Somogyi Néplap, 1965. augusztus (22. évfolyam, 180-204. szám)

1965-08-17 / 193. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1965. augusztus 11. Gazdag program a labdarúgásban A magyar válogatott kedit esti edzőmérkőzése után szei dán a B-válogatott Rákoske resztúron — 16.30 órakor ját­szik edzőmérkőzést a kerület csapata ellen. A B-válogatot- tat Varga, Lanczkor, Lévai, Kürtösi, Dunai, Juhos, Ká­poszta, Solymosi, Fister, Mol­nár 2., Varga (FTC), Puskás, Szuromi és Bartalos közül je­lölik ki. Ugyanezen a napon lesz Zalaegerszegen az And- ráshida—Győr, és Baján a Ba­jai MTE—Csepel MNK-mér- kőzés. Az ifjúságiak ugyan­csak szerdán egymás ellen szerepelnek. A szerdai programhoz tar­tozik még a Honvéd bécsi vendégjátéka. A piros-fehérek az Admira Energie ellen ját­szanak. Augusztus 20-án, amikor a válogatott a Népstadionban a Juventus ellen lép pályára, az utánpótlás csapata Devecseren vendégszerepei A vezető csapatok „fekete vasárnapja“ a délnyugati \B Hl-ban Potyogtak a gólok az NB l-es mérkőzéseken Szinte refrénszerű, hogy nincs bajnoki forduló a lab­darúgó NB I-ben meglepetés nélkül. E héten is született jócskán váratlan eredmény. Ennek számít többek között a Ferencváros és a Elp. Honvéd nagyarányú győzelme a Győr, illetve az MTK ellenében. A Népstadion kettős mérkő­zésén először Tichyék kezdték ontani a gólokat. Az első fél­időben még senki sem sejtette, hogy a végén hétszer rezdül meg Lanczkornak, az MTK ka pusának hálója. Szünet után azonban két perc alatt kétgólt kapott az MTK, ez megzavarta a védőket, és utána a Honvéd úgy nyert, ahogy akart. A stadionbeli második talál­kozón ugyancsak nyolc gól esett, de úgy, hogy hatszor a győri Tóth hálójába hullt a labda, kétszer pedig a ferenc­városiak kapuját vették be a győri csatárok. A mintegy hatvanezer főnyi szurkolóhad megelégedetten vette tudomá­sul, hogy a válogatottjelöltek nagy hányada egyre javuló formában játszik. Tetszett a Idegenben pontot szerzett a Honvéd, Kaposváron kikapott a Kinizsi Folytatódtak a labdarúgó NB II bajnokság küzdelmei is. A Nyuga­ti csoportban a listavezető Kapos­vári Honvéd ez alkalommal a Z. Dózsa ellen lépett pályára Za­laegerszegen A Tajtit nélkülöző Honvéd derekasan küzdve úgy ho­zott el egy pontot Egerszegtől. hogy végül a hazai csapat örülhe­tett, hogy megúszta döntetlennel. Kellemetlen meglepetéssel szolgán viszont híveinek a K. Kinizsi. A cukorgyári csapat játékán ismét. val azonban baj volt. A szorvá- erőnléti fogyatékosságok ütköz-1 nyosan támadó ZTE két előretolt tek ki. Bár csaknem végig me- csatára is veszélyeztetett. Aztán zőfölényben játszott a Kinizsi, a 1 újabb fergeteges Kinizsi-roham végén mégis vesztesként kellett következett. A kaposváriak két­levonulnia a pályáról. ségbeesetten küzdöttek az egyen­A K Honvéd előnye 3 pontra' ütésért. A megerősített védelmű csappant, mivel a nagy ellenlábas, ZTE azonban kibírta ezt a nyo- Budai Spartacus (bár nehezen) ta. A. másik oldalon egy győzött. A többiek egyre jobban leszakadnak, Zalaegerszegi Dózsa—K. Honvéd 0:0 Zalaegerszeg, 2500 néző. V.; Münch hogy a csere használt, mert bele- Z. Dózsa: Hamp — Szántai, Varga, lendült a Dózsa, csatárai azonban- nem tudtak gólhelyzetet teremte­Vőrös — Gáspár, Halmai — Far­kas, Fehér, Keul, Koltai, Derva- lics. Edző: Molnár Péter. K. Honvéd: Erdősi — Szekeres, Fenyvesi, Bobori — Paulicsek — Balázs, Köves — Szöllósi, Kincsei, Daka, Földi. Edző: Tóth József. Váltakozó játékkal telt el az első negyedóra. Már ekkor ki­tűnt. hogy a kaposvári baj nők je­lölt csapat biztosabban áll a lá­bán. Tetszetősebb is volt a Hon­véd játéka, bár a kapura ebben az időszakban nemigen voltak ve­szélyesek Kincseiék. Láttuk azt is, hogy a Dózsa csatárai nem tudták tartani a labdát. Átgondolt támadásokat alig-alig vezettek. Az első komoly dolga a 25. perc­ben akadt Erdősinek, amikor Ke­ul távoli lövését csak nehezen tudta menteni. Néhány perccel ké­sőbb meleg helyzet adódott a za­laegerszegi kapu előtt. Varga, Hamp meg Kincsei egy halom­ban feküdt a kapu előterében. A labda a gólvoral előtt megállt, s csak az utolsó pillanatban tudta Varga a berohanó csatárok elől elrúgni. A 31. percben is gólt sze- rezhetett volna a K. Honvéd. For* más kaposvári támadás után Kincsei már csak Hamppal állt szemben, a kapus azonban bátor vetődéssel leszedte a csatár lábáról a labdát. Kialakult az ellentáma­dás, melynek végén Farkas került jó helyzetbe, de elhamarkodottan kapu mellé lőtt. A második félidő azzal kezdő­dött, hogy Dakát lesgyanús hely­zetben elengedte a játékvezető. A csatár közelről a kapu mellé lőtt. Molnár edző időközben átrendez­te a zalai sorokat. Ügy látszott, ni. Annál inkább Kincseiék. A 74. percben Kincsei lövését Hamp csak vetődve kiütni tudta, a lab­da Daka elé került, az nagy gólt akart rúgni, de lövése nyomán a Labda a kapufán csattant. Egy perc múlva Varga szabálytalan­ság árán tudta feltartani a 16-os táján a kitörni készülő kaposvári csatárokat. A játékvezető ll-est ítélt. Izgatott légkörben állt neki a büntetőnek Köves, gyengén he­lyezett labdáját Hamp kivédte. A sikeres hárítás után percekre fel­lángolt a Dózsa. Most sem volt azonban játékában átütő erő. A Kaposvári Honvéd jó iramú, bár mérsékelt színvonalú mérkő­zésen adott ízelítőt tudásából. Jól összekovácsolódott ez a gárda, amelynek megerősített védelmét még egy jó formában levő csatár­sornak is nehéz áttörni. A zala­egerszegi ötös fogatnak, amely nem árult el különösebb formát, ez túl nehéznek bizonyult. Vég­eredményben * a helyzeteket te­kintve a kaposváriak közelebb álltak a győzelemhez. A K. Honvédban sok a kitűnő labdarúgó. A találkozón elsősor­ban az egész pályát bejátszó Pau­licsek, továbbá Kincsei tetszett. A hazai csapatban elsősorban Hamp j csoportban: Andris-szabarúgás jelentett ve­szélyt. A Kinizsi utolsó rohamra indult. A 40. percben tíz másod­perc alatt ötször vágták ki a vé­dők a már már gólba tartó lab­dát! Ezzel a kaposváriak el is lőt­ték puskaporukat, sőt a végén Tóth révén majdnem újabb gólt értek el a vendégek. Nem úgy indult a mérkőzés, hogy a ZTE győztesként fog le­vonulni. Különösen nem, amikor Czotter öngólja bizony eléggé megzavarta a zalaegerszegi védel­mi sorokat. Az ajándék gólra azonban kettővel válaszoltak. Bi­zony, ha Kovács nem olyan in­diszponált, mind a két gól elke­rülhető lett volna. A vezetés bir­tokában a ZTE taktikát változta­tott, s a csapat itt sem törődött már ettől kezdve a játék szépsé­gével. A zalaegerszegi győzelem­ben része van azonban annak is, hogy a ZTE erőnlét dolgában fe­lülmúlta a Kinizsit. Egyénileg a ZTE-ben a közvet­len védelem remekelt. Elsősor­ban Madár II. és Kovács uralta a mezőnyt, elöl főleg Madár I. és Láng jeleskedett. A Kinizsiben nem volt olyan játékos, aki mind­két félidőben jól játszott volna. Amíg erővel bírta, addig Laczko- vics, Göncz és Filiszár tűnt ki. Kulcsár bírónak nem volt külö­nösebben nehéz dolga, nem is vé­tett olyan hibát, ami az eredmény alakulását befolyásolta volna. Kovács Sándor * * * További eredmények a Nyugati sok gól is, s érdekes, hogy sem a vesztes Győrt, sem pe­dig az MTK-t nem temették a szurkolók. A kék-fehérekkel kapcsolatban az volt az álta­lános vélemény, hogy a meg­fiatalított csapat fog még jó eredményeket is elérni ebben a bajnokságban. A Vasas pontot vesztett Szegeden. Erre bizony kevesen számítoltak- A mérkőzés kró­nikájához tartozik, hogy a Sze­ged a mezőnyben méltó ellen­fele volt a bajnokesélyesnek. Meg kell jegyezni azt is, hogy a piros-kékek előnye odalett. Most már a vesztett pontokat tekintve a Ferencváros áll jobban a bajnoki . táblázat élén, ahol a lejátszott mécs­esek alapján még mindig a Vasas vezet. Meglepetésnek számít &z ózdi eredmény is. A múlt hé­ten súlyos vereséget szenve­dett Özd egy hét alatt magára talált, és a legjobbnak tartott, vidéki csapatot győzte le — megérdemelten. Nagyon értékes pontot szer­zett a Salgótarján. Tatabá­nyán bizony levegőben lógott a még vaskosabb meglepetés. A Bányász-rangadón a tatabá­nyai együttes csak a 90. perc­ben tudott egyenlíteni. Ugyan­csak pontosztozkodás volt Komlón. Itt is két bányászcsa­Vereséget szenvedett otthonában i Siófoki Bányász és a Pécsi Érc­bányász. Kikapott a Nagykanizsai Vasutas is. Szóval elég furcsa eredményekkel kezdődött meg az őszi forduló a Délnyugati csoport­ban. Hazai veresége ellenére to­vábbra is vezet a bajnoki tábláza­ton a Siófoki Bányász. Egyre ne­hezebb helyzetbe kerül viszont a Kaposvári Vasas. Nagyk. Bányász-Siófok 2:1 (0:0) Siófok, 1200 néző. V.: Sümegi. Nagykanizsa: Takács II. — Czieg- ler, Dénes, Zöldvári — Takács I.. Török — Kiss, Király, Lukács, Bo- da, Major. Edző: Kiss Gábor. Sió­fok: Iszak — Farkas, Fehér, Fejes — Vörös, Szepesi — Erdei, Papp, Tóth, Szabó, Kovács. Edző: Rad- nai György. Változatos játékkal kezdődött az őszi idény nagy érdeklődéssel várt találkozója Siófokon. Az első ne­gyedóra után fokozatosan feljöttek a vendégek, majd változott a kép. A Siófoki Bányásznak lett volna alkalma a gólszerzésre. Már-már úgy látszott, hogy a félidőben nem esik gól, amikor az utolsó másod­percekben gyors ellentámadást ve­zetet a nagykanizsai csapat, és Kiss betalált Iszak kapujába. 1:0. A második félidő rögtön siófoki válaszgóllal kezdődött. Újrakezdés után Erdei kaparintotta meg a labdát, meg se vált tőle addig, amíg az a hálóban nem kötött ki. 1:1. Most valamivel érdekesebb, iz­galmasabb lett a játék. A vendé­gek kapuja nemegyszer csak sze­rencsével menekült meg a góltól. A 27. percben végképp eldőlt a mérkőzés sorsa, mert Major is­mét betalált a siófoki kapuba. 2:1. Ezután a vendégek már csak az eredmény tartására törekedtek. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a kulturáltabb fut­ballt játszó vendégegyüttes csikar­ta ki a győzelmet. Tegyük hozzá, megérdemelten, annak ellenére, hogy valamivel több helyzete a Siófoki Bányásznak volt. Jók: Ta­kács I., Török, Kiss, illetve Fe­hér, Szepesi, Papp. Dr. Újvári István * * * Ez történt még az NB in-ban: Lovászi—Keszthely 3:2, Mohács— Szekszárd 2:1, Dombóvári VSE— Dombóvári Spartacus 2:L Baja— Nagykanizsai VTE 3:1, Pécsi EAC —Pécsi Ércbányász 1:0, Nagykani­zsai Dózsa—Sárbogárd 2:0. Az NB III. Délnyugati csoportjá­nak állása: 1. Siófok 16 10 2 3 28:16 22 2. P. Ércbányász 16 10 1 5 32:15 21 3. N. Dózsa 16 9 2 5 27:15 20 4. NVTE 16 8 4 4 23:18 20 5. DVSE 16 4 1 6 30:23 19 6. Baja 16 9 1 9 2519 7. PEAC 16 6 6 4 27:17 18 8. N. Bányász 16 7 4 5 31:22 18 9. Mohács 16 7 3 6 17:15 17 10. Szekszárd 16 6 3 7 22:30 15 11. Nagymányok 16 5 3 8 22:29 13 12. Lovászi 16 6 1 9 23:35 13 13. Sárbogárd 16 5 2 9 22:38 12 14. K. Vasas 16 4 3 9 16:26 11 15. >> I s 1 6 4 2 10 22:43 10 16. D. Spartacus 16 2 4 10 13:27 8 pat találkozott, a hazai együt­tes meg a Dorogi Bányász. Végül is igazságos döntetlen eredmény született. Az Nil I bajnokság állása 1. Vasas 2. Bp. Honvéd 3. Ferencváros 4. Pécsi Dózsa 5. Győr 6. Ü. Dózsa 7. Csepel 8. MTK 9. Tatabánya 10. Özd 11. Komló 12. Dorog 13. Salgótarján 14. Szeged 16 9 5 2 28:14 23 16 8 5 3 32:14 21 14 8 4 2 34:19 20 16 7 4 5 19:14 13 16 7 3 6 24:19 17 15 8 - 7 31:23 16 15 6 4 5 23:18 16 16 5 6 5 21:25 16 16 4 7 5 14:19 15 16 6 2 8 18:37 14 16 4 4 8 17:26 12 16 3 G 7 13:23 12 16 1 9 6 11:22 11 16 2 5 9 12:24 9 Elmaradt mérkőzések: FTC—Ü. Ferencváros—Győr 1:2 (4:0). Nép­stadion, 60 000 néző. V.: Biróczky. Góllövők: Albert (3), Fenyvesi dr. (2), Rákosi, illetve Soproni (2, mindkettőt 11-esből). Bp. Honvéd—MTK 7:1 (2:1). Nép­stadion, 55 000 néző. V.: Aranyosi. Góllövők: Tichy (4), Tussinger, Nógrádi (2), illetve Kúti. Ózd—Pécs 2:1 (0:0). Ózd, 60 000 néző. V.: Bállá. Góllövők: Lutz (2, mindkettőt 11- esből), illetve Csupák* (11-esből). Komló—Dorog 2:2 (1:1). Komló, 5000 néző. V.: Vottava. Góllövők: Lazaridisz (2), illetve Csóri és Ju­hász. Vasas—Szeged 1:1 (0:0). Szeged, 10 000 néző. V.: Fehérvári. Góllövők: Fister, illetve Nemes. Salgótarján—Tatabánya 1:1 (0:0). Dózsa (október 13.), FTC—Csepel Tatabánya, 7000 néző. V.: Zsolt, (október 20.). Góllövők: Kocsis, illetve Bíró. Meglepetés nélküli forduló a megyei bajnokságban jeleskedett, akinek oroszlánrésze volt abban, hogy a Z. Dózsa meg­mentette az egyik pontot nagy­nevű ellenfelével szemben. Müncz játékvezető néhány les­helyzet megítélésénél tévedett. Erélyeskedése több esetben túl­zottnak, mesterkéltnek tűnt fel. Ajkay Jenő Zalaegerszegi TE—-K. Kinizsi 2:1 (2:1) Kaposvár, 3000 néző. V.: Kulcsár. Zalaegerszeg: Kustán — Magyar, Czotter, Igaz i — Kovács, Madár II. — Andris, Tóth, Láng, Madár I. Kajtár. Edző: Pyber István. K. Kinizsi: Kovács — Balogh, Szi­geti, Zag — Szabó, Filiszár — Ju­tási, Barta, Herger, Göncz, Lacz- kovics. Edző: Váradi Lajos. Az első helyzet a zalaegerszegi kapu előtt adódott. Az ötödik percben Herbei jó beadását Jutá­si kapta, de kivárt, és Kustán menteni tudott. Még ugyanebben a percben Tóth futotta le Szige­tit. A csatár azonban elhamarkod­ta a lövést. Fokozatosan lendült játékba a Kinizsi, s fölénye tartóssá vált. Különösen, miután a 18. percben szerencsés gólhoz jutott a kapos­vári csapat. Jobb oldalon vezet­te a támadást Jutási. A szélső be­adásszerű lövése az ellenkező ol­dalon elhagyta volna a játékteret, Czotter azonban a lövésbe beletet­te a lábát, s a labda védhetetle- nül vágódott a zalaegerszegiek ka­pujába. 1:0 a K. Kinizsi javára. A 34. percben Barta fejese újabb góllal kecsegtetett, Kustán azon­ban az utolsó pillanatban mente­ni tudott. Egy kicsit alábbhagyott az iram, mintha a Kinizsi elfá­radt volna. Fel is jött a ZTE, s egy perc alatt két gólt rúgott. A 37. percben Madár I. mintegy 25 méterről célozta meg a kaposvá­ri kaput, s a labda az elméláző Kovács alatt a hosszú sarokba ju­tott. 1:1. Éppen hogy csak újra­kezdték. s máris változott az eredmény. A kaposvári Kovács a labdát a 16-os táján tanyázó Szi­getihez dobta, a középhátvéd meglepődött, látta, hogy Kajtár fe­léje tör, visszagurított kapusának, az tehetetlenül nézte, mind tör kettőjük közé a kiugró zalaeger­szegi balszélső, aki most már sen­kitől sem zavarva lőtte a labdát az üres kapuba. 2:1 a ZTE javára. Szünet után, mint várható volt, a Kinizsi fergeteges rohamozásba kezdett. Záporoztak a lövések, Göncz, Herbei, Filiszár irányzéká­Ikarus—Győr 1:0, Budai Sparta­cus—Mosonmagyaróvár 2:i, Várpa­lota-Pápa 1:1, Székesfehérvári MÁV—PBTC 1:0, Veszprém—Esz­tergom 2:1, Pécsi VSK—Pécsi Bá­nyász 1:1. Az NB n bajnokság állása: 1. K. Honvéd 20 12 4 4 30:14 28 2. B. Spartacus 20 9 7 4 25:15 25 3. Várpalota 20 8 7 5 34:19 23 4. Pápa 20 8 7 5 27:24 23 5. ZTE 20 9 5 6 28:26 23 6. Sz.-fehérvár 20 8 7 5 22:22 23 7. Autóbusz 20 8 5 T 33:32 21 8. PVSK 20 8 5 7 28:31 21 9. K. Kinizsi 20 8 4 8 33:30 20 10. Z. Dózsa 20 7 6 7 25:24 20 11. Ikarus 20 7 6 7 27:27 20 12. Esztergom 20 5 9 6 23:24 19 13. Veszprém 20 6 6 8 28:24 18 14. P. Bányász 20 6 6 8 22:32 18 15. Győri Dózsa 20 5 5 10 25:31 15 16. M.-óvár 20 6 3 11 28:37 15 17. Pécsi BTC 20 4 7 9 19:31 15 18. Láng 230 3 7 10 18:32 13 Őrségváltás a labdarúgó ISB l B-ben Mostanáig a Dunaújvárosi Ko­hász csapata vezette a listát a labdarúgók NB I/B osztályában. A 18. játékhéten változott a sorrend A Dunaújvárosi Kohász csak dön­tetlent ért el a Miskolci VSC el­lenében. Ez elegendő volt ahhoz, hogy máris a Szállítók törjön a táblázat élére. A bajnoki forduló legnagyobb meglepetése egyéb­ként az volt, hogy a III. kér. TTVE 3:0 arányában nyert a baj­nokesélyesnek számító Egyetértés ellen. III. kér. TTVE—Egyetértés 3:0, Szombathely—Budafok 2:0, Duna­újváros—Miskolc 1:1, Ganz—MA- VAG—Oroszlány 3:1, Diósgyőr— Székesfehérvár i:o. A bajnokság élén a következő a helyzet: 1. Szállítók 23, 2. Dunaújváros 23, 3. Diósgyőr 22, 4. Miskolc 22, 5. Egyetértés 21 ponttal. Nagy a tömörülés az NB l-es góllövőlista élén Eddig az újpesti Bene fölényes biztonsággal vezetett az NB I_es góllövő versenyben. Vasárnap azon­ban Albert meg Tichy ontotta a gólokat, így az élen igen tömör lett a mezőny. 14 gólos: Bene (Ü. Dózsa). 13 gólos: Albert (Ferencváros), Tichy (Bp. Honvéd). 9 gólos: Kalmár (Csepel), Szend- rei (ózd). 8 gólos: Kuti (MXK). 7 gólos: Györkő (Pécs), Kors5s (Győr), Puskás (Vasas). — A totó 13+1 találatos szelvé­nye: 21xlxxlxl2212 +x. 13 plusz 1 találatot egy pályázó ért el, nyereménye a jutalommal együtt 357 637 forint 50 fillér. 13 ta­lálatot egy pályázó ért el, nyere­ménye 273 935.— Ft. 12 találatos szel­vények száma 34 db., nyeremény szel vény enkint 693 forint 75 fill. 11. találatos szelvények száma 395 db, nyeremény szelvényenként 693 Ft 75 fillér. 10 találatos szelvények száma 2967 darab. nyeremény szelvényenként 138 forint 75 fill. M. HONVÉD—BARCS 2:1 (0:0) Barcs, 300 néző. V.: Németh V. Marcali: Nagy I. — Plesz, Gőbö- lős, Vellai — Csermely, Papp — Bakonyi, Erős, Pávolics, Szokol, Takár. Edző: Borsfái Géza. Barcs: Horváth I. — Papp, Pálmai. Pintér — Sinkó, Nagy — Láng, Bátorfi, Kelemen, Marton, Horváth II. Ed­ző: Túra Emil. Csak közvetlen a mérkőzés előtt derült ki, hogy a barcsiak kapusa megsérült, így az utolsó pillanat­ban mezőnyjátékos került a kapu. ba. Ennek ellenére balszerencsés körülmények között vesztett csak a hazai csapat. A szerencsés ven­dégele Nagy öngóljával jutottak a két bajnoki pont birtokába. A lá­tottak alapján a döntetlen inkább megfelelt volna a játék képének. Góllövők: Gőbölös, Nagy (öngól), illetve Pintér. Jók: Papp, Pávolics, Szokol, illetve Pintér, Bátorfi, Mar­tom Ifjú Pandur Ferenc MARCALI VM-KAPOLY 5:2 (2:1) Marcali, 400 néző. V.: Darázsi. Marcali: Balázs — Takács II., Kapitány, Hosszú — Rigó, Kósi — Bene, Takács I., Szántó, Jakab, Molnár. Edző: Abonyi Károly. Ka- poly: Abrahám — Somogyi, Jung, Soós — Kecskés, Lőrincz — Herke, Krämer* Kétszeri, Loczkenbauer, Altman. Edző: Kálmán Ferenc. Színvonalas, szép mérkőzésen a javuló formában játszó hazai csa­pat ilyen arányban is megérde­melten szerezte meg a győzelmet. A győzelem értékét növeli, hogy Hosszú mindjárt a mérkőzés kez­detén megsérült, és később csak statisztált, végeredményben a ha­zaiak mindvégig csak tíz ember­rel játszottak. Góllövők: Szántó (3), Bene, Takács, illetve Herke és Két­szeri. Jók: Balázs, Szántó, Jakab, illetve Kecskés, Krámer, Altman. Kálmán Sándor NAGYATÁD—BABOCSA 4:0 (0:0) Nagyatád, 400 néző. V.: Buzsákl. Nagyatád: Kurucz — Tóber, Fritz, Nagy — Bazsó, Sasvári — Hangya, Torma, Sági, Preszler, Márton. Ed­ző: Dombóvári András. Babócsa: Varga — Kakuszi I., Riedler, Káp­lár — Bukovics, Embereics — Me­rényi, Kakuszi II., Bakó, Horváth, Biczó: Edző: Vezér Dezső. Csak szünet után javult fel úgy a hazai csapat, hogy győzelme biz­tossá vált. A helyenként nagyon lelkesen küzdő Babócsának meg kellett hajolnia az atádiak nagyobb tudása előtt. Góllövők: Sági, Tor­ma, Nagy és Káplár (öngól). Jók: Kurucz, Fritz, Sági, illetve Ried­ler, Horváth. Ifjú Horváth Miklós SOMOGYSZOB—FELSÖBOGÄT 7:0 (4:0) Somogyszob, 200 néző. V: Var­jas. Somogyszob: Barbina — Németh, Kovács II., Orbán — Kasza, Ko­vács I. — Dombi, Palotai, Bálint, Futó, Szentgyörgyi. Edző: Bicsáki Sándor. Felsőbogát: Bogdán — Kiss, Sipos II., Kálmán — Bos- nyák I., Bosnyák n. — Gelicz, Gróf, Arany, Gombai, Szalai. Ed­ző; Pintér Jáne^ Legalább olyan nagy különbség volt a két csapat játéka között, mint amekkorát az eredmény mu­tat. A vendégeket elsősorban lel­kesedésük dicséri. Egyebekben a Somogyszob végig jobb volt. Gól­lövők: Palotai (3), Futó és Szent­györgyi (2—2). Jók: a közvetlen védelem, Palotai, Futó és Szent­györgyi, illetve Sipos II., Arany. Szulimán Géza T ASZAR—LENGYELTÓTI 3:0 (2:0) Taszár, 300 néző. V.: Ducsai. Tas zár; Szentes — Baranyai, Hor­váth, Bocz — Szalai, Bagi — Józsa, Varga, Csontos, Janás, Mihályi. Edző: Jobban Ferenc. Lengyeltóti: Benkő — Dezső, Horváth I., Csá­szár — Dömyei, Somogyi — Hor­váth II., Miletics, Pintér, Csordás, Püspök. Edző: Parrag János. Sport­szerű, végig jó iramú mérkőzés volt, amelyen a hazai csapat ját­szott mezőny fölényben. A vendé­gek lelkesedése kevésnek bizonyult a listavezető taszáriak ellen. Gól­lövők: Csontos (Z) és Varga. Jók: Horváth, Varga, Csontos, a me­zőny legjobbja, illetve Benkő, Császár, Püspök. Kovács Ferenc TAB—K. VASUTAS 0:0 Tab, 300 néző. V.: Bakonyi. Tab: Kovács — Kecskés, Szabó, Németh II. — Puha II., Garabon — Pető I* Papp, Czabula, Rácz, Né­meth. Edző: Czabula Miklós. K. Vasutas: ülés — Miseta, Horváth, Harsány! — Orbán, Takács — Si­mon, Tallián, Nagy I., Nagy II.; Laki. Edző: Albrecht József. Végig csapkodó játék folyt, a hazai együttes azért kulturáltab­ban játszott, s helyzetei alapján közelebb állt a győzelemhez. Jók: Szabó, Puha H., Rácz, illetve Hor­váth, Harsányi, Takács. Dietzel Ede K. DÓZSA—GYÉKÉNYES 1:0 (0:0) Zákányteüep, 200 néző. V.: Hor­váth n. L. Dózsa: Bódis — Völgyi, Kis«, Deák — Báli, Nagyréti — Kutasi, Farkas, Veverán, Papp, Fodor. Ed­ző: Radnai István. Gyékényes: Gó­ca a — Füstös, Papp, Karádi — Iváncsics I., Iván esi cs II. — Szi- bert, Kenéz, Gergelics, Molnár, Né­meth. Edző: Róka Lajos. A tartalékos Kaposvári Dózsa a vártnál sokkal gyengébben ját­szott, és csak nagy szerencsével szerezte meg a győzelmet a lelkes vasutasok ellenében. G ólövő: Far­kas. Jók: Bódis, Kiss, Ball, Kuta­si, illetve Papp, Karádi, Gergielics, Németh. LABOD—K. KINIZSI 0. 5:3 (5:1) A Csurgó—K. Honvéd n. mérkő­zést később játsszék le. Balatoni mozik műsora BALATONMARI A Hajrá, franciák! BALATONFENYVES Kertmozi: Asszonyok faluja. FONYÓD Fedett kert: Gyávák bandája. FONYÓD Terem: Séta a nárciszok körül. BALATONBOGLAR Nyári intermezzo. BALATONLELLE Fedett kert: A szép Antonio. Csak 18 éven fe­lülieknek! ' M ATONSZEMÉS Kertmozi: A törvény balkeze. balatonszarszo Jog és ököl. balatonföldvar Fedett kert: Limonádé Joe. Az első előadáson. Bolondos história. A második előadáson. ZAMARDI Kertmozi: Van, aki forrón szereti. SIÓFOK Szélesvásznú terem: Nem. SIÖFOK Szélesvásznú kert: Van, aki forrón szereti. Augusztus 18-án, szerdán BALATONMARIA Hajrá, franciák! BALATONFFNYVES Kert: Asszonyok faluja. FONYOD Szélesvásznú fedett kert: Bolondos história. FONYÓD Terem: Séta a nárciszok körül. BALATONBOGLAR Nyári intermezzo. BALATONLELLE Szélesvásznú fedett kert: Vadul vagy engedékenyen. BALATONLELLE Park: Szívfájdalmam, Hirosima. BALATONSZEMES Szélesvásznú kert: Limonádé Joe. BALATONSZARSZO Jog és ököl. BALATONFÖLDVAR Fedett kert: A lány és az államügyész. ZAMARDI Kertmozi: Van, aki forrón szereti. SIOFOK Szélesvásznú terem: Gyávák bandája. SIÖFOK Szélesvásznú kert: Van, aki forrón szereti.