Somogyi Néplap, 1963. április (20. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-02 / 77. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 / Kedd, 1963. április Z, Biztosan győzlek a KMT: asztalitenisz csapatai Az NB II. asztalitenisz-baj­nokság vasárnapi fordulójában idegenben szerepeltek a KMTE asztaliteniszezői. A fér­ficsapat Dunaújvárosban ját­szott. a női együttes pedig Bu­dapesten. Az NB II. sereghaj­tója pillén Balázsék fölényes biztonsággal nyertek. A csa­pat minden egyes tagja jó formában van, talán csak a tanulmányai miatt elfoglalt Kiss Sándor nem nyújt any- nyit, mint ami tőle várható. A női csapat csak három versenyzővel állt Mi a SZŐ VOSZ ellen. így ötpontos hátránnyal indult. Ezt azon­ban egy-kettőire kiegyenlítették a kaposváriak. Közülük senki sem vesztett mérkőzést, de még játszmát sem. KMTE—Dunaújvárosi Ruha 15:3 Gy.: Balázs, dr. Horváth (4—4), Ivusza (3), Kiss (2), va­lamint a Balázs dr.—Horváth és a Kiss—Ivusza páros. KMTE—SZÖVOSZ 13:5 (női mérkőzés) Gy.: Dr. Vinczóné. Szemez­né, Bantusné (4—4) és a Sze- reezné—dr. Vinczéné pares. TEKE Továbbra is jó formában van a K. Építők csapata K. Építők—Pécsi Szikra 6£ <3534:2361) Izgalmakban bővelkedő mérkő­zést hozott a kaposvári találkozó. Neiri kis meglepetésre a pécsi csa­pat hamarosan 2:0 arányú vezetés­re tett szert. Ezután azonban a kaposváriak következtek, s közü­lük főleg a két Ládonyi fiú tett ki magáért. A két fiatal verseny­ző szinte egymást múlta felül. A hajrában dr. Németh és Somlyai bebiztosította a kaposváriak győ­zelmét. Németh F. 412—Tankovics 417 (0:1) Horváth J. 407—Gyenes 417 (0:2) Ládonyi Cs. 442—Nagy 055 (1:2) Ládonyi A. 449—Ruzsinszki 441 (2:2) Dr. Németh 399—Németh 391 (3:2) Somlyai J. 425—Géezi 380 (4:2) Végeredményben jobb faaránya révén az Építők csapata 6:2 arány­ban győzött. Papp László újabb győzelme Hivatásos középsúlyú ökölvívó Európa-bajnoki címét védte meg szombaton este Dortmundban Papp László háromszoros olimpiai bajnokunk. A csaknem húszezer néző előtt sorra kerülő mérkőzé­sen Peter Müller nyugatnémet ökölvívó nem egész négy meneten át állta Papp László rohamait és hatalmas horgait. Müller kétszer is padlóra került, majd harmad­szorra kihirdették a magyar bok­szoló technikai kiütéses győzel­mét. Papp László újabb sikerének (ez volt 23. hivatásos mérkőzése, amelyből 21-et megnyert, kétszer o• • • •• La h&arúgómérieg Most már belelendült a labdarú­gás gépezete. Az NR-s c . .tok mellett pályára léptek a : ' ..vei bajnokság együttesei, s e"\; egy őszi tartozást törlesztettek. A no­vember 24-én elmaradt hét mérkő­zésre került sor, közöttük egy rangadóra. De vegyük sorjában. Az NB II-es K. Kinizsi váratla­nul pontot szerzett Rákosfalván a Szállítók ellenében. Erre a 0:0-ra bizony még titokban is csak ke­vesen számítottak Kaposváron. A Szállítók — jól tudjuk — kitűnő csapat. Ezt bizonyítja a bajnoki táblázaton elfoglalt előkelő harma­dik helyezése. A Kinizsi — az idén gyengélkedik. De még nem adta fel a csapat. Ezt bizonyítja a 0:0, amely reményt önt a Kinizsi-szi­vekbe. Most már elképzelhető, hogy egy-két hét múlva — ha a csapat tovább javul — a kaposvá­riak elrugaszkodnak az utolsó helyről. Az NB II. további mérkő­zésein jó néhány váratlan, ered­mény született. A legmeglepőbb a székesfehérváriak hazai veresége a B. Spartacustól. Az N*B III. somogyi rangadóján érvényesült a papírforma. Nagy kár. hogy a szépen induló mérkő­zés a vége felé bizony eléggé szik­rázott. Ebben az osztályban a leg­váratlanabb eredmény a K. Hon­védet legyőző Székesfehérvári MÁV Előre súlyos veresége Nagymányo- kon. A megyei bajnokság »őszi« for­dulója szintén meglepetésekkel tar­kított. A rangadón még érvénye­sült a papírforma. Nagyatádon azonban a kiesés elkerüléséért küz­dő lelleiek pontot szereztek. Arra sem sokan számítottak, hogy a Somogyszob alaposan helyben­hagyja a Marcali Vörös Meteort (korábbi MEDOSZ-t). Nem tudjuk, hogy a Lábod csurgói győzelme meglepetés számba megy-e ma már, mert a megyei bajnokság újonca most már tovább erősödött, s ma az egyik legjobb középcsa­pat. NB II. Szállítók - K. Kinizsi 0:0 Rákosfalva, 1000 néző. V: Sza­bó S. SzálUtók: Várhídi — Balázs. Fü- löp, Jerabek — Bajzák, Federics — Kalász, Polgár, Cserháti, Gajdos, Nárai. Edző: Kontha Lajos. Kini­zsi: Murányi — Balogh. Szili, Zaagh — Bíró, Márkus — Acs, Szűcs, Ko­vács, Herbei, Stadler. Edző: Vá- radi Lajos. Rögtön a támadásba lendült ha­zaiak harcoltak ki fölényt, de a Szállítók csatárainak sok átadással szőtt támadásait könnyen rombol­ták a Kinizsi-védők. Aztán szóhoz jutott a Kinizsi is: előbb Stadler, majd Szűcs durrantott kapu fölé.i A 17. percben Zaagh szabályos be­csúszó szerelését a 16-oson dancs- r.ak minősítette a játékvezető, s a szabadrúgás után csak nehezen szabadult fel a Kinizsi kapuja. A 23. percben Bíró hibázott, s Cser­háti előtt kitűnő alkalom nyílt, a kaposvári védők azonban az utol­» pillanatban felszabadítottak. Nagy nyomás nehezedett a Kini­zsi-kapura. Csak fokozta az izgal­mat, hogy Balogh is és Murányi is hibázott, de a kapus végül is men­teni tudott. A szórványosan próbál­kozó Kinizsiből Herbei veszélyez­tetett a 39. percben, lövése azon­ban fölé szállt. Egy perc múlva Murányi kiejtett labdája a telje­sen tisztán álló Cserháti lábára ke­rült, a csatár azonban óriási hely­zetből mellé lőtt. SZÜNET UTÁN Bíró hazaadása keltette az első iz­galmat a Kinizsi-kapunál, de nem történt baj. A játék képe csak annyiban változott, hogy az állan­dóan támadó Szállítók kemény já­tékba kezdett, s az helyenként dur­vasággá vált. Ebben az időszakban egy veszélyes támadást vezettek a kaposváriak. A 17. percben Márkus -Stadler—Szűcs volt a labda útja, t csatár azonban fölé bombázott. Ezzel a Kinizsi el is lőtte puska­porát. A csapat beszorult. Állan­dóan a Kinizsi térfelén, sőt a 16-oson folyt a játék. Nem egy íz­ben csak a szerencse meg Murá­nyi leleményessége mentette meg a kaposvári kaput a góltól. A 83. percben a kapufa is segített. Ka­lász labdája ugyanis a kapufa fel­ső éléről vágódott az alapvonalon túlra. Élénk iramú, de erősen közepes színvonalú mérkőzésen történt igazságos pontosztozkodás Rákos­falván. Nem kétséges, hogy a Szállítók szinte végig fölényben játszott. Három-négy olyan tiszta helyzetet is teremtettek a főváro­siak, amikor már nehéz volt hi­bázni, de a kaposváriak szerencsé­jére kimaradtak a helyzetek. Hogy mivel szolgált rá a Kinizsi az egyik pontra? Elsősorban azzal, hogy jól megszervezte a védelmét. De nem­csak védekeztek, hanem ha alka­lom kínálkozott, támadásba is len­dültek. Sajnos azonban, a Kinizsi­csatárok nem tudtak felnőni az igen jól játszó védőkhöz. Egyénileg a kaposvári csapatból a közvetlen, védelem tagjai tűntek ki. Murányi jól védett, de két íz­ben nagy hibát csinált, s bizony ekkor könnyen gólt kaphatott voi- na. Szili volt a legjobb hátvéd, de Zaagh és Balogh is átlagon felülit nyújtott. Márkus ismét a csapat egyik legjobbjának bizonyult, de a védekező munkában megfelelt Bíró is. Elöl csak Szűcs és Herbei nyújtott időnként átlagon felülit. A Szállítók csapatában Fülöp, Je­rabek, Bajzák és Federics jeleske­dett. Szabó S. játékvezető sok esetben elnézte a Szállítók csapatának dur­vaságait. N. J. TOVÁBBI NB II-ES EREDMÉNYEK BVSC—Zalaegerszeg 1:0. Mosonmagyaróvár—EVTK 0:0. PVSK—Budafok 3:2. Dunaújváros—Csepel 0:0. Győri MÁV DAC—Oroszlány 5:1. B. Spartacus—Székesfehérvár 2:0. K. Lombik—Csepel Autó 1:0. A bajnoki táblázat állása: 1. Csepel 17 12 4 1 31:10 28 2. Sz.-fehérvár 17 9 5 3 29:11 23 3—4. Szállítók 17 9 5 3 22:12 23 3—4. Dunaújvár. 17 8 7 2 33:18 23 5. BVSC 17 8'5 4 25:25 21 6. Oroszlány 17 6 6 5 31:27 18 7. Győri MÁV 17 5 8 4 23:21 18 8. PVSK 17 6 5 6 25:25 17 9. Budafok 17 6 5 6 19:21 17 10. Mosonm. 17 5 6 6 25:24 16 11. B. Spartacus 17 5 6 6 19:21 16 12. Zalaegerszeg 17 5 5 7 23:30 15 13. EVTK 17 3 8 6 15:17 14 14. K. Lombik 17 4 1 12 13:32 9 15. Csepel Autó 17 3 1 13 15:31 7 16. K. Kinizsi 17 1 5 11 12:35 7 Megyei bajnokság TASZAR—K. DÓZSA 2:1 (1:0) Kaposvár, 600 néző. V: Bácsván. Taszár: Szohonya — Belkő, Flli- szár, Bagyilla — Szabó. Szórádi — Erdei, Farkas, Vándor!, Kovács, K'1/ő: Jobban Ferenc. Dózsa: Molnár II. — Szerecz, Csi­ma, Horváth — Kecskeméti, Báli — Szigeti, Farkas, Veverán, Nagyréti, Molnár III. Edző: Záborszky Jenő. Kitűnő LabCarügóidöben a Dózsa füves pályáján került sor a me­gyei bajnokság »őszi« rangadójára. Az első fél órában a Dózsa dik­tálta a tempót, körülményesen ját­szó csatárai azonban nem tudták áttörni a taszári védelmet. Szép támadásból született meg a taszá- riak vezető gólja: a 30. percben Kovács bombagólt lőtt, 1:0. A má­sodik félidőben hullámzóvá vált a játék. Ebben az időszakban egy- egy szerencsés gólt rúgott mind­egyik csapat. A 75. percben tou- dori futott el a bal oldalon, be­adásszerű lövése átszállt Molnár ll. fölött, a labda a kapufán csat­tant, innen a kapus hátára, onnan pedig a hálóba jutott, 2:0. A 83. percben Nagyréti közeli lövése után a labda a vetődő Szobonyá- ról Filiszárra, onnan Bagyilla tér­dére pattant, majd a hálóba ju­tott, 2:1. Végeredményben a mindvégig jó iramú mérkőzésen igazságos ta­szári győzelem született. A két jó formában levő csapat támadósora közti különbség döntött a Honvéd javára. Jók: Belkó, Filiszár, Er­dei, Kovács, iU. Horváth, Kecske­méti. Fonai László KMTE—K. H. VASUTAS 3:0 (0:0) Kaposvár, 300 néző. V: Szigetvá­ri. KMTE: Urban — Kovács U., Hauck, Kovács Hl. — Gál, Vigh — Laki I., Martin, Pammer, Nagy. Laki II. Edző: Egres László. K. H. Vasutas: Törzsök — Wéber, Nagy, Gsepreghi — Németh, Laki — Tál- lián, Küttel, Kuti, Jónás, Miseta. Edző: Tőke János. Az eredmény híven tükrözi a két csapat közti tudáskülönbséget. A KMTE-csatá­rok a három gólon kívül öt kapu­fát is lőttek. A Vasutast csak ki­tűnő kapusa mentette meg a na­gyobb arányú vereségtől. G: Mar­tin (2), Pammer (11-esből). J[ók: Kovács HL, Gál, Martin, Pammer, ill. Törzsök, Wéber, Németh, Nagy. F. L. K. KINIZSI II.—GYÉKÉNYES 6:2 (3:2) Kaposvár, 100 néző. V: Buzsáki. Kinizsi: Szűcs II. — Kiss, Darvas, Hegedűs — Kutasi, Nyakas — Né- rneuh, Gulyás, Bíró II., Simon, Tö- kölyi. Edző: Kárpáti Lajos. Gyéké­nyes: Mészáros — Gergelics, Máté, Aradi — Horváth I., Gelencsér I. — Gelencsér II., Gáspár, Horváth H., Bozsics, Baróti. Edző: Róka Lajos. G: Bíró II.. Gulyás (Z— 2). Tökölyi, Simon, ill. Bozsics, Horváth I. Jók: Darvas, Simon, Gulyás, ill. Gáspár, Gelencsér II., Horváth I. Göncz János MARCALI HONVÉD—K. ÉPÍTŐK 2:1 (1:0) Marcali, 150 néző. V’: Várhelyi. M. Honvéd: Iszak — Kalotai, Potó, Kovács — Maczenauer, Horváth — Szűcs, Varga, Magyar, Takács, Pa­la cskó. Edző: Borsfái Géza. Épí­tők: Szentes — Csabi, Horváth, Bogyó — Vcgh, Rab — Takács, Kiss. Nagy, Jezerniczki, Veszner. Edzó: Deák István. Alacsony szín­vonalú mérkőzés, a hazai csapat sok helyzetet hagyott kihasználat­lanul. G: Magyar, Szűcs, ill. Nagy. Kálmán Sándor SOMOGYSZOB—MARCALI 5:1 (2:0) Somogyszob, 300 néző. V: Szilvá- si. Somogyszob: Barbina — Pálfi, Nagy, Németh — Terestyéni, Si­mon — Palotai, Selmeczt, Bálint, Dombi, Szentgyörgyi. Edző: Sel- meczi István. Marcali: Törzsök — Hosszú, Jakab, Pimpauer — Mik- lai. Ihász — Németh, Molnár, Ki­rály, Szántó, Horváth. Edző: Fok­vári György. A mélytalajú pályán a minden részében jobban játszó s jobb erőnléti! hazat csapat Ilyen arányban is megérdemelten nyert. G: Bálint (2, egyet 11-esből), Sel- meczi, Szentgyörgyi, Palotai, ill. Szántó (ll-esböl). Jó az egész so- mogyszobi csapat, ill. Ihász és Hor­váth. NAGYATÁD—BALATONLELLE 1:1 (0:0) Nagyatád, 500 néző. V: Várvizi. Nagyatád: Horváth — Németh, Lu­kács, Vojkovics — Vucskics, Tát­rai — Nagy, Szabó, Makkos, Si­mon, Stoff. Edző: Bicsáki Sándor. Balatoniéi le: Takács — Miikik, Gréczi, Molnár — Szabó, Kindíer — Petrus, Zsigmond, Nagy, Cser, Horváth. Edző: Lugosi Ernő. Ki­egyenlített játék folyt, a vendé*?- csapat szerzett vezetést. G: Vucs­kics, ill. Petrus. Jók: Horváth, Voj­kovics, Vucskics, ill. Petrus, Zsig­mond. Ifj. Horváth Miklós LABOD—CSURGÓ 2:1 (0:1) Csurgó. 400 néző. V: Németh V* Lábúd: Hornai — Szokolics, Kiss* Mihóka — Koezka, Ilosvai — Prok- li. Keszi, Molnár, Csór, Kovács. Edző: Kanizsai Gyula. Csurgó; Kepler — Sebestyén II., Hottó H.j Péczeli — Bausz, Füzesi — Sebes­tyén I., Vörös, Sótonyi, Rostás* Oglizán. Edző: Bolla József. Az el­ső félidőben kiegyenlített volt a játék. Meglepetésre szünet után a vendégek jobban bírták, s lelke­sedésükkel kiharcolták a győzel­met is. G: Koezka, Kovács, ilL Rostás. Jók: Hornai, Szokolics, Ke­szi, Kovács, ill. Sebők n., Hottó II., Péczeli, Vö^ös. Halmai Emil A megyei bajnokság állása a ta­vaszi forduló megkezdése előtt: 1. Taqzár 14 12 1 1 55:18 25 2. KMTE 14 9 3 2 39:21 21 3. K. Dózsa 14 8 4 2 43:19 20 4. Nagyatád 14 8 4 Z 24:12 20 5. Lóbod 14 6 5 3 26:19 17 6. K. V. Lobogó 14 6 4 4 29:23 16 7. K. H. Vasutas 14 7 2 5 24:24 J6 8. M. Honvéd 14 5 5 4 17:13 15 9. Csurgó 14 5 2 7 35:30*12 10. Marcali VM 14 5 2 7 22:32 12 11. Barcs 14 4 4 6 18:30 12 12. Balatonlelle 14 3 3 8 17:41 9 13. Somogyszob 14 2 3 9 19:31 7 14. K. Építők 14 2 1 11 22:43 5 15. Gyékényes 14­3 11 14:48 3 K. Kinizsi II. 15 7 1 7 42:44 15 NB I. Az Újpesti Dózsa áll ismét a bajnoki táblázat élén Két furcsa eredmény született. Az MTK 7:0-ra győzött a Szeged, a Salgótarján 4:0-ra a Debrecen ellen. Mint már vasárnapi szá­munkban beszámoltunk róla, az Újpesti Dózsa megérdemelten nyerte a Vasas elleni rangadót, va­sárnap pedig a Ferencváros győzte le a Bp. Honvédet, s ezzel ismét az újpesti csapat került a bajnoki táblázat élére. A táblázat most ek­ként fest: 1. Ü. Dózsa 20 pont 2. Bp. Honvéd 19 pont 3. MTK 19 pont 4. Ferencváros 18 pont 5. Győr 18 pont 6. Dorog 16 pont 7. Szeged 16 pont 8. Tatabánya 15 pont 9. Vasas 14 pont 10. Debrecen 14 pont 11. Pécs 13 pont 12. Salgótarján 11 pont 13. Komló 11 pont 14. Szombathely 6 pont A forduló eredményei: Ferencváros—Bp. Honvéd 1:0 (1:0) G: Fenyvesi dr. MTK—Szeged 7:0 (4:0) G: Sándor (2), Sipos, Kuti, Szint­esük, Nagy, Bödör. Salgótarján—Debrecen 4:0 (4:0) G: Horváth (2!), Menczel (2). Tatabánya—Dorog 0:0 Szombathely—Komló 1:0 (0:0) G: Varga. Győr—Pécs 2:2 (1:1) G: Orosz. Povázsai, ill. Mathé (öngól), Dunai I. INNEN—ONNAN Az NDK jutott tovább a Csehszlovákia ellen vívott küzdelemben, így a Német De­mokratikus Köztársaság labda­rúgó válogatottja lesz Magyar- ország legközelebbi ellenfele a Nemzetek Kupéjában. A 16-os mezőny továbbá párosítása: Olaszország—Szovjetunió, Lu­xemburg—Hollandia, Ausztria —Írország, Bulgária—Francia- ország, Svédország—Jugoszlá­via, Spanyolország—Eszsk­Irország. Dánia—Albánia. * * » NEM SIKERÜLT A FIATALÍTÁS a brazil labdarúgóknál, a dél-ame­rikai bajnokságban ugyanis a bra­zil együttes immár másodszor szenvedett vereséget. A negyedik forduló után Bolívia áll a bajnok­ság élén. A brazil csapat a hettes mezőnyben ötödik. ... Botvirmik vezet a- negyedik játszma után 2,5:1,5 arányban Petroszjan ellen a sakkvilág- bajnoki párosmérkőzésen. ... A jégkorong-világbajnok­SAG még most is foglalkoztatja a svéd hatóságokat. Mégpedig köze­lebbről a rendőrségi szerveket, ugyanis a VB fináléja nem éppen a legsportszerűbb jelenetekkel zá­rult. Három francia és egy svájci jégkorongozót a hatóságok letar­tóztattak. mert botrányos vereke­désbe kezdtek ez alkalommal nem a jégen, hanem az egyik éjszakai mulatóban. Most a svéd hatóságok átadták saját konzulátusuknak a verekedő jéghokisokat. NB III. K. Honvéd Siófok 3:1 (2:1) Gyorslista a lottó március havi tárgynyeremény ' sorsolásáról A húzáson a 11. játékhét szelvényei vettek reszt döntetlenül mérkőzött) nagy vissz­hangja van a nyugati sportvilág- ban is. Ügy mondják, most már semmi akadálya, hogy létrejöjjön a nigériai Tieger és Papp László kö­zött a találkozó a világbajnoki cí­mért. Előreláthatóan május máso­dik felében Bécsben, a Práter Sta­dionban. , Harmadik mérkőzést játszik a Bp. Honvéd és a Real Madrid kosárlabdacsapata Hétfőn virradóra fejeződött be Madridban a Real Madrid—Bp. Honvéd Európa Kupa kosárlabda­mérkőzés visszavágója. Miként Bu­dapesten, most Madridban is igen színvonalas, izgalmas küzdelmet hozott a két csapát találkozója. Most a Real nyert 74:69 arányban, ezzel kiegyenlítette a Honvéd bu­dapesti ötpontos előnyét. A kupaszabályok értelmében a két együttesnek 48 órán belül újabb találkozón kell eldönteni a továbbjutást. Erre ma este Mad­ridban kerül sor. — A totó 12 találatos szelvénye; • fc*lXXlXXXX21X. A 12 találatos szelvényekre egyen­ként 82 670 forintot, a 11 találato- sakra 7348,75 forintot, a 10 talála- tKokra 721,25 forintot fizetnek. Kaposvár, 1000 néző. V: Boda. Honvéd: Bogyai — Schmidt, Ta­mási, Tóth — Muzslai, Lang — Tulok, Németh, Szabó, Palkovics I., Szűcs. Edző: Radnai István. Sió­fok: Istvándi — Farkas, Fehér, Fe­jes — Balogh, Szabó — Keszthe­lyi, Tóth, Hári, Papp, Horváth. Edző: Fischer Sándor. Bár a siófoki Fehér a 8-as mezt viselte, valójában kezdettől a kö­zéphátvéd posztján játszott. Hári is a védelemben kapott szerepet. Az első percekben szükség is volt a siófokiak szervezett védekezésé­re, mert a fergetegesen indító Hon­véd kapujához szögezte a Bányászt. Szép támadás után a 4. percben Szabó már a vezetést is megsze­rezte. 1:0 a K. Honvéd javára. A folytatás azonban elmaradt. Tíz perc után ugyanis szóhoz jutottak a siófokiak is, s a 19. percben Keszthelyi egyenlíthetett volna, a szélső azonban öt lépésről nem ta­lálta el az üres kaput. A támadás­ba lendült Siófok a 22. percben mégiscsak gólt ért el. Horváth fut­tából bombázott az ellenkező sa­rokba, 1:1. Kiegyenlített volt eb­ben az időben a játék. A 34. perc­ben mégis vezetéshez jutott a Hon­véd. Németh bombázott kapura, a labda a felső lécről visszavágódott a középcsatár Szabó elé, s az nem hibázott, 2:1. Szünet után hullámzó lett a já­ték. A mérkőzés sorsa a 7. perc­ben végképp eldőlt. Szűcs bomba­lövése utat talált Istvándi hálójába, s a Honvéd már 3:l-re vezetett. Nem sokkal később Szabó kapufa­lövése jelezte, hogy a Honvéd tá­mad. A 25. percben Keszthelyi épp­úgy, mint az első félidőben, az ötö­sön tisztán állva kihagyott egy helyzetet. A játék egyre kemé­nyebbé vált, s ennek »eredménye ként« Schmidtet a 30. percben Bo­da bíró kiállította. Mezőnyjáték­kal ért véget a mérkőzés. Ügy indult a találkozó, hogy a Honvéd biztosan nyer, a végén azonban nagyon meg kellett izzad­niuk a kaposváriaknak a két baj­noki pontért. Végeredményben az döntött, hogy a K. Honvéd csak­nem valamennyi helyzetét értéke­sítette, a siófokiak pedig két holt­biztos helyzetet kihagytak. Jók: Tamási, Lang. Németh, Szabó ill.* Farkas, Fehér, Papp. EZ TÖRTÉNT AZ NB III-BAN Pécsi BTC—Dombóvár 1:0. P. Bányász—Sz. Dózsa 3:L Nagymányok—Székesfehérvár 4:1. N. Bányász—Péesszabolcs O.f). Sz. Petőfi—N. Dózsa 2:0. Bajai Építők—Kiskunhalas 1:0. Mohács—Kalocsa 2JL Az NB Hl. állása: 1. Pécsi BTC 17 11 4 2 44:21 26 2. P. Bányász 17 10 4 3 32:18 24 3. Sz.-fehérvár 17 9 4 4 24:18 22 4. K. Honvéd 17 8 5 4 32:17 21 5. Baja 17 3 5 4 22:16 21 fi. N. Bányász 17 7 4 6 28:21 18 7. Péesszabolcs 17 5 7 5 22:21 17 8. Sz. Dózsa 17 7 3 7 31:32 17 9. Sz. Petőfi 17 7 3 7 21:25 17 10. Kalocsa 17 6 5 6 31:39 17 11. N. Dózsa 17 5 5 7 28:25 15 12. Kiskunhalas 17 5 4 8 19:22 14 13. Mohács 17 6 2 9 19:27 14 14. Nagymányok 17 6 1 10 23:38 13 15. Siófok 17 2 5 10 18:34 9 16. Dombóvár U ilU 13:33 1 476 917 magnetofon 3 511 676 külföldi társasutazás 8 509 011 robotgép 3 512 986 rádió 3 520453 varrógép 3 524 616 rádió 3 528 522 arany karóra 3 539 304 fényképezőgép 3 556 196 rádió 3 557 907 televízió 3 560 374 camping felszerelés 3 560 377 televízió 3 590 598 vásárlási utalvány 3 595 529 terített asztal 3 597 984 rádió 3 600 506 vásárlási utalvány 3 619 991 éléskamra utalv. 3 631 087 fém karóra 3 638 000 csemege kosár 3 643 214 bútor 3 648 388 bútor 3 649'626 rádió 3 662 706 fényképezőgép 3 666 880 robotgép 3 666 889 rádió 3 672 141 televízió 3 687 906 rádió 3 688 772 lemezjátszó 3 689 892 magnetofon 3 704 408 villanytűzhely 3 708 310 pianínó 3 711 095 rádió 3 717 530 porszívógép 3 717 531 televízió 3 723 879 rádió 3 724 167 bútor 3 725 750 vásárlási ut. 3 737 166 villanytűzhely 3 738 743 külföldi társasutaz. 3 745 691 fényképezőgép 3 751 687 rádió 3 779 418 rádió 3 785 068 rádió 3 788 230 porszívógép 3 792 770 rádió 3 792 854 bútor 3 800 323 hűtőgép 3 804 867 rádió 3 807 319 rádió 3 831 562 padlékefélő 3 842 081 magnetofon 3 848 454 rádió 3 855 657 modem otthon gépei 3 859 627 bútor 3 861 820 rádió 3 861 895 televízió 3 866 368 televízió 3 872119 televízió 3 878 254 fényképezőgép 3 879 036 lemezjátszó 3 882 881 vásárlási utalvány 3 908 121 televízió 4 194 025 4 195 642 rádió magnetofon 5 388 734 5 408 470 éléskamra utalvány rádió 5 415 665 hűtőgép 5 417 890 rádió 5 418 480 padlókefélő 5 421 899 bútor 5 429 779 rádió 5 440 216 bútor 6 205 101 külföldi társasutazás 6 209 705 motorkerékpár 6 211 866 motorkerékpár 6 231 405 vásárlási utalvány 6 233 015 televízió 6 236 202 karóra 6 237 815 rádió 6 241 017 rádió 6 243 757 televízió 6 247 391 rádió 6 247 676 rádió 6 259 423 vásárlási utalvnr 9 388 923 bútor 9 399 130 rádió 9 410 676 televízió 9 447 990 éléskamra utalv. A gyorslista közvetlenül a húzás után készült, az esetle ges számhibákért felelősséget nem vállalunk. (MTI) I