Somogyi Néplap, 1962. szeptember (19. évfolyam, 204-229. szám)

1962-09-18 / 218. szám

A VASÁRNAP SPORTJA Az NB If. meglepetése: Székesfehérvár— BVSC 4:0 A K. Kinizsi újabb veresége Kaposváron Az Idei bajnokságban adódott mär ugyan néhány váratlan ered­mény, arra azonban aligha gondolt még a legvérmesebb székesfehér­vári szurkoló is, hogy a Székesfe­hérvári Vasas a Szűnyl ütőn négy góllal veri az első Számú bajnok­esélyesnek kikiáltott BVSC-t, úgy, hogy közben a fehérvári csapat egy gólt sem kap. A másik bajnok­aspiráns, a Csepeli Vasas Pécsről csak egy pontot tudott hazavinni, ezt is azért, mert a PVSK támadó­sora gyengélkedik. A kaposvári szurkolók számára nem sok jót hozott a hetedik baj­noki forduló sem. A Kinizsi újabb vereséget szenvedett Kaposváron. Ez a vereség bizony meglehetősen nehéz helyzetbe hozta a kaposvári együttest, s az őszi Idényben már nehezen rugaszkodik el a sereg­hajtók közül, há egyáltalán lesz a csapatnak lelki ereje javítani. A Kinizsi gyenge szereplése sajná­latra méltó. Küzdeni küzd ez a gárda, de nincs egy góllövő csa­tára, meg mint most vasárnap lát­tuk, a szerencse is elpártolt a jobb sorsra érdemes Kinizsitől. Csepel-Autó—K. Kinizsi 2:1 (1:0) Kaposvár, 3000 néző. Vezette: Ml- ke. Csepel-Autó: Kovács — vigh, Kulcsár, Fucgkár — KreUz, Hauser — Raduly, Kiss, Stahl, Kérekes, Belovai. Edző: Lőrinc* Emil. K- Ki­nizsi: ön — Balogh, Zaag, Ger­gely — Bíró, Pálfálval — Tóth, Je- zeri, Stadler, Herbei, Szúcs. Edző: Varga György. Bosszul kezdődött a mérkőzés a kaposváriak számára. Az L percben Kerekes Ívelt a kapu elé, s Raduly az elalvó Kinizsi-védők között mintegy 8 méterről a hálóba fejelt. 1:0. Nem sokkal később egyenlítési al­kalom nyílt, de Tóth közelről a nyárfák tetejét célpzta meg. Ala­csony színvonalú játék folyt a pá­lyán. A hazaiak kapkodtak, a cse­peliek a vezető gól birtokában hig­gadtabban játszottak, s többet is támadtak. Fölényük csak a me­zőnyben mutatkozott, a kapura nem voltak veszélyesek. A *1. perc­ben a kitörő Herbelt a 16-oson fel­vágták. Szabadrúgás után Tóth elé pattant a labda, a szélső azon­ban ismét csúnyán kapu msllé lőtt. Fél óra eltelte után a Kinizsi lett a játék Irányítója, de a hazai csatá­rok sem voltak képesek eredményt elérni, ötletszerűen rugdosták a Labdát, legtöbbször ellenfélhez, ha netán mégis lövőhélyzetbe kérdi­tek, a labda messze a kaputól szállt eL Az egyetlen veszélyes lö­vést Herbei szabadrúgása Jelen­tette, ez centiméterekkel suhant el a kapufa mellett. SZÜNET UTÁN sorozatos »luftokkal« mutatkoztak be a csepeli védők, de Kinizsi- csatár egyszer sem tartózkodott a közelben, hogy kihasználhatta volna az alkalmat. A vendégek már az első percekben kezdték húzni az időt, de hamar fölhagy­tak vele. Az 5. percben szabadrúgáshoz jutott a Kinizsi a csepeliek ti­zenhatosánál. Herbei Jezeri elé pöccintette a labdát, s ő for­dulásból a léc alá lőtt. 1:L A csepeliek reklamáltak, hisztéri­kus Jeleneteket rendeztek a pá­lyán. Mike Játékvezetőnek csak ne­hezen sikerült kézzel szétránclgál- nla a tülekedő játékosokat, s ren­det teremteni a pályán. Percekig állt a Játék. Most a véndégek vesz­tették el a fejüket, durva beiemené- sekkel igyekeztek »bosszút állni« a gólért. A Kinizsi nagy lendület­tel támadott, olykor Szinte a kapu­jához szögezte ellenfelét. Herbei 2S méteres bombáját csak szögletre tudta nyomni Kovács. Jezéri ívelte be a labdát s az a felső kapufára esett. A 22. percben Stadler kitört de 6 méterre a kaputól kivárt, s szögletre szerelték. Utána Herbei lőtt beadása csúszott el a kapu előtt, de esatártársal — mint már annyiszor — távolabbról né2ték az akciót. Egy sem kísérte a támadást, egy sem helyezkedett a kapu elő­terébe. Hiába volt a nagy nyomás, a helyzetek kihasználatlanul ma­radtak. A hátvéd Balogh Is több­ször fölvezette a labdát, sőt ő Is megcélozta Kovács kapuját. A szórványosan próbálkozó csepeli csatárok a 31. percben jutottak el a kaposvári kapuhoz. Egy szabad­rúgás után Kiss ívelt középre, őri kiütötte a labdát, rálőtték, Zaag a gól­vonalon állva kifejelte, kapás­ból ismét lövés szállt, ezt Zaag lábbal mentette, majd amikor harmadszor is kapura lőttek Kerekeséit, a visszafutó örl vetődve csípte el a labdát. Meleg pillanatok voltak. De hiába volt a félórás roham, az elkesere­dett védekezés, tíz perccel a be­fejezés előtt egy balszerencsés gól­lal elveszett a mérkőzés. 17 méterre Őri kapujától sza­badrúgáshoz jutottak a csepe­liek. Stahl a mellette álló Ke­rekes elé tálalta a labdát, s ó a sorfalban álló játékosok lábai között, a kimozduló őri hasa alatt küldte hálóba a labdát. 2:1. Az utolsó percekben még Tóth előtt adódott egy nagy helyzet, de ő a kifutó kapusba vágta a labdát. Az alacsony színvonalú mérkő­zésen egyik csapat sem csillogta­tott meg különösebb erényeket. A csepeliek gyors gólja idegessé tette a hazaiakat, s ebben az időszak­ban a nyugodtabban játszó vendé­gek támadtak többet. Egyenlítés után fordult a kocka. A fellelke­sült Kinizsi-játékosok Időnként nyomasztó fölényt harcoltak ki, a tehetetlen csatársor azonban nem tudta megfordítani a mérkőzés sorsát. Főleg a két szélső játszott gyengén, amellett gyakori középre húzódásukkal megkönnyítették a csepeli védők dolgát. A fővárosi csapat sem mutatott olyan Játékot, amelynek alapján győzelme meg­érdemelt lenne. Pusztán a szeren­csén múlott, hogy az övé lett a két pont. A csepeli csapatban Fucskár, Krelsz, Raduly és Kerekes játszott átlagon felül. A Kinizsinél csak Balogh és Biró nyújtott végig jó teljesítményt. Gergely és Zaag a második félidőre Javult fel. Mayer Géza AZ NB n. TOVÁBBI EREDMÉNYEI Székesfehérvár—BVSC 4 :o, Budafok—Mosonmagyaróvár 1 rá, EVTK—B. Spartacus 3:1, Zalaegerszeg—Dunaújváros 13, Oroszlány—K. Lombik 8:0, Szállítók—Győri MÁV DAC 1:0, Csepel—PVSK 1:1. A bajnoki táblázat állása: l. Sz.-fehérvár 7 5 11 18:4 11 2. Csepel 7 5 11 10:3 11 3. Szállítók 7 5 - 2 11:6 10 4. BVSC 7 4 2 1 12:10 10 5. M.-magyaróvár 7 2 4 1 11:9 8 6. EVTK 7 2 3 2 9:8 7 7—8. B. Spartacus 7 3 13 7:7 7 7—8. Győrt MÁV 7 2 3 2 8:8 7 9. Dunaújváros 10. Oroszlány 7 2 3 2 11:12 7 7142 14:13 6 11. Zalaegerszeg 7 2 2 3 12:14 6 12. Budafok 7 2 2 3 4:6 6 13. Csepel-Autó 7 2 14 8:11 5 14. K. Lombik 7 2 14 6:15 5 15. PVSK 7 12 4 4:11 4 18. K. Kinizsi 7-25 6:16 2 Döntetlenül végződött a somogyi HB lll-as rangadó Nincs már veretlen csapat a délnyugati csoportban ír IrXvt éanvávA Cvnlr- aitr anmnnirt VT? Tll-ae neaneMal ....l.ni. A sereghajtók közt tanyázó Szek­szárdi Dózsa két vállra fektette a bajnokesélyesnek kikiáltott Pécsi Bányász csapatát. Ilyen és hasonló eredmények tették érdekessé a labdarúgó NB III. délnyugati cso­portjának e heti mérkőzéseit. A somogyi ssurkolótábor figyel­me most Siófok felé fordult. Itt találkozott a hazai együttes a má­sik somogyi NB UI-as csapattal, a K. Honvéddal. Igazi rangadót ho­zott a két csapat találkozója s igen jó mérkőzést, a végén igaz­ságos döntetlen eredményt. Ha csa­pataink Így játszanak majd a to­vábbi mérkőzéseken is, akkor a* idén nem lesz gondja sem Siófok­nak, sem a K. Honvédnek. K. Honvéd—Siófok 1:1 (1:0) Siófok, 1500 néző. V: Lukács. Honvéd: Bogyai — Bárány, Ta­mási, Léber — Lang, Gál — Vevő- rán, Tulok, Palkovics II., Palko- vics I., Szűcs, Edző: Radnal Ist­ván. Siófok: Istvándi — Farkas, Fehér, Balogh — Peresztegi, Győr­it — Németh. Tóth, Papp, Czirákl, Horváth. Edző: Fischer Sándor. Kölcsönös tapogatózás után a 12. percben adódott az első esemény, a támadásba lendült Honvéd-csa­tárok közül Veverán alig bombá­zott mellé. A Honvéd fölénye a 13. perc­ben góllá érett. Palkovics H. csaknem a félpályán kiugrott, ketten Is dlszkiséretet adtak mellé, s a középcsatár a kimoz­duló Istvándi mellett a hálóba lőtt. 1:0. A következő másodpercekben a siófoki Horváth futott el bizta­tóan, labdája azonban elgurult a gólvonal előtt. A Honvéd igen tet­szetősen játszott, a siófokiak nem találták meg a kaposvári csapat hosszú, pontos pauszokkal szőtt támadásainak ellenszerét. Igaz, hogy hiába támadott a Honvéd, a csatárok a befejezéssel adósak maradtak. Egy Ízben Veverán pél­dául egy lépésről fejelt az üresen hagyott hosszú sarok fölé. SZÜNET UTÁN rögtön a siófokiak lendületek bele. A 2. percben a kitörő Tóth az ötösön elesett. A Játékvezető túl szigorúan 11-est Ítélt. Fe­hér védhetetlenúl bombázott a jobb felső sarokba. 1:L A gól szárnyakat adott a siófoki csapatnak, s ettől kezdve meglepte a Honvédet. Húsz percen, át Sió­fok rohamozott — eredmény nél­kül. Aztán ismét a Honvéd követ­kezett, de Palkovics is, Lang Is. Szűcs is tehetetlennek bizonyult Istvándlval szemben. Az utolsó tíz percben a csapatok már beletörőd­tek a döntetlenbe. Érdekes, Izgalmakban bővelkedő, változatos, jó Iramú mérkőzést ho­zott a Honvéd és a Siófoki Bá­nyász találkozója. A* első negy­venöt perc játéka arra engedett következtetni, hogy a kulturáltab­ban futballozó Honvéd biztosan nyeri a mérkőzést. Ebben ax idő­szakban a Honvéd akár újabb két gólt Is rúghatott volna. Szünet után azonban merőben megválto­zott a mérkőzés képe. Siófok fel­hagyva a szigorú védekező takti­kával támadásba lendült, s ha Tóthék nem tették is különösebben próbára Bogyai kapus tudását, azt elérték, hogy a Honvéd már jóval kevesebbet támadott. Azután fel­javult a siófoki hátvédhármas já­téka Is (kezdetben a szélső hátvé­dek sokat bizonytalankodtak), a e* a sor meg Istvándi megakadá­lyozta a kaposvári csatárokat a gólszerzésben. A játék alapján aa eredmény igazságos, s elégedett le­het vele mind a Honvéd, mind pe­dig a Siófoki Bányász tábora. Egyénileg Bárány, Tamási,, Pál- kovies II. és Gál tűnt ki a Honvéd­ből. Gál a mezőny legjobbjának bizonyult, A siófoki csapat leg­jobbjai Istvándi, Fehér, Tóth és Horváth voltak. Kovács Sándor EZ TÖRTÉNT MEG AZ NB III-BAN Szekszárdi Dózsa—P. Bányász 3:1, Nagykanizsai Dózsa—Sz. Petőfi 3:1, Péesszabolcs—Nk. Bányász 1:1, Bajai Építők—Kiskunhalas 2 a. Pécsi BTC—Dombóvár 3:2, Mohács—Kalocsa »:*, Székesfehérvár—Nagymányok 3:2. Az NB HL állá**; 1. Pécsi BTC 6 5-1 22:18 18 2. Székesfehérvár 6 3 11 8:4 I 3. Péesszabolcs 6 3 2 1 11:7 a 4. P. Bányász 6 3 2 1 7:5 a 5. Kiskunhalas 6 3 12 7:5 7 8. K. Honvéd 6 3 3 2 11:5 6 7. Baja 5 3 2 1 5:4 6 8. Sz. Petőfi 6 2 2 2 9;i2 6 9. Nk. Dózsa 5 2 12 8*5 5 10. Siófok 5 13 1 7:9 5 11. Kalocsa 6 13 2 13:22 5 la. Nk. Bányász 6 12 3 8:11 4 13. sz. Dózsa 6 2-4 10:14 4 14. Mohács 6 12 3 3:9 4 15. Dombóvár 5 113 6.*9 3 16. Nagymányok 6 114 7:1* 3 A kalapács vető Zsivótzky Európa-bajnők Belgrádban befejeződtek az atlé­tikai Európa-bajnokság egy héten át tartó küzdelmei. Az utolsó na­pon szép magyar siker született. A kalapácsvetö Zsivótzky Gyula új Európa-esúesot dobva («8,«« m) biz­tosan szerezte meg a bajnoki el­met. Futó atlétáink közül Kazi Ol­ga szerepelt a legeredményeseb­ben: 800 méteren harmadik lett. Taszár nyerte a megyei rangadót K iy velői gyakor- atcal és képesítéssel rendelkező dolgozót ÜSUKÖNYVELÖi mukakörbe azonnal fölvesz a nagykereskedelmi vállalat Cím: 66766-os számon a Magvar Hirdetőben. Izgalmakban bővelkedő, érde­kes, változatos volt a megyei lab­darúgó-bajnokság hetedik fordu­lója. A nagy érdeklődéssel várt rangadón az első helyezett Taszár és a második helyen álló K. Vas­utas összecsapása a taszárlak győ­zelmével ért véget. E találkozó szomorú epizódja a megyei ifjúsági válogatott Csepregl (K. Vasutas) sajnálatos, súlyos sérülése. A fia­tal csatárt lábtöréssel szállították a kaposvári kórházba. Ez a forduló ia tartogatott né­hány meglepetést. Ennek számit, hogy a K. Építők az eddig Jól sze­replő Marcali MEDOSZ csapatát meglepő könnyen győzte le. Ez volt az Építők csapatának első Idei győzelme. Ugyancsak meglepetés- számba megy, hogy a Jól rajtoló K. V. Lobogó súlyos vereséget szenvedett otthonában a K- Dózsá­tól. Tudósítóink az egyes mérkőzé­sekről az alábbi Jelentéseket küld­ték: KMTE—N AGYAT AD 3:1 (1:0) Kaposvár, 400 néző. V: Besse­nyei. KMTE: Kovács I. — Kovács 111., Vigh, Kovács II. — Vajda, Né­meth — Laki, Zimonyl, Zsoldos, Pammer, Nagy. Edző: Egres Lász­ló. Nagyatád: Horváth — Kriva- rics, Simon I., Vojkovics — Nezded, Lukács — Makkos, Szabó, Izsák, Simon n., Posta. Edző: Bicsáki Sándor. Jó Iramú mérkőzés, ame­lyen a Javuló játékot mutató KMTE-vel szemben a nagyatádiak hatvan percig egyenrangú ellenfél­nek bizonyultak. Ekkor a sportsze­rű tlenkedő Simon H-t a játékve­zető kiállította, s ezután már nem volt vitás az MTE győzelme. G: Pammer 3, ill. Posta. Jók: Kovács 1., Kovács III., Pammer, HL Hor­váth, Vojkovics. Fonal László BALATONLELLE—GYÉKÉNYES 3:2 (3:2) Balatoniéi!©, 300 néző. V: Dará­zsi. Balatonlelle: Kriska — Riba, Gréczi, Petrus — Szabó, Kindler — Baluka, Molnár, Szűcs, Cser, Szán­tó. Edző: Lúgost Ernő. Gyékényes: Mészáros — Horváth I., Máté, Ger- gerics — Molnár, Gelencsér I. — Gelencsér II., Horváth II,, Horváth Hl., Bozsik, Aradi. Edző: Róka La­jos. A tétovázó hazai védelem mel­lett a 20. percben a vendégek ve­zettek 2:l-re. A félidő végéig sl­Ferii és női ballonkabátok, ESŐKABÁTOK, FÉRFI MOTOROS LEMBERJACK, FÉRFI ÁTMENETI KABÁTOK, EDÉNYEK nagy választékban, alkalmi áron kaphatók a Bizományi Áruház alkalmi osztályán. Kaposvár, Vörös Csillag mozival szemben. (42822) került a hazaiaknak a mérkőzés állását megfordítani. A lellel csa­tárok a második félidőben három kapufát rúgtak. G: Baluka 2, Szűcs, ill. Horváth in., Horv4th n. Jók: Baluka, Cser, Szántó, 11L Mészáros, Máté, Horváth m. Hajas Gyula TASZARI HONVÉD— K. H. VASUTAS 2:0 (0:0) Kaposvár, Cseri pálya, 600 néző. V: Opomlcza. Taszár: Szobonya — Belkó, Bagyllla, Magyar — Fekete, SzOrádl — Erdei, Farkas, Vándort, Kovács, Hádlnger. Edző: Jobban Ferenc. K. H. Vasutas: Illés — Tl- hlnyl, Nagy, Miseta — Horváth, Molnár — Küttei, Németh L., Jó­nás, Németh R., Csepregi. Edző: Tőke János. Változatos, élénk Ira­mú, izgalmakban bővelkedő elsO félidőt hozott a megyei bajnokság idei első rangadója. Szünet után, ha lehet, még fokozódott az Iram, s a taszárlak két góljukkal a ma­guk javára fordították a mérkő­zést. A 70. percben a túl hevessé váló küzdelemben Csepregi a lábát törte. Az utolsó negyedórában a játékvezető nagyon kiengedte kezé­ből a mérkőzést. G: Farkas, Fe­kete. Jók: Erdei, Farkas, Hádlnger, ÜL Molnár, Németh, Csepregl. Pozsgai Miklós K. DÓZSA—K- V. LOBOGO 5:1 (2:1) Kaposvár, Textiles-pálya, 100 né­ző. V: Szigetvárt Dózsa: Molnár IL — Hartmann, Cslma, Güth — Ball, Nagyrét! — Nincsevics, Ve­verán, Bódis, Kecskeméti, Farkas. Edző: Záborszky Jenő. Vörös Lo­bogó: Mészáros — Nagy, Kiss, Bor­da — Pereg, Műdig — Végh, Lu­kács, Lofkó, Zacommer, Gergő. Edző: Horváth Béla. Jő iramú mér­kőzés. Szünet után fokozatosan el­fogyott a Lobogó-játékosok ereje, s a végén a Dózsa meglepő köny- nyen aratta nagyarányú győzel­mét, bár ebben a gyenge napot kifogó Mészáros is ludas. G: Bó­dis 2, Farkas, Nincsevics, Veverán, ill. Gergő. Jók: Cslma, Nagyréti, 1U. Kiss, Pereg. Tolnai László BARCS—LABOD 2:2 (1:1) Barcs, 400 néző. V: Kovács Gy. Bárcs: Jobbágy — Bednyák, Tuba, Papp — Berda, Zslbrek — Rózsa­völgyi, Túróczl, Marton, Sinkó, Ma­yer. Edző: Szóvári György. Lábod: Hornai — Balogh I., Mlhóka, Ba­logh n. — Kovács, Koczka — Prokli, Hordósi, Molnár I., Ilosfai, Molnár II. Edző: Kanizsai Gyula. A barcsi csapat fölénye ellenére a lábiodiak kétszer is vezetést sze­reztek, s bizony a hazaiaknak meg kellett küzdeniük az egyenlítésért. G: Turöczl, Marton, ill. Hordós! és Berda (öngól). Jók: Berda, Zsib- rek, Rózsavölgyi, 111. Mlhóka, Hor­dóst, Molnár I. Gőndőcs Jenő MARCALI HONVED—CSURGÓ 1:0 (1:0) Marcali, 200 néző. V: Réczei. M. Honvéd: Iszak — Obert, Potó. Vlszmeg — Maczenauer, Kalotai — Bulik, Palacskó, Markovics, Pet- rlna, Horváth. Edző: Borsfái Géza. Csurgó: Gyaja — Péczelt, Hottó II.. Hottó I. — Bausz, Sebők — Vörös, Füzes, Rostás, Sőtonyl, Nagy. Ed­ző: Bolla József. Jó iramú mérkő­zés, amelyen mindkét támadósor nagyon körülményesen játszott. Kitűnő védelmek. Petrinát a 65. percben sportszerűtlenség miatt a játékvezető kiállította. G: Iszak (U-esből). Jók: Potó, a mezőny legjobbja, Iszak, Maczenauer, ÜL Hottó II., Bausz, Vörös. Kálmán Sándor K. EPITOK—MARCALI MEDOSZ 3:0 (3:0) Kaposvár, 200 néző. V: Juhász. Építők: Szentes — Pápa, László, Bévárdl — Várvizi, Horváth — Nagy, Balogh EL. Balogh I., Rab, Dellneseff. Edző: Várvizi Károly. Marcali: Törzsök — Takács, Jakab, Settler — Pimpauer, Kósi — Né­meth, Klsborsó, Hosszú, Farkas, Molnár. Edző: Bősz Adám. A ma­gára talált K. Építők meglepő könnyen győzött. A marcali csa­pat némi csalódást keltett Kapos­váron, s az együttest csak Törzsök kitűnő védése mentette meg a még súlyosabb vereségtől. G: Deli- neseff 2, Horváth. Jók: Pápa, László, Dellneseff, ill. Törzsök, a mezőny legjobbja, Jakab, Settler. Nagy Géza K. KINIZSI H.—SOMOGYSZOB 5:1 (3:1) Kaposvár, 1000 néző. V: Molnár II. Kinizsi: Mohácsi — Kiss, Csön- ge, Hegedűs — Tökölyl, Gulyás — Németh, Bognár, Takács, Simon, Szűcs n. Edző: Váram Lajos. So- mogyszob: Barbina — Pálfi, Bá­lint, Kiss — Hosszú I., Simon — Palotai. Dombi, Szalal, Kovács, Hosszú H. Edző: Selmeczi István. Jó iramú mérkőzés, amelyen ki­domborodott a Kinizsi nagyobb tu­dása. G: Németh 3, Takács, Simon, ül. Dombi. Jók: Csönge, Gulyás, Takács, ÜL Kiss, Dombi, Szalal, Horváth László A megyei bajnokság állása: 1. Taszár 7 7 - - 36:7 14 2. K. Dózsa 6 4 2 - 21:5 10 3. K. H. Vasutas T 5 - 2 12:12 16 4. Nagyatád 6 4-2 14:7 8 5. KMTE 6 3 a 1 14:16 8 6. M. MEDOSZ 7 4-3 16:13 8 7. K. V. Dobogó 6 3 12 12:10 7 8. M. Honvéd 6 3 1 2 6:5 7 9. Lábod 7 3 13 1Z:11 7 10. Csurgó 8 3- 3 19:13 6 11. Barcs 7 1 3 3 8:17 5 12. Somogyszob 6 114 7:16 3 13. Balatonlelle 7 115 8:23 3 14. K. Építők 7 1-8 9:23 2 15. Gyékényes 7 - - 7 4 :32­K. Kinizsi n. 7 2-5 16:21 4 Szeged vezet továbbra is a labdarúgó NB l-ben A labdarúgó Nemzeti Baj­nokság I. osztályának hatodik fordulója után is vidéki csapát áll a bajnoki táblázat élén, Szeged. A szegediek ugyanis újabb győzelmet arattak, le­győzték a Salgótarjánt. A mos­tani bajnokságban olyan sok a váratlan eredmény, hogy már nem is tudni, mi számít meg­lepetésnek. Az feltétlenül igen. hogy a Budapesti Honvéd 6:0 arányban győzte le a Pécsi Dó­zsa csapatát. Eredmények: Bp. Honvéd—Pécsi Dózsa 6:0, MTK—Tatabánya 2:1, Győr—Debrecen 1:1, Dorog—Vasas 3:2, Szeged—Salgótarján 2:0, Komló—0. Dózsa 0:0, Ferencváros—Szombathely 3:0. A bajnoki sorrend: 1. Szeged 9 pont, 2. Bp. Hon­véd 8 pont, 3. Dorog 8 pont, 4. Ü. Dózsa 7 pont, 5—6. Győr és MTK 7—7 pont, 7. Vasas 6 pont, 8. Salgótarján 6 pont, 9. Debrecen 5 pont, 10. Komló 5 pont, 11. Ferencváros 4 pont, 12. Pécs 4 pont, 13. Tatabánya 3 pont, 14. Szombathely 1 pont. A magyar sakkozók 4:0-ra győztek Írország ellen Honfi megnyerte a Kassidi el­leni mérkőzést, s ezzel a ma­gyar válogatott 4:0 arányban győzött. A várnai sakkolimpián hét­főn délelőtt került sor az első forduló függő játszmáinak be­fejezésére. A magyar csapatban az Írország elleni találkozón Hirdetőfeleink figyelmébe! Közöljük, hogy hirdetéseiket Nagyatádon PACZEK MIHÁLYNÉ (Nagyatád, könyvesbolt) megbízottunknál is feladhatják. Japán versenyző nyerte Budapesten az első sú yemeli Vasárnap délután Budapestem • Kisstadionban megkezdődtek a súlyemelő világ- és Európa-bajnok­ság küzdelmei. A légsúlyúak ver­senyében a Japán Mljaka bizonyult a legjobbnak. A világbajnokságot nyert versenyző 352,5 kg-os ered­ményével üj világcsúcsot ért eL A magyar Földi Imre 337,5 kg-ot teljesített, ezzel második lett, de egyben ő lett az Európa-bajnok. — A totó 12 találaté; szelvényei lxllxxlxlx2 2. A 12 találatos szelvényekre (t db) egyenként 151 348,75 forintot, a 11 találatosakra (45 db) 6726,25 forin­tot. a 10 találatosakra (515 db) 783,75 forintot fizetnek. X vigasz- díjas versenyben a 37., vagyis az e heti kilenc találatos szelvények ér­vényesek. Nyeremény 141,23 forint. ár ÉM Somogy megyei Áll. Építőipari Vállalat Kaposvár, Nagyatád, Marcali környéki munkahelyeire segédmenkásokal fölvesz. Jelentkezés Kaposváron: Május 1. u. 57. sz. ^ Nagyatádon a főépítés- 2 vezetőségen és Marcaliban £ az építkezéseken. & köszönetnyilvánítás Köszönetét mondunk mind­azoknak, akik szeretett fér­jem, édesapánk, nagyapánk, SZUMINSZKI laszlö temetésén részt vettek, é* részvétükkel fájdalmunkat enyhíteni igyekeztek. Böhönye, 1962. szept. há Gyászoló eaalád. (66767) GYÁSZJELENTÉS Fájdalommal tudatjuk, hogy HORVATH LAJOS 1962. szeptember 14-én 61 éves korában elhunyt. Temetése szeptember 18-án du. 4 óra­kor lesz a Keleti temetőben. Gyászoló család. (4378) __________________________ G YÁSZJELENTÉS Fájdalommal tudatjuk, hogy SZVATH JÓZSEF 11962. szeptember 17-én 81 i éves korában elhunyt. Teme­tése szeptember 19-én du. 4 órakor lesz a Nyugati teme­dben. Gyászoló család. I(4379)__________________________