Somogyi Néplap, 1963. október (20. évfolyam, 229-255. szám)

1963-10-15 / 241. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1963. október 15. Labdarú^óinérleg: Az egy héttel ezelőtti nehéz for­dulóban joggal voltunk borúlá­tóak. Ugyanilyen jogos volt a bi­zakodás a mostani labdarúgó-baj­noki forduló előtt. Hogyne, hisz a négy NB-s somogyi csapat közül három hazai pályán szerepelt, csak az NB iE-es K. Honvéd lépett ide­gen környezetben küzdőtérre. Ti­tokban abban is bizakodtunk, hogy ezen a héten az NB II. és III. osz­tályban esetleg százszázalékos so­mogyi siker születik. Most, amikor elkészítjük a mérleget, kiderül, hogy túlzott volt az optimizmus. Ä K. Honvéd nem keltett ugyan csalódást, hisz Kispestről is haza­hozott egy bajnoki pontot. Való­jában azonban azt reméltük, hogy a sereghajtók közt kullogó Autó­buszt legyőzi. Csakhogy a szeren­cse nem nagyon szegődött a Hon­véd mellé, ezért kellett beérnie a döntetlennel. Az NB Ill-ban kellemetlen meg­lepetéssel szolgált a Taszári Hon­véd csapata. Pénteken, amikor meglehetősen borúlátóan nyilatkoz­tak a taszári vezetők, azt hittük, hogy Jobban edző túlzottan óvatos csupán. Sajnos, neki lett igaza. A kulcsembereit nélkülöző T. Honvéd hazai pályán elszenvedte első ve­reségét. S ez annál fájóbb, mert bizony alaposan megcsappant a taszáriak esélye arra. hogy baj­nokságot nyerjenek. No de ilyen a labdarúgás. A Siófoki Bányász a várakozás­nak megfelelően legyőzte az Ercsi Kinizsit. A siófokiak teh. most a bajnokság kétharmadán '’jut­va a bajnokesélyes csapatok kö­zött tanyáznak. Akár sike-'.'ú a bajnokság megnyerése, akár nem, a Siófoki Bányász várakozáson fe­lül szerepel az Északközép NB III-as csoportban. A K. Kinizsi tartalékos csapattal is biztosan győzött. E pillanatban az 5. helyen álló Kinizsit mindösz- sze két pont választja el az élen- álló Taszárfcól. A .soron következő négy hazai mérkőzésen a Kinizsi sokat javíthat helyzetén. Persze, ha javítani akarnak a cukorgyá­riak, akkor a vasárnapinál jóval többet kell adnia a csapatnak. összegezve NB-s csapataink sze­replését elmondhatjuk, hogy az e heti mérleg is kedvező, mint ahogy sokkal jobb a kép az előbbi év azonos időszakáénál, hisz az NB II-ben és az NB III-ban egyaránt az élmezőnyben tanyáznak a so­mogyi csapatok. A III. kér. TTVE nyerte az 1II. ranpait K. Honvéd—Fővárosi Autóbusz 1:1 (1:0) Kispest, 300 néző. V: Koncz. K. Honvéd: Markó — Schmidt, Kátkai, Csapó — Muzslai, Tóth — Palkovics, Tímár, Németh, Szabó, Laczkovics. Edző: Tóth József. Autóbusz: Rothermel — Pólik, Me­rényi, Orbán — Kisgergely, Reiter — Végh, Békés, Kovács, Fábián, Dauda. Edző: Túrái István. Kaposvári rohamok vezették be a mérkőzést. Csak úgy záporoztak a lövések Rothermel kapujára. A kapus azonban helyén volt, no meg Szabó ék irányzékával ez al­kalommal baj volt. A 18. percben egy Palkó vics-bomba zúgott alig valamivel kapu mellé. A 23. perc meghozta a kaposvári csapat ve­zető gólját. Szabó—Németh—Szabó volt a labda útja, s a kaposvári csapat gólzsákja az ötös sarkáról, nehézszögből biztosan lőtt a háló­ba. 1:0 a K. Honvéd javára. A Honvéd nem engedett a maga dik­tálta tempóból, bár időnként ve­szélyeztettek a fővárosiak is. Fá­bián lövése a 28. percben alig ke­rülte el a kaposvári kaput. Szünet után ismét a Honvéd kez­deményezéseinek jegyében indult a játék. Kiderült azonban, hpgy most már nem megy olyan jól az ötösfogat tagjainak. Egy a csatá­rok által »eladott« labdával ugrot­tak meg az Autóbusz támadói," és a balösszekötő Fábián kis híja, NB III. hogy be nem talált Markó háló­jába. Változatos lett a játék. Most már inkább a fővárosi csapat ve­szélyeztetett. A 20. percben kima­radt egy nagy Autóbusz-helyzet. A 28. percben viszont már nem hi­báztak a hazaiak. Az egyik veszé­lyes támadást csak szabálytalanság árán tudták feltartóztatni Muzs- laiék, 18 méterről rúghattak szaba­dot a kispestiek. Felállt ugyan a Honvéd sorfala, Reiter azonban megtalálta a rést, és a hálóba vág­ta a labdát, 1:1. Az egyenlítő gól után még élénkóbb lett. a játék. Sajnos, az utolsó tíz percben jó néhány szabálytalanság is becsú­szott, főleg a hazaiak »jelesked­tek«. Nagy harc folyt a győztes gólért, az eredmény azonban már nem változott. Érdekes, változatos, izgalmak­ban bővelkedő mérkőzést hozott a két csapat találkozója. A techni- kásabb labdarúgókból álló Honvéd hosszú időn át uralni tudta a me­zőnyt. Szünet után azonban visz- szaesett a kaposváriak támadúso- ra, az ötösfogat tagjai nem tudták tartani a labdát, ekkor bizony fe-, lülkerekedett a hazai csapat. A két ellentétes félidőt tekintve a döntetlen igazságosnak mondható. Egyénileg a kaposvári csapatból Schmidt, Tóth és Németh jeleske­dett. A hazai együttesből Pólik, Merényi és Kisgergely tűnt ki. TOVÁBBI NB II-ES EREDMÉNYEK Győri Dózsa—Mosonmagyaróvár 2:0, Pécsi Bányász—Traktorgyár 2:0, III. kér. TTVE—PVSK 2:1, Szé­kesfehérvári MAV-Z. Dózsa 3:0, Zalaegerszegi TE—K. Lombik 2:0. Veszprém—Pápai Textiles 2:1. B. Spartacus—EVTK 2:2, Pécsi BTC— Esztergomi Vasas 3:1. Az NB II. Nyugati csoport állása: 1. III. kér TTVE 11 9 _ 2 30:13 18 2. Pécsi VSK 11 7 1 3 25:10 15 3. K. Honvéd 11 6 3 2 20:12 15 4. Pécsi Bányász 11 5 5 1 28:22 15 5. Pécsi BTC 10 6 2 2 24:9 14 6. B. -Spartacus 11 6 2 3 25:15 14 7. Győri Dózsa 11 6 2 3 21:14 14 8. Esztergom 11 4 4 3 17:14 12 9. Székesfehérvár 11 5 1 5 18:22 11 10. Zalaeg. TE 10 4 1 5 20:21 9 11. Veszprém 10 4 1 5 13:18 9 12. EVTK 11 2 5 4 19:24 9 13. Pápa 10 4­6 11:11 8 14. Zalaeg. Dóása 11 2 4 5 8:16 8 15. Traktorgyár 11 2 2 7 12:25 6 16. Autóbusz 11 1 4 6 11:28 6 17. Magyaróvár 11 1 4 6 6:23 15 18. K. Lombik 11 ? 1 8 14:25 5 Veresége ellenére is a I. Honvéd vezet délnyugaton Dombóvári VSE — Taszári Honvéd t :0 (0:0) Taszár, 600 néző. V: Boda. Dombóvár: Egyed I. — Marosi, Egyed II., Ojtó — Lehőcz, Kal­már — Gerencsér, Horváth, Ta­pasztó, G. Kiss, László. Edző: Alb­recht József. Taszár: Varga — Sei­ko, Filiszár, Bagyilla — Krusko- vics, Szórádi — Vándori, Boda, Pá­niéi, Kovács, Szöllősi. Edző: Job­ban Ferenc. Az első negyedórára rányomta bélyegét a csapatok idegeskedése. A 15. percben például Szöllősi, a taszáriak újonca egy méterről ide­gességében az üres kapu fölé lőtt. Aztán dombóvári percek következ­tek. Varga egy ízben biztos kézzel hárított. A 30. percben ismét a taszáriak előtt kínálkozott alkalom a vezetés megszerzésére. Kovács lövése a kapusról Pámel elé pat­tant, a Honvéd-csatár két lépésről kapu mellé küldte a labdát. A 45. percben hasonló biztos helyzetben a dombóvári baíszélső hibázott. Szünet után is a hazaiak irányí­tásával folytatódott a játék, bár ebben az időszakban már egyre veszélyesebbek lettek a dömbó-: vári támadások. A 12. percben a mindjobban felzárkózó vendégek megszerezték a vezetést, egyben a .győzelmet jelentő gólt is. Kalmár nagy lövését Varga csak a kapufa segítségével tudta hárítani, a ki­perdülő labdát a védők elrúghat­ták volna, de hárman is megkö­vültén nézték, hogy a befutó Ta­pasztó miként lő a hálóba. 1:0 a Dombóvár javára. A 24. percben megnyílt az egyenlítési alkalom a hazaiak előtt. A kitörő Vándori már a kapust is kicselezte, úgv küldte a labdát az üres kapura. A lövés azonban célt tévesztett, mert a bal kapufáról kiperdült a labda az alapvonalon kívülre. Az utolsó tíz percben óriási volt a taszári csapat nyomása, a dombóváriak azonban beálltak védekezni, és meg is úsztak gól nélkül. A Délnyugati csoport rangadó mérkőzése élvezetes, színvonalas és igen sportszerű küzdelmet ho­zott. A két jó képességű csapat találkozóján a két fedezetsor köz­ti különbség döntött. No meg az, hogy a taszári csatárok három­négy biztos helyzetből sem tud­tak egyetlen gólt sem lőni. Jók: Egyed II., Gerencsér, Tapasztó, ill. Varga, a mezőny legjobbja, Belkó, Filiszár, Boda. K. Kinizsi —Bajai MTE 4:0 (2:0) Kaposvár, 600 néző. V: Kamarás dr. K. Kinizsi: Szentes — Balogh, Darvas, Zag — Simon, Pados — Bíró II., Kovács, Gergely, Szabó, Matícs I. Edző: Váradí Lajos. Ba­ja: Dísztó — Uhercsák, Páncsity, Viszmeg — Nagy, Baies — Tüske, Poszlancsek, Mikus, Petrity, Pál­mai. Edző: Hirmann Endre. Alig telt el néhány másodperc a játékidőből, amikor Kovács ki­ugrott, és Disztl mellett a hálóba lőtt, 1:0. Később ugyanilyen hely­zetben Szabó labdáját szögletre tudta ütni a kapus. A Kinizsi já­tékán nem látszott meg, hogy tar­talékos ~az együttes: a mezőnyben jól adogattak a játékosok és sok támadást is vezettek. A bajai pró­bálkozások többnyire lesen akad­tak el. Húsz perc után. Bíró várt ki nagy helyzetben, majd fütty után lőtt érvénytelen gólt. A 25. percben Simon vezette föl a lab­dát, meredeken Kovács elé ját­szott, s ő éles szögből megszerez­te a második gólt, 2:0. Nem Bók­kal ezután nagy gólhelyzetet ha­gyott ki az összekötő. Szünet után a 2. percben Pán­csity kézzel ütött el egy labdát a 3r6-oson belül. A 11-est Szabó a felső sarokba lőtte, 3:0. Ezután úgy látszott, hogy mindkét csapat elkönyvelte az eredményt. A Ki­nizsi csökkentette az iramot, lagy­matag játék alakult ki. Ahogy csökkent a színvonal, úgy nőtt a »faragások« száma. Kovácsot dancsolta Páncsity hátulról a 16-oson belül, a játékvezető nem sípolt, Kovács pedig sántikálva a jobbszélre állt. A 30. percben Si­mont rúgta fel Mikus, akit kiál­lított a játékvezető. Egy perc múlva Páncsity rúgott bele a mel­lette elhaladó Szabóba, amiért Kamarás őt is leküldte a pályáról. A kaposvári csapat nem használ­ta ki a két ember előnyt, főleg a mezőnyben folyt a játék. A 35. percben Bíró felé szállt egy be­adás, a fiatal játékost lökték a védők, a labda Matics elé került, és ő közelről beállította a végered­ményt, 4:0. A mérkőzés első részében' jó iramot diktálva tetszetősen ját­szott a kaposvári csapat. Amikor azonban biztosítottnak látta győ­zelmét, lefékezett, és ettől kezdve a szabálytalanságokon kívül alig akadt »érdekesség«. A bajai együt- i tes nagyon meggyengült, tudása meg sem közelíti elödjéét, a Bajai Bácskáét. Ha a Kinizsi vé­gág egyforma akarással játszik, nagyobb arányban ip győzhetett volna. Jók: a hátvédhármas, Pa­dos, Szabó, ilL Páncsity, Visz­meg, Tüske. TOVÁBBI EREDMÉNYEK Pécsszabolcs'—Szekszárdi Petőfi 1:0, PEAC—Kalocsai Kinizsi 3:1, Nagyk. Bányász—Nagymányok 2:3, Máza-Szászvár—NVTE 7:2. Kalocsai Honvéd—Nagyk. Dózsa 3:2, Szek­szárdi Dózsa—Mohács 4:1. A Délnyugati csoport állása: 1. Taszári Honvéd 10 5 4 1 26:14 14 2. Dombóvár 9 5 3 1 17:30 13 3. Nagymányok 10 6 1 3 37:Z1 13 4. N. Bányász 10 5 3 2 14:10 13 5. K. Kinizsi 10 5 2 3 20:17 12 6. PEAC 9 5 1 3 18:10 11 7. Kalocsai Honv. 10 4 2 4 24:23 10 8. Baja 10 4 2 4 11:17 10 9. Sz, Dózsa 10 4 1 5 38:25 9 10. Sz. Petőfi 10 4 1 5 14:17 9 11. N. Dózsa fó 3 2 5 15:18 8 12. Máza-Szászvár 9 i 5 3 19:22 7 13. Mohács 9 2 3 4 10:14 7 14. NVTE 10 3 1 6 16:25 7 15. Pécsszabolcs 9 3 1 5 12:22 7 16. Kalocsai Kin. 9 1 2 6 8:23 4 Féllucat bajnokesélyes az Északközép csoportban Siófok— Ercsi Kinizsi 1:0 (1:0) Siófok, 1200 néző. V: Varga. S. Bányász: Iszak — Farkas, Fe­hér, Fejes — Vörös, Stefán — Er­dei, Sier, Tóth, Papp, Kovács I. Edző: Haragh Tibor. Ercsi: Bod­nár — Gálics, Markó I., Koller — Dolmány, Szanyi — Markolt, Jár- fás, Markó II., Dobos, Horváth. Edző: Filkei Kálmán. Az első tíz perc nem kis megle­petésre az ercsieké volt. Aztán fo­kozatosan felülkerekedett a hazai csapat, s a formás támadások so­rát vezette. Az egyik ilyen sike­res roham meghozta^ a siófokiak vezető- és — mint később kide­rült — győzelmet jelentő góllát. Szép helycserés támadás utánjPapp a jobb szélen futott el, kitűnően sikerült a beadása, erre jó ütem­ben érkezett középen Sier, s ka­pásból védhetetlenül bombázott , a hálóba. Mintaszerű támadás ra­gyogó szép gól volt. 1:0. A gó1 után sem tört meg a h~ ú' len­dülete, Tóth ék gyakran veszélyez­tették az ercsiek kapuját, a lövé­sek azonban rendre irányt té­vesztettek. A második félidő ugyanúgy in­dult, mint az első. Tiz percig az egyenlítésért kétségbeesetten har­coló ercsiek rohamoztak, aztán sió­foki fél óra következett. Most azonban \már nem kísérte szeren­cse a siófoki lövéseket. Sier lab­dája például egy ízben a kapufán csattant, aztán Tóth fejese és Ko­vács lövése kecsegtetett sikerrel, de csak felszabadult az ercsi ka­pu. A végén a vendég csapat mar csak arra törekedett, hogy ne kap­jon újabb gólt. Régen láttak olyan élvezetes, jó mérkőzést a siófoki szurkolók, mint a vasárnapi nagy érdeklő­déssel kísért találkozó volt. ötlet, szín volt mind a hazai, mind a vendég csapat játékában. A sió­foki tábor örömmel állapította meg, hogy a csapat egyre tervsze­rűbben játszik, s bizony a sze­rencse is közrejátszott abban, hogy az ercsi csapat csupán egy ró1 s ve l eséget c“cnvcdett. \ h cyyitó'c'i r - : "--.vi! rá. '»t 5 győzelembe, s ha szünet után a csatárok nem veszik át a vendég csapat játékstílusát, akkor ez a győzelem nagyobb arányú is le­hetett volna. TOVÁBBI EREDMÉNYEK Elektromos—Goldberger 0:0, Cegléd—Pénzügyőrök 0:2, Csepel Autó—Nyergesújfalu 1:1, Sárisáp— V. Dinamó 0:0, Tokod! Bányász- Újlaki FC 2:1. A bajnoki táblázat állását 1. Tokod 8 5 2 1 16:8 12 2. Elektromos 8 5 1 2 13:8 11 3. K. Tűzálló 8 4 3 1 17:12 11 4. Siófok 8 5 1 2 11:9 11 5. Pénzügyőrök 8 4 2 2 17:9 10 6. Sárisáp 8 3 3 2 6:2 9 7. Cegléd 8 3 3 2 32:11 9 8. Csepel Autó 8 4 1 3 10:11 9 9. Magyar Acél 8 4­4 17:10 8 10. Ercsi ’ ■: 2 3 3 13:'? 7 11. Üjlaki FC 12. Fiiisi B. 13. Gold bér?'5 f a v. p' ­Déli csoport 1. Babócsa 9513 28:20 11 2. M. Honvéd 9513 25:21 11 3—4. Csurgó 85-3 15:13 10 3—4. Lábod 9 4 2 3 15:13 10 5. Barcs 9333 16:16 9 6. Nagyatád 8 3 1 4 17:10 7 7. Gyékényes 9315 22:28 7 8. Somogyszob 9135 9:26 5 . fl K. Dózsa veresége a megyei bajnokság legnagyobb meglepetése A Nagyatádi MTE otthonában nem állt ki Csurgó ellen györgyi — Dombi, Palotai, Gőbö- lös, Nagy, Ju&s. Edző: Hosszú László. M. Honvéd: Bogdán — Ma­gyar II., Balogh, Kovács — Kalo tai, Takács II., Szűcs, Khiesz, Mar­kovi cs, Falacskó, Horváth. Edző: Virágh István. Kemény, helyen­ként szikrázó mérkőzésen nehezen egyenlített a somogyszobi csapat. G.: Dombi, Nagy, ül. Palacskój Szűcs. GYÉKÉNYES—BABÓCS A 4:2 Gyékényes, 300 néző. V.: Németh, Gyékényes: Tóth — Füstös. Papp, Gergelics — Gerencsér, Molnár — Krizsanics, Baróti, Horváth, Bo- zsics, Gáspár. Edző: Róka Lajos. Babócsa: Varga — Riedlef, Harasz- tia, Radics — Bóla, Zadravecz — Paksica, Embersics, Szili, Buko- vics, Luezek. Edző: Szuhanyi Fe­renc. Az eredmény csak annak meglepetés, aki nem látta a mér­kőzést. A hazai csapat különösen az első félidőben játszott nagysze­rűen. G.: Gáspár (2), Bőzsics, Kri­zsanics, ilL Embersics (ll-esből)* Liczek. Jók: Papp, Gergelics, Bo- zsics, Gáspár, ill. Harasztia, Zad­ravecz, Embersics. Kiss József BARCS—LABOD 2:2 (0:2) Barcs, 200 néző. V.: Kiss L. Barcs: Jobbágy — KanizsLai, Sin- kó, Krapecz Zsibrek. Petris (Papp) — Rózsavölgyi. Gulyás, Szi­li (Tuba). Berda, Kertész. Edző: Szóvári György. Lábod: Monostori — Karlovics, Kiss,, Mihóka (Kit- linger), — Wirtli, Koczka, Keszi, Tálas, Abrudbányai. Kovács. Prok- li. Edző: Selmeczi István. Végig a barcsi csapat irányított, mégis csak a 75. percben tudott egyenlí­teni. G.: Krapecz (2). ill. Tálas és Petries (öngól). Jók: Kanizslai, Krapecz, Rózsavölgyi, ill. Mihóka, Kiss, Koczka, Keszi. Göndöcs Jenő 2:2 SOMOGYSZOB—M. HONVÉD (1:2) Somogyszob, 200 néző. Somogyszob: Barbina — Rálfi, Bálint, Németh — Simon, Szent­Ismét az 0. Dózsa vezet a labdarúgó HB I ben Hat áj bajnok az ökölvívóknál Csak Berlinben jelölik ki az HDX elleni magyar válogatottat A vasárnapi NB I-es fordulóban a következő eredmények szület­tek: Ü. Dózsa—MTK 2:2, Győr— Komló 3:1, Vasas—Bp. Honvéd 2:0, Tatabánya—Pécs 1:0, Debrecen— Szeged 1:0. Diósgyőr—Csepel 2:1. A bajnoki táblázat élén az Ü. Dózsa áll 12 ponttal az ugyancsak 12 pontos Komlói Bányász előtt. A vesztett pontokat tekintve azonban a Ferencváros helyzete a legked­vezőbb. A 3. helyezett, 11 pontos Ferencváros ugyanis eddig csak 3 pontot vesztett, míg az Ü. Dó­zsa és a Komló 6—6-ot. A sort a 13. helyezett ‘Pécsi Dózsa „zárja be 4 ponttal, a sokáig nyeretlen Deb­recen a 14. három ponttal. nekben versenyző Doru; : < lég* súlyban kénytelen volt megelé­gedni a harmadik hellyel. Az egyes súlycsoportok bajnokai lögsúlytól fölfelé: Harangozó (Szé­kesfehérvár), Csergo (Ú. Dózsa), Baranyai (V. Dinamó). Szarvas (Beloiannisz), Kajdi. (Bp. Honvéd), Gáli (FTC). Sebők II. (Csepel), Borda (Bonyhäd). Dobó (Szolnok) és Budai (Győri ETO). A nem hivatalos egyesületi pont­versenyt az Üjpesti Dózsa csapata nyerte 12 ponttal a Székesfehérvá­ri MÁV (!) együttese előtt. A fe­hérváriaknak 10 pontjuk van, és megelőzik a többi NB I-es csapa­tot. Nem sok izgalmat ígért a megyei labdarúgó-bajnokság vasárnapi fordulója. Általános volt a véle­mény, hogy az egyes mérkőzések­re nyugodtan lehetne tippelni. Az­tán bebizonyosodott, hogy a papír­forma itt sem érvényesül. A cseri pályán például váratlanul — te­gyük hozzá, megérdemelten — ve­reséget szenvedett az egyik cso­portelső, a K. Dózsa csapata. Jó­részt azért, mert a lila-fehérek le­becsülték ellenfelüket. A Dózsa ve­resége folytán a K. V. Lobogó vet­te át a vezetést ebben a csoport­ban. A Déli csoportban a nagyatá­diak okoztak izgalmat. Az atádi csapat jogos vagy vélt sérelme miatt úgy határozott, hogy amíg orvoslást nem kap, nem áll ki baj­noki mérkőzéseire. _ Ezért utaztak hiába a csurgóiak Nagyatádra. Va­sárnap ugyanis a Nagyatád—Csur­gó mérkőzés időpontjában az atádi labdarúgók Somogyszobon voltak — mérkőzést nézni. A szövetség erélyes intézkedéssel mentheti csak meg az Idei megyei bajnok­ság becsületét. Ha késik ez az in­tézkedés, akkor következhet még néhány olyan meglepetés, mint aminő a nagyatádi mérkőzéselma­radás volt. Északi csoport 1. K. V. Lobogó 9 7 1 1 26:12 15 2. K. Dózsa 9 6 1 2 39:11 13 3. K. Honvéd n. 8 5 1 2 28:13 11 4. Marcali 9 5 1 3 30:16 11 5. K. Vasas MTE 9 5­4 23:12 10 6. K. IL Vasutas 9 4 1 4 18:27 9 7. Tab 7 2­5 9:20 4 8. Balatonlélle 9 2­7 11:33 4 9. Fonyód 9­1 8 7:45 1 MARCALI—FONYÓD 5:1 (4:1) Fonyód, 100 néző. V: Boldog. Marcali: Törzsök — Vörös, Ja­kab, Király — Molnár, Pimpauer II. (Gáspár) — Hosszú (Varga), Szántó. Takács, Kisborsó, Pim­pauer I. Edző: Abonyi Károly. Fo­nyód: Borbély (Járfás) — Gelen­csér, Liszkai, -Molnár n. — Mol­nár I., Pintér — Farkas, Vida, Ko­vács. Csapó, Polip. Edző: Harmath Gyula. A súlyos vereségben szere­pe volt a fonyódi csapat gyengén védő első kapusának. G: Kisborsó (20, Szántó, Takács, Pimpauer I., ill. Molnár I. Jók: Vörös, Molnár, Kisborsó, ill. Molnár II., Molnár I.. Vida. Gimesi László K. H. VASUTAS—K. DÓZSA 2:1 (2:1) j Kaposvár, cseri pálya, 200 néző. V.: Dombrovszki. K. H. Vasutas: Törzsök (Illés) — Wéber, Nagy, Csepregi — Miseta, Molnár (Németh K.) — Csöngő, Jó­nás, (Takács), Laki, Kuti, Fülöp. Edző: Tőke János. Dózsa: Antal — Varga, Báli, Horváth — Kiss, Csíma — Teremi, Veverán, Farkas, Szigeti, Zsunics (Tököíyi). Edző: Záborszkv Jenő. Lelkesebb játéká­val megérdemelten nyert a Vas­utas annak ellenére, hogy Miseta kiállítása miatt 35 percig csak tíz emberrel játszott. G: Laki. Csönge, ill. Farkas. Jók: Nagy, Csepregi, Molnár, Laki. Kuti, ill. Bali, Ve­verán, Farkas. Posgai Miklós K. VASAS MTE—BALATONLELLE 2:0 (2:0) Kaposvár, 200 néző. V.: Papp. Vasas: Nadrai— Kovács, Hauck, Szatyin — Gál (Baki), Vigh — Fü­löp, Nagy, Gál I. (Süt), Nincse- vics. Edző: Egres László. Baiafon- lelie: Takács — Kaposi, Tóth, Cser — Szabó, Jabronka — Nagy, Mol­nár I., Molnár II., Horváth. Zsig- mond. Edző: Pesti János. Nagyot (Vasas) a 10. percben kiállította a játékvezető, ezért eléggé nehezen győzött a hazai csapat.. G.: Fülöp, Végh. J ók: Ilauck, Szatyin, Fü­löp, ül. Tóth, Nagy. Fotutó László K. V. LOBOGÓ—K. HONVED H. 3:2 (0:1) Kaposvár, Textiles-pálya, 100 né­ző. V.: Várvízi. Vörös Lobogó: Kaiser — Nagy, Borda, Zakommer — Pereg, Mű­dig — Csordás, Lábas. Végh, Ra- dax, Zsolnai dr. Edző: Horváth Béla. Honvéd: Babies — Bognár, Sóvágó, Albecker — Kelemen, Kó- kai — Petrányi, Jezeri, Tulok, Lang, Taschi. Edz»: Radnai Ist­ván. Szünet után a Honvéd már 2:0-ra vezetett, amikor a hajrában felülkerekedett a Vörös Lobogó és győzött. A 80. percben Babicsot 2:2-es állásnál a játékvezető tiszte­letlenségért; kiállította. G.: Zsolnai, dr. (2), Radax, ül. Petrányi, Jezeri. M. J. — A totó 12 találatos szelvénye: 11211111x1x1. A 12 talá­latos szelvényekre egyenként 4930 forintot., a 11 találatosakra 146.25 forintot, a 10 találatosakra 24,29 fo­rintot fizetnek. GYÁSZJELENTÉS Fájdalommal tudatjuk, hogy ULICS JENŐ 1963. október 13-Äa 62 éves karában elhunyt. Temetése her 15-én délután fél 2 >sz a Keleti temető­c ' z >!«> felesége. A válogatott találkozók közötti szabad vasárnapon bajnoki mér­kőzéseket játszottak a labdarúgó NB I-ben isi. Ez alkalommal két rangadó jeüegű mérkőzésre ke­rült sor. Vasárnap délelőtt az Új­pesti Dózsa 2:2 arányú döntetlent ért el az MTK ellen. Ekkor még aligha remélték Újpesten, hogy a Megyeri úti döntetlen elég , lesz ahhoz, hogy a csapat ismét a baj­noki táblázat élére kerüljön, hoz­zásegítette azonban az új pes tóe­ket ehhez a Győri Vasas ETO, amely legyőzte a Komlói Bá­nyászt. Ezzel a komlói csapat le­csúszott a bajnoki táblázat 2. he­lyére. Megszerezte első győzelmét a Debreceni VSC. Tovább tart a Pécsi Dózsa gyengeség! periódusa. A nem hivatalos pontversenyt az Újpesti Dózsa csapata nyerte. Rég nem kísérte olyan nagy érdeklődés az ökölvívó-eseményeket hazánk­ban, mint a. mostani egyéni baj­nokság. döntőit. Több ezren kint rekedtek a Sportcsarnokból, ahol zsúfolt nézőtér előtt bonyolították le a bajnoki döntőket. Érdekes, színvonalas volt ez a döntő. Hat új bajnokot avattak. Most látjuk, hogy mily nagy kár volt a kaposváriaknak távol ma­radniuk a döntőtől. A könnyű­súlyban és a középsúlyban is olyan versenyzők kerültek dobogóra, akiket Tóbi, illetve Dunajetz ko­rábban biztosan győzött le. Itt em­lítjük meg, hogy a szekszárdi szí­Október 19-én Berlinben játssza az NDK elleni mérkőzését, a Nem­zetek Kupájáért a magyar labda­rúgó-válogatott. Hétfőn Baróti La­jos szövetségi kapitány tizenhat játékost jelölt ki a berlini mérkő­zésre. Mint mondotta, csak Ber­linben állítja majd össze a válo­gatott tizenegyet. A keret: Szent- mihályi, Ilku (kapusok). Ihász, Mészöly, Sárosi, Mátrai (hátvédek), Solymosi, Nagy, Nógrádi (fede­zetek), Sándor, Rákosi, Albert. Be­ne, Fenyvesi, dr., Kuliars/.ki, Ko- mora (csatárok). A két ország B válogatottja va­sárnap Pécsen mérkőzik. A B csa­pat szerdán Kaposváron a K. Hon­véddel játszik edzömérközést fél 3 órai kezdettel a Kinizsi sporttele­pén. A B csapat tagjai: Géléig Aczél, Káposzta, Szepesi, Gellér, Palotai, Somodi, Nagy Gy., Dunai II., Alaxai, Povázsai, Mathesz, l a­kai, Tuscliimrer, Laczkó, Puskás. A MÉH kaposvári kirendeltsége FÉRFI ÉS NŐI MUNKAERŐK FT rcn föl szezonmunkára zöldség, gyümölrs tárolásához. Jelentkezni a MÉK kapón véri kirendeltségén kell. Ady Endre n. 30. (7864a) Segédm unkátokat állandó kaposvári munkára fölveszünk. Hídépítő Vállalat vezetősége, Ka­posvár, Jókai liget. 14021) ___________________________________________________