Somogyi Néplap, 1963. május (20. évfolyam, 100-125. szám)

1963-05-28 / 122. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1963. május 28. LABDARÜGÓMÉRLEG Ami várható volt, bekövetkezett: az idegenben játszó három somo­gyi NB-s csapat egyaránt veresé­get szenvedett bizonyítva, hogy másutt rendszerint nem sokra fut­ja tudásukból. A K. Kinizsi sú­lyos csepeli vereségére legföljebb az a gyógyír, hogy könnyen más­ként lehetett volna. Nem arról van szó, hogy a Kinizsi előtt akár csak egy pillanatra is megcsillant volna a győzelem reménye a csepeli stadionban. Némi szerencsével azonban más arculata lehetett vol­na a mérkőzésnek, melyen a cse­peli csapat nagyon vissza akart vágni az őszi félbeszakadt mérkő­zésért. Az NB III. délnyugati rangadója jórészt a játékvezető gyengesége folytán időnként »szikrázott«. A kiállításokkal tarkított mérkőzé­sen jó nagy adag szerencsével nyert a bőrgyár csapata. Ebben közrejátszott az is, hogy a Hon­véd-csatárok elég sok helyzetet ügyetlenkedtek el. Valahogy érző­dik az együttesen, hogy már «-pá­holyban« ül, s az NB II-be jutását senki sem veszélyezteti. A Siófoki Bányász szombati ve­resége Székesfehérváron várható volt. Ha egy kicsivel több szeren­cséje van a csapatnak, könnyen szerezhetett volna egy pontot. Er­re annál inkább szükség lett vol­na, mert az ellenlábas Dombóvár e héten győzött, s pontszámban is­mét beérte a siófojkiakat. A megyei bajnokságban a vezető csapatoknak egyaránt »fekete va­sárnapjuk« volt. A Taszári Honvéd otthonában nem tudott megbirkóz­ni a Marcali Honvéddel. Ennek el­lenére tovább növekedett a faszá­nak esélye, ugyanis az ellenlábas K. Dózsa kikapott Csurgón. Az élmezőnyhöz tartozó KMTE pedig súlyos vereséggel tért haza Mar­caliból, ahol a Vörös Meteor fel­javult csapata fektette két vá-lra. Elöl a táblázat nem válh?,t', kö­zépütt azonban sok a helycsere. Nem is csoda, mert itt csunán a gólarány választja el egymástól a csapatokat. A gyékényesiek, akik legyőzték a Barcsi HVSC csapatát, megelőzték a K. Építőkét. Somogy- szob is előbbrerukkolt azzal, hogy pontot szerzett az örök vetélytárs Nagyatádtól. Parnuki (K. Dózsa) pompás győzelme Vasárnap délután mintegy 30 000 néző előtt bonyolították le a Népsport vándordíjas fu­tóverseny-sorozat első forduló­ját. Az utánpótlás 800 méteres versenyében az első időfutam­ban indult Parnuki József, a Kaposvári Dózsa fiatal közép­távfutója. A kaposvári atléta nagy közönségsikert aratva is­mét bebizonyította képességeit. ASZTALITENISZ a Népstadionban Az igen erős és népes mezőny­ben Parnuki első lett, és a 800-asok közt ő futotta a nap legjobb idejét (l:54.5-öt). A »nagyok« 1500 métert futottak. Itt az FTC hosszútávfutója, Si­mon bizonyult a legjobbnak; a győri színekben versenyző Kiss György az ötödik helyen vég­zett. A PEAC nyerte az NB II. rangadót Biztosan győzött a Az asztalitenisz NB II. vasárnapi fordulójában a legnagyobb figye­lem a Barna-csoport Pécsen sor­ra kerülő rangadója felé irányult. A bajnokság élén álló Kaposvári MTE és a PEAC találkozója ma­gas színvonalú mérkőzéseket és pécsi győzelmet hozott. Pedig jól kezdődött. A kaposvári fiúk meg­nyerték a párosokat. Az egyéni számokban azonban Pintér és Kő­halmi lelépte a mieinket. Csak Balázs tudott három győzelemig el­jutni. A negyedik ember, Kiss, egyetlen partit sem nyert. A női csapat könnyű ellenfelet kapott a Szombathelyi Cipő együttesében. KMTE női csapata Az MTE női versenyzői jó játék­kal, fölényes biztonsággal nyertek. Szépen javul a fiatal Bódizs játé­ka. PEAC—KMTE 10:8 Gy: Balázs (3), dr. Horváth (2), Ivusza, a Balázs—dr. Horváth és az Ivusza—Kiss páros. KMTE—SZOMBATHELYI CIPŐ 15:3 (női) Gy: Szereczné, dr. Vinczéné (4— 4), Bartusné (3), Bódizs (2), a Sze­reczné—dr. Vinczéné és a Bartus­né—Bódizs pár. Megkezdődött Moszkvában a Barátság ökölvívó EB Vasárnap került nyilvánosságra, hogy végső fokon mely országok mely versenyzői lépnek szó rí tóba a moszkvai Európa-bajnokságon. Kiderült, hogy szinte valamennyi nemzet a tokiói olimpia főpróbá­jának tartja a mcszkvai találkozót, amelyet máris elneveztek a »ba­rátság« Európa-bajnokságának. Az ünnepélyes megnyitón mint­egy hatezer néző ült a lelátókon. Máris bebizonyosodott, hogy a ren­dezés technikailag kifogástalan. Az elektromos mérők még a másod­perceket is jelzik. A két sarokban két-két ventillátor biztosítja a szü­netekben a friss levegőt. A fala­kon a részvevő országok lobogói találhatók. Az egyes mérkőzések alkalmával pedig az a két zászló emelkedik a magasba, amely nem­zetnek versenyzői éppen a szorító- ban csatáznak. Már a vasárnapi első mérkőzé­seken akadt néhány meglepetés. A lengyel Benzig, akit pedig a har­matsúlyban esélyesnek tartottak, kikapott a bolgár Mittevtől. A má­sik bajnokesélyes, az NSZK-beli Rascher szintén vereséget szenve­dett egy román versenyzőtől. A magyarok közül elsőnek Szénás! lépett szorítóba az NDK-beli Wit- kowszki ellen. A magyar fiú, saj­nos, pontozásos vereséget szenve­dett. Ugyancsak pontozással vesz­tett a légsúlyban Dorogi a jugo­szláv Mirkovics ellen. Hétfőn folytatódtak a küzdelmek. A magyar versenyzők csak a késő esti órákban jutottak szóhoz. Ek­kor — de már lapunk zárta után — lépett szorítóba a középsúlyú Dunajetz Ferenc is, aki az NDK versenyzőjét, Anderst kapta ellen­feléül. Ma kisváltó- és nehézsúlyban csapnak össze a versenyzők. Nehe­zebb dolga Budainak lesz, aki a többszörös Európa-baj nők szovjet Abramov ellen mérkőzik. Kikapott az Újpesti Dózsa, s csak keservesen szerzett egy pontot a Ferencváros a labdarúgó NB l-ben Nincs előre lefutott mérkőzés a labdarúgó NB I-ben. Ez bizonyo­sodott be most vasárnap is, amikor a 22. bajnoki fordulóban a megle­petések sora következett. Ki hitte volna, hogy a Debreceni VSC, amely a hétközi mérkőzésen si­mán vereséget szenvedett a Bp. Szerdán Kaposváron játszik a Pécsi Dézsa NB les labdarúgócsapata A Kaposvári Kinizsi vendégeként szerdán Kaposvárra érkezik a Pé­csi Dózsa NB I-es labdarúgócsapa­ta, s a jó formában levő pécsi li­la-fehérek barátságos mérkőzést játszanak a K. Kinizsivel. A ta­lálkozóra szerdán este fél 6-kor ke­rül sor a K. Kinizsi sporttelepén. Honvédtől, 4:l-re lelépi az Újpesti Dózsát, a bajnokesélyest? A Vasas is nehéz perceket szerzett a Fe­rencváros híveinek. A rangadó jellegű mérkőzésen a piros-kékek egykettőre 2:0-ás vezetésre tettek szert, s bizony a Ferencváros csak nagy küzdelem. után tudott egyen­líteni. Döntetlenül végződött az MTK—Bp. Honvéd találkozó. így a bajnoki táblázat élén továbbra is a Ferencváros csapata vezet, meg­előzve az MTK-t, az Ü. Dózsát és a Bp. Honvédet. Ügy fest, a Sal­gótarjáni Bányász és a Szombat- helyi Haladás kiesik. Eredmények: Vasas—Ferencváros 2:2. Debrecen—Ü. Dózsa 4:1. Győr—Salgótarján 6:1. Pécs—Dorog 2:1. Szeged—Szombathely 1:0. Komló—Tatabánya 0:0. 3p. Honvéd—MTK 1:L NB II. BUDAPESTI TUDÓSÍTÓNKTÓL: Csepel —K. Kinizsi 7:0 (4:0) Csepel, 5000 néző. V: Nagy K. Csepel: Kiss I. — Kiss II., Po- csai, Takács — Kleibán, Rottenbil- ler — Kalmár II., Jucsov, Solti, Matus, Várnai. Edző: Preiner Kal­már. K. Kinizsi: Murányi — Ba­logh, Szili, Darvas — Gergely, Márkus — Simon, Kovács, Bíró, Herbei, Szűcs. Edző: váradi Lajos. Már az első percben reménytkel- tő kaposvári támadás futott végig a pályán. Lábról lábra szállt a labda, de végül a tizenhatoson Ko­vácsot az utolsó pillanatban szerel­ték. A 4. percben, amikor Kalmár faképnél hagyta Darvast, már csak a felső léc mentette meg Murá­nyi hálóját. Egy perccel később azonban góllá érett a hazai fö­lény, Kalmár kiugrott, és a hálóba bombázott, 1:0. A 10. percben Ju­csov szerezte a másodikat, 2:0. A nagyszerű erőben levő csepeliek állandóan támadtak, a játék azon­ban mégsem volt egyoldalú, mert a fürge kaposvári csatárok időn­ként szépen törtek előre. A 18. percben például csak a szerencse mentette meg a csepeli kaput a góltól. Herbei labdáját azonban, ha ügigyel-bajjal is, de szögletre mentették a védők. Aztán a kitö­rő Simont szerelték a csepeliek a tizenhatosnál szabálytalanul. Sza­badrúgás, majd felszabadult a ka­pu. Nem így a másik oldalon, amikor Darvas elkaszálta a kitörő Kalmárt. A szabadrúgás elvégzése után a labda Kalmár fejére szállt, s a játékos bombafejessel küldte azt a bal sarokba, 3:0. A kaposvá­riak nem adták fel, szép adogatás után Szűcs lövését csak az utolsó pillanatban mentette Kiss I. A 42. percben szögletet rúgott a Csepel, a beívelt labdát Matus közelről ka­pásból vágta a hálóba, 4:0. Szünet után rögtön a csepeliek vették át az irányítást, majd az 53. percben Simon hagyott ki egy óriási helyzetet. Percekre feljött a kaposvári csapat, aztán megint Szi­linek és Murányinak kellett együt­tes erővel mentenie. Bár a csepe­liek támadtak, a 74. percben mégis csak a szerencse mentette meg a csepeli kaput a góltól. Herbei négy méterről kivárt, végül is Kiss I. belevetődéssel mentett. Utána Szűcs megsérült, s pár percre ki­állt. A 80. percben a csepeli ro­hamok góllal végződtek. Rotten- biller labdáját ugyan Murányi ve­tődve kivédte, a játékvezető azon­ban a partbíró jelzésére gó>* ítélt, 5:0. Megzavarodott a kaposvári vé­delem, s két perccel később Kal­már 14 méteres lövése bejutott a hálóba, 6:0. A 90. percben ll-eshez jutott a hazai csapat, ezt Rotten- biller értékesítette, 7:0. Bár a bajnokjelölt Csepel végig irányította a játékot, a látottak alapján mégsem volt olyan nagy különbség a két csapat között, mint amit a 7:0 sejtét. Sgyrészt azért, mert az első félidőben a ka­posváriak kaptak egy-két »pe­ches« gólt, no meg helyzeteiket nem használták ki. Nagy szerepe volt a nagyarányú győzelemben annak is, hogy az erősebb testi felépítésű csepeliek gyorsabbak és keményebbek voltak, mint a ka­posváriak. Jók: Pocsui, Kleibán, Jucsov, illetve Murányi, Balogh, Szili, Márkus, Herbei, Szűcs. TOVÁBBI NB II-ES EREDMÉNYEK Székesfehérvár—Győri MÁV 2:2. Mosonmagyaróvár—Szállítók 2:2. PVSK—Budai Spartacus 2:1. Zalaegerszeg—K. Lombik 1:1. EVTK—Oroszlány 1:1. Budafok—Csepel Autó 1:0. BVSC—Dunaújváros 2:1. Az NB II. állása: 1. Csepel 25 18 5 2 56:15 41 2. BVSC 25 14 6 5 38:33 34 3. Dunaújváros 25 12 9 4 49:27 33 4. Sz.-fehérvár 25 11 10 4 41:18 32 5. Szállítók 25 10 8 7 30:23 28 6. Budafok 25 10 8 7 31:30 28 7. Győri MÁV 25 7 13 5 31:25 27 8. Oroszlány 25 8 11 6 41:34 27 9. B. Spartacus 25 7 10 8 27:33 24 10. PVSK 25 8 7 10 31:35 23 11. Magyaróvár 25 6 10 9 30:34 22 12. Zalaegerszeg 25 7 8 10 30:41 22 13. EVTK 25 5 11 9 24:28 21 14. K. Lombik 25 5 4 16 19:50 14 15. Csepel Autó 25 6 1 18 24:39 13 16. K. Kinizsi 25 2 7 16 20:57 11 NB III. Pécsi BTC—K. Honvéd 3:1 (2:0) Pécs, 1200 néző. V: Fenesi. PBTC: Gergely — Sós, Szőke, Magyar — Posta, Horváth — Gör- gényi, Győrfi, Kincsei, Hauschl, Oskó. Edző: Dara János. K. Hon­véd: Bogyai — Bárány, Tamási, Schmidt — Muzslai, Lang — Tulok, Németh, Palkovics II., Szabó, Szűcs. Edző: Radnai István. A Honvéd kezdte a játékot, s már a 4. percben Tulok nagy lö­vése adott munkát Gergelynek. Aztán feljött a BTC. Bogyai gyak­ran volt munkában. Húsz perc múltán kiegyenlítődöt a játék. Az­tán gyors egymásutánban két ér­vénytelen gólt ért el a kaposvári csapat. A 24. percben Németh— Szabó—Németh adogatás után a labda Palkovics II. elé érült, s az egyből a hálóba lőtt. A játék­vezető — meglepetésre — les cí­mén érvénytelenítette a teljesen szabályos góít. Az eset megzavarta a kaposvári sorokat, s ekkor na­gyon feljött a BTC. A 32. percben YEI BAJNOKSÁG MEG K. H. VASUTAS—K. ÉPÍTŐK 6:1 (4:0) Kaposvár, 300 néző. V: Szigetvá­ri. Vasutas: Budinszki — Wéber, Kúti, Sánta — Németh I., Miseta — Küttel, Tallián, Csepregi, Jónás, Németh II. Edző: Tőke János. Épí­tők: Szentes — Csabi, Horváth, Bé- várdi — Végh, Csepregi — Veszner, Jezerniczki, Nagy, Rab, Bogyó. Edző: Deák Látván. Végig iskola­játékot mutatott be a jó formában levő Vasutas csapata. Az Építők együttesén meglátszott, hogy már feladta. G: Küttel (2). Csepregi, Németh, Tallián. Jónás (ll-esből), ül. Rab. Jók: Kuti, Németh I., Mi­seta, ill. Horváth, Rab. Pozsgai Miklós LABOD—K. V. LOBOGÓ 0:0 Lábod, 500 néző. V: Darázsi. Lá- bod: Hornai — Szokolics. Kiss, Kittiinger — Koczka, Ilosfai — Ke- szi, Kovács, Molnár, Csór, Mihóka. Edző: Kanizsai Gyula. Lobogó: Mé­száros — Nagy, Borda, Zsolnai dr. — Novák, Kiss — Lukács, Simon, Lábas, Zakommer, Gergő: Edző: Horváth Béla. Az első félidőben a hazai csapat nagy fölényben ját­szott. A helyzeteket azonban nem használták ki a hazai csatárok. A 30. percben Mihóka megsérült, és végleg kiállt. Szünet után a tíz főre olvadt hazaiakkal szemben már gyakrabban veszélyeztettek a ven­dégek is. Jók: Hornai, Ilosfai, Ko­vács, ill. Borda, Zsolnai, dr. Si­mon. Bosznai Gyula I BALATONLELLE—K. KINIZSI II. 4:2 (2:0) Balatonlelle, 000 néző. V: Nárai. Balatonlelle: Nagy — Bükki, Gré- czi, Kindler — Varga, Zsigmond — Petrus, Jabronka, Molnár, Papp, Horváth. Edző: Lugosi Ernő. Ki­nizsi H.: Antal — Kiss, Gulyás, He­gedűs — Pados, Thökölyi — Né­meth, Nyakas, Bíró II., Lőczi, Stadler. Edző: Kárpáti Lajos. A fiatalokkal telitűzdelt hazai csapat könnyűszerrel győzött az igen gyenge összjátékot nyújtó Kinizsi­tartalékok ellenében. G: Molnár (3), Jabronka, ill. Stadler (2). Jók: Varga. Molnár, Gréczi, ill. Gulyás, Németh, Stadler. Hajas Gyula GYÉKÉNYES—BARCS 1:0 (0:0) Gyékényes, 300 néző. V: Horváth II. L. Gyékényes: Mészáros — Ge­rencsér III., Máté, Aradi — Hor­váth I., Gerencsér I. — Gerencsér n., Bozsics, Gáspár, Horváth II., Németh. Edző: Róka Lajos. Barcs: Jobbágy — Papp, Tuba, Krapecz — Zsibrek, Sinkó — Rózsavölgyi I., Jánosa, Berda, Göncz, Kertész. Edző: Szóvári György. Hatalmas küzdelem folyt mindvégig. A ha­zai csapat a 90. percben Gáspár góljával szerezte meg a győzelmet. Jók: Mészáros, Horváth I., Geren­csér I., ill. Jobbágy, Tuba, Ker­tész. Kiss József MARCALI VÖRÖS METEOR— KMTE 3:0 (2:0) Marcali, 200 néző. V: Dombrov- szki. Marcali: Törzsök — Király, Jakab, Pimpauer II. — Ihász, Pim~ pauer I. — Varga, Németh, Szántó, Hosszú, Kisborsó. Edző: Abonyi Károly. KMTE: Kovács I. — Vajda, Gál, Kovács III. — Nagy, Vigh — Laki I., Martin, Pammer, Zsoldos, Bencs. Edző: Egres László. Végig a hazai csapat irányított, s ilyen arányban is megérdemelten győ­zött, A második félidő elejétől a húzódást szenvedett Zsoldos nélkül játszott a KMTE csapata. 3:0-ás ál­lásnál Szántó 11-esét Kovács kivéd­te. G: Szántó (2). Hosszú. Jók: Ja­kab, Ihász, .Szántó, ill. Vajda, Ko­vács III., Pammer. Kálmán Sándor TASZÁRI HONVÉD—MARCALI HONVÉD 1:1 (0:0) Taszár, 350 néző. V: Zsoldos. Ta- szár: Varga — Beikó, Filiszár. Ba- gyilla — Szabó, Szórádi — Erdélyi, Boda, Vándori, Kovács, Hádinger. Edző: Jobban Ferenc. Marcali: Iszák — Takács II-, Kalotai, Ko­vács — Maczenauer, Potó — Var­ga, Khiesz, Szűcs, Takács I., Ma­gyar. Edző: Virág József. Korsze­rűtlenül játszott a taszári ötösfo­gat. Igen sok helyzetet teremtett, de egyet sem tudott értékesíteni. A vendégek védelme igen kitünően állta a hazai rohamokat, bár időn­ként a védők túl keményen ját­szottak. A játékvezető mindkét fél terhére igen sok hibát követett el. Jók: Beikó, Filiszár, Szabó, ül. Iszák, Kovács, Szűcs. Vadas Tibor CSURGÓ—K. DÓZSA 2:1 (0:0) Csurgó, 400 néző. V: Kovács Gy. Csurgó: Kepler — Péczeli, Hottó II., Sebestyén II. — Bánsz, Hottó I. — Sebestyén I., Vörös, Sótonyi, Luczek, Nagy. Edző: Boila József. Dózsa: Molnár II. — Kakuszi, Csi- ma, Horváth — Varga, Báli — Zsu- nics, Kecskeméti, Nagy réti, Veve- rán, Szigeti. Edző: Záborszky Je­nő. A határtalan lelkesedéssel és helyenként igen jól játszó hazai csapat szünet után meglepte a ka­posvári lila-fehéreket, s csak a szerencse mentette meg a Dózsát a nagyobb arányú vereségtől* G: Sótonyi (2, egyet ll-esből), ill. Ve- verán. Jók: Péczeli, Bausz, Sóto­nyi, Luczek, ill. Molnár II., Csima, Ve verán. Halmai Árpád SOMOGYSZOB—NAGYATÁD 0:0 Somogyszob, 800 néző. V: Sipos. Somogyszob: Barbina — Pálfi, Te- rescsényi, Németh — Kiss, Simon — Palotai, Selmeczi, Dombi, Bá­lint, Horváth. Edző: Selmeczi Ist­ván. Nagyatád: Horváth — Németh, Vucskj.cs, Tátrai — Tamás, Nez- dei — Nagy, Makkos, Szabó, Si­mon, Posta. Edző: Bicsáki Sándor. Végig csapkodás folyt. A döntet­len megfelel a látottaknak. Rózsavölgyi István A L megyei bajnokság állása: 1. Taszár 21 17 2 2 78:25 36 2. K. Dózsa 21 13 4 4 57:26 30 3. KMTE 22 11 5 6 49:35 27 4. Lábod SL 9 7 5 37:26 25 5. K. V. Lobogó 22 9 6 7 44:30 24 6. Csurgó 21 10 4 7 56:39 24 7. Nagyatád 21 9 6 6 32:26 24 8. K. H. Vasutas 22 11 2 9 41:38 24 9. M. Honvéd 22 6 10 l 6 25:23 22 10. Marcali V. M. 21 9 4 8 37:43 22 11. Barcs 22 6 5 11 30:51 17 12. Somogyszob 21 4 6 11 26:37 14 13. Balatonlelle 21 5 3 13 26:58 13 14. Gyékényes 22 4 3 15 25:68 11 15. K. Építők 22 4 1 17 31:69 9 Kincsei tört kapura; 25 méterről váratlanul lövést eresztett meg, s a labda a későn vetődő Bogyai alatt a jobb alsó sarokba vágódott, 1:0. öt perc múlva Hauschl fakép- nél hagyta a Honvéd-védőket, s a ll-es pontról a kifutó Bogyai fö­lött emelte a hálóba a labdát, 2:0. Szünet után csúnya jelenetek ját­szódtak le a pályán. Horváth és Tulok dulakodott a felezővonalnál. A játékvezető a partjelző megkér­dezése után Horváthot és Lángot (Lang nem is volt az eset közelé­ben) kiállította. A 12. percben el­dőlt a mérkőzés sorsa. Kincsei kö­zépen kiugratta Görgényit, s az egy csel után közelről a jobb alsó sarokba lőtt, 3:0. A 20. percben szé­pített a Honvéd; Szűcs fejese a felső kapufáról a vetődő Gergely hátára, onnan a hálóba pattant, öngól, 3:1. A mindjobban eldurvu­ló mérkőzésen Oskó csúnyán meg­rúgta Némethet, emiatt a játékve­zető a pécsi balszélsőt kiállította. A Honvéd nem tudta kihasználni az emberelőnyt, csatárai a legjobb helyzetet is elhibázták. Egy ízben például Szabó hét méterre a kapu­tól teljesen tisztán állva kapta a labdát, de nem talált a hálóba. Amíg a játékvezető nem engedte ki a kezéből a mérkőzést, elég jó játékot hozott a délnyugati NB III. rangadója. A mutatottak alap­ján a Honvéd az egyik pontra rá­szolgált volna. Hogy ez nem tör­tént meg, annak elsősorban az az oka, hogy csatárai a kapu előtt igen határozatlannak bizonyultak. Jók: Gergely, Görgényi, Györfí, Kincsei, Hauschl, ill. Tamási, Muzslai, Németh, Palkovics II. és Tulok. A játékvezető igen sok hi­bával, rendkívül gyengén vezette a mérkőzést. EZ TÖRTÉNT MÉG AZ NB III-BAN Sz. Dózsa—Kiskunhalas 8:3. Dombóvár—N. Dózsa 3:1. Mohács—Pécsszabolcs 2:1. N. Bányász—Nagymányok 3:1. Pécsi Bányász—Sz. Petőfi 5:0. Kalocsa—Bajai Építők 5r0 (!). Az NB TII. állása: 1. Pécsi BTC 25 18 4 3 70:30 4« 2. P. Bányász 25 14 8 3 47:22 36 3. Sz.-fehérvár 25 15 6 4 38:22 36 4. K. Honvéd 25 14 6 5 58:26 34 5. Sz. Dózsa 25 11 4 10 54:44 26 6. Kalocsa 25 10 6 9 50:57 26 7. N. Bányász 25 10 5 10 41:36 25 8. Baja 25 9 7 9 27:33 25 9. Mohács 25 10 4 11 32:39 25 10. Nagymányok 25 10 2 13 35:50 22 11. Sz. Petőfi 24 8 5 11 27:39 21 12. Kiskunhalas 25 6 7 12 30:45 19 13. N. Dózsa 25 5 8 12 34:45 18 14. Pécsszabolcs 24 5 8 11 27:36 18 15. Siófok 25 4 6 15 30:55 14 16. Dombóvár 25 6 2 17 22:43 14 kézilabda Tisztes vereség Komlón Komlói Bányász—K. Honvéd 17:14 (8:7) Az NB H. Nyugati csoportjának komlói mérkőzésén mindvégig fej fej melletti küzdelemben dőlt el a két bajnoki pont sorsa a kom- lóiak javára. Hatszor állt döntet­lenre a mérkőzés, és I2:l2-nél Czvitkó kihagyott egy büntetőt. Már-már úgy látszott, hogy a két csapat nem tud megbirkózni egy­mással. Tíz perccel a befejezés előtt azonban Nagyot és Goschit a játékvezető kiállította, a komlóiak I2:l4-re elhúztak. Még egyszer egyenlített a Honvéd. Az utolsó két percben azonban a komlóiak felül­kerekedtek. A K. Honvéd összeállí­tása a következő volt: Kovács — Deesi, Nagy, Goschi, Czvitkó, Hortobágyi, Kiss. Csere: Klein, Stöhr, Jánosi, Dénes. Góldobók: Czvitkó (5), Kiss, Goschi (3—3), Hortobágyi, Dénes, Nagy. — A totó 12 találatos szelvénye: X 1 x21 1 22x XX X. 12 találatos szelvény nem volt. A 11 találatos szelvényekre egyen­ként 25 173,75 forintot, a 10 talála- tosakra 1887,50 forintot, a 9 talála- tcsakra 241,25 forintot fizetnek. Boltvezetőket erkölcsi bizonyítvány* nyal és eladókat a Balaton déli partján sürgősen fölvesz a Somogy megyei Élelmi* szer-kiskereskedelmi Válla­lat, Kaposvár, Noszlopy Gáspár utca. (41944) Ä Magyar Jégrevu Kaposváron! (419301 * CSAK HÁROM NAPIG! * VILÁGVÁROSI MŰSOR! * TVISZTPARADÉ A JÉGEN! KULTÚR- ÉS KÖZÖNSÉGSZERVEZŐK, FIGYELEM ! A MAGYAR JÉGREVÜ fölkéri a szervezőket, hogy a nogY érdeklődésre való tekintettel jegyigénylésüket a jegyek biz­tosítása érdekében legkésőbb május 30-ig adják le a szín­ház jegyirodájában.