Somogyi Néplap, 1963. május (20. évfolyam, 100-125. szám)

1963-05-07 / 104. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1943. május 1. LABDARÚGÓ MÉRLEG Páratlan siker —■ így jellemez­hetnénk a labdarúgó Nemzeti Baj­nokságokban küzdő somogyi csa­patok vasárnapi teljesítményét. Minthogy az utóbbi időkben nem­igen kényeztettek el bennünket NB-s csapataink, bizony a bajno­ki forduló előtt szívesen kiegyez­tünk volna három pontban. Arra, hogy százszázalékos siker születik a somogyiak számára az NB II. és NB III. osztályban, még titokban sem mertünk számítani. Mégis be­következett. A sok-sok »fekete va­sárnap« után felvirradt a somogyi szurkolóknak. Pompás győzelmet aratott a bajnokság élcsoportjában tanyázó Székesfehérvári Vasas el­lenében a K. Kinizsi. Hengerelt a Siófoki Bányász. A Honvéd újfent idegenből hozott haza két bajnoki pontot. Bravúros, szép sikersorozat ez. A Kinizsi győzelme — no és az a tény, hogy az ellenlábas Csepel- Autó meg a Kőbányai Lombik egyaránt kikapott — elérhető kö­zelségbe hozta a kaposváriak szá­mára a megmenekülést. A kapos­vári NB Il-es csapat pontszámban beérte a Csepel-Autót, s csak gól­aránnyal szorul a jövő vasárnapi ellenfél mögé. A Kőbányai Lom­bik hárompontos előnye is egy pontra csökkent. Most már nem el­érhetetlen a megmenekülést jelen­tő 14. hely. Persze addig még hosz- szú az út. A K. Kinizsinek a to­vábbiakban úgy kell küzdenie, s úgy is játszania, mint a vasárna­pi mérkőzés ^ első harminc percé­ben és utolsó negyedórájában. Ez esetben a Kinizsi megmenekülhet A K. Honvéd újabb tanújelét ad­ta, hogy a csapat milyen jó. A tar­talékos együttes második félideji játékát a szekszárdi közönség is megtapsolta. Az a tény, hogy a Honvéd idegenben is sorra biztos győzelmet arat, a legszebb remé­nyekre jogosít. A csapat szilárdan tartja pozícióját az élmezőnyben. Igen sokan vannak, akik azt vall­ják, hogy a Honvéd akár bajnok­ként zárhatja az évet a délnyuga­ti csoportban. A Siófoki Bányász javított. Az együttes fölényes biztonsággal sze­rezte meg a két bajnoki pontot a jó középcsapatnak számító Mohács ellenében. A helyes játékfelfogás és a jól alkalmazott taktika gyü­mölcse volt a siófoki 5:1. Ez egy­úttal azt is jelenti, hogy a Bányász most már megosztja az utolsó he­lyet a Dombóvári VSE-vel, A hét közben hivatalosan is bejelentett edzőesere (Fischer Sándortól Ha- ragh Tibor vette át a siófoki csa­pat edzéseinek irányítását) sokak szerint azt jelenti, hogy a Siófoki Bányász megkapaszkodik az NB 111-ban. A megyei bajnokságba».} már nagyjából eldőlt a bajnoki cím sorsa. A kis rangadón a K. Dózsa megérdemelten legvőzte a szétesett KMTE-t, ezzel tovább nőtt a taszá- riak előnye, annál inkább, mert a taszári csapat 7 gól rúgott Barcson. A 19. bainoki forduló legváratla­nabb eredménye Nagyatádon szü­letett: a Gyékény esi VSK csapata megadásra késztette a Nagyatádi MTE-t. A többi találkozón általá­ban a papírforma érvényesült. Váratlan vereség Svédországban Svédország — Magyarország 2:1 (1:0) A nevekből összeállított ma. A stockholmi Rasunda sta­dionban húszezer néző előtt lé­pett pályára a két csapat. A magyar labdarúgó-válogatott a következő összeállításban kez­dett: Szentmihályi — Mátrai, Mészöly, Sárosi — Solymosi, Sipos — Sándor, Göröcs, Al­bert, Tichy, Fenyvesi dr. A 10. percben jórészt Szentmihá­lyi hibájából a svéd csapat szerezte meg Mild révéin a ve­zetést. A mieink ebben a fél­időben alig tudtak veszélyes helyzetet teremteni. Az sem sokat használt, hogy a máso­dik félidőben Szentmihályi he­lyett Ilku. Tichy helyett pe­dig Monostori állt be. Igaz ugyan, hogy Albert kiegyenlí­tett, a jól hajrázó svédek azon­ban végül is megérdemelten szerezték meg a győzelmet Brodd góljával. * 1 — A totó 12 találatos szelvénye: 1 X 1 2 X X 1 2 X X ~ 1 1. A 12 találatos szelvényekre egyen­ként 75 142,50 forintot, a 11 talála- tosakra 9392,50 forintot, a 10 tala- latosakra 958,75 forintot fizetnek. AZONNALI BELÉPÉSRE keresünk nagy gyakorlattal rendelkező építésztechnikust. f izetés megegyezés szerint. Jelentkezés írásban vagy személyesen a Kőolaj- — vezeték Vállalat (Siófok) vi szeméi} z Hí osztályán. ro gyár csapat ez alkalommal na­gyon gyengén játszott. Erre a vereségre nemigen lehet ment­séget találni. Végig rossz fel­fogásban játszott támadóso­runk, s a védelem is könnyen zavarba jött. SdJCfC 1 Csonka a mezőny az országos egyéni elődömön Eredetileg — mint már be- számoltunk róla — tizenket- ,ten indulhattak volna az or­szágos egyéni sakkbajnokság kaposvári elődöntőjén. Az utolsó pillanatban azonban a pécsi Kádár lemondta a rész­vételt, így csak tizenegy ver­senyző küzd a továbbjutásért. A nagy érdeklődéssel kísért verseny első két fordulójában az alábbi eredmények szület­tek: Első forduló: Rereczki—Kovács 1:0. Fajcsi —Budai 1:0, dr. Túri—Marton 1:0, Kocsis—Palcsó 0:1, dr. Si­pos—Bárány 1:0. Második forduló: Falcsó—dr. Sípos függő, Marton—Kocsis 0:1, Budai— dr. Túri döntetlen, Kovács— Fajcsi döntetlen, Ilosvai—Bu­dai döntetlen. Felhívjak a város lakosságát, hogy NYÁRI JÉGIGÉNYÜKET írásban jelentsék be Májas 1. n. 50. szám alatt. Személyes megrendelést hétfőn és csütörtökön fogadunk el. KAPOSVÁRI SZIKVÍZ, SZESZFŐZDE ÉS SZÁLLÍTÁSI VÁLLALAT, (3543) AZ ÉDASZ veszprémi ÜZLETIGAZGATÓSÁGA villamos hálózatok építéséhez — vidéki munkahelyeire — férfi se£f imunkásokat fölvesz. Fizetés kollektív szerint, szállásköltséget és külszolgálati napidíjátalányt fizetünk. A vállalat nehézipari jellegénél fogva csak 18 évet betöltötteket tudunk alkalmazni. Mindazokat a fiatalokat, akik alkalmasnak bizonyulnak, négy év után tanfo­lyamra, majd utána a villamoshálózat-szerelői szak­mából vizsgára bocsátjuk. Jelentkezés írásban vagy személyesen sze­mélyzeti osztályunknál. Szállásról gondoskodunk. Ütiköltséget csak fölvétel esetén térítünk. (3554) NB II. K. Kinizsi - Székesfehérvár (3 A) Kaposvár, 1500 néző. Vezette: Va­das Gy. K. Kinizsi: Murányi — Balogh, Szili, Zaagh — Bíró, Márkus — Gergely, Kovács, Herbei, Acs, Szűcs, Edző: VáracU Lajos. Székes- fehérvár: Varga — Szűcs I., Bog­nár, Horváth — Kárász, Szűcs II. — Török, Bobori, Janecz, Fister, Ispaics. Edző: Moór Ede. Remek akcióból már a 2. percben vezetéshez jutott a Kinizsi. Márkus keresztlabdáját Gergely sarokkal Kovács elé pöccintette, s ő nagy gólt lőtt óles szögből a léc alá, 1:0. A gyors fehérvári csatárok több I támadással válaszoltak a gólra, de ; Murányi biztosan tisztázott. 15 perc elteltével Ismét a Kinizsi ke- rült fölénybe. Herbei 20 méteres bombáját Varga csak szögletre tudta nyomni. A 22. percben me­gint ujjonghatott a szurkolótábor. Zaagh a Kinizsi térfeléről vezette fel a labdát, a védők hátráltak. Mintegy 25 méterre a kaputól hir­telen felgyorsított, kicselezte a 16-oson felsorakozó védőket és a tehetetlen Varga mellett közelről a sarokba lőtt. 2:0. Kitűnő egyéni teljesítmény volt. Ezután a kapos­vári csapat ragyogó időszaka kö­vetkezett, jól olajozottan gördül­tek a támadások. A 31. percben Kovácsot állították meg szabályta­lanul mintegy 17 méterre a kapu­tól a fehérvári védők. Herbei erős szabadrúgását Varga könnyedén akarta ölbe fogni, a vizes labda azonban karjáról a hálóba pattant, 3:0. A vendégek most már észbe kaptak, támadásaik azonban sorra elakadtak a Kinizsi les taktikáján. A 38. percben Balogh nem tudta szerelni a villámgyors Ispaicsot, a szélső az alapvonaltól élesen a kapu elé lőtte a labdát, és Janecz a lábak között a hálóba kotorta, 3:1. Ezután még két fehérvári szög­let tartotta izgalomban a nézőket. Szünet után folytatódtak a fehér­vári rohamok. Egy ízben a Kini­zsi-védők már a gólvonalról vág­tak ki a labdát. A csatársor ké- nyelmeskedett, a védelem megle­hetősen bizonytalan volt, kapko­dott, várható volt, hogy ez meg­bosszulja magát. A 20. percben is­paics kapott díszkíséretet a hátvé­dektől, végül fél méterrel a 16-oson belül elkaszálták. 11-es. Kárász a jobbra vetődő Murányi mellett a kapu közepébe rúgta a labdát, 3:2, Csak nehezen szabadult föl per­cekre a Kinizsi kapuja, az ideges­kedő játékosok sok hibát vétettek, nem tudták tartani a labdát. A 35. percben Török elhúzott Szili mel­lett, Murányi kifutott kapujából, a jobbszélső labdája az üres ka­puba tartott. A befutó Bíró két­ségbeesetten igyekezett menteni, de már csak beljebb segítette a lab­dát, 3:3. Dermedt csend fogadta az egyenlítést, ami végre felrázta a hazai játékosokat. Hatalmas haj­rába kezdtek, s most a fehérvári védők vágták a labdái, ahol ér­ték. A 41. percben a fehérvári ti­zenhatos közelében szabadrúgáshoz jutott a Kinizsi. Márkus okosan ívelte át balról a védők fölött a labdát, s a csatársorba előrehúzódó Szili Varga föJött a hálóba emelt, 4:3. A hátralevő percekben a Kini­zsi már csak a labda tartására tö­rekedett. Nem bánták meg azok a szurko­lók, akik a szemerkélő esőben is kitartottak csapatuk mellett. A mindvégig jó iramú, fordulatos és időnként igen színvonalas mér­kőzés nem volt mentes az izgal­maktól. A biztosnak látszó hazai győzelem majdnem elúszott a já­tékosok húszperces »leengedése* miatt. A technikás és gyors fehér­vári csatárok a legkisebb megin­gást is veszélyesen tudták kihasz­nálni. Az első félidőben jó játék mellett főleg az tette érdemessé a Kinizsit a győzelemre, hogy a kri­tikus percekben, a hajrában is újítani tudott. Egyénileg kimagas­ló teljesítményt a kaposváriaknál csak Márkus nyújtott. Kívüle még Murányi, Zaagh, azonkívül lelkese­désével Bíró és Herbei tűnt ki. A vendégek közül a csatároké — Ispaicsé, Janeczé és Töröké — a pálma. A védelem nem jeleske­dett. vadas Gy. jószemű, határozott játékvezetőnek bizony ült a sport­szerű keretek között lefolyt mér­kőzésen. További NB Il-es eredmények: Oroszlány—Csepel l;l. BVSC—Mosonmagyaróvár 2:0. EVTK—K. Lombik 2:1. Budafok—Győri MÁV DAC 0:0. Szállítók—B. Spartacus 1:1. Dunaújváros—PVSK 2:1, Zalaegerszeg—Csepel-Autó 2:0. Az NB n. állása: 1. Csepel 22 16 5 1 47:14 37 2. Sz,-fehérvár 2£ 11 7 4 38:15 29 3. Dunaújváros 22 10 9 S 44:24 29 4. BVSC 22 12 3 5 34:31 29 5. Győri MÁV 22 7 11 4 29:22 25 6. Oroszlány 22 8 9 5 38:30 25 7. Szállítók 22 9 6 7 26:20 24 8. Budafok 22 8 7 7 27:29 23 9. B. Spartacus 22 6 9 7 23:29 21 10. Magyaróvár 22 6 8 8 28:30 20 11. PVSK 22 6 7 9 27:32 19 12. ZTE 22 6 7 9 28:39 19 13. EVTK 22 5 8 9 21:25 18 14. K. Lombik 22 5 2 15 17:46 12 15. Csepel-Autó 22 3 X 16 19:36 U 16. K. Kinizsi 22 l 7 13 19:43 11 NB III. K. Honvéd—Szekszárdi Petőfi 2:0 (0:0) Szekszárd, 800 néző. V: Szabó. K. Honvéd: Bogyai — Schmiht, Tamási, Tóth — Muzslai, Lang — Tulok, Németh, Palkovics II,. Pal- kovics I., Szűcs. Edző: Radnai Ist­ván. Szekszárd: Greilich — Huth, Geller, Ga ram völgyi — Simon, Ul­rich — Hóman, Rostási, Bosnyák, MálJnger, Taliga, Edző; Tamási László. A hazaiak lendültek jobban be­le. Bogyainak gyakran nyílt alkal­ma bizonyítani, hogy jó formában van. Csak fokozatosan jutott, szó­hoz a Honvéd. A 6. percben Né­meth már ki is hagyta az első kí­nálkozó gólhelyzetet. Nem sokkal később Palkovics TI. játszotta tisz­tára magát, aztán kapu mellé lőtt. Húsz pere elteltével teljesen a Honvéd vette át a játék irányítá­sát. De csak tíz percre, mert aztán feljött a hazai csapat, több me­leg helyzet adódott Bogyai kapuja előtt, a Honvéd kapusa azonban minden esetben jól avatkozott köz­be. A második félidő viszont Hon­véd-rohamokkal kezdődött. A fö­lénybe került kaposvári csapat a 70. percben szerezte meg a veze­tést. Németh nagyszerű keresztlab­dával ugratta ki Szűcsöt, az jó ütemben érkezett, s nagy erővel vágta a labdát a léc alá, 1:8. To­vábbra is a Honvéd támadott. A 73. percben Tulok kicselezte az egész védelmet, még Greilich ka­pust is, az azonban a csel után utánavetődött Tuloknak, ób a föld­re rántotta. Az esésnél Tulok meg­sérült és ki is állt. Nem volt vi­tás a ll-es. A büntetőnek Németh állt neki, gyengén helyezett labdá­ját azonban Greilich kivédte. Az eset csak pillanatokra adott szár­nyat a hazai csapatnak, aztán ismét a Honvéd következett. A 83. perc­ben Németh javított. A nagy lövő- erejű csatár ez alkalommal 17 mé­terről rúghatott szabadot, n jól el­talált labdája a sorfal mellett véd­hetett énül vágódott a hálóba, 2:0. Érdekes, izgalmas, időnként szín­vonalas mérkőzést hozott a két csa­pat találkozója. . A játékidő na­gyobbik szakaszban a Honvéd irányított. A kaposvári csapat igen jó együttes benyomását keltette. A védelem kibírta a hazaiak nagy nyomását, aztán a támadósor szü­net után nemcsak összehozta a helyzeteket, hanem ki is használta őket. A 2:0 híven tükrözi a két csapat közti tudáskülönbséget. Jók: Bogyai. Tamási, a mezőny legjobbja, Németh, Palkovics I., 111. Geller és Rostási. Siófok - Mohácsi TE S:l (3:0) Siófok, CiM néző. V: Boda. Siófok: Istvándi — Somogyi, Farkas, Fejes — Balogh, Papp — Keszthelyi, Sier, Tóth. Szabó, Ko­vács. Edző: Haragh Tibor. Mohá­csi TE: Varga — Bárácz, Rózsafi, Holényi — Kővári, Sági — Gyóvai, Megyei bajnokság K. DÓZSA,—'KAITE 2:0 (1:0) Kaposvár, 500 néző. V: Fenyvesi. Dózsa: Molnár II. — Kakuszi. Csí­ma, Giith — Báli, Varga — Zsu- ,nics, Nagyréti, V ever.'in. Kecske­méti, Szigeti. Edző: Záborszky Je­nő. KMTE: Kovács 1. — Kovács ll. . Hauck, Kovács ni. — Gál, VI- mola — Faki I., Pantmer, Nagy, Vigh, Laki II. Edző: Egres László. A vártnál alacsonyabb színvonalú mérkőzést, csapkodó játékot ho­zott a kaposvári megyei rangadó. Az első félidőben a Dózsa játszott fölényben. Szünet után az MTE volt a többet támadó. Jobb csatár­sora révén a Dózsa megérdemelten győzött. G: Nagyréti (2j. Jók: Csi- ma. Kecskeméti, Nagyréti, ill. Gál. Fény vési játékvezető mindkét fél terhére elég sokat tévedett. Fonai László labod—k. Építők 2:0 (i:o> Kaposvár, Építöfc-pálya, 100 né­ző. V: Csecsei. Lábod: Monostori — Míhóka, Kiss, Kittiinger — Koczka, Karlovics — Kaszi. Ko­vács, Szokolics, Csór, Ilosfai. Ed­ző: Kanizsai Gyula. Építők: Szen­tes — Csabi I., Horváth, Bogyó — Végh, Csepregi — Kiss, Nagy n., Nagy I., Kab, Jezerniczki. Edző: Deák István, a lelkesen játszó lá- bodi csapat Idegenben is teljesen megérdemelten aratott győzelmet. G: Kovács, Mihóka. Jók: Mlhóka, Kovács, Szokobcs, ill. Szentes, a mezőny legjobbja, Rab. Nagy Géza Jók: Mészáros, Máté, Németh, ill. Simon, Posta. Horváth Miklós TASZAR—BARCS 7:1 (2:0) Barcs, 200 néző. V: Magyar. Ta- szár: Szobonya — Belkó, Fills zár. Radáes — Szabó Szóvári — Erdei, Boda, Vándort, Kovács, Hádinger. Edző: Jobban Ferenc. Barcs: Job­bágy — Borda, Sinkó, Tuba — Zsibrelc, Krapecz — Kertész, Hart­mann, Rózsavölgyi l„ Göncz, Tú- róezi. Edző: Szóvári György. A gyors taszári csatárok szinte' tet­szés szerint rúgták góljaikat az igen lassú hazai védők mellett. Ennek ellenére a győzelem ará­nya túlzott. G: Vándort (4), Ko­vács, Hádinger, Zsibrak (öngól), ül. Rózsavölgyi I. Jók: Filiszár, Vándort, iU. Krapecz, Hartmann. Gondöcs Jenő K. V. LOBOG0—CSURGÓ 1:1 (1:0) Kaposvár, Textiles-pálya, 100 né­ző. V: Zsoldos. V. Lobogó: Mészá­ros — Nagy, Borda, Zsolnai dr. — Pereg. 'Imiig — Gergő, Kiss, Lu­kács, Zakommer, Lábas. Edző: Horváth Béla. Csurgó: Kepler — Péczeli, I lottó II., Sebők II. — Baus/, Mottó I. — Sebestyén L, Vörös, Sótonyi, Luczek, Nagy. Ed­ző: Holla József. Az első félidőben jői játszott a hazai csapat, s ek­kor bebiztosíthatta volna győzel­mét. Szünet után nagyon feljöttek a csurgóiak, és rászolgáltak a ki­egyenlítésre. A 75. percben Gergőt és Sebök H-t a játékvezető egy összeakaszkoclás után kiállította. G: Lábas, 111. Nagy. Jók: Borda, Kiss, ill. Kepler, Hottö IL Tolnai László MARCALI HONVED— SOMOGYSZOB 0:0 Marcali, 200 néző. V: Boldog. Marcali: Iszak — Horváth, Kalo- tai-. Kovács — Maczehauer, Potó — Varga, Magyar, Khiesz. Takács, Szűcs. Edző: Borsfái Géza. So- mogyszob; Barbina — Pálfi, Nagy, Németh — Kiás, Terestyéni — Pa­lotai, Selmeczi. Bálint, Dombi, Szenfgyörgyi. Edző: Selmeczi Ist­ván. Csúszós talajú pályán köze­pes iramú és színvonalú mérkő­zés volt csapkodó játékkal tarkít­va. Egyik csapat sem érdtmieU vol­na győzelmet. Jók: Kovács, Ma- czenauer, Potó, UL Barbina, Palo­tai, Bálint. K. H. VASUTAS­SAL ATONLELLE 2:0 (2:0) Kaposvár. Vasutas-pálya, 200 né­ző. V: Kovács Oy. K. H. Vasutas: Törzsök — Wéber, Nagy, Sánta — Németh, Miseta — Küttel, Tallián, Kúti, Jónás, Csepregi. Edző: Töke János. Balatonlelle: Takács — Mil­let, Gréczt, Molnár — Szabó, Kind- ler — Zbigmond, Papp, Zsár, Pet­rus. Kaposi. Edző: Lugosi Ernő. A 15. percben már 2:0-ra vezetett a hazai csapat. A végén azonbag meg kellett a vasutasoknak izzad­niuk a győzelemért. A 85. percben Molnár li-esét Törzsök kivédte. G: Kúti, Jónás. Jók: Törzsök, Wéber, Nagy, ill. Takács, Szabó, Zsár. A Csanda, Pleck, Gombár, Horváth. Edzői Ruff Ferenc. Szemerkélő esőben kezdődött Siófokon a játék, s rögtön a ha­zaiak lendültek támadásba. Már az első negyedórában két-három hely­zetet is összehoztak a siófoki csa­tárok, a befejezés azonban ugyan­úgy nem sikerült, mint az előző hazai mérkőzéseken, A 23. perc­ben azonban góllá érett a siófo­kiak fölénye. Jobb szélen futott a hazaiak támadása, a labda közép­re, Tóth elé szállt, s az tíz méter­ről védhetetlenül bombázott a há­lóba. 1:0. öt perc múlva újabb si­ker koronázta az ötletes siófoki tá­madásokat. Ez alkalommal Szabó 1 ívelt be, és Tóth, ugyanúgy, mint az előbb, a hálóba lőtt, 2:0. A ven­dégek beszorultak, a siófoki fölény nyomasztóvá vált. Az újább gól azonban a 41, percig váratott ma­gára. Ismét Szabó futott e), beíve­lése most is jól sikerült, s a vál­tozatosság kedvéért Tóth most fej­jel továbbította a báléba a labdát, 3:0, Szünet után rögtön újabb gólt ért el a hazai csapat. Bárácz rö­vidre sikerült hazaadasát a szem­füles Tóth elcsípte, és negyedszer lőtt a hálóba, 4:o. Egy érvénytelen gól után. annak ellenére, hogy a mohácsi edző átrendezte a védel­met (Ráráez elűrement a csatár­sorba). ötre növekedett a siófoki gólok száma. Kovács egyéni já­tékkal szerezte meg a labdát, s futott el a hal szélen, beadása az ötös és a U-es közé, éppen a be­robbanó Sier fejére szállt, s a jobbösszekötő ugyanolyan bomba­gólt fejelt, mint megelőzően Tóth. 5:0 után a siófokiak valamit en­gedtek az Iramból. Néhányszor el­jutottak Istvándi kapujának elő­terébe a vendégek is, s a 25. perc­ben a hátvédből lett csatár, Bárácz szépített, 5:1. Az utolso negyedórá­ban kiegyenlített, játék folyt, bár Inkább a siófokiaknak adódott helyzetük. A Siófoki Bányász végre úgy já*- szott. ahogyan szurkolói várták. Jól szervezett volt a hazai véde­lem (bár ezt nem tette komolyan próbára a védekezésre beállt mo­hácsi csapat), a támadósor pedig olyan rohamokat vezetett, mint amilyenek abban a bizonyos nagy­könyvben vannak. A széleken fut« támadások és a pontos beadások, no és az a körülmény, hogy Yéih ismét elemében volt, eleve megpe­csételte a vendégcsapat sorsát. Jók: Farkas, Balogh, Tóth. Szabó, a mezőny legjobbja, 111. Báráez és Pleck. AZ NB Hl. TOVÁBBI EREDMÉNYEI Kalocsa—N. Dózsa l:ő. A nagy­kanizsai mérkőzést zárt kapuk mellett játszották le. Nagykanizsai Bányász—Dombóvár 1:9, Kiskunha­las—P. Bányász 2:2, Bajai Építők —Nagymányok 1:0, Pécsi BTC— Pécsszabolcs 3:1. AZ NB in. bajnokság állás»: 1. Pécsi BTC 32 15 4 3 60:25 34 2. K. Honvéd 22 13 5 4 48:20 31 a. P. Bányász 22 11 8 3 39:22 30 4. Sz.-fehérvár 32 iá 6 4 30:20 30 5. Baja 22 9 7 6 26:24 25 6. N. Bányász n e 4 9 35:31 2* 7. Kalocsa 22 9 6 8 41:52 22 8. gs. Dózsa 32 9 3 10 41:40 21 9, Sz. Petőfl M 8 5 8 24:29 21 10. Nagymányok 22 9 2 U 32:40 29 11. Mohács 22 9 2 U 37:35 20 13. PécsBzabolos m 3 8 8 24:20 18 13. N. Dózsa 32 a 6 n 30:39 14 14. Kiskunhalas 22 5 6 11 23:35 16 15—16. Siófok 22 3 6 13 27:48 12 15­-16. Dombóvár 22 3 6 13 27:48 12 játékvezető elég sok hibával ve­zette a mérkőzést. Pozsgai Miklós K. KINIZSI IL—MARCALI V. M. 6:1 (2:1) Kaposvár, Kinizsi-pálya, 500 né­ző. V: Prefek. Kinizsi II.: Szűcs II. — Kiss, Darvas, Hegedűs — Tö­kély i, Nyakas — Németh, Simon, Bíró II., stadier, Papp. Edző: Kár­páti Lajos. Marcali: Fokvári — Vi&ös, Jakab, Király — Gáspár, Ihász — Varga, Németh, Pimpauer, Hosszú, Farkas. Edző: Abonyi Ká­roly. A Kinizsi végig nagy takti­kai és technikai fölényben volt. G: Stadler (5), Simon, ül. Németh, Jók: Stadler, Nyakas, Tókölyi, ill. Fokvári, Ihász, Németh. Götrl József megyei bajnokság állása: 1. Tas zár 19 16 1 2 72:23 33 2. K. Dózsa 18 11 4 3 51:24 26 3. KMTE 19 U 4 4 48:28 26 4. K. V. Lobogó 19 9 5 5 43:27 23 5. Nagyatád 18 9 5 i 30:20 23 6. Lábod 19 9 5 5 36:25 23 7. K. H. Vasutas 19 10 2 7 35:34 22 8. M. Honvéd 19 6 7 6 22:20 19 9. Csurgó J8 7 4 7 46:36 )8 10. Marcali V. M. 18 7 3 8 31:41 17 11. Barcs 19 4 5 10 23:48 13 12. Balatonlelle 10 5 3 U 22:50 13 13. Somogyszob 18 3 4 11 24:36 18 14. K. Építők 19 3 l 15 26:5« 7 15. Gyékényes 19 2 3 14 23:64 7 K. Kinizsi n. 20 9 i 9 62:61 20 GYÉKÉNYES—NAGYATÁD 3:2 (2:1) Nagyatád, 300 néző. V: Várvizi. Gyékényes: Mészáros — Gergelics, Máté, Aradi — Füstös, Gerencsér I. — Gerencsér II., Horváth I., Horváth II., Bozsits, Németh. Ed­ző: Róka Lajos. Nagyatád: Hor­váth — Nr,viel, Németh, Vojko- vics — Szabó, Tamás — Nagy, Vucskics, Tátrai, Simon, Posta. Edző: Blcsáki Sándor. A lélekte- lenül játszó hazaiakat ugyancsak meglepték a nagy becsvággyal küz­dő vendégek. Az atádi csapat csak 3:1 után eszmélt löl, de a jól vé­dekező vendégekkel szemben már csak szépíteni tudott. G: Németh, Bozsits, Gerencsér IL, HL Posta (2). Az Építőipari Technikum levelező tagozata 1963. évben is beindul. Felvilágosítás és jelentkezés személyesen vagy írásban az All. Építőipari Vállalat személyzeti osztályán, Kaposvár, Május 1. utca 57. szám alatt. , ___________________________________(3548)