 2. Marcali HSE 27 16 4 7 56:30 36 3. Marcali VM 27 15 5 7 83:45 35 4. Kapoly 27 14 7 6 46:30 35 5. Taszár 28 13 7 8 48:48 33 6. Nagyatád 29 14 5 10 48:46 33 7. K. Dózsa 27 14 4 9 65:33 32 8. K. Lobogó 26 13 4 9 61:40 30 9. Csurgó 27 11 5 11 63:57 27 10. Barcs 27 8 7 12 38:42 23 11. Tab 27 7 7 13 36:62 21 12. B.-boglár 27 8 4 15 40:52 20 13. Lengyeltóti* 27 9 3 15 37:65 20 14. S.-tarnóca 27 6 7 14 32:55 19 15. Babócsa 28 7 4 17 30:76 }8 16. K. Vasutas 27 5 6 16 33:70 16 * Egy büntetőpont levonva. A második helyre tört fel a ZTE —í A totó 13+1 találatos szelvé­nye: 121xx?llx2222 +x. 13 plusz 1 és 13 találatot senki sem ért el. 12 találatot 2 fogadó ért el, nyereményük szelvényen­ként a nyereményilleték levonása után 325 990 forint. A 11 találatos szelvényekre 6361 forintot, a 10 találatosokra 1040 forintot fizetnek. Az NB II Nyugati csoportjában a feljutás szempontjából fontos mérkőzésen a Pécsi Bányász le­győzte az Autóbusz csapatát. Ez azt jelenti, hogy a Zalaegerszegi TE megelőzte a második helyen a kispestieket. A listavezető Vár­palotai Bányász pontvesztése elle­nére is fölényes biztonsággal ve­zet. A K. Kinizsi elszalasztottá a nagy lehetőséget, hogy egy hely- lyel följebb rukkoljon a bajnoki táblázaton. A Kinizsi ez alkalom­mal igen gyengén játszott. K. Kinizsi—III. kér. TTVE 1:1 (1:1) Kaposvár, 1300 néző. V.: Hévízi. K. Kinizsi: Dezső — Balogh, Bali, Zag — Szabó, Simon — Ju­tási, Barta, Herbei, Nagy, Lacz- kovics. Edző: Szigeti János. III. kér.: Gref — Kajári, Méhesi, Ga- ján — Guth, Gallai — Pintér, Ko­csis, Simon II., Simon L, Szigeti. Edző: Simonyi Ferenc. A Kinizsi lendült támadásba, mégis a 7. percben a vendégek értek el gólt. Báli kézzel pont a kiugró Simon II. elé ütötte a labdát. A játékvezető előnysza­bályt alkalmazott, a 16-oson kí­vülre futó Dezső sem tudta el­rántani a csatárt. Simon II. gyen­ge lövést küldött kapura, s a labda az időközben befutó Báli és Balogh között döcögött a há­lóba, 1:0 a kerületiek javára. A gól után is a hazaiak irányí­tottak, a lövések azonban vagy elakadtak a tömörülő védőkben, vagy a jól védő Gref hárított. Az első gólhelyzet a 20. percben adódott, ekkor egy szöglet után Laczkovics 8 méterről kapásból mellé lőtt. A Kinizsi-fölény elle­nére is csak a 42. percben sike­rült egyenlíteni. Szabó indított, Nagy tovább játszott Herbelhez, s a csatár mintegy 25—30 méter­ről hatalmas bombát küldött a jobb felső sarokba. 1:1. A második félidőben is szinte állandóan a fővárosiak térfelén folyt a Játék, a vendégek csak Kár volt a szükségkapusnak vetődnie. Szabó 11-e e messze elkerülte a kaput. Ezzel oda lett annak lehetősége, hogy a K. Kinizsi legyőzze az igen gyenge III. kér. TTVE-t. egy-egy gyors lefutással kísérle­teztek. Több kaposvári szöglet után a 20. percben Herbei 2 méter­ről abszolút gólhelyzetben a kapu mellé fejelt. A 31. percben Jutási ívelt a III. kér. kapuja elé. Gref és Herbei ugrott fel, közben a kapus megrúgta a kaposvári já­tékost. A játékvezető leküidte a pályáról Grefet és ll-est ítélt. A kapuba Kocsis állt. A büntetőt Szabó csúnyán kapu mellé rúgta. A hátralevő időben a kerületiek csak védekeztek, méghozzá olyan sikeresen, hogy az erőtlen hazai csatárok nem tudtak munkát ad­ni a szükségkapusnak. A meglehetősen eseménytelen, ízgalommentes mérkőzésen legna­gyobbrészt egyoldalú játék folyt. A Kinizsi lagymatag támadásokat vezetett, ezeket pedig a vendégek szilárd védelme könnyűszerrel rombolta. Nagy hiba volt, hogy az egyetlen lövő csatár, Herbei hátravontan játszott, így a csatár­sor állandóan emberhátrányban volt a védőkkel szemben. Ugyan­akkor többször előfordult, hogy a kerületiek két előretolt csatá­rára négyen is vigyáztak. A köny- nyelműen elvégzett büntetőrúgás egy pontjába került a Kinizsinek. Jók : Balogh, Herbei, ill. Kajári, Guth. További eredmények: Vasas Izzó—Zalaegerszegi Dózsa 2:0, Dombóvár—Pécsi VSK 1:0, Esztergom—Veszprém 4:1, Zala­egerszegi TE—Mosonmagyaróvár 5:0, Várpalota—Budai Spartacus 1:1, Sopron—Székesfehérvári MÁV Előre 4 :l, Pécsi Bányász—Főváro­si Autóbusz 2:0, Pápa—Győri Dó­zsa 0:0.