Somogyi Néplap, 1963. november (20. évfolyam, 256-279. szám)

1963-11-12 / 264. szám

SOMOGTI NÉPLAP 4 Kedd, 1963. november 12. Labdarúgómérleg Bizony a vártnál gyengéb­ben szerepelnek NB-s labda­rúgó-csapataink a bajnoki haj­rában. A K. Honvéd, amely két héttel ezelőtt még bajnok­esélyesnek számított, sorrend­ben immár harmadszor szen­vedett vereséget. Kétségkívül közrejátszottak ebben a soron következő vietnami portya előkészülete, de az is igaz, hogy a bajnoki hajrá végére a Honvéd elfáradt. A jó Hon­véd — olyan, mint amilyet pár héttel ezelőtt láttunk a pályán — kömyüszerrel fek­tette volna két vállra a mos­tani Kőbányai Lombikot. Sze­retnénk remélni, hogy a Hon­véd visszaesése nem lesz tar­tós, és a csapat Vietnamban köszörüli majd ki azt a csor­bát, amely az együttes jó hír­nevén esett a bajnokság utol­só mérkőzésein. Az NB Ill-as csapatok közül ez alkalommal ismét a siófo­kiak tettek ki magukért. Utol­só hazai mérkőzésén szép győ­zelmet aratott a Siófoki Bá­nyász. Ez a búcsú a közön­ségtől sokáig emlékezetes lesz. Ügy mondják, ilyen jól az egész bajnoki idényben nem játszott még a csapat, pedig kitűnő volt az ellenfél is. Még egy mérkőzést játszanak a siófokiak, aztán befejezték. Nem tudni, a hátralevő két fordulóban mit csinálnak majd az ellenlábasok. Az bizonyos, hogy a Siófoki Báhyász az él­mezőnyben végez. Sőt, ha kis szerencséje lesz, akkor első is lehet. Tas záron viszont szertefosz­lottak az elsőséggel kapcsola­tos álmok. Amikor a bajnok- aspiráns Taszári Honvéd és a sereghajtó Kalocsai Kinizsi vasárnap Taszáron pályára lépett, a szurkolók azt remél­ték, a taszári csapat olyan gólaránnyal nyer, hogy ké­pes lesz majd megelőzni a bajnoki táblázat élén álló Nagykanizsai Bányászt. Ha­marosan csalódniuk kellett azonban a taszári sportbará­toknak. Kiderült ugyanis, hogy az a jó közösségi szellem, amely korábban éltető eleme volt a Honvéd-csapatnak, va­lahogy megbomlott. Nem min­den labdarúgó vallotta azt az elvet, hogy no, még utoljára megmutatjuk. Ezért követke­zett be az NB in Délnyugati csoportjában a meglepetés. Az utolsó biztosan győzte le a sokáig első Taszári Honvédőt. A Kaposvári Kinizsi labda­rúgó-csapata befejezte a baj­noki mérkőzését Szászváron noki mérkőzését Szászáváron vívta a csapat. Az eredmény döntetlen. Ez az egy pont ar­ra volt jó, hogy a kaposvári csapat megerősítse helyét a bajnoki táblázat hatodik he- — Iyén* a bajnok­ig * i ság megkezdésekor sokan nem ezt reméltük . .. A Ferencváros átvette a vezetést A labdarúgó NB I. tizenegyedik fordulójában az érdeklődés a Fe­rencváros—Újpesti Dózsa rangadó felé irányult. A két nagy múltú együttes olykor látványos, nagy iramú mérkőzést vívott a Népsta­dionban. Győzött a Ferencváros csapata, és Fenyvesi II. gólja, amely eldöntötte a mérkőzés sor­sat, egyúttal azt is jelentette, hogy a népszerű zöld—fehér csa­pat újból a bajnoki táblázat élé­re került. Az eddig vezető Kom­lói Bányász ugyanis >-csak« dön­tetlent ért el a Hungária úton az MTK ellen. Komló tehát bizonyí­totta, hogy nem véletlenül ta­nyázik az idei egyfordulós baj­nokság élmezőnyében. A névtelen játékosokból nagyszerű csapatot alakított ki Gj'armati János edző. Éppen ezért. fájlalják a komlóiak, hogy az NDK-ban is nagy siker­rel szerepelt Gyarmati most meg akar válni tőlük, holott szerződé­se 1964. december 31-ig Komlóra kötné. A vasárnapi fordulóban a Bp. Honvéd lelépte a Szegedet. A formába lendült Tichy két gólt rúgott, és újra elfoglalta helyét a góllövőtáblázat élén. A csepeliek is folytatták jó szereplésüket. Ez alkalommal a Dorogi Bányászt győzték le. Igaz, hogy a doro­giak válogatott kapusa, Ilku ha­marosan megsérült a mérkőzé­sen. és végig sérülten védett. Ér­dekes mérkőzés volt Diósgyőr­ben. Az első félidőben úgy lát­szott, hogy a Vasas magára ta­lált. Szünet után viszont a diós­győriek nemcsak behozták a va­sasok kétgólos előnyét, hanem még a győztes gólt is be tudták rúgni. Ezért tanyázik az egykori ' bajnokcsapat, továbbra is az alsó régiókban. A sereghajtó csapatok rangadóját Pécsen vívták. A Pé­csi Dózsa eléggé túlfűtött lég­körű mérkőzésen minimális kü­lönbséggel győzte le a debrece­nieket. Nem is olyan régen Pé­csen még húsz-huszonkétezer né­ző szorongott a lelátón, most va­sárnap csupán négyezer néző gyűlt össze a pécsi találkozón. NB I.-es eredmények: Ferencváros—Ü. Dózsa 1:0 (0:0). Bp. Honvéd-Szeged 4:0 (1:0). Diósgyőr—Vasas 3:2 (0:2). MTK—Komló líl (1:1). Pécs—Debrecen (2:1 (0:0). Csepel—Dorog 3:0 (2:0). Tatabánya—Győr 0:0. NB III. Északközép csoport Továbbra is a Siófok vezet NB II. Hatodik helyre csúszott a K. Honvéd Kőbányai Lombik - K. Honvéd 1:0 Kaposvár, 500 néző. Vezette: Nagy E. K. Lombik: Czibi — Makovényi, Viskolcsik, Nagy — Józsa, Kiss — Pintér, Szabó, Halter, Dancsics, Nyerges. Edző: Kovács II. József. k I Honvéd: Markó — Schmidt, Muzslai, Csapó _ Lang, Tóth — Tulok, Palkovics II., Palkovics I., Szabó, Laczkovics. Edző: Tóth József. Az első tíz perc a Honvéd ha­talmas fölényét hozta. Állandóan a fővárosiak 16-osán bélül patto­gott a labda. Egy alkalommal a védők a gólvonalról mentettek, kétszer a kapufa mentett, s négy eredménytelen szöglet következett egymás után. Később percekre feljött a Lombik: a csatárok tá­voli lövésekkel kísérleteztek. Az­után állandósult a kaposváriak fö­lénye. Többnyire még a hátvéd- hármas is a felezővonal táján ta­nyázott. A csatárok játéka azon­ban nem hozott eredményt. A két szélső állandóan középre kalan­dozott, ezzel is tömörítve a vé­delmet; mindannyian sokat »cipel­ték« a labdát, tologatták’, nem lőttek. Eseménytelen, unalmas já­tékkal telt el az első félidő. Szünet után a Lombik kezdett jobban, mégis a Honvédnak adó­dott helyzete. Palkovics n-t tisz­ta helyzetben tévesen állította meg a játékvezető sípja, majd Laczko­vics az ötös sarkáról kapu fölé lőtt. A 17. percben a bizonytalan­kodó hazai védelem »összehozott« egy gólt. Pintért három védő sem tudta szerelni, újra és újra hozzá pattant a labda, végül közelről a kifutó Markó mellett a hálóba gu­rított, 1:0. A gól után a Lombik nyugodtan adogatott, annál in­kább kapkodtak, idegeskedtek a kaposvári játékosok. Hiába szorí­tották be ismét ellenfelüket, most már annál inkább nem sikerült semmi. De mintha beletörődtek volna a vereségbe, nem is küzdöt­tek olyan igyekezettel, ahogyan máskor szoktak. Végül is a lelkes vendégeknek sikerült egy góllal kihúzni a mérkőzést, sőt az utolsó percekben még egy veszélyes el­lentámadást is vezettek. Pintér futott el, közeli lövése azonban a léc fölött süvített el. Csalódást keltett a Honvéd já­téka. Ezen a mérkőzésen hiány­zott a szín, a megszokott ötletes­ség az akciókból, az első tíz per­cet leszámítva alacsony színvona­lú, izgalommentes, tervszerűtlen futballt láthatott a közönség. A lelkesedés és küzdeniakarás hiá­nyát nem magyarázza az sem, hogy a múlt nét végén kaptak a csapat tagjai védőoltást, mert an­nak hatását még nem érezték. A látottak alapján megérdemelten vitte el a két pontot Kaposvárról a tabella alján tartózkodó, nem nagy tudású, de lelkesen küzdő fővárosi csapat. Jók: Viskolcsik, Józsa, Pintér, Dancsics, ill. Lang, Schmidt, Tóth. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Székesfehérvári MÁV Előre—Pé­csi BTC 1:0, Zalaegerszegi Dózsa —Zalaegerszegi TE 2:0, in. kér. TTVE—Mosonmagyaróvár 1:0, Traktorgyár—Fővárosi Autóbusz 1:0, EVTK—Veszprém 3:1, B. Spartacus— Győri Dózsa 2:1, Pé­csi VSK—Esztergomi Vasas 3:1, Pápa—Pécsi Bányász 1:0. Az NB n. állása: 1. HI. kér. TTVE 15 11 1 3 33:16 23 2. Pécsi VSK 13 9 2 4 31:16 20 3. Pécsi Bányász 16 7 6 3 32:29 20 4. Pécsi BTC 14 8 3 3 32:12 19 5. B. Spartacus 15 834 31:20 19 6. K. Honvéd 16 8 3 5 26:18 19 7. EVTK 15 6 5 4 29:28 17 8. Esztergom 15 6 4 5 26:22 16 9. Győri Dózsa 15 6 3 6 25:22 15 10. Pápa 15 7-8 16:14 .14 11. Sz-fehérvár 15 6 2 7 21:27 14 12. Z. Dózsa 15 366 14:21 12 13. M-magyaróvár 15 447 11:24 12 14. Z-egerszegi TE 15 519 25:33 H 15. K. Lombik 15 5 1 9 21:30 11 16. Veszprém 14 4 3 7 16:24 11 17. 1 1 1 5 3 4 8 15:28 10 18. Autóbusz If 1 5 9 12:32 7 Siófoki iányasz Csepel Autó 4:2 (1:1) Siófok, 1000 néző. V.: Bállá A. Siófok: Iszak — Farkas, Fehér, Fejes — Vörös, Balogh — Erdei, Sier, Papp, Stefan, Kovács. Ed­ző: Haragh Tibor. Csepel Autó: Kovács — Csór vasi, Gerei, Gálo- si — Szerdahelyi, Mojzei — Zseni­be, Csősz, Halász, Boda, Baltis. Edző: Kárpáti Rudolf. Az első negyedóra a hazai csa­pat fölényének jegyében telt el A 17. percben mégis a vendégek szereztek vezetést. Zsebe jól el­talált lövése nyomán a labda Iszak hálójába repült, 0:1. A ha­zai csapat rákapcsolt, bár a sió­fokiaknak nem tetszett a vendé­gek helyenként túl kemény játé­ka. Egy-egy durva belemenés miatt hangos lett a nézőtér is. A 25. percben azonban lecsillapod­tak a kedélyek, mert Kovács — Erdei ö<sszjáték után a jobbszélső szép gól lőtt, 1:1. Hazai fölény jegyében telt el a hátralevő húsz perc. Szünet után förgeteges hajrába kezdett a bányászcsapat, s rög­tön az első támadás góllal is végződött. Erdeit csak szöglet árán tudták szerelni a védők, a sarokrúgást Papp pontosan Ste- fán elé küldte. A fiatal fedezet­csatár nem hibázott: 2:1. A 7. percben mái’ újabb gólnak tap­solhattak a hazai szurkolók. Er­deit. amikor kitörni készült, fel­vágták. A szabadrúgást Papp ívölte előre, éppen Sierhez, s az fejjel továbbított a hálóba, 3:1. Nagy lett a siófoki nyomás, még­is a vendégek rúgtak gólt Zseni­be révén, 3:2. A negyvenedik Ismét félbeszakadt egy mérkőzés a megyei bajnokságban Helycserék a bajnoki táblásat élén percben egy formas bal oldali támadás befejeztével Kovács lab- : dáját Papp vágta védhetetlenül a hálóba, 4:2. Színvonalas, szép mérkőzés Szemtanúja volt a lelkes siófoki szurkolótábor, s végre láthatta, hogy valójában mit is tud csapa­ta. A korszerű támadások egész sorát tapsolhatták a nézők, akik három-négy olyan gólt láthattak, amilyen a labdarúgás nagyköny­vében írva van. Ä Bányász, idei legjobb játékával megérdemelten győzte le nagynevű ellenfelét. A hazai csapatból mindenki átlagon felülit nyújtott, de különösen Er­dei volt elemében. A vendég csa­patból Gere, Városi és Zsembe jeleskedett. További eredmények az közép csoportban: K. Tűzálló—Magyar Acél 3:1; Sárisáp—Tokod! Bányász 1:0. Er­csi-Ceglédi VSE 3:2, Üjlaki FC— Nyergesújfalu 1:1, Annavölgyi Bányász—Vasas Dinamó 1:1, Gold­berger—Pilisi Bányász 1:1, Pénz­ügyőrök—Elektromos 0:0. A bajnoki táblázat állása: 1. Siófok . 2. Pénzügyőrök 3. K. Tűzálló 4. Ercsi 5. Üjlaki FC 6. Sárisáp 7. Tokod 8. Elektromos 9. Cegléd 10. Goldberger 11. Csepel-Autó 19. "pócsí Bányász 13. Magjar Acél 14. An na völgy 15. Nyergesújfalu 16. V. Dinamó 14 Ő 4 2 23:16 28 13 7 4 Z 31:13 18 13 6 6 1 26:17 18 13 7 3 3 27:14 17 13 6 3 4 27:16 15 14 6 3 5 12:11 15 13 5 4 4 19:14 14 13 5 3 4 14:13 13 13 5 3 5 17:17 13 .13 5 3 5 11:16 13 13 5 1 7 15:23 11 13 3 4 6 11:18 10 13 4 1 8 20:26 9 13 3 2 8 16:30 8 13 1 6 6 10:20 8 13 2 4 7 12:27 t NB III. Délnyugati csoport A Taszár a harmadik, a K. Kinizsi hatodik Miilei — Kindler, Jabronka — Bü­ki, Molnár, Kaposi, Frante, Zsár. Edző: Pesti János. Az öregekkel telitűzdeilt leilei csapat nem sikáig bírta erővel, a Dózsa könnyen győzött. G: Szigeti (3), Zsunics (2), Csupor. Hajas Gyula K. HONVÉD II.—MARCALI VM 3:2 (2:1). GYÉKÉNYES— SOMOGYSZOB 2:0 (1:0) Somogyszob, 10« néző. V: Stündl. Gyékényes: Mészáros — Füstös. Papp, Gergelics — Gerencsér, Mol­nár — Krizsanics. Barótá, Horváth I., Bozsács, Horváth II. (Gáspár). Edző: Hóka Lajos. Somogyszob: Barbina — Pálfi, Bálint, Németh — Kiss, Nagy — Gőbölös, Dombi, Palotai, Szentgyörgyi, Simon. Ed­ző: Hosszú László. Durvaságokkal tarkított mérkőzés. G: Horváth I. (2). NAGYATÁD—BARCS 2:1 (0:0>. Barcs, 150 néző. V: Várvizi. Nagyatád: Kurucz — Németh, Fritz, Nagy — Bazsó I., Bazsó II. — König. Vojkovics, Cimbalek, Posta, Stoff. Edző: Bicsáki Sándor. Barcs: Jobbágy — Kanizslai, Kra­Csak nem akad sima forduló a megyei labdarúgó-bajnokság I. osztályában. E héten Marcaliban szabadult el a pokol. Alig húsz percig tartott a Csurgó—Marcali Honvéd találkozó, mert a szük­ség-játékvezető Ferenczi (Domb- rovszki vezető bíró nem érkezett meg) nem tudott rendet tartani a pályán, s a 20. percben lefújta a mérkőzést. A bajnoki táblázatok élén mindegyik csoportban csere tör­tént. Az északiaknál hajszállal jobb gólarányával ismét a K. V, Lobogó került a bajnoki táblázat első helyére. A Déli csoportban Csurgó csapata áll az első he­lyen. Hétközben ugyanis a lab­darúgó szövetségben döntöttek a korábban elmaradt Csurgó—Nagy­atád mérkőzés ügyében. A mér­kőzés két pontját 0:0 gólarány- nyal a csurgóiak javába igazol­ták. A Déli csoportban valószí­nűnek látszik a csurgóiak elsősé­ge. hisz itt már csak egy forduló van hátra. K. Vasas MTE—Fonyód 7:0 (3:0) Kaposvár, 150 néző. V.: Buzsáki. Vasas: Nadrai — Kovács, Haue, Szatyin — Gál II., Vigh — Fü- löp, Gál I., Bencs (Vajda), Nagy, Laid II. Edző: dr. Zádori László. Fonyód: Járfás — Gelencsér, Lisz- kai, Molnár n. — Zákány!, Hor­váth — Bér da, Kolip, Bogdán, Csapó, Nagy. Edző: Harmath Gyula. A fonyódi csapat egy ideig jól tartotta magát, v2:0 után azonban összeroppant. A kapos­vári csatárok a hét gólon kívül még négy kapufát is rúgtak. G.: Gál n. (2), Laki n., Bencs, Ftí- löp, Gál L, Vigh (limesből). * Fonai László K, V. Lobogó—Tab 5:0 (4:0) Kaposvár, 100 néző. V.: Végh szükség-j átékvezető. Vörös Lobogó: Mészáros — Scherenk, Borda, Zakormner (Si­mon) m— Nagy, Novák — Csordás, Radax, Zsolnai dr., Lábas, Ger­gő. Edző: Horváth Béla. Tab: Gróf — Vörös, Szabó, Matyék — Máy I., Egyed — Bándi, Rácz, Györke n., Máy n., Vend. Edző: Czabula Miklós. Sima győzelem, sportszerű mérkőzés. G.: Novák, Radax, Gergő, Csordás, Zsolnai dr. Tolnai László K. DOZSA—BALATONLELLE 6:0 (4:0) Balatonlelle, 50 néző. V: Darázsi. Dózsa: Antal — Báli, Horváth, Tökölyi — Csima, Kiss — Teremi (Csupor), Farkas, Szigeti, Veve- rán, Zsunics. Edző: Záborszky Je­nő. Lelle: Takács — Nagy, Gréczi, jelölik ki, hogy a mieink közül ki pecz, Tuba — Papp, Sinkó — Tóth, Gulyás (Kelemen), Rózsavölgyi, Berda, Kertész. Edző: Szóvári György. Alacsony színvonalú mér­kőzés, a győztes gól a 92. percben esett. G: Vojkovics, Posta, ül. Ker­tész. LÁBOD—BABOCSA 3:2 (2:2) Babócsa, 500 néző. V: Németh. Lábod: Monostori — Kariovi cs, Kiss, Mihóka — Csoór. Kocka — Szokolics, Kovács, Ilosfaá, Abrud- bánya (Tálas), Prokli, Varga. Ed­ző: Selmeezi István. Babócsa: Varga — Riedler, Bakó, Harasztia — Bukovics, Bóla — Hajdú, Paksi- ca, Embersics, Szüli, Luczek. Edző: Szuhan yik Ferenc. Erős irama mérkőzés, amelyen inkább küzde­lem folyt, mint játék. A hazaiak sok helyzetet kihagytak, a vendé­gek kevesebből is több gólt tudtak rúgni. G: Kovács (2), Bakó (ön­gól), ill. Paksdca, Luczek. Fekete Károly CSURGÓ—M. HONVÉD 2:« (félbe­szakadt). Ferenci szükség-j átékvezető Mar­caliban a 20. percben, amikor egy kiállítás körül vita. kerekedett, le­fújta a mérkőzést. (jabb lépés az IVB I. felé Ma este Kaposváron szerepelnek az angol asztaliteniszezők Szombaton a késő esti órákban Pécsen nagy fontosságú mérkőzést vivott a K. Vasas MTE női aszta­litenisz-csapata. A formába len­dült női együttes ez alkalommal is ellenálhatatlannak bizonyult. A jó erőkből álló pécsi csapat egy pillanatig sem tudta veszélyeztet­ni a kaposvári lányok győzelmét. Meglepetés, hogy Bartusné ismét négy mérkőzést nyeri. Első ízben győzte le a pécsiek legjobbját, Szegletinét. A kaposvári női csapat — a Nép­sport tegnap közölt bajnoki táblá­zatával ellentétben — három tiszta ponttal vezet a bajnoki táblázaton. A Vasas MTE-nek most már csak két hazai mérkőzésén kell legalább egy pontot szereznie, s akkor már­is bajnok. Még egy érdekes asztalitenisz- esemeny tartja izgalomban Kapos­váron a kaucsuklabda híveit. Mint már beszámoltunk róla, a jugo­szláviai nemzetközi bajnokságról hazánkba utazó angol válogatott férfi- és női együttese ma, ked­den Kaposvárra érkezik. Az angol női csapat soraiban találjuk Shan- nont, aki Ljubljanában megnyerte a női egyest, és D. Rowe-val az oldalán a női párost is. A harma­dik női játékos, Bell szintén az eu­rópai élvonalba tartozik. Csak köz­vetlenül a ma esti mérkőzés előtt áll majd az asztalhoz az Európa- hírü női angol versenyzők ellen. I A férficsapat szintén jó nevű versenyzőkből áll. A hírek sze­rint azonban a Ljubljanában sze­repelt három asztal iteniszezö kö­zül csak kettő érkezik Kaposvárra, ezért a férfiak DC-rendszerű mér­kőzést vívnak. Valószínűleg a Ba- lázs—Ivusza kettős ellen. A páros­ban Balázs oldalán. Rák játszik. A mérkőzés ma este fél 6 órakor kez­dődik a Latinka Sándor Művelődé­si Házban. K. VASAS MTE—PÉCSI BTC 14:4 (női). Gy: Bartusné, dr- Vinezéné (4--4) Szereczné (3), Gundiné (2) és a Bartusné—Gundiné páros, illetve Szegletiné (2), Tilmanné és a Szeg­letiné—Nyékiné páros. Vállalatunk ERZSÉBET- és KATALIN-NAP alkalmából f. hó 15—25-ig virágkiállítást és vásárt rendez a Latinka Sándor Művelődési Ház előcsarrc1 /»T an. Nyitva 8— óráig. (4093) Somogy rncg\'i ' emptkexcsi '*■ <■ Vállalat SZOVJETUNIÓ—OLASZORSZÁG 1:1 (1:0) Rómában az olimpiai stadionban százezer néző előtt került sor a Szovjetunió—Olaszország visszavá­gó mérkőzésre. Az első meccsem a szovjet csapat, nyert Z:0-ra. A ró­mai találkozón 1:1 arányú döntet­len született. Az olaszok az utolsó percben egyenlítettek; Jasin ismét kitűnően védett. GYÁSZJELENTÉS Fájdalomtól megtört szív­vel tudatjuk, hogy szeretett "érjem, rokon MATOVICS JÓZSEF november 9-én 71 éves ko­rában elhunyt. Temetése 12- őn du. 4 órakor lesz a Nyu­gati temetőben. (47 9' Gvászoló család Kalocsai Kinizsi—Taszári Honvéd 2:1 (2:0) Taszár, 400 néző. V.: öns. Kalocsa: Surmann — Bolvári, Tóth, Bálity — Tamási, Pán- esics — András, Boda, Vattai, Ri­deg, Helmli. Edző: Molnár Fe­renc. Taszár: Varga — Belkó, Fi- liszár, Bagyilla — Szabó, Szórá- di — Takács, Boda, Vándor!, Ko­vács, Szil vasi. Edző: Jobban F. Feltűnően idegesen kezdett a hazai csapat a helyenként or­kánszerű széltől támogatott ven­dégekkel szemben. Különösen védelem kapkodott. Már az első percben Filiszár hibáját csak ne­hezen hozta helyre Varga: nehéz helyzetet tisztázott. A 4. percben máris a vendégek szereztek gólt: Rideg nem éppen erős lövést kül­dött kapura, s a labda a meg­lepett Varga mellett a hálóba hullt, 1:0. A 16. percben Filiszár és Vattai együttesen harcolt egy labdáért, a kalocsai csatár lett a győztes, és csőrrel élesen lőtt a hálóba, 2:0. A taszáriak számára az idegeskedés jegyében telt el a hátralevő idő. A vendégek az eredmény tartására törekedtek. Szünet után a szél a hazai csa­patot segítette. A taszári fiúk lát­ták, hogy ennek fele sem tréfa, nagyon rákapcsoltak. A tíz kö­römmel védekező kalocsaiakat azonban rendre a szerencse is se­gítette. Számtalan biztos gólhely­zet maradt ki vagy a taszári csa­tárok hibájából, vagy mert az ön­feláldozó védők valamelyike az utolsó pillanatban közbe tudott lépni. A 90. percben Vándor! még­is berúgta f becsületgólt, 2:1. Talán túlzott önbizalommal is lépett pályára a Taszári Honvéd. A bajnokesélyes csapat számára az volt a cél, hogy gólarányt ja­vítson. A vendégeket semmi sem ösztönözte különösebben, ezért nyugodtan futballoztak. A gyor­san elért szerencsés gól még in­kább megnyugtatta a kalocsaia­kat, s még idegesebbé tette a vendég együttest. Ezért született az igen alacsony színvonalú mér­kőzésen megérdemelt kalocsai győzelem. Jók: Tóth, Vattai, Ri­deg, illetve Belkó. Máza Szászvár—K. Kinizsi 1:1 (1:0) Szászvár, 300 néző. V.: Tegzes. M.-Szászvár: Süveges — Kollér, Kasper, .Széles — Szabó, Kádár — Géth, Hernádi, Róth, Ágoston, Gyorsok. Edző: Ludas Béla. Ki­nizsi: Szentes — Balogh, Darvas, Itvás —Bíró, Pados — Zag, Ko­vács, Herbei, Göncz, Matics I. Edző: Váradi Lajos. Változatos játék vezette be a mérkőaést. A 8. percben Kovács jó keresztlab­dájáról Göncz késett le. Két perc múlva, amikor Róth húszméteres lövése nyomán a labda Szentes­ről kipattant, a berohanó Gyor­sok öt lépésről az üres kapu mel­lé küldte a Labdát. Nem sokkal később Zag előtt nyűt alkalom a gólszerzésre, a kaposvári csatár azonban lyukat rúgott. A 18- percben Kovács 18 méteres sza­badrúgása nyomán kapufán csat­tant a labda. Bár a Kinizsi ját­szott enyhe fölényben, mégis a hazaiak szereitek gólt. Ágoston 25 méteres szabadrúgását Szen­tes csak beljebb tudta ütni a há­lóba, 1:0. Két perc múlva a Kini­zsiben Itvás megsérült, s ettől kezdve már csak statisztált. Szünet után a Kinizsi lendült jobban bele. A 8. percben a ka­posvári fölény góJt hozott. Sza­badrúgáshoz jutott a Kinizsi, a labdát Kovács ügyesen legurítot­ta Gönczhöz, s az tíz méterről a jobb sarokba bombázott. 1:1. Az egyre erősödő szél a kaposvária­kat támogatta, záporoztak is a lövések, de Süveges a helyén volt. Az eléggé rossz talajú pályán érdekes, izgalmas, változatos mér­kőzést vívott a két csapat. A ka­posváriak küzdenitudásból ez al­kalommal kitűnőre vizsgáztak. A játékidő nagyobbik szakaszában fölényben is volt a Kinizsi csa­pata, a kaposvári ötösfogat azon­ban nehezen boldogult a keskeny és rossz talajú pályán. A döntet­len a hazaiakra nézve hízelgő. Jók: Süveges, Széles, Szabó, Hl. Darvas, Pados, Kovács. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Nagykanizsai Bányász—Pécssza- bolcs 4:0, Nagymányok—-Szekszár­di Dózsa 1:0, Nagykanizsai VTE —Mohács 2:0. Dombóvár—Nagyka­nizsai Dózsa 4:2, Baja—PEAC 2tí A Délnyugati NB IIL állása: 1. N.-kanizsai B, 2. Dombóvár 3. Taszár 4. Nagymányok 5. Pécsi EAC 6VK. Kinizsi 7. Kai. Honvéd 8. Mohács 9. Baja 10. Szeksz. Dózsa 11. M.-Szászvár 12. Nagyk. Dózsa 13. Sz. Petőfi 14. Nagyk. VTE 15. Pécsszabolcs 16. Kai. Kinizsi 14 9 14 8 14 7 14 8 14 7 15 7 15 7 14 5 14 5 14 5 14 2 14 5 14 4 14 4 14 3 14 2 3 2 25:11 21 4 2 27:18 20 5 2 34:20 19 2 4 40:27 18 3 4 24:14 17 3 5 33:23 17 3 5 24:33 11 3 6 16:19 13 3 6 14:22 13 2 7 38:34 12 8 4 27:29 12 2 7 25:27 12 28 16:24 10 1 9 22:34 9 3 8 14:35 9 3 9 14:33 7 — A totó 12 találatos szelvénye: 11 1 X 1 1 1 X 2 2 x X. A 12 ta lá­latos szelvényekre egyenként 64 425 forintot, a 11 taláíatosakra 3905 forintot, a 10 fcalalato&alcra 350 forintot fizetnek. Ér testijük ZZ kedves vásárlóinkat, hogy — új raktárba való költözkö• — dés és leltározás miatt az árukiadás f. hó __ 18—26-ig szünetel. P apírértékesítő Vállalat lerakata, K aposvár. (97709)