Somogyi Néplap, 1963. október (20. évfolyam, 229-255. szám)

1963-10-22 / 247. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1963. október Z%. Nem változik az osztrákok ellen az összeállítás Benében bízik Baróti kapitány Az NDK elleni Nemzetek Kupa mérkőzés után újabb feladat előtt áll a magyar labdarúgó-válogatott. A jövő vasárnap két fronton is küzdenek majd a magyar váloga­tottak. A nagy válogatott Budapesten szerepel. Ellenfelünk ez alkalom­mal az osztrák válogatott tizenegy lesz. Ezzel a mérkőzéssel kapcso­latban igen érdekesen nyilatkozott Baróti Lajos szövetségi kapitány. Bene és Nagy, akik valójában az olimpiai keret tagjai, ismét az A válogatottban kapnak helyet. Ba­róti Lajos elmondotta, hogy Gö- röcsre meg Tichyre ebben az év­ben már nem számít. A két játé­kosnak sokat kell javulnia, ha vissza akar kerülni a csapatba, mert Bene és társai beváltották a velük kapcsolatos reményeket. Be­ne Ferenc mesteri gólja egyébként még ma is szóbeszéd tárgya Safe­darúgóberkekben. Problémák vannak a Göteborg­ban pályára lépő olimpiai csapat körül. Igaz ugyan, hogy a svédek ellen készülő olimpiai együttes Pé­csen 4:1 arányú győzelmet aratott az NDK utánpótlás csapata ellen, mégis gondot okoz a közvetlen vé­delem és a csatársor összeállítása a szövetségi kapitánynak, illetve Lálcát Károlynak, aki az olimpiai csapat szakvezetője. Szerdán dől el, hogy hogyan is áll majd fel Göteborgon a B válogatott. Auszt­ria ellen az NDK ellen győztes ti­zenegy lép majd a Népstadionban pályára. MEGYEI BAJNOKSÁG DELI CSOPORT Babócsa, a Marcali. Honvéd, a Csurgói Spartacus és Lábod ver­seng az egyfordulós bajnokságban az elsőségért. E héten egyébként az eselyes csapatok győztek, a baj­noki sorrend egyetlen helyen sem változott. A bajnoki táblázat állásai 1. Babócsa 10 6 1 3 30:21 13 í. Marcali Homvéd 10 6 1 3 27:22 13 3. Csurgó 9 5 - 3 24:13 12 4. Bábod 1« 4 3 3 16:14 11 5. Barcs ló 3 3 4 17:18 9 6. Nagyatád 9 3 2 4 18:11 8 7. Gyékényes 10 3 1 6 22:37 7 8. Somogyszob 10 1 3 6 10:28 5 MARCALI HONVED—BARCS 2:1 (1:1) Bőhonye, 250 néző. V: Fenyvesi. M. Honvéd: Bogdán — Horváth, Kovács, Magyar II. — Kalotai, Ma- czenauer — Szűcs, Khiesz, Marko- vics, Palacskó, Takács. Edző: Vi­rágja József. Barcs: Jobbágy — Papp, Sinkó, Tuba — Zsibrek, Tok- nya — Rózsavölgyi, Gulyás, Berda, Kyapecz, Kertész. Edző: Szó vári György. Nagy küzdelem után a valamivel jobban játszó Marcali Honvéd csapata harcolta tó. a győ­zelmet. G: Markovics (2), ill. Ker­tész. CSURGÓ—GYÉKÉNYES (3^ Csurgó, 300 néző. V: Buzsáki. Csurgó: Kepler — Péczeli, Hottó I. (Füzes), Szabó — Rostás, Boros (Hottó IL) — Sebestyén, Vörös, Sótonyi, Luczek, Nagy. Edző: Hol­la József. Gyékényes: Tóth — Füstös, Papp, Gergelics — Geren­csér,. Molnár — Krivarics, Borda, Horváth I., Bozsics, Horváth H. Edző: Róka Lajos. Már a 10. perc­ben 2:0 volt, szünet után ellenáll­hatatlannak bizonyult a hazai csa­pat. G: Sótonyi, Vörös (3—3), Nagy (2), Luczek. Jók: Szabó, Sebes­tyén, Rostás, Vörös, Sótonyi, Lu­czek, Nagy, ilL Molnár, Horváth I. és Bozsics. Az 58. percben Sebes- nyént és Horváth Il-t durva játé­kért kizárták a pályáról. Halmai Emil nagyatAd—LABOD 1:1 (i:ö) Lábod, 500 néző. V: Boldog. Nagyatád: Kurucz — Czimbalek, Fritz, Nagy — Nezdei, Bazsó TI .— König, Bazsó I., Posta, Simon, Stoff. Edző: Bicsáki Sándor. Lá­bod: Monostori — Karlovics, Kiss, Mihóka — Koczka, Coór — Keszi, Kovács, Abruzbányai (Tálas), Ilos- fai, Prokli. Edző: Selmeczi István. A hazai csapat támadott többet, de a vendégek kitűnő védelme meg­akadályozta a lábodi csapat győ­zelmét. Sőt elég nehezen egyenlí­tett tó a hazai csapat. G: Posta (11-esből), ül. Hosfai. Csoórt ül. Bazsó I-et a játékvezető a 82. perc­ben tóállította. Jók: Fritz, Nagy, Nezdei, König. Posta, ill. Karlo­vics, Kiss, Kocka, Csoór, Prokli. Bosznai Gyula BABÓCSA—SOMOGYSZOB 2:1 (2:1) Babócsa. 400 néző. V: Vránics. Babócsa: Varga — Riedler, Harasz- tia, Bóla — Bukovics, Embersics — Paksicza Müávecz (Bicsár), Szüi, Hajdú, Luczek. Edző: Szuha- nyik Ferenc. Somogyszob: Barbi- na — Pálfi, Bálint, Németh — Szentgyörgyi, Simon — Dombi, Pa­lotai, Gőbölös, Hosszú, Bakos. Ed­ző: Hosszú László. A védekezésre berendezkedett somogyszobiak el­len azért nyert nehezen a hazai csapat, mert támadósora ez alka­lommal elég sok hibával játszott. Különösen a kapuralövés nem ment. G : Embersics, Luczek, ill. Dombi. Jók: Riedler, Bóla, Buko­vics, ÜL Bálint, Palotai, Gőbölös. Fekete Karoly ÉSZAKI csoport Vaskos meglepetés született. A Tabi SK Marcaliban győzni tudott a Vörös Meteor ellen. A K. Hon­véd n.—K. Vasas MTE mérkőzést hétfőn délután játszották le. Az Északi csoport állásai 1. K. Dózsa 2. K. V. Lobogó 3. K. Honvéd H. 4. Marcali V. M. 5. K. Vasas MTE 6. K. H. Vasutas 7. Tab 8. Balatoniéi!« 9. Fonyód 10 7 1 2 43:11 15 9 7 1 1 26:12 15 9 6 1 2 33:13 13 10 5 1 4 30:16 11 10 5 - 5 23:15 10 10 4 2 4 18:27 10 8 3 - 5 10:20 6. 10 2 1 7 11:33 5 10 - 1 9 7:49 1 K. HONVÉD II.—HL VASAS MTE 5:0 (1:0) Kaposvár, ioo néző. V: Prefek. A tartalékos Vasas MTE csak egy félidőn át tudta feltartóztatni a rohamozó Honvéd-csatárokat. Szü­net után potyogtak a gólok. G: Varga (2), Taschi, Kelemen, Jeze- ri. BALATONLELLE—HL H. VASUTAS 0:0 Balatonlelle, 200 néző. V: Vár­helyi Balatonlelle: Takács — Mol­nár, Miilei, Somogyi — Szabó, Jab- ronka — Kaposi, Zsigmond, Cser, Molnár II., Horváth. Edző: Pesti János. Vasutas: Törzsök — Wéber, Nagy. Csepregi — Jónás, Tallián — Csönge (Laki),- Takács, Horváth, Kúti, Fülöp. Edző: Tőke János. Alacsony színvonalú, helyenként durvaságokkal tarkított mérkőzés. A játékvezető a 42. percben Csert, a 73. percben Kaposit kiállította. Hajas Gyula TAB—MARCALI V. M. 1:0 (1:0) Marcali, 300 néző. V: Tóth Gy. Tab: Gróf — Simon, Szabó, Kru- tek — Györke, Egyed — Rácz, Pu­ha, Varga, Czabula, Matyék. Edző: Czabula Miklós. Marcali: Törzsök — Vörös, Jakab, Király — Molnár, Pimpauer II. — Hosszú, Takács, Kis borsó. Szántó, Pimpauer I. Edző: Abonyi Károly. Csapkodó játék folyt mindvégig. Szünet után rákapcsoltak a hazaiak, de a lelkesen védekező vendégek meg­érdemelten őrizték meg egygólos előnyüket. G: Varga. Jók: Gróf, Szabó, Puha, a hazai csapatban senki sem nyújtott elfogadhatót. Kálmán Sándor K. DÓZSA—FONYÓD 4:4 (1:4) Kaposvár, 100 néző. V: Kosaras. Dózsa: Antal — Zsunics, Horváth, Tökölyi — Kiss, Csima — Teremi, Veverán, Báli, Szigeti, Csupor. Ed­ző: Záborszlcy Jenő. Fonyód: Jár- fás — Márton, Liszkai, Molnár II. — Györkös, Molnár I. — Farkas I., Vida, Kovács, Bogdán, Farkas II. Edző; Harmath Gyula. A 70. perc­ben még csak egy gól volt a Dó­zsa előnye. A végén összeroppant a lelkes vendég csapat, nyolc perc alatt három gól esett. G: Veverán, Csima, Szigeti, Márton (öngól). Jók: Tökölyi, Csima, ül. Liszkai, Györkös. Fonai László Jó formában vannak a gyöngyösi ökölvívók Az ökölvívó csapatbajnokság e4- sö őszi fordulója elég sok izgalmat hozott. Csepelen a bajnokesélyes Ü. Dózsa és a Csepeli Vasas mér­kőzésen már-már a félbeszakadás veszélye fenyegetett. A nehézsú­ly úak mérkőzés előtt kiürítették a csepeli sportcsarnok nézőterét. Végül is drámai küzd imiben győ­zött az Ü. Dózsa csap:, n 11:9 arány­ban. Vasárnap Dunaí'oldvárón ke­rült sor (a dunaújvárosi »-pálya« be van tütva) a Gyöngyösi Honvéd —Dunaújváros mérkőzésre. Bebi­zonyosodott, hogy a Gyöngyösi Honvéd igen jó form ' n van. A bajnokság éllovasa : arányú győzelmet aratott a " giiajtó fö­lött. A Bp. Honvéd—V. Dinamó mérkőzésre hétfőn este került sor m Sportcsarnokban. Lapzártáig nem kaptuk meg e találkozó eredmé­nyét. Mint arról már korábban beszá­moltunk, a Kaposvári Dózsa ve­reséggel kezdte az őszi mérkőzés- sorozatát, az MTK 11:9 arányban bizonyult jobbnak a foghíjas ka­posvári csapatnál. A továbbiakban már csak a baj­noki címért folyik majd a verseny az ökölvívó NB I-ben. E címért Gyöngyös, a Budapesti Honvéd, valamint az Újpesti Dózsa legény­sége vetélkedik. Máris eldőlt, hogy a két kieső a Dunaújvárosi Ko­hász és a Kaposvári Dózsa csapata lesz. A második fordulóban a K. Dó­zsa egyébként Kaposváron szere­pei a Csepel ellenében. Remekelnek a pécsi csapatok az MB II. nyugati csoportjában pécsi második csapat aratott győ­Erdekes képet mutat az NB IL Nyugati csoportjának bajnoki táb­lázata. Hat héttel a befejezés előtt még öt csapat verseng az elsősé­gért. A III. kér. TTVE értékes győ­zelmet aratott Pápán, s ezzel a csapatnak tovább nőttek bajnoki reményei. Külön figyelmet érde­mel az e bajnokságban szereplő három pécsi csapat nagyszerű sze­replése. A PVSK, a Pécsi Bányász és a Pécsi BTC még egyaránt baj­nokesélyes éppúgy, mint a bajno­ki táblázat harmadik helyén levő K. Honvéd csapata. A vasárnapi fordulóban külön meglepetés volt a PBTC nagyarányú győzelme a ZTE ellen. Ugyafíis a PBTC NB Il-es legénysége jelen pillanatban Csehszlovákiában túrázik, s vasár­nap az ifjúságiakkal telitűzdelt Kaposvár, 2500 néző. V: Tófalvi. K. Honvéd: Markó — Schmidt, JR.átkai, Csapó — Muzsiai, Tóth — Palkovics, Németh, Szabó, Lang, Tulok. Edző: Tóth József. Székes- fehérvár: Kiss — Pál, Homolya, Hujber — Pajor, Neubauer — Ke­rék, Bobori, Steer, Lukács, Ruzics. Edző: Bódi Ferenc. Gyors kaposvá­ri gól vezette be a találkozót; Még a 3. percben sem járt az óra mu­tatója, amikor Honvéd támadás gördült a pályán. Veszélytelennek látszott a helyzet, hisz középen nagy volt a tömörülés. Bizony még maga Tóth is meglepődött, amikor 25 méteres lövése nyomán a labda az embersokaság közepette is előbb a bal kapufára, onnan a jobb kapufára, majd pedig a há­lóba vágódott. 1:0 a HL Honvéd ja­vára. A Honvéd irányított. Elég zelmet a ZTE ellen. Ax NB IL állásai L Hl. kér. TTVE 12 10­2 31:13 20 2. Pécsi VSK 12 8 1 3 28:12 17 3. K. Honvéd 12 7 3 2 22:12 17 4. P. Bányász 12 6 5 1 29:22 17 5. PBTC 11 7 2 2 29:9 16 6. B. Spartacus 12 6 2 4 25:16 14 7. Esztergom 12 5 4 3 18:14 14 8. Győri Dózsa 12 6 2 4 23:18 14 9. EVTK 12 3 5 4 23:26 11 10. Sz.-fehárvár 12 5 1 6 18:24 11 11. Veszprém 11 4 2 5 14:19 10 12. ZTE 11 4 1 6 20:26 9 13. Z. Dózsa 12 2 5 5 9:17 9 14. Pápa 11 4­7 11:12 8 15. Magyaróvár 12 2 4 6 7:23 8 16. Traktorgyár 12 2 2 8 12:26 6 17. Autóbusz 12 \ 4 7 11:29 6 18. K. Lombik 12 2 1 9 16:28 5 szépen gördültek a kaposvári tá­madások, a lövésekkel azonban baj volt. De rendre célt tévesztet­tek a vendégek távoli próbálkozá­sai is. A 30. perc újabb kaposvári gólt hozott. Hátidról magasan ível­ték a labdát a fehérvári kapu elé. Szabó ügyesen vette le a levegő­ből, aztán még igazítani is volt ideje, úgy lőtt közelről a hálóba. 2:0. Pompás csatárteljesítmény volt. Most nagyon belelendült a Honvéd, s két perc múlva Palko- vics háromra növelhette volna a gólok számát, de kicsit hosszan szöktette magát, S a kapusba lőtt. Aztán Tulok bombázott fölé. A vendégek csak Homolya szabadrú­gásával veszélyeztettek. A közép- csatárból lett hátvéd labdája azon­ban magasan elszállt a kapu fö­lött. A második félidő heves Honvéd rohamokkal kezdődött. Aztán a kaposváriak engedtek a tempóból, s szóhoz jutottak a vendégek is. A 15. percben Bobori szögletet ívelt be, a labda a kapufa tetejére hullt, s úgy hagyta el a játékteret. Csak az utolsó negyedóra volt ismét ér­dekes, izgalmas. Elekor egy Tu­lok—Németh ossz játék után az összekötő lövése a kapufán csat­tant. Aztán Homolya lőtt harminc méterről kapura, de Markó bizto­san védett. Az utolsó percekben a fehérváriak egyszerű szabadrúgást rúghattak 22 méterről. Bár nehe­zen, de felszabadult a kaposvári kapu. Nagyszerű első félidőt hozott a két jó képességű csapat találkozó­ja. Éhben az időszakban a Honvéd a szép támadások sorát vezette. A csapat, játéka ebben az időszakban olajozott gépezetéhez volt hason­lítható. Szünet után már koránt­sem volt ilyen gördülékeny a Hon­véd játéka. A kétgólos vezetés kissé eJbizakodottá tette a kapos­váriakat, és bizony néhányszor csak a szerencse mentette meg a Honvéd kapu iát. A fehérvári csa­pat — amely két kulcsemberét nél­külözte ezen a találkozón — elég nehezen adta meg magát. Jók: Schmidt. Tóth, Mnzslai, Lang, m. Homolya, Pál, Neubauer, Bobori. Tófalvi játékvezetőben jó szemű, határozott bírót ismertünk meg. További NB íT-es eredmények: P. Bányász—B. Spartacus 1:6, PBTC—ZTE 5:0, m. kér. TTVE — Pápa 1:0, Z. Dózsa_Veszprém 1:1, PVSK—K. Lombik 3:2, Mosonma­gyaróvár—Autóbusz IrO, Esztergom —Traktorgyár 1:0, EVTK—Győri Dózsa 4:2. Nagyszerű labdarúgó időben ke­rült sor a találkozóra, amelyen ál­talában mindenki — még a ven­dég csapat vezetői is (és nemcsak udvariasságból) — a Kinizsi győ­zelmére számított. Ezt sejtette a kaposváriak kezdeti nagy fölénye is. A 10. perc mégis a. vendégek gólját hozta. Mérei nem sokkal túl a felezővonalon, a Kinizsi térfelén cgy-kétméteres lesen kapta a lab­dát. A játékvezető a partbírót fi­gyelte, aki nem jelezte a lest. A Kinizsi-védők ahelyett, hogy utá­na iramodtak volna a megtorpant Méretnek, későn eszméltek fel, s a kitörő csatár — bár Szentes kapus I igyekezett öt megzavarni — a há­lóba talált. 1:0 a PEAC javára. A gól fel ideg esi tel te a kaposváriakat, ettől kezdve elég sok hiba csú­szott a Kinizsi játékába. Nem volt a hazai csapatnak szélsője. Herbe- lék mindent középen .igyekeztek megoldani. Ott azonban rendre hét-nyolc védő állta a három elő­retolt kaposvári csatár útját. Ha a védők nem tudtak hárítani, ak­kor kapufát rúglak. A 35. percben Simon bombája is a kapufán csat­tant. Nyomasztó Kinizsi-fölénnyel zárult az első félidő. A második félidőben megismét­lődött az első félidő kezdete. A Kmizsi támadott, mégis az 5. perc­ben a vendégek rúgtak újabb gólt. A felezővonalnál kiugró Márton a kifutó kapus mellett lőtt a hálóba, 2:0. Ezzel el is dőlt a mérkőzés sor­sa, mert a Kinizsi-csatárok hiába rohamozták negyven percen át Fábián kapuját, még két lépésről sem tudtak gólt lőni. Volt eset amikor a labda a PEAC kapu vo­nalán esett le, de nem volt Kini­zsi-csatár, aki beljebb segítse azt. Két ízben ismét csak a kapufa mentette meg a szívósan védeke­ző vendégek hálóját a góltól, de megmentette. Bi zony csalódottan távozott a vasárnap délelőtti mérkőzésről a Kinizsi megfogyatkozott szurkoló­tábora, Jogos volt a kiábrándulás, mert ezen a mérkőzésen ötlette’en, színtelen volt a kaposváriak játé­ka. A lelkesedés is mintha csak a második félidőben lángolt volna fel, ekkor azonban már késő volt, mert az ellenfél a kétgólos előny birtokában olyan szorosan védeke­zett, hogy az amúgy is vérszegé - Kinizsi ötösfogat képtelen volt al ár csak szépíteni is. Nem játszott jól a PEAC, mégsem érdemtelenül .ju­tott a két bajnoki pont birtokába. A mezőny legjobbja, Fábián ön­magát múlta felül. Kitűnő volt a Balló vezette hátvédhármas. to­vábbá Zborai és Méret. A kapos­vári csapatból senkinek a játékát sem lehetne maradéktalanul di­csérni. K. Honvéd—Székesfehérvári MÁV Előre 2:0 (2:0) Egypontos előnyre tett szert a Taszári Honvéd a délnyugati Ni III ban Amikor a lelkes tat;zári szurkoló- tábor tapssal jutalmazta győztesen levonuló csapatát, Taszáron még nem tudták, hogy ezen a napon valójában nem két pontot szerzett a csapat, hanem többet, mert a nagy ellenlábas Dombóvári VSE vereséget szenvedett. Ezzel a Ta­szári Honvéd abszolút első lett. (Egy hete még a vesztett pontokat tekintve a Dombóvári VSE jobban állt.) Az egypontos előny megcsil­lantotta a reményt a taszariak előtt a bajnokság elnyerésére. Persze a hátralevő négy fordulóban még a vasárnapinál is jobb játékra van szükség ahhoz, hogy az újonc NB m-as csapat az egyfordulós baj­nokság győzteseként fejezhesse be az őszi bajnokságot. A K. Kinizsi bizony visszacsúszott a középme­zőnybe. Taszári Honvéd—Nagykanizsai VIE 2:0 (0:0) Taszár, 300 néző. V: Kleiber. Taszár: Varga — Belkó, Filiszár, Bagyilla — Szabó, Kruskovics — Takács, Boda, Váudori, Kovács, Szöllősi. Edző: Jobban Ferenc. NVTE: Szippán — Jakabfí, Ku­rucz, Szabó — Németh, Kovács — Horváth, Mózsi, Szentes, Bánáti, Mazzaga. Edző: Schweitzer Sándor. A hazai szurkolók örömmel álla­pították meg, hogy a korábbi sé­rültek __ bár még nem voltak tel­jesen rendben — elfoglalták helyü­ket a csapatban. Az első esemény a 14. percben adódott, amikor a vendégcsapat alig tizenhat eszten­dős fiatal fedezeitjátékosia, Németh durván belelépebt a földön fekvő Vándort arcába. A Honvéd csatár tíz perc ápolás után tért csak vissza a pályára, majd erős vérzés miatt ismét elhagyta a játékteret, s csak később, hatalmas kötéssel a fején kezdhette újra a játékot. A hazai csapat irányított. Előbb Ta­kács, majd pedig Kovács veszé­lyeztetett, de Szippán biztosan vé­dett. A másik oldalon Horváth csípte el Bagyilla beadását, üres volt a kapu, de a szélső idegessé­gében az oldalhálóba lőtt. Szünet után is a taszáriak lép­tek fel kezdeményezően. A Hon­véd csapat fölénye a 8. percben már góllá érett. Vándori egy tá­madás befejezéseként 15 méterről kapura bombázott, s a labda a lécről vágódott a hálóba. 1:0. Az eddig is védekező vendégek még A 13. sz. AKŐV azonnali felvételre keres gyakorlattal rendelkező szerszámkészítő lakatost. Jelentkezni lehet a Kaposvár, Berzsenyi u. 1-3. szám alatti telepen. (78715) jobban beszorultak. Nem is egy­szer fergeteges tűzijátékra került sor a nagykanizsai kapu előtt. Az azonban mindannyiszor felszaba­dult. A 28. percben újabb hazai gól született. Vándori két védőt le­rázott magáról, s a kifutó kapus mellett lőtt a hálóba. 2:0. A hátra­levő időszakban Mózsinak egy 18 méterről küldött bomba szabadrú­gása jelentette az eseményt, a jól eltalált labda azonban a kapufáról kivágódott. Vita volt Taszáron, hogy játsza­nak-e Takácsék. Az edző mellet­tük döntött, s ez a döntés helyes­nek bizonyult, mert ha Szabó és Takács játéka nem is volt még tel­jes értékű, velük mégis ütőképe­sebbnek bizonyult a csapat, mint a korábbi hetekben. A Honvéd elég nehezen találta meg a vendé­gek hét-nyolc emberrel védekező játékának ellenszerét. Végül azon­ban Vándori két gólja biztosan és megérdemelten hozta meg a sport­szerű mérkőzésen a Taszári Hon­véd győzelmét. Jók: Belkó, Filiszár, Vándori, Szöllősi, ilL Knrucz, Horváth, Mó­zsi. PEftC—K- Kinizsi 2:0 (1:0) Kaposvár, Kinizsi-pálya, 700 néző. V: Klempe. Pécsi EAC: Fábián — Kresz, Bal­ló, Schiszler — Zborai, Tüske — Márton, Gulyás, Bartal, Mérei, Fe­kete. Edző: Bolia Ferenc. Kinizsi: Szentes — Balogh, Darvas, Zag — Simon, Pados — Gergely, Szabó, Herbei, Göncz, Matics I. Edző: Vá- radi Lajos. TOVÁBBI NB TII-AS EREDMÉNYEK Pécsszabolcs—Baja 6:0, Nagyka­nizsai Bányássz—Szekszárdi Petőfi 2:0, Kalocsai Honvéd—Nagymá- nyofei Bányász 4:2, Sz. Dózsa— Nagykanizsai Dózsa 1:3, Mohácsi Petőfi—Dombóvár 2:0. Máza-Szász- vár—Kalocsai Kinizsi 3:3. A bajnoki táblázat állása: 1. Taszári Honvéd 11 6 4 1 20:14 18 2. Nagyk. Bányász 11 6 3 2 16:10 15 3. Pécsi EAC 10 6 1 3 20:10 13 4. Nagymányok n 6 1 4 36:25 13 5. Dombóvár 10 5 3 2 17:12 13 6. Kalocsai. Honvéd íi 5 2 4 28:25 12 7. K. Kinizsi íi 5 2 4 20:19 12 8. Baja íi 4 3 4 11:17 U 9. Nagyk. Dózsa íi 4 2 5 18:19 10 10. Szefcsz. Dózsa fi 4 1 6 31:28 9 11. Mohács 10 3 3 4 12:14 9 12. Szeksz. Petőfi íi 4 1 6 14:19 9 13. Máza-Szászvár 10 1 6 3 22:25 8 14. Pécsszabolcs 10 3 2 5 12:22 8 15. NVTE íi 3 1 7 16:27 7 16. Kalocsai Kinizsi w 1 3 6 11:26 5 Hat bajnokesélyes van az NB III. Északközép csoportban Hármas rangadóra kerül sor e héten az NB III. Északközép cso­portban. Az erőviszonyok ki­egyensúlyozottságára jellemző, hegy mind a három mérkőzés dön­tetlenül végződött. A hármas pontosztozkodás azt jelenti, hogy továbbra js hat bajnokesélyes van ebben a csoportban. Az első he­lyezett Tokodi Bányász a hatodik helyezett Cegléd előtt mindössze két ponttal vezet. A bajnokesélye­sek között találjuk a Siófoki Bá­nyász csapatát is. Az. elkövetkező napok mindenesetre feleletet ad­nak, hogy a vártnál jobban sze­replő siófoki csapat a baj no tó haj­rában is ott lesz-e az elsőségért folyó harcban. Ehhez arra lenne szükség, hogy a Siófoki Bányász e héten csütörtökön és vasárnap is jól vizsgázzon. Ennek az NB III-as csoportnak az ügyeit intéző Bu­dapesti Labdarúgó Szövetség ugyanis úgy döntött, hogy e héten csütörtökön is bajnoki forduló lesz az Északközép csoportban. A hét­közi bajnoki mérkőzés Sárisápra szólítja a Siófoki Bányászt az ot­tani bányász csapat ellen. Vasár­nap pedig a fővárosban küzdenek a siófoki fiúk a bajnoki pontokért. Egy hét múlva mindenesetre már némileg tisztázódhat a kép. A sió­foki tábor bízik, hogy e nehéz nyolc napban is helytáll a csapat. Sióioki Bányász—Magyar Acél 1:1 (1:0) Siófok, 1000 néző. V: Simák. Siófok: Istvándi — Faikas, Fe­hér, Fejes — Vörös, Balogh — Er­dei, Sier, Tóth, Papp, Kovács. Ed­ző: Haragh Tibor. Magyar Acél: Magyar — Gubicska, Molnár, Mar­ton — Balogh, Szalai — Szabadkai, Mester, Falusi, Wéber, Móczár. Ed­ző: Havasi László. Izgalmas percek vezették be a mérkőzést. A 3. percben ugyanis a balszéles elfutó Kovács lövése után a labda túljutott a gólvonalon (ezt a partbíró jelezte is), a ka­pus csak onnan tudta azt kiha­lászni. Simák játékvezető azonban felülbírálva a partjelzőt továbboi intett. A 9. percben azonban mái érvényes hazai gólnak tapsolhat­tak a szurkolók. Vörös lövésszerű beadásába Tóth valósággal bele­robbant, s a siófoki gólzsák lövése nyomán a kapufáról védhetetlenül vágódott a labda a hálóba, 1:0. Igen jól játszott* 1 ebben az időszakban a hazai cse.pat. Csak úgy záporoz­tak a lövések, s két-három eset­ben is bizony csak a szerencse mentette meg a védekezésre beren­dezkedett vendég csapat kapuját. A második félidő kezdetén mint­Az Északközép csoport állása ha lanyhultak volna a hazai ro­hamok. Szóhoz jutottak a vendégek L Tokodi Bányász 9 5 3 1 17:9 13 is, és a 11. percben a hazai védők 2. Elektromos 9 5 2 2 14:9 12 egyetlen hibáját kihasználva Wé­3. Kőbányai Tűzálló 9 4 4 1 19:14 12 ber kiegyenlített, 1:1. Üjból roha­4. Siófok 9 5 2 2 12:10 12 mozni kezdett á Siófoki Bányász, 5. Pénzügyőrök 9 4 3 2 19:11 11 a vendégek azonban körömszakad­6. Cegléd 9 4 3 2 14:11 11 táig védekeztek. A 29. percben 7. Magyar Acél 9 4 14 18:11 9 újabb izgalom keletkezett. Gubics­8. Ercsi 9 3 3 3 17:12 9 ka kézzel ütötte le a labdát a 9. Sárisáp 9 3 3 3 6:6 9 16-oson belül. A játékvezető azon­10. Csepel Autó 9 4 14 10:14 9 ban nem látott szándékosságot. A 11. Üjlaki FC 9 3 2 4 17:13 8 33. percben Erdei a kapust is ki­12. Goldberger 9 3 2 4 6:14 8 cselezve Tóth elé játszott, aki egy 13. Pilisi Bányász 9 2 3 4 8:14 7 lépésről hibázott. Az eredmény 14. V. Dinamó 9 ’2 2 5 10:16 6 már nem változott. 15. Annavölgy 9 2 16 13:24 5 Érdekes, izgalmakban bővelkedő 16. Nyergesúj falu 1-36 5ü7 3 találkozót hozott a Magyar Acél és a Siófoki Bányász összecsapása. A bányász csapat az idény legjobb játékával rukkolt elő, s az első félidőben a mérkőzés biztos győz­tesének látszott. Szünet után egyet­len hiba elég volt ahhoz, hogy a vendégek kiegyenlítsenek. A Ma­gyar Acél védekező játékstílusa e - ben az időszakban már megakadá­lyozta, hogy szép játékra kerül hessen sor. A látottak alapján a siófoki csapat érdemelt volna in­kább győzelmet. Jók: Istvánéi, Farkas, Fehér, Fejes, Balogh, ill. Magyar, Molnár, Balogh, Wéber. TOVÁBBI eredmények AZ ÉSZAKKÖZÉP CSOPORTBAN Pilisi Bányász-Vasas Dinamó 0:0, Tokodi Bányász—Elektromos 1:1, Üjlaki FC—Csepel Autó 3:0, An- navölgyi Bányász—Ceglédi VSE 0:2, Goldberger—Nyergesújfalu 1:0, Pénzügyőrök—Kőbányai Tűzálló 2:2, Ercsi—Sárisápi Bányász 4.-fi. f-r A. totó *2 találatos szelvénye: Jk és k kAfi. $ f & 1 1 x. ÍZ találatos "szelvény nem volt. A 11 találatos szelvényekre egyenként 27 237,50 forintot, a 10 találatotokra 801,25 forintot, a 9 talólatosakra 78,75 fo­rintot fizetnek. A 42. hét 8 talá­latos szelvényei £4,55 forint vigasz- díjban részesülnek. gyászjelentés Fájdalommal tudatjuk, hogy l szeretett testvér, nagynéni, VARGA LASZLÓNÉ (Gizi néni) I október 20-án 59 éves korá- I ban hosszas szenvedés után elhunyt. Temetése 23-án du. I fél 4 órakor lesz a Keleti te­metőben. Gyászolja: Cjházi és Gráf család. ■*454)