Somogyi Néplap, 1962. augusztus (19. évfolyam, 178-203. szám)

1962-08-28 / 200. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1962. augusztus 28. SPORT Továbbra is a BVSC vezet az NB ii-ben A K. Kinizsi értékes döntetlenje Győrben A negyemk forduló mérkőzéseit játszották a labdarúgó NB II. csa­patai. Ez Is bővelkedett izgalmak­ban és váratlan eredményekben. A Budapesti VSC — az egyetlen pontveszteség nélküli csapat — nagy küzdelem után nyert Buda­fokon, ezzel továbbra is megőrizte vezető helyét. Megszerezte első pontját a Csepel-Autó, s ezzel el­került az utolsó helyről, s oda a Székesfehérváron súlyos vereséget szenvedett PVSK került.. A K. Kinizsi értékes döntetlennel tért haza Győrből. Nem játszott ugyan jól a kaposvári csapat, de küzdeni tudásból kitűnőre vizsgá­zott, s ennek az eredménye az egy pont. A bajnoki táblázat — mint idény elején lenni szokott — most is Je­lentősen megváltozott. Valószínű­nek látszik, hogy a BVSC mellett az idén is ott lesz az elsőségért fo­lyó harcban a Székesfehérvár, a Csepel és nem kis meglepetésre talán még a Szállítók csapata is. "finden eddiginél ádázabbnak mu­tatkozik a kiesés elkerüléséért fo­lyó harc már most, a bajnokság kezdetén Is. K. Kinizsi-Győri MÁV DAC 0:0 Győr, *000 néző. V: Radó. Kinizsi: Őri — Balogh, Zaag, Ger­gely — Szigeti, Pálfalvai — Tóth, Bíró, Kovács, Herbei, Szűcs. Edző: Varga György. Győr: Botló — Dőld, Csabai, Bári — Egyházi, Né­meth — Kúti, Sulyok, Túrái, Faj- kusz, Sárosi. Edző: Kovács Imre. Kölcsönös tapogatózás után a hazai közönségtől buzdított győri csapat vezette az első támadást, s a 6. percben Kúti a kapu mellé lőtt. Nem sokkal később válasz­ként a kaposváriak támadtak ve­szélyesen. A győri védők csak sza­bálytalanul tudták fenntartani Her- belt, a kaposvári játékos 22 mé­teres szabadrúgása alig kerülte el a kaput. Negyedóra elteltével határozott fölényt harcolt ki a hazai együttes. A Kinizsi-védelem nagy munkában volt, s a 17. percben Gergely csak a gólvonalról tudta menteni Faj- kusz lövését. Aztán Orl percei következtek. Egymás után remek védésekkel bizo­nyította képességét. A 39. percben Sárosi labdáját a jobb felső sarokból tolta szögletre Oá. Ebben az Időszakban a ka­posváriak közül egy Ízben Szűcs próbálkozott messziről lövéssel. Az irányzók azonban rossz volt. A 40 percben Németh harmincméteres bombája zúdult a jobb felső s rokra, őrt azonban ismét szögletre hárított. A 43. percben gőlt lőttek a győriek, a Játékvezető azonban les címén nem adta meg. Zúgott, morajlott a nézőtér. SZÜNET UTÁN fergeteges támadásba lendült a győri csapat. A Kinizsi harminc percen át alig Jutott túl a félvo­nalon. Állandóan a kaposvári 16-os tájékán folyt a játék, s a győri csatárok, valamint a két előrehú­zódó, nagy lövőferejü fedezet. Egyházi és Németh ostrom alatt tartották örl kapuját. A ka­posvári kapuvédönek azonban egyszerűen nem lehetett gólt lőni. A távoli lövéseket éppúgy, mint a két-három méterről küldött lab­dákat biztosan öklözte vagy fogta. A 31. percben kísérletezett először támadással a kaposvári együttes. A Tóth—Szűcs adogatás már-már sikerrel kecsegtetett, de ez a labda Is fölé szállt. Az utolsó tíz percben ismét beszorult a most már .ered­mény tartására berendezkedett ka­posvári csapat, s az eredmény nem Is változott. Pedig olykor még a győri hátvédek Is lőttek kapura. A* első negyedóra elteltével még nem lehetett látni, hogy a két kö­zepes képességű csapat találkozó­ján melyik együttes kerül ki győz­tesként. Amikor aztán a hazaiak tartós fölényt harcoltak ki, min­denki azt várta, hogy az Ötletesen és jói kombináló győri csatárok előbb-utóbb feltörik a Kinizsi vé­delmét. Nem ez történt. Elsősorban azért nem, mert a kaposvári vé­delem nemcsak területet védett nagyszerűen, hanem a legveszélye­sebb győri csatárokat Is kikap­csolta a Játékból. Elsősorban S4- rosit. aztán Kutlt Is. A győriek er­re fedezeteiket Igyekeztek hely­zetbe hozni. A távoli lövéseket azonban az elemében levő örl hol könnyűszerrel, hol pedig bravúrral ártalmatlanná tette. Ezért nem esett gól a kétszer negyvenöt perc alatt. Pedig a pálya, ahogy mon­dani szokták, fölbillent. A kilenc­ven percből legalább hetven per­cen át a kaposvári térfélen, sőt a Kinizsi-kapu közelében fojyt a Já­ték. A határtalan lelkesedéssel küzdő, s mindjobban összeforró kaposváriak ennek ellenére nem érdemtelenül jutottak az egs'ik bajnoki pont birtokába. A Kinizsiből őri a csapat és a mezőny legjobbjának bizonyult. A hátvédhármas tagjai önmagukat múlták felül, elsősorban Gergely remekelt. Szigeti mindvégig hasz­nos tagja volt a csapatnak. Pál- falval negyedóra után melegedett Játékba, ettől kezdve végig hibát­lanul Játszott, s ami kellemes meg­lepetés, egyáltalán nem volt durva. A támadósor tagjai védekező fel­adatot láttak el, ebbén Herbei és Bíró Jeleskedett. A győri csapat legjobbjai Dőld. F.gyházl, Németh és Sárosi voltak. Radó játékvezető határozottan bíráskodott, lényeges hibát nem követett el. Kovács Sándor AZ NB n. TOVÁBBI EREDMÉNYEI Dunaújváros—EVTK í:2. Szállítók—K. Lombik 1:0, Mosonmagyaróvár—ZTE 2:1, BVSC—Budafok 2:1, Székesfehérvár—PVSK 5«, Csepel-Autó—Oroszlány 3:2. Az NB n. bajnokság állása: 1. BVSC 4 4 9:3 8 2. Székesfehérvár 4 3 1­11:1 7 3. Csepel 4 3-1 6:2 6 4. Szá Ültök 4 3-1 7:4 6 5. EVTK 4 13­5:3 5 6. Mosonmagyaróvár 4 13­5:4 5 7. B. Spartacus 4 2-2 3:2 4 8—9. Budafok 4 12 1 3:3 4 8—9. Győr 4 12 1 5:5 4 10. Zalaegerszeg 4 112 6:7 3 ll. Dunaújváros 4 112 4:6 3 12. Oroszlány 4-31 5:9 3 IS. K. Kinizsi 4-22 4:8 2 14. K. Lombik 4 1 - 3 3:7 2 15. Csepei-Autó 4-13 3:8 1 16. PVSK 4-13 1:8 1 HÍREK AUGUSZTUS 28 Kedd Ágoston i Időjárás Várható időjá­rás kedd estig: felhősebb idő. Főként nyuga­ton és északon többfelé eső. Élénkülő nyu­gati szél. A fölmelegedés gyengébb lesz. Várható leg­magasabb hőmérséklet 21—25 fok között. — Hetenként 500—600 rán­tani való csirkét értékesít a helybeli piacon a marcali Vö­rös Csillag Tsz. Halálos baleset Peter Järhmann müncheni lakos Siófokon gyorshajtás következtében, elgázolta Sze­retni Ferenc budapesti lakost. Szenémi a helyszínen meghalt. Peter Järhmannt a rendőrség előzetes letartóztatásba he­lyezte. — A SZOVJETUNIÓ MÜ SZAKI FEJLETTSEGÉRŐL 21 előadást tartanak az ősszel megyénkben az MSZBT aktí­vái. — Több mint 400 üdül6-be- utalojegyet osztottak szét a negyedik negyedévre a megye szakszervezeti bizottságai kö­zött A legtöbb beutalót a MEDOSZ kapja. — Községfejlesztési alapból épített két buszvárót a so- mogyacsai tanács: az egyiket a községben, a másikat Ge- „rézdpuszíón. A 20 000 forintos költséggel épülő buszvárók mi­előbbi átadását társadalmi munkával segítik a község la­kói. Új zenekarvezetők A Somogy megyei Vendég­látó Vállalat vezetősége úgy döntött, hogy új erőkkel fris­síti ' föl a zeneitarokat, mert nem egy helyen már megszo­kottá, unalmassá vált a mu­zsika, nem tudtak a zenészek újat produkálni. Ilyen cserére kerül sor a Belvárosi Étte­remben és az Ipar Vendéglő­ben. A Belvárosi Étterem né­pi zenekarát ezentúl a fiatal, tehetséges Horváth Ferenc nagyatádi prímás vezeti, az Ipar Vendéglő zenekarának élére a fonyódi Balogh János kerül. — Baiatonleilén kirándulá­son vettek részt.*-- vasárnap a toponári Petőfi Termelőszö­vetkezet tagjai. A szövetkezeti gazdákat öt különbusz szállí­totta a Balaton.-pa.rtra. Az úti­költséget a szociális és kultu­rális alapból fedezte a tsz. — A SZOMBATHELYI FO­NODÁBA LÁTOGATNAK EL szeptember 8-án a Kaposvári Textilmüvek műszaki dolgozói és a gyár kiváló újítói. A fo­nodán kívül megtekintik még a szövődét, majd tapasztalat­csere-értekezleten vitatják meg a látottakat a Szombathelyi Fonoda műszaki gárdájával. — Köszönetnyilvánítás. Köszöne­tét mondunk a tanároknak, diá­koknak és mindazoknak, akik fe­lejthetetlen kislányunk, Kovács Rözsika temetésén részt vettek, és ezzel fájdalmunkat enyhíteni igye­keztek. Gyászoló család. (66526) — A kaposvári Kállai Éva Leány- kollégium vezetősége felhívj» nö­vendékeit, hogy csak szeptember 2-án jöjjenek be az intézetbe. (66501) liiűueLŐDés ü Ili SZÓRftMOZÁS VÖRÖS CSILLA* FILMSZÍNHÁZ A MILADY BOSSZÜJA. 14 éven alul nem ajánlott. Előadások kezdete 5, 7, 9 órakor. (Augusztus 29-ig.) SZABAD IFJÚSÁG FILMSZÍNHÁZ DARÁZSFÉSZEK. 10 éven alul nem ajánlott. Előadások kezdete 4, 6, 8 órakor. (Augusztus 29-ig.) DÓZSA KERTMOZI: SUHOG A PÄLCA. Előadás kezdete 8 órakor. BARTÓK BÉLA KERTMOZI KATONAZENE. Előadás kezdete 8 órakor. BfiLMONI ^OZIK MŰSORA Augusztus 28-án: BÁLÁI ONBOGLAR Túl fiatal a szerelemre. (Angol film.) BALATONFÖLDVAR Fedett kert: Kísértetkastély Spes- sartban. (Nyugatnémet film.) BALATONFENYVES Llliomfi. (Magyar film.) BALATONLELLE Park: Túl fiatal a szerelemre. (Angol film.) Fedett kert: A nagyváros örömei. (Francia film.) BALATONSZARSZO Mai lányok. (Szovjet film.) BALATONS ZEMES Amerika egy francia szemé (Francia film.) FONYOD Kert: Aki átmegy a falon. (Nyu­gatnémet film.) Terem: Szerelmi levelezés. (Ro­mán film.) SIÓFOK Kert: Carmen Jones. (Amerikái film.) Terem: vadállatok a fedélzeten. (Szovjet film.) zamardi Kert: Hófehérke és a 7 törpe. (Amerikai film.) A Ka Honvéd a délnyugati 1XB Hl. élén izgalmakban bővelkedett a dél­nyugati NB III. harmadik fordu­lója. Az éllovasok mind győzel­met arattak, ezért továbbra is négy csapat áll vereség nélkül (egy-egy pontveszteséggel) a baj­noki táblázat élén. A sort a Ka­posvári Honvéd kitűnő együttese vezeti. A Honvéd-labdarúgók ez alkalommal is nagyszerűen ját­szottak, s Imponáló győzelmet arattak. A mindjobban eggyé ko­vácsolódó csapat méltán szolgált rá egyre népesebb szurkolótábo­rának elismerésére. A Siófoki Bá­nyász erejéből nem futotta bra­vúrra. Igaz, hogy a pécsszabolcsl súlyos vereségben közrejátszott az is, hogy Papp Gyula a mérkő­zés elején megsérült, s ettől kezdve a siófokiak csak 10 emberrel Ját­szottak. Most már csak egy pont nélküli csapat áll a táblázaton, a Szekszárdi Dózsa. K. Honvéd—Sz. Dózsa 5:0 (2:0) Kaposvár, 2000 néző. V: Széki. K. Honvéd: Bogyai — Bárány, Tamási, Léber — Simon, Gál — Veverán, Németh, Tulok, Palko- vlcs l„ Szűcs. Edző: Radnai Ist­ván. Szekszárd: Szlávi esek — Ta­mási, Tárnok, Bencze — Káésányl, Kucsera — Dósai, Májnál. Kormos, Unyaöczky, Novak. Edző: Kemény Tibor. Az eliső perctől kezdve hullámzó játék folyt a pályán, tartós fö­lényt egyik csapat sem tudott ki­harcolni. Tamási lövésszerű' haza­adása okozott először izgalmat, majd Majnai lövése kerülte el a sarkot. A Honvéd támadásai a 19. percben hoztak eredményt. Veve- rán harcolt ki szögletet, a beívelt labdát Tulok fejelte a hálóba, 1:0. Három perc múlva Veverán az ötö­sön állva a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki. A 27. percben Tamási és Léber egymást zavarták, a labda Dósai elé került, lövése azonban elakadt a ktvetődő Bo- gyaiban. Esemenydús, élvezetes volt a játék, szünet nélkül, fel­váltva gördültek a támadások. A 37. percben a gyors és szelleme­sen kombináló Honvéd-csatárok parádés akciója befejezéséül Ve­verán sarokkal tette a labdát a lyukra futó Palkovles elé, 6 még a kiinduló kapust Is becsapva gu­rított a hálóba. 5:0. A második félidőt két gyórs ha­zai gól vezette be. A 2. percben Palkovles átívelt labdáját Szfles fejelte a hálóba, égy perc múlva pedig Tulok éles beadását lőtte be a balszélső, 4:0. A két gyors ak­ciónál Szlavicsek nem is mozdul­hatott a labda után. A szekszárdia­kat nem törte le a négy gól,- lel­kesen harcoltak, de támadásaikat a szerencse sem kísérte. Dósai fe- Jese a felső kapufáról pattant vlsz- Sza. maid amikor a fekvő Bogyáí fölött közelről ismét kapura iveit. Újra csak .a felső léc mentett. A másik oldalon Veverán lőtt jó helyzetben két ízben is kapu mel­lé. Az utolsó húsz percben vesztett széoségéből a játék, valamit lany­hult az iram, s leginkább a két — A tótő lí találatot szelvényé: X1121XXXI»X2. A 12 találatot szelvényekre egyen­ként 39 687,30 forintot, a n talála- tösakra. 1076,25 forintot, a 10 tnlála- tosakra 127,50 forintot fizetnék. 16-os között pattogott a labda. Már úgy látszott, hogy marad az ered­mény, amikor a 40. percben a sok -kísérletezés« után Veverán mégis­csak betalált a hálóba, 6:0. A szurkolók, akik egyre nagyobb számban kiváncsiak a Honvéd já­tékára, ezúttal Is elégedetten tá­voztak mérkőzés után. A végig sportszerű találkozón élénk Iramú, változatos, helyenként ötletes Já­tékot láthattak — mindkét csapat részéről. Ugyanis a Szekszárdi Dó­zsa az 5:0 ellenére egy percig sem játszott alárendelt szerepet. Amíg azonban a vendégek csatársora a kapu előtt legtöbbször elakadt a jó Honvéd-védelemben, a hazai csatárok korszerű támadójátékkal .húzták szét az ellenfél védelmét, s használták let az azon keletkezett réseket. Jók: Tamást, Gál, Tulok. Palko- vlez I., Szűcs, 111. Tárnok, Bencze, Dósai, Kormos. Mayer Géza Pécsszabolcs—Siófok 4:1 (1:0) Péesszabolos, 1000 néző. V: Both. P. Bányász: Szolga — Kővár, Ró­zsa I„ Kesztyűs — Nádé, WeLsz II. — Hallna, Mazil, Koch, Antal, Bér­ces! It. Edző: Magyar László. Sió­fok: istvándi — Háti. Fehér, Ba­logh — Peresztegl, Győrfl — ÉgyedA Németh, Tóth, Szabó, Papp. Edző: Fischer Sándor. A két csapat virágcsokorral kö­szöntötte egymást, mivel ez volt első hivatalos találkozójuk. Kelle­metlen esemény zavarta meg a 10. percben a siófoki sorokat. Papp egy összecsapásnál megsérült, bo­kája egy pillanat alatt bedagadt, s Csak fél óra múlva' tért vissza a pályára, de ezután is csak sta­tisztált. A 15. percben bűntető rú­gásból Koch vezetést szerzett a Bányász csapatának, 1:0. Siófok nem adta fel, néha lendületesen támadott, az első félidőben azon­ban nem változott az eredmény. Szünet után a hazaiak lendültek bele, a 8. percben azonban a sió­fokiaknak sikerült Szabó révén egyenlíteniük, 1:1. Nem tartott so­káig a siófokiak öröme, mert Koch már á következő percben Háti hibájából Istvándi kapujába lőtt, 2:1. A Siófok elkeseredetten küz­dött az egyenlítésért. Előbb Szabó, aztán Egyed n. és Németh előtt nyílt volna alkalom erre, a csa­tárok azonban hibáztak. A hajrá­ban Slöfok visszaesett, a hazaiak­nak viszont minden sikerült. A 37. percben Mazil lőtt gólt, 3:1. Egy perccel a befejezés előtt Ha­lina beállította a végeredményt, 4:1. Alacsony színvonalú játékot ho­zott a két csapat találkozója. AZ volt a döntő, hogy a hazai együt­tes határtalan lelkesedéssel ját­szott, á Siófokiakból pedig hiány­zott az a tűz, amely korábban jel­lemzője volt e gárdának. Jók: Ró­tta I., Nádé, Mázli, ül Fehér, Győrfl. Dr. Újvári István EZ TÖRTÉNT MÉG AZ NB III-BAN PBTC—Kalocsa 8:1, Dombóvár—Sz. Petőfi 1:1, Nk. Bányász—-P. Bányász 0:0, Mohács—Nagymányok 2:1, Nk. Dózsa—Kiskunhalas 1:0, Bajai Építők—Székesfehérvár 0:0. Az NB Hl. állása: l. K. Honvéd 2. P. Bányász 3. sz. Petőfi 4. Pécsszabolcs 5. Pécsi BTC 6. Baja 7. Kiskunhalas 8. Nk. Bányász 9. Mohács 10. Nk. Dózsa 11. Székesfehérvár lí. Dombóvár 13. Nagymányok 14. siófok 15. Kalocsa 18. Sz. Dózsa 3 2 1 - 10:2 5 3 2 1 - 4:1 5 3 2 1 - 7:3 5 3 2 1 - 9:4 5 3 2-1 13:4 4 2 1 i - 1:0 3 3 111 3:3 3 3 1 1 í 4:5 3 3 111 2:4 3 2 1-1 2:3 2 3-21 1:2 2 2-11 3:3 1 3 -'l 2 4:7 1 2- 11 3:6 1 3- 12 6:16 1 ró II, 3 - - 3 2:9 Továbbra is Taszár vezet a megyei bajnokságban A Marcali Honvéd Kaposváron legyőzte a KMTE-t! Teljes forduló volt a megyei labdarúgó-bajnokságban Is. A leg­váratlanabb eredményt a Marcali Honvéd lelkes labdarúgói szolgál' látták. Az M. Honvéd Kaposváron legyőzte a teljesen szétesett KMTE-t. A Kaposvári vörös Lo­bogó Is tartja jó formáját, s Gyé­kényesen aratott imponáló győ­zelmet. Tovább tart a K. Építők válsága. A tavalyi jó középcsapat Építők csak árnyéka önmagának. A negyedik forduló után még mindig nem szerzett pontot a csa­pat éppúgy, mint a most felkerült Gyékényes! VSK. Tudósítóink az alábblakhan szá­molnak be a megyei bajnokság ne­gyedik fordulójának mérkőzései föl: MARCALI HONVÉD—KMTE 1:0 (1:0) Kaposvár, 200 néző. V: Molnár II. M. Honvéd: Iszak — Imre, Po tó, Viszmeg — Maczenauer, Obert — Pataki, Horváth, Szűcs, Petrina, Butik. Edző: Borsfái Géza. KMTE: Kovács I. — Kovács II., Deák, Vajda — Zimonyi, Vlgh — Laki I., Németh, Szabó A., Nagy A., Földi. Edző: Egres László. Az MTE csa­patából hiányzott a beteg Zsol­dos, Pammert pedig fegyelmi okokból mellőzte Egres edző. A tartalékos MTE-vel szemben a mindvégig nagy becsvággyal ját­szó, helyenként Jó játékot nyújtó marcali csapat megérdemelten győzött Szűcs góljával. Jók: Pa­taki, a mezőny legjobbja, Potó, Petrina, 111. Deák. Nagyatád—k. kinizsi h. 6:3 (5:2) Nagyatád, 300 néző. V: Besse­nyei. Nagyatád: Kuruez — Kriva- rics, -Simon ti., Vojkovics — Vucs- kies, Tamás — Németh, Szabó H-, Izsák, Simon I„ Posta. Edző: Bi- esáki Sándor. K. Kinizsi II.: Szűcs — Kiss, Csönge, Hegedűs — Bog­nár, Gulyás — Borzas, Takács, Bí­ró II., Stadler, Németh, Edző: Vá­ram Lajos. Érdekes első félidő után unalmas második követke­zett. G: Posta (3), Izsák (2), Vucs- kíes, ill. Bíró II. (2), Stadler. Jók: Simon Ht., Posta, ill. Csönge, Bl­Hórváth Miklós A Honvéd került az NB I. táblázat élére Ferencváros a sereghajtók közt A labdarúgó NB I. negyedik for­dulójában megtört a -győri va­rázs«. AZ eddig vezető Győri Va­sas ÉTö 4:2 arányú vereséget szen­vedett Tarjádban. Ezzel a táblázat élére a Budapesti Honvéd került annak ellenére, hogy a honvédek ebben a fordulóban esek döntet­lenre vitték. Meglepetés, hogy négy forduló után a Ferencváros csapata Szombathellyel holtver­senyben a táblázat utolsö helyére került. Eredmények: MTK—Bp. Honvéd 2:2, Pécs—Dorog 2:1, szeged—Szombathely 1:0, Vasas—Ferencváros 2:0, Salgótarján—Győr 4:2, Tatabánya—Komló 3:0. CSURGÓ—BARCS 3:0 (1:0) Csurgó, 300 néző. V: Zsoldos. Csurgó: Gyaja — Péczeli, Hottó II., Hottó I. — Bausz, Sebők — Vörös, Füzes, Rostás, Sótonyl, Nagy. Ed­ző: Bollá József. Barcs: Gaál — Berda, Bednyák, Krapecz — Slnkó, Otartics — Rózsavölgyi, Zsibrek, Turóezi, Marton, Mayer. Edző: Sző vári György. Jó iramú, időn­ként kemény mérkőzés, amelyen a végig fölényben játszó hazai csapat megérdemelten nyert. G: Nagy, Rostás, Füzes (H-esből). Jók: Péczeli, Hottó II., Sebők, Ul. Gaál, Berda, Turőczl. Halmai Árpád K. H. VASUTAS— SOMOGYSZOB 1:0 (0:0) Nagyatád, 700 néző. V: Kovács Gy. A somogyszobl pálya betiltása miatt Nagyatádon került sor a mérkőzésre. K. H. Vasutas: Illés — Küttel, Nagy, Mlseta — Jónás, Horváth — Tárnán, Németh Il.i Csepregi, Németh I., Mike. Edző: Tőke János. Somogyszob: Barbina — Simon, Bálint, Németh — Kiss, Szálai — Szűcs, Palotai, Gffbölös, Dombi, Takács. Edző: Seímeezi Lát­ván. A vendégcsapat némi sze­rencsével jutott a két bajnoki pont birtokába az .eléggé csapkodó mérkőzésen. A 65. percben Németh l-et a játékvezető utánrúgSsért ki­állította. G: Csepregi. Rózsavölgyi István MARCALI MEDOSZ— BALATONLELLE 2:0 (0:0) Marcali, 600 néző. V: Kosaras. M. MEDOSZ: Törzsök — Hosszú, Jakab, settler-— Kórt, Pimpauer — Németh, Ihász, Hajdú, Szántó, Farkas. Edző: Bősz Adam, nala- tonlelle: Markovics — Gféczí, Sza­bó, Molnár — Kindler, varga — Baluka, zsigmond. Jablonka, Cser, Petrus. Edző: Papp Gyula, Kez­detben a vendégek Voltak a töb­bet támadók, szünet után azonban kialakult a hazai fölény, s a -két gól mellett még három kapufát is rúgtak a marca'i csatárok, a 65. percben Németh megsérült, kór­házba szállították. G: HoS-zú. Szántö. Jők: Törzsök, Settler, Ko­si, ill. Greezl, Baiuka, Cser. Kálmán Sándor K. V. LOBOGO—GYÉKÉNYES 4:0 (3:0) Gyékényes, 30o néző. V: Csizi. Vörös Lobogó: Mészáros — Nagy, Kiss, Borda — perreg, szabó — ZSöhár, Vééh. Lukács, kácommer, Gergő. Edző: Horváth Béla, Gyé­kényes: Tóth — rvánesies I., Hor­váth L, Aradi — tvánesics II., Ge­lencsér 1. — Baráti, Molnár, Ge­lencsér II,, Horváth II., Boésics. Edző; Róka Lajos, a minden-ré­szében lobb, kulturáltabban játszó Vörös Lobogó Ilyen arányban 18 megérdemelten győzött. G: Lukács (2), Végh, Gergő. K. DÓZSA—K. ÉPÍTŐK 4:0 (2:0) Kaposvár, 400 néző. V: sziget­vári. Dözsa: Molnár II. — Szereez, Csima, Haftmann — Kecskeméti, Nagyrétj — szigeti, Farkas, Veve­rán, Molnár I., Molnár Hl. Edző: Záborszky Jenő. Építők: Szentes — Csekk, Horváth. Pápa — Nagy II., Bévárdl — Balogh II„ Nagy I.. Kánál, Rab, Deák, Edző: Várvízi Károly. A mérsékelt teljesítményt nyújtó K. Dózsa Is könnyen győ­zött az erőtlenül, szétesően Játszó Építők ellenében. G: Veverán (3), Molnár I. TASZAR—LABOD 3:1 (lrtl) Bábod, 600 néző. V: Náral. Ta­szár: Szobonya — Bagyila, Belkö, Magyar — Szórádl, Fekete II. — Erdei, Farkas, Vándort, Kovács, Hádinger. Edző: Jobban Ferenc. Lábod: Hornai — Balogh, Mihóka, Szokolles — Kovács, Varga — Prokli, Keszi Koczka, Ilosfai, Mol­nár. EdSő: Kanizsai Gyula. A lá- bodt csapatból ez alkalommal hiányzott a lelkesedés, és a kul­turáltabban futballozó Taszár ilyen arányban is megérdemelten nyert. G: Vándort (2), Kovács, 111. Mol­nár. Jók: Belkó, Fekete II., Er­dei, Vándort, Ul. Kovács. Bosznal Gyula A megyei bajnokság 1. Taszár 2. ' K. Dózsa 3. K. V. Lobe gő 4. M. MEDOSZ 5. K. H. Vasutas 6. Nagyatád 7. Csurgö 6. Lábod 9. M. llonvép 10. KMTE 11. Barcs 12. somogyszob^ 13. Balatonlelle 14. K. Építők 16. Gyékényes K. Kinizsi H. állása: 4'- - 17 3 1-1« 3 - - 8 3 - 1 10 3-1 7 2 - 1 10 2 - 2 14 2-2 2 - 1 1 1 1 - 11- 1 3 -13- - 4- - 4 1-37 :6 8 .4 7 :7 :3 :4 :i0 2 :? 1 :16 1 :I6 - Ü3_- ÍU 2 ÚSZÁS Befejeződött az Idei üsző Eurőp*- bajnokság, amely .oly rosszul kez­dődött-, de aztán jól Végződött a magyarok szamara. A* egri Katona 1300 méterén Eurdpa-bajnök lett, a magyar vízilabda válogatott megvédte feurópa-bajftökságát. Sommal'Mißlm Az MSZMP Somogy megyei Bizottsága és a Somogy megyei Tanács lapja. FőíZCrkesstö: WIRTH LATOS. Szerkesztőség: Kaposvár, Lenin u. 14. Telefon 15-10. 15-1L Kiadja a Somogyi Néplap Lapkiadó Vállalat, Kaposvár, Látinka S. u. 2, Telefon 15-16. Felelős kiadó: A SOMOGYI NÉP­LAP LAPKIADÓ VALLALAT IGAZGATÓJA. Beküldött kéziratot nem őrzünk meg, es nem adunk vissza. Terjeszti: . Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és pOstiskézbesítoknéL Előfizetési díj égy hónapra ti Ft Készült a Somogy megyei Nyomda­ipari Vállalat kaposvári üzemében, Kaposvár, Latmka S. u. 6.