Somogyi Néplap, 1965. június (22. évfolyam, 127-152. szám)

1965-06-08 / 133. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1965. június 8. Újra a K. Honvéd vexet a% NB II Nyugati csoportjában Harmadik mérkőzés dönti el, hogy ki lesz a Juventus ellenfele a VVK-döntőben Ferencváros—Manchester United 1:0 (1:0) Népstadion, 60 Ö00 néző. V: Ki- tabdijan (francia). Közvetlenül a mérkőzés kezdete előtt Mészáros József edző úgy döntött, hogy Karába helyett Fenyvesi II. játszik a jobb szélen. Mély talajú, víztől borított pályán kezdődött meg a visszavágó. Ha­marosan kiderült, hogy az ango­lok eléggé nagyhangú nyilatkoza­tai csupán szólamok voltak. Szó sem volt arról, hogy a Manches­ter támad, s tovább akarja nö­velni egy hete megszerzett egy- gólos előnyét. Kezdettől fogva nyolc, sőt tíz emberrel is védeke­zett az angol bajnok együttes, így aztán állandósultak a ferencvá­rosi rohamok. Már a 3. percben Fenyvesi II. előtt gólhelyzet nyílt, de a csatárt buktatták. Aztán Rá­kosi hatalmas lövései jelentettek veszélyt az angol kapura. A 26. percben Stiles két kézzel ütötte le a labdát az angol lö-oson belül. A játékvezető érthetetlenül nem ll-est, hanem egyszerű szabadrú­gást ítélt. Géczinek ebben az idő­szakban jóformán nem is akadt dolga. A 44. percben Stiles ismét kézzel ért a labdához a 16-oson belül. Most már nem maradt né­ma a játékvezetői síp. Novák állt neki a büntetőnek, és félmagasan lőtt a bal sarokba. 1:0 a Ferenc­város javára. A zöld-fehérek te­hát behozták hátrányukat. A második félidőben az izgalom, ha lehet, még fokozódott. Most már az angol együttes is vezetett néhány veszélyes támadást. A já­ték egyre keményebbé vált, sőt durvaság is előfordult. A 73. perc­ben Crerandot és Oroszt ki is ál­lították. Még egy veszélyes fe­rencvárosi roham következett, azr tán a bíró a Ferencváros szem­pontjából éppen jókor fújta le a mérkőzést, mert Law már egye­dül csak Géczivel állt szemben . . . Nem hozott tehát döntést a má­sodik Ferencváros—Manchester ta­lálkozó. A kupaszabályok értelmé­ben harmadik meccs következik, s ekkor dől el, hogy ki lesz a már döntőbe jutott Juventus ellen­fele. Fortuna kegyeibe vette a fe­rencvárosiakat. A mérkőzés után az öltözőben ugyanis a játékveze­tők jelenlétében kisorsolták a harmadik meccs színhelyét. A sapkából a Ferencváros nevét húzták ki, így a Manchesternek még egyszer a magyar fővárpsba keil utaznia. A két együttes kép­viselői megállapodtak abban, hogy a továbbjutást eldöntő harmadik mérkőzés június 16-án, szerdán lesz a Népstadionban. A pontozók jóvoltából a Vasas nyerte az N8 I B ökölvívó rangadóját Bár szakadt az eső vasárnap reggel Kaposváron, de nyolc óra­kor már sorakoztak a jegyekért a színház pénztáránál az ökölvívó NB I B rangadójának nézői. Zsú­folásig megtelt a Csiky Gergely Színház, amikor a szorítóban fel­sorakozott a Vasas és a Kaposvá­ri Dózsa legénysége. Már a szom­bati mérlegeléskor kiderült, hogy a kaposváriak nem állítottak fél­nehézsúlyú versenyzőt, így a Va­sas tulajdonképpen 2:0-ás előny­nyel indult. Amikor az esélyeket latolgatták a vezetők és a szur­kolók, általában a döntetlen sze­repelt legtöbbször tippként. Sokan voltak azonban, akik azt hajtogat­ták, hogy a K. Dózsa meg is nyer­heti a meccset. A mérkőzés bebi­zonyította, hogy e bizakodás nem volt alaptalan. A lég- és harmat­súlyban érvényesült a papírfor­ma, Zsigának meg kellett hajolnia Junghaus nagyobb tudása előtt. Tóth Gyula bátran harcolt a vá­logatott Papp Tibor ellenében. Az első hideg zuhany a pehelysúly­ban következett, ahol a rendszer­telenül edző Bedő csak árnyéka volt önmagának, és simán veresé­get szenvedett Rácztól. Ekkor már valójában 8:0-ra vezetett a Vasas. Ki hitte volna, hogy a végén mégiscsak a pontozó bírák »jóvol­tából« vonulhat Le győztesként a szorítóból a piros-kék együttes? A könnyűsúlytól fölfelé ugyanis már másként alakultak a mérkő­zések. Tóbi bizonyította, hogy ér­demes rendszeresen edzeni. Fölé­nyes biztonsággal győzte le a volt magyar bajnok Szabolcsit. A kis- váltósúlyban három percig tartott a mérkőzés. Mielőtt megszólalt volna az első menet végét jelző gong, Horváth jobb és bal csapott horga pontosan állón találta Ve- rovszkit, akit nyugodtan ki lehe­tett volna számolni. Kilencnél azonban Pogány mérkőzésvezető megkegyelmezett a pesti fiúnak, s elfogadta azt, hogy a Vasas ed­zője feladja a mérkőzést. Alig másfél percig tartott a vál­tósúlyú meccs, ahol Papp János rohamozó ellenfele, Thurza meg­sérült, és leléptették. A nagyváltó­súlyban Alföldi másfél meneten át fölényben volt a rutinosabb Moldoványi ellenében. Ekkor ért­hetetlenül ktizdőmodort változta­tott, beállt verekedni, és kikapott. A középsúlyban Dunajetz a várt­nál nehezebben, de győzött Schlaghammer ellenében. így a félnehézsúlyú mérkőzést számítva 10:8-ra vezetett a Vasas. A nehéz- súlyúak mindvégig izgalmakban bővelkedő összecsapásán Fehér két menetben óriási fölénnyel vezetett Pál ellenében. A harmadik me­netben Fehér elfáradt, így is ért­hetetlenül hatott a pontozók dön­tése, a döntetlen. Fehér minimum három ponttal nyerte a meccset. A kihirdetett döntetlen azonban egyúttal azt is jelentette, hogy a Vasas 11:9 arányban győztesként vonult le a szorítóból. A látottak alapján a döntetlen inkább meg­felelt volna az igazságnak. Vasas-K. Dózsa 11:9 Vezette: Kovács J. és Pogány. Schlaghammer pontozással vesz­Pontozott: Erős, Gábor, Kristóf és a .mindenkor szabad vezetőbíró. jbégsúly: Junghaus ellen Zsiga a második menetben feladta. 2:0. Harmatsúly: Papp T. pontozással győzött Tóth ellen. 4:0. Pehelysúly: Rácz pontozással győzött Bedő el­len. 6:0. Könnyűsúly: Szabolcsi pontozásos vereséget szenvedett Tóbitói. 6:2. Kisváltósúly: Verov- szki az első menet után feladta Horváth ellen. 6:4. Váltósúly: Thurzát az első menetben sérülés miatt az első menetben leléptették Papp J. ellen. 6:6. Nagy váltósúly:! 4. K. Dózsa Moldoványi pontozással győzött j 5. Székesfehérvár Alföldi ellen. 8:6. Középsúly: 6. Dunaújváros tett Dunajetz ellen. 8:8, Félnehéz súly: Edőcs ellenfél nélkül győ­zött. 10:8. Nehézsúly: Pál—Fehér döntetlen. 11:9. Kovács Sándor További eredmények az NB I B- ben: Salgótarjáni Bányász—Dunaújvá­ros 11:9. Csepel—Székesfehérvári 12:8. Az ökölvívó NB I B állása: 1. Vasas 3 3 - - 45:15 6 2. Salgótarján 3 2 - 1 27:33 4 3. Csepel 3 1 1 1 31:29 3 Izgalmakban bővelkedő for­dulót bonyolítottak le a labda­rúgó NB II-ben. A 14. játék­héten az, eddig vezető Várpa­lotai Bányász otthonában pontot vesztett az Esztergomi Vasas elleni találkozón. Mint- Ion Kovács^ bizonyíthatta be, hogy h'ogy a Honvéd Kaposváron legyőzte az Autóbuszt, így újra a kaposvári piros-fehér csapat vette át a vezetést a Nyugati csoportban. K. Honvéd—Fővárosi Autóbusz 1:0 (0:0) Kaposvár, Dózsa-pálya, 500 néző. V: Both. K. Honvéd: Erdősi — Szekeres, Bobori, Tajti — Paulicsek, Földi — Szöllosi, Köves, Kincsei, Daka, Dauda. Edző: Tóth József. Autó­busz: Rothermel — Pólik, Merényi, Orbán — Szép, Szukob — Gyenes dr., Lepsényi, Mezei, Gregor, Né­meth. Edző: Kiss II. Jenő. Eseménytelen, csapkodó játékkal telt el negyed óra. Ekkor az első veszélyes helyzet a fővárosiak előtt adódott, Lepsényi azonban kapu fölé bombázott. A Honvéd észre­vehetően idegesen játszott, így a vendégek egymás után vezethették támadásaikat. Gregor szabadrúgá­sát Erdősi szögletre öklözte. Az­után Mezei keveredett le az alap­vonalig, az ötös vonalától begu­rított, Erdősi azonban elcsípte a labdát. Néhány percre a Honvéd is összeszedte magát, de a csatársor nem tudta tartani a labdát. A csú­szós talajon is a vendégek talál­ták fel jobban magukat. Időnként nagy nyomás nehezedett a Hon­véd védelmére, mert a fedezetek a mezőnyben alig szűrték meg az Autóbusz támadásait. Fordulás után biztatóan kezdett a kaposvári csapat. Szöllősi fejese alig kerülte el a sarkot, majd Dau­da tört ki, de nem lőtt, s oda lett a jó helyzet. A 6. percben szög­letet ívelt be a Honvéd, Rother- m>el röviden öklözött, és Kincsei mintegy tíz méterről nagy hely­zetben a kapu fölé lőtt. A 12. perc­ben Rothermel és Merényi egy­mást zavarta, Daka megszerezte a labdát, azonban éles szögből nem talált az üres kapuba. Egy perc múlva Kincsei törte át a védelmet, a labda Paulicsek elé pattant, és ő közelről nagy erővel bombázott a hálóba, 1:0. A játékvezető erély- telensége folytán egyre több sza­bálytalanság zavarla a játékot. Ebben Pólik és Szép járt az élen, akiket ismételten csak figyelmez­tetett a bíró. A 22. percben egy újabb szöglet után Kincsei közel­ről a kapufát találta el. Ebben az időszakban jól játszott a Honvéd, a pesti csapat csak ritkán jutott szóhoz. Paulicsek hagyta faképnél a védelmet, de a kifutó kapustól zavarva kapu mellé gurított. A 34. percben Gregor gyomron ütötte a szabadrúgáshoz készülődő Kö­vest, s ezért a játékvezető kiállí­totta. Csúnya jelenetek következ­tek a pályán, az Autóbusz játéko­sai ide-oda rángatták a bírót, aki csak partjelzője segítségével tu­dott percek múltán rendet terem­teni. A 39. percben Lepsényi fej­be rúgta Kövest, a játékost ölben vitték le a pályáról. A 44. percben Kincsei kapott jó labdát, lövése átpattant a kifutó kapuson, a há­lóba tartó labdához azonban hoz­zányúlt Paulicsek, így les miatt Both nem adta meg a gólt. A felázott talajon nagy küzde- folyt. Ebben a fővárosiak voltak jobbak, akik keményen, igen sokszor durván próbálták minden­áron a maguk javára fordítani a mérkőzést. Ezt az első félidőben csak a jól záró kaposvári közvet­len védelem tudta megakadályoz­ni. Szünet után fordult a kocka. A hazai pályán már bizonyos elő­ítélettel játszó Honvéd-fiúk a fél­időben megnyugodtak, s ez meg­látszott teljesítményükön is. Ekkor már szépen adogattak, öt csatár­ral bátran támadtak, és a feljavult Földi közreműködésével uralták a mezőnyt. Ettől kezdve már nem volt vitás a kaposváii győzelem, csupán az volt kétséges, hogy a körömszakadtáig védekező pesti csapatnak hány gólt tudnak rúg­ni. Abban már a balszerencse is közrejátszott, hogy csak egyet si­került. Az Autóbusz együttese igazolta jó hírnevét, teljesítmé­nyüket azonban súlyosan rontja gyakori sportszerűtlen játékuk. A gyengén bíráskodó Both játékve­zető ezt nem tudta megakadályoz­ni. Jók: Szekeres, Bobori, Tajti, Paulicsek, Föld!, ill. Pólik, Me­rényi, Szép, Mezei. Mayer Géza B. Spartacus—K. Kinizsi 0:0 Mező utca, 300 néző. V: Rácz L. Spartacus: Virágh — Stahl, Bá­nyai, Hoffmann — Töröcsik, Rát- kai Wolf, Abrudbányai, Megye­ri, Tóth, Berkes. Edző: Szigeti Fe­renc. Kinizsi: Kovács — Balogh, Szigeti, Zag — Szabó, Filiszár — Pék, Bartha, Herbei, Göncz, Lacz- MÁV kovics. Edző: Vár^di Lajos. A sötétedés miatt a tervezettnél korábban kezdték a mérkőzést. Helyenként víztől borított, sáros, mély talajú pályára futottak ki a csapatok. A gyér számú ^zurkoló- 3 1 1 1 29:29 3 tábor hamarosan azt állapíthatta 3 1 - 2 29:31 2 meg, hogy a K. Kinizsi sokkal 3 - - 3 17:41 - jobb csapat, mint amit jelenlegi helyezése sejtet. Az első negyed­órában teljesen egyenrangú ellen­fele volt a Kinizsi a nagy nevek­ből álló- Spartacusnak. Kiderült azonban, hogy mind a hazai együt­tes, mind a vendégcsapat csak a mezőnyben játszik jól, a lövések egyelőre nem sikerültek. A 21. percben egy átvágott labdával Laczkovics futott el, és futtából alig valamivel fölé lőtt. Nem sok­kal később ismét Laczkovics volt a kezdeményező, Virágh azonban bravúrosan hárított. A másik olda­ő is jó formában levő kapus. Egy hatalmas Megyeri-bombát tett ár­talmatlanná. A 35. percben ismét a Kinizsi előtt nyílt gólszerzési alkalom. Az elfutó Laczkovics be­adását Bányai elhibázta, Bartha azonban nem számított arra, hogy elé perdül a labda, igy Virághnak alkalma nyílt a közbeavatkozásra. Az utolsó percekben inkább a Spartacus támadott. Szünet után a Kinizsi kapott jobban lábra. A 2. percben Bar­tha lőtt. de Virágh védett. A kö- * vetkező támadásnál Laczkovics labdájáról késtek le a belsők. A 8. percben Megyeri bombáját tet­te ártalmatlanná Kovács. Fokozó­dott az iram. s igen élénk volt a játék. Negyed óra elteltével eny­he Kinizsi-fölény alakult ki. A 15. percben Pék lövését védte Vi­rágh. A 17. percben viszont ab­szolút gólhelyzetet hagytak ki a hazaiak. Wolf ívelte be a labdát a kapu elé, Töröcsik fejesét Ko­vács a kapufára tudta tolni, s csak másodszorra kaparintotta meg a labdát. Aztán ismét me­zőnyjáték következett, s egy újabb Töröcsik-lövés öt méterről — fölé. A másik oldalon a 34. percben Göncz bombáját ütötte ki Virágh. Az utolsó tíz »percben mintha a csapatok beletörődtek volna a dön­tetlenbe. Ki hitte volna, hogy a csaknem irreális talajon jó mérkőzést lát majd a Spartacus pár száz lelkes szurkolója? Az előző felhőszaka­dástól sáros, vizes pályán szinte egy pillanatra sem lankadtak a csapatok. Hol a hazaiak, hol a vendégek támadtak szinte nyílt sisakkal. Ezért volt élvezetes, szép a játék. A meglepő az volt, hogy a kan os vári csapat bizonyult technikailag jobbnak. Minthogy helyzetek körülbelül egyformán adódtak mindkét oldalon, így az eredmény igazságosnak mondható A Spartacus csapatából Virágh, Stáhl, Bányai és Wolf jeleskedett. A kaposvári együttesből Kovács, Balogh, Szigeti és Göncz tűnt ki. . N. J. * * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK AZ NB II NYUGATI CSOPORTJÁBAN Pécsi BTC—Ikarus 3:1, Eszter­gom—Várpalota 1:1. Pápa—Pécsi Bányász 3:1, Zalaegerszegi TE— Győri Dózsa 3:2, Székesfehérvári MÁV Előre—Z. Dózsa 2:1, Veszp­rém—Láng 3:2, Mosonmagyaróvár —Pécsi VSK 5:2. A bajnoki táblázat állása: 1. K. Honvéd 14 9 2 3 24:11 2« 2. Várpalota 14 8 3 3 28:11 19 3. Székesfehérvár 14 7 4 3 17:13 18 4. Pápa 14 6 5 3 17:12 17 5. B. Spartacus 14 5 6 3 16:12 16 6. ZTE 14 6 4 4 20:18 16 7. Autóbusz 14 6 3 5 23:19 15 8. Esztergom 14 3 9 2 16:14 15 9. Pécsi VSK 14 6 3 5 20:20 15 10. Z. Dózsa 14 6 2 6 21:19 14 11. K. Kinizsi 14 6 2 6 25:24 14 12. Ikarus 14 5 4 5 21:21 14 13. Magyaróvár 14 6 2 6 23:24 14 14. Veszprém 14 3 4 7 16:19 10 15. Pécsi Bányász 14 3 4 7 12:22 10 16. Győri Dózsa 14 2 5 7 14:24 S 17. Láng 14 2 5 7 10:22 9 18. PBTC 14 1 5 8 8:26 7 Lobod nyerte o megyei rangadót LENGYELT *>TJ— MARCALI VM 3:0 (0:0) Lengyeltóti, 400 néző. V: Buzsá- ki. Lengyeltóti: Benkő — Dezső, Csá­szár, Horváth I. — Dörnyei, So­mogyi — Papp, Horv ith II., Mile- tics, Csordás, Tölli. Edző: Sándor István. Marcali: Szántó I. — Rigó, Takács I., Kosa — Jakab, Kli'j-.er — Varga, Takács n., Szántó II., Markhaid, Kisborsó. Edző: Kisbor- só Imre. A nagyiramú, sportszerű mérkőzésen az első félidőben a vendégek játszottak fölényben, de több gólhelyzetet kihagytak. For­dulás után a nagyon lelkesen ját­szó lengyeltótiak a hajrában be­biztosították győzelmüket. G: Hor­váth II. (2), Csordás. Jók: Benkő, Dörnyei, Papp, ill. Szántó I., Ta­kács I., Takács II. Jó játékvezetés. Kovács Ferenc FELSÖBOGAT—GYÉKÉNYES 3:2 (2:1) Felsőbogát, 200 néző. V: Boldog. Felsőbogát: Bogdán — Kiss I., Si­pos I., Kálmán — Bosnyák I., Bos- nyák II. — Szalai, Gelicz, Sipos III., Sipos II., Pető. Edző: Pintér János. Gyékényes: Gócza — Iván- csics, Füstös, Papp — Karádi, Ge­Szakképzett iislívezetői ksresink szuloki 15. sz. vas­műszaki boltunkba. Erkölcsi bizonyít­vány szükséges. Jelentkezés a ho- mokszentgyörgyi fmsz ig.-elnökénél. (4193) lencsér — Sziebert, Tomasek, Ger- gelics, Hódosi, Molnár. Edző: Mi- czók János. A vendégek szereztek vezetést, azonban a magára talált Felsöbogáti csapat már az első fél­időben átvette a vezetést. Szünet után inkább küzdelem, mint jó já­ték folyt a pályán. A Helyzetek alapján a hazaiak nagyobb arány­ban is győzhettek volna. G: Sipos II. (2), Gelicz, ill. Molnár (2). Jók: A közvetlen védelem, Gelicz, ill. Gócza, Füstös, Tomasek. Tóth Ferenc TASZAR—TAB 2:0 (1:0) Taszár, 200 néző. V: Szilvási. Taszár: Szentes — Baranyai. Gyólai, Bocz — Szalai, Nyári. — Varga, Urbán, Csontos, Janás, Mi­hályi. Edző: Jobban Ferenc. Tab: Kovács — Kecskés, Szabó, Pető — Puha II., Simon — Garabon, Puha L, Czabula, Ráczj Vendl. Edző: Czabula Mikiás. Alacsony színvo­nalú mérkőzés, az erőben tartalé­kos taszári csapat nehezen birkó­zott meg a lelkesen és időnként jól játszó vendégekkel. A tabiak két százszázalékos gólhelyzetet hagytak ki. G: Janás. Varga. Jók: Szentes, Varga, Csontos, Janás, ill Kovács, Simon, Garabon Puha I. Vadas Tibor BARCS—SOMOGYSZOB 5:0 (2:0) | két gólt. Ezenkívül több helyzetük Barcs, 300 néző. V: Fenyvesi. * akadt, Zalán« azonban a sze­Trvhháffv — Takács Pál- rencsével nem állt hadilábon. Kuu- mTpiW'-Ä GÖTck2a-’Jng, no Játékvezetés. G: Borzas (2> »1. Pandurics. Bátorfi, Marton, Hor- Veverán I. Jók: a közvetlen véde- váth. Edző: Túra Emil. Somogy- 'em, Csoór, Borzas, Fülop, Takács, szob: Barbina — Bóka, Kovács II., Németh — Kasza, Kiss — Hordósi, Futó, Bálint, Kovács I., Szent- györgyi. Edző: Bálint Béla. Mind­végig a barcsi csapat játszott fö­lényben. A technikás hazai csatá­rokat a somogyszobiak igen sok­szor csak szabálytalanul tudták feltartani. G: Marton (2), Láng (2), Eátorfi. Jók: Pálmai. Sinkó, Mar­ton, Horváth, a mezőny legjobb­ja, ill. Németh, Bálint, Szentgyör- Syi- ifj. Pandur Ferenc LÁBOD-K. DÓZSA 2:1 (0:1) Lábod, 200 néző. V: Stadler. Lábod: Hornai — Wirth, Kiss, Mihóka — Csoór, Koczka — Borzas, Keszi, Ilosfai, Fülöp, Takács. Ed­ző: Selmcczi István. Dózsa: Za- lánfi — Fodor, Darvas, Csima — Báli, Nagyréti — Farkas, Veverán II., Veverán I., Bódis, Matics. Ed­ző: Radnai István. A mély talajon közepes színvonalú, végig erős ira­mú mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidőben a vendégek, az­után a hazaiak támadtak többet. A lábodiak 15 perc alatt szereztek Kijelölték az osztrákok elleni magyar kereteket A június 13-án Bécsben sorra kerülő Ausztria—Magyarország vi­lágbajnoki mérkőzés mellett még három osztrák—magyar találkozó — a B-válogatott, az utánpótlás és az ifjúsági válogatott — szere­jelölték a magyar kereteket. A VB- selejtezőt játszó A-keretet a kö­vetkező 15 játékos alkotja: Géléi, Géczi, Mátrai, Mészöly, Ihász, Sze­pesi. Nagy I., Sípos, Solymosi, Nagy A., Bene, Albert, Farkas, pel a műsoron. Hétfőn déLelőtt ki- Rákosi, Fenyvesi dr. ill. Zalánfi, Darvas, Csima, Nagy réti, Veverán I. Bosznai Gyula K. VASUTAS—BABÖCSA 0:0 Kaposvár, Cseri pálya, 50 néző. V: Prefek. K. Vasutas: Törzsök — Wéber, Horváth, Harsányi — Orbán, Ta­kács — Simon, Nagy J., Miseta, Juhász, Laki. Edző: Nagy László. Babócsa: Varga — Káplár, Riedl er, Fejes — Embersics, Bodzsár — Kakuszi I., Kakuszi II., Bicsár, Horváth, Bukovics. Edző: Spievla Károly. A nehéz talajú pályán egyik csapat sem tudta a helyze­teit kihasználni. A döntetlen igaz­ságos. Jók: Törzsök, Harsányi, Horváth, ill. Riedler, Kakuszi I., Horváth. Végvári Dénes NAGYATÁD—M. HONVÉD 5:3 (0:2) KINIZSI II—CSURGÓ 3:1 K. HONVÉD II—KAPOLY 2:1 Az Ércbányász vette át a vezetést a siófokiaktól Bajai MTE-K. Vasas 2:0 (1:0) Baja, 200 néző. V* Kamarás dr. Baja: Gyurkity — Bisztrovics, Páncsics, Viszmeg — Bálity, Gyu­lavári — Rizsányi, Horváth, Pet- rity, Csongor, Czeglédi. Edző: Óno­di Béla. K. Vasas: Szűcs — Gál, Szili, Borda — Zimonyi, Nagy — Laki, Szentgróti, Fülöp, Delineseff, Csupor. Edző: Zádori László dr. Azonnal a Vasas lépett föl tá­madólag, s az első tizenöt perc­ben nagy fölénybe került. Szinte záporoztak a lövések Gyurkity ka­pujára. A 16. percben alkalom nyílt volna a kaposvári vezetés megszerzésére. Delineseff már egyedül a kapussal állt szemben, lövésre lendült lába azonban meg­rándult, s oda lett a helyzet, sőt ettől fogva a balösszekötő mind­végig csak statisztált. A 17. perc­ben szögletet iveitek be a ha­zaiak. Szűcs a labda alá futott, Petrity a kapuba lőtt, Gál ugyan kifejelte a labdát, de a játékve­zető határozottan jelezte, hogy már csak a gólvonalon túlról. 1:0 a Bajai MTE javára. A gól után is a Vasas irányított. Nagy lőtt két ízben biztatóan, gól azonban nem született. Szünet után sem változott a já­ték képe, a Vasas sokat támadott, A megyei bajnokság állása:^ a Baja szórványosan, de veszélye­sen. A 22. percben Csongor sze­1. 11 8 3 27:9 19 rezte meg .a labdát, aztán közel­2. 12 9 1 2 31:12 19 ről a hálóba lőtt. 2:0. Ezzel eldőlt 3. 11 8 1 2 25:9 17 a mérkőzés sorsa, mert a későb­4. 10 6 2 2 34:8 14 biek során sem Szentgróti, sem 5. Barcs 10 7 3 24:12 14 Nagy jó helyzetből nem talált be 6. Csurgó 11 5 3 3 16:12 13 a kapuba. 7. Marcali VM 12 6 1 5 23:23 13 Üjfent bebizonyosodott, hogy <e. Kapoly 11 5 2 4 25:11 12 nem elég csak támadni. Ezen a 9. Babócsa 11 4 2 5 19:15 10 mérkőzésen a Vasas a kilencven 10. Tab 11 4 1 6 19:22 9 percből legalább hetven percig a 11. M. Honvéd 11 3 3 5 17:21 9 bajai térfélen játszott, azonban a 12. K. H. Vasutas 12 2 4 6 15:16 8 góllövés sehogy sem sikerült La­13. Lengyeltóti 11 3 2 6 22;25 3 kiéknak. A második bekapott gól 14. Gyékényes 12 1 4 7 8:27 6 le is törte a kaposvári csapatot. 15. Somogyszob 12 2 2 8 6:37 6 Jók: Bisztrovics, Bálity, Csongor, 16. Felsőbogát 12 1 1 10 11:61 3 ill. Gál, Laki, Fülöp. TOVÁBBI EREDMÉNYEK Nagykanizsai Bányász—Lovászi 2:1, Sárbogárd—Szekszárdi Dózsa 2:0, Dombóvári VSE—Keszthely 5:0, Nagymányok—Mohács 1:0, Pé­csi Ércbányász—D. Spartacus 3:0, Nagykanizsai Dózsa—FEAC 5:2. délnyugati NB III állása: 1. P. Ércbányász 12 9 1 2 30:9 19 2. Siófok 12 9 1 2 22:9 19 3. NVTE 12 7 3 2 18:10 17 4. Dombóvári VSE 12 7 1 4 25:16 15 5. N. Dózsa 12 6 2 4 22:11 14 6. Baja 12 6 1 5 15:17 13 7. Nagyit. Bányász 12 4 4 4 21:19 12 8. Sz. Dózsa 12 4 2 6 14:14 12 Mohács 12 5 2 5 10:10 12 10. PEAC 12 3 5 4 17:15 11 11. Nagymányok 12 5 1 6 19:23 11 12. K. Vasas 12 3 2 7 12:21 8 13. Sárbogárd 12 3 2 7 15:27 8 14. D. Spartacus 12 2 4 6 7:15 8 15. Keszthely 12 3 2 7 17:32 8 16. Lovászi 12 3 1 8 11:26 7- A totó 13+1 találatos szelve­nye: nnxllxi 1 1 1 i + X. 13 találatot 6 pályázó ért el, nye­reményük szelvényenként 69 931,25 forint. Közülük hárman 13-fl ta­lálatot értek el, nyereményük a jutalommal együtt 175 421,25 forint. A 12 találatos szelvényekre 1716,25, a 11 találatosakra 148,75, a 10 ta- lálatosakra 18,90 forintot fizetnek. Szállításra alkalmas 400 fm kisvasúti sínt veszünk Somogy megyei Ällatforgal» mi Vállalat, Kaposvár, Kossuth tér 1, (95296) Ma nvit délelőtt 11 órakor az újonnan átalakított BIZOMÁNYI ÁRUHÁZ <9524«)