Somogyi Néplap, 1964. június (21. évfolyam, 127-151. szám)

1964-06-23 / 145. szám

I SOMOGYI NÉPLAP Kedd, 1964. június 23. Ötpontos előnnyel fontul a K. Kinizsi Kikapott a Taszári Honvéd Meglepetések a Nemzetek Kupájának döntőjében Spanyolország a Kupa új védője, — Magyarország harmadik Szombaton este a késői órák­ban újabb 120 perces mérkő­zésen Barcelonában először azt döntötték el, hogy Magyaror­szág vagy Dánia csapata lesz a bronzérmes a Nemzetek Euró­pa Kupájában. A papírforma a magyarok mellett szólt, s bi­zony, amikor elindult útjába a kerek bőrlabda, kevesen hit­ték, hogy a rendes játékidő végén döntetlenre áll majd ez a találkozó. Az átalakított magyar lab­darúgó válogatott — amelyből kimaradt Mátrai, Sárosa, Nagy meg Tichy is — biztatóan kez­dett. A várt folytatás azonban elmaradt. A 12. percben Bene ugyan vezetést szerzett csapa­tunknak, de nyolc perccel a befejezés előtt a dánok várat­lanul kiegyenlítettek. Következett a kétszer 15 perc hosszabbítás, amelyben a mi csapatunk jobb volt, mint az egyre inkább elfáradt dán együttes. Ennek ellenére elég nehezen született meg a győ­zelem. A 107. percben a kitörő Albertot a dán védők felvág­ták, a játékvezető 11-est ítélt, és a büntetőt Novák értékesí­tette. Három perccel később egy húsz méteres szabadrúgás­ból Novák újabb gólt ért el, s ezzel a magyar csapat már dobogóra jutott, bronzérmet nyert. A győzelem ellenére is elég keserű szájízzel gondolunk vissza válogatott tizenegyünk spanyolországi szereplésére. Bizonyt azt hittük, hogy a ma­gyar futball valahol előrébb tart. De nemcsak a mi csapatun­kat érte kellemetlen meglepe­tés Spanyolországban. A Szov­jetunió válogatottja is a vára­kozáson alul szerepelt a vasár­napi döntőben. A szovjet lab­darúgók éppen azokat az eré­nyeiket nem csillogtatták, ami korábban oly sok diadalt' je­lentett a szovjet labdarúgás­nak. Ez alkalommal a szovjet fiúkból hiányzott a tűz, az a lelkesedés, ami pedig általában jellemzője szokott lenni az együttesnek. A technikailag képzettebb játékosokból álló spanyol válogatott most job­ban játszott, mint á mi csapa­tunk ellen, és végül is megér­demelten győzött. Az NK döntőjén már a 7. percben gólt szerzett a spanyol csapat. Két perc múlva azon­ban egyenlítettek a szovjetek. Már-már úgy látszott, hogy esetleg itt is hosszabbításra kerül a sor. A 82. percben a spanyol középcsatár azonban éles fejessel a meglepett Ja- sin mellett hálóba juttatta - a végső evőzelmet jelentő má­sodik gólt. Kialakult tehát a négyes döntő végeredménye; 1. Spa­nyolország, 2. Szovjetunió, 3. Magyarország, 4. Dánia. Hat gólt rúgott a Kaposvári Honvéd Az NB II. Nyugati csoportjának utolsó előtti fordulójában az izga­lom tovább fokozódott. Győrjén a Győri Dózsa—Pécsi BTC rang­adón a vendég pécsi csapat meg­adásra késztette a győri lila-fehé­reket. A listavezető Pécsi Bányász otthohnában keserves győzelmet aratott a Veszprémi Haladás ellen. A harmadik vezető csapat, a Ka­posvári Honvéd viszont fölényes győzelemmel vonult le a pályáról. Ez utóbbi volt a forduló egyik legvaskosabb meglepetése. A Hon­véd támadósora eddig ugyanis vé­szes gólszegénységben szenveded. A fél bajnokságban sem rúgott több gólt mint hatot a kaposvári ötösfogat. Most egy mérkőzésen hatszor rezdült meg az ellenfél há­lója. A jelekből ítélve helyes volt átszervezni a Honvéd támadósorát. Egyébként a Nyugati csoport élén változatlanul a Pécsi Bányász áll. Egy por ttal mögötte sorakozik a K. Honvéd és a Pécsi BTC. E há­rom 'csapat közül kerül ki majd^a tavaszi első. Hogy ki lesz az, arra a jövő vasárnap kapunk feleletet. Ekkor a Pécsi Bányász Székesfe­hérváron vendégszerepei. Pécsen a BTC a Kaposvári Honvédet fo­gadja. Szinte lehetetlen jósolni. No de ezért is érdekes a jelenlegi NB II. labdarúgó-bajnokság. K. Honvéd—Pápai Textiles 6:2 (3:2) Kaposvár, 2000 néző. V: Fülöp. K. Honvéd: Erdősi — Tajti, Rát- kai, Paulicsek — Muzslai, Bobori — Szöllősi, Müller, Daka, Földi, Dauda. Edző: Tóth József. Pápa: Presing Áldozó, Szabó, Németh — Vámos, Szakály — Varga, Szűcs, Wolf, Palkovics II., Dárdai. Edző: Kósa Károly. A mérkőzés kezdetének pillana­tától gyors egymásutánban pereg­tek az események. Daka fejese a kapufán csattant, azután Müller /íibázott a kapussal szemben. A 4. percben Daka kitört, és megszerez­te a vezetést, l:o. Amíg a Honvéd a babérain pihent, a pápaiak nagy lendülettel rohamoztak. A 10. perc­ben Wolf gólhelyzetben hibázott, két perc múlva azonban a tétová­zó- védelem mellett a lG-osról a jobb sarokba lőtt, 1:1. A 17. perc­ben Szakály vezette fel a labdát, nem támadta senki, s mintegy 25 méterről kapura ívelt labdája a kint álló Erdősi fölött a hálóba hullt, 1:2. Most már rákapcsolt a Honvéd is, a legtöbb támadás azonban elakadt — nem egyszer tévesen — a pápaiak lestaktikáján. A 22. percben Daka ismét egyedül tört kapura, s Présinget átugorva lőtt a kapuba, 2:2. Igen élvezetes, jó iramú, változatos játék követ­kezett ezután. A mindkét oldalon bizonytalankodó védelmek mellett hol itt, hol ott adódott meleg hely­zet. A 36. percben Szabó kézzel húzott le egy labdát mintegy 25 méterre a kapujától. Müller gyor­san letette a labdát, s amíg a pá­paiak rendezkedtek, nagy erővel bombázott a sarokba, 3:2. Ez­után még Palkovics, majd Földi előtt adódott alkalom gólszerzés­re, de mindkét lövés elkerülte a kaput. Az utolsó percekben Rát- kai és Muzslai helyet cserélt. A második félidőt szintén Daka gólja vezette be. Kezdés után Sza­bótól elpattant egy labda, Daka megszerezte, és nehéz szögből a kapuba küldte, 4:2. Nem sokkal később Dauda ugyanonnan kapu fölé lőtt. Az egyébként sportszerű mérkőzést Dárdai kakaskodása ka­varta meg. A forró légkörben a 14. percben Németh és Szöllősi akaszkodott össze, a játékvezető mindkettőjüket leküldte a pályá­ról. Ezután lecsitultak a kedélyek, és ismét a jó játék volt a lényeges. A Rátkai—Muzslai csere jótéko­nyan ereztette hatását, biztonságos, gördülékeny lett a Honvéd hátsó sorainak a játéka is. Daka szinte a gólvonalról fej élt . kapu fölé, a másik oldalon Varga éles lövését nyomta ki szögletre Erdősi. A me­zőnyben a pápaiak szépen ado­gattak, de a feljavult kaposvári védelem mellett már nem tudtak gólhelyzetet összehozni. Annál in­kább veszélyes volt a hazai táma­dók minden megmozdulása. Két Dauda-beadás után Müller, majd Földi hibázott kitűnő helyzetben, a 27. percben pedig Daka átadását Földi 6 méterről lőtte a kapusba. AM ötletes, korszerű csatárjáték a kihagyott helyzetek után a 37. percben hozott újabb eredményt. Dauda nyargalt el a balszélen, kö­zépre adott labdáját Müller leke­zelte, és jól helyezett labdája a jobb sarokba gurult, 5:2. A napy Iram csak az utolsó percekben lanyhult valamit, a játék azonban ekkor sem vált unalmassá. A te­levízió csábításának is ellenállva a szurkolók az utolsó percekig él­vezték a játékot, s nem is bánták meg. Nem sokkal a befejezés előtt Daka faképnél hagyta a védőket, és beállította a végeredményt, 6:2. Kitűnő mérkőzést hozott a két csapat találkozója. Mindkét együt­tes támadó szellemben játszott, s ezért vált érdekessé, fordulatossá a küzdelem. Nagy előnyt jelentett a Honvédnek a jól és kellő időben végrehajtott csere; Muzslai a söp- rögető, Rátkai pedig a fedezet sze­repkörben megszokott jó teljesít- iményét nyújtotta, s ez rányomta Ibelyegét az egész csapat munkájá- ■ra. A kiegyensúlyozott első félidő után a másodikban egy pillanatig sem volt kérdéses a Honvéd győ­zelme. A feljavult védelem mellett feltétlenül meg kell említeni a re- jen látott jó csatár játékot. Dakáek Irapuratörő lendülete új színt — s eredményességet — jelentett, s nyugodtan elmondhatjuk, hogy a hat gól mellett még egy merko- aésre való helyzetet dolgoztak ki. Müllerék számára talán az a leg­nagyobb dicséret, ha megállapít­juk: ebben az évben most fordult elő az a ritka eset a Honvédnél első ízben, hogy a csatársor volt a legjobb csapatrész. A vendégek közül Szakály, Szűcs és Wolf je­leskedett. TOVÁBBI EREDMÉNYEK A NYUGATI CSOPORTBAN III. kér. TTVE—Esztergom 4:3, Fővárosi Autóbusz—B. Spartacus 1:0, Pécsi BTC—Győri Dózsa 2:1, Traktorgyár—EVTK 4:0, Pécsi Bá­nyász—Veszprém 1:0, Z. Dózsa—Kő­bányai Lombik 2:0, Pécsi VSK— Székesfehérvár .2:0, Zalaegerszegi TE—Mosonmagyaróvár 3:3. A Nyugati csoport állása: 1. Pécsi Bányász 16 9 5 2 28:18 23 2. K. Honvéd 16 7 8 1 20:9 22 3. Pécsi BTC 16 9 4 3 24:17 22 4. Győri Dózsa 16 8 4 4 27:17 20 5. Pécsi VSK 16 8 4 4 28:16 20 6. III. kér. TTVE 16 8 3 5 32:22 19 7. Veszprém 16 8 2 6 30:24 18 8. Zalaeg. TE Ili 7 4 5 27:24 18 9. Traktorgyár 16 7 2 7 30:28 16 10. Sz.-fehérvár 16 6 4 6 14:17 16 11. B. Spartacus 16 6 3 7 17:19 15 12. Esztergom 36 5 4 7 27:25 14 13. Pápa 16 7­9 19:28 14 14. Autóbusz 16 5 3 8 14:28 13 15. Magyaróvár 16 4 4 8 29:33 12 16. EVTK 16 4 3 9 12:21 11 17. Zalaeg. Dózsa 16 2 7 7 14:25 11 18. K. Lombik 16 1 2 13 9:30 4 Szekszárdi Dózsa—Taszári Honvéd 1:0 (0:0) Taszár, 200 néző. V: Sutyor. Szekszárdi Liczker — Tamás, Tárnok, Bencze — Gyurik, Sós — Molnár, Kormos, Ulrich, Majnai, Iiizák. Edző: Kázrncr Zsigmond. Ilaszár: Simái — Baranyai, Hencz, Bocz — Bagi, Csukárdi - Takács, Uoda, Joó, Csontos, Janás. Edző: Stündl László. A hazai csapat kezdett jobban. A 2. percben Takácsot csak ne­hezen — szöglet árán ; — szerelték a Dózsa-védők. Negyedóra eltel­tével azonban feljött a vendégcsa­pét, ettől kezdve gyakran volt ve­szélyben Simái kapuja. Előbb Li­zák, majd Majnai veszélyeztetett. A 20. percben Boda bombáját véd­te Liczker. A 41. percben Takács már a kapust is kicselezte, azután az üres kapu mellé lőtt. Szünet után az első félidő végén megsérült Boda a balszélre állt statisztálni. A 8. percben ártatlan támadás végén Simái hálójába ju­tott a labda. A sokat bizonytalan­kodó Hencz Kormoshoz játszott, akit meglepett az ajándéklabda. Először elhibázta azt, amikor az­tán újból a labda birtokába ju­tott, gondolkodás nélkül a hálóba lőtt. 1:0. A taszáriak rákapcsoltak, a szétesően játszó támadósor azonban nem tudott megbirkózni a jó szekszárdi védelemmel. Egy ízben Csontos hatalmas szabad­rúgása kis híja, hogy meg nem hozta az egyenlítést, de aztán mégis csak maradt az eredmény. Ismét bebizonyosodott, hoe*' a Taszári Honvéd csapatánál főkent középütt lyukas a vedelem. Je el kell marasztalni a Honvéd ötos- fogatát is, amely a mérkőzés na­gyobbik szakaszában támadott, mégis képtelen volt akár csak egyetlen gólt is rúgni. Jók: Licz­ker. Tárnok, Kormos, ill. Bocz, Csukárdi, Janás. további eredmények A DÉLNYUGATI CSOPORTBAN N. Dózsa—Mohácsi TE 1:0 (!), Ba­jai MTE—Kalocsai Honvéd 2:1, Kalocsai Kinizsi—Nagymányok 0:0, Sz. Petőfi—Pécsszabolcsi Bá­nyász 5:1, Pécsi EAC—Dombóvár 2:1, NVTE—N. Bányász 2:0. — A totó 13+1 találatos szelvé­nye:«* 12xllllXll2X+2. 13 találatot 6 pályázó ért el, nyere­ményük egyenként 4(5 485 Ft. Kö­zülük egy 13+1 találatot ért el, nyereménye a jutalomalappal együtt 149 786.25 Ft. A 12 találatos szelvényekre egyenként 746,25, a 11 találatosakra 53,75, a 10 találato- sakra 12,10 Ft-ot fizetnek. A labdarúgó NB III. Délnyugati csoportjában az utolsó bajnoki for­duló nem ígért különösebb megle­petést. Arra azonban mégis csak kevesen számítottak, hogy a lista­vezető K. Kinizsi gólzáporos győ­zelmet arat majc* Szászváron. így történt. A K. Kinizsi a tavaszi idény egyik legjobb játékával ruk­kolt ki a bányász csapat ellen, s kis híja, hogy nem kétszámjegyű győzelemmel tért haza. A másik somogyi NB III-asnak sajnos nem futotta bravúrra az erejéből. A Ta­szári Honvéd igaz, hogy minimális különbséggel, de alulmaradt a Szekszárdi Dózsa ellenében. A ta­száriak tehát korántsem nézhet­nek olyan bizakodással majd az őszi forduld elé, mint az ötpontos előnnyel forduló K. Kinizsi. Ha most lenne vége a bajnok­ságnak, akkor a Kinizsi egy osz­tállyal följebb léphetne; a négy kieső helyet a Kalocsai Honvéd, a Pécsszabolcsi Bányász, a . Taszári Honvéd és a Szekszárdi Petőfi foglalja el. Hogy a végén is így lesz-e, azt persze ma még korai volna kimondani. Elöl ugyan te­kintélyes—a kaposváriak előnye, hátul azonban még sok minden megváltozhat. A 10. helyezett Nagykanizsai VTE — bár a csapat az utolsó fordulóban legyőzte a Nagykanizsai Bányászt — sem érezheti magát biztonságban. K. Kinizsi—Máza-Szászyár 7:0 (2:0) Szászvár, 300 néző. V: Balezer. Kinizsi: Kovács — Balogh, Fili- szár, Zag — Szigeti, Bíró — Ju­tási, Szabó, Herbei, Göncz, Lacz- kovics. Edző: Váratíi Lajos. Szfász- vár: Veres — Róth, Bakó, Széles — Szabó, Kádár — Hernádi, Rózsa, Jónás, Gyorsok, Ditrói. Edző: Pa- latinusz János. A mérkőzés nem úgy indult, hogy a Kinizsi fölényes biztonság­gal nyeri azt. Igaz, hogy a kapos­váriak hamarosan tartós fölényt harcoltak ki, s a 13. percben Sza­bó, majd a 17. percben Göncz gólt ért el, s a Kinizsi már ^:0-ra ve­zetett. Ezt követően azonban ki­egyensúlyozottabb lett a játék, Ko­vács is gyakran volt munkában. A félidő hátralevő részében mégis a Kinizsi volt veszélyesebb, s a 30. percben Bíró, majd a 41. perc­ben Laczkovics lövését csak a ka­pufa mentette. A második félidő majdnem rosz- szul indult a kaposváriaknak. Az 5. percben nagy tömörülés kelet­kezett Kovács kapuja előtt, s csak azt lehetett látni, hogy Balezer já­tékvezető 11-est ítél a Kinizsi el­len. Gyorsok állt neki a büntető­nek, a jopb kapufa mellé küldte a labdát, Kovács azonban bravúros vetődéssel ki tudta ütni azt. Ez volt a mérkőzés fordulópontja, mert a kihagyott lehetőség letörte a hazaiakat, viszont szárnyakat adott a kaposváriaknak. Még in­kább megpecsételődött a hazaiak sorsa, amikor a 7. percben Bíró labdájával Herbei ugrott ki, aztán 30 méterről gólt lőtt, 3:0. Két perc múlva Herbei—Göncz összjáték után az utóbbi talált a hálóba, 4:0. A hazaiak feladták. A Kinizsi is fékezett, ennek ellenére potyogtak a gólok. A 60. percben Göncz a fél­pályáról indult el, s egyéni játék után lőtt a hálóba, 5:0. Negyedórás szünet következett, aztán a 75. percben Herbei tört ki, leadást vártak tőle, ő azonban huszonöt méterről ismét hatalmas lövést eresztett meg, s a labda most is a hálóba került, 6:0. A 85. percben Szigeti—Herbei összjáték után az utóbbi beállította a végeredményt, 7:0. A mérkőzés kezdete előtt egy ponttal kiegyeztek volna a kapos­váriak. Azután a csapat lendületes játéka nyomán hamarosan kide­rült, hogy ezen a találkozón több pontot is lehet gyűjteni. A kapos­vári fiúk nagy becsvággyal vetet­ték magukat a küzdelembe, s mint­hogy nemcsak játéktudásban, ha­nem lelkesedésben is felülmúlták a hazaiakat, győzelmük még ilyen arányban is megérdemelt. Nem kétséges, hogy a nagyarányú Ki­nizsi-győzelemben része van a ki­védett büntetőrúgásnak is. Ha ne­tán az 50. percben gólba jut a lab­da. talán szorosabb a mérkőzés. Nem hisszük azonban, hogy a Bá­nyász ez esetben is komolyan meg tudta volna szorítani a nagyon be- “ ",r,;:-t Ka nos vári csapatot. Jók: Filiszár, Bíró, Szigeti, Göncz, Her­bei, ill. Róth és Hernádi. A Délnyugati végeredménye: csoport tavaszi 1. K. Kinizsi 18 12 1 2 43:13 25 2. Baja 15 8 4 3 19:12 20 3. Sz. Dózsa 15 7 4 4 26:15 18 4. Kalocsai Kin. 15 8 2 5 28:28 18 5. Mohács 15 8 1 6 18:12 17 6. PEAC 15 8 1 6 21:18 17 7. N. Bányász 15 6 3 6 18:15 15 8. Dombóvár 15 7 1 7 27:28 15 9. Nagymányok 15 4 6 5 16:15 14 10. Nagyk. VTE 15 6 1 8 19:18 13 11. Máza-Szászvár 15 5 3 7 18:27 13 12. Nagyk. Dózsa 15 6 1 8 14:23 13 13. Kalocsai Honv. 15 5 2 8 26:35 12 14. Pécfsszabolcs 15 4 3 8 19:28 11 15. Taszár 15 4 2 9 22:31 10 16. Sz. Petőfi \ 15 2 5 8 15:31 9 percben Fejes tört kapura, aztán 25 méterről hatalmas bombalövés­sel vágta a kapuba a labdát, 4:0. A megzavarodott védők mellett a 43. percben Balázs újabb gólt ért el, 5:0. Szünet után a várt folytatás el­maradt. A vendégek feladták ko­rábbi védekező taktikájukat, tá­madásba lendültek, s ebben az időszakban bizony Iszaknak jé párszor volt alkalma bizonyítani képességeit. Különösen a balszél­ső Dombai jelentett gyakran ve­szélyt a siófoki kapura. A máso­dik negyvenöt percben azonban már újabb gól nem esett. A nagy melegben lejátszott mér­kőzés igen érdekes képet muta­tott. A hazaiak rögtön kezdés után átvették a játék irányítását, mégis fél óra kellett, mikorra be tud­ták venni a vendégek hálóját. Az ezt követő negyedóra viszont rop­pant eredményesnek bizonyult. Kétpercenként potyogtak a gólok. Éppen ezért érthetetlen, hogy szü­net után meddővé vált a siófoki ötösfogat. Igaz, hogy ebben része van a vendégeknek is, akik 5:0 után >*most már úgyis minden mindegy-« jelszóval támadásba lendültek. Jók: Iszak, Fehér, Fe­jes, a mezőny legjobbja, ill. Ab- rahám, Beláczik, Mosolygó. A tavasszal második lett a Siófoki Bányász Siófoki Bányász—Tokod 5:0 (5:0) Siófok, 1000 néző. V»: Simák. Siófok: Iszak — Vidák, Fehér, Farkas — Fejes, Kerényi — Sier, Szepesi, Tóth, Balázs, Papp. Ed­ző: Haragh Tibor. Tokod: Bene­dek — Bánáti, Kósa, Abrahám — Belóczki, Mezei — Márton, Mo­solygó, Monostori, Pécsváradi, Dombai. Edző: Hédi József. Rögtön a hazai csapat lendült támadásba. A vendégek alig-alig jöttek át a félvonalon. A körül- ményeskedő hazai csatárok ennek ellenére hosszú időn át nem je­lentettek komoly veszélyt a toko- di kapura. A 29. percben aztán mégis csak megtört a jég. Papp— Szepesi összjáték után, a jobbösz- szekötő a 16-osról hatalmas * gólt lőtt, 1:0. Ekkor még nem látszott, hogy micsoda ötössorozat követ­kezik. De nagyon belelendültek a siófoki fiúk. A 32. percben Balázs húszméteres bombalövése jutott a léc mellett a hálóba, 2:0. A 37. percben Tóth csípett el egy már- már elveszett labdát, kapura tört. A középcsatár elől a védők kézzel mentettek a 16-oson belül. 11-es, ezt Papp értékesítette, 3:0. A 39. TOVÁBBI EREDMÉNYEK AZ ÉSZAKKÖZÉP CSOPORTBAN Magyar Acél—Pénzügyőrök 2:i, Pilisi Bányász—Vasas Dinamó 2:0, Újlaki FC—Goldberger 3:1, Ercsi Kinizsi—Sárisáp 3:0, Anna völgyi Bányász—Csepel Autó 4:1, Elektro­mos—Nyergesújfalu 1:0. Az Északközép csoport tavaszi végeredménye: 1. Ercsi 15 9 4 2 42:16 22 2. Siófok 15 9 3 3 24:11 21 3. K. Tűzálló 15 10 1 4 21:18 21 4. Sárisáp 18 9 2 4 29:13 20 5. Pénzügyőrök 15 8 3 4 36:16 19 G. Cegléd 15 8 3 4 27:16 19 7. M. Acél 15 6 5 4 19:16 17 8. Goldberger 15 4 6 5 22:23 14 9. Nyergesújfalu 15 5 4 6 14:18 14 10. Pilisi Bányász 15 5 3 7 17:22 13 11. Annavölgy 15 4 5 6 20 -.29 13 12. V. Dinamó 15 2 6 7 16:24 10 13. Elektromos 15 2 6 7 18:29 10 14. Tokod 15 2 6 7 12:32 10 15. Újlaki FC 15 3 3 9 17:23 s 16. Cs. Autó 15 2 4 9 14:35 8 A Lábod és a K. Vasas versenyfutása az elsőségért • a megyei bajnokságban LÁBOD-TAB 2:1 (2:0) Tab, 400 néző. V: Horváth Z. Lábod: Hornai — Tálos, Kiss, Szo- kolics — Csoór, Koczka — Borzas, Ilosfai, Kisgál, Takács, Fülöp. Ed­ző: Selmeczi István. Tab: Gróf — Farkas, Szabó, Simon — Györke, Darabon — Rácz, Varga, Pető, Puha, Czabula. Edző: Czabula Mik­lós. Jó iramú, változatos mérkő­zés. A hazaiak az első húsz perc­ben nagy tempót diktáltak. Len­dületük azonban megtört, amikor Györke öngólt vétett, majd a fe­dezet sérülése kiújult, s végleg ki­állt. A tíz főre olvadt hazai csa­pattal szemben biztosan nyert az igen jó benyomást keltő Lábodi MEDOSZ. G: Györke (öngól), Fü­löp, ill. Czabula. Jók: Borzas, Kis­gál, Fülöp, ill. Gróf, Szabó, Ga- rabon. Dietzel Ede MARCALI V. M.—CSURGÓ 4:1 (2:0) Marcali, 500 néző. V: Boldog. Marcali: Törzsök — Vörös, Kapi­tány, Hossszú — Molnár, Gáspár — Bene, Övári, Szántó, Németh, Pimpauer. Edző: Abonyi Károly. Csurgó: Kepler — Szirják, Szabó, Rostás — Boros, Nagy — Füzes, Sótonyi, Hottó L, Sebestyén, Pé- czeli. Edző: Holla József. A ha­zaiak tartalékos csapata fes bizto­san nyerte a mérkőzést. Már az első percben gólt ért el a marcali csapat. 2:0 után Szántó 11-est hi­bázott. 3:0-ás marcali vezetés után Rostás megsérült és kiállt. Az 50. percben Péezelit tiszteletlen meg­jegyzésért a játékvezető kiállította., A kilenc főre olvadt Csurgó az­után megadta magát. G: Molnár (2), Németh, Óvári, ill. Sebestyéíi. Jók: Hosszú, Béne, Övári, ill. Sza­bó, Nagy Sebestyén. Kálmán Sándor SOMOGYSZOB—M. HONVÉD 3:1 (2:0) Somogyszob, 300 néző. V: Ko­vács Gy. Somogyszob: Barbina — Pálfi, Bálint. Kovács I. — Kovács II., Ács — Palotai, Laczó, Futó, Hordós!, Szen(tgyörgyi. Edző: Hosszú László. M. Honvéd: Bog­dán — Sebők, Kovács, Hegyi — Szokol, Pintér — Zillzi, Gőbölös, Dóra, Sólymos, Sziráki. Edző: Borsfái Géza. A hazai csapat már az első félidőben bebiztosította győzelmét s végig jobban is ját­szott, mint a nem eléggé egységes vendégek. G: Szentgyörgyi, Hor- dósi, Bálint, ill. Gőbölös. Jók: Acs, a mezőny legjobbja, Bálint, ill. Ko­vács, Gőbölös. , Szalai László BARCS—K. V. LOBOGÓ 6:3 (2:2) Kaposvár, Textiles-pálya, 50 né­ző. V: Szöllősi. Barcs: Jobbágy — András, Pálmai, Krapecz — Pet­ries, Papp — Krámer, Tóth, Göncz, Bolhói, Kertész. Edző: Szóvári György. V. Lobogó: Kaiser — Schrenk, Borda, Zacommer — Kovács, Teli — Nagy, Radax, Győrfi, Nyakas, Gergő. Edző: Hor­váth Béla. A fokozatosan belelen­dülő Vörös Lobogó már 2:0-ra ve­zetett. Aztán mint az utóbbi idő­ben ez történni szokott, védelme »leeresztett«, s a lyukas védelem hibáit kihasználva a lelkes vendég­együttes meg tudta fordítani a vesztésre álló mérkőzést. G: Ker­tész, Krámer, Bolhói (2—2), - ill. Radax (2), Gergő. K. H. VASUTAS—FONYÓD 12:0 (7:0) Kaposvár, Cseri-pálya, 100 néző. V: Vajda. Vasutas: Ülés — Wéber, Horváth, Kuti — Miseta, Fülöp — Csima, Tallián, Laki, Nagy, Lang. Edző: Tőke János. Fonyód: Son­nenschein — Molnár, Liszkai, Zá­kányt — Papp. Kolip — Vámosi, Vida, Járfás, Markovits, Kiss. Ed­ző: Harmath Gyula. Teljesen meg­érdemelt a vasutasok ilyen arányú győzelme is. A vendégcsapat tel­jesen alárendelt szerepet játszott. Tallián- csak az&rt nem rúgott 10 gólt. mert egy 11-est elhibázott. G: Tallián (9). Laki (2), Lang. Jók: Tallián. Laki, Horváth, a fonyodi csapatból senki nem nyújtott át­lag fölöttit. Posgay Miklós NAGYATÁD—BABÓCSA 2:1 (1:0) Babócsa, 700 néző. V: Nagy. Nagyatád: Horváth — Németh, Fritz, Nagy — Nezdei, Bazsó — König, Simon, Vucskics, Sasvári, Posta. Edző: Bicsáki Sándor. Ba­bócsa: Varga — Milávecz, Bakó, Paksicza, Hajdú, Embersics, Szili, Harasztia — Vadász, Bukovics — Luczek. Edző: Spievla Károly. Igen sportszerű, jó iramú mérkő­zés volt, amelyen a hazaiakat ha­tártalan balszerencse kísérte. Csa­táraik négy ízben is a kapufát ta­lálták el. G: Posta, König, ill. Em­bersics. Jók: Fritz, Bazsó, Posta, ül. Varga, Harasztia, Bukovics, a mezőny legjobbja. Fekete Károly A i megyei bajnokság állása: 1. Lábod 13 10 2 • 1 32:9 22 2. Vasas 12 10 1 1 39:15 21 3. Marcali 13 7 3 3 36:19 17 4. K. H. Vasutas 13 6 4 3 34:21 16 5. Nagyatád 14 5 6 3 20:18 16 6. Dózsa 13 6 3 4 35:26 15 7. Csurgó 13 6 3 4 28:21 15 8. Babócsa 13 6 2 5 19:20 14 9. Tab 13 5 1 7 22:24 11 10. Barcs 13 4 3 6 21:23 11 11. Gyékényes 13 3 5 5 20:26 11 12. K. V. Lobogó 14 4 3 7 22:29 11 13. M. Honvéd 14 3 5 6 15:22 10 *4. Balatonlelle 13 3 2 8 19:27 8 15. Somogyszob 13 3 2 8 17:39 8 16. Fonyód 13 1 2 10 6:45 4 Salgótarján a tavaszi els5 a labdarúgó NB l|B-ben Befejezték a második vonalbe­liek is a tavaszi fordulót. Igen érdekes, fej fej melletti küzdelem, nagy harc jellemzi a bajnokságért folyó versengést. Jobb gólarányá­val végül is a Salgótarjáni Bá­nyász csapata végzett tavasszal a bajnoki táblázat élén. /