Somogyi Néplap, 1964. május (21. évfolyam, 101-126. szám)

1964-05-12 / 109. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1964. május 12. % NB II Nyugati csoport ' j , » * Nagy tömörülés az élen M WMWMWAFiVi •v.v. A Nemzeti Bajnokság II. osztályának Nyugati csoport­jában elég nehéz napjuk volt a vezető csapatoknak. Az éllo­vasok közül a Pécsi Bányász otthonában, a K. Honvéd ide­genben nyert. A PBTC és a Kispest, 200 néző. V: Tárkányi. Honvéd: Erdösi — Tajti, Schmidt, Paulicsek — Bobori, Bátkai — Szöllósi, Szabó, Müller, Földi, Dau- da. Edző: Tóth József. Autóbusz: Balázs — Kovács, Merényi, Orbán — Kovácsevics, Reiter — lábián, Takács, Udvaros, Bohus, Bechtold. Edző: Tural István. A hazai csapat kezdett jobban, a sorozatos rohamokat azonban a jól helyezkedő védők minden esetben hárították. Erdösi egy ízben kiej­tette a labdát, ez keltett izgalmat. Aztán Fábián ívelt szöglete adott gondot a kaposvári kapusnak. Fo­kozatosan belelendült a Honvéd, s a 25. percben Szabó előtt már al­kalom nyűt a gólszerzésre, a fel­ugró labda azonban elpattant a csatár elől. A 32. percben Földi szabadrúgása után adódott meleg helyzet Balázs kapuja előtt. Néhány erőtlen támadás vezette be a második félidőt. Egyik csapat sem tudott azonban komoly hely­zetet teremteni. Az 53. percben mégis gól született, s azt a kapos­váriak érték el. Az elfutó Dauda az öt és feles magasságából be­adott, Szabó szépen ment föl a labdára, és a kifutó kapus mellett a hálóba fejelt. 1:0. A lelkesen ját­szó Honvédtől egy időre a főváro­si csapat vette át a játék irányí­tását. Egy ízben Erdösi merész M­ZTE döntetlenül végzett. A »•négy nagy« mellett jelentke­zik az ötödik bajnokesélyes, a Győri Dózsa, amely »titokban« gyűjtögeti pontjait. Az élen nagyon nagy a tömörülés. futással mentett, aztán az keltett izgalmat, hogy a kapus kiejtette a labdát, de felszabadult a kaposvári kapu. A 62. percben Reiter beleug- rott a kaposvári kapusba, Erdösi földön maradt, közben a labdát Udvaros az üres kapu mellé he­lyezte. Két perel«: szünetelt a já­ték, majd kaposvári támadásokkal folytatódott. A 70. percben Bobo­ri eresztett meg szép lövést. Aztán kimaradt egy nagy helyzet. A 78. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa. Ismét Dauda vezette a szé­len a labdát, beadása a vele együtt futó Szöllósi elé szállt, a jobbszél­ső pár métert vezette a labdát, majd 8—9 méterről a vetődő kapus hasa alatt a jobb alsó sarokba lőtt. 2:0. A hazaiak nem adták fel. Er- dősinek hamarosan akadt dolga, de a kapus biztosan védett. A má­sik oldalon Szöllósi cselezgetett el egy jó helyzetet. A 86. percben Merényi majdnem öngólt rúgott szöglet után. Aztán Reiter hibázott tiszta helyzetben, míg a 91. perc­ben Földi szép lövését Balázs ügy- gyel-bajjal védte. Közepes iramú, időnként élénk, változatos küzdelem volt. A ka­posvári csapat megérdemelten győ­zött. A Honvéd elsősorban azzal szolgált rá a győzelemre, hogy lel­kesebben játszott, mint a hazai együttes. A kaposváriak technikai­lag is felülmúlták ellenfelüket, pontosabban adogattak, helyzetei­ket is jobban ki tudták használni. Taktikai téren is a Honvéd volt fö­lényben. A jól szervezett védeke­zésből, mihelyt mód adódott, azon­nal támadásba lendült a csapat. A kaposvári támadások is sokkal fo­lyamatosabbak voltak, mint az Autóbusz próbálkozásai. A Honvéd legjobb része, a három hátvéd legtöbbször igen jól akasz­tott és rúgott. Mindenesetre sze­rencséjük is volt a közbelépések­nél. Bobori jól mutatkozott be a fedezetsorban. Elöl főleg Szabó je­leskedett. A hazai csapatból Me­rényi, Kovácsevics és Reiter játé­ka dicsérhető. N. J. További eredmények: PVSK—III. kér. TTVE 2:1, Trak­torgyár—ZTE 2:2, P. Bányász—Mo­sonmagyaróvár 4:2, EVTK-B. Spartacus 2:1, K. Lombik—Pécsi BTC 1:1, z. Dózsa—Pápa 2:1, Győ­ri Dózsa—Esztergom 4:1. f A bajnoki táblázat állása: 1. Pécsi BTC 10 6 3 1 13:5 15 2. P. Bányász 10 6 3 1 18:11 15 3. K. Honvéd 10 5 4 1 10:4 14 4. ZTE 10 6 2 2 20:12 14 5. Győri Dózsa 9 5 2 2 15:10 12 6. Sz.-fehérvár 10 5 2 3 12:11 12 7. PVSK 9 3 4 2 12:10 10 8. III. kér. TTVE 10 5­5 16:15 10 9. Esztergom 10 4 1 5 19:18 9 10. Traktorgyár 10 4 1 5 15:17 9 11. Veszprém 9 4 1 4 12:14 9 12. Autóbusz 10 3 3 4 7:11 9 13. B. Spartacus 10 3 2 5 10:12 8 14. Pápa 10 4­6 9:12 8 15. Magyaróvár 10 3 1 6 14:17 7 16. Z. Dózsa 10 1 4 5 9:19 6 17. EVTK 10 2 1 7 6:12 5 18. K. Lombik 9 1 2 6 7:14 4 K. Honvéd — Fővárosi Autóbusz 2:0 (0:0) B K. Dózsa veresége volt a megyei bajnokság legnagyobb meglepetése A megyei labdarúgó-bajnok­ság I. osztályában a kilencedik forduló vaskos meglepetéssel szolgált. A bajnokesélyesek sorába tartozó K. Dózsa ottho­nában vereséget szenvedett a Marcali Vörös Meteortól, ezzel a lila-fehérek előreláthatóan hosszú időre elestek attól, hogy felzárkózzanak az élhez. Nagy küzdelem után győzött Babócsán a Lábodi MEDOSZ, s továbbra is biztosan vezet a táblázaton. A második helyre Barcson aratott győzelmével a Kaposvári Vasas került. TAB—SOMOGYSZOB 3:0 (2:0) Somogyszob, 250 néző. V: Szil- vási. Tab: Gróf — Farkas, Szabó, Ma­tyók — Garabon, Egyed — Rácz, Varga, Puha I., Puha II., Czabula. Edző: Czabula Miklós. Somogy­szob: Gőbölös — Kovács I., Bá­lint, Németh — Kovács II., Szent- györgyi — Dombi, Palotai, Hordó- si. Futó, Ács. Edző: Hosszú Lász­ló. Már a 15. percben 2:0-ra veze­tett a tabi csaoat; ezután nagy fö­lénybe kerültek a hazaiak, a csa­tárok négy kapufát is rúetak, gólt azonban egyet sem. G: Puha (2), Szabó. Szalai László K. V. LOBOGÖ—FONYÓD 2:1 (0:0) Textiles-pálya, 100 néző. V: Végh* Vörös Lobogó: Kaiser — Ducsai, Zakommer, Senk — Nyakas, No- vák — Borda, Radax, Lábas, Mu-< dig. Nagy. Edző: Horváth Béla. Fonyód: Járfás — Zákányi, Lisz- kai, Pintér — Papp. Molnár — Ko- lip, Vida, Sonnenschein, Harmath, Csapó. Edző: Harmath Gyula. Vé­gig nagy küzdelem folyt, a fonyó- di csapat váratlanul nehéz ellenfél­nek bizonyult. G: Radax, Zakom­mer, ill. Kolip. Szalai József NAGYATÁD-BALATONLELLE 3:1 (2:1) Nagyatád, 500 néző. V: Tóth G. Nagyatád: Horváth — Németh. Fritz, Nagy — Nezdei, Simon — König, Sasvári, Selmeczi, Posta, Stoff. Edző: Bicsáki Sándor. Ba- latonlelle: Marko vies — Molnár, Szabó, Mátyás — Gréczi, Kindler — Varga, Cser, Somogyi, Büki, Ri­ba. Edző: Pesti János. Jó iramú mérkőzés, a lelleiek sokáig kétes­sé tudták tenni a hazai csapat győ­zelmét. G: Sasvári, Posta, König, ill. Cser. Horváth Miklós LABOD—BABÓCSA 1:0 (1:0) Babócsa, 400 néző. V: Boldog. Lábod: Monostori — Tálas, Kiss, Szokolics — Csoór, Koczka — Prok- li, Keszi, Kisgál, Ilosfai, Takács. Edző: Selmeczi István. Babócsa: Varga — Radics, Riedler, Harasz- tia — Bakó, Vadász — Paksica, Hajdú, Embersics, Szili, Luczek. Edző: Spievla Károly. Nagy iramú, érdekes, változatos mérkőzés. A lábodi csapat az első húsz percben fölényt harcolt ki, s Keszi góljá­val megnyerte a mérkőzést, mert a további időszakban a hazaiak tu­catnyi helyzetüket sem tudták ki­használni. Jók: Monostori. Kiss, Csoór, Prokli, ill. Radics, Riedler, Harasztia és Vadász, a mezőny legjobbja. Fekete Károly GYÉKÉNYES—CSURGÓ 1:1 (1:1) Gyékényes, 600 néző. V: Várvízi. Gyékényes: Gócza — Papp, Be- nyovszki, Gcrgelics — Gerencsér, Horváth — Krivarics, Baróti, Bo- zsits, Téglás, Molnár. Edző: Róka Lajos. Csurgó: Kepler — Péczeli, Hottó II., Szirják — Boros, Hottó I. — Nagy, Luczek, Sótonyi, Vö­rös, Szabó. Edző: Bolla József. A két szomszédvár nagy érdeklődés­sel kísért találkozóján a hazai csa­pat szerzett Bozsits révén vezetést. A vendégek Sótonyi ll-esével egyenlítettek. A tizenegyes után eléggé ideges légkörben folyt vé­gig a mérkőzés. Üjabb gól már nem esett. Jók: Panp, Benyovszki, Bozsits, ill. Hottó ÍZ-' Luczek, Só­tonyi. R. L. K. VASAS—BARCS 3:1 (2:1) Barcs, 200 néző. V: Darázsi. Ka­posvár: Szűcs — Kovács, Gál I., Gál II. — Nagy, Vigh — Laki, Pam- mer, Magyar, Stadler, Fülöp. Ed­ző: Zádori László dr. Barcs: Job­bágy — András, Papp, Krapecz — Hegelsberger, Szili — Hebrang, Sinkó, Pálmai, Göncz, Kertész. Ed­ző: Szóvári György. Végig nagy iramú, helyenként túl kemény mérkőzésen jobb csatár játékával megérdemelten nyert a Vasas csa­pata. G: Stadler, Fülöp, Panjmer, ill. Sinkó (11-esből). Jók: Nagy, Laki, Fülöp, ill. András, Papp, Szili. Kővári Imre MARCALI V. M.—K. DÓZSA 4:2 (1:2) Kaposvár, 200 néző. V: Vajda. Marcali: Törzsök — Vörös, Kapi­tány, Hosszú — Jakab, Pimp^uer — Bene, Takács, Szántó, Kisborsó, Klujber. Edző: Abonyi Károly. K. Dózsa: Antal — Magyar, Csima, Horváth — Farkas, Kiss — Szigeti, Veverán I., Zsunics, Nagyréti, Molnár. Edző: Egres László. A vendégcsapat 3. percben lőtt góljá­ra a Dózsa kettővel válaszolt. Szü­net után a helyzeteit jobban ki­használó Meteor megfordította a már vesztésre álló mérkőzést, s megérdemelten győzött. G: Ta­kács, Klujber, Szántó, Bene, ill. Veverán I. (2, mindkettőt 11-esböl). Jók: Bene. Takács, Kisborsó, ill. Farkas. Fonai László A megyei bajnokság állása: 1. Lábod 9 7 2 _ 17:3 16 2. K. Vasas 8 6 . 2 20:9 12 3. Csurgó 8 5 2 1 19:10 12 4. K. H. Vasutas 8 4 3 1 20:10 11 5. Nagyatád 9 3 4 2 14:13 10 6. Marcali 8 3 3 2 20:13 9 7. Tab 9 4 1 4 18:14 9 8. K. Dózsa 7 3 2 2 16:13 8 9. K. V. Lobogó 8 3 2 3 14:15 8 10. M. Honvéd 8 2 3 3 8:11 7 11. Gyékényes 8 1 4 3 13:18 6 12. Babócsa 7 3 _ 4 7:12 6 13. Barcs 8 1 2 5 9:16 4 14. Somogyszob 7 1 3 4 7:20 4 15. Fonyód 8 1 2 5 4:17 4 16. Balatonlelle 8­2 6 9:21 2 — Ma délután fél 5 órakor ren­dezik Kaposváron a Dózsa sport­telepen a hagyományos Kaposvári Járási Tanács—Kaposvári Városi Tanács labdarúgó-mérkőzést. A ta­lálkozót zászlócsere előzi meg, no és a hírek szerint nagy érdeklő­dés. — A totó 13+1 találatos szelvé­nye: 2 2 törölve 12lxxxx2 1 2 x. A plusz 1 találat 1-es volt. 13 és 13+1 találatos szelvény nem akadt. A 12 találatos szelvényekre egyenként 37 198,75, a 11 találato- sakra 1721,25 forintot, a 10 találato- sakra 255 forintot fizetnek. NB III Délnyugati csoport Két pontra nőtt a Kinizsi előnye Nehéz napjuk volt a vezető csapatoknak a délnyugati NB Ill-ban. Hazai pályán is csak keserves győzelmet aratott a K. Kinizsi és a Szekszárdi Dó­zsa. Még rosszabbul járt a Mo­hácsi TE, amely otthonában vereséget szenvedett a Kalo­Kaposvár, 1500 néző. V: Sabacz. K. Kinizsi: Kovács — Balogh, Fi- liszár, Zag — Bíró, Szigeti — Ju­tási, Szabó, Herbei, Göncz, Lacz- kovícs. Edző: Váradi Lajos. Nagy- mányok: Bancsi — Hucker, Komá­romi, Dóbiás — Nagy, Farkas — Szőcs, Becze, Gera, Wéber, Csor­dás. Edző: Ludas Béla. Kezdés után rögtön nagy fölény­be került a Kinizsi. Az 5. percben Filiszár 18 méteres szabadrúgása nyomán a sorfal mellett a jobb sarokban kötött ki a labda, 1:0. Mindenki várta a folytatást, az azonban elmaradt. Sok támadást vezettek ugyan a Kinizsi-csatárok, Bancsi két ízben is kiejtette a lab­dát, de nem volt, aki értékesítse. Húsz perc elteltével fokozatosan visszaesett a Kinizsi, a bányászok vették át a kezdeményezést. A bi­zonytalan baloldali védelem mel­lett több meleg helyzetet teremtet­tek a kaposvári kapu előtt, s a 33. percben Becze az ötösről abszolút gólhelyzetben a felső lécet találta el. A félideji fejmosás sem használt a Kinizsi játékosainak. A csatár­sor, de a fedezetsor is alig tudta tartani a labdát, gyakran úgy tűnt, Taszár, 300 néző. V: Maderka. PEAC: Fábián — Tiríer, Kresz, Fekete — Zborai, Milovai — Gu­lyás, Serédi, Tüske, Mérei, Ko­vács. Edző: Bolla Ferenc. Taszár: Zádori — Boocz, Bíró I., Szöllósi — Hencz, Csukárdi — Takács, Bo- da. Csontos, Janás, Pásztor. Edző: StüncU László. Az új összetételben csai Honvédtől. Ezzel a K. Ki­nizsi előnye két pontra nőtt a második helyen álló Szekszár­di Dózsa előtt. Változatlanul gyengén megy a Taszári Hon­védnek, a csapatnak a jelek­ből ítélve kiesési gondjai lesz­nek az idén. mintha több lenne a piros mezes mányoki játékos, mint kaposvári. A 21. percben fejesgólt értek el a vendégek, ezt lesállás miatt nem adta *meg a játékvezető. Azután Becze ismét nagy helyzetben a kapu mellé lőtt. Baloghnak két al­kalommal is csak az utolsó pilla­natban sikerült közbelépnie, hogy a labda ne kerüljön a hálóba. A félidő egyetlen hazai lövését a 30. percben Herbei eresztette meg, ezt Bancsi szögletre tolta. Az utóbbi hónapok leggyengébb játékát mutatta ezen a vasárnapon a Kinizsi. Jó kezdés után mintha elfelejtettek volna futballozni a já­tékosok, a legelemibb hibákat vé­tették. A kapkodó, csapkodó stí­lussal szemben fölénybe került a higgadtan, lelkesen és sportszerűen küzdő bányász csapat, s bizony a szerencsének, meg a pontatlanul lövő mányoki csatároknak köszön­hető, hogy Kaposváron maradt a két pont. A Kinizsi-játékosok kö­zül szembetűnő volt a fedezetpár, Zag, Szabó, Göncz és Laczkovics formahanyatlása. A vendégeknél Komáromi, Hucker, Wéber • és Be­cze dicséretet érdemel. pályára lépő Honvéd-csapat védel­me már az első pécsi rohamoknál zavarba jött. Mérei jól használta ki a taszári védelem megingását, s a 10., majd a 13. percben kétgólos előnyt szerzett csapatának. 2:0 után Stündl edző átszervezte az egyes csapatrészeket. Ettől kezdve a Ta­szári Honvéd vette át a játék irá­nyítását, s került nyomasztó fö­lénybe. A 20. percben Boda lövé­se a kapufán csattant, a 29.-ben viszont Takács jól eltalált labdája a hálóban kötött ki. 2:1. A 35. perc­ben négy méterre a PEAC kapujá­tól egyszerű szabadrúgáshoz ju­tott a Honvéd. (Csontos fel vágá­sáért 11-es járt volna.) Mind a ti­zenegy pécsi játékos a gólvonalon helyezkedett el, így nem is sikerült értékesíteni a helyzetet. A második félidőben is a taszári csapat roha­mozott. Janás és Csontos előtt nyílt alkalom az egyenlítésre. Ehelyett a 15. percben Fekete 18 méterről ívelt szabadrúgása jutott Zádori hálójába. 3:1. A Honvéd csak a 40. percben tudott Csontos góljával szépíteni. 3:2. Érdekes mérkőzés volt a taszári. A szervezetten védekező vendégek a kétgólos vezetés birtokában nyu­godtan játszottak, a hazaiak ide­geskedtek. Jórészt ennek követ­kezménye, hogy ?. 90 percből het­venet a T. Honvéd támadott, még­is a vendégek vitték haza a két bajnoki pontot. További eredmények: Nagykanizsai Dózsa—Pécssza­bolcs 1:0, Máza-Szászvár—Dombó­vár 2:1, Baja—Szekszárdi Petőfi 1:0, Kalocsai Kinizsi^-Nagykanizsai Bányász 1:0, Szekszárdi Dózsa— Nagykanizsai VTE 2:1, Kalocsai Honvéd—Mohács 1:0. A bajnoki táblázat állása: 1. K. Kinizsi 9 7 1 1 18:7 15 2. Sz. Dózsa 9 5 3 1 20:7 13 3. Mohács 9 6­3 14:7 12 4. Baja 9 5 2 2 11:7 12 5. Dombóvár 9 5 1 3 19:14 11 6. Kalocsai Kinizsi 9 5 1. 3 14:17 11 7. PEAC 9 5­4 14:13 10 8. Kalocsai Honvéd 9 4 1 4 18:17 9 9. Máza-Szászvár S 1 4 \ 1 . 4 l 13:13 9 10. N. Bányász 9 3 2 4 9:8 8 11. Nagymányok 9 2 3 4 7:12 7 12. Taszár 9 2 2 5 10:16 6 13. N. Dózsa 9 3­6 5:12 6 14. NVTE 9 2 1 6 6:11 5 15. Pécsszabolcs 9 2 1 6 8:15 5 16. Sz. Petőfi 9­5 4 7:17 5 K. Kinizsi — Nogymónyok 1:0 (1:0) Pécsi EAC—Taszári Honvéd 3:2 (2:1) NB III Északközép csoport Nehezen győztek a vezető csapatok Az Északközép csoport lis­tavezetőit is nehéz feladat elé állította a kilencedik bajnoki forduló. A listavezető Sárisáp és a második helyen álló Sió­Siófok, 1300 néző. V: Levlancz. Siófok: Varga — Farkas, Fehér, Fejes — Szepesi, Kerényi — Erdei, Sier, Tóth, Papp, Kovács. Edző: Haragb Tibor. Elektromos: Juhász — Kádár, Szauerwein, Révész — Pintér, Halmai — Szabó, Bartik, Horváth, Pozsgai, Tóth I. Edző: Fűzi Lajos. Már az első percben látni lehetett, hogy az Elektromos csapata védekezni fog. A siófokiak szinte oda szegezték kapujához a vendégcsapatot. Az első húsz perc eseménye Pappnak egy gólt ér­demlő lövése volt. Azonban felsza­badult az Elektromos kapuja. Az­tán tíz percre feljöttek a vendé­gek. Ebben az időszakban Vargá­nak gyakran volt alkalma bizonyí­tani, hogy jó formában van. Egy ízben már a kapus is verve volt. Farkas azonban a gólvonalról a mezőnybe vágta a labdát. Ismét siófoki percek következtek, s a 37. percben gólt is ért el a hazai csa­pat. Kovács futott el a balszélen, a labda közéire került, és Sier NB I/B eredmények Szombathely—Szállítók 3:2, Du­naújváros—Nyíregyháza 1:1, Láng —Miskolc 0:0, Ózd—Ganz-MAVAG 2:1, Székesfehérvár—Budafok 0:0, BVSC—Borsodi Bányász 1:1, Egyet­értés—Salgótarján 1:0, Győri MÁV DAC—Oroszlány 1:1. Az NB I/B- ben négy 12 pontos csapat áll az élen a következő sorrendben: Sal­gótarján, Székesfehérvár, Szom­bathely, Szállítók. foki Bányász nehezen, egy­aránt 1:0 arányban győzött, így az élen a helyzet nem is változott. 1:0. A gól után az Elektromos fel­adta a szoros védekező taktikát, támadásba lendült, s bizony a le­vegőben lógott az egyenlítés, Var­ga azonban biztosan őrizte a há­lót. Szünet után változatos játék ala­kult M különösebb esemény nél­kül. Azaz a 27. percben adódott rendkívüli. Az egyre keményebben játszó vendégek valósággal letag­lózták Pappot. A csatárt percekig ápolni kellett, s bizony igen pa­rázs jelenetek közepette ért véget az utolsó tizenöt perc. Jó iramú, változatos mérkőzést hozott a siófoki találkozó. A for­dulatokban gazdag meccsen nehe­zen, de megérdemelten nyert a Siófoki Bányász. Elsősorban azért volt nehéz a győzelem a jó játék ellenére is, mert a Bányász ötös­fogata továbbra is hadilábon áll a góllövéssel. Jók: Varga, Fehér, Fejes, Szepe­si, ill. Kádár, Révész, Pintér, Bar­tik. További eredmények: Cegléd—Magyar Acél 1:0, Kőbá­nyai Tűzálló—Ercsi 2:1, Sárisáp— Pénzügyőrök 1:0, Csepel Autó— Goldberger 1:0, Pilisi Bányász- Újlaki FC 3:1, Tokod—Nyergesújfa­lu 1:1. A bajnokság állása: 1. Sárisáp 9 6 2 1 18:3 14 2. Siófok 9 5 3 1 12:5 13 3. K. Tűzálló 10 6 1 3 14:16 13 4. Ercsi 9 4 3 2 26:13 11 5. Cegléd 10 5 1 4 18:12 11 6. Pénzügyőrök 9 4 2 3 23:10 10 7. Goldberger 8 4 2 2 13:8 10 8. Nyergesújfalu 9 3 4 2 9:U 10 9. Magyar Acél 9 3 3 3 11:13 9 10. Annavölgy 9 2 4 3 11:17 8 11. Tokod 9 2 4 3 8:16 8 12. V. Dinamó 9 1 5 3 9:14 7 13. Elektromos 8 1 4 3 10:12 6 14. Pilisi Bányász 9 2 2 5 9:14 6 15. Csepel Autó 9 2 2 5 7:20 6 16. UFC 9­2 7 6:21 2 Továbbra is a Ferencváros vezet a labdarúgó N j l-ben A válogatott csapatok mérkőzé­sei után most újra a Nemzeti Baj­nokság első osztályú összecsapásai felé fordult a figyelem. Továbbra is a Ferencváros csapatának megy a legjobban. A zöld-fehérek a nyolcadik forduló után is pont­veszteség nélkül állnak a bajnoki táblázat élén. A szombat—vasárnapi forduló hozott néhány meglepetést. A leg­nagyobb a Vasas Fáy utcai vere­sége a Szegedtől. Arra sem számí­tottak sokan, hogy a Csepel SC ha­zaviszi a két pontot a továbbra is gyengélkedő pécsiektől. Vasárnap a következő, eredmé­nyek születtek az NB I-ben: Ferencváros—Debrecen 3:0 (0:0) Debrecen, 22 000 néző. V: Radó. G: Albert (Z), Rátkai. Tatabánya—Komló 5:1 (3:1) Tatabánya, 10 000 néző. V: Zsolt. G: Csemai (3), Hetényi, Deli, ill. Garai. Siófoki Bányász —Elektromos 1:0 (1:0) közelről a hálóba továbbította. ASZTALITENISZ Tisztes vereségek Budapesten Hírül adtuk, hogy a befejezés­hez közeledő asztalitenisz NB I. női osztályában a K. Vasas MTE csapata kettős mérkőzésre utazott a fővárosba. A várakozásnak meg­felelően mindkét mérkőzésen ki­kapott a kaposvári csapat. A leg­jobbaknak számító együttesekkel szemben mégsem vallottak szé­gyent a mieink. Némi szerencsével akár még kisebb arányú is lehe­tett volna mindkét vereség. Megle­petés, hogy Bartusné két partit nyert az FTC ellen. FTC—K. VASAS 14:4 Gy: Séra (4), Poór (4), Horváth (3), Makiári, a Séra—Poór és a Horváth—Makiári páros, ill. Bar­tusné (2), dr. Vinczéné és Gundiné. BP. VÖRÖS METEOR—K. VASAS 14:4 Gy: Földiné (4), Grigássy (4), Vö­rös (3), Illyés, a Földiné—Bánhe­gyi és a Grigássy—Vörös páros, ill. Bartusné, Szereczné, dr. Vin­czéné, Gundiné. Csepel—Pécs 1:0 (0:0) Pécs, 10 000 néző. V: Szegedi. G: Pál. Szeged*—Vasas 1:0 (1:0) Fáy utca, 15 000 néző. V: Vízhá­nyó. G. Csömör. Az NB I. osztályában a Ferenc­város csapata vezet nyolc mérkő­zésen szerzett 16 ponttal. A további sorrend: 2. Tatabánya 13, 3. Bp. Honvéd 13, 4. Győr 11, 5. MTK 11, 6. Ü. Dózsa 10, 7. Dorog 8, 8. Va­sas 8, 9. Szeged 8, 10. Csepel 7, 11. Komló 7, 12. Pécs 5, 13. Diósgyőr 4, 14. Debrecen 1 ponttal. Előadások kedden, szerdán, csütörtö­kön, pénteken este fél 8 órakor, a nagy érdeklődés­re való tekintettel csütörtökön du. 4 órakor is. Megérkezett Kaposvárra a A HOLLAND NAGYCIRKUSZ Az előadásokat nem a vásártéren, hanem a TRANSZV1LL mögötti Vasas-sporttelepen tartják meg. Jegyek elővételben a színházi jegyirodában kaphatók. (82044)